Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

15 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

Κοίτα καταλαβαινω τη μαμά σου. 

Απο την άλλη δεν γίνεται να μην αγοράσεις τα ρούχα του για το μαιευτήριο και να ρίξεις μια μάτια για κρεβατακι χωρίς να το κλείσεις στην τελική.

 

Οχι εγω δεν την καταλαβαινω.Δεν μπορω συνεχεια να σκεφτομαι οτι ολα θα πανε στραβα.Και αν ο μη γενοιτο πανε στραβα το τελευταιο που θα σκεφτω ειναι αυτο! Δεν εχουμε τιποτα απο κανενα και καροτσι πχ πρεπει να το παρουμε εμεις.Περιμενα απο τα 28αυτη την εγκυμοσυνη, θελω και εγω να παω να χαζεψω και  να παρω μωρουδιακα!Ειναι τοσο παραλογο αυτο!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 14 λεπτά , anoulious είπε:

Οχι εγω δεν την καταλαβαινω.Δεν μπορω συνεχεια να σκεφτομαι οτι ολα θα πανε στραβα.Και αν ο μη γενοιτο πανε στραβα το τελευταιο που θα σκεφτω ειναι αυτο! Δεν εχουμε τιποτα απο κανενα και καροτσι πχ πρεπει να το παρουμε εμεις.Περιμενα απο τα 28αυτη την εγκυμοσυνη, θελω και εγω να παω να χαζεψω και  να παρω μωρουδιακα!Ειναι τοσο παραλογο αυτο!

Όχι όχι καθόλου παραλίγο προς θεού. Κιβεγω χάζευα από την αρχή κιόλας της εγκυμοσύνης μου. Και μου είχε περάσει κι εμένα η θεία μου το μνμ αυτό ότι μην πάρεις αν δεν γεννήσεις . 

Και να σου πω και κάτι; Εγω προσωπικά που το ένα μου ήρθε σπίτι 8 μηνών τα δικά της πράγματα τα ακύρωσα. Κανείς δεν ξέρει τι του ξημερώνει όμως δεν μπορεί να μην ονειρεύεται. 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 3:13 ΠΜ, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια χτες ηρθαν στον κοσμο τα μωρακια μας!!! Ακομα δεν το εχω πιστεψει, ειναι τοσο εντονα τα συναισθηματα, κλαιω συνεχεια απο χαρα, ειμαι γεματη απο αγαπη! 

Τη χαρα αυυη την οφριλω σε εσας γιατι αν δεν ηταν το γκρουπ, οι κοπελες, θα τα ειχα παρατησει η θα ειχα παει σε αλλο δρομο! Και το εννοω! Η χαρα μου σημερα ειναι κ για εσας, σας ευχομαι ολα μα ολα τα καλα του κοσμου! Μανουλες να χαιρεστε τα παιδακια σας! Οσες ειστε στην προσπαθεια, η συμβουλη μου ειναι να διαλεξετε την ευκολη για εσας λυση. Καμια ταλαιπωρια δεν αξιζει οταν το αποτελεσμα, ολη αυτη η χαρα κ αγαπη, ειναι το ιδιο!

Παω να αγκαλιασω τα μωρα μου! Σας φιλω!

Να σου ζήσουν !!!!! Να τα χαίρεστε, να είναι πάντα καλά, γερά, χαρούμενα, ευτυχισμένα και τυχερά!

να είστε και εσείς καλά, να τα μεγαλώνετε, να τα χαίρεστε και να τα βλέπετε να ανθίζουν!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Καλησπέρα!!! Σήμερα έκλεισα τις 36 εβδομάδες. 15/10 θα μπώ για καισαρική!! Μέχρι τότε κρεβάτι μην έχουμε καμία έκπληξη. 

Μου είπε ο γιατρός ότι θα είναι δύσκολος τοκετός λόγω ινομυώματος , θα ξεκινήσουμε με επισκληρίδιο και άν έχω αιμορραγίες θα με κοιμήσει.Μακάρι να πάνε όλα καλά. Η μέρα τοκετού είναι σημαδιακή για μένα, καθώς είναι η μέρα που έχασα και την μανούλα μου...

Μπραβο βρε κορίτσι! Με το καλό!

Καισαρικη έτσι; Κι εγω είχα δυο ινομυωματα κ κάναμε κΑισαρικη. Όλα καλά θα πανε

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Οχι εγω δεν την καταλαβαινω.Δεν μπορω συνεχεια να σκεφτομαι οτι ολα θα πανε στραβα.Και αν ο μη γενοιτο πανε στραβα το τελευταιο που θα σκεφτω ειναι αυτο! Δεν εχουμε τιποτα απο κανενα και καροτσι πχ πρεπει να το παρουμε εμεις.Περιμενα απο τα 28αυτη την εγκυμοσυνη, θελω και εγω να παω να χαζεψω και  να παρω μωρουδιακα!Ειναι τοσο παραλογο αυτο!

