Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Βρε κορίτσια μπράβο στα παιδάκια σας...εμείς δεν τα πάμε καλά με τις στερεές...όλο αναγουλιαζει κ τα κάνει εμετό...είναι πολύ ενθουσιώδης να τα βάλει στο στόμα...μόλις όμως φτάσει η τροφή στο λαιμό του κάνει πώς πνίγεται κ την φτύνει...έχω φάει πανηγυρικό άκυρο πφφφ...ξέρω (από την κόρη μου) ότι χρειάζεται υπομονή αλλά άλλο να μν θέλει καθόλου το κουτάλι κ άλλο να πνίγεται σε κάθε κουταλιά...μάλλον πρέπει να πειραματιστώ με την υφή/θερμοκρασία του φαγητού...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Βρε κορίτσια μπράβο στα παιδάκια σας...εμείς δεν τα πάμε καλά με τις στερεές...όλο αναγουλιαζει κ τα κάνει εμετό...είναι πολύ ενθουσιώδης να τα βάλει στο στόμα...μόλις όμως φτάσει η τροφή στο λαιμό του κάνει πώς πνίγεται κ την φτύνει...έχω φάει πανηγυρικό άκυρο πφφφ...ξέρω (από την κόρη μου) ότι χρειάζεται υπομονή αλλά άλλο να μν θέλει καθόλου το κουτάλι κ άλλο να πνίγεται σε κάθε κουταλιά...μάλλον πρέπει να πειραματιστώ με την υφή/θερμοκρασία του φαγητού...

Καλημέρα γιατί μωρέ έτσι θα φαΐ τι θα κάνει εγώ τα αφήνω τα φρούτα έξω έτσι μου είπε η παιδιατρος για να έχουν πιο έντονη γεύση. Εμένα δεν της αρέσει το γάλα με το ζορυ το πίνει. Αλλά τώρα σε λίγες μέρες θα πάμε στη παιδίατρο για να ξεκινήσουμε και το φαγητό να δούμε θα της αρέσει. Δοντάκια έχετε βγάλει; 

  • Μου αρέσει 3

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?Εμείς μετακομίσαμε επιτέλους!ευτυχώς που ήταν εδω η μανούλα μου και έκανε τα πάντα! μας βοήθησαν βέβαια στην μεταφορά συγγενείς του άντρα μου ευτυχώς!και έκανα ένα γερό ξεκαθάρισμα στα πράγματα και ρούχα!απορούσα πως χωρούσαν τόσα πράγματα σε ένα σπίτι 70 τμ!ούτε εγώ το πίστευα!

Με όλα αυτά δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα να τρώμε!την Παρασκευή θα πάμε στην παιδίατρο για εμβόλιο και να ξεκινήσουμε !Ανυπομονώ!

Επίσης καθόμαστε κανονικά χωρίς στήριξη και μας κάνει κουμπεμπε με τα χεράκια της και τρελαινομαστε!!!

 

On 5/11/2018 at 2:10 ΜΜ, agapi27 είπε:

@katrin*,πολύ καλά ευχαριστω. 

Μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε κ τρελαινουμε κόσμο...χεχεχχεε

Συνεχίζουμε με τις τροφές,τώρα ξεκίνησα να δίνω κ κομματάκια. Έχω δει μεγάλη βελτίωση στις πάνες. Περιμένω να δω πόσο βάρος εχει πάρει την επόμενη φορά.

Ποιες κοπέλες πήγατε στον πανελλήνιο ταυτόχρονο θηλασμό της πόλης σας; Εμείς πήγαμε πρώτη φορά και ήταν τέλεια. (Εννοώ δεν είχα πάει ως έγκυος).

Δυστυχώς δεν κατάφερα να πάω και ήθελα πολύ!είδα φωτο και ήταν πολύ ωραία!έδιναν και ωραία δωράκια και αναμνηστικά!μία χαρα ο μικρός σου!

9 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Βρε κορίτσια μπράβο στα παιδάκια σας...εμείς δεν τα πάμε καλά με τις στερεές...όλο αναγουλιαζει κ τα κάνει εμετό...είναι πολύ ενθουσιώδης να τα βάλει στο στόμα...μόλις όμως φτάσει η τροφή στο λαιμό του κάνει πώς πνίγεται κ την φτύνει...έχω φάει πανηγυρικό άκυρο πφφφ...ξέρω (από την κόρη μου) ότι χρειάζεται υπομονή αλλά άλλο να μν θέλει καθόλου το κουτάλι κ άλλο να πνίγεται σε κάθε κουταλιά...μάλλον πρέπει να πειραματιστώ με την υφή/θερμοκρασία του φαγητού...

