Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Ele@n said:

Αν υπάρχει θέμα στο σπέρμα δεν θα μπορούσε να φανεί με κάποιον καρυότυπο;

Έχοντας κάνει προεμφυτευτικο, συμφωνώ με τη Μαίρη. Η δοτρια είναι μικρή οπότε ίσως περισσεύει.

Μάλλον ήρθε η ώρα να κάνουμε και καρυοτυπο...

Ευχαριστω!

Just now, Καντι said:

Για προεμφυτευτικο 4 εμβρύων έδωσα 2.500 για άμεσο αποτέλεσμα.

 Η άποψη μου ειναι οτι δεν τον χρειάζεσαι. Η ηλικία της μαμας παίζει τον πιο σημαντικό ρόλο κακά τα ψέματα. Και φυσικα η τύχη.

 Καταλαβαινω οτι θες να τα αποκλείσεις και τα δυο , αλλα έχοντας το πρώτο νομιζω ολα θα πανε καλα. Αυτο που μπορείς να ζητήσεις ειναι δότρια που ξαναέδωσε εγκυμοσυνη τελειομηνη.

Ναι, τα μόνα που ζήτησα είναι να είναι ως 25 και να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη.

Γμτ. Φοβάμαι ότι πάλι θα γίνει το ίδιο... η λογική μου ωστόσο λέει ότι έχετε δίκιο όλοι που μου το λέτε!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

8 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Α μάλιστα! Εγω θα σου πω ότι παραδόξως σε περιπτώσεις ανεξήγητων αποτυχιών η αποβολών ο Τσιρι είχε επιτυχία απλώς κ μόνο με δίκη του επιλογή δοτριας. 

Δεν θέλω να επηρεάσω, αλλα σε εμένα ο Τσιργ δεν βοήθησε. Αποβολή πάλι.και μετα τον κύκλο με δοτρια (μετά την αποβολη) θυμήθηκε να μας πει να κανουμε κατακερματισμο. Αφού μας δέχτηκε 1 μήνα μετά με ένα στυλ ότι φταίμε κιόλας. Από ότι μας είπαν χρησιμοποιούν πολλές φορές τις ίδιες δότριες. Δεν ξέρω αν αυτό τελικά είναι θετικό. Για την συμπεριφορά δεν θέλω να ξαναπώ. Προσωπικά δεν τους αντέχω.   

8 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Δεν έχω αποφασίσει ακόμη Μαίρη μου αν θα συνεχίσω με τονΤσιρι αλλά η αλήθεια είναι ότι κέρδισε τις εντυπώσεις μου από την πρώτη στιγμή . Παραδόξως και για αυτόν μου είπε ότι από την εμπειρία του , σε περιπτωσεις ανεξήγητων αποτυχιών η δωρεά εμβρύου έχει μεγάλο ποσοστό επιτυχίας 

@thalasaΣχήμα με αντιβίωση και οι δύο συγχρόνως, χωρίς  να έχετε επαφές κάνετε???  Σορρυ που Ρωτάω αλλά επειδη είμαστε στην ίδια φάση. Αν θες σου στέλνω pm

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, pocm είπε:

Δεν θέλω να επηρεάσω, αλλα σε εμένα ο Τσιργ δεν βοήθησε. Αποβολή πάλι.και μετα τον κύκλο με δοτρια (μετά την αποβολη) θυμήθηκε να μας πει να κανουμε κατακερματισμο. Αφού μας δέχτηκε 1 μήνα μετά με ένα στυλ ότι φταίμε κιόλας. Από ότι μας είπαν χρησιμοποιούν πολλές φορές τις ίδιες δότριες. Δεν ξέρω αν αυτό τελικά είναι θετικό. Για την συμπεριφορά δεν θέλω να ξαναπώ. Προσωπικά δεν τους αντέχω.   

@thalasaΣχήμα με αντιβίωση και οι δύο συγχρόνως, χωρίς  να έχετε επαφές κάνετε???  Σορρυ που Ρωτάω αλλά επειδη είμαστε στην ίδια φάση. Αν θες σου στέλνω pm

Όχι δεν παίρνουμε αντιβίωση , όπως ειπα πριν δεν έχω αποφασίσει ακόμη με ποιον γιατρό θα συνεχίσω . Ο κατακερματισμός σας τι έδειξε τελικά ; Φυσικά στείλε μου pm όποτε θες

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, AndMosch είπε:

Είναι ακριβώς αυτό που λες «οποίος έχει καεί με το χυλό...»

