Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Κορίτσια μου, σήμερα,χθες μάλλον 6/10 το πρωί έφερα στον κόσμο ένα πανέμορφο αγγελούδι.Με επιπλοκες στη γέννα, βγήκε το μωρο μεσα απο την ουροδόχο κύστη,την οποία μου κοψαν κ μου ραψανε.Πιο αναλυτικα θα σας γραψω αφού συνέλθω.

Σας φιλώ όλες,καμία ποτέ να μην το βάλει κάτω. Όλες μανούλες εύχομαι 

Αχ ελισω να σου ζήσει το μωράκι σου να ειναι καλοτυχο , ευτυχισμενο και να το καμαρώνετε. Να εχετε καλη και γρήγορη ανάρρωση και με το καλο να γυρίσετε σπιτάκι σας μια υπέροχη οικογένεια!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εχεις απολυτο δικιο σε οσα εγραψες.Οταν λες 5 βλαστοκυστες με καβγα, χωρις να σε φερουμε σε δυσκολη θεση να μας δωσεις  λεπτομερειες , απαιτησες να φανταστω 10 ωαρια στανταρ?Γιατι και σε εμενα στην αρχη ειπανε 10 στσνταρ και μετα μου εδωσαν 9 και μας ειπανε οτι δε θυμομασταν καλα, που ειμασταν σιγουροι τι  ακουσαμε

Φιλικα και με πολλη αγαπη:1000 ευρω για υστεροσκοπηση δεν ειναι φιλικη, καλη τιμη.Και μη μεινεις σε κεντρο που σου λεει για 2 βλαστοκυστες.Ξεκινα με στανταρ 10 ωριμα ωαρια και 4 βλαστοκυστες.Οι περισσοτερες κοπελες που πηγανε σε καποια απο τα  γνωστα μεγαλα κεντρα που δεσμευτηκανε μονο για 2 βλαστοκυστες και τελικα τοσες πηρανε, το μετανιωσανε. Επισης ειναι αρκετα τα χρηματα που ζηταει προκαταβολικα.Απο τη δικη μου εμπειρια.

Καλημέρα!!!μετά το πρώτο σοκ σαν γκαβαδι που είμαι σκέφτομαι να απευθυνθώ και αλλού. Το μόνο σίγουρο είναι ότι για 2 βλαστοκυστες δεν πρόκειται να δεσμευτω. Περίμενα 4 5 να μου πει. Οπότε με το φτωχό μου το μυαλό υποθέτω ότι θα μοιραστώ τα ωάρια με άλλη κοπέλα κάτι το οποίο δεν με ενοχλεί αλλά δεν έπρεπε να μου το πούνε; 

Έπειτα σκέφτομαι και την υστεροσκοπηση όπως μου το έθεσε η @Καντι oτι ο κάθε γιατρός θέλει να βλέπει ο ίδιος τι συμβαίνει στα ενδότερα μας..εδω μου ζήτησε τόσα ο γιατρός μου αν πάω αλλού που δεν με ξέρουν πόσο θα μου ζητήσουν..το ξέρω ότι είναι ακριβό σπορ όλη αυτή η διαδικασία αλλά όχι κ να με πιάσουν κορόιδο.

οποίο κορίτσι θέλει να μοιραστεί μαζί μου την εμπειρία της και πως απαίτησε παραπάνω ωάρια θα ήταν πολύτιμο για εμένα χωρίς εννοείται να φέρω καμία κοπέλα σε δύσκολη θέση.

5 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Κορίτσια μου, σήμερα,χθες μάλλον 6/10 το πρωί έφερα στον κόσμο ένα πανέμορφο αγγελούδι.Με επιπλοκες στη γέννα, βγήκε το μωρο μεσα απο την ουροδόχο κύστη,την οποία μου κοψαν κ μου ραψανε.Πιο αναλυτικα θα σας γραψω αφού συνέλθω.

