Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα και Χρόνια πολλά!! 

Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε του χρόνου τέτοια μέρα να έχετε τα μωράκια σας αγκαλιά!!! Η να είστε εγκυουλες. 

Να έχετε ελευθερωθεί από όλον αυτό τον αγώνα που όλες κάνουμε για να γίνουμε μανούλες!!! 

Εγώ παρακολουθούσα σημερα την παρέλαση κ η μικρή μου πεισματάρα ανταποκρινοταν στους ήχους των εμβατηριων και κοπανιοταν, μάλλον έκανε κι αυτή παρέλαση! 

Χθες έκανα Καρδιοτοκογραφο κ ενώ όλες οι έγκυες έβγαιναν στο δεκάλεπτο εγώ έκατσα πάνω από ώρα διότι η δικιά μου κοιμόταν!!!! :mrgreen:

Τι γλυκό, τι αλμυρό, τι περπάτημα, απλώς άλλαζε πλευρό. 

Ο Θεός να μας φυλάει!!!! :x

  • Μου αρέσει 8

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 1 λεπτό , thalasa είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά ! Στην πρώτη παλινδρόμηση δε στείλαμε για έλεγχο το έμβρυο , το ελέγξαμε στη δεύτερη παλινδρόμηση και δεν έδειξε κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία . Η λευκού μάλιστα με έβαλε να κάνουμε και δεύτερο έλεγχο γιατί ήταν κοριτσάκι , μήπως τυχόν είχαν μπερδευτεί στον έλεγχο και εξέτασαν το δικό μου dna ... κουφό αλλά μου είπε ότι συμβαίνει καμιά φορά ... πάλι όμως το έμβρυο έδειξε ότι ήταν οκ

Μετα την πρώτη παλινδρόμηση επίσης είχαμε κάνει κατακερματισμό σπέρματος , βγήκε 14%, καλουτσικο νομίζω και είχε πάρει προληπτικά και βιταμίνες για το σπερμα. Επίσης καρυοτυπος ζεύγους ήταν οκ

Περιεργο γιατι δειχνουν ολα καλα. Αν δεν φταινε τα εμβρυα μηπως κατι στην τροφοδοσια του εμβρυου? Η Λευκου πως το εξηγει? Γιατι οι παλλινδρομες με τις αποτυχιες εμφυτευσης εχουν πιθανον την ιδια αιτια

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και Χρόνια πολλά!! 

Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε του χρόνου τέτοια μέρα να έχετε τα μωράκια σας αγκαλιά!!! Η να είστε εγκυουλες. 

Να έχετε ελευθερωθεί από όλον αυτό τον αγώνα που όλες κάνουμε για να γίνουμε μανούλες!!! 

Εγώ παρακολουθούσα σημερα την παρέλαση κ η μικρή μου πεισματάρα ανταποκρινοταν στους ήχους των εμβατηριων και κοπανιοταν, μάλλον έκανε κι αυτή παρέλαση! 

Χθες έκανα Καρδιοτοκογραφο κ ενώ όλες οι έγκυες έβγαιναν στο δεκάλεπτο εγώ έκατσα πάνω από ώρα διότι η δικιά μου κοιμόταν!!!! :mrgreen:

Τι γλυκό, τι αλμυρό, τι περπάτημα, απλώς άλλαζε πλευρό. 

Ο Θεός να μας φυλάει!!!! :x

Ετοιμαζεται να βγει η μπουμπου

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Περιεργο γιατι δειχνουν ολα καλα. Αν δεν φταινε τα εμβρυα μηπως κατι στην τροφοδοσια του εμβρυου? Η Λευκου πως το εξηγει? Γιατι οι παλλινδρομες με τις αποτυχιες εμφυτευσης εχουν πιθανον την ιδια αιτια

Ετοιμαζεται να βγει η μπουμπου

Η λευκού δεν βρήκε κάτι παθολογικό ,υποψίες της υποψίας ... δεν την είδα ακόμη μετά τις 2 τελευταίες αποτυχίες . Θα πάω ομως. Τι εννοείς όταν λες έχουν την ίδια αιτία ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Η λευκού δεν βρήκε κάτι παθολογικό ,υποψίες της υποψίας ... δεν την είδα ακόμη μετά τις 2 τελευταίες αποτυχίες . Θα πάω ομως. Τι εννοείς όταν λες έχουν την ίδια αιτία ;

Μηπως κατι εμποδιζει να εμβρυα να αναπτυχθουν. Μπορει βεβαια να εχει να κανει με τα εμβρυα, Τωρα που θα πας στο Ελενα βεβαια θα το βρουν αν υπαρχει κατι.Αν δεν βρουν κ εκει κατι τοτε εχει να κανει με τα εμβρυα

Just now, Thia1985 είπε:

Ναι ναι

Κάνει κούρα ομορφιάς!!! 

