Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, sissy_dk είπε:

Καλημέρα, σας παρακαλώ πάρα πολύ την βοήθεια σας. Η αδερφή μου είχε καρκίνο του θυρεοειδούς έκανε χειρουργείο και ιώδιο και μετά από ένα χρόνο το σπινθηρογράφημα που έδειξε ότι υπάρχει υπολείμμα. Σε έναν ακόμη υπέρηχο έδειξε ότι πρέπει να χειρουργηθεί ξανά για αφαίρεση λεμφαδένων. Γιατί δεν της το βρήκαν αυτό την πρώτη φορά?? Σας παρακαλώ ποιος είναι ο καλύτερος χειρουργός που ξέρετε?? Ας είναι όπου να ναι στην Ελλάδα θα μετακινηθούν Ε ακόμα και στο εξωτερικό!!! Γιατί το ιώδιο δεν θα κατέστρεψε αυτά την πρώτη φορά? Πόσο συχνά πρέπει να κάνει εξετάσεις?? Κινδυνεύουμε?? Σας παρακαλώ απαντήστε μου μας είπαν για Βαμβακιδη στην Αθήνα να πάμε την Δευτέρα είμαστε από επαρχία, υπάρχει κάτι καλύτερο????

Αρχικά ψυχραιμία!!!!

Χωρίς να είμαι γιατρός,οπότε η γνώμη μου δεν είναι ιατρική αλλά εμπειρική, εκεί που έγινε το ιώδιο θα έπρεπε να της χορηγήσουν μεγαλύτερη δόση έτσι ώστε να "κάψει" περισσότερο το σημείο. Ίσως βέβαια και ο χειρουργός που την ανέλαβε να μην έκανε καν λεμφαδενικο καθαρισμό γτ δεν είχε ενδείξεις. Βέβαια ένας έμπειρος γιατρός κάνει λεμφαδενικο καθαρισμό προληπτικά και μόνο.

Τώρα όσον αφορά τον γιατρό που προανέφερες τον έχω επισκεφθεί στο παρελθόν όμως τελικά κατέληξα σε άλλον γιατρό. Έχω προαναφερει και λεπτομέριες.Έδειχνε να είναι γνώστης του αντικειμένου αλλά για εμένα πούλαγε πάρα πολύ τον εαυτό του και μου έκανε πολύ εμπόριο το όλο θέμα.. Κάποιος νομίζω μου έχει αναφέρει ότι τώρα είναι στο Ερρίκος Ντυνάν,έχω τον είχα αφήσει σε άλλη κλινική στο Κολωνάκι. Αν θέλεις να σου στείλω πμ για τα χρήματα που μιλήσαμε κλπ.

Τελικά εγώ το χειρουργείο το έκανα με τον Νικολόπουλο Ηλία που είναι διευθυντής στο Ιατρικό Ψυχικού όπου και χειρουργει. Εξαιρετικός στη δουλειά του επεξηγηματικοτατος και σου βγάζει μια απίστευτη ηρεμία.. Έχει επίσης ιατρείο και στο Χαϊδάρι. Επίσης αν θέλεις επιπλέον πληροφορίες να σου στείλω πμ.

Το ιώδιο με παρέπεμψε να το κάνω στον Ευαγγελισμό,επίσης έμεινα απίστευτα ευχαριστημένη από την Ξυραφη Ειρήνη που ήταν στο πυρηνικό τμήμα,παθουσα και ίδια οπότε καταλαβαίνεις πως αντιμετωπίζει τις καταστάσεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!! Μας δίνετε πολύ δύναμη όλοι εσείς εδώ!! Εμείς έπειτα από κάποια μικρή έρευνα μάλλον θα καταλήξουμε στον γιατρό Γκοροπουλο αλλά φυσικά θα ψάξω για όλους αυτούς που κατά διαστήματα έχετε αναφέρει εδώ! Θα ήθελα να σε ρωτήσω για το ιώδιο.. μετά από πόσο καιρό περίπου το εκανες? Ο γιατρός νόμιζω μας είχε καθυστερήσει την προηγούμενη φορά! Αν είναι να ψάξω για τον ευαγγελισμό που μου είπες. Και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Σου εύχομαι όλα να σου πηγαίνουν καλά!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου sissy_dk !

Για να πάρουμε τα πράγματα  με την σειρά, πριν το χειρουργείο έγινε έλεγχος σε όλη την περιοχή του λαιμού ? έγινε μόνο αφαίρεση θυρεοειδή? Κεντρικοί λεμφαδένες είναι ή  πλευρικοί αυτοί που πρέπει να αφαιρεθούν?

