Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Σε ποιο κέντρο έκανες την ετ; Εμένα η δοτρια είναι στο Ρέα και είναι ένα κάποιο άγχος αυτό διότι θα προτιμούσα το Ιασώ η το μητέρα. Του έχω εμπιστοσύνη εννοείται αλλά κουβέντα να γίνεται...

Ξεκίνησα 13 Νοεμβρίου. Τότε μου είπε ότι με υπολογίζει για ετ Ιανουάριο το πολύ Φεβρουάριο. Μπαμ μπαμ μου βρήκε!!! Κατά τις 8 θα του τηλ να μάθω έστω ηλικία. 

Εμ άδικο έχεις που λαχταράει κ εσύ τα εμβρυακια σου; Τόσο κόπο αγώνα και φαρμακωμα κάνουμε. Τι να πω κ εγώ από το πρωί έχει πάρει φωτιά ο πισινός μου με το συμπάθειο. 

Πιστολέρο ο κουρτηε τσακ μπαμ τυχερή ήσουν κοριτσακι μ! 

1 ώρα πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι πολυ αναστατωμενη σημερα. Πηγε στο κεντρο που θα παω κ εγω μια φιλη και τυχαια ακουσε μια νοσοκομα να μιλαει με το γιατρο μου και του φωναζε λεγοντας :"μας πηρε μια πελατισσα σας και εκλαιγε και ηταν αναστατωμενη και παρακαλουσε να τη βαλουμε πιο ψηλα στη λιστα. Εμεις τηρουμε ευλαβικα τη σειρα αλλα αναγκαστηκαμε να την ανεβασουμε αλλα να μην ξαναγινει." Με λιγα λογια εγω που καθομαι και περιμενω 7 μηνες να βρεθει δοτρια ειμαι μ@#$@&ας και τωρα ενω κανονικα θα επρεπει να πλησιαζει η σειρα μου θα με πανε ακομα πιο πισω! Δηλαδη ποσο ακομα να περινενω; Και εχει προβλημα και ο αντρας μου και θα ειναι ακομα πιο δυσκολο. Αυτο ειναι απαραδεκτο. Πιστευα οτι τουλαχιστον μεταξυ μας οι κοπελες που ταλαιπωρουμαστε με τετοια θεματα ειχαμε μια αλληλεγγυη και προσπαθουσαμε να βοηθησουμε η μια την αλλη οπως γινεται εδω μεσα, αλλα αυτο πραγματικα με στεναχωρησε παρα πολυ. Αν ειναι ετσι να αρχισω κ εγω τα τηλεφωνα και τα κλαματα αν ετσι γινονται οι δουλειες...Κλαιω απο τα νευρα μου σημερα. Δε θελω να πω και κατι στο γιατρο γιατι θα εκθεσω τη φιλη μου αλλα θα τον παρω τηλ να δω τι θα μου πει. Αν και καθε φορα που παιρνω μου λενε δεν ειχαμε νεα ακομα γι αυτο δε σε πηραμε. Αντε να δουμε.

Τουλαχιστον προχωρησε η ετ της φιλης μου οποτε υπαρχει και ενα θετικο στην ολη κατασταση. 

Έχεις όλα τα δικιά του κόσμου!! Δυστυχώς υπάρχουν και αυτές οι γυναίκες που δεν μας νιώθουν. Δυστυχώς υπάρχουν άνθρωποι που περνάνε το ίδιο με μας αλλά κοιτάνε μόνο την πάρτη τους. 

Να πάρεις τον γιατρό σου να ρωτησεις και αν δεν θες μην αναφέρεις κάτι για να μην εκθέσεις την φίλη σου αλλά ψαλε του τα γτ αργούμε;; και στο κάτω κάτω πες κοπέλες που γνώρισα στη κλινική προχωράνε εγώ γτ περιμένω ακόμα;. 

1 ώρα πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι πολυ αναστατωμενη σημερα. Πηγε στο κεντρο που θα παω κ εγω μια φιλη και τυχαια ακουσε μια νοσοκομα να μιλαει με το γιατρο μου και του φωναζε λεγοντας :"μας πηρε μια πελατισσα σας και εκλαιγε και ηταν αναστατωμενη και παρακαλουσε να τη βαλουμε πιο ψηλα στη λιστα. Εμεις τηρουμε ευλαβικα τη σειρα αλλα αναγκαστηκαμε να την ανεβασουμε αλλα να μην ξαναγινει." Με λιγα λογια εγω που καθομαι και περιμενω 7 μηνες να βρεθει δοτρια ειμαι μ@#$@&ας και τωρα ενω κανονικα θα επρεπει να πλησιαζει η σειρα μου θα με πανε ακομα πιο πισω! Δηλαδη ποσο ακομα να περινενω; Και εχει προβλημα και ο αντρας μου και θα ειναι ακομα πιο δυσκολο. Αυτο ειναι απαραδεκτο. Πιστευα οτι τουλαχιστον μεταξυ μας οι κοπελες που ταλαιπωρουμαστε με τετοια θεματα ειχαμε μια αλληλεγγυη και προσπαθουσαμε να βοηθησουμε η μια την αλλη οπως γινεται εδω μεσα, αλλα αυτο πραγματικα με στεναχωρησε παρα πολυ. Αν ειναι ετσι να αρχισω κ εγω τα τηλεφωνα και τα κλαματα αν ετσι γινονται οι δουλειες...Κλαιω απο τα νευρα μου σημερα. Δε θελω να πω και κατι στο γιατρο γιατι θα εκθεσω τη φιλη μου αλλα θα τον παρω τηλ να δω τι θα μου πει. Αν και καθε φορα που παιρνω μου λενε δεν ειχαμε νεα ακομα γι αυτο δε σε πηραμε. Αντε να δουμε.

