Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Dreamer-b είπε:

Καλημερα κοριτσια μου

19/11 χοριακη 25,9

22/11 σημερα πηρα αποτελεσμα 123,7 

Τι λετε;; Μου φαινεται μικρη; 

Τι υπέροχα νεα!!!

 Μπραβο κορίτσι μου, μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!!

εγω θα ελεγα την Παρασκευή ξανάκανε θα πρεπει να ειναι στο 500

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 23 λεπτά , Καντι είπε:

Τι υπέροχα νεα!!!

 Μπραβο κορίτσι μου, μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!!

εγω θα ελεγα την Παρασκευή ξανάκανε θα πρεπει να ειναι στο 500

Σε ευχαριστω Καντι μου, να εισαι καλα και ευχομαι και σε εσενα τα καλυτερα. θα ξανακάνω σίγουρα για να ειμαι και εγω πιο ήρεμη. 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dreamer-b είπε:

Τsini γλυκια μου πραγματικα με ενθαρινεις. Σε ευχαριστω. Δεν ειμαι τοσο καλη ωστε να ξερω    
για τις χοριακες για αυτο και παρέθεσα εδω την ανυσηχια μου. 
Ο γιατρος μου ειπε να μην παω για αλλη χοριακη γιατι ειναι αγχοτικο και να παω σε μια εβδομαδα για υπερηχο 

Εμενα μου φαίνεται οτι η χοριακη παει οπωσ πρέπει! Μπράβο μπράβο μπράβο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dreamer-b είπε:

Καλημερα κοριτσια μου

19/11 χοριακη 25,9

22/11 σημερα πηρα αποτελεσμα 123,7 

Τι λετε;; Μου φαινεται μικρη; 

Συγχαρητήρια!!

Είσαι έγκυος!!

Πίστεψε το!!

Όλα θα πάνε καλά με την βοήθεια του Θεού!

On 21/11/2021 at 3:57 ΜΜ, MaryH είπε:

Εννοειται θα ειναι δικο σου το παιδι. Θα του ελεγα οτι η μαμα κι ο μπαμπας θελανε πολυ ενα μωρο και δεν μπορουσαν και μια κυρια, η δοτρια εδωσε το αβγουλακι της για να γινει ενα πολυ ξεχωριστο παιδακι , εσυ

Κοριτσια μου γλυκα, μην ξεχναμε οτι τα παιδια αυτα, εχουν τρια dna. Του πατερα, της δοτριας και 11% dna της ληπτριας. Αυτο δεν το λεω εγω, οι ερευνες το πιστοποιουνε. Οποτε δεν ειναι κακο στο γιατρο να δωσουμε πληροφοριες και για το δικο μας ιστορικο.

Σε παρακαλώ μπορείς να μου υποδείξεις κάποια συγκεκριμένη έρευνα που να καταλήγει σε αυτό το συμπέρασμα?

Το διαβάζω γενικά στα site αλλά δεν έχω βρει τις μελέτες στις οποίες στηρίζεται αυτή η θεωρία και θα ήθελα να μάθω περισσότερα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Πολυ καλη φαινεται η χοριακη σου. Μια χαρα!

Mary m thank uuuuu!!

πρίν από 41 λεπτά , athinaida είπε:

Συγχαρητήρια!!

Είσαι έγκυος!!

Πίστεψε το!!

Όλα θα πάνε καλά με την βοήθεια του Θεού!

Σε παρακαλώ μπορείς να μου υποδείξεις κάποια συγκεκριμένη έρευνα που να καταλήγει σε αυτό το συμπέρασμα?

Το διαβάζω γενικά στα site αλλά δεν έχω βρει τις μελέτες στις οποίες στηρίζεται αυτή η θεωρία και θα ήθελα να μάθω περισσότερα...

Athinaida m ευχαριστω πολυ γλυκια μμμμ..

Οπως λες απο το στομα σου και στου Θεού το αυτί.

