Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, SONIA79 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου 5 βλαστοκύστες είναι πολύ καλές:wub: Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου:wub: Δυστυχώς πρέπει να τα πάρεις σβάρνα τα φαρμακεία τα θέλουμε μέχρι την 11η εβδομάδα της εγκυμοσύνης!!!  Πάντως και εμένα μου είπαν μέχρι τέλη του 21 δεν θα κυκλοφορήσουν!  Περιμένουμε νέα σου!!!! 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Αντε να δούμε!

Και για σενα εύχομαι μια ξένοιαστη εγκυμοσύνη!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, chitaneta είπε:

Ναι, Κούρτη. Κι εσύ; Εσύ έχεις κάνεις ετ;

Ναι, πολλές κοπέλες χρειάζονται, γίνεται χαμός...

Καλή επιτυχία. Από μια έρευνα σε αρκετά φαρμακεία της Θεσνικης βρήκα 2 σικλακιουρ.. Και ακόμη δεν έχει divina.. Να ρωτησω λιγο.. Πόσα εμβρυα πήρες; Ηλικίες; Αν δε σε φερνω σε δύσκολη θέση. Όπως κατάλαβες κοιτάω μπροστά....

Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta είπε:

Ναι, Κούρτη. Κι εσύ; Εσύ έχεις κάνεις ετ;

Ναι, πολλές κοπέλες χρειάζονται, γίνεται χαμός...

Ναι κι εγώ εκεί.... μακάρι να πετύχουμε κι εμείς. Νομίζω ότι πάμε μαζί...για να απαντήσω και στη @thalasa

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλή επιτυχία. Από μια έρευνα σε αρκετά φαρμακεία της Θεσνικης βρήκα 2 σικλακιουρ.. Και ακόμη δεν έχει divina.. Να ρωτησω λιγο.. Πόσα εμβρυα πήρες; Ηλικίες; Αν δε σε φερνω σε δύσκολη θέση. Όπως κατάλαβες κοιτάω μπροστά....

Ευτυχώς divina στην Αθήνα βρίσκεις ακόμα ψάχνοντας πολύ βέβαια...

Δεν με φέρνεις καθόλου σε δύσκολη θέση.

Να σου πω ότι δεν ρώτησα τίποτα άλλο για τη δότρια. Το μόνο που ξέρω είναι ότι πήραμε 5 βλαστοκύστες και ότι ήταν αρκετά νεαρή. Η δική μου ηλικία είναι 43.

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Ναι κι εγώ εκεί.... μακάρι να πετύχουμε κι εμείς. Νομίζω ότι πάμε μαζί...για να απαντήσω και στη @thalasa

Άντε με το καλό, λοιπόν!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Ναι κι εγώ εκεί.... μακάρι να πετύχουμε κι εμείς. Νομίζω ότι πάμε μαζί...για να απαντήσω και στη @thalasa

Μακάρι , όλα καλά θα πάνε , έχω καλό προαίσθημα . Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου . Καλή επιτυχία σε σένα και στη @chitaneta

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chitaneta είπε:

Ευτυχώς divina στην Αθήνα βρίσκεις ακόμα ψάχνοντας πολύ βέβαια...

Δεν με φέρνεις καθόλου σε δύσκολη θέση.

Να σου πω ότι δεν ρώτησα τίποτα άλλο για τη δότρια. Το μόνο που ξέρω είναι ότι πήραμε 5 βλαστοκύστες και ότι ήταν αρκετά νεαρή. Η δική μου ηλικία είναι 43.

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!

Άντε με το καλό, λοιπόν!

Με το καλό. Πριν εγραψα λάθος. Ωαρια ήθελα να γράψω πριν. Ευτυχώς που βρήκες. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας δουλεύω σε φαρμακαποθηκη και δεν υπάρχει τίποτα απο cyclacur ίσως απο Σεπτέμβρη μας έχουν πει!!!!Ψάξτε για Divina είναι τα ίδια!!!:x

Ετσι ακριβως θα ειναι σε ελλειψη μεχρι τον Μαιο το 22 ( στην επισημη ανακοινωση).  Καποια κεντρα δινουν estopause η cyclacur και φυσικα ειναι τα ιδια με τα divina. Ολα ειναι οιστραδιολη .Κι ολα καλα θα πανε