Σκέφτομαι αν υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα?

Εχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα, καλλιέργεια αλλά όχι κατακερματισμό και φαινομενικά είναι καλό -έδωσε πάντα βλαστοκυστες. Τώρα κάνουμε και θεραπεία με βιταμίνες κατόπιν εξετάσεων και συμβούλων της Λευκού.

Κι αν ο κύκλος της δότριας δεν είναι καλός?

Εχω δυο εξωσωματικές, δυο εγκυμοσύνες, δυο αποξέσεις... Δεν νομίζω ότι έχω ψυχικά αποθέματα για μια ακόμα...

Θεωρεις ότι είναι περιττός ο προεμφυτευτικός...?

Ολοι αυτό μου λένε...αλλά φοβάμαι τόσο πολύ...την τελευταία φορά το έχασα 11η εβδομάδα...

Ευχαριστώ για την απάντηση σου και τις ευχές!

αγαπη μ τι κανεις...κ γω θα συμφωνήσω με τα κορίτσια...νομιζω δεν χρειάζεται ο προεμφυτικος σε μας που παμε με δοτριες....ςιναι νεες κ δοκιμασμένες....για αλλη γνωμη θα συμφωνήσω κ εγω....κ μενα θα με χαλαγε αν δεν ασχολιοταν ο ντοκ μ..ευτυχως  σεν είχα τέτοιο θεμα.....καπου ειδα οτι ανέφερες κ τον γιατρό  μ...παπαθ.κουρ...ειμαστε πολλες εκεί  απο εδω...οποια θες ρωτας...φιλακια  πολλα καλη επιτυχία μεσα απο ρην καρδιά μ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, pocm είπε:

Δεν θέλω να επηρεάσω, αλλα σε εμένα ο Τσιργ δεν βοήθησε. Αποβολή πάλι.και μετα τον κύκλο με δοτρια (μετά την αποβολη) θυμήθηκε να μας πει να κανουμε κατακερματισμο. Αφού μας δέχτηκε 1 μήνα μετά με ένα στυλ ότι φταίμε κιόλας. Από ότι μας είπαν χρησιμοποιούν πολλές φορές τις ίδιες δότριες. Δεν ξέρω αν αυτό τελικά είναι θετικό. Για την συμπεριφορά δεν θέλω να ξαναπώ. Προσωπικά δεν τους αντέχω.   

@thalasaΣχήμα με αντιβίωση και οι δύο συγχρόνως, χωρίς  να έχετε επαφές κάνετε???  Σορρυ που Ρωτάω αλλά επειδη είμαστε στην ίδια φάση. Αν θες σου στέλνω pm

Λυπαμαι για την ταλαιπωρια σου κ παλι. Αυτο με τις ιδιες δοτριες κ εμενα δεν μ αρεσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 hours ago, Rafaelatarzan said:

αγαπη μ τι κανεις...κ γω θα συμφωνήσω με τα κορίτσια...νομιζω δεν χρειάζεται ο προεμφυτικος σε μας που παμε με δοτριες....ςιναι νεες κ δοκιμασμένες....για αλλη γνωμη θα συμφωνήσω κ εγω....κ μενα θα με χαλαγε αν δεν ασχολιοταν ο ντοκ μ..ευτυχως  σεν είχα τέτοιο θεμα.....καπου ειδα οτι ανέφερες κ τον γιατρό  μ...παπαθ.κουρ...ειμαστε πολλες εκεί  απο εδω...οποια θες ρωτας...φιλακια  πολλα καλη επιτυχία μεσα απο ρην καρδιά μ

Είμαι καλά! Μπερδεμένη αλλά καλά!

Έχω την Πέμπτη ραντεβού με τον Κούρτη. 
Μετα θα αποφασίσω, δεν θα δω άλλον γιατί θα μπερδευτώ...

 Να ξέρεις από την δίκη σου ιστορία περνώ δύναμη και έμπνευση!

φιλακια παααρα πολλά στην κουκλίτσα σου!

  • Μου αρέσει 4

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Έκανα χθες την αυχενική, δόξα τω θεώ βγήκε πολύ καλή ,σήμερα περιμένω την papp a . Το ζουζούνι δεν ήθελε να μας αποκαλύψει φύλο, χόρευε συνέχεια και στριφογύριζε. Αφού είναι γερό, άς είναι ότι θέλει... :)

@Andri M κορίτσι μου εσύ πως τα πήγες; 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ελισώ said:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Έκανα χθες την αυχενική, δόξα τω θεώ βγήκε πολύ καλή ,σήμερα περιμένω την papp a . Το ζουζούνι δεν ήθελε να μας αποκαλύψει φύλο, χόρευε συνέχεια και στριφογύριζε. Αφού είναι γερό, άς είναι ότι θέλει... :)

@Andri M κορίτσι μου εσύ πως τα πήγες; 

Τι όμορφα νέα κοριτσάκι μου! Πού την έκανες? Το απόλαυσες ή είχες άγχος?