Σας φιλώ όλες,καμία ποτέ να μην το βάλει κάτω. Όλες μανούλες εύχομαι 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Γερό και καλότυχο το μωράκι σας!!! Καλή ανάρρωση και με το καλό να πάτε σπιτάκι σας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!!μετά το πρώτο σοκ σαν γκαβαδι που είμαι σκέφτομαι να απευθυνθώ και αλλού. Το μόνο σίγουρο είναι ότι για 2 βλαστοκυστες δεν πρόκειται να δεσμευτω. Περίμενα 4 5 να μου πει. Οπότε με το φτωχό μου το μυαλό υποθέτω ότι θα μοιραστώ τα ωάρια με άλλη κοπέλα κάτι το οποίο δεν με ενοχλεί αλλά δεν έπρεπε να μου το πούνε; 

Έπειτα σκέφτομαι και την υστεροσκοπηση όπως μου το έθεσε η @Καντι oτι ο κάθε γιατρός θέλει να βλέπει ο ίδιος τι συμβαίνει στα ενδότερα μας..εδω μου ζήτησε τόσα ο γιατρός μου αν πάω αλλού που δεν με ξέρουν πόσο θα μου ζητήσουν..το ξέρω ότι είναι ακριβό σπορ όλη αυτή η διαδικασία αλλά όχι κ να με πιάσουν κορόιδο.

οποίο κορίτσι θέλει να μοιραστεί μαζί μου την εμπειρία της και πως απαίτησε παραπάνω ωάρια θα ήταν πολύτιμο για εμένα χωρίς εννοείται να φέρω καμία κοπέλα σε δύσκολη θέση.

 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Γερό και καλότυχο το μωράκι σας!!! Καλή ανάρρωση και με το καλό να πάτε σπιτάκι σας.

Η @Thia1985 διεκδίκησε και πέτυχε.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Κορίτσια μου, σήμερα,χθες μάλλον 6/10 το πρωί έφερα στον κόσμο ένα πανέμορφο αγγελούδι.Με επιπλοκες στη γέννα, βγήκε το μωρο μεσα απο την ουροδόχο κύστη,την οποία μου κοψαν κ μου ραψανε.Πιο αναλυτικα θα σας γραψω αφού συνέλθω.

Σας φιλώ όλες,καμία ποτέ να μην το βάλει κάτω. Όλες μανούλες εύχομαι 

Να σας ζήσει και καλή ανατροφή! Καλή ανάρρωση και σ' εσένα! Να είσαστε καλά να χαίρεστε την όμορφη οικογένειά σας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, Ελισώ said:

Κορίτσια μου, σήμερα,χθες μάλλον 6/10 το πρωί έφερα στον κόσμο ένα πανέμορφο αγγελούδι.Με επιπλοκες στη γέννα, βγήκε το μωρο μεσα απο την ουροδόχο κύστη,την οποία μου κοψαν κ μου ραψανε.Πιο αναλυτικα θα σας γραψω αφού συνέλθω.

Σας φιλώ όλες,καμία ποτέ να μην το βάλει κάτω. Όλες μανούλες εύχομαι 

Να σας ζησει!Γερο και καλοτυχο!Καλη αναρρωση!

6 hours ago, Chrussa1982 said:

Καλημέρα!!!μετά το πρώτο σοκ σαν γκαβαδι που είμαι σκέφτομαι να απευθυνθώ και αλλού. Το μόνο σίγουρο είναι ότι για 2 βλαστοκυστες δεν πρόκειται να δεσμευτω. Περίμενα 4 5 να μου πει. Οπότε με το φτωχό μου το μυαλό υποθέτω ότι θα μοιραστώ τα ωάρια με άλλη κοπέλα κάτι το οποίο δεν με ενοχλεί αλλά δεν έπρεπε να μου το πούνε; 

Έπειτα σκέφτομαι και την υστεροσκοπηση όπως μου το έθεσε η @Καντι oτι ο κάθε γιατρός θέλει να βλέπει ο ίδιος τι συμβαίνει στα ενδότερα μας..εδω μου ζήτησε τόσα ο γιατρός μου αν πάω αλλού που δεν με ξέρουν πόσο θα μου ζητήσουν..το ξέρω ότι είναι ακριβό σπορ όλη αυτή η διαδικασία αλλά όχι κ να με πιάσουν κορόιδο.

