Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

22 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Ελπίζω να κρατηθώ! Πόσες μέρες πριν θεωρείται ασφαλές το αποτέλεσμα? ( τουλάχιστον ειρωνικό π λέω να κρατηθώ κ ρωτάω κάτι τέτοιο )

Καλή επιτυχία σου ευχομαι! Αν πάρεις τεστ πολύ αξιόπιστο - εγω έπαιρνα παντα κλιαρμπλου- και έχεις βλαστοκυστες μπορείς να κανεις την όγδοη μερα για πιο ασφαλές αποτέλεσμα

18 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ναι  αγαπη μ εννοειτε καταλαβαίνουμε.. εμεις ειμαστε οι πρωτες άριελ.. εγω κ το @Τουτουνι...εγω πηρα 11 βλαστοκστες ...εβαλα 2 εχω μια κόρη  19 μηνων ποια...κ το Τουτουνι πηρε κ αυτη αλλες 13 αν θυμάμαι καλα εβαλε 2 κ εχει δυδυμα πια....στον κουρτ ειμαστε κ μεις

Ταρζανιτσα τι κανεις; Τι κάνει το ζουζουνι σου; Πες μας τα νέα σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι λίγο προβληματισμένη και θέλω τις εμπειρίες και τις γνώσεις σας. Μετά από απόφαση να πάμε με δανεικά και έχοντας ήδη δρομολογήσει να κάνω υστεροσκοπηση σε δημόσιο νοσοκομείο πήγα στον γιατρό που έκανα και την αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής για να συζητήσουμε για δανεικά ωάρια. Μου είπε ότι θέλει όπωσδηποτε να μου κάνει εκείνος την υστεροσκοπηση. Του είπα ότι οικονομικά ζοριζομαι και ξινισε τα μούτρα του. Με τα πολλά μου είπε ότι θα μου πάρει 1000 ευρώ. Γιατί δεν δέχονται του δημόσιου νοσοκομείου; Και έρχομαι στο κυρίως θέμα του προβληματισμού μου. Μου είπε να μιλήσω με την μαία του στην προηγούμενη μονάδα που ήταν (ακε.... Ενώ τώρα είναι στο Ιασώ). Θέλει λέει 3000 προκαταβολή για την δοτριαβτα φάρμακα κλπ και άλλα 2000 εκείνος. Οκ το περίμενα ότι κάπου τόσο είναι το κόστος με όσα διαβάζω. Όταν όμως ρε κορίτσια τον ρώτησα πόσες βλαστοκυστες αντιστοιχούν σε αυτό το ποσό μου είπε 2.

Πάμε καλά??? Τον ξαναρωτάω και μου απαντάει ότι εμβρυομεταφορα θα μου κάνει με 2 βλαστοκυστες αλλά δεν μπορεί να εγγυηθεί πόσες θα έχω στο σύνολο γιατί λέει δεν ζοριζει ιδιαίτερα τις δοτριες (απόλυτα σεβαστό για εμένα) και υπολογίζει περίπου 7 με 8 ωάρια. 

Αλλά δεν πήρα απόλυτα ξεκάθαρες απαντήσεις δεν ξέρω κιόλας πως λειτουργεί η όλη προσπάθεια. Έχω πραγματικά απορήσει . Και το γεγονός ότι θα κάνω σε άλλη μονάδα που ήταν παλιά αλλά εκείνος θα επιληφθεί της διαδικασίας με ξένισε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι λίγο προβληματισμένη και θέλω τις εμπειρίες και τις γνώσεις σας. Μετά από απόφαση να πάμε με δανεικά και έχοντας ήδη δρομολογήσει να κάνω υστεροσκοπηση σε δημόσιο νοσοκομείο πήγα στον γιατρό που έκανα και την αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής για να συζητήσουμε για δανεικά ωάρια. Μου είπε ότι θέλει όπωσδηποτε να μου κάνει εκείνος την υστεροσκοπηση. Του είπα ότι οικονομικά ζοριζομαι και ξινισε τα μούτρα του. Με τα πολλά μου είπε ότι θα μου πάρει 1000 ευρώ. Γιατί δεν δέχονται του δημόσιου νοσοκομείου; Και έρχομαι στο κυρίως θέμα του προβληματισμού μου. Μου είπε να μιλήσω με την μαία του στην προηγούμενη μονάδα που ήταν (ακε.... Ενώ τώρα είναι στο Ιασώ). Θέλει λέει 3000 προκαταβολή για την δοτριαβτα φάρμακα κλπ και άλλα 2000 εκείνος. Οκ το περίμενα ότι κάπου τόσο είναι το κόστος με όσα διαβάζω. Όταν όμως ρε κορίτσια τον ρώτησα πόσες βλαστοκυστες αντιστοιχούν σε αυτό το ποσό μου είπε 2.

