Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Σε ποιο κέντρο έκανες την ετ; Εμένα η δοτρια είναι στο Ρέα και είναι ένα κάποιο άγχος αυτό διότι θα προτιμούσα το Ιασώ η το μητέρα. Του έχω εμπιστοσύνη εννοείται αλλά κουβέντα να γίνεται...

Ξεκίνησα 13 Νοεμβρίου. Τότε μου είπε ότι με υπολογίζει για ετ Ιανουάριο το πολύ Φεβρουάριο. Μπαμ μπαμ μου βρήκε!!! Κατά τις 8 θα του τηλ να μάθω έστω ηλικία. 

Εμ άδικο έχεις που λαχταράει κ εσύ τα εμβρυακια σου; Τόσο κόπο αγώνα και φαρμακωμα κάνουμε. Τι να πω κ εγώ από το πρωί έχει πάρει φωτιά ο πισινός μου με το συμπάθειο. 

Και γώ στη ΡΕΑ πήγα σούπερ ήτανε ούτε αναμονή ούτε χαμός πεντακάθαρα όλα το συνιστώ ανεπιφύλακτα μακάρι να μην χρειαστεί να ξαναπάω αλλά έμεινα πολύ ευχαριστημένη γρήγορα έφτιαξα τα χαρτιά μου  ευγενέστατες οι κοπέλες μέσα με αφήσανε μια ώρα ξαπλωμένη στη κρεβάτι της ετ και ο άντρας μου αυτό είπε σούπερ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

18 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Αλλά μη νομίζεις, με τις ώρες της είναι και αυτή ειδικά οσο περνάν τα χρόνια.. την αδερφή μου προχθές που είχε γενέθλια τη ξέχασα..:oops::lol:

Ευχαριστώ..:oops: Δυστυχώς άκουσα πολλές μ@λ@κιες κοριτσάκι μου.. έχασα τσάμπα πολύ χρόνο, χρήμα αλλά και την εμπιστοσύνη μου στον όρκο του Ιπποκράτη που δώσανε ορισμένοι.. και επειδή είμαι πολύ ξεροκέφαλος άνθρωπος δεν είχα άλλη επιλογή από το να διαβάσω μόνη μου ιατρικά βιβλία/άρθρα/έρευνες για να μάθω ότι αφορά τη περίπτωση μας και πως λειτουργεί το κάθε τι..

Υ.Γ. Δεν σε ξέχασα, όλο το απόγευμα γράφω διακεκομμένα και ακόμα δεν έχω ολοκληρώσει για να σου στείλω.. θα σου στείλω αύριο όμως!

:oops:

Αγάπη μου εσύ!!:wub: Με το καλό το λόγο πάντα!! Πως να μην σε αγαπάμε όλες βρε γλυκό μου κοριτσάκι;; 

Άσε φίλη μου γιατί ήδη θέλω να βγάλω τα μάτια ορισμένων.. ας τα καταφέρουμε όμως πρώτα.. 

Και εγώ σε φιλώ αλλά στέλνω πολλά πολλά περισσότερα φιλάκια στο κοκοβιο σου!!:wub:

Α μωρέ και ο δικός σου.. ψυχούλα και αυτός.. να μην ντρέπεται πες του! Ειλικρινά! Αντιμετωπίζετε ένα πρόβλημα υγείας από κοινού γιατί και η υπογονιμότητα πρόβλημα υγείας είναι και είναι στο ζευγάρι όχι μόνο στον έναν ή στον άλλον! Και είστε ζευγάρι για τα εύκολα και για τα δύσκολα μαζί για μια ζωή κόντρα σε όλα θα είστε ένα! Να μη τον αφήνεις να έχει ανασφάλειες, υπενθύμιζε του συνέχεια πόσο τον αγαπάς και ότι όπως και αν έρθει ή όχι το παιδάκι θα είστε πάντα πάνω από όλα οικογένεια! Τον δικό μου πάντως τον βοήθησε πολύ που μίλησε και με άλλους άντρες που έχουν/είχαν το ίδιο ή παρόμοιο πρόβλημα αντιμέτωποι με τη λύση της δωρεάς.. θα ξεκινήσει τώρα από Γενάρη και συνεδρίες με ψυχολόγο και αν χρειαστεί θα κάνουμε και μαζί! Ελπίζω και εύχομαι ότι και αν γίνει στο μέλλον να είμαστε έτοιμοι να το αντιμετωπίσουμε!

