Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Θα κάνω ένα ακόμα ραντεβού με τον Κουρ.... και μετά θα αποφασίσω δεν θα βιαστώ κορίτσια. Αυτή τη φορά δεν θα αφήσω την λαχτάρα να με κυριεύσει αλλά θα πράξω με την λογική μου. Ευτυχώς που υπάρχετε εσείς κοριτσια. Και μπορώ να μιλάω. Και με ξυπνάτε που πάω σαν πρόβατο στη σφαγή.

Πολλά λεφτά ρε γαμωτο. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Έτσι πως το είχα στο μυαλό μου πίστευα πως θα έπαιρνα αρκετές ακριβώς για το ενδεχόμενο αποτυχίας. Κανείς δεν εγγυάται ότι και με τα δανεικά θα πετύχεις με την πρώτη. Γιατροί είναι δεν είναι θεοί. 

Δεν σου κρύβω ότι χτες ένιωσα τέτοια απογοήτευση που λέω του άντρα μου τα παρατάμε εδώ και με τα χρήματα αυτά να πάμε ένα ταξίδι εξωτερικό που δεν έχω πάει ποτέ μου!!!

Δεν τα παρατάς. Απλώς βρίσκεις γιατρό που σου προσφέρει περισσότερες βλαστοκυστες- γιατί ο γιατρός τις προσφέρει μοιρασμένες στα δυο και όχι η δότρια. 

Υπαρχουν γιατροί που δίνουν περισσότερα έμβρυα. Κανεις ένα αναγνωριστικό ραντεβού και βρίσκεις αυτόν που σε βολεύει. Υπάρχουν κ αλλου πορτοκαλιες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ελισώ να σου ζήσει, να είναι πάντα γερό, δυνατό, χαρούμενο και καλότυχο το μωράκι σου! καλή και γρήγορη ανάρρωση και σύντομα στο σπίτι σας!

Κορίτσια βλέπω λίγο η πανδημία, λίγο ο ανταγωνισμός και έχουν αγριέψει τα πράγματα από οικονομικής άποψης. Άκου 5.000 για 2 βλαστοκύστες! και

1000 για υστεροσκόπηση ..... δεν πάμε καλά.  έχω την αίσθηση ότι έχουν μειωθεί οι δουλειές στα κέντρα εξωσωματικής. Μια μέρα αυτή την εβδομάδα με φωνάζει η μητέρα μου να πάω να δω στην τηλεόραση  γνωστή μεσημεριανή εκπομπή, γνωστής δημοσιογράφου το πλέον γνωστό εξωσωματικό στην Ελλάδα .... Ήμουν σε άλλο δωμάτιο και αφού ρώτησα ποιον γιατρό είχε και μου είπε ποιος ήταν, η πρώτη σκέψη που μου ήρθε στο μυαλό και την είπα δυνατά ήταν "μπα, τι έγινε πέσαν οι δουλειές και βγήκαμε στην τηλεόραση για να πούμε πως η εξωσωματική βοηθάει πολλές γυναίκες να πραγματοποιήσουν το όνειρο της μητρότητας;"

Κοινώς, να το ψάξεις καλά γιατί 5000 για 2 βλαστοκύστες είναι πάρα πολλά και χωρίς να σου εγγυάται κάποιον την επιτυχία.