οποίο κορίτσι θέλει να μοιραστεί μαζί μου την εμπειρία της και πως απαίτησε παραπάνω ωάρια θα ήταν πολύτιμο για εμένα χωρίς εννοείται να φέρω καμία κοπέλα σε δύσκολη θέση.

 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Γερό και καλότυχο το μωράκι σας!!! Καλή ανάρρωση και με το καλό να πάτε σπιτάκι σας.

Τα περισσοτερα κεντρα μοιραζουνε τα ωαρια και δεν το λενε.Τα κεντρα που λενε 8-10 τα μοιραζουνε.Οπως σου ειπα παλια ο Κουρτ...ητανε απο τους λιγους που εδινε πανω απο 10, το ελεγε οτι οσα βγαλει η κοπελα θα τα δωσει και το εκανε.Τωρα τελευταια ισως που πηγανε πολλες κοπελες(δικη μου υποθεση η αιτια)επεσε και αυτος στα 8-10 οποτε μιλαει νομιζω για 4 βλαστοκυστες.Εγω πηρα 9 ωαρια απο 10 που μου ειχανε πει , αν και μαλωσα....Πρεπει να το ψαξεις απο κοντα και να  εχεις τουλαχιστον για 2 προσπαθειες κανονικες.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Υπάρχουν δηλαδή κοπέλες που πήραν μόνο 2;; Τι να πω νιώθω πολύ μπερδεμένη. Ο γιατρός μου δεν είναι πολύ αναλυτικός κ ομιλητικός πάει βήμα βήμα και ιδωμέν..αλλά σε κάτι τόσο σοβαρό ήθελα ξεκάθαρη απάντηση. Θα ζητήσω ξεκάθαρες απαντήσεις δεν ξεκινάω την προσπάθεια έχοντας αμφιβολίες. @Καντι για το σπέρμα που τον ρώτησα διότι στο τελευταίο σπερματοδιαγραμμα είχε ομαλές μορφές 2% λέει δεν παίζει κανένα ρόλο.

Ναι υπάρχουν με μόνο δυο. Αλλά χωρίς θετική χοριακη.

12 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Κορίτσια μου, σήμερα,χθες μάλλον 6/10 το πρωί έφερα στον κόσμο ένα πανέμορφο αγγελούδι.Με επιπλοκες στη γέννα, βγήκε το μωρο μεσα απο την ουροδόχο κύστη,την οποία μου κοψαν κ μου ραψανε.Πιο αναλυτικα θα σας γραψω αφού συνέλθω.

Σας φιλώ όλες,καμία ποτέ να μην το βάλει κάτω. Όλες μανούλες εύχομαι 

Να σας ζήσει το αγγελουδακι σας!! Γερό κ ευτυχισμενο να είναι!

Καλη ανάρρωση μανουλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι λίγο προβληματισμένη και θέλω τις εμπειρίες και τις γνώσεις σας. Μετά από απόφαση να πάμε με δανεικά και έχοντας ήδη δρομολογήσει να κάνω υστεροσκοπηση σε δημόσιο νοσοκομείο πήγα στον γιατρό που έκανα και την αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής για να συζητήσουμε για δανεικά ωάρια. Μου είπε ότι θέλει όπωσδηποτε να μου κάνει εκείνος την υστεροσκοπηση. Του είπα ότι οικονομικά ζοριζομαι και ξινισε τα μούτρα του. Με τα πολλά μου είπε ότι θα μου πάρει 1000 ευρώ. Γιατί δεν δέχονται του δημόσιου νοσοκομείου; Και έρχομαι στο κυρίως θέμα του προβληματισμού μου. Μου είπε να μιλήσω με την μαία του στην προηγούμενη μονάδα που ήταν (ακε.... Ενώ τώρα είναι στο Ιασώ). Θέλει λέει 3000 προκαταβολή για την δοτριαβτα φάρμακα κλπ και άλλα 2000 εκείνος. Οκ το περίμενα ότι κάπου τόσο είναι το κόστος με όσα διαβάζω. Όταν όμως ρε κορίτσια τον ρώτησα πόσες βλαστοκυστες αντιστοιχούν σε αυτό το ποσό μου είπε 2.

