Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημερα.Πρωτα απ ολα Ελισω σου ευχομαι τα καλυτερα.

Να ρωτησω λιγο κατι.Υπαρχει κοπελα που να πηγε στους Κουρτη-Παπαθανακο και να πετυχε με δωρεα ωαριων με την πρωτη εμβρυομεταφορα ή εστω τη δευτερη και να ητανε πανω απο 40-43 ετων?Ευχαριστω πολυ.

Καλημέρα!!! Εγώ είμαι 42 και πέτυχα με την πρώτη! Ο Κούρτης είναι άψογος!  Στις 5 εξωσωματικές που έχω κάνει με δικά μου ωάρια κανένας δεν ασχολήθηκε τόσο πολύ μαζί μου.  Η παρακολούθηση ξεκίνησε από τον Οκτώβριο και εμβρυομεταφορά κάναμε τον Φεβρουάριο. Σε κάθε κύκλο βλέπαμε το ενδομήτριο όχι μια φορά αλλά συνέχεια  και μόνο όταν ήταν σίγουρος προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορά. Επίσης ο ίδιος ασχολείται με τις δότριες και αυτό είναι πολύ σημαντικό.  Πότε θα μεταφέρεις τα εμβρυάκια σου? Για να ξέρεις και εγώ τις 2 βλαστοκύστες που έβαλα η μία ήταν 4ΑΑ και η άλλη 3ΑΑ, και τώρα έχω μπει στο δεύτερο τρίμηνο μ' ένα μωράκι στην κοιλίτσα μου!!!  Εστίασε στον στόχο σου και όλα θα πάνε κατ'ευχήν!!! 

  • Μου αρέσει 5

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

13 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kαι για να φυγει τελειως αυτο απ το μυαλο σου, θα σου πω οτι εχω ξαδελφη που εμεινε εγκυος στα 48 της μετα απο δεκα χρονια εξωσωματικων αφου προσπαθησε με δικα της ωαρια κ δεν ειχε αποτελεσμα.  Προφανως εμεινε εγκυος με ξενα.Δεν πετυχε οταν ηταν 38 με νεαρη μητρα  αλλα οταν ηταν 48 με ξενα ωαρια. Γιατι τα ωαρια κανουν ολη τη δουλεια. Η μητρα φιλικη συμμετοχη. Αρα ωαρια vs μητρα σημειωσατε 1-0

Δεν ξερεις Μαιρη τι ελπιδα μου δινεις εσυ και η ξαδερφη σου.Ειδικα εσυ που σε εχω ζησει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δεν ξερεις Μαιρη τι ελπιδα μου δινεις εσυ και η ξαδερφη σου.Ειδικα εσυ που σε εχω ζησει..

Έτσι σε θέλω. Μην κανεις πίσω. Η ξαδέρφη μου ηταν παντα η ηρωίδα μου. Ο γιος της είναι 12 χρονων σήμερα.Αυτό για να βουλώσουμε στόματα όσων λένε ότι κ να τα καταφέρουμε δεν θα ζήσουμε να τα δούμε να μεγαλωνουν. Βρε θα τους θάψουμε ολους εμείς, Χαχα!

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ είμαι 42 και πέτυχα με την πρώτη! Ο Κούρτης είναι άψογος!  Στις 5 εξωσωματικές που έχω κάνει με δικά μου ωάρια κανένας δεν ασχολήθηκε τόσο πολύ μαζί μου.  Η παρακολούθηση ξεκίνησε από τον Οκτώβριο και εμβρυομεταφορά κάναμε τον Φεβρουάριο. Σε κάθε κύκλο βλέπαμε το ενδομήτριο όχι μια φορά αλλά συνέχεια  και μόνο όταν ήταν σίγουρος προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορά. Επίσης ο ίδιος ασχολείται με τις δότριες και αυτό είναι πολύ σημαντικό.  Πότε θα μεταφέρεις τα εμβρυάκια σου? Για να ξέρεις και εγώ τις 2 βλαστοκύστες που έβαλα η μία ήταν 4ΑΑ και η άλλη 3ΑΑ, και τώρα έχω μπει στο δεύτερο τρίμηνο μ' ένα μωράκι στην κοιλίτσα μου!!!  Εστίασε στον στόχο σου και όλα θα πάνε κατ'ευχήν!!! 

Κατ'αρχην σου ευχομαι καλη συνεχεια.

