Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 32 λεπτά , irinikavala είπε:

κορίτσια να μπω κ σε ένα πιο οικονομικο θέμα??? έχει καμια ιδέα με επιδόματα τι γίνεται?? δεν εργάζομαι με ένσημα και παίρνω ταμείο ανεργίας.. έχετε ιδέα τι παίζει με το επίδομα τοκετού.. ρωτάω κ αλλού μου λένε ότι εφόσον είμαι ασφαλισμένη το παίρνει η κλινική, αλλού ότι δεν υπάρχει πλέον.. αν υπάρχει καμια κοπελα που είναι ίδια φάση με μένα κ το έχει ψάξει ας ενημερώσει.. θα το ψάξω ξανα απο βδομάδα.. το μόνο που μου είπαν είναι ότι πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ για να δικαιούσαι επίδομα λοχείας κ κύησης.. για τοκετού??? δυστυχώς έχω 180και κάτι.. αλλά τουλάχιστον να ξέρω για επίδομα τοκετού μπας κ μειωθεί λίγο το ποσό της κλινικής.. 

εμας μας έδωσαν το "αυγο" κάθισμα αυτοκ. αλλά αποτι καταλαβα είναι μόνο για τους πρώτους μηνες.. άρα θελω κάθισμα αυτοκινήτου κ καρότσι.. τώρα για βόλτες εμεις γενικά είμαστε του έξω αρα λέω να κάνω κ την μικρή σα τα μούτρα μου.. θα δείξει φυσικά.. 

παλια επαιρνες στο χερι το επιδομα τοκετου. τωρα μονο αν γεννησεις σε κλινικη , το παιρνει αυτη κ μειωνεται λιγο το ποσο αλλα πρεπει να ρωτησεις την κλινικη για το κοστος αν εισαι ασφαλισμενη η ανεργη (πλεον ιδια τιμη το εχουν κανει νομιζω). αν γεννησεις σε δημοσιο δεν παιρνεις επιδομα τοκετου. θα σου προτεινα αν δεν επαιρνες ταμειο , να κολλουσες καπου τα 20 ενσημα που χρειαζεσαι για να επαιρνες επιδομα λοχειας κ κυησης. 

ας με διορθωσει καποια κοπελα αν ξερει παραπανω.

οσο για τις βολτες,πιστευω οτι το μωρο απο Μαρτιο θα το βγαζουμε κανονικα . γτ λογικα θα κανει κρυο.. εγω βεβαια με το αμαξι θα πηγαινω στην μαμα μου κ σε σπιτια αλλα εξω δυσκολο για βολτα..

πρίν από 40 λεπτά , Μάντη είπε:

Νατια εγω σκεφτομαι να παρω μονο το κανονικό κροτσακι λεει οτι μπορει να χρησιμοποιηθεί απο νεογέννητο και σκεφτομαι οτι πρωτα ο θεος δεν θα βγαινουμε και πολυ απο το σπιτι λογο χειμώνα και το πορτ μπεμπε ειναι για το πολυ μεχρι 6 μηνών... Και ενα κάθισμα αυτοκινήτου... Γτ η σειρα που θελω το 3 σε ενα βγαίνει 800 ευρω!

συμφωνω!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

παλια επαιρνες στο χερι το επιδομα τοκετου. τωρα μονο αν γεννησεις σε κλινικη , το παιρνει αυτη κ μειωνεται λιγο το ποσο αλλα πρεπει να ρωτησεις την κλινικη για το κοστος αν εισαι ασφαλισμενη η ανεργη (πλεον ιδια τιμη το εχουν κανει νομιζω). αν γεννησεις σε δημοσιο δεν παιρνεις επιδομα τοκετου. θα σου προτεινα αν δεν επαιρνες ταμειο , να κολλουσες καπου τα 20 ενσημα που χρειαζεσαι για να επαιρνες επιδομα λοχειας κ κυησης. 

ας με διορθωσει καποια κοπελα αν ξερει παραπανω.

οσο για τις βολτες,πιστευω οτι το μωρο απο Μαρτιο θα το βγαζουμε κανονικα . γτ λογικα θα κανει κρυο.. εγω βεβαια με το αμαξι θα πηγαινω στην μαμα μου κ σε σπιτια αλλα εξω δυσκολο για βολτα..

το σκέφτηκα για να κολλήσω 'ενσημα αλλά μετά σκεφτηκα ποιος θα κολλήσει σε έγκυο? έναν που ρώτησα μου λέει δύσκολο γιατι φοβόμαστε μετα τυχόν δικαιωματα που έχεις..