Πάμε καλά??? Τον ξαναρωτάω και μου απαντάει ότι εμβρυομεταφορα θα μου κάνει με 2 βλαστοκυστες αλλά δεν μπορεί να εγγυηθεί πόσες θα έχω στο σύνολο γιατί λέει δεν ζοριζει ιδιαίτερα τις δοτριες (απόλυτα σεβαστό για εμένα) και υπολογίζει περίπου 7 με 8 ωάρια. 

Αλλά δεν πήρα απόλυτα ξεκάθαρες απαντήσεις δεν ξέρω κιόλας πως λειτουργεί η όλη προσπάθεια. Έχω πραγματικά απορήσει . Και το γεγονός ότι θα κάνω σε άλλη μονάδα που ήταν παλιά αλλά εκείνος θα επιληφθεί της διαδικασίας με ξένισε αρκετά.

Αν θέλει οπωσδήποτε να σου κάνει αυτός την υστεροσκοπηση , να ζητήσεις πολύ καλύτερη τιμή ! Εμένα ο εξωσωματικος όταν μου έκανε υστεροσκοπηση , μου έπαιρνε 300€ για να με βοηθήσει επειδή , εντάξει , ήμουν ταλαιπωρημένη πολύ . Τα 1000€ συγγνώμη αλλά είναι μια φυσιολογική τιμή , όχι κάτι καλύτερο ..

επισης , δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου κάνει την προσπάθεια στο Ιασώ ;; Είναι πολύ ακριβότερα να υποθέσω ;; Μήπως να πας και σε άλλες πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια ;;  Τόσα κέντρα έχει η Αθήνα ! Και 7-8 ωαρια φυσιολογικά πρέπει να σου δώσουν τουλάχιστον 3-4 βλαστοκυστες 

δεν θέλω να σε επηρεάσω αλλά κάτι δε μου αρέσει , σαν να μη σου τα λέει καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι λίγο προβληματισμένη και θέλω τις εμπειρίες και τις γνώσεις σας. Μετά από απόφαση να πάμε με δανεικά και έχοντας ήδη δρομολογήσει να κάνω υστεροσκοπηση σε δημόσιο νοσοκομείο πήγα στον γιατρό που έκανα και την αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής για να συζητήσουμε για δανεικά ωάρια. Μου είπε ότι θέλει όπωσδηποτε να μου κάνει εκείνος την υστεροσκοπηση. Του είπα ότι οικονομικά ζοριζομαι και ξινισε τα μούτρα του. Με τα πολλά μου είπε ότι θα μου πάρει 1000 ευρώ. Γιατί δεν δέχονται του δημόσιου νοσοκομείου; Και έρχομαι στο κυρίως θέμα του προβληματισμού μου. Μου είπε να μιλήσω με την μαία του στην προηγούμενη μονάδα που ήταν (ακε.... Ενώ τώρα είναι στο Ιασώ). Θέλει λέει 3000 προκαταβολή για την δοτριαβτα φάρμακα κλπ και άλλα 2000 εκείνος. Οκ το περίμενα ότι κάπου τόσο είναι το κόστος με όσα διαβάζω. Όταν όμως ρε κορίτσια τον ρώτησα πόσες βλαστοκυστες αντιστοιχούν σε αυτό το ποσό μου είπε 2.

