Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ΧΡΥΣΑΜ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΑ ΧΡΥΣΑ ΣΑΣ ΑΥΓΑ......9ως μ είσται ????? σας διαβαζω συχνά καθε μερα αλλα δεν προλαβαίνω με τον κοκοβιο να γραψω.  μολις βλέπει κιν.αφηνιαζει κ θελει λαλα λεει ....αχχαχααχχαχα ξέρει κ το ytube τρομαρα της....μπελα μεγάλο εχω σας λεω....

Ακουω τις σκέψεις σας κ πως μπορω να βοηθησω ..  αν μπορω να κανω κατι θα υο κανω με ολη μ την καρδια....

μην μ πέφτετε.. μονο αυτο δεν θελω να βλέπω  .. εμεις εδω είμαστε ολες μαζι.. η λια για την αλλη  ....γυναίκες δυναμικές με μεγαλη πυγμή....

γυναίκες που πηραμε ΧΡΥΣΑ ΑΥΓΑ ...κ αυτα θα σας κανουν μανες ολες σας....

Σας αγαπω πολυ..  

Τι ζηταει  να δει ο κοκοβιος στο youtube??? 

H δικια μου γουσταρει trap μουσικη! Ε, ρε τι κανει η καταψυξη:D:lol:

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 30 λεπτά , Georgia81 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

Σου στελνω οοοολη μου την θετικη ενεργεια!!!!ολα θα πανε καλα και συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!!


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Georgia81 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

Καλά αποτελέσματα ευχομαι!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Condios είπε:

Κορίτσια καλημέρα,,,πλέον βάσει νόμου που τροποποιήθηκε τον Ιούλιο (και δόξα το Θεό για αυτό) υπάρχει άδεια για "υποβοήθουμενη αναπαραγωγή" και καλύπτει 7 εργάσιμες μέρες και για τον ιδιωτικο τομέα. Εγώ τώρα τον Οκτώβριο που έκανα ετ δε ρώτησα αν τη δικαιουμαι,,,απλά ρώτησα σε τί πεδιο να τη δηλώσω (επειδή τηνυποβάλουμε συστημικά μέσω Η/Υ ) και τους κότσαρα και φάτσα κάρτα και το νόμο για να μην ψάχνονται. Με τις ευχές του HR πήγα,,,,δεν ανοίγει ρουθούνι,,,απαγορεύεται να αρνηθούν και να ρωτήσουν το οτιδήποτε.....μη μασάτε! 

Με το καλό Χρυσουλάκι μου καλές γονιμοποιήσεις!!!!! Λογικά θα πάτε και εσείς το Σάββατο για να δώσετε σπέρμα! Με το καλό να έρθουν όλα! 

Προφανώς και ο Κουρτης τις μοιράζει τις δότριες, ας μην τρωμε κουτόχορτο όλες. Ένα 60% συνήθως φτάνει βλαστοκύστες,,,,αν έχει 10 καλά ωάρια ίσως φτάσουν τα 6 (εκεί ίσως και η δότρια να μη μοιράζεται) , αν σου πουν 8 καλά ωάρια να περιμένεις 4-5 καλά ωάρια,,,που συνήθως τα 4 είναι καλά (εκεί να είσαι σίγουρη πως μοιράζεται η δότρια). Να ρωτήσεις οπωσδήποτε όταν φτάσουν βλαστοκύστες,,,,να σου πουν ,,,,, εγγράφως αν γίνεται βαθμολογίες βλαστοκύστεων,,,,ΑΑ, ΒΑ, ΑΒ & ΒΒ είναι οκ για να δώσουν εμφύτευση άρα και εγκυμοσύνη , οτιδήποτε κατώτερο κατά την ταπεινή μου γνώμη οχι. Και τί αριθμούς μπροστά,,,,5ΑΑ,,,,3ΑΒ? κατάλαβες. 