 Θέλει υπομονή...και εγώ ανυπομονώ να δω πως θα τα πάμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, katrin* είπε:

μάλλον πρέπει να πειραματιστώ με την υφή/θερμοκρασία του φαγητού...

Ναι,θέλει δοκιμές για να δεις τι του αρέσει.  Δοκίμασε να του δώσεις κ κομμάτια. 

 

9 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Δοντάκια έχετε βγάλει; 

Έχουν φουσκώσει τα ούλα,αλλάδεν έχουν κάνει εμφάνιση ακόμα.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , agapi27 είπε:

Ναι,θέλει δοκιμές για να δεις τι του αρέσει.  Δοκίμασε να του δώσεις κ κομμάτια. 

 

Έχουν φουσκώσει τα ούλα,αλλάδεν έχουν κάνει εμφάνιση ακόμα.

Και εμένα τα ιδια

 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@agapi27 κ κομμάτια έχω προσπαθήσει με μπανάνα ώριμη...Κ εκει πάλι τα ίδια...θέλει το χρόνο του πιστεύω...το ζυζι είναι πιο δελεαστικό χαχα!

@Alex. Arap δοντάκια όχι ακόμα...

καλημέρα σε όλες!

@Vana87 που χάθηκες με το μεταπτυχιακό? @xaroumenh mama @Again mama

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , katrin* είπε:

@agapi27 κ κομμάτια έχω προσπαθήσει με μπανάνα ώριμη...Κ εκει πάλι τα ίδια...θέλει το χρόνο του πιστεύω...το ζυζι είναι πιο δελεαστικό χαχα!

@Alex. Arap δοντάκια όχι ακόμα...

καλημέρα σε όλες!

@Vana87 που χάθηκες με το μεταπτυχιακό? @xaroumenh mama @Again mama

Υπάρχει ένα μασητικο που έχει πίσω διχτακι  που βάζεις μέσα φρουτα το μασάει και έτσι τους έρχονται γεύσεις στο στόμα μήπως να το πάρεις να το δοκιμασεις

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , katrin* είπε:

@agapi27 κ κομμάτια έχω προσπαθήσει με μπανάνα ώριμη...Κ εκει πάλι τα ίδια...θέλει το χρόνο του πιστεύω...το ζυζι είναι πιο δελεαστικό χαχα!

@Alex. Arap δοντάκια όχι ακόμα...

καλημέρα σε όλες!

@Vana87 που χάθηκες με το μεταπτυχιακό? @xaroumenh mama @Again mama

Καλημέρα!!! Ωχ τι μου το θυμισες! Δεν προλαβαινω να διαβασω με δυο παιδια και με τι δουλεια. Ειμαι απελπισμενη δεν ξερω τι να κανω..  :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Υπάρχει ένα μασητικο που έχει πίσω διχτακι  που βάζεις μέσα φρουτα το μασάει και έτσι τους έρχονται γεύσεις στο στόμα μήπως να το πάρεις να το δοκιμασεις

Αααχ αυτό το είχα πάρει στην κορη μου...για εμένα είναι τελείως άχρηστο...άλλους όμως τους βολεύει...

πρίν από 55 λεπτά , Vana87 είπε:

Καλημέρα!!! Ωχ τι μου το θυμισες! Δεν προλαβαινω να διαβασω με δυο παιδια και με τι δουλεια. Ειμαι απελπισμενη δεν ξερω τι να κανω..  :(

Ωχ μωρέ Βάνα,δύσκολα τα πράγματα...τουλάχιστον έχεις καθόλου βοήθεια? Εγώ ευτυχώς έχω άδεια μέχρι να χρονισει ο μικρός...μετά θα ξεκινήσουν τα ζόρια κ για εμάς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Αααχ αυτό το είχα πάρει στην κορη μου...για εμένα είναι τελείως άχρηστο...άλλους όμως τους βολεύει...

Ωχ μωρέ Βάνα,δύσκολα τα πράγματα...τουλάχιστον έχεις καθόλου βοήθεια? Εγώ ευτυχώς έχω άδεια μέχρι να χρονισει ο μικρός...μετά θα ξεκινήσουν τα ζόρια κ για εμάς...

Καθεται ο αντρας μου το χειμωνια απο τι δουλεια αλλα τι να το κανεις.. αν δεν βαλει η γυναικα χερι σωστη δουλεια δεν γινεται. Προσεχει τα παιδια κανει και καμια δουλεια αλλα παλι δεν ειναι αρκετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κ από εμένα .. με το να ξεκινήσει ο μεγάλος μου τον παιδικό κάθομαι τα πρωινά όταν κοιματε το μωρό κ καθαρίζω το σπίτι .. με ένα νήπιο είχαν μείνει όλες οι δουλειές του σπιτιού πίσω ...!!!!!! 