Δόξα το θεώ, πολύ καλή και η δική μου!....

Βγήκε και η papp-a και μου έστειλε ο γιατρός ότι είναι και αυτή καλή. Και τα δικά μου στριφογύριζαν, είχα φάει γλυκάκι μισή ώρα πριν :) Δεν ρώτησα καν για το φύλο, αλλά δεν μου είπαν και κάτι. 

Αχ, τί ποσοστά ήταν αυτά βρε κορίτσια! 25 χρονών είναι η δική μου δότρια και πραγματικά, δεν χρειάζεται καν να σκεφτώ για αμνιοπαρακέντηση...Ένιωσα ότι ζω ένα όνειρο!

 

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Τι όμορφα νέα κοριτσάκι μου! Πού την έκανες? Το απόλαυσες ή είχες άγχος?

Δόξα το θεώ, πολύ καλή και η δική μου!....

Βγήκε και η papp-a και μου έστειλε ο γιατρός ότι είναι και αυτή καλή. Και τα δικά μου στριφογύριζαν, είχα φάει γλυκάκι μισή ώρα πριν :) Δεν ρώτησα καν για το φύλο, αλλά δεν μου είπαν και κάτι. 

Αχ, τί ποσοστά ήταν αυτά βρε κορίτσια! 25 χρονών είναι η δική μου δότρια και πραγματικά, δεν χρειάζεται καν να σκεφτώ για αμνιοπαρακέντηση...Ένιωσα ότι ζω ένα όνειρο!

 

Μπράβο κορίτσι μου, γερά να είναι τα μωράκια σου!!! Όντως τα ποσοστά υπέροχα!! 29 είναι η δική μου.

Στο Γέννεσις έκανα την αυχενική, άγχος είχα φυσιολογικό,  μέχρι που είδα τον γιατρό μου. Έχει την ικανότητα ο άτιμος με μια κουβέντα, ή ένα βλέμμα  να σε χαλαρώνει. Περισσότερο θα έλεγα ήμουν κουρασμένη γιατί κάνω πολλά χλμ για Αθήνα και με τις ναυτίες δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά χαλάλι. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Ελισώ said:

Μπράβο κορίτσι μου, γερά να είναι τα μωράκια σου!!! Όντως τα ποσοστά υπέροχα!! 29 είναι η δική μου.

Στο Γέννεσις έκανα την αυχενική, άγχος είχα φυσιολογικό,  μέχρι που είδα τον γιατρό μου. Έχει την ικανότητα ο άτιμος με μια κουβέντα, ή ένα βλέμμα  να σε χαλαρώνει. Περισσότερο θα έλεγα ήμουν κουρασμένη γιατί κάνω πολλά χλμ για Αθήνα και με τις ναυτίες δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά χαλάλι. 

 

Μπράβο σου κοριτσάρα μου που ταξίδεψες για να έρθεις στο Γένεσις να κάνεις την αυχενική! Ηρωϊδα με ναυτίες να κάνεις ταξίδι! Έχεις φοβερή εμπιστοσύνη στο γιατρό σου! Πολύ ωραίο αυτό! Θα αναλάβει δηλαδή και την παρακολούθηση και τον τοκετό? 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Μπράβο σου κοριτσάρα μου που ταξίδεψες για να έρθεις στο Γένεσις να κάνεις την αυχενική! Ηρωϊδα με ναυτίες να κάνεις ταξίδι! Έχεις φοβερή εμπιστοσύνη στο γιατρό σου! Πολύ ωραίο αυτό! Θα αναλάβει δηλαδή και την παρακολούθηση και τον τοκετό? 

 

Ναί, κάθε μήνα θα κατεβαίνω Αθήνα και κάθε 15 μέρες θα κάνω στον τόπο μου υπέρηχο. Του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη ,γι αυτό αποφάσισα κάτι τέτοιο.

Just now, Blondie 2020 είπε:

Μπραβο κοριτσακια!! Παει το πρωτο μεγαλο.μαξιλαρακι!!

Πώς είσαι κορίτσι μου εσύ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...