Η αληθεια ειναι οτι ακουω καλα λογια για τον Κουρτη.Αυτο που θεωρω μειον μεγαλο ειναι οτι ειναι λιγο "δυσκινητος" στο χειρισμο ασθενων απο μακρυα.Απο ο,τι μαθαινω ζηταει ακομη και στους δοκιμαστικους κυκλους να πας εκει για υπερηχο.Ο Σφακ εχει συνεργατη και  σε στελνει εκει και το πολυ να στειλει σκαναρισμενο υπερηχο.Αυτο ειναι μεγαλη διευκολυνση.Γιατι απο Θεσινκ ενας υπερηχος ισον 220 ευρω περιπου.Διοδια,βενζινη,ξενοδοχειο...Ασε κουραση που δεν μπορεις ουτε να μιλησεις.Ολα αυτα ειναι προβλημα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες έχετε κάνει αυτή την διαδικασία μοιαζουν τα μωρά σε σας?Ήμουν περίεργη κατά πόσο αλήθεια λένε οι γιατροί ότι ψάχνουν να είναι κοντά τα χαρακτηριστικά?

On 22/4/2021 at 4:24 ΜΜ, Andri M είπε:

Σωστά,  είμαι 42, και η Σόνια νομίζω έχει την ίδια ηλικία. Επίσης υπάρχουν άλλες δύο εγκυούλες από τον Κούρτη που ανήκουν σε αυτή την ηλικιακή ομάδα. Όλες πετύχαμε με την πρώτη. Και η Rafaelatarzan που έμεινε έγκυος με την πρώτη ανήκει σε αυτή την ηλικιακή ομάδα.

 

Να σε ρωτήσω κάτι?Είχες ωαρια η όχι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dimi179 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε κάνει αυτή την διαδικασία μοιαζουν τα μωρά σε σας?Ήμουν περίεργη κατά πόσο αλήθεια λένε οι γιατροί ότι ψάχνουν να είναι κοντά τα χαρακτηριστικά?

Η δικιά μου μοιάζει πολύ στον μπαμπά της και στα χρώματα  έχει καποια δικά μου. Λογικά βρίσκουν ίδια χρώματα.

Καποια κορίτσια απ δω λένε ότι μοιάζουν κ στα χαρακτηριστικά

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2021 at 10:00 ΜΜ, AndMosch είπε:

Είμαι καλά! Μπερδεμένη αλλά καλά!

Έχω την Πέμπτη ραντεβού με τον Κούρτη. 
Μετα θα αποφασίσω, δεν θα δω άλλον γιατί θα μπερδευτώ...

 Να ξέρεις από την δίκη σου ιστορία περνώ δύναμη και έμπνευση!

φιλακια παααρα πολλά στην κουκλίτσα σου!

Να πεταχτεί και το Τουτουνακια στη συζήτηση...αν και λίγο αργά!!!με τον Κούρτη ΣΙΓΟΥΡΑ θα γίνεις μανούλα!

  • Μου αρέσει 9

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2021 at 5:41 ΜΜ, MaryH είπε:

Η δικιά μου μοιάζει πολύ στον μπαμπά της και στα χρώματα  έχει καποια δικά μου. Λογικά βρίσκουν ίδια χρώματα.

Καποια κορίτσια απ δω λένε ότι μοιάζουν κ στα χαρακτηριστικά

εμενα μ μοιάζει η κορη  μ....πως έγινε δεν ξερω χαχααχαχαχαχα  

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω εδώ και καιρό, νιώθω σα να σας ξέρω χρόνια, αλλά γράφω πρώτη φορά.. Μετά από 2 αποτυχίες με δικά μου ωάρια (μια αρνητική κ μια παλίνδρομη) έτοιμη κι εγώ για δανεικά. 43 ετών, ηθικό πεσμένο (λόγω αποτυχιών και αγωνίας για το μέλλον) και απευθύνομαι σε σας που λιγο πολυ εχετε περάσει/περνάτε τα ίδια. Σκεφτόμουν το βελονισμό κυρίως για το κομμάτι της ψυχολογίας.. Έχει κάποια εμπειρία (Αθήνα)? Κάποια πρόταση? Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια κάθε καλό κ καλή Ανάσταση! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Louise78 είπε:

Σας διαβάζω εδώ και καιρό, νιώθω σα να σας ξέρω χρόνια, αλλά γράφω πρώτη φορά.. Μετά από 2 αποτυχίες με δικά μου ωάρια (μια αρνητική κ μια παλίνδρομη) έτοιμη κι εγώ για δανεικά. 43 ετών, ηθικό πεσμένο (λόγω αποτυχιών και αγωνίας για το μέλλον) και απευθύνομαι σε σας που λιγο πολυ εχετε περάσει/περνάτε τα ίδια. Σκεφτόμουν το βελονισμό κυρίως για το κομμάτι της ψυχολογίας.. Έχει κάποια εμπειρία (Αθήνα)? Κάποια πρόταση? Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια κάθε καλό κ καλή Ανάσταση! 