Συνήθως τα χρήματα τα δίνεις οταν ενώνεις ,,,, εγώ τουλάχιστον στον Τσιρ τα έδωσα στην ένωση όλα "κασεράκι" μπροστά....κλάμα και πόνος αλλά χαλάλι όταν πετυχαίνουν όλα .

Πάλι καλά!!! Που υπάρχει και αυτή η άδεια! Δεν το ήξερα. Εγώ δεν είχα ποτέ θέμα γτ είχα κάνει συνεννόηση με την εταιρία που ήμουν προ κορονοιου. Πλέον σπιτάκι μ. 

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αθήνα μένω ναι. Ο γιατρός μας είπε να δώσουμε νωρίτερα σε περίπτωση που κάτι τύχει και δεν μπορεί να πάει ο καλός μου την ημέρα της ωοληψιας. Ωστόσο δεν έχω καμία ενημέρωση αν το δείγμα ήταν καλό η όχι. Ρώτησα κ δεν χρειάζεται να ξαναπάει το Σάββατο. Εμ βέβαια χωρίς απόδειξη. Αφού τα μοιραζόμαστε τα ωάρια αλλά η καθεμία μας υποτίθεται πληρώνει φάρμακα και εξετάσεις...αστα φίλη μου μεγάλη μπίζνα αλλά έλα που τους έχουμε ανάγκη 

Εγώ δουλεύω σε γραφείο. Εργοδότης είναι μαμά κ κόρη. Είναι κάπως οικογενειακό αν θέλεις το κλίμα και δυστυχώς πρέπει να λογοδοτουμε για το οτιδήποτε. Ενδεικτικά σου αναφέρω ότι προπερσι που με είχε βγάλει σε αναστολή λόγω κοβιντ για 2 μήνες δεν μου έδωσε την καλοκαιρινή μου άδεια αφού καθόμουν τον χειμώνα ..καταλαβαίνεις σκεπτικό εργοδότων χαχαχαχα. Μωρέ ας πάνε όλα καλά και θα κάτσω σύμφωνα με τον νόμο και κουβεντα δεν θα πουν.. απλά επειδή κάνω πολλές εξωτερικές δουλειές τους κόβω τα πόδια με την απουσία μου. Ε όχι καλές μου θα κάτσω να χαϊδεύω την κοιλιά μου να παρακαλώ τα εμβρυακια μου να γατζωθουν. Τι πιο σοβαρό από αυτό??

Αυτό ακριβώς θα κάνεις θα κάτσεις αρπαχτή με τα μωρουλινια κ χεστηκες!!! 

3 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλημερα!!! Τι υπεροχα νεα!! Και εγω ετσι αντεδρασα οταν βρεθηκε η δοτρια!! Πανικος και χαρα ταυτοχρονα!! Ευχομαι να παρεις οσο περισσοτερες βλαστοκυστες γινεται!! Και εγω τα 2500 μετρητα βεβαια!!

 

Κοριτσια εγω οσο περνανε οι μερες εχω κ πιο πολυ αιμα..εχθες 2η μερα ειχα πολυ καφε και σημερα κατακοκκινο..περιοδος κανονικοτατη..παιρνω και τα καφε τα σικλακουρ..μηπως πρεπει να τα σταματησω?να σας θυμησω οτι μου ηρθε αιμα 14η μερα του κυκλου..νομιζω θα τρελαθω..σκεφτομαι οτι δεν με ποιανουν τα φαρμακα και δεν θα φτασω ποτε σε ετ...

Κοριτσακι μ γλυκό πάρε τον γιατρό να τον ρωτήσειςηνντα παίρνεις τζάμπα αν είσαι σε περίοδο κανονικά. Θα φτάσεις κανονικότατα την επόμενη με το καλό! Θα χαλαρώσεις τώρα στις γιορτές και με το καλό σε λίγες μέρες μπαίνουμε Γενάρη και αρχίζεις!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Georgia81 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

Καλώς την!!! Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!!! Θα έχεις χοριακη τα Χριστούγεννα ε;; Καλά για την Στεφανία δεν το συζητάω!!! Θέα!!!