Το ιώδιο γίνεται συνήθως 3 μήνες μετά την επέμβαση αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.Κάλο ενδοκρινολόγο και χειρούργο. Ο κ. Γκορόπουλος είναι για μένα η καλύτερη επιλογή, ήταν και δικός μου γιατρός αν διάβασες την περίπτωσή μου. Εύχομαι καλή δύναμη και ψυχραιμία.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, sissy_dk είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!! Μας δίνετε πολύ δύναμη όλοι εσείς εδώ!! Εμείς έπειτα από κάποια μικρή έρευνα μάλλον θα καταλήξουμε στον γιατρό Γκοροπουλο αλλά φυσικά θα ψάξω για όλους αυτούς που κατά διαστήματα έχετε αναφέρει εδώ! Θα ήθελα να σε ρωτήσω για το ιώδιο.. μετά από πόσο καιρό περίπου το εκανες? Ο γιατρός νόμιζω μας είχε καθυστερήσει την προηγούμενη φορά! Αν είναι να ψάξω για τον ευαγγελισμό που μου είπες. Και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Σου εύχομαι όλα να σου πηγαίνουν καλά!

Καλημερα,ευχομαι ολα να πανε πολυ πολυ καλα! Ειμαι κι εγω παθουσα , 3 μηνες μετα το ιωδιο, και περιμενω να περασει ο καιρος για να κανω το ετησιο σπινθηρογραφημα. εχω ακουσει για περιπτωσεις που εγινε 2η φορα μια ταλαιπωρια παραπανω ,ομως μη φοβαστε να εχετε πιστη,προσπαθω να εχω κι εγω 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα gengko651! Αισθάνομαι κάπως καλύτερα, με βοηθήσατε πολύ όλοι εσείς εδώ αλλά μας καθησύχασαν και οι γιατροί που είδαμε ως τώρα! Εύχομαι όλα να μας πηγαίνουν καλα και να τελειώσει γρήγορα και η δικιά σου ταλαιπωρία! Σε αυτές τις στιγμές πρέπει να έχουμε πίστη και σου εύχομαι και εσύ να είσαι δυνατή να το αντιμετωπίσεις! Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, αλλά σήμερα είναι του Αγίου Παντελεήμονα (εγώ πέρασα λίγο και από την εκκλησία και με ηρεμεί) αν θες κάνε τον κόπο να περάσεις και εσύ μπορεί να σε βοηθήσει ψυχολογικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου mariagb!

Θα αφαιρεθούν πλάγιοι και κεντρικοί από αριστερά και κεντρικοί μάλλον από δεξιά! 

Από ότι φαίνεται δεν έγινε καλός έλεγχος πριν από το χειρουργείο (στο οποίο αφαιρέθηκε όλος ο θυρεοειδής και ένας αδένας) γιατί μετά από επισκέψεις σε διάφορους γιατρούς μας είπαν πως έπρεπε να έχουμε κάνει καλύτερο υπερηχογράφημα στην αρχή, όπως καταλάβαμε και εμείς εκ των υστέρων από τον δεύτερο ακτινολόγο στον οποίο πήγαμε που έκανε πολύ καλύτερη δουλειά καθώς έλεγξε μέχρι και τον αυχένα. 

Από ενδοκρινολόγους επισκέφτηκαμε τον κύριο Τουλης και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι αλλά αν εχεις να προτείνεις και κάποιον άλλο ή γνωρίζει κανένας άλλος εδώ να μας συστήσει και κάπου αλλού, ευχαρίστως θα πάμε.

Και εμείς μάλλον στον κ Γκοροπουλο θα πάμε, ακούσαμε πολλά καλά λόγια! Έχουμε ραντεβού μαζί του την Τετάρτη για να μας δεί και να τον δούμε και εμείς, εύχομαι να είναι όλα όπως μας τα περιέγραψαν! Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου εύχομαι να είσαι καλά και να έχεις ξεμπερδεψει!

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2018 at 1:13 ΜΜ, sissy_dk είπε:

Καλημέρα gengko651! Αισθάνομαι κάπως καλύτερα, με βοηθήσατε πολύ όλοι εσείς εδώ αλλά μας καθησύχασαν και οι γιατροί που είδαμε ως τώρα! Εύχομαι όλα να μας πηγαίνουν καλα και να τελειώσει γρήγορα και η δικιά σου ταλαιπωρία! Σε αυτές τις στιγμές πρέπει να έχουμε πίστη και σου εύχομαι και εσύ να είσαι δυνατή να το αντιμετωπίσεις! Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, αλλά σήμερα είναι του Αγίου Παντελεήμονα (εγώ πέρασα λίγο και από την εκκλησία και με ηρεμεί) αν θες κάνε τον κόπο να περάσεις και εσύ μπορεί να σε βοηθήσει ψυχολογικά!