Τουλαχιστον προχωρησε η ετ της φιλης μου οποτε υπαρχει και ενα θετικο στην ολη κατασταση. 

Έχεις όλα τα δικιά του κόσμου!! Δυστυχώς υπάρχουν και αυτές οι γυναίκες που δεν μας νιώθουν. Δυστυχώς υπάρχουν άνθρωποι που περνάνε το ίδιο με μας αλλά κοιτάνε μόνο την πάρτη τους. 

Να πάρεις τον γιατρό σου να ρωτησεις και αν δεν θες μην αναφέρεις κάτι για να μην εκθέσεις την φίλη σου αλλά ψαλε του τα γτ αργούμε;; και στο κάτω κάτω πες κοπέλες που γνώρισα στη κλινική προχωράνε εγώ γτ περιμένω ακόμα;. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 37 λεπτά , MaryH είπε:

Kι η δικια μου τρελαινεται για Mad Clip, χαχαχαχαχαχ!!!!

Ε, ρε σουξε ο Κουρτης ομως!

ναι ο μπαγασας....χαχαχαχαχα

πρίν από 36 λεπτά , Kiddo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τα όμορφα σου λόγια! Πραγματικά με συγκινείται όλες σας με τα γλυκά σας λόγια και με κάνετε να ντρέπονται.. με έχουν βοηθήσει και εμένα πολλά κορίτσια μέσα από το φόρουμ πολύ περισσότερο από όσο θα πίστευα ποτέ ότι υπάρχουν τόσο καλοί άνθρωποι σε αυτή τη ζωή και το ελάχιστο που μπορώ να κάνω είναι να το ανταποδώσω όπου και όσο μπορώ. Σας αγαπώ όλες να ξέρετε, κάποιες περισσότερο βέβαια αλλά έχω πονέσει με τις ιστορίες όλων σας και το μόνο που εύχομαι ολόψυχα είναι καμία γυναίκα που το θέλει να μη μείνει με άδεια αγκαλιά!

εγω απο εδω μεσα βρηκα ρις αδερφές μ....η μια μαλιστα ειναι κ νονα τ κοκοβιου μ....σε αγαπαμε φιλη μας...κ η καλοσυνη σ θα σ γυρισει σε 2πλο πολυ σύντομα θα το δεις....

υγ...συγκινουμε απίστευτα κ σας νιωθω ολες σας.....αγγίζετα τα κομματια της δικης μ ψυχης...ξερω τι περνατε κ πως νιωθεται...πιτε δεν ξεχασα λ εγω την βοήθεια που ειχα απο δω μεσα...

ΕΙΣΤΑΙ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΧΡΥΣΕΣ.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

ναι ο μπαγασας....χαχαχαχαχα

εγω απο εδω μεσα βρηκα ρις αδερφές μ....η μια μαλιστα ειναι κ νονα τ κοκοβιου μ....σε αγαπαμε φιλη μας...κ η καλοσυνη σ θα σ γυρισει σε 2πλο πολυ σύντομα θα το δεις....

υγ...συγκινουμε απίστευτα κ σας νιωθω ολες σας.....αγγίζετα τα κομματια της δικης μ ψυχης...ξερω τι περνατε κ πως νιωθεται...πιτε δεν ξεχασα λ εγω την βοήθεια που ειχα απο δω μεσα...

ΕΙΣΤΑΙ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΧΡΥΣΕΣ.

:wub::wub::wub:


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι πολυ αναστατωμενη σημερα. Πηγε στο κεντρο που θα παω κ εγω μια φιλη και τυχαια ακουσε μια νοσοκομα να μιλαει με το γιατρο μου και του φωναζε λεγοντας :"μας πηρε μια πελατισσα σας και εκλαιγε και ηταν αναστατωμενη και παρακαλουσε να τη βαλουμε πιο ψηλα στη λιστα. Εμεις τηρουμε ευλαβικα τη σειρα αλλα αναγκαστηκαμε να την ανεβασουμε αλλα να μην ξαναγινει." Με λιγα λογια εγω που καθομαι και περιμενω 7 μηνες να βρεθει δοτρια ειμαι μ@#$@&ας και τωρα ενω κανονικα θα επρεπει να πλησιαζει η σειρα μου θα με πανε ακομα πιο πισω! Δηλαδη ποσο ακομα να περινενω; Και εχει προβλημα και ο αντρας μου και θα ειναι ακομα πιο δυσκολο. Αυτο ειναι απαραδεκτο. Πιστευα οτι τουλαχιστον μεταξυ μας οι κοπελες που ταλαιπωρουμαστε με τετοια θεματα ειχαμε μια αλληλεγγυη και προσπαθουσαμε να βοηθησουμε η μια την αλλη οπως γινεται εδω μεσα, αλλα αυτο πραγματικα με στεναχωρησε παρα πολυ. Αν ειναι ετσι να αρχισω κ εγω τα τηλεφωνα και τα κλαματα αν ετσι γινονται οι δουλειες...Κλαιω απο τα νευρα μου σημερα. Δε θελω να πω και κατι στο γιατρο γιατι θα εκθεσω τη φιλη μου αλλα θα τον παρω τηλ να δω τι θα μου πει. Αν και καθε φορα που παιρνω μου λενε δεν ειχαμε νεα ακομα γι αυτο δε σε πηραμε. Αντε να δουμε.

Τουλαχιστον προχωρησε η ετ της φιλης μου οποτε υπαρχει και ενα θετικο στην ολη κατασταση. 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!! Υπάρχουν κέντρα που σε δύο μήνες max έχεις ματσαρισμα,,, και ειλικρινά θλίβομαι όταν διαβάζω "γρηγοροσημα" να μας "πηδάνε",,,,δηλαδή αυτή που κλαφτηκε η γυναίκα ή πιο έξυπνη είναι ή πιο πονεμένη ,,,άλλη αιτία δε βρίσκω ,,, όσο για όποιον την ανέβασε στη λίστα ,,, θέλει ξηλωμα απλά!!!!! Αν αγαπάς το γιατρό σου και τον εμπιστεύεσαι του τηλεφωνείς , τα συζητάς όλα απροκάλυπτα, (για μένα πούλα του τη μπούρδα ότι ο κόσμος είναι μικρός,,,και οι ατασθαλίες μαθαίνονται γιατί το ψέμα μπορεί να κάνει το γύρο του κόσμου ξυπόλητο αλλά η αλήθεια μια φορά θα φορέσει τα παπούτσια της,,,,και πως αν το ψέμα είναι ακόμα και στην αναμονή δοτριας,  σκέψου και στα υπόλοιπα" ,,,,αν ο γιατρός σου είναι έξυπνος θα τα κάνει ρημαδιο και θα σε βάλει πρώτη προτεραιότητα (άκου 7 μήνες) ,,,αν όχι φύγε τρέχοντας !!!! Η Θεσσαλονίκη έχει άριστους επιστήμονες και ανθρώπους παράλληλα. 

Κλαίμε για την υπομονή και για τα νεύρα μας,,,ας μιλήσουμε εκεί που πρέπει απευθείας,,,δική τους όλη η ντροπή. Εσύ είσαι ακέραια και κυρία!!!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ναι ο μπαγασας....χαχαχαχαχα

εγω απο εδω μεσα βρηκα ρις αδερφές μ....η μια μαλιστα ειναι κ νονα τ κοκοβιου μ....σε αγαπαμε φιλη μας...κ η καλοσυνη σ θα σ γυρισει σε 2πλο πολυ σύντομα θα το δεις....

υγ...συγκινουμε απίστευτα κ σας νιωθω ολες σας.....αγγίζετα τα κομματια της δικης μ ψυχης...ξερω τι περνατε κ πως νιωθεται...πιτε δεν ξεχασα λ εγω την βοήθεια που ειχα απο δω μεσα...

ΕΙΣΤΑΙ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΧΡΥΣΕΣ.

Ποια ειναι η νονα?  (Θα σκασω απο περιεργεια,  η κουτσομπολα, χαχα)

17 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Ειμαι στη Θεσσαλονικη. Στον Κολυμπιανακη. Εσυ σε ποιον ησουν;

Στον Χριστοφοριδη στο Εμβρυολαμπ. Ηταν κι εγω να παω στον Κολυμπιανακη αλλα μετα πηγα στον γιατρο μου

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2021 at 1:22 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Δεν είσαι καθόλου κυνική. Μας βοηθάει όσο δεν φαντάζεσαι με την εμπειρία σου. Λες να ρωτήσω τον Κούρτη το απόγευμα? Η αλήθεια είναι ότι έχω περίοδο οπότε έχει ούτως η άλλως αποχή. Πάντως η άγνοια μου βλέπω με κάνει και πρόβατο ότι μου λένε κάνω.

