Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Anna_magda είπε:

Καλημέρα!!! Εχω ακούσει καλά λόγια για τα hometest κ είναι κ οικονομικά.. Εδώ θα είμαστε να πούμε τα αποτελέσματα μας!! 

Λέω να τα ξεκινήσω τα Χριστούγεννα που θα είμαι γύρω στις 7 μέρες πριν την ωορρηξία που θα έχω θεωρητικά την πρωτοχρονιά. Για να δούμε..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, modena είπε:

Λέω να τα ξεκινήσω τα Χριστούγεννα που θα είμαι γύρω στις 7 μέρες πριν την ωορρηξία που θα έχω θεωρητικά την πρωτοχρονιά. Για να δούμε..

Ααααα κοντά είμαστε.. Εγώ λίγο μετά τα Χριστούγεννα θα τα ξεκινήσω!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα και εμείς είμαστε στο 2 μήνα προσπαθειών έχω πάρει τα hometest και η αλήθεια είναι ότι είναι αξιόπιστα το επιβεβαίωσα αυτόν τον μήνα με υπέρηχο σε γιατρό ότι θέλετε να με ρωτήσετε είμαι εδώ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Milsoula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα και εμείς είμαστε στο 2 μήνα προσπαθειών έχω πάρει τα hometest και η αλήθεια είναι ότι είναι αξιόπιστα το επιβεβαίωσα αυτόν τον μήνα με υπέρηχο σε γιατρό ότι θέλετε να με ρωτήσετε είμαι εδώ!!!!!!

Γεια σου @Milsoula !! Με το καλό!! Για δώσε μας τα φώτα σου με την εμπειρία σου! :) 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anna_magda είπε:

@Milsoulaκαλώς μας ήρθες.. Καλή επιτυχία κ σε σένα.. Τι κύκλο έχεις εσύ; κ ποια μέρα ξεκίνησες να τα χρησιμοποιείς; 

Μόλις τα παρέλαβα κ εγώ κ οι οδηγίες είναι πολύ αναλυτικές! Ανάλογα τον κύκλο σου σου λέει ποια μέρα να τα ξεκινήσεις! Απλό φαίνεται. Θα σας πω σε καμία 15αρια μέρες. :)


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγνώμη λίγο αργά απαντάω αλλά δουλεύω και γυρνάω τέτοιες ώρες πάντα !!!!!Καλως σας βρήκα λοιπόν έχω κύκλο 27-30 πάντα θεωρούσα ότι δεν κάνω νωρίς ωορρηξία αλλά τελικά κάνω 13με 14 τα τεστ τα ξεκίνησα από τον προηγούμενο μήνα αλλά θετικό όπως γράφουν οι οδηγίες πολύ σκούρο δεν είδα ποτέ πάντα ήταν αχνό και κάποιες μέρες σκούρο αλλά όχι τόσο σκούρο όσο η δεύτερη γραμμή αυτόν τον μήνα έκανα 13 τεστ ήταν αχνό 14 πάω στο γιατρό και μου λέει έχεις κάνει ωορρηξία και ενδομήτριο 10 γυρνάω σπίτι και κάνω το τεστ και ήταν σκούρο αρκετά αλλά όχι τόσο όσο η δεύτερη γραμμή όποτε να ξέρετε όταν δείτε σκούρα γραμμή και ας μην είναι τόσο σκούρα όσο η δεύτερη βουρρρρ στο κρεβάτι Χαχαχα εγώ περιμένω την Τρίτη περίοδο ελπίζω να μην έρθει ποτέ !!!! 

Εγώ θα σας έλεγα να πάρετε τα πολλά και να ξεκινάτε νωρίς άσχετα τι λέει το χαρτί στο κουτί γτ και εγώ νόμιζα θα κάνω ποιο αργά ωορρηξία αλλά έκανα ποιο νωρίς τελικά  και μάλιστα και από τις 2 και η ορμόνη ανέβηκε την 14 μέρα τις άλλες μέρες ήταν όλα άχνα τα τεστακια....Επίσης δεν θα τα πετάτε θα περιμένετε 10 λεπτά και μετά θα βλέπετε το αποτέλεσμα αργεί να βγει η γραμμή 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει τα predictor κ μου έβγαινε συνέχεια αχνη γραμμή.. Βέβαια αυτόν τον μήνα δεν έχω πιθανότητες γιατί δεν ήρθαμε σε επαφή στις  γόνιμες μου μέρες.. Ήρθαμε  χθες που ήταν 16η μέρα του κύκλου μου όποτε θεωρώ ότι δεν έχω καμία ελπίδα.. Τώρα αγόρασα τα clearblue που λέει ότι ανιχνεύουν 2 ορμόνες κ έχεις 4 μέρες με υψηλές πιθανότητες σύλληψης.. Αναμένω τον νέο μου κύκλο για να τα δοκίμασω.. Σε 12 μέρες αδιαθετω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Anna_magda είπε:

Εγώ είχα πάρει τα predictor κ μου έβγαινε συνέχεια αχνη γραμμή.. Βέβαια αυτόν τον μήνα δεν έχω πιθανότητες γιατί δεν ήρθαμε σε επαφή στις  γόνιμες μου μέρες.. Ήρθαμε  χθες που ήταν 16η μέρα του κύκλου μου όποτε θεωρώ ότι δεν έχω καμία ελπίδα.. Τώρα αγόρασα τα clearblue που λέει ότι ανιχνεύουν 2 ορμόνες κ έχεις 4 μέρες με υψηλές πιθανότητες σύλληψης.. Αναμένω τον νέο μου κύκλο για να τα δοκίμασω.. Σε 12 μέρες αδιαθετω.. 