Πάμε καλά??? Τον ξαναρωτάω και μου απαντάει ότι εμβρυομεταφορα θα μου κάνει με 2 βλαστοκυστες αλλά δεν μπορεί να εγγυηθεί πόσες θα έχω στο σύνολο γιατί λέει δεν ζοριζει ιδιαίτερα τις δοτριες (απόλυτα σεβαστό για εμένα) και υπολογίζει περίπου 7 με 8 ωάρια. 

Αλλά δεν πήρα απόλυτα ξεκάθαρες απαντήσεις δεν ξέρω κιόλας πως λειτουργεί η όλη προσπάθεια. Έχω πραγματικά απορήσει . Και το γεγονός ότι θα κάνω σε άλλη μονάδα που ήταν παλιά αλλά εκείνος θα επιληφθεί της διαδικασίας με ξένισε αρκετά.

Δεν ακούγονται πολυ έντιμα ολα αυτα, με όλο το θάρρος.

οσον αφορα την υστεροσκοπηση και οτι θελει να την κανει ο ίδιος συμφωνω , απο μάτι σε μάτι τι θα δει και θα παρατηρήσει διαφέρει. Βεβαια γι αυτο υπάρχει το dvd, το θέμα ειναι πως θα παρέμβει ο άλλος σε οτι δει. Το κόστος χειρουργείου ποσο να ειναι ; 300-400 ευρώ;;; Τα υπόλοιπα ειναι πολλα για διαδικασία πέντε λεπτών καθαρή αμοιβη γιατρου.

 Και σιγά μην δεν ζορίζουν τις δοτριες, μοιράζουν τα ωάρια, αυτο μου χτύπησε πολυ. Απ οτι εχω παρακολουθήσει δεν υπήρξαν κοριτσια που να πήραν κάτω απο 4 βλαστοκυστες, αυτο να το διεκδικήσεις.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , thalasa είπε:

Αν θέλει οπωσδήποτε να σου κάνει αυτός την υστεροσκοπηση , να ζητήσεις πολύ καλύτερη τιμή ! Εμένα ο εξωσωματικος όταν μου έκανε υστεροσκοπηση , μου έπαιρνε 300€ για να με βοηθήσει επειδή , εντάξει , ήμουν ταλαιπωρημένη πολύ . Τα 1000€ συγγνώμη αλλά είναι μια φυσιολογική τιμή , όχι κάτι καλύτερο ..

επισης , δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου κάνει την προσπάθεια στο Ιασώ ;; Είναι πολύ ακριβότερα να υποθέσω ;; Μήπως να πας και σε άλλες πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια ;;  Τόσα κέντρα έχει η Αθήνα ! Και 7-8 ωαρια φυσιολογικά πρέπει να σου δώσουν τουλάχιστον 3-4 βλαστοκυστες 

δεν θέλω να σε επηρεάσω αλλά κάτι δε μου αρέσει , σαν να μη σου τα λέει καλά 

Δεν με επηρεάζεις αλίμονο!! Έχω την ίδια αίσθηση ότι δεν μου τα λέει ξεκάθαρα. Είδα και τον Κουρ...πάνω κάτω ίδια τιμη μου έδωσε αλλά μου είπε τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες κ ίσως κ παραπάνω. Ο σύζυγός όμως με παρότρυνε να πάμε στον γιατρό μας. Δεν ξέρω τι τιμές παίζουν στα δανεικά στο Ιασώ πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έφυγα ικανοποιημένη 

πρίν από 12 λεπτά , Καντι είπε:

Δεν ακούγονται πολυ έντιμα ολα αυτα, με όλο το θάρρος.

οσον αφορα την υστεροσκοπηση και οτι θελει να την κανει ο ίδιος συμφωνω , απο μάτι σε μάτι τι θα δει και θα παρατηρήσει διαφέρει. Βεβαια γι αυτο υπάρχει το dvd, το θέμα ειναι πως θα παρέμβει ο άλλος σε οτι δει. Το κόστος χειρουργείου ποσο να ειναι ; 300-400 ευρώ;;; Τα υπόλοιπα ειναι πολλα για διαδικασία πέντε λεπτών καθαρή αμοιβη γιατρου.