δεν θέλω να είμαι αγνώμων, πάντα θα ευχαριστώ τον Τσιριγώτη για τα κορίτσια μου. αλλλά προερχόμαστε από μία οικονομική κρίση και μία πανδημία. Ας βγάλουν και αυτοί λιγότερα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν και με το καλό στα κορίτσια που περιμένουν το/τα μωρά τους!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2021 at 7:31 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι λίγο προβληματισμένη και θέλω τις εμπειρίες και τις γνώσεις σας. Μετά από απόφαση να πάμε με δανεικά και έχοντας ήδη δρομολογήσει να κάνω υστεροσκοπηση σε δημόσιο νοσοκομείο πήγα στον γιατρό που έκανα και την αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής για να συζητήσουμε για δανεικά ωάρια. Μου είπε ότι θέλει όπωσδηποτε να μου κάνει εκείνος την υστεροσκοπηση. Του είπα ότι οικονομικά ζοριζομαι και ξινισε τα μούτρα του. Με τα πολλά μου είπε ότι θα μου πάρει 1000 ευρώ. Γιατί δεν δέχονται του δημόσιου νοσοκομείου; Και έρχομαι στο κυρίως θέμα του προβληματισμού μου. Μου είπε να μιλήσω με την μαία του στην προηγούμενη μονάδα που ήταν (ακε.... Ενώ τώρα είναι στο Ιασώ). Θέλει λέει 3000 προκαταβολή για την δοτριαβτα φάρμακα κλπ και άλλα 2000 εκείνος. Οκ το περίμενα ότι κάπου τόσο είναι το κόστος με όσα διαβάζω. Όταν όμως ρε κορίτσια τον ρώτησα πόσες βλαστοκυστες αντιστοιχούν σε αυτό το ποσό μου είπε 2.

Πάμε καλά??? Τον ξαναρωτάω και μου απαντάει ότι εμβρυομεταφορα θα μου κάνει με 2 βλαστοκυστες αλλά δεν μπορεί να εγγυηθεί πόσες θα έχω στο σύνολο γιατί λέει δεν ζοριζει ιδιαίτερα τις δοτριες (απόλυτα σεβαστό για εμένα) και υπολογίζει περίπου 7 με 8 ωάρια. 

Αλλά δεν πήρα απόλυτα ξεκάθαρες απαντήσεις δεν ξέρω κιόλας πως λειτουργεί η όλη προσπάθεια. Έχω πραγματικά απορήσει . Και το γεγονός ότι θα κάνω σε άλλη μονάδα που ήταν παλιά αλλά εκείνος θα επιληφθεί της διαδικασίας με ξένισε αρκετά.

Καλησπερα! Για τη δωρεά δεν έχω άποψη.. Θα πω μονο αυτό που είπαν και άλλες το 1000 ευρώ δεν είναι φιλική τιμή.. Στο γεν η τιμή για όλους σε διαγνωστική είναι 850 και σήμερα που ζήτησα καλύτερη τιμή από το γιατρό μου πληρωσα λιγότερα 400 με απόδειξη.. Και σε άλλο κέντρο λιγότερα από 1000 είχα πληρώσει.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, angel23 είπε:

@Ελισώ να σου ζήσει, να είναι πάντα γερό, δυνατό, χαρούμενο και καλότυχο το μωράκι σου! καλή και γρήγορη ανάρρωση και σύντομα στο σπίτι σας!

Κορίτσια βλέπω λίγο η πανδημία, λίγο ο ανταγωνισμός και έχουν αγριέψει τα πράγματα από οικονομικής άποψης. Άκου 5.000 για 2 βλαστοκύστες! και

1000 για υστεροσκόπηση ..... δεν πάμε καλά.  έχω την αίσθηση ότι έχουν μειωθεί οι δουλειές στα κέντρα εξωσωματικής. Μια μέρα αυτή την εβδομάδα με φωνάζει η μητέρα μου να πάω να δω στην τηλεόραση  γνωστή μεσημεριανή εκπομπή, γνωστής δημοσιογράφου το πλέον γνωστό εξωσωματικό στην Ελλάδα .... Ήμουν σε άλλο δωμάτιο και αφού ρώτησα ποιον γιατρό είχε και μου είπε ποιος ήταν, η πρώτη σκέψη που μου ήρθε στο μυαλό και την είπα δυνατά ήταν "μπα, τι έγινε πέσαν οι δουλειές και βγήκαμε στην τηλεόραση για να πούμε πως η εξωσωματική βοηθάει πολλές γυναίκες να πραγματοποιήσουν το όνειρο της μητρότητας;"

Κοινώς, να το ψάξεις καλά γιατί 5000 για 2 βλαστοκύστες είναι πάρα πολλά και χωρίς να σου εγγυάται κάποιον την επιτυχία.

