Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Blondie 2020 said:

Η Andri Μ και η Sonia79 και νομιζω ειναι σε αυτο το ηλικιακο γκρουπ!

Σωστά,  είμαι 42, και η Σόνια νομίζω έχει την ίδια ηλικία. Επίσης υπάρχουν άλλες δύο εγκυούλες από τον Κούρτη που ανήκουν σε αυτή την ηλικιακή ομάδα. Όλες πετύχαμε με την πρώτη. Και η Rafaelatarzan που έμεινε έγκυος με την πρώτη ανήκει σε αυτή την ηλικιακή ομάδα.

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 24 λεπτά , anoulious είπε:

Καλημερα.Πρωτα απ ολα Ελισω σου ευχομαι τα καλυτερα.

Να ρωτησω λιγο κατι.Υπαρχει κοπελα που να πηγε στους Κουρτη-Παπαθανακο και να πετυχε με δωρεα ωαριων με την πρωτη εμβρυομεταφορα ή εστω τη δευτερη και να ητανε πανω απο 40-43 ετων?Ευχαριστω πολυ.

 

Just now, anoulious είπε:

Ευχσριστω πολυ.Τα κοριτσια πιο πολυ κοντα στα 40 θα  ελεγα μαλλον ειναι.Εγω ρωταω για κοπελες κοντα στα 45.

Καλε δεν έχει σχέση είπαμε η ηλικία της ληπτρια.  Είτε εισαι 35 είτε 65 αν ο γιατρός είναι καλός κ τα έμβρυα σούπερ είναι το ίδιο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

 

Καλε δεν έχει σχέση είπαμε η ηλικία της ληπτρια.  Είτε εισαι 35 είτε 65 αν ο γιατρός είναι καλός κ τα έμβρυα σούπερ είναι το ίδιο

Ημουν σιγουρη οτι καποια θα μου το εγραφε αυτο.Μαιρη μου επειδη εχω επισκεφτει τοσα χρονια παρα παρα πολλους γυναικολογους , αλλους λιγοτερο και αλλους περισσοτερο αξιοπιστους,αλλα και απο δικο μου ψαξιμο η ηλικια ληπτριας παιζει ρολο σε καποιο βαθμο.Σιγουρα.Μικρο ισως αλλα δυστυχως παιζει.Και για να προλαβω , ναι πετυχαινουν κοπελες κοντα στα 50, αλλα αυτο δε σημαινει οτι η ηλικια της ληπτριας δεν παιζει κανενα  απολυτως ρολο.Και επειδη ειδα οτι οι κοπελες που πετυχαν στους Κουρτη Παπαθανακο ειναι οι περισσοτερες κατω απο 40 ή 40 για αυτο ρωτησα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Ημουν σιγουρη οτι καποια θα μου το εγραφε αυτο.Μαιρη μου επειδη εχω επισκεφτει τοσα χρονια παρα παρα πολλους γυναικολογους , αλλους λιγοτερο και αλλους περισσοτερο αξιοπιστους,αλλα και απο δικο μου ψαξιμο η ηλικια ληπτριας παιζει ρολο σε καποιο βαθμο.Σιγουρα.Μικρο ισως αλλα δυστυχως παιζει.Και για να προλαβω , ναι πετυχαινουν κοπελες κοντα στα 50, αλλα αυτο δε σημαινει οτι η ηλικια της ληπτριας δεν παιζει κανενα  απολυτως ρολο.Και επειδη ειδα οτι οι κοπελες που πετυχαν στους Κουρτη Παπαθανακο ειναι οι περισσοτερες κατω απο 40 ή 40 για αυτο ρωτησα.

 

Just now, Andri M said:

Σωστά,  είμαι 42, και η Σόνια νομίζω έχει την ίδια ηλικία. Επίσης υπάρχουν άλλες δύο εγκυούλες από τον Κούρτη που ανήκουν σε αυτή την ηλικιακή ομάδα. Όλες πετύχαμε με την πρώτη. Και η Rafaelatarzan που έμεινε έγκυος με την πρώτη ανήκει σε αυτή την ηλικιακή ομάδα.