Μου δίνεις κουράγιο με τις 6 βλαστοκυστες!!! 

Θα τα καταφέρουμε όλες θα δείτε κορίτσια μου!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Και εγώ άσχετη είμαι μη νομίζεις χαχαχαχα. Μόλις έχω το οποιοδήποτε νέο θα σας πω. Εξάλλου καλό είναι να μαθαίνουμε η μία από την άλλη. 

Κοριτσακι μ πόσο καιρό του πήρε να βρει τη δοτρια; 

πρίν από 51 λεπτά , Neli83 είπε:

Μολις με πηραν τηλ..εφοσον ηρθε περιοδος αρχιζω απο το σαββατο παλι σικλακουρ τα λευκα για προετοιμασια..ρωτησα γιατι μου ηρθε περιοδος με τα χαπια και μου ειπαν δεν ειναι κατι..ηταν να ερθει...τι να πω...εχω πολλες αποριες αλλα θα τις κανω στον γυναικολογο οταν θα παω για υπερυχο..

Μήπως σου άλλαξε ο κύκλος; το έχω ξανακούσει αυτό παντός 

 

πρίν από 44 λεπτά , Georgia81 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

Καλωσηλθες κοριτσι μου εύχομαι με το καλό ένα κατά θετικό τεστ μια τριψηφια χοριακη και ενα υγιέστατο παιδάκι!!! 

 

πρίν από 37 λεπτά , Aria. είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις !!!να αλλάξουμε το όνομα στο forum όλες Κούρτη χαχαχαχα

Μα πραγματικά και εγώ σόου δεν έχω ξεκινήσει ακόμα εκεί θα πάω χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά κορίτσια Ε μα πραγματικά αξίζει ο άνθρωπος καταρχήν είναι άνθρωπος δεν κοιτάζει να σου πάρει τα λεφτά, προχτές στην ετ ήτανε αγχωμένος και αυτός και η στεφανια δλδ με συγκινησανε έχω αλλάξει τόσους γιατρούς δεν τους αλλάζω με τίποτα.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Neli83 είπε:

Μολις με πηραν τηλ..εφοσον ηρθε περιοδος αρχιζω απο το σαββατο παλι σικλακουρ τα λευκα για προετοιμασια..ρωτησα γιατι μου ηρθε περιοδος με τα χαπια και μου ειπαν δεν ειναι κατι..ηταν να ερθει...τι να πω...εχω πολλες αποριες αλλα θα τις κανω στον γυναικολογο οταν θα παω για υπερυχο..

Έτσι? χωρίς υπέρηχο και ορμονικές? Κορίτσια μου αγαπημένα , και απευθύνομαι και στις παλαιότερες που ήδη έχουν μωράκι και σε όσες ακόμα προσπαθούν με οποιοδήποτε τρόπο, είμαι τόσο άσχετη ή η απάντηση "δεν είναι κάτι , ήταν να έρθει " εμένα μου φαίνεται μεσοβέζικη? Χωρις υπέρηχο χωρίς ορμονικές, χωρίς την απόκλιση κυστικού , έρχεται έτσι άιντε η περίοδος στα μέσα του κύκλου??? Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω??? Νελάκι μου καλό να ρωτήσεις το γυναικολόγο σου οπωσδήποτε κορίτσι μου, όσο και να μην είναι εξωσωματιστής, σα γυναικολόγος θα μπορεί να σου εξηγήσει γιατί συμβαίνει "διαταραχή κύκλου" , αν αυτό συμβαίνει,,,και πόσο μάλλον ενώ είσαι στη φάση προετοιμασίας για τη σημαντικότερη στιγμή του να υποδεχτείς τα μωράκια σου! Τις απορίες μας τις λύνουν οι ειδικοί,,,,στην τύχη αφενόμαστε μόνο όταν έχει ολοκληρωθεί η ετ με σωστές όλες τις προϋποθέσεις και εφοσον εμείς και ο γιατρός κάναμε ότι πέρναγε από το χέρι μας. Είμαι παρανοϊκή που θυμώνω με τις "απλές" απαντήσεις τους ενώ εμάς καίγεται ο απαυτός μας και η τσέπη μας και η ψυχούλα μας??? 