Υ.Γ. Για όποιο λόγο και αν έχει την όποια άποψη ένας γυναικολόγος για το σπέρμα ή αντίστροφα ένας ανδρολόγος για τα ωάρια, μπαινάκης βγαινακης! Έκαστος στο είδος του!

Η PSA είναι αιματολογική εξέταση, η μόνη οδηγία είναι η αποχή από την εκσπερμάτιση για 3-4 μέρες πριν την εξέταση. Γράφεται και γίνεται με συμμετοχή, δεν θυμάμαι τώρα πόσο βγαίνει αλλά αν θέλεις να το κοιτάξω να σου πω!

Απαραίτητα από τα 50 και πάνω ετήσια σε όλους τους άντρες. Αν υπάρχει οικογενειακό ιστορικό με καρκίνους ή νεοπλασία του προστάτη ή και προστατίτιδας τότε η εξέταση συνίσταται να ξεκινάει από την ηλικία των 40. 

Ο δικός μου παρά το "νεαρό" της ηλικίας του κάνει την εξέταση λόγο της θεραπείας με ορμόνες που υποβάλλεται οπότε πρέπει να έχουμε το νου μας στη γενικότερη εικόνα της υγείας του... γιατί πάνω από όλα είναι η υγεία μας!

Ετσι οπως τα λες. Ηταν να μην πατει φορα. Μου τα ειπε ολα πηραμε και μαζι τν ανδρολογο τηλ και τα συζητησαμε και βγαλαμε μια ακρη. Ελπιζω να πανε ολα καλα. Θα δουμε. Εσυ σκεψου το σοβαρα να γινεις συμβουλος υποβοηθουμενης γονιμοποιησης μια και απεκτησες τοσες γνωσεις!! Τωρα που θα εχεις παιδακι (γιατι με τοσο καλο που κανεις θα σου επιστραφει κ εσενα δεν υπαρχει περιπτωση) θα μπορεις να το κανεις καριερα απο το σπιτι :)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Chrussa1982 said:

Κορίτσια πάλι εγώ!!! Λοιπόν τα αναπάντεχα νέα μου ..μόλις με πήρε η μαία του Κούρτη. Το Σάββατο έχει ωοληψια η δοτρια μου. Το απόγευμα θα τηλ του Κούρτη να μάθω ηλικία της κοπέλας. Η καρδιά μου πάει να σπάσει. Ας βάλει η Παναγία το χέρι της να πάνε όλα καλά. Τρέμω ...

Θα ρωτήσω τον γιατρό λεπτομεριες πχ να μου πει μια πιθανή ημερομηνία ετ για να προετοιμάσω λίγο το έδαφος δεδομένου ότι θα πάρω και την άδεια της εξωσωματικής που δικαιούμαι. 

Μπράβο Χρύσα μου, τι ωραία αναπάντεχα νέα! Φαντάζομαι πλέον συνειδητοποιείς πόσο πιο κοντά είσαι στο όνειρο! Καταλαβαίνω απόλυτα το μιξ αγωνίας και χαράς! Αναμένουμε νέα για πολλές, καλές βλαστοκυστούλες την επόμενη εβδομάδα! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια πάλι εγώ!!! Λοιπόν τα αναπάντεχα νέα μου ..μόλις με πήρε η μαία του Κούρτη. Το Σάββατο έχει ωοληψια η δοτρια μου. Το απόγευμα θα τηλ του Κούρτη να μάθω ηλικία της κοπέλας. Η καρδιά μου πάει να σπάσει. Ας βάλει η Παναγία το χέρι της να πάνε όλα καλά. Τρέμω ...

Θα ρωτήσω τον γιατρό λεπτομεριες πχ να μου πει μια πιθανή ημερομηνία ετ για να προετοιμάσω λίγο το έδαφος δεδομένου ότι θα πάρω και την άδεια της εξωσωματικής που δικαιούμαι. 

Ωωωω τι ωραια νεα! Να πανε ολα τελεια κοριτσακι μου! Αντε με το καλο!!!!!!

7 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλημερα!!! Τι υπεροχα νεα!! Και εγω ετσι αντεδρασα οταν βρεθηκε η δοτρια!! Πανικος και χαρα ταυτοχρονα!! Ευχομαι να παρεις οσο περισσοτερες βλαστοκυστες γινεται!! Και εγω τα 2500 μετρητα βεβαια!!