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Να σαι καλά γλυκούλα μου. Μακάρι όλες να σε ακολουθήσουμε κ εσένα και όλες όσες πέτυχαν. Να κάνεις για σένα πιο πολύ για να ηρεμήσεις κ να δεις ότι όλα πάνε καλά. Μια εβδομάδα είναι πολύς καιρός. Θα αντέξεις;

Χρυσά μου μιλησα παλι με το γιατρο μου και του ειπα οτι θελω να κανω μια χοριακη ακομα και μου λεει αν ειναι να κανω, να παω την Τετάρτη . Οποτε να δουμε την εξέλιξη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/11/2021 at 10:03 ΜΜ, Viv37 είπε:

Κούκλες υπάρχει ένας λoγαροασμός στο instagram @donorchild και τον εχει μια κοπελιτσα απο τη Δανια που ειναι παιδι που προηλθε με δωρεά όχι ωαρίου αλλα σπερματοζωαρίου.Συχνά φιλοξενεί στη σελίδα της και άλλα παιδια που γεννηθηκαμ με τη βοήθεια δωρητων Μιλάει για τη ζωή της σχετικά με αυτό, πώς νιώθει, πώς της ειπαν οι γονεις της την ιστορια της και πολλα αλλα. Εμενα με βοήθησε πάρα πολύ. Απαντάει πάντα σε απορίες που τις γράφω στα σχόλια ή στα stories της. Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά. 

Γενικά με απασχολεί το αν θα πρέπει να το πουμε στα παιδια μας ή όχι. Από την έρευνα που έχω κάνει στο ιντερνετ οι περισσότεροι ψυχολογοι, τα παιδια και οι σχετικές μελετες λένε ναι. Αυτο πιστεύω κ εγώ. Ο άντρας μου διαφωνεί. Εσείς τι γνώμη έχετε; 

Σορρυ για το μακρυναρι που εγραψα lol

Αυτό το θέμα μας έχει απασχολήσει κι εμάς πολυ.

Κι εμείς κλείνουμε στο να ενημερώσουμε το παιδί,  κυρίως για να γνωρίζει ότι δεν μπορεί να επικαλείται το δικό μου ιστορικο,  ειδικά για τα κορίτσια που σε μεγάλο βαθμό λαμβάνεται υπόψη η κληρονομικότητα της μητέρας...

Το πότε ακριβώς, δεν το έχουμε προσδιορίσει... θα το δούμε σε πορεία...

Εξάλλου το περιβάλλον και οι πεποιθήσεις γύρω μας αλλάζουν άρδην...

Οπότε μετά από 10 χρόνια μπορεί και η δωρεά να έχει γίνει κάτι τόσο συνηθισμένο όπως σήμερα είναι η εξωσωματική...

Είναι και τα τεστακια του dna που πολλοί νέοι χρησιμοποιούν στις μέρες μας, έτσι για πλάκα για να δουν τις εθνοτικές τους καταβολές... τα οποία πέρα από αυτές τις πληροφορίες για τις εθνότητες, δίνουν υν πληροφορίες και για άλλους συγγενείς (άλλα ατομα που αναλογα με το ποσοστό κοινού dna χαρακτηρίζονται σαν ετεροθαλή αδέρφια,  ξαδέρφια κλπ)  που εχουν κανει νωρίτερα το τεστακι και είναι εγγεγραμμένοι στην βάση δεδομένων τους. 

Στην Αμερική και στην Βρετανία είναι πολύ διαδεδομενο στους εφήβους να κάνουν ένα τέτοιο τεστακι, εξάλλου το κόστος του είναι αστείο,  και πολλες τέτοιες τυχαίες αποκαλύψεις έχουν γίνει (δείτε στο site wearedonorconceived.com) κατά το πλείστον για donorconceived παιδια που προήλθαν από δωρεά σπέρματος(που είναι και παλιότερη χρονικα μεθοδος)... γνωστές εταιρίες που παρέχουν τέτοια τεστακια είναι ancestryDNA, 23andMe, FamilyTreeDNA. Ψάξτε λίγο στο internet. 