πρίν από 56 λεπτά , Georgia81 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

Με το καλό να "δέσουν" τα μωρακια σας μέσα σου και να σε κάνουν μανούλα. Ολόθερμες ευχές για υπέροχα Χριστούγεννα...και να θυμάσαι πως,,,ένα τέλειο ωάριο βελτιώνει ένα μέτριο σπέρμα,,,πάμε δυνατά,,,,για μπεμπεδόσκονη σε όλες μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Condios είπε:

Έτσι? χωρίς υπέρηχο και ορμονικές? Κορίτσια μου αγαπημένα , και απευθύνομαι και στις παλαιότερες που ήδη έχουν μωράκι και σε όσες ακόμα προσπαθούν με οποιοδήποτε τρόπο, είμαι τόσο άσχετη ή η απάντηση "δεν είναι κάτι , ήταν να έρθει " εμένα μου φαίνεται μεσοβέζικη? Χωρις υπέρηχο χωρίς ορμονικές, χωρίς την απόκλιση κυστικού , έρχεται έτσι άιντε η περίοδος στα μέσα του κύκλου??? Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω??? Νελάκι μου καλό να ρωτήσεις το γυναικολόγο σου οπωσδήποτε κορίτσι μου, όσο και να μην είναι εξωσωματιστής, σα γυναικολόγος θα μπορεί να σου εξηγήσει γιατί συμβαίνει "διαταραχή κύκλου" , αν αυτό συμβαίνει,,,και πόσο μάλλον ενώ είσαι στη φάση προετοιμασίας για τη σημαντικότερη στιγμή του να υποδεχτείς τα μωράκια σου! Τις απορίες μας τις λύνουν οι ειδικοί,,,,στην τύχη αφενόμαστε μόνο όταν έχει ολοκληρωθεί η ετ με σωστές όλες τις προϋποθέσεις και εφοσον εμείς και ο γιατρός κάναμε ότι πέρναγε από το χέρι μας. Είμαι παρανοϊκή που θυμώνω με τις "απλές" απαντήσεις τους ενώ εμάς καίγεται ο απαυτός μας και η τσέπη μας και η ψυχούλα μας??? 

Με το καλό να "δέσουν" τα μωρακια σας μέσα σου και να σε κάνουν μανούλα. Ολόθερμες ευχές για υπέροχα Χριστούγεννα...και να θυμάσαι πως,,,ένα τέλειο ωάριο βελτιώνει ένα μέτριο σπέρμα,,,πάμε δυνατά,,,,για μπεμπεδόσκονη σε όλες μας.

Η αληθεια ειναι οτι κ εγω δεν την περιμενα αυτη την απαντηση..δεν μιλησα μαζι του οποτε μπορει να ηταν απλα μια απαντηση της κοπελας που με πηρε να μου δωσει οδηγιες..δεν θα σου πω ψεματα..με μιση καρδια θα ξεκινησω την αγωγη..αλλα δεν μπορω να περιμενω κ αλλον εναν μηνα να παει χαμενος ενω εχω ετοιμα τα μωρα μου και με περιμενουν...ελπιζω να μου λυσει τις αποριες ο γυναικολογος..θα κανω υπομονη μεχρι τις 27 του μηνα που μου ειπαν να κανω υπερυχο..