δεν θέλω να είμαι αγνώμων, πάντα θα ευχαριστώ τον Τσιριγώτη για τα κορίτσια μου. αλλλά προερχόμαστε από μία οικονομική κρίση και μία πανδημία. Ας βγάλουν και αυτοί λιγότερα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν και με το καλό στα κορίτσια που περιμένουν το/τα μωρά τους!

Να τις χαίρεσαι τις κορούλες σου! 

Ποσο δικιο εχεις σε όσα γράφεις.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, angel23 είπε:

@Ελισώ να σου ζήσει, να είναι πάντα γερό, δυνατό, χαρούμενο και καλότυχο το μωράκι σου! καλή και γρήγορη ανάρρωση και σύντομα στο σπίτι σας!

Κορίτσια βλέπω λίγο η πανδημία, λίγο ο ανταγωνισμός και έχουν αγριέψει τα πράγματα από οικονομικής άποψης. Άκου 5.000 για 2 βλαστοκύστες! και

1000 για υστεροσκόπηση ..... δεν πάμε καλά.  έχω την αίσθηση ότι έχουν μειωθεί οι δουλειές στα κέντρα εξωσωματικής. Μια μέρα αυτή την εβδομάδα με φωνάζει η μητέρα μου να πάω να δω στην τηλεόραση  γνωστή μεσημεριανή εκπομπή, γνωστής δημοσιογράφου το πλέον γνωστό εξωσωματικό στην Ελλάδα .... Ήμουν σε άλλο δωμάτιο και αφού ρώτησα ποιον γιατρό είχε και μου είπε ποιος ήταν, η πρώτη σκέψη που μου ήρθε στο μυαλό και την είπα δυνατά ήταν "μπα, τι έγινε πέσαν οι δουλειές και βγήκαμε στην τηλεόραση για να πούμε πως η εξωσωματική βοηθάει πολλές γυναίκες να πραγματοποιήσουν το όνειρο της μητρότητας;"

Κοινώς, να το ψάξεις καλά γιατί 5000 για 2 βλαστοκύστες είναι πάρα πολλά και χωρίς να σου εγγυάται κάποιον την επιτυχία.

δεν θέλω να είμαι αγνώμων, πάντα θα ευχαριστώ τον Τσιριγώτη για τα κορίτσια μου. αλλλά προερχόμαστε από μία οικονομική κρίση και μία πανδημία. Ας βγάλουν και αυτοί λιγότερα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν και με το καλό στα κορίτσια που περιμένουν το/τα μωρά τους!

Μάλλον αναδουλειά έχει πέσει πράγματι. Αυτοί που ξαφνικά ζητάνε 1000 για υστεροσκοπηση.  Τώρα ποιος βγηκε στην τηλεόραση δεν ξέρω.  Αλλά κάποιοι έβγαιναν παντα τους αρέσει το γυαλί. Αυτό δε με ενοχλεί. Η απότομη αύξηση των τιμών όμως είναι πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , pocm είπε:

Μάλλον αναδουλειά έχει πέσει πράγματι. Αυτοί που ξαφνικά ζητάνε 1000 για υστεροσκοπηση.  Τώρα ποιος βγηκε στην τηλεόραση δεν ξέρω.  Αλλά κάποιοι έβγαιναν παντα τους αρέσει το γυαλί. Αυτό δε με ενοχλεί. Η απότομη αύξηση των τιμών όμως είναι πρόβλημα 

Πως είσαι κορίτσι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , pocm είπε:

Ουτε ξέρω  πια χαχαχα  τόσες εμβρυομεταφορες δεν θυμάμαι τι ένοιωθα.  Σα πρωτάρα καθε φορά είμαι 

Αστα !!!!! Εγω από το άγχος μου ζαλίζομαι σμρ και λέω λες; Και μετά μου ρίχνω μία μούντζα  χαχαχαχ

  • Χαχα 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Αστα !!!!! Εγω από το άγχος μου ζαλίζομαι σμρ και λέω λες; Και μετά μου ρίχνω μία μούντζα  χαχαχαχ

Τι γέλιο έχεις όπως τα λες...αλλα κ πόσο δίκιο.. κάθε φορά στις εμβρυομεταφορες σαν πρωταρες κ ας έχουμε κάνει άπειρες...