Πάμε καλά??? Τον ξαναρωτάω και μου απαντάει ότι εμβρυομεταφορα θα μου κάνει με 2 βλαστοκυστες αλλά δεν μπορεί να εγγυηθεί πόσες θα έχω στο σύνολο γιατί λέει δεν ζοριζει ιδιαίτερα τις δοτριες (απόλυτα σεβαστό για εμένα) και υπολογίζει περίπου 7 με 8 ωάρια. 

Αλλά δεν πήρα απόλυτα ξεκάθαρες απαντήσεις δεν ξέρω κιόλας πως λειτουργεί η όλη προσπάθεια. Έχω πραγματικά απορήσει . Και το γεγονός ότι θα κάνω σε άλλη μονάδα που ήταν παλιά αλλά εκείνος θα επιληφθεί της διαδικασίας με ξένισε αρκετά.

Δεν ξέρω σε ποιο κέντρο είσαι  αλλά εγώ έχω κάνει 3 στο σύνολο . Μια εκ των οποίων στο ΑΚΕΣ όπου έδωσα 900 εντελώς " ειδική τιμή"  μου ειπαν. Για την ιστορία στο μητέρα  το 2019 κανονική τιμή με απόδειξη κανονικά όλα νομιμα 600+200 γιατρός . δε σου προτείνω τα μικρα κέντρα για επεμβατικα . Κι εγω δεν ξέρω πως το έκανα στο ακεσ.  Αν συμβεί κάτι εκεί δεν ξέρω τι γίνεται πως να σε βγάλουν. Πραγματικά το ιασω είναι το πιο ακριβό από όλα.  Δεν έχω κάνει σε δημόσιο αλλά οκ αυτά που λένε οι γιατροί:προτιμώ με εμένα υποθέτω είναι να μη χάσουν τα χαρτζιλίκια. Και εμένα αυτά μου έλεγε ο τσιργ.  Και πήγα εκεί τελικά γιατί μου είπε ότι μετά δεν θα μπορεί να εγγυηθεί για το αποτέλεσμα αν δεν κάνει αυτός την υστεροσκοπηση.  Παιδακι δεν εχω ακομα βέβαια Οπότε πήγανε κανε το όπου μπορείς να ανταποκριθείς οικονομικά  και αν δεν του αρέσει άλλαξε γιατρό. Γιατί εγώ άφησα σε 6 μήνες 9000 στο ΑΚΕΣ  και δυστυχως δεν τα έχω καταφέρει. Δεν θυμώνω με γιατρό που δεν τα κατάφερε, άνθρωπος είναι κι αυτος. Θυμώνω με αυτούς που με ταΐζουν σανο επειδή με βλέπουν σε αυτή τη δύσκολη θέση (γιατρούς και μη)  

 

 

Το 2 βλαστοκύστες σε αυτα τα λεφτά πρώτη φορά το ακούω.  Ρώτα και αλλού. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Κορίτσια μου, σήμερα,χθες μάλλον 6/10 το πρωί έφερα στον κόσμο ένα πανέμορφο αγγελούδι.Με επιπλοκες στη γέννα, βγήκε το μωρο μεσα απο την ουροδόχο κύστη,την οποία μου κοψαν κ μου ραψανε.Πιο αναλυτικα θα σας γραψω αφού συνέλθω.