Καλησπερα sissy_dk χαιρομαι πραγματικα που εισαι καλυτερα, ευχομαι και η αδερφη σου το ιδιο, η ψυχολογια ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας.Εχω μια φιλη που παλευει εδω και 6 μηνες με καρκινο του στηθους, χημειοθεραπειες , πονοκεφαλους και αλλα πολλα,σκεφτομαι λοιπον οτι εγω ειμαι πιο τυχερη.Ακουγεται ισως εγωιστικο αλλα αυτο το σκεφτομαι πολλες φορες.Α να πω κι αυτο, οταν το πρωτοεμαθα , σκεφτομουν συνεχεια"τωρα ειμαι μια καρκινοπαθης" Οταν λοιπον καποια στιγμη μιλουσα με τον γιατρο μου, στο τελος της κουβεντας μας, μου λεει "και να θυμασαι, δεν εισαι καρκινοπαθης". Αυτο να μην το ξεχναει ποτε η αδερφη σου. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! 

Προσωπικα δεν αντιμετωπιζω καποιο ζητημα με τον θυροειδη αλλα εχω και γω ατομο στην οικογενεια που χειρουργηθηκε 4 φορες αφαιρωντας οζους μεχρι και πριν τρια χρονια! Εκτος απο καποια ζητηματα που δημιουργηθηκαν απο τις επεμβασεις δηλαδη νευρα που πειραχτηκαν  κατα τα αλλα ολα καλα!

Θελω ομως να σας ρωτησω κατι! Στις γυναικες λεμε οτι για να επιτευχθει μια εγκυμοσυνη καλο ειναι η τιμη της tsh να ειναι κατω απο 2! Υπαρχει κατι αντιστοιχο και στους αντρες? Εχω διαβασει οτι ζητηματα του θυροειδη επηρεαζουν την ανδρικη γονιμοτητα! 

Ευχαριστω! Να ειστε γερες ολες και νικητριες στον αγωνα που δινεται!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elfer κορίτσι να σε ρωτήσω κατι .

Εμένα μ έδωσε t4 των 25 θυροξινη έχω χασιμοτο αλλά οι τιμές είναι εντός φυσιολογικών ορίων. Δεν είναι σταθερά άλλοτε είναι 4 αλλοτε 3 κτλ κ μου είπε να την κατεβάσουμε λίγο. 

Ε λοιπόν Σάββατο αδιαθετησα κ μέχρι Κυριακή όλα καλά μετά τπτ κόπηκε μαχαίρι η περίοδος. Κ σκέφτηκα ότι πρέπει να φταίει το χάπι μάλλον μ το κατέβασε πολύ προς υπέρ.

Σήμερα πήγα να κάνω εξέταση tsh να δω που έφθασε μετά από 2 βδομάδες χαπιού. Κ σήμερα δεν πήρα το χάπι καθόλου κ είδα πάλι κάτι σταγόνες κ έχω κ λιιιιγο  πόνο πάλι περιόδου. Είδες επειδή το σταμάτησα το χάπι ξαναήρθε. Αυριο θα πάρω τον γιατρό. 

Αλλά διάβασα ότι το χάπι το προκαλεί αυτό. Ειμαι κ στην προσπάθεια εγκυμοσυνης κ έχω εκνευριστεί τώρα. 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

@Elfer κορίτσι να σε ρωτήσω κατι .

Εμένα μ έδωσε t4 των 25 θυροξινη έχω χασιμοτο αλλά οι τιμές είναι εντός φυσιολογικών ορίων. Δεν είναι σταθερά άλλοτε είναι 4 αλλοτε 3 κτλ κ μου είπε να την κατεβάσουμε λίγο. 

Ε λοιπόν Σάββατο αδιαθετησα κ μέχρι Κυριακή όλα καλά μετά τπτ κόπηκε μαχαίρι η περίοδος. Κ σκέφτηκα ότι πρέπει να φταίει το χάπι μάλλον μ το κατέβασε πολύ προς υπέρ.