 

Ασχετο αλλα να σε ρωτησω, σν θυμαμαι ειχες γραψει οτι ανεβοκατεβαινεις σκαλες κανονικα; στο σπιτι μου στην Αιγυπτο εχω σκαλες κ.με.αγχωνει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ημουν σιγουρη οτι καποια θα μου το εγραφε αυτο.Μαιρη μου επειδη εχω επισκεφτει τοσα χρονια παρα παρα πολλους γυναικολογους , αλλους λιγοτερο και αλλους περισσοτερο αξιοπιστους,αλλα και απο δικο μου ψαξιμο η ηλικια ληπτριας παιζει ρολο σε καποιο βαθμο.Σιγουρα.Μικρο ισως αλλα δυστυχως παιζει.Και για να προλαβω , ναι πετυχαινουν κοπελες κοντα στα 50, αλλα αυτο δε σημαινει οτι η ηλικια της ληπτριας δεν παιζει κανενα  απολυτως ρολο.Και επειδη ειδα οτι οι κοπελες που πετυχαν στους Κουρτη Παπαθανακο ειναι οι περισσοτερες κατω απο 40 ή 40 για αυτο ρωτησα.

Έχουν πετύχει στον συγκεκριμένο γιατρό κ άνω των 40. Η ηλικία της ληπτριας θα μπορούσε να παίζει ρολο σε κάποιους παράγοντες όπως πχ υδροσαλπιγγες λοιμώξεις,συμφυσεις,φλεγμονες,πολύποδες, που με την αύξηση της ηλικίας είναι πιο συχνές. Σε μας όμως που τα έχουμε ξεσκονίσει όλα αυτά κ αποκλείσει δεν νομίζω ότι επηρεάζει. Το ενδομήτριο μας καραελεγμενο.Να θυμίσω ότι δεν έχω περίοδο το ενδομήτριο μου ήταν ανύπαρκτο οι ορμόνες στο ναδίρ κ όμως την μπεμπα την έκανα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MaryH είπε:

Έχουν πετύχει στον συγκεκριμένο γιατρό κ άνω των 40. Η ηλικία της ληπτριας θα μπορούσε να παίζει ρολο σε κάποιους παράγοντες όπως πχ υδροσαλπιγγες λοιμώξεις,συμφυσεις,φλεγμονες,πολύποδες, που με την αύξηση της ηλικίας είναι πιο συχνές. Σε μας όμως που τα έχουμε ξεσκονίσει όλα αυτά κ αποκλείσει δεν νομίζω ότι επηρεάζει. Το ενδομήτριο μας καραελεγμενο.Να θυμίσω ότι δεν έχω περίοδο το ενδομήτριο μου ήταν ανύπαρκτο οι ορμόνες στο ναδίρ κ όμως την μπεμπα την έκανα.

Ναι βρε,εσενα σκεφτομαι και παιρνω ελπιδες.Εμενα γιατροι πολυ εμπιστοι ,οχι φιλοχρηματοι, ασχετα απο αυτα που ειπες μου εχουν πει εμμεσως πλην σαφως οτι αλλιως θα ητανε και με δωρεα η μητρα μου  να ημουν 35-38  εστω και 40 και αλλιως 45.Και σκεψου χωρις υδροσαλπιγγες,καθολου συμφυσεις, ινομυωματα και πλεον καρατσεκαρισμενη για φλεγμονες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ναι βρε,εσενα σκεφτομαι και παιρνω ελπιδες.Εμενα γιατροι πολυ εμπιστοι ,οχι φιλοχρηματοι, ασχετα απο αυτα που ειπες μου εχουν πει εμμεσως πλην σαφως οτι αλλιως θα ητανε και με δωρεα η μητρα μου  να ημουν 35-38  εστω και 40 και αλλιως 45.Και σκεψου χωρις υδροσαλπιγγες,καθολου συμφυσεις, ινομυωματα και πλεον καρατσεκαρισμενη για φλεγμονες.