 

Κοριτσια εγω οσο περνανε οι μερες εχω κ πιο πολυ αιμα..εχθες 2η μερα ειχα πολυ καφε και σημερα κατακοκκινο..περιοδος κανονικοτατη..παιρνω και τα καφε τα σικλακουρ..μηπως πρεπει να τα σταματησω?να σας θυμησω οτι μου ηρθε αιμα 14η μερα του κυκλου..νομιζω θα τρελαθω..σκεφτομαι οτι δεν με ποιανουν τα φαρμακα και δεν θα φτασω ποτε σε ετ...

Δεν παιρνεις τηλ το γιατρο στο κινητο του; Να σου πει τι να κανεις να μην παιδευεσαι χωρις λογο

4 ώρες πρίν, Georgia81 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

Καλώς την! Ευχομαι να πηγαν ολα καλα κοριτσι μου. Καλα αποτελεσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ειμαι πολυ αναστατωμενη σημερα. Πηγε στο κεντρο που θα παω κ εγω μια φιλη και τυχαια ακουσε μια νοσοκομα να μιλαει με το γιατρο μου και του φωναζε λεγοντας :"μας πηρε μια πελατισσα σας και εκλαιγε και ηταν αναστατωμενη και παρακαλουσε να τη βαλουμε πιο ψηλα στη λιστα. Εμεις τηρουμε ευλαβικα τη σειρα αλλα αναγκαστηκαμε να την ανεβασουμε αλλα να μην ξαναγινει." Με λιγα λογια εγω που καθομαι και περιμενω 7 μηνες να βρεθει δοτρια ειμαι μ@#$@&ας και τωρα ενω κανονικα θα επρεπει να πλησιαζει η σειρα μου θα με πανε ακομα πιο πισω! Δηλαδη ποσο ακομα να περινενω; Και εχει προβλημα και ο αντρας μου και θα ειναι ακομα πιο δυσκολο. Αυτο ειναι απαραδεκτο. Πιστευα οτι τουλαχιστον μεταξυ μας οι κοπελες που ταλαιπωρουμαστε με τετοια θεματα ειχαμε μια αλληλεγγυη και προσπαθουσαμε να βοηθησουμε η μια την αλλη οπως γινεται εδω μεσα, αλλα αυτο πραγματικα με στεναχωρησε παρα πολυ. Αν ειναι ετσι να αρχισω κ εγω τα τηλεφωνα και τα κλαματα αν ετσι γινονται οι δουλειες...Κλαιω απο τα νευρα μου σημερα. Δε θελω να πω και κατι στο γιατρο γιατι θα εκθεσω τη φιλη μου αλλα θα τον παρω τηλ να δω τι θα μου πει. Αν και καθε φορα που παιρνω μου λενε δεν ειχαμε νεα ακομα γι αυτο δε σε πηραμε. Αντε να δουμε.

Τουλαχιστον προχωρησε η ετ της φιλης μου οποτε υπαρχει και ενα θετικο στην ολη κατασταση. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Georgia81 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

α ρε τι κανει ο Κουρτης .....κ μενα γιατρός μ εχω ενα κοκοβιο 21 μηνων ποια...εμεις πηραμε 11 αριστες βλαστοκυστες.....εχω άλλες  9 περιμενουν αδέρφια... ( λεμε τωρα) πολύ  καλη επιτυχία κουκλα μ...μεσα απο την καρδια μ να πανε ολα καλα η Παναγία  μαζι σ....

καλως ηρθες στην οικογένεια με τα ΧΡΥΣΆ ΑΥΓΑ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

α ρε τι κανει ο Κουρτης .....κ μενα γιατρός μ εχω ενα κοκοβιο 21 μηνων ποια...εμεις πηραμε 11 αριστες βλαστοκυστες.....εχω άλλες  9 περιμενουν αδέρφια... ( λεμε τωρα) πολύ  καλη επιτυχία κουκλα μ...μεσα απο την καρδια μ να πανε ολα καλα η Παναγία  μαζι σ....

καλως ηρθες στην οικογένεια με τα ΧΡΥΣΆ ΑΥΓΑ

Ευχαριστώ πολύ να χαίρεσαι το παιδακι σου και σε ευχαριστώ πολύ για τις ωραίες ευχές σου ο θεός να σας έχει καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Τι ζηταει  να δει ο κοκοβιος στο youtube??? 