Σας φιλώ όλες,καμία ποτέ να μην το βάλει κάτω. Όλες μανούλες εύχομαι 

Να σου ζήσει , γερό και τυχερό να είναι το μωράκι σας ! Καλή ανάρρωση 

20 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Δεν με επηρεάζεις αλίμονο!! Έχω την ίδια αίσθηση ότι δεν μου τα λέει ξεκάθαρα. Είδα και τον Κουρ...πάνω κάτω ίδια τιμη μου έδωσε αλλά μου είπε τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες κ ίσως κ παραπάνω. Ο σύζυγός όμως με παρότρυνε να πάμε στον γιατρό μας. Δεν ξέρω τι τιμές παίζουν στα δανεικά στο Ιασώ πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έφυγα ικανοποιημένη 

Έτσι που μου το εξηγείς καταλαβαίνω γιατί θέλει να την κάνει ο ίδιος. Απλά στην παρούσα φάση δεν μου περισσεύουν (όπως φαντάζομαι σε όλες μας). Διάβασα κ εγώ για τα κορίτσια που πήραν το λιγότερο 4 βλαστοκυστες αλλά το θέμα είναι πως θα το διεκδικήσω αυτό? Υπάρχει κάποια εγγύηση? Το μυαλό μου πάει κ εμένα ότι τα μοιράζουν πάντως.

Άσε που σκέφτομαι μήπως το Ακε... Έχει έτοιμο δίκτυο δοτριων άρα καθόλου αναμονή.

Και ο Κούρτ... πάντως είναι πολύ καλός γιατρος με πολλές επιτυχίες . Μήπως να το ξανά συζητήσεις με τον άντρα σου ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pocm είπε:

Δεν ξέρω σε ποιο κέντρο είσαι  αλλά εγώ έχω κάνει 3 στο σύνολο . Μια εκ των οποίων στο ΑΚΕΣ όπου έδωσα 900 εντελώς " ειδική τιμή"  μου ειπαν. Για την ιστορία στο μητέρα  το 2019 κανονική τιμή με απόδειξη κανονικά όλα νομιμα 600+200 γιατρός . δε σου προτείνω τα μικρα κέντρα για επεμβατικα . Κι εγω δεν ξέρω πως το έκανα στο ακεσ.  Αν συμβεί κάτι εκεί δεν ξέρω τι γίνεται πως να σε βγάλουν. Πραγματικά το ιασω είναι το πιο ακριβό από όλα.  Δεν έχω κάνει σε δημόσιο αλλά οκ αυτά που λένε οι γιατροί:προτιμώ με εμένα υποθέτω είναι να μη χάσουν τα χαρτζιλίκια. Και εμένα αυτά μου έλεγε ο τσιργ.  Και πήγα εκεί τελικά γιατί μου είπε ότι μετά δεν θα μπορεί να εγγυηθεί για το αποτέλεσμα αν δεν κάνει αυτός την υστεροσκοπηση.  Παιδακι δεν εχω ακομα βέβαια Οπότε πήγανε κανε το όπου μπορείς να ανταποκριθείς οικονομικά  και αν δεν του αρέσει άλλαξε γιατρό. Γιατί εγώ άφησα σε 6 μήνες 9000 στο ΑΚΕΣ  και δυστυχως δεν τα έχω καταφέρει. Δεν θυμώνω με γιατρό που δεν τα κατάφερε, άνθρωπος είναι κι αυτος. Θυμώνω με αυτούς που με ταΐζουν σανο επειδή με βλέπουν σε αυτή τη δύσκολη θέση (γιατρούς και μη)  

 

 

Το 2 βλαστοκύστες σε αυτα τα λεφτά πρώτη φορά το ακούω.  Ρώτα και αλλού. 

Σε ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες την άσχημη εμπειρία σου. Δυστυχώς πρέπει να λέγονται και τα άσχημα για να μπορούμε όλες να βοηθήθουμε. Δυστυχώς δεν με παίρνει οικονομικά να κάνω την υστεροσκοπηση ιδιωτικά καταλαβαίνω απόλυτα όμως γιατί ο γιατρός θέλει να την κάνει ο ίδιος. Όμως ζητάνε υπερβολικά ποσα για τα δικά μου οικονομικά δεδομένα.