 Και σιγά μην δεν ζορίζουν τις δοτριες, μοιράζουν τα ωάρια, αυτο μου χτύπησε πολυ. Απ οτι εχω παρακολουθήσει δεν υπήρξαν κοριτσια που να πήραν κάτω απο 4 βλαστοκυστες, αυτο να το διεκδικήσεις.

Έτσι που μου το εξηγείς καταλαβαίνω γιατί θέλει να την κάνει ο ίδιος. Απλά στην παρούσα φάση δεν μου περισσεύουν (όπως φαντάζομαι σε όλες μας). Διάβασα κ εγώ για τα κορίτσια που πήραν το λιγότερο 4 βλαστοκυστες αλλά το θέμα είναι πως θα το διεκδικήσω αυτό? Υπάρχει κάποια εγγύηση? Το μυαλό μου πάει κ εμένα ότι τα μοιράζουν πάντως.

Άσε που σκέφτομαι μήπως το Ακε... Έχει έτοιμο δίκτυο δοτριων άρα καθόλου αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Δεν με επηρεάζεις αλίμονο!! Έχω την ίδια αίσθηση ότι δεν μου τα λέει ξεκάθαρα. Είδα και τον Κουρ...πάνω κάτω ίδια τιμη μου έδωσε αλλά μου είπε τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες κ ίσως κ παραπάνω. Ο σύζυγός όμως με παρότρυνε να πάμε στον γιατρό μας. Δεν ξέρω τι τιμές παίζουν στα δανεικά στο Ιασώ πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έφυγα ικανοποιημένη 

Έτσι που μου το εξηγείς καταλαβαίνω γιατί θέλει να την κάνει ο ίδιος. Απλά στην παρούσα φάση δεν μου περισσεύουν (όπως φαντάζομαι σε όλες μας). Διάβασα κ εγώ για τα κορίτσια που πήραν το λιγότερο 4 βλαστοκυστες αλλά το θέμα είναι πως θα το διεκδικήσω αυτό? Υπάρχει κάποια εγγύηση? Το μυαλό μου πάει κ εμένα ότι τα μοιράζουν πάντως.

Άσε που σκέφτομαι μήπως το Ακε... Έχει έτοιμο δίκτυο δοτριων άρα καθόλου αναμονή.

Δεν μπορείς να το εξασφαλίσεις γι αυτο και ζητάνε προκαταβολικά χρηματα για να μην κανεις πίσω στην διαδικασία. Προφανώς τους εχει συμβεί. Κοιτα αν ειναι ο γιατρος που εμπιστεύεσαι του ζητάς να μιλήσετε ειληκρινα και ξεκάθαρα. Ειναι δυνατον με ενα σχετικά καλο σπερμα να μην πάρεις πάνω απο δυο βλαστοκυστες;  Δηλαδη που απευθύνεται;πλεον η πληροφόρηση γι αυτα τα πράγματα ειναι ευρεία. Εμας δεν ηταν ποτε το σπερμα μεσα στα φυσιολογικά όρια και στο σύνολο εχουμε φτιάξει 9 βλαστοκυστες, χωρις να υπολογίσω ποσα μεταφεραμε 2,3,4 μερα που δεν ξερω ποσα ακομα θα γίνονταν αν τα αφήναμε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Καντι είπε:

Δεν ακούγονται πολυ έντιμα ολα αυτα, με όλο το θάρρος.

οσον αφορα την υστεροσκοπηση και οτι θελει να την κανει ο ίδιος συμφωνω , απο μάτι σε μάτι τι θα δει και θα παρατηρήσει διαφέρει. Βεβαια γι αυτο υπάρχει το dvd, το θέμα ειναι πως θα παρέμβει ο άλλος σε οτι δει. Το κόστος χειρουργείου ποσο να ειναι ; 300-400 ευρώ;;; Τα υπόλοιπα ειναι πολλα για διαδικασία πέντε λεπτών καθαρή αμοιβη γιατρου.