Έχω διαβάσει ότι είναι πολύ καλό το clearblue απλά είναι ακριβό αν θυμάμαι καλά το ψηφιακό πήρες? ...εμένα με βοήθησε πολύ το ότι είναι πολλά τα τεστ και να βάζω στην σειρά σε χαρτί τα κολλάω γράφω την ώρα και ημέρα  δίπλα και έτσι έχω μια γενική εικόνα το την γίνετε αυτές τις μέρες ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Θα με πείτε τρελή αλλά έχω σχεδόν κάθε μέρα καουρες από την προηγούμενη εβδομάδα. Έκατσα κ τα μέτρησα κ είχαμε επαφή τις γόνιμες μέρες μου κ χωρίς να προσέχουμε ιδιαίτερα (έτσι ξεκίνησε η κουβέντα του να ξεκινήσουμε επίσημα προσπάθειες). Έχω κ μια ευαισθησία στο στήθος αλλά περιμένω κ να αδιαθετησω σε μια εβδομάδα. Λέτε να βλέπω φαντάσματα? Είναι αυτά συμπτώματα? Ξέρετε?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αυτά με τον ψηφιακό δείκτη κ η συσκευασία έχει μέσα 10 τεστακια.. Η τιμή αν θυμάμαι καλά ήταν γύρω στα 40 ευρώ.. Προκειμένου να τα δίνω κάθε φορά στα τεστ εγκυμοσύνης προτιμώ στα  τεστ ωορρηξίας γιατί πιστεύω ότι βοηθούν πολύ.. 

@modenaμακάρι να έχει γίνει αυτό που περιμένουμε.. Τα συμπτώματα ποικίλλουν από  γυναίκα σε γυναίκα.. Εγώ όπως έχω πει είχα μια παλινδρομη κυηση κ τα συμπτώματα που είχα ήταν ότι μια εβδομάδα πριν να μου έρθει η περίοδος είχα λιποθυμησει δύο  φορές, ήθελα να κοιμάμαι όλη μέρα κ 3 μέρες πριν την καθυστέρηση πονούσε η κοιλιά μου παρα πολυ σαν να ήθελα να πάω τουαλέτα αλλά δεν ειχα ξανά νιώσει τέτοιο πόνο.. Εκλαιγα γιατί δεν τον άντεχα.. Κ την πρώτη μέρα της καθυστέρησης πηγα στην γυναικολόγο να με δει γιατί νόμιζα ότι είχα κάποια κύστη κ μου είπε ότι ακόμη δεν φαίνεται κάτι αλλα έβλεπε τον τράχηλο μου διαφορετικό κ μου είπε να κάνω τεστ εγκυμοσύνης.. Έκανα κ ήταν θετικό.. Εκείνη την περίοδο ήταν έγκυος κ μια φίλη μου η οποία είχε τελείως διαφορετικά συμπτώματα άπο εμένα.. Ελπίζω να μη σου έρθει η περίοδος που περιμένεις!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

@Anna_magda Ναι μάλλον, δεν έχω καμία εμπειρία με το όλο θέμα. Δεν θέλω ομως να παίρνουν τα μυαλά μου αέρα γιατί μετά θα είναι απότομη η προσγείωση. Είναι κ χειμώνας..Μπορεί κ να κρυωσα. Απλά διαβάζω καουρες σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη στο ιντερνέτ κ είπα να ρωτήσω.. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχουλες!! Μακάρι να μην αδιαθετησω αυτό το μήνα! :)

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εχω χρησιμοποιήσει κ εγω τα hometest και μου έβγαιναν αχνες οι γραμμες που συμφωνα με τις οδηγιες ειναι αρνητικο. Πηρα κ τηλ και μου επιβεβαιωσαν οτι με αχνη γραμμη ειναι αρνητικο. Σημειωτέον έχουν ευαισθησια 25 mlu δηλαδη ανιχνέυουν όταν η lh ειναι απο 25 κ πανω. Πηρα δοκιμαστικα τα one step που έχουν ευαισθησία 20 mlu και μου βγηκε καραμπαμ θετικο την κλασσικη μερα που μου βγαινει καθε μηνα μαλιστα η γραμμη ηταν πιο εντονη απ τη γραμμη ελέγχου.. Το αναφέρω γιατί ισως δεν πιάνετε 25 μονάδες αλλά πχ 23 κ για αυτο δε σας βοηθουν τα hometest. παντως εγω θυμαμαι τα κραταγα και τα συνεκρινα μεταξυ τους για να βρω ποια μερα ηταν το θετικο μου (το πιο εντονο δηλαδη) ενω με τα αλλα δεν αντιμετωπισα κανενα θεμα! Οτι χρειαστειτε στη διαθεση σας! :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...