τεσπα.. εστω ας μειωθει λίγο το ποσό.. κα΄τι είναι κ αυτό..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

το σκέφτηκα για να κολλήσω 'ενσημα αλλά μετά σκεφτηκα ποιος θα κολλήσει σε έγκυο? έναν που ρώτησα μου λέει δύσκολο γιατι φοβόμαστε μετα τυχόν δικαιωματα που έχεις..

τεσπα.. εστω ας μειωθει λίγο το ποσό.. κα΄τι είναι κ αυτό..

Δεν έχεις κανενα γνωστό να του πληρώσεις να σου κολλήσει τα ένσημα??? Δεν νομίζω να είναι μεγάλο το ποσό... Και άμα φοβάται, μπορείς να δηλώσεις παραίτηση μετά και όχι απόλυση... Αλλωστε δεν πιστεύω για τόσο λίγα ένσημα να χάσεις το ταμείο...

Για τα καθισματάκια που λέγατε, νομίζω υπάρχει και 0 - 36 kg..... Εγώ τέτοιο θα πάρω και απλό καρότσι... Δεν με ενδιαφερει το αυγό, ούτε το πορτ μπεμπέ... Είναι πολύ μικρά και τα δύο και αν το παιδί δε βγει μινιόν, πολύ γρήγορα θα είναι άχρηστα θεωρώ...

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Δεν έχεις κανενα γνωστό να του πληρώσεις να σου κολλήσει τα ένσημα??? Δεν νομίζω να είναι μεγάλο το ποσό... Και άμα φοβάται, μπορείς να δηλώσεις παραίτηση μετά και όχι απόλυση... Αλλωστε δεν πιστεύω για τόσο λίγα ένσημα να χάσεις το ταμείο...

Για τα καθισματάκια που λέγατε, νομίζω υπάρχει και 0 - 36 kg..... Εγώ τέτοιο θα πάρω και απλό καρότσι... Δεν με ενδιαφερει το αυγό, ούτε το πορτ μπεμπέ... Είναι πολύ μικρά και τα δύο και αν το παιδί δε βγει μινιόν, πολύ γρήγορα θα είναι άχρηστα θεωρώ...

οχι βρε με το που γινει η προσληψη το ταμειο θα κοπει το χανεις δεν συμφερει για 180 ευρω να χασεις το ταμειο. εκτος κ αν τελειωσει το ταμειο κ το κανεις μετα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Δεν έχεις κανενα γνωστό να του πληρώσεις να σου κολλήσει τα ένσημα??? Δεν νομίζω να είναι μεγάλο το ποσό... Και άμα φοβάται, μπορείς να δηλώσεις παραίτηση μετά και όχι απόλυση... Αλλωστε δεν πιστεύω για τόσο λίγα ένσημα να χάσεις το ταμείο...

Για τα καθισματάκια που λέγατε, νομίζω υπάρχει και 0 - 36 kg..... Εγώ τέτοιο θα πάρω και απλό καρότσι... Δεν με ενδιαφερει το αυγό, ούτε το πορτ μπεμπέ... Είναι πολύ μικρά και τα δύο και αν το παιδί δε βγει μινιόν, πολύ γρήγορα θα είναι άχρηστα θεωρώ...

δεν εχω μωρε κανέναν.. κ εννοειται οτι ρωτάω με παραιτηση.. δε με ενδιαφερει το ταμειο.. βγήκα ήδη.. αν χάσω κ κανενα μηνα δεν τρέχει τπτ..πάντως με αποθαρρυνε αυτο που μου είπε δύσκολα.. κ ότι όλοι φοβουνται..γιατι λεει κ παραιτηση να δηλωσω μετα αν θελω διεκδικω δικαιωματα,.. δεν ξερω κιολας.. οτι μου πε σου λεω..

κ μενα άχρηστα μου φαινονται τα υπολοιπα.. απλως εμας μας το έδωσαν το αυγο αρα θα το χρησιμοποιήσω μαλλον

 

Just now, linaa είπε:

οχι βρε με το που γινει η προσληψη το ταμειο θα κοπει το χανεις δεν συμφερει για 180 ευρω να χασεις το ταμειο. εκτος κ αν τελειωσει το ταμειο κ το κανεις μετα. 