 Και σιγά μην δεν ζορίζουν τις δοτριες, μοιράζουν τα ωάρια, αυτο μου χτύπησε πολυ. Απ οτι εχω παρακολουθήσει δεν υπήρξαν κοριτσια που να πήραν κάτω απο 4 βλαστοκυστες, αυτο να το διεκδικήσεις.

Συμφωνω. Κι αυτές που πήραν δυο , δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα κ άλλαξαν γιατρό μετά. Μακρυα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δηλαδή κοπέλες που πήραν μόνο 2;; Τι να πω νιώθω πολύ μπερδεμένη. Ο γιατρός μου δεν είναι πολύ αναλυτικός κ ομιλητικός πάει βήμα βήμα και ιδωμέν..αλλά σε κάτι τόσο σοβαρό ήθελα ξεκάθαρη απάντηση. Θα ζητήσω ξεκάθαρες απαντήσεις δεν ξεκινάω την προσπάθεια έχοντας αμφιβολίες. @Καντι για το σπέρμα που τον ρώτησα διότι στο τελευταίο σπερματοδιαγραμμα είχε ομαλές μορφές 2% λέει δεν παίζει κανένα ρόλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Υπάρχουν δηλαδή κοπέλες που πήραν μόνο 2;; Τι να πω νιώθω πολύ μπερδεμένη. Ο γιατρός μου δεν είναι πολύ αναλυτικός κ ομιλητικός πάει βήμα βήμα και ιδωμέν..αλλά σε κάτι τόσο σοβαρό ήθελα ξεκάθαρη απάντηση. Θα ζητήσω ξεκάθαρες απαντήσεις δεν ξεκινάω την προσπάθεια έχοντας αμφιβολίες. @Καντι για το σπέρμα που τον ρώτησα διότι στο τελευταίο σπερματοδιαγραμμα είχε ομαλές μορφές 2% λέει δεν παίζει κανένα ρόλο.

Το 2% δεν παίζει ρόλο , η συνολική εικόνα ομως κάποιο ρόλο παίζει.

Σε καθε περιπτωση ομως αν εχουμε να κάνουμε με μια δότρια νεότατη δεν ειναι ο αναμενόμενος αριθμος 7-8 ωάρια. Δηλαδη ο γιατρος σου λέει οτι στις δοτριες κανουν φυσικούς τροποιημενους  γιατι αυτα τα ωάρια αντιστοιχούν σε 100 μονάδες την μερα. Άρα στον αντίποδα πεφτει και το κόστος των φαρμάκων.

 Και για να βάλω και αλλη μια παράμετρο καθε μήνα μια γόνιμη γυναίκα εχει 20 με 30 καταβολές σε εναν φυσικό κύκλο ενα απο αυτα θα φτασει σε ωριμο ωάριο , τα φαρμακα μπουσταρουν και ολα τα υπόλοιπα ωάρια. Πως θα ζοριστεί λοιπόν η δότρια, αφου ούτως ή άλλως εχει επιλέγει γιατι εχει πολλές καταβολές;. Δεν προκειται για  μια γυναίκα που δεν εχει καταβολές και τις φορτώνουν φαρμακα για κατι που δεν μπορει να ανταποκριθει. 

 Ενα εχω να πω , τους γιατρους πρεπει να τους έχουν κανει μεγαλη χαλάστρα τα φόρουμ. :mrgreen:

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 said:

Υπάρχουν δηλαδή κοπέλες που πήραν μόνο 2;; Τι να πω νιώθω πολύ μπερδεμένη. Ο γιατρός μου δεν είναι πολύ αναλυτικός κ ομιλητικός πάει βήμα βήμα και ιδωμέν..αλλά σε κάτι τόσο σοβαρό ήθελα ξεκάθαρη απάντηση. Θα ζητήσω ξεκάθαρες απαντήσεις δεν ξεκινάω την προσπάθεια έχοντας αμφιβολίες. @Καντι για το σπέρμα που τον ρώτησα διότι στο τελευταίο σπερματοδιαγραμμα είχε ομαλές μορφές 2% λέει δεν παίζει κανένα ρόλο.

