Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια! Γράφω εκ μέρους φίλης που προσπαθησε να κάνει εγγραφή και δεν τα κατάφερε. Ενώ συμπληρώνει κανονικά, δεν λαμβάνει εμαιλ.

      ειναι 47 και έκανε δυο εμβρυομεταφορες με δικά της με αρνητική χοριακη. Τωρα σκέφτονται να προχωρήσουν με δωρεάν ωαρίων.
      Ποια είναι η διαδικασία; 

      Ο γιατρος της είπε ότι εδώ θα πρέπει να βρεθεί κοπέλα που μπορεί να περάσουν και κάποιοι μηνες.. αλλιώς στην Ισπανία υπαρχει τράπεζα . δεν ξερει πως να προχωρήσει, δηλ από εδώ ή από Ισπανία. Γενικά αν μπορεί κάποια κοπέλα να μας δώσει πληροφορίες 

      σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 

       

       

       

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημερα και Χρονια Πολλα! Χαιρομαστε τοσο πολυ που ολα πηγαινουν τοσο καλα! Δε θυμαμαι αν μας το εγραψες.Θυμησε μας λιγο το νινι κοριτσι ή αγορι φαινεται να ειναι?Να απολαυσεις τωρα καθε στιγμη.Τα δυσκολα περασαν.Φιλια

Δεν ξέρω. Είπαμε να μη μας το πει ο γιατρός. Αν μεγαλώνοντας το δούμε εμείς οι ίδιοι σε κάποιον υπέρηχο, καλώς έχει. Διαφορετικά, ας είναι έκπληξη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 11 λεπτά , Dream_on είπε:

Δεν ξέρω. Είπαμε να μη μας το πει ο γιατρός. Αν μεγαλώνοντας το δούμε εμείς οι ίδιοι σε κάποιον υπέρηχο, καλώς έχει. Διαφορετικά, ας είναι έκπληξη!

Mια χαρα. Η καλυτερη εκπληξη. Εγω λοιπον λεω αγορακι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Χρόνια πολλά κι από μένα! Είμαι αραχτή στον καναπέ και ζεσταίνει ο ήλιος την κοιλιά μου που έχει μια εμφανή καμπύλη και πολλές μελανιές από τις ενέσεις που κάνω. Ανοιξιάτικος ήλιος! Ούτε που ξέρω τί γίνεται μέσα... Χαϊδεύω κοιλιά, τη χαϊδεύει και ο ήλιος, και βιώνω όλα τα αντιφατικά συναισθήματα μιας εγκύου που περιμένει την επόμενη επίσκεψη στο γιατρό σε λίγες εβδομάδες. Έχω κλείσει τους 4 μήνες και σε ένα μήνα περίπου πάω για τη β επιπέδου...

Λοιπόν κορίτσια, πάω να πάρω ήλιο κι έξω περπατώντας... Όχι με την κοιλιά έξω!! την κοιτάζω μέρα νύχτα. Τη δείχνω και στον άντρα μου. Πόση ευτυχία μπορεί να υπάρχει σε αυτήν τη γλυκιά προσμονή! 

Σας φιλώ! Να προσέχετε, να μη σας παίρνει από κάτω, και ο,τι είναι να γίνει, θα γίνει! Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ακούμε την καρδιά μας, να μετράμε τις δυνάμεις μας και να προχωράμε στο δρόμο που επιλέγουμε! Θα νικήσουμε κορίτσια μου! Χαρείτε τον ήλιο!!

Γλυκια μου χρόνια πολλά! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για σενα!! Βαλε μαγιό και κοιλιτσα έξω!!!!

Παρε μπόλικο ήλιο. Η βιταμίνη d κάνει καλό!

 

2 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Γεια σας βρε κοριτσια..6 μερα απο την εμβρυομεταφορα κ η αγωνια κορυφωνεται...καθε μερα ξυπναω στις 7..εγω που πριν τις 10 με τπτ...νοιωθω 2 εβδομαδες οτι ειμαι ξαπλα στην αναμονη...αχχχχ....αντε να περασουν οι μερες..και να αξιζε ολη αυτη η Αναμονη...

Δεν κανεις κανένα τεστακι; Τι λες; Αύριο αν κανεις με πρωινά ουρά θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaryH είπε:

Γλυκια μου χρόνια πολλά! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για σενα!! Βαλε μαγιό και κοιλιτσα έξω!!!!