Ναι ωραιες οι θεωρίες που λένε οι γιατροί κ τα βιβλία αλλά η ζωη τους διαψεύδει. Εδώ έχουμε άπειρα παραδείγματα γυναικών 45 κ άνω που επιασαν στις μια δυο η και τρεις πρώτες προσπαθειες. Εγω βέβαια  πιστεύω ότι αν τα είχα βάλει στα 35 μου πιθανόν δεν θα πάθαινα το εξωμητριο ίσως λόγω παθολογικής σάλπιγγας. Αν έπιανα όμως με την πρώτη δεν θα είχα την καραμελιτσα μου. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Blondie 2020 said:

 

Ασχετο αλλα να σε ρωτησω, σν θυμαμαι ειχες γραψει οτι ανεβοκατεβαινεις σκαλες κανονικα; στο σπιτι μου στην Αιγυπτο εχω σκαλες κ.με.αγχωνει.

Ναι! Ανεβοκατεβαίνω συνεχώς! Δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα. Φαντάσου, ειδικά τις τελευταίες 2 εβδομάδες, έχω τον πατέρα μου σπίτι που αναρρώνει, έπαθε ένα ατύχημα στο μάτι και έγιναν 2 χειρουργεία, και τον βοηθάω σχεδόν σε όλα...ντύσιμο, ντουζ, κολλύρια, κτλ, και ανεβοκατεβαίνω ακόμη περισσότερες φορές αυτές τις σκάλες. Δεν έχω πρόβλημα. Απλώς, χρησιμοποιώ μόνο γλουτούς και τετρακέφαλους. Δεν σφίγγω την κοιλιά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

Ναι! Ανεβοκατεβαίνω συνεχώς! Δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα. Φαντάσου, ειδικά τις τελευταίες 2 εβδομάδες, έχω τον πατέρα μου σπίτι που αναρρώνει, έπαθε ένα ατύχημα στο μάτι και έγιναν 2 χειρουργεία, και τον βοηθάω σχεδόν σε όλα...ντύσιμο, ντουζ, κολλύρια, κτλ, και ανεβοκατεβαίνω ακόμη περισσότερες φορές αυτές τις σκάλες. Δεν έχω πρόβλημα. Απλώς, χρησιμοποιώ μόνο γλουτούς και τετρακέφαλους. Δεν σφίγγω την κοιλιά. 

Ωχ περαστικα στον πατερα σου! Λες ε; τις εχω παρει με τρομο. Καλα ολα τα εχω παρει με τρομο. Εχω κανει τη μαμα λαστιχο γιατι δεν κανω τιποτα. Τωρα με το που.μπηκα στον τεταρτο αρχισα να χαλαρωνω λιγο! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ημουν σιγουρη οτι καποια θα μου το εγραφε αυτο.Μαιρη μου επειδη εχω επισκεφτει τοσα χρονια παρα παρα πολλους γυναικολογους , αλλους λιγοτερο και αλλους περισσοτερο αξιοπιστους,αλλα και απο δικο μου ψαξιμο η ηλικια ληπτριας παιζει ρολο σε καποιο βαθμο.Σιγουρα.Μικρο ισως αλλα δυστυχως παιζει.Και για να προλαβω , ναι πετυχαινουν κοπελες κοντα στα 50, αλλα αυτο δε σημαινει οτι η ηλικια της ληπτριας δεν παιζει κανενα  απολυτως ρολο.Και επειδη ειδα οτι οι κοπελες που πετυχαν στους Κουρτη Παπαθανακο ειναι οι περισσοτερες κατω απο 40 ή 40 για αυτο ρωτησα.