Εν τω μεταξύ πήρα σήμερα τηλ τον γιατρό (στο κινητό του και απάντησε κιόλας!) και το έπαιξα λίγο χαζή ότι ίσως δεν κατάλαβα καλά και να μου τα εξηγήσει. Πάνω κάτω τα ίδια. Θα πάρω υποθέτει γύρω στα 7 με 8 ωάρια και το ανώτερο 3 βλαστοκυστες (μου πρόσθεσε μια). Με ρώτησε αν το αποφάσισα του είπα ότι θεωρώ λίγες τις βλαστοκυστες κ είμαι υπό σκέψη 

Θα ψάξω και αλλού κορίτσι μου. Έχω τον πόνο μου που δεν έχω παιδάκι έχω και την εκμετάλλευση που νιώθω ότι βιώνω.

 

 

 

2 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Να σου ζήσει , γερό και τυχερό να είναι το μωράκι σας ! Καλή ανάρρωση 

Και ο Κούρτ... πάντως είναι πολύ καλός γιατρος με πολλές επιτυχίες . Μήπως να το ξανά συζητήσεις με τον άντρα σου ;

Εννοείται θα το ξανά συζητήσω μαζί του γιατί και εκείνος παρόλο που έχει εμπιστοσύνη στον γιατρό μας νιώθει τον ίδιο προβληματισμενος με εμένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες την άσχημη εμπειρία σου. Δυστυχώς πρέπει να λέγονται και τα άσχημα για να μπορούμε όλες να βοηθήθουμε. Δυστυχώς δεν με παίρνει οικονομικά να κάνω την υστεροσκοπηση ιδιωτικά καταλαβαίνω απόλυτα όμως γιατί ο γιατρός θέλει να την κάνει ο ίδιος. Όμως ζητάνε υπερβολικά ποσα για τα δικά μου οικονομικά δεδομένα.

Εν τω μεταξύ πήρα σήμερα τηλ τον γιατρό (στο κινητό του και απάντησε κιόλας!) και το έπαιξα λίγο χαζή ότι ίσως δεν κατάλαβα καλά και να μου τα εξηγήσει. Πάνω κάτω τα ίδια. Θα πάρω υποθέτει γύρω στα 7 με 8 ωάρια και το ανώτερο 3 βλαστοκυστες (μου πρόσθεσε μια). Με ρώτησε αν το αποφάσισα του είπα ότι θεωρώ λίγες τις βλαστοκυστες κ είμαι υπό σκέψη 

Θα ψάξω και αλλού κορίτσι μου. Έχω τον πόνο μου που δεν έχω παιδάκι έχω και την εκμετάλλευση που νιώθω ότι βιώνω.

 

 

 

Εννοείται θα το ξανά συζητήσω μαζί του γιατί και εκείνος παρόλο που έχει εμπιστοσύνη στον γιατρό μας νιώθει τον ίδιο προβληματισμενος με εμένα.

Αν ξεκινάει έτσι , δυο θα σου δώσει. Ακόμη και τρεις πολύ λίγες. Πολλά κορίτσια δεν τα καταφέρνουν με την πρώτη , και θέλουν ν έχουν καβα τουλάχιστον δυο. Και οι τέσσερις για μένα λίγες ειναιείναι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , MaryH είπε:

Αν ξεκινάει έτσι , δυο θα σου δώσει. Ακόμη και τρεις πολύ λίγες. Πολλά κορίτσια δεν τα καταφέρνουν με την πρώτη , και θέλουν ν έχουν καβα τουλάχιστον δυο. Και οι τέσσερις για μένα λίγες ειναιείναι

Έτσι πως το είχα στο μυαλό μου πίστευα πως θα έπαιρνα αρκετές ακριβώς για το ενδεχόμενο αποτυχίας. Κανείς δεν εγγυάται ότι και με τα δανεικά θα πετύχεις με την πρώτη. Γιατροί είναι δεν είναι θεοί. 

Δεν σου κρύβω ότι χτες ένιωσα τέτοια απογοήτευση που λέω του άντρα μου τα παρατάμε εδώ και με τα χρήματα αυτά να πάμε ένα ταξίδι εξωτερικό που δεν έχω πάει ποτέ μου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες την άσχημη εμπειρία σου. Δυστυχώς πρέπει να λέγονται και τα άσχημα για να μπορούμε όλες να βοηθήθουμε. Δυστυχώς δεν με παίρνει οικονομικά να κάνω την υστεροσκοπηση ιδιωτικά καταλαβαίνω απόλυτα όμως γιατί ο γιατρός θέλει να την κάνει ο ίδιος. Όμως ζητάνε υπερβολικά ποσα για τα δικά μου οικονομικά δεδομένα.

