Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Τελευταίες μέρες δεν βρίσκω πουθενά σικλακουρ, κι  ο γιατρός μου είπε να ζητάω και divina, αλλά πάνε να εξαντληθούν και αυτά... Και από ότι μου είπε ο γιατρός χρειάζομαι τα ασπρα και για τις επόμενες εβδομάδες μετά την ετ η οποία πλησιάζει...

Αντιμετωπίζουν κι άλλες κοπέλες το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, chitaneta είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Τελευταίες μέρες δεν βρίσκω πουθενά σικλακουρ, κι  ο γιατρός μου είπε να ζητάω και divina, αλλά πάνε να εξαντληθούν και αυτά... Και από ότι μου είπε ο γιατρός χρειάζομαι τα ασπρα και για τις επόμενες εβδομάδες μετά την ετ η οποία πλησιάζει...

Αντιμετωπίζουν κι άλλες κοπέλες το ίδιο πρόβλημα;

Δεν θα έχει έλλειψη για πάντα μην ανησυχείς. Τελικά πόσα έμβρυα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Δεν θα έχει έλλειψη για πάντα μην ανησυχείς. Τελικά πόσα έμβρυα έχεις;

 5 βλαστοκύστες.

Ελπίζω να μην είναι για πάντα, αλλά πολλοί φαρμακοποιοί λένε  το σικλακουρ θα ξεκινήσει από το 22 πάλι και κάποιοι άλλοι από τον Μάιο...:shock:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta είπε:

 5 βλαστοκύστες.

Ελπίζω να μην είναι για πάντα, αλλά πολλοί φαρμακοποιοί λένε  το σικλακουρ θα ξεκινήσει από το 22 πάλι και κάποιοι άλλοι από τον Μάιο...:shock:

Υπάρχει ελλειψη

Στο λέω υπευθυνα

Προσπάθησε να βρεις όσα περισσότερα μπορεις

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Τελευταίες μέρες δεν βρίσκω πουθενά σικλακουρ, κι  ο γιατρός μου είπε να ζητάω και divina, αλλά πάνε να εξαντληθούν και αυτά... Και από ότι μου είπε ο γιατρός χρειάζομαι τα ασπρα και για τις επόμενες εβδομάδες μετά την ετ η οποία πλησιάζει...

Αντιμετωπίζουν κι άλλες κοπέλες το ίδιο πρόβλημα;

Ναι κ ο γιατρος μου το ειπε. Παρε σβαρνα ολα τα φαρμσκεια! Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Υπάρχει ελλειψη

Στο λέω υπευθυνα

Προσπάθησε να βρεις όσα περισσότερα μπορεις

 

Αυτό μου είπε κ  γιατρος...κι αυτό κάνω...

Οπότε το να παίρνεις τα άσπρα σικλακουρ τις πρώτες 10/12 εβδομάδες κύησης είναι απαραίτητο;

Πω πω τι πάθαμε :roll:

Just now, Blondie 2020 είπε:

Ναι κ ο γιατρος μου το ειπε. Παρε σβαρνα ολα τα φαρμσκεια! Καλη επιτυχια!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, chitaneta said:

 5 βλαστοκύστες.

Ελπίζω να μην είναι για πάντα, αλλά πολλοί φαρμακοποιοί λένε  το σικλακουρ θα ξεκινήσει από το 22 πάλι και κάποιοι άλλοι από τον Μάιο...:shock:

Ναι, πρέπει να πάρεις σβάρνα τα φαρμακεία! Εγώ πήγα σε τουλάχιστον 25 φαρμακεία πριν 1 εβδομάδα για να βρω τα κουτιά που χρειαζόμουν!

Just now, chitaneta said:

Αυτό μου είπε κ  γιατρος...κι αυτό κάνω...

Οπότε το να παίρνεις τα άσπρα σικλακουρ τις πρώτες 10/12 εβδομάδες κύησης είναι απαραίτητο;

Πω πω τι πάθαμε :roll:

Ευχαριστώ!

Ενδεχομένως κάποια φαρμακεία να τα κάνουν εισαγωγή μόνα τους, όπως ένα φαρμακείο που φέρνει dermestril.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta είπε:

Αυτό μου είπε κ  γιατρος...κι αυτό κάνω...

Οπότε το να παίρνεις τα άσπρα σικλακουρ τις πρώτες 10/12 εβδομάδες κύησης είναι απαραίτητο;

Πω πω τι πάθαμε :roll:

Ευχαριστώ!

Θα τα παίρνεις για τρεις μήνες σιγουρα

Και φυσικά πριν από εμβρυομεταφορα 

Οπότε ψάξε 

  • Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

 5 βλαστοκύστες.

Ελπίζω να μην είναι για πάντα, αλλά πολλοί φαρμακοποιοί λένε  το σικλακουρ θα ξεκινήσει από το 22 πάλι και κάποιοι άλλοι από τον Μάιο...:shock:

Κούρτη κι εσύ; Θα βρεις divina.... Πολλές κοπέλες χρειαζόμαστε φάρμακα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Κούρτη κι εσύ; Θα βρεις divina.... Πολλές κοπέλες χρειαζόμαστε φάρμακα

Κάνουν όμως την ίδια δουλειά τα divina? Εσυ τα δοκίμασες ; Αυτά παίρνεις τώρα ; Όποιες κοπέλες τα παίρνουν ας μας πουν τη γνωμη τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

 5 βλαστοκύστες.

Ελπίζω να μην είναι για πάντα, αλλά πολλοί φαρμακοποιοί λένε  το σικλακουρ θα ξεκινήσει από το 22 πάλι και κάποιοι άλλοι από τον Μάιο...:shock:

Μπράβο κορίτσι μου 5 βλαστοκύστες είναι πολύ καλές:wub: Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου:wub: Δυστυχώς πρέπει να τα πάρεις σβάρνα τα φαρμακεία τα θέλουμε μέχρι την 11η εβδομάδα της εγκυμοσύνης!!!  Πάντως και εμένα μου είπαν μέχρι τέλη του 21 δεν θα κυκλοφορήσουν!  Περιμένουμε νέα σου!!!! 


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Κάνουν όμως την ίδια δουλειά τα divina? Εσυ τα δοκίμασες ; Αυτά παίρνεις τώρα ; Όποιες κοπέλες τα παίρνουν ας μας πουν τη γνωμη τους

Ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν βρώ σικλακουρ να πάρω divina. Δεν νομίζω ότι θα έχουν έλλειψη επ αόριστον. Προς το παρόν παίρνω σικλακουρ αλλά αν τελειώσουν θα πάρω από τα άλλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Κούρτη κι εσύ; Θα βρεις divina.... Πολλές κοπέλες χρειαζόμαστε φάρμακα

Ναι, Κούρτη. Κι εσύ; Εσύ έχεις κάνεις ετ;

Ναι, πολλές κοπέλες χρειάζονται, γίνεται χαμός...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν βρώ σικλακουρ να πάρω divina. Δεν νομίζω ότι θα έχουν έλλειψη επ αόριστον. Προς το παρόν παίρνω σικλακουρ αλλά αν τελειώσουν θα πάρω από τα άλλα

Μακάρι να σταματήσει η έλλειψη γρήγορα . Δοκιμαστικούς κύκλους κάνεις ακόμη ; Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου σου εύχομαι . Εγώ παιρνω cyclacur κάθε μήνα για να έχω κύκλο και με αγχώνει να το αλλάξω και να πάρω κάτι άλλο . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...