Κ κορίτσια θα σας πω αυτό.. την τελευταία μου φορά που έκανα κ μου έδωσε στη κοιλίτσα μου το αντράκι που περιμένω..Δεν είχα κανενα συμπτώμα εγκυμοσύνης.. καθόλου στήθος.. το στήθος άρχισε μετά από πολλές μέρες να πρίζεται.το μόνο κοινό με την προηγ εγκυμοσύνη ήταν 6η με 7η μετά ετ είχα αιμα κατακόκκινο στο σερβιετακι κ μετά καφετιά για άλλη μια μέρα.το μόνο κοινό...

Οπότε πάλι θα πω μην ψάχνετε όσο μπορείτε για συμπτώματα..μπας κ γλύτωσετε λίγη τρελα..(λέω εγώ τωρα)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Τι γέλιο έχεις όπως τα λες...αλλα κ πόσο δίκιο.. κάθε φορά στις εμβρυομεταφορες σαν πρωταρες κ ας έχουμε κάνει άπειρες...

Κ κορίτσια θα σας πω αυτό.. την τελευταία μου φορά που έκανα κ μου έδωσε στη κοιλίτσα μου το αντράκι που περιμένω..Δεν είχα κανενα συμπτώμα εγκυμοσύνης.. καθόλου στήθος.. το στήθος άρχισε μετά από πολλές μέρες να πρίζεται.το μόνο κοινό με την προηγ εγκυμοσύνη ήταν 6η με 7η μετά ετ είχα αιμα κατακόκκινο στο σερβιετακι κ μετά καφετιά για άλλη μια μέρα.το μόνο κοινό...

Οπότε πάλι θα πω μην ψάχνετε όσο μπορείτε για συμπτώματα..μπας κ γλύτωσετε λίγη τρελα..(λέω εγώ τωρα)

Μας εννοείται ότι αυτά είναι συμπτώματα του κ@λου. Κάθε φορά τα ίδια έχω και κάθε φορά τρώω χιλόπιτα.

Όποτε μπορεί να φαω μια από την ίδια και τώρα. Άσε σμρ δεν είμαι στα καλά μου.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, νικηαντωνια81 είπε:

Μας εννοείται ότι αυτά είναι συμπτώματα του κ@λου. Κάθε φορά τα ίδια έχω και κάθε φορά τρώω χιλόπιτα.

Όποτε μπορεί να φαω μια από την ίδια και τώρα. Άσε σμρ δεν είμαι στα καλά μου.

Έλα εντάξει...μην το βλέπεις έτσι.. Θα περάσει το σημερα..δικαιουμαστε να είμαστε κ καλά κ κακα..υπομονή κοριτσάκι μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, angel23 είπε:

@Ελισώ να σου ζήσει, να είναι πάντα γερό, δυνατό, χαρούμενο και καλότυχο το μωράκι σου! καλή και γρήγορη ανάρρωση και σύντομα στο σπίτι σας!

Κορίτσια βλέπω λίγο η πανδημία, λίγο ο ανταγωνισμός και έχουν αγριέψει τα πράγματα από οικονομικής άποψης. Άκου 5.000 για 2 βλαστοκύστες! και

1000 για υστεροσκόπηση ..... δεν πάμε καλά.  έχω την αίσθηση ότι έχουν μειωθεί οι δουλειές στα κέντρα εξωσωματικής. Μια μέρα αυτή την εβδομάδα με φωνάζει η μητέρα μου να πάω να δω στην τηλεόραση  γνωστή μεσημεριανή εκπομπή, γνωστής δημοσιογράφου το πλέον γνωστό εξωσωματικό στην Ελλάδα .... Ήμουν σε άλλο δωμάτιο και αφού ρώτησα ποιον γιατρό είχε και μου είπε ποιος ήταν, η πρώτη σκέψη που μου ήρθε στο μυαλό και την είπα δυνατά ήταν "μπα, τι έγινε πέσαν οι δουλειές και βγήκαμε στην τηλεόραση για να πούμε πως η εξωσωματική βοηθάει πολλές γυναίκες να πραγματοποιήσουν το όνειρο της μητρότητας;"

Κοινώς, να το ψάξεις καλά γιατί 5000 για 2 βλαστοκύστες είναι πάρα πολλά και χωρίς να σου εγγυάται κάποιον την επιτυχία.