Πάντως εμένα τα 2500 είναι η προκαταβολή μήπως κ για τη νελι ισχύει το ίδιο;; Γιατί αλληθωρισα με το πόσο χαχαχαχα

Νομίζω ότι ο Κουρτ γενικά κατεψυγμένο ζητάει, αν κάνω λάθος ας με διορθώσουνε και οι άλλες κοπέλες που ήταν μαζί του. Κι εμείς πάντως με κατεψυγμένο πήγαμε, δεν ήξερα ότι εχει σημασια φρέσκο ή κατεψυγμενο.

Όπως και να είναι όμως μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Ποια ειναι η νονα?  (Θα σκασω απο περιεργεια,  η κουτσομπολα, χαχα)

Στον Χριστοφοριδη στο Εμβρυολαμπ. Ηταν κι εγω να παω στον Κολυμπιανακη αλλα μετα πηγα στον γιατρο μου

Τι σε εκανε να αλλαξεις γνωμη; Εγω ειχα προσπαθησει να βγαλω ωαρια σε φυσικο κυκλο στο embryolab αλλα ειχαν βγει τζουφια και το θεωρησα κακο σημαδι. Ειπα να αλλαξω χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2021 at 3:37 ΜΜ, Georgia81 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Κι εγώ τον  ίδιο γιατρό έχω!

Ευχομαι να σου πανε όλα καλά και σε λιγες μέρες να ακούσουμε τα ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , chitaneta είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Κι εγώ τον  ίδιο γιατρό έχω!

Ευχομαι να σου πανε όλα καλά και σε λιγες μέρες να ακούσουμε τα ευχάριστα!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου εσυ σε τι φάση είσαι;; Καλή επιτυχία εύχομαι.Πάντως ρε κορίτσια εσείς που πετύχατε είχατε κανένα σύμπτωμα;; Εγώ δλδ τίποτα αφού έχω ξεχάσει ότι έχω κάνει ετ κάθομαι εδώ μέσα και περιφέρομαι και λέω έχει και κανένα νόημα;; Μήπως άμα βγαίνεις είναι καλύτερα ;; Πως θα περάσουν οι μέρες;; Καλές γιορτές σε όλες με υγεία και χαρές στα σπίτια μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Georgia81 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου εσυ σε τι φάση είσαι;; Καλή επιτυχία εύχομαι.Πάντως ρε κορίτσια εσείς που πετύχατε είχατε κανένα σύμπτωμα;; Εγώ δλδ τίποτα αφού έχω ξεχάσει ότι έχω κάνει ετ κάθομαι εδώ μέσα και περιφέρομαι και λέω έχει και κανένα νόημα;; Μήπως άμα βγαίνεις είναι καλύτερα ;; Πως θα περάσουν οι μέρες;; Καλές γιορτές σε όλες με υγεία και χαρές στα σπίτια μας.

Ναι, είναι δύσκολη η αναμονή... Μετά τις πρώτες μέρες νομίζω μπορείς να βγεις καμια βολτουλα εξω χαλαρα, ρωτα και τον γιατρό για να σαι σγουρη!

εγώ είμαι στη φάση που μετα από δυο αποτυχημενες ετ(δεν εγινε εμφυτευση), ειμαι σε παρακολουθηση μπας και καταφερναμε να κανουμε την επομενη ετ σε φυσικο κυκλο... αλλά μάλλον θα παμε με ενεσεις arvekap τελικα.

Τρέμει το φυλλοκαρδι μου όμως γιατί αυτές είναι οι δυο τελευταίες μου βλαστοκύστες...

Αν όλα πάνε καλά, για Ιανουάριο θα πάμε για ετ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Μόλις μίλησα με τον γιατρό. Αύριο αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσει σε ωοληψια. Η δοτρια μου είναι πίπινι ετών 24. Μου είπε ότι είναι ψηλή και ανοιχτόχρωμη σαν εμένα. Τον ρώτησα αν είχε κάποια ενημέρωση για το δείγμα σπέρματος του συζύγου και μου είπε ότι δεν ασχολήθηκε καθόλου με αυτό αλλά θεωρεί ότι αν υπήρχε το οτιδήποτε θα τον ενημέρωναν από το κέντρο. Φειδωλός στα λόγια τον παρακαλάγα να πει το κάτι παραπάνω και τσιμουδια ο δόκτωρ. Αν είμαι κ εγώ καλά από θέμα ενδομητρίου κ προχωρήσουν και τα ωάρια με βλέπει για Ιανουάριο να κάνουμε ετ.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την θετική σας ενέργεια την οποία να ξέρετε την νιώθω φουλ!!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...