H δικια μου γουσταρει trap μουσικη! Ε, ρε τι κανει η καταψυξη:D:lol:

εμενα ακουει σταβεντο κ mad clip...ελεος ομως ....μας εφαγε η καταψυξη καλα λες πειραγμενες βγηκαν..αχχαχαχαχαχψαχαα κλαιω παναγια μ απο τα γελια...

5 ώρες πρίν, Georgia81 είπε:

Να είστε καλά κορίτσια Ε μα πραγματικά αξίζει ο άνθρωπος καταρχήν είναι άνθρωπος δεν κοιτάζει να σου πάρει τα λεφτά, προχτές στην ετ ήτανε αγχωμένος και αυτός και η στεφανια δλδ με συγκινησανε έχω αλλάξει τόσους γιατρούς δεν τους αλλάζω με τίποτα.

αγαπαμε κουρτη κ Στεφανία λεμε...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Viv37 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι πολυ αναστατωμενη σημερα. Πηγε στο κεντρο που θα παω κ εγω μια φιλη και τυχαια ακουσε μια νοσοκομα να μιλαει με το γιατρο μου και του φωναζε λεγοντας :"μας πηρε μια πελατισσα σας και εκλαιγε και ηταν αναστατωμενη και παρακαλουσε να τη βαλουμε πιο ψηλα στη λιστα. Εμεις τηρουμε ευλαβικα τη σειρα αλλα αναγκαστηκαμε να την ανεβασουμε αλλα να μην ξαναγινει." Με λιγα λογια εγω που καθομαι και περιμενω 7 μηνες να βρεθει δοτρια ειμαι μ@#$@&ας και τωρα ενω κανονικα θα επρεπει να πλησιαζει η σειρα μου θα με πανε ακομα πιο πισω! Δηλαδη ποσο ακομα να περινενω; Και εχει προβλημα και ο αντρας μου και θα ειναι ακομα πιο δυσκολο. Αυτο ειναι απαραδεκτο. Πιστευα οτι τουλαχιστον μεταξυ μας οι κοπελες που ταλαιπωρουμαστε με τετοια θεματα ειχαμε μια αλληλεγγυη και προσπαθουσαμε να βοηθησουμε η μια την αλλη οπως γινεται εδω μεσα, αλλα αυτο πραγματικα με στεναχωρησε παρα πολυ. Αν ειναι ετσι να αρχισω κ εγω τα τηλεφωνα και τα κλαματα αν ετσι γινονται οι δουλειες...Κλαιω απο τα νευρα μου σημερα. Δε θελω να πω και κατι στο γιατρο γιατι θα εκθεσω τη φιλη μου αλλα θα τον παρω τηλ να δω τι θα μου πει. Αν και καθε φορα που παιρνω μου λενε δεν ειχαμε νεα ακομα γι αυτο δε σε πηραμε. Αντε να δουμε.

Τουλαχιστον προχωρησε η ετ της φιλης μου οποτε υπαρχει και ενα θετικο στην ολη κατασταση. 

Ρε κοριτσάκι μου τι είναι αυτά τώρα; Γίνονται σοβαρά; Έχω πέσει από τα σύννεφα .κατανοώ απόλυτα την ψυχολογική σου κούραση τόσους μήνες αναμονής.δεν ξέρω πως την παλεύεις ειλικρινά. Οπωσδήποτε πάρε τον γιατρό σου. Να σου πει εστω γιατί τόση αναμονή  αλήθεια δεν θυμάμαι πόση αναμονή σου είπε ότι θα έχεις; 