Καθώς είμαι κι εγώ στην διαδικασία και δυστυχώς (θα ήθελα να μην ξέρω τπτ από αυτά ) με εμπειρία πια θα σου πρότεινα να το ψάξεις λιγάκι… Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα…400€ η υστεροσκοπιση…με τπτ 1000€
Και σε «επώνυμο» γιατρό… εχω 5 βλαστοκυστες στην κατάψυξη με καβγά! 
Δυστυχώς είναι όλα σκληρό παζάρι…

 

  • Ευχαριστώ 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AndMosch said:

Καθώς είμαι κι εγώ στην διαδικασία και δυστυχώς (θα ήθελα να μην ξέρω τπτ από αυτά ) με εμπειρία πια θα σου πρότεινα να το ψάξεις λιγάκι… Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα…400€ η υστεροσκοπιση…με τπτ 1000€
Και σε «επώνυμο» γιατρό… εχω 5 βλαστοκυστες στην κατάψυξη με καβγά! 
Δυστυχώς είναι όλα σκληρό παζάρι…

 

Εχεις απολυτο δικιο σε οσα εγραψες.Οταν λες 5 βλαστοκυστες με καβγα, χωρις να σε φερουμε σε δυσκολη θεση να μας δωσεις  λεπτομερειες , απαιτησες να φανταστω 10 ωαρια στανταρ?Γιατι και σε εμενα στην αρχη ειπανε 10 στσνταρ και μετα μου εδωσαν 9 και μας ειπανε οτι δε θυμομασταν καλα, που ειμασταν σιγουροι τι  ακουσαμε

2 hours ago, Chrussa1982 said:

Υπάρχουν δηλαδή κοπέλες που πήραν μόνο 2;; Τι να πω νιώθω πολύ μπερδεμένη. Ο γιατρός μου δεν είναι πολύ αναλυτικός κ ομιλητικός πάει βήμα βήμα και ιδωμέν..αλλά σε κάτι τόσο σοβαρό ήθελα ξεκάθαρη απάντηση. Θα ζητήσω ξεκάθαρες απαντήσεις δεν ξεκινάω την προσπάθεια έχοντας αμφιβολίες. @Καντι για το σπέρμα που τον ρώτησα διότι στο τελευταίο σπερματοδιαγραμμα είχε ομαλές μορφές 2% λέει δεν παίζει κανένα ρόλο.

Φιλικα και με πολλη αγαπη:1000 ευρω για υστεροσκοπηση δεν ειναι φιλικη, καλη τιμη.Και μη μεινεις σε κεντρο που σου λεει για 2 βλαστοκυστες.Ξεκινα με στανταρ 10 ωριμα ωαρια και 4 βλαστοκυστες.Οι περισσοτερες κοπελες που πηγανε σε καποια απο τα  γνωστα μεγαλα κεντρα που δεσμευτηκανε μονο για 2 βλαστοκυστες και τελικα τοσες πηρανε, το μετανιωσανε. Επισης ειναι αρκετα τα χρηματα που ζηταει προκαταβολικα.Απο τη δικη μου εμπειρια.

Επεξεργάστηκαν by anoulious
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Κορίτσια μου, σήμερα,χθες μάλλον 6/10 το πρωί έφερα στον κόσμο ένα πανέμορφο αγγελούδι.Με επιπλοκες στη γέννα, βγήκε το μωρο μεσα απο την ουροδόχο κύστη,την οποία μου κοψαν κ μου ραψανε.Πιο αναλυτικα θα σας γραψω αφού συνέλθω.

Σας φιλώ όλες,καμία ποτέ να μην το βάλει κάτω. Όλες μανούλες εύχομαι 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!!! Καλή ανάρρωση να εχεις . Περιμένουμε νέα σου!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...