Σήμερα πήγα να κάνω εξέταση tsh να δω που έφθασε μετά από 2 βδομάδες χαπιού. Κ σήμερα δεν πήρα το χάπι καθόλου κ είδα πάλι κάτι σταγόνες κ έχω κ λιιιιγο  πόνο πάλι περιόδου. Είδες επειδή το σταμάτησα το χάπι ξαναήρθε. Αυριο θα πάρω τον γιατρό. 

Αλλά διάβασα ότι το χάπι το προκαλεί αυτό. Ειμαι κ στην προσπάθεια εγκυμοσυνης κ έχω εκνευριστεί τώρα. 

Δεν ξέρω αν φταίει το χάπι. Εγω φαντάσου παίρνω T4 των 150 και στην εγκυμοσύνη έπαιρνα 225 νομίζω; Το 25 που λες δεν είναι τπτ. Νομίζω ότι κάπου αλλού οφείλεται αυτή η διαταραχή,αλλά ακόμα κ αν έγινε απο το χάπι θα είναι παροδικό. Το χασιμοτο πρέπει να το ρυθμίσεις γτ είναι απο μόνο του δύσκολος παράγοντας στην εγκυμοσύνη. Το tsh αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι κάτω απο 2. Πόσο σου είπε ο γιατρός οτι πρέπει να πάει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 26/7/2018 at 8:03 ΠΜ, sissy_dk είπε:

Καλημέρα, σας παρακαλώ πάρα πολύ την βοήθεια σας. Η αδερφή μου είχε καρκίνο του θυρεοειδούς έκανε χειρουργείο και ιώδιο και μετά από ένα χρόνο το σπινθηρογράφημα που έδειξε ότι υπάρχει υπολείμμα. Σε έναν ακόμη υπέρηχο έδειξε ότι πρέπει να χειρουργηθεί ξανά για αφαίρεση λεμφαδένων. Γιατί δεν της το βρήκαν αυτό την πρώτη φορά?? Σας παρακαλώ ποιος είναι ο καλύτερος χειρουργός που ξέρετε?? Ας είναι όπου να ναι στην Ελλάδα θα μετακινηθούν Ε ακόμα και στο εξωτερικό!!! Γιατί το ιώδιο δεν θα κατέστρεψε αυτά την πρώτη φορά? Πόσο συχνά πρέπει να κάνει εξετάσεις?? Κινδυνεύουμε?? Σας παρακαλώ απαντήστε μου μας είπαν για Βαμβακιδη στην Αθήνα να πάμε την Δευτέρα είμαστε από επαρχία, υπάρχει κάτι καλύτερο????

Καλησπέρα! Φαντάζομαι μετά την επίσκεψή σας στον γιατρό θα σας έχουν λυθεί πολλές από τις απορίες σας. Από όσα εχω πλέον μάθει, μετά και από την δική μας περιπέτεια, είναι πολύ συχνό φαινόμενο να μην αφαιρούνται λεμφαδένες στο πρώτο χειρουργείο είτε από απειρία του χειρουργού είτε επειδή δεν είναι εμφανής η μετάσταση σε αυτούς την στιγμή εκείνη είτε από μη ακριβείς απεικονιστικές εξετάσεις. Το ιώδιο μπορεί να καταστρέψει υπολείμματα μέχρι κάποιων χιλιοστών, επομένως είναι δύσκολο να καεί ένας ολόκληρος λεμφαδενας. Σε κάθε περίπτωση φυσικά και δεν κινδυνεύει η αδερφή σου, απλά σίγουρα θα περάσει μια ταλαιπωρία ακόμα. Ο χειρουργός που αναφέρεις από όσα έχω ακούσει είναι από τους καλύτερους και ειδικεύεται στον λεμφαδενικο καθαρισμό. Οπότε πιστεύω είστε σε πολύ καλά χέρια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 12/5/2018 at 6:29 ΜΜ, gengko651 είπε:

Καλησπερα lia87.Το χειρουργειο το εκανα σε κρατικο νοσοκομειο.Μπηκα για να χειρουργηθω για θυροειδη με εναν μεγαλο οζο .Δεν εκανα παρακεντηση δεν τη συστηνε ο χειρουργος μου με την εννοια οτι οπως και να ειχε επρεπε να βγει ο θυροειδης ασχετα αν υπηρχε κακοηθεια η οχι.μετα εγινε η βιοψια και βγηκε καρκινος.απο οτι ειπαν και οι πυρηνικοι γιατροι εγινε καλη δουλεια με το καθαρισμα  αλλα εγω γιατι νιωθω ακομα και τωρα , μετα το ιωδιο  οτι κατι εχω στο λαιμο? Να πω βεβαια πως πειραχτηκε ο ενας παραθυροειδης αλλα μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να παρω ασβεστιο.Το ιωδιο το εκανα στο Θεαγενειο.ενταξει δεν ειχα καποιο ιδιαιτερο προβλημα ,ειχα βεβαια αυτες τις αναγουλες αλλα ηταν υποφερτο.για τη δοση του ιωδιου προβληματιζομαι με αυτα που διαβαζω απο εσας.οταν πηγα να παρω το χαπι 2 μερες πριν το σπινθηρογραφημα , η γιατρος που μου το εδωσε μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να προσεξω ιδιαιτερα μονο τις εγκυες και τα παιδια , γιατι η δοση ειναι πολυ μικρη, 100. ισως η διαφορα ειναι στη μοναδα μετρησης.Οταν κανω το ραντεβου με την ενδοκρινολογο θα λυσω ελπιζω ολες τις αποριες μου και θα ενημερωσω και τη σελιδα. Χαιρομαι πολυ που βρισκομαι μαζι σας.

 

Μετα τρεις μηνες απο το ραδιενεργο ιωδιο αρχισα παλι το καπνισμα.Με την πρωτη στραβη γυρισα παλι εκει .Φοβαμαι...μιληστε μου

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , gengko651 είπε:

Μετα τρεις μηνες απο το ραδιενεργο ιωδιο αρχισα παλι το καπνισμα.Με την πρωτη στραβη γυρισα παλι εκει .Φοβαμαι...μιληστε μου

 

Δε χρειάζεται να φοβάσαι γτ όπως σε έχουν ηδη ενημερώσει οι γιατροί είναι μια νόσος που είναι 100% ιασιμη. Το τσιγάρο δε σου προσφέρει απολύτως τπτ!! Θα Πρέπει να δείξεις δύναμη κ να το απομακρύνεις απο τη ζωή σου γτ μόνο βλαβερό είναι. Και στο λέει μια φίλη,μια πρώην καπνιστρια!

Είναι δυσκολος ο αγώνας που εδωσες και το τσιγάρο δεν είναι τπτ μπροστά σε αυτό. Κάνε λοιπόν τη χάρη στον εαυτό σου και παρε τώρα το πακέτο και πέτα το έξω απο το σπίτι σου.. Όσο πιο μακρυά μπορείς!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 Γεια σου Gengo651. Τι φοβασαι;  Το τσιγαρο αν δεν το αποφασισεις πραγματικα δεν κοβεται. Εγω το εκοψα την ημερα που εκανα την επεμβαση πριν 1,5 χρονο αλλα το ηθελα πολυ !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elfer είπε:

Δε χρειάζεται να φοβάσαι γτ όπως σε έχουν ηδη ενημερώσει οι γιατροί είναι μια νόσος που είναι 100% ιασιμη. Το τσιγάρο δε σου προσφέρει απολύτως τπτ!! Θα Πρέπει να δείξεις δύναμη κ να το απομακρύνεις απο τη ζωή σου γτ μόνο βλαβερό είναι. Και στο λέει μια φίλη,μια πρώην καπνιστρια!

Είναι δυσκολος ο αγώνας που εδωσες και το τσιγάρο δεν είναι τπτ μπροστά σε αυτό. Κάνε λοιπόν τη χάρη στον εαυτό σου και παρε τώρα το πακέτο και πέτα το έξω απο το σπίτι σου.. Όσο πιο μακρυά μπορείς!!!

Ποσο πολυ σευχαριστω που απαντησες αμεσως...Δεν μπορω να  συζητησω  το θεμα του τσιγαρου με την οικογενεια μου, το κρυβω και ντρεπομαι, αγωνα εδωσαν κι αυτοι μαζι μου, αλλα ηθελα να μακουσει καποιος και κυριως καποια που ειναι στη θεση μου. θα το κανω κι οποτε νιωθω αδυναμη θα σας γραφω.Ευχαριστω και παλι

πρίν από 7 λεπτά , mariagb είπε:

 Γεια σου Gengo651. Τι φοβασαι;  Το τσιγαρο αν δεν το αποφασισεις πραγματικα δεν κοβεται. Εγω το εκοψα την ημερα που εκανα την επεμβαση πριν 1,5 χρονο αλλα το ηθελα πολυ !

κι εγω τοτε το εκοψα μεχρι πριν 3 μερες,  6 μηνες δηλ.Μπραβο σου που το εκοψες τελειως,θα το κανω κι εγω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...