Λοιπόν ασε τη μαμά να λέει κ ξεκινά να ετοιμάζεσαι. Εγω στον έβδομο άρχισα να ετοιμάζομαι, λόγω καραντίνας όλα ήταν κλειστά. Μετά δεν μπορούσα να κουνήσω λόγω κοιλιάς κ δύσκολα πηρα κάποια πράγματα. Βαλε κ πρησμένα πόδια κλπ. Μετά θα τρέχεις κ δρν θα προλαβαινεις. 

Ξεκινα τώρα! Και φυσικα πρέπει μα το χαρείς. Αυτές οι στιγμές είναι ανεπανάληπτες. Πρέπει να βιώσεις το συναίσθημα. Χαρα κ προσμονη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Δε θα ελεγα οτι την απολαμβανω ιδιαιτερα.Ενω το νινι δεν μου εχει δωσει μεχρι στιγμη κανενα δικαιωμα.Σκεψου δεν εχω παρει τιποτα απο πραγματακια, ουτε καλτσα.Ελπιζω το υπολοιπο διαστημα να αλλαξω λιγο....Σκεψου η προταση της μανας μου(ποση ανασφαλεια μου περναει υποσυνειδητα ισως και εμενα)οταν θα μπω να γεννησω να παει ο αντρας μου και να τον βοηθησει αν θελει  και αυτη και τοτε να παρουμε οτι χρειαζεται , να κανουμε ντουλαπια που θελουμε γιατι το σπιτι ειναι μικρο....!!!!!!!!!!

Ειναι σιγουρο οτι ολα θα πανε  καλα, ειναι πραγματι ειναι  ενα θαυμα, εδω που εφτασες.Θα ειναι συναισθηματικα πολυ δυσκολη μερα για σενα, αλλα ο Θεος ειχε σχεδιο να σου χαρισει αυτη την ημερα το μωρακι σου.Και αυτο ειναι μοναδικο.

Άσε με ρε Άννα τώρα. Πήγαινε αγάπη μου να ψωνίσεις ότι θέλεις για το μωράκι σου, να του φτιάξεις τα πράγματακια του με τα χεράκια σου. Να απλώσεις την πιο όμορφη μπουγάδα, να συγκινηθείς και να ευχαριστηθεις. Το νινι σου θα έρθει γερό και θα σου αλλάξει την ζωή προς το καλύτερο. Με ακούς? Εγώ ψώνιζα από την αυχενική και μετά ότι έβλεπα να μου γεμίζει το μάτι, δεν πίστεψα ποτέ σε κακό μάτι , στο να μην γρουσουζεψω και όλα αυτά τα περίεργα που λέει ο καθένας. Θα σου λείψει αυτή η περίοδος όσο αγχωτική και αν είναι για εσένα , θα το θυμηθείς όταν γεννήσεις....

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@anoulious Άννα μου, να πάς να ψωνίσεις ότι τραβάει η ψυχούλα σου για τον πρίγκιπά σας!! Θα σου δώσει πολύ δύναμη και χαρά!!

Εγώ στον 7ο είχα έτοιμο σχεδόν το δωμάτιο, ρουχαλάκια πλυμμένα σιδερωμένα και έτοιμα για τον τοκετό.

Μετά νοσηλεύτηκα και οι φωτογραφίες στο κινητό μου απο όλα αυτά ήταν η δύναμή μου να αντεξω. 

Πλέον με την κοιλάρα μου : D δεν μπορω να κουνηθώ σχεδόν,οπότε πάλι καλά που προλαβα. 

Ξέρω ότι φοβάσαι,κι εγώ φοβόμουν και φοβάμαι, όμως πίστεψέ το, όλα μα όλα θα πάνε υπέροχα, τα αγοράκια μας ήρθαν για να μείνουν και να μας τρελλάνουν απο χαρά και συγκίνηση!!!

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Οχι εγω δεν την καταλαβαινω.Δεν μπορω συνεχεια να σκεφτομαι οτι ολα θα πανε στραβα.Και αν ο μη γενοιτο πανε στραβα το τελευταιο που θα σκεφτω ειναι αυτο! Δεν εχουμε τιποτα απο κανενα και καροτσι πχ πρεπει να το παρουμε εμεις.Περιμενα απο τα 28αυτη την εγκυμοσυνη, θελω και εγω να παω να χαζεψω και  να παρω μωρουδιακα!Ειναι τοσο παραλογο αυτο!