Εν τω μεταξύ πήρα σήμερα τηλ τον γιατρό (στο κινητό του και απάντησε κιόλας!) και το έπαιξα λίγο χαζή ότι ίσως δεν κατάλαβα καλά και να μου τα εξηγήσει. Πάνω κάτω τα ίδια. Θα πάρω υποθέτει γύρω στα 7 με 8 ωάρια και το ανώτερο 3 βλαστοκυστες (μου πρόσθεσε μια). Με ρώτησε αν το αποφάσισα του είπα ότι θεωρώ λίγες τις βλαστοκυστες κ είμαι υπό σκέψη 

Θα ψάξω και αλλού κορίτσι μου. Έχω τον πόνο μου που δεν έχω παιδάκι έχω και την εκμετάλλευση που νιώθω ότι βιώνω.

 

 

 

Εννοείται θα το ξανά συζητήσω μαζί του γιατί και εκείνος παρόλο που έχει εμπιστοσύνη στον γιατρό μας νιώθει τον ίδιο προβληματισμενος με εμένα.

Εμείς κάνουμε 2 δουλειές ο καθένας για όλα αυτά. Είμαι στη τρίτη δότρια φαντάσου. Κι εγώ έτσι νοιώθω. Έχω τον πόνο μου έχω κι αυτούς να με δουλεύουν.  Γι αυτό λέω οτι δε τους κατηγορώ που δεν πετύχαινε αλλά μη με βλέπεις σαν ευρώ. το πιο σημαντικό είναι ο καλός άνθρωπος. Γιατί αν είναι καλός θα το παλέψει μαζί σου. Στο ιασώ τουλάχιστο νοιώθω ότι τηρείται ο νόμος. Πρώτη φορά μου έδωσαν γραπτά ηλικία κ ομάδα αίματος δοτριας και όλα τα στοιχεία.  Με υπογραφές κ σφραγίδες. Στο  ακεσω το ξέχναγαν συνήθως  την περίληψη και στοιχεία δότριας δεν πήρα ποτέ (φυσικά δεν ειχε νόημα να τα ζητήσω εκ των υστερων), ενώ στο μητέρα έπαιρνα περίληψη χωρίς στοιχεία δότριας.  

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Έτσι πως το είχα στο μυαλό μου πίστευα πως θα έπαιρνα αρκετές ακριβώς για το ενδεχόμενο αποτυχίας. Κανείς δεν εγγυάται ότι και με τα δανεικά θα πετύχεις με την πρώτη. Γιατροί είναι δεν είναι θεοί. 

Δεν σου κρύβω ότι χτες ένιωσα τέτοια απογοήτευση που λέω του άντρα μου τα παρατάμε εδώ και με τα χρήματα αυτά να πάμε ένα ταξίδι εξωτερικό που δεν έχω πάει ποτέ μου!!!

Φτανει πια να μας πινουν το αιμα ρε κοριτσια οι γιατροι κερδιζουν με τον πονο μας .δεν εχω εμπειρια επ αυτου αλλα με πολλες ivf 

Μην βιαστεις να το ψαξεις πολυ και μην χαριζεσαι σε κανεναν εμεις τα μαζευουμε δεκαρακι και αλλοι νομιζουν ειναι μαρουλια 

Για το θεο πια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα ακόμα ραντεβού με τον Κουρ.... και μετά θα αποφασίσω δεν θα βιαστώ κορίτσια. Αυτή τη φορά δεν θα αφήσω την λαχτάρα να με κυριεύσει αλλά θα πράξω με την λογική μου. Ευτυχώς που υπάρχετε εσείς κοριτσια. Και μπορώ να μιλάω. Και με ξυπνάτε που πάω σαν πρόβατο στη σφαγή.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...