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Ρε συ ειλικρινά να ανοίξουμε ένα ιατρείο;;; μα την Παναγία τόσα χρόνια τόσοι γιατροί ΕΝΑΣ δεν μ τα είπε τόσο αναλυτικά! Εσύ μιλάμε έχεις κάνει διατριβη όχι αστεία!!! :)

 

 

Έθιξες μεγάλο θέμα κορίτσι μ κόκα κόλα και εμένα ο δικός μ τόσο έπινε ξυοναγε στον ύπνο του άνοιγε ψυγείο και κατέβαζε μισό λίτρο χωρίς αναπνοή ήθελα να ήξερα δεν καιγόταν;;; εμένα το έκοψε όταν άλλαξα από κανονική σε zero γτ παίρνω γλουκοφειζ λόγο αντίστασης στην ινσουλίνη και μου είχε πει θα πίνω από αυτή. Έλα που αυτή δεν είναι τόσο εθιστική όσο η άλλη. Δοκίμασε να αλλάξεις γεύση η μαρκα. 

Τι εννοείς σου αλλάξανε τον αδοξαστο; μεγάλο θέμα η δουλειά κορίτσι με την εξωσωματική η αλήθεια είναι μεγάλο θεμα

 

Αααα να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!! :)

Ναι ρε συ τι κακό κ αυτό έχω δύο τόμους με εξετάσεις κλασερ ολόκληρα και τα 3/4 τα έχω κάνει μόνη μου έτσι. Πόσο με νευριάζει αυτό που δεν λένε εξετάσεις. Καταλαβαίνω ότι κάποιες είναι ακριβές αλλά δώσε μου εμένα την επιλογή. Ξέρεις πόσες φορές έκανα εξετάσεις μόνη μ και έβγαινε κάτι και μ έλεγαν πάλι καλά! 

 

Κανονισε εσύ τι λες για το ανηψουδοκωλι μου μην σε φάω Λάχανο! Σαγαπω άπειρα 

Τσίμπα κωλι 

 

 

 

 

Κορίτσια εμείς πήγαμε στον δικό μας τον γιατρό που μας έβλεπε μέχρι τώρα και μας είπε ότι το σπέρμα έχει θέμα. Και επίσης ότι η αντίσταση στην ινσουλίνη όταν κάνεις διέγερση σου επιρεαζει τα ωάρια κάποιες φορές. Λογικά εμένα με επιρεαζει παρόλο που έχω καλά αυγά. Αυτός σύστησε ξανά διέγερση ήπια με προεμφυτευτικους μπας και βρούμε κάνενα έμβρυο. Δεν το έλεγε με μεγάλη πίστη όμως. Του λέω αν πάρουμε τα Α... μας πάλι; μου λέει λυπάμαι αλλά μετά δυστυχώς δεν μπορείτε. Δανεικά του λέω; μου λέει αυτό! Και τα δύο του λέω;;;;; μου λέει ναι! Ευλογησον λέω Παναγία μ το άκουσε και από αλλού. Άλλαξε τις βιταμινες στον άντρα μ και καλά για να προχωρήσουμε από τον νέο χρόνο. Που δεν θα προχωρήσουμε αλλά ο άντρας μ θα τα πάρει δεν χάνει τπτ γτ έτσι κ αλλιώς θα πρέπει να κάνει εξέταση για μικρόβια κ Κιρσοκηλη από τον νέο χρόνο. Ο συζυξ νιώθει λίγο καλύτερα λέει γτ δεν του έδωσε ελπίδες για κάτι. Μ είπε  ας κάνουμε έτσι ένα παιδάκι με δανεικά και τα δύο και μετά αν έχουν κάνει δουλειά οι νέες βιταμίνες να δοκιμάσουμε μόνοι μας. Του λέω αν έχουν κάνει δουλειά μετά δεν κάνουμε καν εξωσωματική. Πάμε με παρακολούθηση ωορηξιας και βαράμε μόνοι μας! 

Αυτά τα νέα μ καλά ήταν χάρηκα που τα άκουσε κ από αλλιυ. Επόμενο βήμα αύριο πάμε στον εξωσωματικο που κάνει δανεικά να δούμε τι θα μας πει πρώτο ραντεβού! 

Και ο Θεός βοηθός! 