Για να σου φτιάξω κάπως λίγο τη διάθεση σκέψου αυτο που είπα πριν λίγες μέρες..είμαστε μοναδικές κοριτσαρες μου. Δύσκολο να βρούνε κάποια που να μας μοιάζει!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Viv37 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι πολυ αναστατωμενη σημερα. Πηγε στο κεντρο που θα παω κ εγω μια φιλη και τυχαια ακουσε μια νοσοκομα να μιλαει με το γιατρο μου και του φωναζε λεγοντας :"μας πηρε μια πελατισσα σας και εκλαιγε και ηταν αναστατωμενη και παρακαλουσε να τη βαλουμε πιο ψηλα στη λιστα. Εμεις τηρουμε ευλαβικα τη σειρα αλλα αναγκαστηκαμε να την ανεβασουμε αλλα να μην ξαναγινει." Με λιγα λογια εγω που καθομαι και περιμενω 7 μηνες να βρεθει δοτρια ειμαι μ@#$@&ας και τωρα ενω κανονικα θα επρεπει να πλησιαζει η σειρα μου θα με πανε ακομα πιο πισω! Δηλαδη ποσο ακομα να περινενω; Και εχει προβλημα και ο αντρας μου και θα ειναι ακομα πιο δυσκολο. Αυτο ειναι απαραδεκτο. Πιστευα οτι τουλαχιστον μεταξυ μας οι κοπελες που ταλαιπωρουμαστε με τετοια θεματα ειχαμε μια αλληλεγγυη και προσπαθουσαμε να βοηθησουμε η μια την αλλη οπως γινεται εδω μεσα, αλλα αυτο πραγματικα με στεναχωρησε παρα πολυ. Αν ειναι ετσι να αρχισω κ εγω τα τηλεφωνα και τα κλαματα αν ετσι γινονται οι δουλειες...Κλαιω απο τα νευρα μου σημερα. Δε θελω να πω και κατι στο γιατρο γιατι θα εκθεσω τη φιλη μου αλλα θα τον παρω τηλ να δω τι θα μου πει. Αν και καθε φορα που παιρνω μου λενε δεν ειχαμε νεα ακομα γι αυτο δε σε πηραμε. Αντε να δουμε.

Τουλαχιστον προχωρησε η ετ της φιλης μου οποτε υπαρχει και ενα θετικο στην ολη κατασταση. 

Εχεις πολυ δικιο να κλαις απο τα νευρα σου..7 μηνες ειναι παααρα πολυ μεγαλο διαστημα...και φυσικα παντα θα υπαρχουν αυτοι οι ανθρωποι που περιγραφεις..με κλαματα κ μικροπρεπειες να μην υπολογιζουν κανεναν..να παρεις τηλ να ρωτησεις τι γινεται..

  • Λυπημένη/-ος 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, koukouvagia είπε:

Μπράβο Χρύσα μου, τι ωραία αναπάντεχα νέα! Φαντάζομαι πλέον συνειδητοποιείς πόσο πιο κοντά είσαι στο όνειρο! Καταλαβαίνω απόλυτα το μιξ αγωνίας και χαράς! Αναμένουμε νέα για πολλές, καλές βλαστοκυστούλες την επόμενη εβδομάδα! :wub:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Ρε κοριτσάκι μου τι είναι αυτά τώρα; Γίνονται σοβαρά; Έχω πέσει από τα σύννεφα .κατανοώ απόλυτα την ψυχολογική σου κούραση τόσους μήνες αναμονής.δεν ξέρω πως την παλεύεις ειλικρινά. Οπωσδήποτε πάρε τον γιατρό σου. Να σου πει εστω γιατί τόση αναμονή  αλήθεια δεν θυμάμαι πόση αναμονή σου είπε ότι θα έχεις; 

Για να σου φτιάξω κάπως λίγο τη διάθεση σκέψου αυτο που είπα πριν λίγες μέρες..είμαστε μοναδικές κοριτσαρες μου. Δύσκολο να βρούνε κάποια που να μας μοιάζει!!! 

Πραγματικα δηλαδη να τρελλαθω μου ερχεται. Μου ειχε πει αρχικα 3 μηνες. Μετά λογω κορονοιου μου ειπε οτι πηγαν πισω ολα και οτι θα χρειαστει να περιμενω 6-9 μηνες. Οταν ρωτησα γιατι ειπε οτι κανουν πολλους ελεγχους στις δοτριες και δεν τις δεχονται ολες οπως κανουν αλλα κεντρα και αλλες τετοιες βλακειες. Ολοι κανουν ελεγχους! Δε νομιζω οτι θελει καποιος βα ρισκαρει τη φημη του με το να αμελησει τις εξετασεις ή να δεχτει κοπελες που δεν ειναι καταλληλες λογω ηλικιας ή δεν ξερω και γω τι αλλο. 

