Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , Chrisla είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...μια ερώτηση ...τι γνώμη έχετε για τον Παράσχο και το embio?

Ούτε απο έξω μην περάσεις...

Μακάρι να μην είχα πάει ποτέ εκεί. Έχω εμπειρία και απο χειρουργείο και απο εξωσωματικές μαζί του....ΜΑΚΡΙΑ!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Μακρυαααααααααααα

On 9/5/2021 at 4:28 ΜΜ, MaryH είπε:

Δεν ξερω, νιωθω ότι δεν θα το πιστέψουμε ποτε. Ότι γίναμε μανούλες. Σήμερα είδα έξω από ένα ανθοπωλείο κόσμο κ μικρα παιδιά που πήραν λουλούδια για τη μαμά τους. Δεν ήταν η αγαπημενη μου γιορτή.Τόσα χρόνια η ίδια μερα με την ίδια εικόνα. Να είναι όμως έξω από σενα κ απ τη δικη σου πραγματικότητα. Να φτιάχνεις τόσα χρόνια δωράκια  στο σχολείο για όλες τις μανούλες αλλά στο σπίτι κανενα παιδακι να μη σε περιμένει για να σου πει « μαμά σ αγαπω». Έχει παγώσει τόσα χρόνια αυτή η επιθυμία κ το συναίσθημα. 

Νομιζω ότι όλες οι γυναίκες σ αυτή διαδυκτιακη παρεα το ίδιο  το βιωνουν. Μαζί με την απόψυξη των εμβρύων να καταφέρεις ν αποψυξεις αυτό το συναίσθημα. Και να πιστέψεις ότι είναι αλήθεια. Έγινες, θα γίνεις μανουλα επιτέλους! Ήρθε και η δίκη σου σειρα για ευχες!

Τα εγραψες ολα 

Χρονια πολλα μανουλα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrisla είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...μια ερώτηση ...τι γνώμη έχετε για τον Παράσχο και το embio?

Καλησπέρα δεν έχω εγώ ή ίδια εμπειρία με τον συγκεκριμένο γιατρό αλλά και εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα... Κάνε μια ερώτηση και στο καφέ εξωσωματικής. 


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , SONIA79 είπε:

Καλησπέρα δεν έχω εγώ ή ίδια εμπειρία με τον συγκεκριμένο γιατρό αλλά και εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα... Κάνε μια ερώτηση και στο καφέ εξωσωματικής. 

Ευχαριστώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , MaryH είπε:

Τι κανεις κορίτσι; Καλα?Μηπως να ρωτήσεις τα κορίτσια για κάποιον άλλο γιατρό που μείνανε ικανοποιημένες

Προσπαθώ...ναι μου έχουν στείλει μηνύματα...εσύ ?η μπουμπου σου??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Chrisla είπε:

Προσπαθώ...ναι μου έχουν στείλει μηνύματα...εσύ ?η μπουμπου σου??

Στον γιατρό της Ραφαελας; Γιατί οχι

Στιν Τσιρι... 

Πηγαινε κάπου με θετικές εμπειρίες απ τα κορίτσια. Όχι σε όνομα. Και θα τα καταφέρεις. Σωστή επιλογή γιατρού θέλει. Εμεις καλά. Η μπουμπου μεγάλωσε κ έχει γίνει πολύ ζωηρή.. και παιχνιδιάρα. 

Περιμενουμε νέα σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας..το τεστ επιβεβαιωσε την χοριακη..αρνητικη! Ειμαι ομως πλεον ψυχραιμη γτ την κρυαδα την πηρα το σαββατο..αν περιμενα σημερα με τη χοριακη να μαθω την πορεια κ  το αρνητικο αποτελεσμα θα ημουν πολυ χειροτερα...σας ευχαριστω για το κουραγιο σας! Δεν το βαζω κατω ..απλα ανυπομονω για την επομενη εμβρυομεταφορα...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 10
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hope19 said:

Κοριτσια μου γεια σας..το τεστ επιβεβαιωσε την χοριακη..αρνητικη! Ειμαι ομως πλεον ψυχραιμη γτ την κρυαδα την πηρα το σαββατο..αν περιμενα σημερα με τη χοριακη να μαθω την πορεια κ  το αρνητικο αποτελεσμα θα ημουν πολυ χειροτερα...σας ευχαριστω για το κουραγιο σας! Δεν το βαζω κατω ..απλα ανυπομονω για την επομενη εμβρυομεταφορα...

Σου εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας..το τεστ επιβεβαιωσε την χοριακη..αρνητικη! Ειμαι ομως πλεον ψυχραιμη γτ την κρυαδα την πηρα το σαββατο..αν περιμενα σημερα με τη χοριακη να μαθω την πορεια κ  το αρνητικο αποτελεσμα θα ημουν πολυ χειροτερα...σας ευχαριστω για το κουραγιο σας! Δεν το βαζω κατω ..απλα ανυπομονω για την επομενη εμβρυομεταφορα...

Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου. Σαν φιλική συμβουλή θα σου πω την επόμενη φορά να βάλεις 2 βλαστοκυστες , έτσι θα αυξήσεις τις πιθανότητες κατά 10-20% τουλάχιστον . Φαντάζομαι θα σου το είπε και ο γιατρος σου αυτό . Έχεις αρκετές βλαστοκυστες , δεν χρειάζεται να κάνεις «οικονομία» από τώρα . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας..το τεστ επιβεβαιωσε την χοριακη..αρνητικη! Ειμαι ομως πλεον ψυχραιμη γτ την κρυαδα την πηρα το σαββατο..αν περιμενα σημερα με τη χοριακη να μαθω την πορεια κ  το αρνητικο αποτελεσμα θα ημουν πολυ χειροτερα...σας ευχαριστω για το κουραγιο σας! Δεν το βαζω κατω ..απλα ανυπομονω για την επομενη εμβρυομεταφορα...

Αχ κοπέλα μου, δυστυχώς επιβεβαιώθηκε το τεστ. Τώρα στόχος η επόμενη εμβρυομρταφορα που θα είναι επιτυχημένη. 

Δυστυχως ακόμη κ με δανεικά υπάρχουν κ εδώ αποτυχιες. Το έχουμε ζήσει εδώ έχει συμβεί σ αρκετά κορίτσια. Μετά όμως ήρθε το θετικο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaryH είπε:

Αχ κοπέλα μου, δυστυχώς επιβεβαιώθηκε το τεστ. Τώρα στόχος η επόμενη εμβρυομρταφορα που θα είναι επιτυχημένη. 

Δυστυχως ακόμη κ με δανεικά υπάρχουν κ εδώ αποτυχιες. Το έχουμε ζήσει εδώ έχει συμβεί σ αρκετά κορίτσια. Μετά όμως ήρθε το θετικο  θελει πιστη για τα παντα.τιποτα δεν ειναι δεδομενο κ ευκολο! Αυτο καταλαβα...ελπιζω στην επομενη εμβρυομεταφορα οτι θα πανε ολα καλα...ερωτηση: ποιο ειναι το διαστημα που μεσολαβει απο εμβρυομεταφορα σε δευτερη? Γνωριζουμε?δλδ λεω εγω τωρα...δεν θα μπορουσα να συενεχισω την αγωγη κ να γινει κ αλλη εμβρυομεταφορα?

2 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου. Σαν φιλική συμβουλή θα σου πω την επόμενη φορά να βάλεις 2 βλαστοκυστες , έτσι θα αυξήσεις τις πιθανότητες κατά 10-20% τουλάχιστον . Φαντάζομαι θα σου το είπε και ο γιατρος σου αυτό . Έχεις αρκετές βλαστοκυστες , δεν χρειάζεται να κάνεις «οικονομία» από τώρα . 

Σε ευχαριστω  @Thalassa μου.ναι εχεις δικιο...2 θα βαλω στην επομενη! 

2 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Σου εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου! 

Σε ευχαριστω πολυ @Andri M 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2021 at 8:00 ΜΜ, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας..το τεστ επιβεβαιωσε την χοριακη..αρνητικη! Ειμαι ομως πλεον ψυχραιμη γτ την κρυαδα την πηρα το σαββατο..αν περιμενα σημερα με τη χοριακη να μαθω την πορεια κ  το αρνητικο αποτελεσμα θα ημουν πολυ χειροτερα...σας ευχαριστω για το κουραγιο σας! Δεν το βαζω κατω ..απλα ανυπομονω για την επομενη εμβρυομεταφορα...

Καλή δύναμη κ καλή επιτυχία στη συνέχεια ! Είχα την πρώτη αρνητική, τη δεύτερη βιοχημική, την τρίτη κ τέταρτη εγκυμοσύνη. Έβαζα δύο έμβρυα κ ή δεν πετύχαινα ή βιοχημική ή αποβολή το ένα από τα δύο δεν μεγάλωνε, με εξαίρεση την τέταρτη που έβαλα ένα και προχώρησε μέχρι τώρα 4ο-5ο μήνα, κανονικά.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, masra solena73 είπε:

Καλή δύναμη κ καλή επιτυχία στη συνέχεια ! Είχα την πρώτη αρνητική, τη δεύτερη βιοχημική, την τρίτη κ τέταρτη εγκυμοσύνη. Έβαζα δύο έμβρυα κ ή δεν πετύχαινα ή βιοχημική ή αποβολή το ένα από τα δύο δεν μεγάλωνε, με εξαίρεση την τέταρτη που έβαλα ένα και προχώρησε μέχρι τώρα 4ο-5ο μήνα, κανονικά.

Καλημέρα! Τι κανεις κορίτσι; Πες μας τα νέα σου. Όλα καλά με την εγκυμοσύνη; 

Το φυλο  το ξέρετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...