Μπράβο! Ωραία νέα!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Neli83 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι κ εγω δεν την περιμενα αυτη την απαντηση..δεν μιλησα μαζι του οποτε μπορει να ηταν απλα μια απαντηση της κοπελας που με πηρε να μου δωσει οδηγιες..δεν θα σου πω ψεματα..με μιση καρδια θα ξεκινησω την αγωγη..αλλα δεν μπορω να περιμενω κ αλλον εναν μηνα να παει χαμενος ενω εχω ετοιμα τα μωρα μου και με περιμενουν...ελπιζω να μου λυσει τις αποριες ο γυναικολογος..θα κανω υπομονη μεχρι τις 27 του μηνα που μου ειπαν να κανω υπερυχο..

Νελάκι μου καλό,,,τα μωράκια σου εκεί είναι και σε περιμένουν όποτε είσαι έτοιμη και άψογα έτοιμη μάλιστα για να τα δεχτείς!!! Το να τα μεταφέρεις για να τα μεταφέρεις δε λέει τίποτα απο μόνο του κορίτσι μου καλό. Ο σκοπός είναι να γίνει και να πετύχεις το όνειρο και να γίνει πραγματικότητα. Όπως επίσης το να σε παίρνει μια κοπελα που οι απαντήσεις της δε σε καλύπτουν άρα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον πιο ειδικό είναι υποχρεωσή τους και όχι εξυπηρέτηση. Πραγματικά σε θαυμάζω για την υπομονή σου στο να πάρεις φάρμακα χωρίς μετρήσεις. "Χαμένος" θα πάει ένας μήνας αν δε σε προετοιμάσουν κατάλληλα και όχι αν δεν κάνεις άμεσα την ετ,,, "χαμένος" θα πάει ένας μήνας αν κάνουν μλκίες και πληρώσεις και απογοητευτείς και και και....εννοείται πως πάμε με θετική ενεργεια,,,αλλά αφού σιγουρέψουμε ότι όλα γίνονται σωστά! Τηλεφωνικά απαίτησε έστω απαντήσεις....για μένα και ορμονικές και υπέρηχο αλλά,,,,αν στις 27/12, δηλαδή σε 11 μέρες δεν είναι πάλι κάτι καλά (χτύπα ξύλο) τί θα σου πουν,,,,???? "α δεν πειράζει δεν ήταν καλός ο κύκλος",,,(αλλά εσύ χαπακώνεσαι και αδημονείς και ελπίζεις και περιμένεις) Να τα κάνεις όλα αυτά αλλά να είσαι ήρεμη και σίγουρη και καλυμένη από τις απαντήσεις τους. Αυτοί είναι μεν κέντρο εξωσωματικής αλλά είναι και επιχείρηση ,,, και αν εσένα είναι η πρώτη σου προσπάθεια ,,,δεν τους ενδιαφέρει,,,γιατί 1ον είσαι ψαρωμένη λόγω απειρίας,,,2ον έχεις αφεθεί στα χέρια τους και στην (α)ενημέρωσή τους,,,,3ον έλα μωρέ μικρή είναι θα ξαναπροσπαθήσει,,,γιατί αφού μπορείς όντως να πετύχεις με την 1η αν είναι όλα σωστά καμωμένα. 

Για να εξηγηθώ να μην παρεξηγηθώ,,,δεν έχω κανένα μένος με κανένα κέντρο και με κανέναν γιατρό,,,σέβομαι άπειρα το λειτουργημά τους όταν αυτό παραμένει λειτούργημα και όχι στεγνή και στυγνή επιχείρηση,,,επειδή έχω περάσει και έχω ΄φάει πολλά και απεύχομαι σε όλες τις νεες κοπελες να τα ζήσουν και να πετύχουν με την 1η τους προσπάθεια,,,,μιλήστε,,,μόνο εσείς ξέρετε το σώμα σας,,,σας μιλάει,,,ακούστε το ένστικτό σας,,απαιτείστε να γνωρίζετε. Κακό είναι να μή γνωρίζεις όχι να ρωτάς. Κάνοντας τις σωστές ερωτήσεις παίρνετε τις σωστές απαντήσεις. Βομβαρδίστε τους,,,τους δίνετε τα ζεστά σας λεφτάκια (κατά 90% μαυρα και αραχνα), την πίστη σας , την ψυχή σας την ίδια σε κατάθεση,,,, και απαιτείστε προσοχή που σας αξίζει όπως σε κάθε γυναίκα που θέλει να γίνει μανούλα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια πάλι εγώ!!! Λοιπόν τα αναπάντεχα νέα μου ..μόλις με πήρε η μαία του Κούρτη. Το Σάββατο έχει ωοληψια η δοτρια μου. Το απόγευμα θα τηλ του Κούρτη να μάθω ηλικία της κοπέλας. Η καρδιά μου πάει να σπάσει. Ας βάλει η Παναγία το χέρι της να πάνε όλα καλά. Τρέμω ...