Καλά είμαστε κ εμείς παίζουμε παλαμάκια κάνουμε την ωραία πεταλούδα θέλει πολύ λίγο δλδ είναι σχεδόν έτοιμος για να κάτσει χωρίς στήριγμα ..

Κ εμείς τα φρούτα δε τα έχουμε συμπαθήσει ακόμα τρώει πολύ λίγο δύο άντε στις καλές μας τρεις κουταλιές ..περιμένω να στηριχθεί τέλειος καλά για να του δίνω κομμάτια να τα επεξεργαζετε με το χέρι γιατί τώρα του πέφτουν ... Με το φαγητό τα παμε καλύτερα πατημένα του τα δίνω με το πιρούνι αλλά έχει γέλιο γιατί μου περνει το κουτάλι από το χέρι για να το βάλει εκείνος στο στόμα του ... !!κ φαγητό τρώει λίγο αλλά θεωρώ οικανοποιητικη τη ποσότητα για την ηλικία του ..!!!

Κατρίν νομίζω το μωρό σου θα αποφασίσει μόνο του πότε θα καταπιεί εφόσον του αρέσει να πειραματίζεται με το χέρι τις τροφές όταν τις βάλει ο ίδιος στο στόμα του θα είναι έτοιμος να τις καταπιεί κιόλας 

Γενικά θέλουν χρόνο δε πειράζει ας τα αφήσουμε να φάνε όσο θέλουν κ όπως θέλουν ..!!!!

Γενικά το βλέπω κ από τον μεγάλο μου γιο που για να συνηθησει το κουτάλι πήγε 7 μηνών είχε τρομερό θέμα με τις υφές κ έτρωγε συγγεκριμενα φαγητά δλδ όσπρια ζυμαρικά μήλο αχλάδι κ μπανάνα κ τώρα σε συνδιασμό με τον παιδικό είδα τρομερη διάφορα ξεκίνησε να τρώει σχεδόν τα πάντα κ είναι κ πάρα πολύ προσεχτικος ...!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα! Βρε σεις τα παιδάκια σας κάνουν κουπεπε,χτυπάνε παλαμάκια...μπράβο...εμείς τπτ ακόμα...να ανησυχήσω? :???:

4 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα! Βρε σεις τα παιδάκια σας κάνουν κουπεπε,χτυπάνε παλαμάκια...μπράβο...εμείς τπτ ακόμα...να ανησυχήσω? :???:

Ευτυχώς που το εγραψες κ με ξεαγχωσες. Αχαχαχα

Από εχθές ξεκίνησα εντατικά κου ΠΕ ΠΕ κ παλαμάκια...αχαχχαχα

Κάθε παιδί έχει τους ρυθμούς του. Αυτό λέω στον εαυτό μου.χεχεχε

  • Χαχα 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλό σαββατοκύριακο ...!!!! Δε χρειαζεται να ανησυχείτε κάθε μωράκι έχει τους δικούς του ρυθμούς .... Κ ο μεγάλος μου γιο άργησε πολύ να τα κάνει αυτά .. είναι στο παιδί ...!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και έχει τους δικούς του ρυθμούς!όλα θα κατσουν, περπατήσουν, μιλήσουν το καθένα με τον δικό του ρυθμό!

Χθες κάναμε την πρώτη προσπάθεια με στερεές αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκε!της φαινότανε παράξενο και το έφτυνε! θα της δώσω όμως περιθώριο γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα!ξεκινήσαμε τελικά με κοτόπουλο καρότο!μας είπε η παιδίατρος ότι πρέπει να παίρνει σίδηρο και να τρώμε κάθε μέρα κρέας! θα πρέπει να φτάσουμε να τρώμε τρία γεύματα την ημέρα! θα εισάγω τροφές αν 3 μέρες σε οποίο γεύμα θέλω!δηλαδή τώρα μετά τις τρεις μέρες μπορώ να εισάγω φρούτο το πρωί!και για το απογευματινό μου είπε ότι μπορώ να να βραζω βρώμη και να την αλεσω στο μπλέντερ με ένα φρούτο που εχω εισάγει ήδη και κανέλα και φτιάχνω μια κρέμα απογευματινή!μου είπε και για την μέθοδο blw να της προσφέρω το φαγητό και σε κομμάτια και να τα τοποθετώ στο δίσκο που έχει το καρεκλάκι!όπως επίσης δεν θα αλλάξει κάτι με το θηλασμό πάντα θα συμπληρώνει το γεύμα! Αγχωθηκα λίγο αλλά σιγά σιγά ελπίζω να τα καταφέρουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...