Η δική σου καλά?? 

Καλα. Παιχνιδιαρα κ ζωηρη, Χαμος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Μηπως κατι εμποδιζει να εμβρυα να αναπτυχθουν. Μπορει βεβαια να εχει να κανει με τα εμβρυα, Τωρα που θα πας στο Ελενα βεβαια θα το βρουν αν υπαρχει κατι.Αν δεν βρουν κ εκει κατι τοτε εχει να κανει με τα εμβρυα

Καλα. Παιχνιδιαρα κ ζωηρη, Χαμος

Τι να σου πω Μαίρη μου.. υποτίθεται ότι παιρνω διάφορα για καλύτερη αιμάτωση του ενδομητρίου , σαλοσπιρ, αντιπηκτικες . Δε ξέρω πια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Τι να σου πω Μαίρη μου.. υποτίθεται ότι παιρνω διάφορα για καλύτερη αιμάτωση του ενδομητρίου , σαλοσπιρ, αντιπηκτικες . Δε ξέρω πια..

Πραγματικά και εγώ είμαι πολύ περίεργη να δω τι θα πει η Λευκού. Αν και δεν περιμένω πολλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , thalasa είπε:

Τι να σου πω Μαίρη μου.. υποτίθεται ότι παιρνω διάφορα για καλύτερη αιμάτωση του ενδομητρίου , σαλοσπιρ, αντιπηκτικες . Δε ξέρω πια..

Αν στο Ελενα δεν σου βρουν κατι τοτε ηταν θεμα εμβρυων. Που σημαινει οτι μπορει τα επομενα να ειναι τα τυχερα. Αλλα για να δουμε τι θα πει κ η Λευκου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια θα πω κατι π δεν μ αρεσε. Ειναι η θεια μ στο τσιριγωτη με δανεικα ειναι 47 και πηγαμε σημερα μαζι για παρεα. Ειδα τις δοτριες ηταν μαζι με μας στην αναμονη ξενες αλβανιδες νομιζω μιλαγαν σπαστα με κατι μπουστακια εξω κοιλιες σορτσακια κτλ.. 19 χρονων 20 τ πολυ... λιγο ασχημο ρε παιδια δεν ειναι αυτο; Δεν ενοιωσα ωραια και φανταζομαι ουτε η θεια μου. Δεν της ειπα κατι ουτε το σχολιασω απλα τ αναφερω να μ πειτε αποψεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Καλημερα κοριτσια θα πω κατι π δεν μ αρεσε. Ειναι η θεια μ στο τσιριγωτη με δανεικα ειναι 47 και πηγαμε σημερα μαζι για παρεα. Ειδα τις δοτριες ηταν μαζι με μας στην αναμονη ξενες αλβανιδες νομιζω μιλαγαν σπαστα με κατι μπουστακια εξω κοιλιες σορτσακια κτλ.. 19 χρονων 20 τ πολυ... λιγο ασχημο ρε παιδια δεν ειναι αυτο; Δεν ενοιωσα ωραια και φανταζομαι ουτε η θεια μου. Δεν της ειπα κατι ουτε το σχολιασω απλα τ αναφερω να μ πειτε αποψεις. 

Καλησπέρα. Και εγω εχω τύχει στο δικό μου κέντρο.. Θεωρητικά το προσεχουν, νομίζω..Ειναι διακριτικοί..Και εμένα δεν μου άρεσε. Φαντάζομαι στα μεγάλα  κεντρα, όπως του Τσιριγωτη, θα είναι πιο δύσκολο να το ελέγξουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Και εγω εχω τύχει στο δικό μου κέντρο.. Θεωρητικά το προσεχουν, νομίζω..Ειναι διακριτικοί..Και εμένα δεν μου άρεσε. Φαντάζομαι στα μεγάλα  κεντρα, όπως του Τσιριγωτη, θα είναι πιο δύσκολο να το ελέγξουν. 

Δεν ηταν καθολου διακριτικοι δυστυχως. Κριμα ειναι πολυ λεπτο αυτο το θεμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, ερχομαι και εγω στην παρεα σας υστερα απο 3 ωοληψιες που δεν απεδωσαν καρπο με δικα μου ωαρια...αυτη την στιγμη εχουμε 7 βλαστοκυστες 5 ημερων και περιμενω να αδιαθετησω για να δουμε εαν ο κυκλος μου αυτος ειναι καταλληλος για εμβρυομεταφορα.διοτι ο προηγουμενος δεν ηταν..ανυπομονω να περασουν οι μερες και να συμβει αυτο που το πολυ ονειρευομαι..ευχομαι για ολες μας να εκπληρωθει αισιως το ονειρο μας και να εχουμε μονο καλο αποτελεσμα..❤️

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope19 said:

Γεια σας κοριτσια, ερχομαι και εγω στην παρεα σας υστερα απο 3 ωοληψιες που δεν απεδωσαν καρπο με δικα μου ωαρια...αυτη την στιγμη εχουμε 7 βλαστοκυστες 5 ημερων και περιμενω να αδιαθετησω για να δουμε εαν ο κυκλος μου αυτος ειναι καταλληλος για εμβρυομεταφορα.διοτι ο προηγουμενος δεν ηταν..ανυπομονω να περασουν οι μερες και να συμβει αυτο που το πολυ ονειρευομαι..ευχομαι για ολες μας να εκπληρωθει αισιως το ονειρο μας και να εχουμε μονο καλο αποτελεσμα..❤️

Καλησπέρα σου και καλώς ήρθες! Οπλίσου με υπομονή και να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου. Όταν είναι σίγουρος, θα σε προχωρήσει και θα πας πολύ καλά!!

7 βλαστοκύστες είναι πολύ καλό αποτέλεσμα! Έχεις σίγουρα 3 προσπάθειες! Θα ήθελες να μας πεις σε ποιό κέντρο και με ποιό γιατρό είσαι?

Just now, decemberlove said:

Δεν ηταν καθολου διακριτικοι δυστυχως. Κριμα ειναι πολυ λεπτο αυτο το θεμα. 

Παιδιά εμένα δεν θα με χάλαγε να μπορούσα να δω κάποιες δότριες! Έτσι, να έχω μία εικόνα! Και μην είσαι σίγουρη ότι η θεία σου ένιωσε άσχημα. Εγώ δεν θα αισθανόμουν άσχημα. Θα τις κοίταζα προσεκτικά, κυρίως για να δω αν είναι περιποιημένες. Η εθνικότητά τους δεν θα με πείραζε καθόλου, ειδικά έτσι όπως τις παρουσίασες!! Ξέρεις το ανέκδοτο με το "η δικιά μας είναι καλύτερη" ? Κάπως έτσι θα το έβλεπα :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Καλησπέρα σου και καλώς ήρθες! Οπλίσου με υπομονή και να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου. Όταν είναι σίγουρος, θα σε προχωρήσει και θα πας πολύ καλά!!

7 βλαστοκύστες είναι πολύ καλό αποτέλεσμα! Έχεις σίγουρα 3 προσπάθειες! Θα ήθελες να μας πεις σε ποιό κέντρο και με ποιό γιατρό είσαι?

Παιδιά εμένα δεν θα με χάλαγε να μπορούσα να δω κάποιες δότριες! Έτσι, να έχω μία εικόνα! Και μην είσαι σίγουρη ότι η θεία σου ένιωσε άσχημα. Εγώ δεν θα αισθανόμουν άσχημα. Θα τις κοίταζα προσεκτικά, κυρίως για να δω αν είναι περιποιημένες. Η εθνικότητά τους δεν θα με πείραζε καθόλου, ειδικά έτσι όπως τις παρουσίασες!! Ξέρεις το ανέκδοτο με το "η δικιά μας είναι καλύτερη" ? Κάπως έτσι θα το έβλεπα :) 

Μονο περιποιημενες δεν της ελεγες ρε γαμωτο. Ηταν σαν τι να σ πω τωρα ασε στεναχωρηθηκα.. 

Just now, Hope19 είπε:

Γεια σας κοριτσια, ερχομαι και εγω στην παρεα σας υστερα απο 3 ωοληψιες που δεν απεδωσαν καρπο με δικα μου ωαρια...αυτη την στιγμη εχουμε 7 βλαστοκυστες 5 ημερων και περιμενω να αδιαθετησω για να δουμε εαν ο κυκλος μου αυτος ειναι καταλληλος για εμβρυομεταφορα.διοτι ο προηγουμενος δεν ηταν..ανυπομονω να περασουν οι μερες και να συμβει αυτο που το πολυ ονειρευομαι..ευχομαι για ολες μας να εκπληρωθει αισιως το ονειρο μας και να εχουμε μονο καλο αποτελεσμα..❤️

Απο περιεργια πως καταλαβαινεις αν ενας κυκλος ειναι καλος για εμβρυομεταφορα; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, decemberlove είπε:

Μονο περιποιημενες δεν της ελεγες ρε γαμωτο. Ηταν σαν τι να σ πω τωρα ασε στεναχωρηθηκα.. 

Απο περιεργια πως καταλαβαινεις αν ενας κυκλος ειναι καλος για εμβρυομεταφορα; 

Ειμαι στην θεσσαλονικη στο emvryolab..οσο για τον κυκλο της εμβρυομεταφορας εξαρταται απο αιματολογικες εξετασεις οιστραδιολη προγεστερονη αν εχω καταλαβει καλα..κ εμενα η οιστραδιολη ηταν πολυ ψηλη η τιμη της γιαυτο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...