Δεν τα γράφω όλα αυτά για να τρομοκρατησω, τα γράφω γιατί η γνώση είναι δύναμη και μόνο όταν γνωρίζουμε θα μπορέσουμε να σταθούμε σωστά στις προκλήσεις του ρόλου μας ως μελλοντικοί γονείς.

Όπως καλπάζει η τεχνολογία και το internet στην εποχή μας, δεν νομίζω ότι είναι εφικτό να κρατηθεί ένα τέτοιο μυστικό... 

και πάλι προσωπική άποψη εκφράζω....

Αλλά μην χάνουμε το δάσος κοιτώντας το δέντρο, τα παιδιά αγάπη και στήριξη χρειάζονται, τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα.... 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2021 at 6:21 ΠΜ, Xristina xristina είπε:

Επειδή εγώ είμαι άσχετη στο θέμα, τι ακριβώς πρέπει να μάθει το παιδι, γιατί είναι τόσο μεγάλο μυστικό, από τη στιγμή που χρησιμοποιούμε ένα κυταρρο, ενώ όλα τα υπόλοιπα γίνονται από εμάς, και πως υπάρχει περίπτωση, να το μάθει, εμένα ούτε ο γιατρός μ θέλει να το πω, αλλά ούτε ο συζηγος μου, βοηθήστε με λίγο κορίτσια μου καλα

Το οτι δε θα εχει το δικο μας dna εγω θεωρω οτι πρεπει να το ξερει. Εμενα προσωπικα οταν πηγα στο γιατρο για το προβλημα μου το πρωτο πραγμα που ρωτησα ηταν αν το εχει και η μαμα μου. Τον αντρα μου τον ρωτησαν για χοληστερινη αν εχουν οι γονεις του. Το παιδι τι θα λεει; Ή θα του λεμε ψεματα που θα τα λεει στο γιατρο πραγμα που μπορει να ειναι καταστροφικο ή θα ξερει οτι δεν εχουμε κοινο dna και αυτο θα μπορει να το πει. Αλλο να πει δηλαδη δεν ξερω και αλλο να πει η μαμα μου εχει αυτο το προβλημα ή δεμ εχει τπτ. Αυτο ειναι ενα παραδειγμα. Εγω οπως ειπα και πριν δεν μπορω να κρατησω μυστικο κατι τετοιο. Αυτη ομως ειναι η δικια μου γνωμη

πρίν από 36 λεπτά , athinaida είπε:

Αυτό το θέμα μας έχει απασχολήσει κι εμάς πολυ.

Κι εμείς κλείνουμε στο να ενημερώσουμε το παιδί,  κυρίως για να γνωρίζει ότι δεν μπορεί να επικαλείται το δικό μου ιστορικο,  ειδικά για τα κορίτσια που σε μεγάλο βαθμό λαμβάνεται υπόψη η κληρονομικότητα της μητέρας...

Το πότε ακριβώς, δεν το έχουμε προσδιορίσει... θα το δούμε σε πορεία...

Εξάλλου το περιβάλλον και οι πεποιθήσεις γύρω μας αλλάζουν άρδην...

Οπότε μετά από 10 χρόνια μπορεί και η δωρεά να έχει γίνει κάτι τόσο συνηθισμένο όπως σήμερα είναι η εξωσωματική...

Είναι και τα τεστακια του dna που πολλοί νέοι χρησιμοποιούν στις μέρες μας, έτσι για πλάκα για να δουν τις εθνοτικές τους καταβολές... τα οποία πέρα από αυτές τις πληροφορίες,  δίνουν πληροφορίες και για άλλους συγγενείς (άλλα ατομα που αναλογα με το ποσοστό κοινού dna χαρακτηρίζονται σαν ετεροθαλή αδέρφια,  ξαδέρφια κλπ)  που εχουν κανει νωρίτερα το τεστακι και είναι εγκεγραμμενοι στην βάση δεδομένων τους. 