Ο φόβος Αννούλα είναι κακός σύμβουλος. Εσένα σου συνέβη μετά από πολλά χρόνια και πολλούς κόπους επιτέλους κάτι υπέροχο και οφείλεις στον εαυτό σου και στο μωρό σου να το απολαύσεις. Να βγεις σε δύο-τρία μαγαζιά να χαζέψεις ότι σου αρέσει και να το ευχαριστηθεί η ψυχή σου να ψωνίσεις τα πρώτα ρουχαλάκια του μωρού σου και να τα ετοιμάσεις με αγάπη και προσμονή. Μην ακούς κανέναν και μη χαλάς τη διάθεσή σου για κανέναν. Θα τα φτιάξεις εσύ με τον άντρα σου όπως τα επιθυμείτε και θα τα απολαύσετε.

Άλλωστε πραγματικά από δω και πέρα διώξε το φόβο αυτό το μωράκι ήρθε για να μείνει τέλος.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Οχι εγω δεν την καταλαβαινω.Δεν μπορω συνεχεια να σκεφτομαι οτι ολα θα πανε στραβα.Και αν ο μη γενοιτο πανε στραβα το τελευταιο που θα σκεφτω ειναι αυτο! Δεν εχουμε τιποτα απο κανενα και καροτσι πχ πρεπει να το παρουμε εμεις.Περιμενα απο τα 28αυτη την εγκυμοσυνη, θελω και εγω να παω να χαζεψω και  να παρω μωρουδιακα!Ειναι τοσο παραλογο αυτο!

Κι εγω θα το τραβήξω κι αλλο κι αν κατι πάει στραβά χτύπα ξύλο, τα πράγματα που ψώνισες θα σκέφτεσαι ; Πήγαινε καλο μου να ψωνίσεις να ευχαριστηθεί η ψυχή σου!!! Άντε θα ρθει ο μπεμπης και θα τον εχεις ξεβρακωτο!!!

 Εμενα μου εδωσαν το 80% των μωρουδιακων , το μονο που χρειάστηκα και δεν μπόρεσα να παρω τελικα ηταν φορμάκια 0-1 γιατι γεννήθηκε πολυ μικρουλης και το 1-3 μας ηταν πολυ μεγάλα. Λόγω αυστηρής καραντίνας ηταν κλειστά τα μαγαζιά οταν γέννηςα  και οι παραγγελίες ήθελαν τουλαχιστον δυο βδομάδες παράδοσης.

 Περιμενω να μας ανακοινώσεις την πρώτη σου αγορά.

Επισης κάνε λίστα με φωτογραφίες με αυτα που εχεις δει,  γιατι θα σε ρωτήσουν οι φίλες σου, πλεον που δεν επιτρέπονται οι επισκέψεις στα μαιευτήρια όλοι στέλνουν τα δώρα απο πριν. Εγω ειχα κανει λίστα με φωτογραφίες απο τρία μαγαζιά με πράγματα απο 10 ευρώ έως 150 ευρώ και την εςτειλα σε φίλες και στις θείες μου που με ρώτησαν τι χρειαζόμαστε. Περιττό να αου πω οτι μας τα πήραν ολα.

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Οχι εγω δεν την καταλαβαινω.Δεν μπορω συνεχεια να σκεφτομαι οτι ολα θα πανε στραβα.Και αν ο μη γενοιτο πανε στραβα το τελευταιο που θα σκεφτω ειναι αυτο! Δεν εχουμε τιποτα απο κανενα και καροτσι πχ πρεπει να το παρουμε εμεις.Περιμενα απο τα 28αυτη την εγκυμοσυνη, θελω και εγω να παω να χαζεψω και  να παρω μωρουδιακα!Ειναι τοσο παραλογο αυτο!

Πήγαινε κορίτσι μου να ψωνίσεις να το ευχαριστηθείς ! Σιγά μην τα αφήσεις όλα στο τέλος να τα κάνουν η μαμά σου και ο άντρας σου ! Εσυ θα τα κάνεις όλα σιγά σιγά , τώρα που μπορείς , μετά μπορεί να βαρύνεις. Παρέα με τον αντρουλη σου βεβαίως βεβαίως . Πολύ όμορφες στιγμές Αννουλα μου, να τις ζήσεις , μην φοβάσαι τίποτα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Δε θα ελεγα οτι την απολαμβανω ιδιαιτερα.Ενω το νινι δεν μου εχει δωσει μεχρι στιγμη κανενα δικαιωμα.Σκεψου δεν εχω παρει τιποτα απο πραγματακια, ουτε καλτσα.Ελπιζω το υπολοιπο διαστημα να αλλαξω λιγο....Σκεψου η προταση της μανας μου(ποση ανασφαλεια μου περναει υποσυνειδητα ισως και εμενα)οταν θα μπω να γεννησω να παει ο αντρας μου και να τον βοηθησει αν θελει  και αυτη και τοτε να παρουμε οτι χρειαζεται , να κανουμε ντουλαπια που θελουμε γιατι το σπιτι ειναι μικρο....!!!!!!!!!!