Παρε μπόλικο ήλιο. Η βιταμίνη d κάνει καλό!

 

Δεν κανεις κανένα τεστακι; Τι λες; Αύριο αν κανεις με πρωινά ουρά θα δειξει

Αληθεια? Τοσο νωρις? Λες??? Μου βαλες ιδεες....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaryH είπε:

Γλυκια μου χρόνια πολλά! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για σενα!! Βαλε μαγιό και κοιλιτσα έξω!!!!

Παρε μπόλικο ήλιο. Η βιταμίνη d κάνει καλό!

 

Δεν κανεις κανένα τεστακι; Τι λες; Αύριο αν κανεις με πρωινά ουρά θα δειξει

7η ημερα αν ειναι μονή κυηση θα δειξει?Μηπως καλυτερα μεθαυριο ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά! Θα σας πω και γω τα νέα μου... Μπήκα σε διαδικασία 3ης δωρεάς αλλά δυστυχώς διέκοψα. Είχα δύο κύστες που ρουφούσαν όλο το φάρμακο κ δεν άφηναν τα ωάρια να αναπτυχθούν. Επίσης είχα λίγα ωαρια. 8 με το ζόρι. Οπότε οι γιατροί μου είπαν να διεκοψουμε τη διαδικασία και να το δούμε σε επόμενο κύκλο. Μου είπαν ότι δεν ήταν καλός αυτός ο κύκλος κ ότι τυχαίνει. Αυτά από μένα! Σας φιλώ! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

7η ημερα αν ειναι μονή κυηση θα δειξει?Μηπως καλυτερα μεθαυριο ?

Μηπως να κανω την καρδια μου πετρα να αντεξει ακομα 3 μερες κ να παω για χοριακη? Γτ αν μου δειξει αρνητικο το τεστ ...μεχρι την χοριακη θα πλανταξω στο κλαμα....

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Hope19 said:

Μηπως να κανω την καρδια μου πετρα να αντεξει ακομα 3 μερες κ να παω για χοριακη? Γτ αν μου δειξει αρνητικο το τεστ ...μεχρι την χοριακη θα πλανταξω στο κλαμα....

Αν πιστεύεις ότι δεν θα σε βοηθήσει το τεστάκι, τότε μην το κάνεις. Υπάρχουν κοπέλες που τα αποφεύγουν. Εναλλακτικά, μπορείς να το κάνεις το πρωί πριν τη χοριακή, για να έχεις μία εικόνα! Εγώ προσωπικά έκανα και στις 3 από τις 5 προσπάθειες 1-2 ημέρες πριν τη χοριακή. Αλλά εγώ τα θέλω τα τεστάκια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope19 είπε:

Μηπως να κανω την καρδια μου πετρα να αντεξει ακομα 3 μερες κ να παω για χοριακη? Γτ αν μου δειξει αρνητικο το τεστ ...μεχρι την χοριακη θα πλανταξω στο κλαμα....

Εγω προσωπικα δεν εχω κανει ποτε τεστ.Κανε μια χοριακη 8 με 9 ημερα απο ετ εφοσον ειναι βλαστοκυστες. Για αυριο το θεωρω λιγο νωρις οπως ειπα αν ειναι ενα εμβρυο. Καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anoulious είπε:

Εγω προσωπικα δεν εχω κανει ποτε τεστ.Κανε μια χοριακη 8 με 9 ημερα απο ετ εφοσον ειναι βλαστοκυστες. Για αυριο το θεωρω λιγο νωρις οπως ειπα αν ειναι ενα εμβρυο. Καλη επιτυχια.

8-9μερα πεφτει το σαββατοκυριακο..κ Δευτερα μου ειπε να παω...θα προσπαθησω να αντεξω..τι να κάνω...σε ευχαριστω anoulious μου!

πρίν από 52 λεπτά , Andri M είπε:

Αν πιστεύεις ότι δεν θα σε βοηθήσει το τεστάκι, τότε μην το κάνεις. Υπάρχουν κοπέλες που τα αποφεύγουν. Εναλλακτικά, μπορείς να το κάνεις το πρωί πριν τη χοριακή, για να έχεις μία εικόνα! Εγώ προσωπικά έκανα και στις 3 από τις 5 προσπάθειες 1-2 ημέρες πριν τη χοριακή. Αλλά εγώ τα θέλω τα τεστάκια.