Στην Αμερική και στην Βρετανία είναι πολύ διαδεδομενο στους εφήβους να κάνουν ένα τέτοιο τεστακι, εξάλλου το κόστος του είναι αστείο,  και πολλες τέτοιες τυχαίες αποκαλύψεις έχουν γίνει (δείτε στο site wearedonorconceived.com) κατά το πλείστον για donorconceived παιδια που προήλθαν από δωρεά σπέρματος(που είναι και παλιότερη χρονικα μεθοδος)... γνωστές εταιρίες που παρέχουν τέτοια τεστακια είναι ancestryDNA, 23andMe, FamilyTreeDNA. Ψάξτε λίγο στο internet. 

Δεν τα γράφω όλα αυτά για να τρομοκρατησω, τα γράφω γιατί η γνώση είναι δύναμη και μόνο όταν γνωρίζουμε θα μπορέσουμε να σταθούμε σωστά στις προκλήσεις του ρόλου μας ως μελλοντικοί γονείς.

Όπως καλπάζει η τεχνολογία και το internet στην εποχή μας, δεν νομίζω ότι είναι εφικτό να κρατηθεί ένα τέτοιο μυστικό... 

και πάλι προσωπική άποψη εκφράζω....

Αλλά μην χάνουμε το δάσος κοιτώντας το δέντρο, τα παιδιά αγάπη και στήριξη χρειάζονται, τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα.... 

Συμφωνω απολυτα!

πρίν από 58 λεπτά , Dreamer-b είπε:

Mary m thank uuuuu!!

Athinaida m ευχαριστω πολυ γλυκια μμμμ..

Οπως λες απο το στομα σου και στου Θεού το αυτί.

Χρυσά μου μιλησα παλι με το γιατρο μου και του ειπα οτι θελω να κανω μια χοριακη ακομα και μου λεει αν ειναι να κανω, να παω την Τετάρτη . Οποτε να δουμε την εξέλιξη. 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!, Αν και με τοση θετικη ενεργεια που σου εχουμε στειλει νομιζω οτι μονο καλα πραγματα θα ακουσεις :)

20 ώρες πρίν, tereza81 είπε:

apo mikrh ekana afairesh owthikwn logw karkinou kai h apofash fysika dikh mou htiaan. apla mou exoun bgei twra diafores skepseis twra teleytaia

Εγω πιστευω οτι οταν κρατησειις το μωρακι ΣΟΥ στην αγκαλια σου ολες αυτες οο σκεψεις θα φυγουν. Ακομα και αγνωστα παιδακια αν περασουμε λιγο χρονο μαζι τους δενομαστε και τα αγαπαμε! Ποσο μαλλον αυτο που το κουβαλας μεσα σου. Επισης καλο και το dna αλλα μην ξεχναμε οτι ο ανυρωπος ειναι μιμητικο ον και οταν αρχισει να κανει δικες σου εκφρασεις και να μιλαει και να κινειται με τον τροπο που το κανεις κ εσυ θα σου ειναι πια ξεκαθαρο οτι το παιδακι αυτο ειναι δικο σου 100%. Συμβουλεψου και εναν ψυχολογο. Παντα βοηθανε!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Εγώ φίλη μου έκανα μια προσπάθεια μ δικό μου ωάριο η οποία και απέτυχε. Δεν έκατσα να χάσω άλλο χρόνο και τώρα είμαι σε αναμονή δοτριας κ θα είναι η πρώτη μου προσπάθεια. Με την βοήθεια του θεού και του γιατρού όλες θα τα καταφέρουμε!!

Περιμένουμε αύριο τα ευχάριστα νέα σου έτσι για να μπει όμορφα η νέα εβδομάδα.