Ειναι σιγουρο οτι ολα θα πανε  καλα, ειναι πραγματι ειναι  ενα θαυμα, εδω που εφτασες.Θα ειναι συναισθηματικα πολυ δυσκολη μερα για σενα, αλλα ο Θεος ειχε σχεδιο να σου χαρισει αυτη την ημερα το μωρακι σου.Και αυτο ειναι μοναδικο.

Κι εγώ έτσι θα ένιωθα σε καταλαβαίνω. Κανε ότι νοιώθεις. Τα μαγαζιά με τα ρούχα εκεί ειναι.  Εγώ είμαι στη φάση αναμονής μετά την εμβρυομεταφορα. Προσπαθώ να "αγνοώ" την κατάσταση κι ότι γίνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, Καντι said:

Κι εγω θα το τραβήξω κι αλλο κι αν κατι πάει στραβά χτύπα ξύλο, τα πράγματα που ψώνισες θα σκέφτεσαι ; Πήγαινε καλο μου να ψωνίσεις να ευχαριστηθεί η ψυχή σου!!! Άντε θα ρθει ο μπεμπης και θα τον εχεις ξεβρακωτο!!!

 Εμενα μου εδωσαν το 80% των μωρουδιακων , το μονο που χρειάστηκα και δεν μπόρεσα να παρω τελικα ηταν φορμάκια 0-1 γιατι γεννήθηκε πολυ μικρουλης και το 1-3 μας ηταν πολυ μεγάλα. Λόγω αυστηρής καραντίνας ηταν κλειστά τα μαγαζιά οταν γέννηςα  και οι παραγγελίες ήθελαν τουλαχιστον δυο βδομάδες παράδοσης.

 Περιμενω να μας ανακοινώσεις την πρώτη σου αγορά.

Επισης κάνε λίστα με φωτογραφίες με αυτα που εχεις δει,  γιατι θα σε ρωτήσουν οι φίλες σου, πλεον που δεν επιτρέπονται οι επισκέψεις στα μαιευτήρια όλοι στέλνουν τα δώρα απο πριν. Εγω ειχα κανει λίστα με φωτογραφίες απο τρία μαγαζιά με πράγματα απο 10 ευρώ έως 150 ευρώ και την εςτειλα σε φίλες και στις θείες μου που με ρώτησαν τι χρειαζόμαστε. Περιττό να αου πω οτι μας τα πήραν ολα.

Μαλλον εχετε δικιο.Αλλα το ατιμο το μυαλο..Πχ σημερα το πρωι ξυπνησα και ειχα ενα σακχαρο πολυ χαμηλο.Πρωτη φορα.Χθες το βραδυ τον ενιωθα τον μπεμπη κανονικα.Αμεσως σκεφτηκα οτι κατι εγινε  μετα και οχι οτι απλα ισως εφαγα υγιεινα. Πρεπει  παντως οσο ειμαστε καλα να τα κανουμε αυτα.Χθες αποφασισα  να παω επιτελους να παρω κατι και πιαστηκε η μεση του αντρα μου και τελος.Στην ιδια και χειροτερη κατασταση ειναι η μανα μου. Θελω απο κοντα να δω καποια πραγματα, να το νιωσω πιο πολυ.

14 hours ago, thalasa said:

Πήγαινε κορίτσι μου να ψωνίσεις να το ευχαριστηθείς ! Σιγά μην τα αφήσεις όλα στο τέλος να τα κάνουν η μαμά σου και ο άντρας σου ! Εσυ θα τα κάνεις όλα σιγά σιγά , τώρα που μπορείς , μετά μπορεί να βαρύνεις. Παρέα με τον αντρουλη σου βεβαίως βεβαίως . Πολύ όμορφες στιγμές Αννουλα μου, να τις ζήσεις , μην φοβάσαι τίποτα . 

Εχεις δικιο.Τωρα που μπορεις-ειτε.Οταν μπορεσουμε τωρα... Εσυ πως εισαι?Ελπιζω αποφασισμενη

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pocm said:

Κι εγώ έτσι θα ένιωθα σε καταλαβαίνω. Κανε ότι νοιώθεις. Τα μαγαζιά με τα ρούχα εκεί ειναι.  Εγώ είμαι στη φάση αναμονής μετά την εμβρυομεταφορα. Προσπαθώ να "αγνοώ" την κατάσταση κι ότι γίνει 

Προχωρησες σε εμβρυομεταφορα?Μπραβο!Σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα και να χαμογελασεις μεχρι τελους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...