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, CATHRINE είπε:

Ετσι ακριβως θα ειναι σε ελλειψη μεχρι τον Μαιο το 22 ( στην επισημη ανακοινωση).  Καποια κεντρα δινουν estopause η cyclacur και φυσικα ειναι τα ιδια με τα divina. Ολα ειναι οιστραδιολη .Κι ολα καλα θα πανε

Καλημέρα εμάς πάντως ούτε Divina μας έστειλαν σκούρα τα πράγματα!!!Περίμενα και γω να πάρω έστω λίγα  να έχω Καβατζά αλλά τζίφος.....!!!!:(Το estopause έχει σταματήσει...!!!Έτσι μου είπαν από την εταιρεία που πήρα εκτός αν το έχει βγάλει άλλη εταιρεία θα το ψάξω!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Didimakia είπε:

Καλημέρα εμάς πάντως ούτε Divina μας έστειλαν σκούρα τα πράγματα!!!Περίμενα και γω να πάρω έστω λίγα  να έχω Καβατζά αλλά τζίφος.....!!!!:(Το estopause έχει σταματήσει...!!!Έτσι μου είπαν από την εταιρεία που πήρα εκτός αν το έχει βγάλει άλλη εταιρεία θα το ψάξω!!!

Καλημέρα σας αν μάθεις κάτι κορίτσι μου ενημέρωσέ μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 18/3/2021 at 2:39 ΜΜ, Andri M είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Και εγώ ακριβώς έτσι νιώθω. Δικά μου είναι τα εμβρυάκια και αγωνιώ να πάνε όλα καλά! Βέβαια, να ομολογήσω ότι νιώθω πιο αισιόδοξη που τα ωαριάκια είναι από μία νεαρή κοπέλα!!!!

Μα εννοείται! Κ πολύ καλά κάνεις!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Αντε να δούμε!

Και για σενα εύχομαι μια ξένοιαστη εγκυμοσύνη!:)

Έλα όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου:wub: Σε περιμένουμε και εσένα να ξέρεις!!! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ:wub:

  • Ευχαριστώ 1

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2021 at 11:04 ΜΜ, Ydroxoos76 είπε:

Ναι κι εγώ εκεί.... μακάρι να πετύχουμε κι εμείς. Νομίζω ότι πάμε μαζί...για να απαντήσω και στη @thalasa

Ποτε ξεκινας? Καλη επιυχια και ολη μας τη θετικη ενεργεια:wub:!

Το ιδιο ευχομαι κ στο αλλο κοριτσι που ειστε μαζι

On 23/3/2021 at 10:30 ΜΜ, thalasa είπε:

Μακάρι να σταματήσει η έλλειψη γρήγορα . Δοκιμαστικούς κύκλους κάνεις ακόμη ; Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου σου εύχομαι . Εγώ παιρνω cyclacur κάθε μήνα για να έχω κύκλο και με αγχώνει να το αλλάξω και να πάρω κάτι άλλο . 

Καλημερα κ χρονια πολλα! Να σε ρωτησω , στις παλλινδρομες ειχατε μετα στειλει τα εμβρυα για να ελεγχθουν για χρωμοσωμικες?

Το σπερμα σας πως ηταν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά ! Στην πρώτη παλινδρόμηση δε στείλαμε για έλεγχο το έμβρυο , το ελέγξαμε στη δεύτερη παλινδρόμηση και δεν έδειξε κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία . Η λευκού μάλιστα με έβαλε να κάνουμε και δεύτερο έλεγχο γιατί ήταν κοριτσάκι , μήπως τυχόν είχαν μπερδευτεί στον έλεγχο και εξέτασαν το δικό μου dna ... κουφό αλλά μου είπε ότι συμβαίνει καμιά φορά ... πάλι όμως το έμβρυο έδειξε ότι ήταν οκ

Μετα την πρώτη παλινδρόμηση επίσης είχαμε κάνει κατακερματισμό σπέρματος , βγήκε 14%, καλουτσικο νομίζω και είχε πάρει προληπτικά και βιταμίνες για το σπερμα. Επίσης καρυοτυπος ζεύγους ήταν οκ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...