Θα ρωτήσω τον γιατρό λεπτομεριες πχ να μου πει μια πιθανή ημερομηνία ετ για να προετοιμάσω λίγο το έδαφος δεδομένου ότι θα πάρω και την άδεια της εξωσωματικής που δικαιούμαι. 

Άντε με το καλό! Ξεκινάει το πανηγύρι τώρα! Σε λίγο καιρό εκεί που δεν το περμένεις θα σε πάρουν να σου πουν για τις βλαστοκυστούλες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Condios είπε:

Νελάκι μου καλό,,,τα μωράκια σου εκεί είναι και σε περιμένουν όποτε είσαι έτοιμη και άψογα έτοιμη μάλιστα για να τα δεχτείς!!! Το να τα μεταφέρεις για να τα μεταφέρεις δε λέει τίποτα απο μόνο του κορίτσι μου καλό. Ο σκοπός είναι να γίνει και να πετύχεις το όνειρο και να γίνει πραγματικότητα. Όπως επίσης το να σε παίρνει μια κοπελα που οι απαντήσεις της δε σε καλύπτουν άρα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον πιο ειδικό είναι υποχρεωσή τους και όχι εξυπηρέτηση. Πραγματικά σε θαυμάζω για την υπομονή σου στο να πάρεις φάρμακα χωρίς μετρήσεις. "Χαμένος" θα πάει ένας μήνας αν δε σε προετοιμάσουν κατάλληλα και όχι αν δεν κάνεις άμεσα την ετ,,, "χαμένος" θα πάει ένας μήνας αν κάνουν μλκίες και πληρώσεις και απογοητευτείς και και και....εννοείται πως πάμε με θετική ενεργεια,,,αλλά αφού σιγουρέψουμε ότι όλα γίνονται σωστά! Τηλεφωνικά απαίτησε έστω απαντήσεις....για μένα και ορμονικές και υπέρηχο αλλά,,,,αν στις 27/12, δηλαδή σε 11 μέρες δεν είναι πάλι κάτι καλά (χτύπα ξύλο) τί θα σου πουν,,,,???? "α δεν πειράζει δεν ήταν καλός ο κύκλος",,,(αλλά εσύ χαπακώνεσαι και αδημονείς και ελπίζεις και περιμένεις) Να τα κάνεις όλα αυτά αλλά να είσαι ήρεμη και σίγουρη και καλυμένη από τις απαντήσεις τους. Αυτοί είναι μεν κέντρο εξωσωματικής αλλά είναι και επιχείρηση ,,, και αν εσένα είναι η πρώτη σου προσπάθεια ,,,δεν τους ενδιαφέρει,,,γιατί 1ον είσαι ψαρωμένη λόγω απειρίας,,,2ον έχεις αφεθεί στα χέρια τους και στην (α)ενημέρωσή τους,,,,3ον έλα μωρέ μικρή είναι θα ξαναπροσπαθήσει,,,γιατί αφού μπορείς όντως να πετύχεις με την 1η αν είναι όλα σωστά καμωμένα. 