Το γιατρο μου τον εμπιστευομαι πολυ και ειναι εξαιρετικος ανθρωπος και γιατρος αλλα κατι τετοια με κανουν να αμφιβαλλω για καποια πραγματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaelatarzan είπε:

εμενα ακουει σταβεντο κ mad clip...ελεος ομως ....μας εφαγε η καταψυξη καλα λες πειραγμενες βγηκαν..αχχαχαχαχαχψαχαα κλαιω παναγια μ απο τα γελια...

αγαπαμε κουρτη κ Στεφανία λεμε...

Kι η δικια μου τρελαινεται για Mad Clip, χαχαχαχαχαχ!!!!

Ε, ρε σουξε ο Κουρτης ομως!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Ετσι οπως τα λες. Ηταν να μην πατει φορα. Μου τα ειπε ολα πηραμε και μαζι τν ανδρολογο τηλ και τα συζητησαμε και βγαλαμε μια ακρη. Ελπιζω να πανε ολα καλα. Θα δουμε. Εσυ σκεψου το σοβαρα να γινεις συμβουλος υποβοηθουμενης γονιμοποιησης μια και απεκτησες τοσες γνωσεις!! Τωρα που θα εχεις παιδακι (γιατι με τοσο καλο που κανεις θα σου επιστραφει κ εσενα δεν υπαρχει περιπτωση) θα μπορεις να το κανεις καριερα απο το σπιτι :)

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τα όμορφα σου λόγια! Πραγματικά με συγκινείται όλες σας με τα γλυκά σας λόγια και με κάνετε να ντρέπονται.. με έχουν βοηθήσει και εμένα πολλά κορίτσια μέσα από το φόρουμ πολύ περισσότερο από όσο θα πίστευα ποτέ ότι υπάρχουν τόσο καλοί άνθρωποι σε αυτή τη ζωή και το ελάχιστο που μπορώ να κάνω είναι να το ανταποδώσω όπου και όσο μπορώ. Σας αγαπώ όλες να ξέρετε, κάποιες περισσότερο βέβαια αλλά έχω πονέσει με τις ιστορίες όλων σας και το μόνο που εύχομαι ολόψυχα είναι καμία γυναίκα που το θέλει να μη μείνει με άδεια αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 6

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι πολυ αναστατωμενη σημερα. Πηγε στο κεντρο που θα παω κ εγω μια φιλη και τυχαια ακουσε μια νοσοκομα να μιλαει με το γιατρο μου και του φωναζε λεγοντας :"μας πηρε μια πελατισσα σας και εκλαιγε και ηταν αναστατωμενη και παρακαλουσε να τη βαλουμε πιο ψηλα στη λιστα. Εμεις τηρουμε ευλαβικα τη σειρα αλλα αναγκαστηκαμε να την ανεβασουμε αλλα να μην ξαναγινει." Με λιγα λογια εγω που καθομαι και περιμενω 7 μηνες να βρεθει δοτρια ειμαι μ@#$@&ας και τωρα ενω κανονικα θα επρεπει να πλησιαζει η σειρα μου θα με πανε ακομα πιο πισω! Δηλαδη ποσο ακομα να περινενω; Και εχει προβλημα και ο αντρας μου και θα ειναι ακομα πιο δυσκολο. Αυτο ειναι απαραδεκτο. Πιστευα οτι τουλαχιστον μεταξυ μας οι κοπελες που ταλαιπωρουμαστε με τετοια θεματα ειχαμε μια αλληλεγγυη και προσπαθουσαμε να βοηθησουμε η μια την αλλη οπως γινεται εδω μεσα, αλλα αυτο πραγματικα με στεναχωρησε παρα πολυ. Αν ειναι ετσι να αρχισω κ εγω τα τηλεφωνα και τα κλαματα αν ετσι γινονται οι δουλειες...Κλαιω απο τα νευρα μου σημερα. Δε θελω να πω και κατι στο γιατρο γιατι θα εκθεσω τη φιλη μου αλλα θα τον παρω τηλ να δω τι θα μου πει. Αν και καθε φορα που παιρνω μου λενε δεν ειχαμε νεα ακομα γι αυτο δε σε πηραμε. Αντε να δουμε.

Τουλαχιστον προχωρησε η ετ της φιλης μου οποτε υπαρχει και ενα θετικο στην ολη κατασταση. 

Σε ποιο γιατρο εισαι κοριτσι? Παντως κι εμενα τοσο εκαναν 6 με 7 μηνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...