Αχχχχ.....δεν ξερω...θα δω...οσο αντεξω!! Κ το πολυ πολυ αυτο που λες ναι!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , Hope19 είπε:

8-9μερα πεφτει το σαββατοκυριακο..κ Δευτερα μου ειπε να παω...θα προσπαθησω να αντεξω..τι να κάνω...σε ευχαριστω anoulious μου!

Αχχχχ.....δεν ξερω...θα δω...οσο αντεξω!! Κ το πολυ πολυ αυτο που λες ναι!! 

Δεν ξερω που μενεις αλλα Σαββατο μπορεις παντου να κανεις χοριακη απο οσο ξερω. Δες πως θα σου βγει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Αληθεια? Τοσο νωρις? Λες??? Μου βαλες ιδεες....

Καλημέρα! Σε μένα όγδοη μερα κ η γραμμή ήταν ξεκάθαρη. Κι αλλά κορίτσια εδώ που έκαναν έκτη η έβδομη εδειξεέδειξε

11 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Μηπως να κανω την καρδια μου πετρα να αντεξει ακομα 3 μερες κ να παω για χοριακη? Γτ αν μου δειξει αρνητικο το τεστ ...μεχρι την χοριακη θα πλανταξω στο κλαμα....

Αν βγει αρνητικό το τεστ θα πας την ίδια μερα για χοριακη. Αν βγει θετική πανηγυρίζεις. Αν βγει αρνητικη λυπάσαι αλλά ξέρεις νωρίτερα την αληθεια

13 ώρες πρίν, anoulious είπε:

7η ημερα αν ειναι μονή κυηση θα δειξει?Μηπως καλυτερα μεθαυριο ?

Καλημέρα! Έχει εδώ κορίτσια πχ Ραφαέλα που με μόνη κύηση έκαναν κ φάνηκε απ την έκτη μερα.

Και το Τουτουνι στην προηγούμενη ατυχη κύηση που ήταν ένα κ χαμηλή χοριακη, την έκτη μερα έκανε τεστακι κ βγήκε ροζ γραμμη

 

12 ώρες πρίν, Annaforyou είπε:

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά! Θα σας πω και γω τα νέα μου... Μπήκα σε διαδικασία 3ης δωρεάς αλλά δυστυχώς διέκοψα. Είχα δύο κύστες που ρουφούσαν όλο το φάρμακο κ δεν άφηναν τα ωάρια να αναπτυχθούν. Επίσης είχα λίγα ωαρια. 8 με το ζόρι. Οπότε οι γιατροί μου είπαν να διεκοψουμε τη διαδικασία και να το δούμε σε επόμενο κύκλο. Μου είπαν ότι δεν ήταν καλός αυτός ο κύκλος κ ότι τυχαίνει. Αυτά από μένα! Σας φιλώ! 

Καλημέρα κ χρόνια πολλά! Μήπως βρε κορίτσι να σταματησεις να δίνεις για να έχεις καλα κ μπόλικα ωάρια για σενα; Ρώτησε έναν ανεξάρτητο γιατρό αν όλο αυτό σου στοιχίσει την δίκη σου γονιμότητα αργότερα, αν συνεχισεις να δίνεις. 

Και είναι κρίμα, γιατί εισαι τόσο γλυκό κορίτσι κ καλή ψυχή που θα είναι κρίμα να μην γίνεις μανουλα. Εσυ πρέπει οπωσδήποτε να γίνεις!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

8-9μερα πεφτει το σαββατοκυριακο..κ Δευτερα μου ειπε να παω...θα προσπαθησω να αντεξω..τι να κάνω...σε ευχαριστω anoulious μου!

Αχχχχ.....δεν ξερω...θα δω...οσο αντεξω!! Κ το πολυ πολυ αυτο που λες ναι!! 

Καλημέρα και καλή επιτυχία!!! Κοίτα στο δικό μου προφίλ πώς ήταν το clearblue 7η μέρα από την εμβρυομεταφορά....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία!!! Κοίτα στο δικό μου προφίλ πώς ήταν το clearblue 7η μέρα από την εμβρυομεταφορά....

Καλημερα!! Σε ευχαριστω ydroxoe μου!! Τοσο ξεκαθαρο ρε παιδι μου? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...