Για να εξηγηθώ να μην παρεξηγηθώ,,,δεν έχω κανένα μένος με κανένα κέντρο και με κανέναν γιατρό,,,σέβομαι άπειρα το λειτουργημά τους όταν αυτό παραμένει λειτούργημα και όχι στεγνή και στυγνή επιχείρηση,,,επειδή έχω περάσει και έχω ΄φάει πολλά και απεύχομαι σε όλες τις νεες κοπελες να τα ζήσουν και να πετύχουν με την 1η τους προσπάθεια,,,,μιλήστε,,,μόνο εσείς ξέρετε το σώμα σας,,,σας μιλάει,,,ακούστε το ένστικτό σας,,απαιτείστε να γνωρίζετε. Κακό είναι να μή γνωρίζεις όχι να ρωτάς. Κάνοντας τις σωστές ερωτήσεις παίρνετε τις σωστές απαντήσεις. Βομβαρδίστε τους,,,τους δίνετε τα ζεστά σας λεφτάκια (κατά 90% μαυρα και αραχνα), την πίστη σας , την ψυχή σας την ίδια σε κατάθεση,,,, και απαιτείστε προσοχή που σας αξίζει όπως σε κάθε γυναίκα που θέλει να γίνει μανούλα. 

Φυσικα και δεν εχεις τιποτα προσωπικο με το κεντρο...να ξερεις οτι εκτιμω πολυ τον τροπο που μου τα λες...δεν μου αρεσει να μου χαιδευουν τα αυτια .και εχεις δικιο..τα μωρα θα ειναι εκει...μηπως βιαζομαι??? Αχ δεν ξερω αληθεια... θα χαπακωθω τωρα αφου μου ειπαν κ ο Θεος βοηθος...

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia81 είπε:

Να είστε καλά κορίτσια Ε μα πραγματικά αξίζει ο άνθρωπος καταρχήν είναι άνθρωπος δεν κοιτάζει να σου πάρει τα λεφτά, προχτές στην ετ ήτανε αγχωμένος και αυτός και η στεφανια δλδ με συγκινησανε έχω αλλάξει τόσους γιατρούς δεν τους αλλάζω με τίποτα.

Σε ποιο κέντρο έκανες την ετ; Εμένα η δοτρια είναι στο Ρέα και είναι ένα κάποιο άγχος αυτό διότι θα προτιμούσα το Ιασώ η το μητέρα. Του έχω εμπιστοσύνη εννοείται αλλά κουβέντα να γίνεται...

2 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Κοριτσακι μ πόσο καιρό του πήρε να βρει τη δοτρια; 

Μήπως σου άλλαξε ο κύκλος; το έχω ξανακούσει αυτό παντός 

 

Καλωσηλθες κοριτσι μου εύχομαι με το καλό ένα κατά θετικό τεστ μια τριψηφια χοριακη και ενα υγιέστατο παιδάκι!!! 

 

Μα πραγματικά και εγώ σόου δεν έχω ξεκινήσει ακόμα εκεί θα πάω χαχαχαχα

Ξεκίνησα 13 Νοεμβρίου. Τότε μου είπε ότι με υπολογίζει για ετ Ιανουάριο το πολύ Φεβρουάριο. Μπαμ μπαμ μου βρήκε!!! Κατά τις 8 θα του τηλ να μάθω έστω ηλικία. 

πρίν από 30 λεπτά , Neli83 είπε:

Φυσικα και δεν εχεις τιποτα προσωπικο με το κεντρο...να ξερεις οτι εκτιμω πολυ τον τροπο που μου τα λες...δεν μου αρεσει να μου χαιδευουν τα αυτια .και εχεις δικιο..τα μωρα θα ειναι εκει...μηπως βιαζομαι??? Αχ δεν ξερω αληθεια... θα χαπακωθω τωρα αφου μου ειπαν κ ο Θεος βοηθος...

Εμ άδικο έχεις που λαχταράει κ εσύ τα εμβρυακια σου; Τόσο κόπο αγώνα και φαρμακωμα κάνουμε. Τι να πω κ εγώ από το πρωί έχει πάρει φωτιά ο πισινός μου με το συμπάθειο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...