Kαι για να φυγει τελειως αυτο απ το μυαλο σου, θα σου πω οτι εχω ξαδελφη που εμεινε εγκυος στα 48 της μετα απο δεκα χρονια εξωσωματικων αφου προσπαθησε με δικα της ωαρια κ δεν ειχε αποτελεσμα.  Προφανως εμεινε εγκυος με ξενα.Δεν πετυχε οταν ηταν 38 με νεαρη μητρα  αλλα οταν ηταν 48 με ξενα ωαρια. Γιατι τα ωαρια κανουν ολη τη δουλεια. Η μητρα φιλικη συμμετοχη. Αρα ωαρια vs μητρα σημειωσατε 1-0

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα, δεν είναι τόσο μέσα στο θέμα αλλά στέλνω ΚΑΙ εδώ γιατί ψάχνω απεγνωσμένα για χάπια cyclacur, είναι στην διαδικασία για δεύτερη εμβρυομεταφορα και δεν βρίσκω πουθενά. Αν τυχων κάποια κοπέλα έχει και δεν τα χρειάζεται πια.Σας ευχαριστώ πολύ  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy 32 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, δεν είναι τόσο μέσα στο θέμα αλλά στέλνω ΚΑΙ εδώ γιατί ψάχνω απεγνωσμένα για χάπια cyclacur, είναι στην διαδικασία για δεύτερη εμβρυομεταφορα και δεν βρίσκω πουθενά. Αν τυχων κάποια κοπέλα έχει και δεν τα χρειάζεται πια.Σας ευχαριστώ πολύ  

Στο κέντρο που είσαι δεν μπορούν να σε βοηθήσουν να βρεις ; Κάποια κέντρα δινουν οδηγιες για παραγγελία από το εξωτερικό νομίζω . Επίσης σε ένα φαρμακείο στη Θεσσαλονίκη που ρώτησα για divina μου είχε πει ότι μάλλον θα αποκατασταθεί η έλλειψη σε divina σε λίγο καιρό . Ούτε divina βρίσκεις ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy 32 είπε:

Όχι από το κέντρο δεν με βοήθησαν παραπάνω για παραγγελία από εξωτερικό.οχι ούτε divina βρίσκω δυστυχώς, 

 

Just now, Christy 32 είπε:

Όχι από το κέντρο δεν με βοήθησαν παραπάνω για παραγγελία από εξωτερικό.οχι ούτε divina βρίσκω δυστυχώς, 

Υπαρχουν νομιζω καποια φαρμακεια στην Αθηνα που φτιαχνουν χαπια οπως τα λευκα cyclacur. Καταλαβαινω οτι δεν ειναι ελεγμενα απο τον Εοφ αλλα επειδη και οι φαρμακοποιοι και οι ιδιοι ως επαγγελματιες εχουν καποια ευθυνη και αξιοπιστια , καποια κεντρα αρχισαν να δεχονται αυτη τη λυση. Συζητησε και αυτη την επιλογη με το γιατρο σου.Απο την αλλη ο Εοφ ανακοινωσε οτι καποια κομματια divina θα κυκλοφορησουν αρχες Μαιου.Δεν ξερω αν θα φτασουν να καλυψουν τις αναγκες της αγορας.Ψαξε δηλαδη αλλες λυσεις.Cyclacur πολυ δυσκολα θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

 

Υπαρχουν νομιζω καποια φαρμακεια στην Αθηνα που φτιαχνουν χαπια οπως τα λευκα cyclacur. Καταλαβαινω οτι δεν ειναι ελεγμενα απο τον Εοφ αλλα επειδη και οι φαρμακοποιοι και οι ιδιοι ως επαγγελματιες εχουν καποια ευθυνη και αξιοπιστια , καποια κεντρα αρχισαν να δεχονται αυτη τη λυση. Συζητησε και αυτη την επιλογη με το γιατρο σου.Απο την αλλη ο Εοφ ανακοινωσε οτι καποια κομματια divina θα κυκλοφορησουν αρχες Μαιου.Δεν ξερω αν θα φτασουν να καλυψουν τις αναγκες της αγορας.Ψαξε δηλαδη αλλες λυσεις.Cyclacur πολυ δυσκολα θα βρεις.

Αχ κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...