Κορίτσι μου καλώς ήρθες σε αυτήν την παρέα.....αν και δεν γράφω συχνά προχωράω και εγώ σε δωρεα και είμαι μολις 39,πριν ένα μήνα μπήκα.....

Αφού πια δεν μπορώ με δικό μου γενετικό υλικό,το έχω ψυχολογισει μέσα μου πάρα πολύ, είμαι ήρεμη και περιμένω με αγωνία να βρεθούν αυτα τα Χρύσα αυγά...

Το μόνο που θέλω είναι να γίνω σύντομα μανούλα και να δώσω πολύ αγάπη στο παιδί μου γιατί απλά θα ειναι το παιδί μου....

Έχω να σου ευχηθώ καλή επιτυχία να έχεις,το διάστημα όλο αυτό να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι ότι δεν είσαι μόνη.....

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Louise78 είπε:

Σας διαβάζω εδώ και καιρό, νιώθω σα να σας ξέρω χρόνια, αλλά γράφω πρώτη φορά.. Μετά από 2 αποτυχίες με δικά μου ωάρια (μια αρνητική κ μια παλίνδρομη) έτοιμη κι εγώ για δανεικά. 43 ετών, ηθικό πεσμένο (λόγω αποτυχιών και αγωνίας για το μέλλον) και απευθύνομαι σε σας που λιγο πολυ εχετε περάσει/περνάτε τα ίδια. Σκεφτόμουν το βελονισμό κυρίως για το κομμάτι της ψυχολογίας.. Έχει κάποια εμπειρία (Αθήνα)? Κάποια πρόταση? Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια κάθε καλό κ καλή Ανάσταση! 

Καλώς όρισες στην παρεα μας! Εδώ όπως διαβάζεις τα πράγματα είναι πιο εύκολα. Μανουλα θα γίνεις σίγουρα! Ανεβασμένη ψυχολογία από δω και μπρος και καλή επιτυχία στο νεο σου βήμα!

9 ώρες πρίν, alexandra82 είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες σε αυτήν την παρέα.....αν και δεν γράφω συχνά προχωράω και εγώ σε δωρεα και είμαι μολις 39,πριν ένα μήνα μπήκα.....

Αφού πια δεν μπορώ με δικό μου γενετικό υλικό,το έχω ψυχολογισει μέσα μου πάρα πολύ, είμαι ήρεμη και περιμένω με αγωνία να βρεθούν αυτα τα Χρύσα αυγά...

Το μόνο που θέλω είναι να γίνω σύντομα μανούλα και να δώσω πολύ αγάπη στο παιδί μου γιατί απλά θα ειναι το παιδί μου....

Έχω να σου ευχηθώ καλή επιτυχία να έχεις,το διάστημα όλο αυτό να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι ότι δεν είσαι μόνη.....

Καλημέρα! Τα χρυσα αυγά θα βρεθούν και σύντομα θα γίνεις μανουλα!

Καλο Πασχα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

εμενα μ μοιάζει η κορη  μ....πως έγινε δεν ξερω χαχααχαχαχαχα  

Κορίτσια κι εμένα μου μοιάζει η κόρη μου, ο γιος μου είναι ίδιος ο μπαμπάς του!!!

  • Μου αρέσει 6

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaelatarzan είπε:

ναι ναι ευτυχως ολα καλά...πως εισαι η μικρη σ???? μ λείπετε ολες σας 

Α ωραία! Να σας ζήσει η ζουζουνα να είναι παντα γερή κ ευτυχισμένη!

Καλα είναι η μικρή, κι εγω ετοιμάζω για την βάφτιση και τρέχω  αλλά εδώ αυτή τη στιγμή δεν μας επιτρέπουν. Ελπίζω το καλοκαίρι να μας αφήσουν. 

Κι εσυ μας λείπεις Ταρζανιτσα ! Να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου

Φιλακια στον κοκοβιο:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...