ααα τοσα πολλά είναι??? χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οχι βρε με το που γινει η προσληψη το ταμειο θα κοπει το χανεις δεν συμφερει για 180 ευρω να χασεις το ταμειο. εκτος κ αν τελειωσει το ταμειο κ το κανεις μετα. 

Οχι, άλλαξε ο νόμος πολύ πρόσφατα.... Δεν είναι όπως παλιά!! Καλύτερα να πάει να ρωτήσει σε έναν ΟΑΕΔ... Νομίζω για 2 - 3 μήνες δεν κόβεται....

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

 

κ μενα άχρηστα μου φαινονται τα υπολοιπα.. απλως εμας μας το έδωσαν το αυγο αρα θα το χρησιμοποιήσω μαλλον

 

Καλά αν στο έδωσαν, εννοείται!!!! Εγώ επειδή δεν εχω κανεναν να μου το δώσει, δε σκοπεύω να δώσω 700 ευρω για 3 σε 1, ενώ τα 2 εξαρτήματα θα μου ναι αχρηστα λογικά πολύ σύντομα!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοριτσια μια που βλεπω τι λετε να ρωτησω.

Αλλο ειναι το επιδομα τοκετου και αλλο το επιδομα κυοφοριας και λοχειας?

Και πως παιρνεις το επιδομα τοκετου?

Τι χρειαζεται?

 

πρίν από 4 λεπτά , irinikavala είπε:

δεν εχω μωρε κανέναν.. κ εννοειται οτι ρωτάω με παραιτηση.. δε με ενδιαφερει το ταμειο.. βγήκα ήδη.. αν χάσω κ κανενα μηνα δεν τρέχει τπτ..πάντως με αποθαρρυνε αυτο που μου είπε δύσκολα.. κ ότι όλοι φοβουνται..γιατι λεει κ παραιτηση να δηλωσω μετα αν θελω διεκδικω δικαιωματα,.. δεν ξερω κιολας.. οτι μου πε σου λεω..

κ μενα άχρηστα μου φαινονται τα υπολοιπα.. απλως εμας μας το έδωσαν το αυγο αρα θα το χρησιμοποιήσω μαλλον

 

ααα τοσα πολλά είναι??? χαχα

δεν ειναι πολλα για την γεννα σε ιδιωτικο δεν θυμαμαι ακριβως το ποσο αλλα σιγουρα αν εχεις ακομα πολλους μηνες επιδομα δεν συμφερει να το κοψεις για αυτο. ρωτα γιατι ετσι κ αλλιως μεχρι να γεννησεις εχεις ακομα χρονο αυτα τα τακτοποιουν τον 7ο μηνα ετσι κ αλλιως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοριτσια μια που βλεπω τι λετε να ρωτησω.

Αλλο ειναι το επιδομα τοκετου και αλλο το επιδομα κυοφοριας και λοχειας?

Και πως παιρνεις το επιδομα τοκετου?

Τι χρειαζεται?

ιωαννα χρειαζεσε βεβαιωση εργοδοτη βιβλιαριο βεβαιωση ικα λογαριασμο τραπεζας βεβαιωση πητ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Α...πρεπει να εργαζεσαι?

η να εχεις σταματησει να εργαζεσε μονο για δυο χρονια. α εισαι ανεργη δηλαδη πανω απο δυο χρονια δεν το δικαιουσε κ επισης πρεπει να εισαι γραμμενη στον οαεδ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

η να εχεις σταματησει να εργαζεσε μονο για δυο χρονια. α εισαι ανεργη δηλαδη πανω απο δυο χρονια δεν το δικαιουσε κ επισης πρεπει να εισαι γραμμενη στον οαεδ. 

Εγω σταματησα πριν 3 μηνες και ειμαι γραμμενη στον ΟΑΕΔ. 

Δικαιουμαι?

Επισης, εχω 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοριτσια μια που βλεπω τι λετε να ρωτησω.

Αλλο ειναι το επιδομα τοκετου και αλλο το επιδομα κυοφοριας και λοχειας?

Και πως παιρνεις το επιδομα τοκετου?

Τι χρειαζεται?

 

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Εγω σταματησα πριν 3 μηνες και ειμαι γραμμενη στον ΟΑΕΔ. 

Δικαιουμαι?

Επισης, εχω 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια!

δικαουσαι εφοσον εχεις 200 ! κ κυοφοριας κ λοχειας!απλα δν δικαουσε το 6μηνο του οαεδ μετα.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...