Η αλήθεια είναι πως όταν μετά την αποτυχημένη ετ με το δικό μου ωάριο αποφασίσαμε να προχωρήσουμε στη δωρεά έτυχε σε μια κυριακάτικη μάζωξη με γονείς και πεθερικά να τους πούμε ότι υπάρχει κ η λύση της δωρεάς (εμείς το είχαμε ήδη αποφασίσει εννοείται) και τα πεθερικά αντέδρασαν σα να ζούμε 100 χρόνια πίσω. Μετά το σοκ μας είπαν να μη πούμε τιποτα σε κανέναν. Δηλαδή τι; Θα πρέπει να νιώθω ντροπή;; Όχι βέβαια!!! Ακόμα δυσκολεύονται να αποδεχθούν την απόφαση μας. Δεν ξέρω αν είναι θέμα νοοτροπίας για κάποιους αλλά όντως βλέπω ότι αρκετοί ζοριζονται με την ιδέα. Εγω είμαι ανοικτή να μάθει το παιδί την αλήθεια. Και για να σου πω και για εμένα προσωπικά αν τα καταφέρω και αποκτήσω παιδάκι δεν θα κρύψω από κανέναν ότι έγινε με δωρεά. Εννοείται δεν θα βγω με τη ντουντουκα να το φωνάξω αλλά αν με ρωτήσουν πχ από τη δουλειά η κάποιος φίλος δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα να το πω. Και όχι δεν είμαι τόσο άνετη και χύμα όπως μπορεί να φαίνεται στον γραπτό λόγο αλλά είμαι περήφανη για τις επιλογές μου!!!

Καλά κάνεις Χρύσα να είσαι περήφανη και με σιγουριά για αυτό που θέλεις!

Εγώ κάπως νιώθω αυτήν την στιγμή ότι δεν θα έχω τα κότσια να το πω αν με ρωτήσουν, εκτός από τους πολύ καλούς μου φίλους και φίλες που ήδη το γνωρίζουν.

Αλλά στο παιδί δεν θα μπορούσα ποτέ να το κρύψω... Θα ένιωθα πολύ βάρος στη συνείδησή μου και ενοχές να μην του το έλεγα... Αλλά όπως είπαμε είναι πολύ προσωπική η επιλογή και πως το βιώνει η καθεμία/καθένας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , chitaneta είπε:

Καλά κάνεις Χρύσα να είσαι περήφανη και με σιγουριά για αυτό που θέλεις!

Εγώ κάπως νιώθω αυτήν την στιγμή ότι δεν θα έχω τα κότσια να το πω αν με ρωτήσουν, εκτός από τους πολύ καλούς μου φίλους και φίλες που ήδη το γνωρίζουν.

Αλλά στο παιδί δεν θα μπορούσα ποτέ να το κρύψω... Θα ένιωθα πολύ βάρος στη συνείδησή μου και ενοχές να μην του το έλεγα... Αλλά όπως είπαμε είναι πολύ προσωπική η επιλογή και πως το βιώνει η καθεμία/καθένας.

Όσοι το γνωρίζουν από τον περίγυρο σου πως αντέδρασαν; Γιατί εμένα λίγο με σόκαρε ο αρνητισμος των πεθερικών μου στην αρχή. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Όσοι το γνωρίζουν από τον περίγυρο σου πως αντέδρασαν; Γιατί εμένα λίγο με σόκαρε ο αρνητισμος των πεθερικών μου στην αρχή. 

Κοίτα, νομίζω αλλιώς θ αντιδράσει σε γενικές γραμμες η παλαιότερη γενιά σαν των γονιών μας και αλλιώς οι νεότερες. Εγώ ακόμα δεν τ έχω πει στους γονείς μου. Ας πάνε όλα καλά και τότε λέω να τους το πω. Αλλά οι φίλοι που το ξέρουν, χάρηκαν για εμάς και για την απόφαση μας και για μένα ήταν μεγάλη ανακούφισή να τους το πω. Μου δίνουν πολύ δύναμη, μαζί με εσάς βέβαια σ' αυτό το καφέ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλημέρα!!! Μόλις με πήρε η μαία του γιατρου. Θα πάμε το Σάββατο να δώσει σπέρμα ο σύζυγός και να υπογράψουμε. Αύριο έχω υπέρηχο και υποθέτω θα μάθω τις λεπτομέρειες!!! 