δεν θέλω να είμαι αγνώμων, πάντα θα ευχαριστώ τον Τσιριγώτη για τα κορίτσια μου. αλλλά προερχόμαστε από μία οικονομική κρίση και μία πανδημία. Ας βγάλουν και αυτοί λιγότερα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν και με το καλό στα κορίτσια που περιμένουν το/τα μωρά τους!

Τι κάνουν τα κορίτσια σου; Ποσό είναι τώρα; Σε θυμαμαι , πόσες ατυχίες ειχες κι εσυ. Όμως αργά η γρήγορα όλες τα καταφερνουμε

4 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Αστα !!!!! Εγω από το άγχος μου ζαλίζομαι σμρ και λέω λες; Και μετά μου ρίχνω μία μούντζα  χαχαχαχ

Μην κοιτάς συμπτώματα. Στην  α  προσπάθεια, πονάκια στην κοιλιά ,στήθος τούμπανο, θετικό. 

Β προσπάθεια φουλ σύμπτωματα και ζαλάδες ανακατωσούρες, αρνητικό.

Γ προσπάθεια , κανένα σύμπτωμα, στήθος πλάκα, μια μικρή σουβλιά μόνο, του δευτερολεπτου . Καραθετικο.

Καταλαβαινεις τώρα ποσό πρέπει να δίνουμε βάση στα συμπτώματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2021 at 3:26 AM, Ελισώ said:

Κορίτσια μου, σήμερα,χθες μάλλον 6/10 το πρωί έφερα στον κόσμο ένα πανέμορφο αγγελούδι.Με επιπλοκες στη γέννα, βγήκε το μωρο μεσα απο την ουροδόχο κύστη,την οποία μου κοψαν κ μου ραψανε.Πιο αναλυτικα θα σας γραψω αφού συνέλθω.

Σας φιλώ όλες,καμία ποτέ να μην το βάλει κάτω. Όλες μανούλες εύχομαι 

@Ελισώ να σας ζήσει ο θησαυρός σας! Γερό και καλότυχο να είναι! Κοριτσάρα μου, είσαι μία γενναία αγωνίστρια! Καλή ανάρρωση σου εύχομαι! Όλα να είναι περαστικά! Με το καλό! Να μας γράψεις όποτε μπορείς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , MaryH είπε:

Τι κάνουν τα κορίτσια σου; Ποσό είναι τώρα; Σε θυμαμαι , πόσες ατυχίες ειχες κι εσυ. Όμως αργά η γρήγορα όλες τα καταφερνουμε

Μην κοιτάς συμπτώματα. Στην  α  προσπάθεια, πονάκια στην κοιλιά ,στήθος τούμπανο, θετικό. 

Β προσπάθεια φουλ σύμπτωματα και ζαλάδες ανακατωσούρες, αρνητικό.

Γ προσπάθεια , κανένα σύμπτωμα, στήθος πλάκα, μια μικρή σουβλιά μόνο, του δευτερολεπτου . Καραθετικο.

Καταλαβαινεις τώρα ποσό πρέπει να δίνουμε βάση στα συμπτώματα

Μα δεν δίνω βάση ειδικά στην προηγούμενη προσπάθεια που είχα και αιματακι και λέγαμε είναι εμφύτευση και τελικά ήταν περίοδος εκεί έπεσε ο ουρανός και με πλάκωσε. Γιατί ήμουν σίγουρη για το θετικό αποτέλεσμα.

Όποτε τώρα είμαι έτοιμη για το αρνητικό 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...