Όμως κορίτσια με παραξένεψε το εξής. Ο Κουρ... Είναι στο Ιασώ και στο μητέρα. Εμάς μας ζήτησε να πάμε να δώσουμε σπέρμα στο Ρέα. Γιατί??

Περιττό να πω ότι έχω πάθει τραλαλά από την χαρά!!! 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Συγχαρητήρια!!

Είσαι έγκυος!!

Πίστεψε το!!

Όλα θα πάνε καλά με την βοήθεια του Θεού!

Σε παρακαλώ μπορείς να μου υποδείξεις κάποια συγκεκριμένη έρευνα που να καταλήγει σε αυτό το συμπέρασμα?

Το διαβάζω γενικά στα site αλλά δεν έχω βρει τις μελέτες στις οποίες στηρίζεται αυτή η θεωρία και θα ήθελα να μάθω περισσότερα...

To ειχα διαβασει δυο χρονια, σε πολλες ιατρικες σελιδες. Την ερευνα εκαναν Ισπανοι γιατροι, που εντοπισαν θραυσματα dna σε ενδομητριο υγρο που πηραν απο τις ληπτριες, μετα την εμφυτευση εμβρυων απο δωρεα. Επισης βρηκαν το dna και στα μωρα μετα. Την ιδια ερευνα εκανε κ καποιο Πανεπιστημιο στην Αμερικη. Αν googlαρεις μπορεις ν τα βρεις ολα αυτα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Μόλις με πήρε η μαία του γιατρου. Θα πάμε το Σάββατο να δώσει σπέρμα ο σύζυγός και να υπογράψουμε. Αύριο έχω υπέρηχο και υποθέτω θα μάθω τις λεπτομέρειες!!! 

Όμως κορίτσια με παραξένεψε το εξής. Ο Κουρ... Είναι στο Ιασώ και στο μητέρα. Εμάς μας ζήτησε να πάμε να δώσουμε σπέρμα στο Ρέα. Γιατί??

Περιττό να πω ότι έχω πάθει τραλαλά από την χαρά!!! 

Πόσο θα κοστίσει όλη η διαδικασία κορίτσι μου; 5χιλ;;;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Πόσο θα κοστίσει όλη η διαδικασία κορίτσι μου; 5χιλ;;;

Καλημέρα!!! Γύρω στα 4800 είπε ο γιατρός. Βέβαια έχω πληρώσει έξτρα τους 2 υπερήχους και κάτι εξετάσεις του καλού μου. Οπότε υπολογίζω να πάει γύρω στα 5.509 (παραπάνω δε με συμφέρει χαχαχαχα.

Είχες νέα εσύ; Γονιμοποιηθηκε το ωαριακι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 said:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Μόλις με πήρε η μαία του γιατρου. Θα πάμε το Σάββατο να δώσει σπέρμα ο σύζυγός και να υπογράψουμε. Αύριο έχω υπέρηχο και υποθέτω θα μάθω τις λεπτομέρειες!!! 

Όμως κορίτσια με παραξένεψε το εξής. Ο Κουρ... Είναι στο Ιασώ και στο μητέρα. Εμάς μας ζήτησε να πάμε να δώσουμε σπέρμα στο Ρέα. Γιατί??

Περιττό να πω ότι έχω πάθει τραλαλά από την χαρά!!! 

Πόσο χαίρομαι με τη χαρά σου! Άντε με το καλό, σιγά-σιγά δρομολογείται τ’όνειρό σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...