Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ούτε Σαλοσπίρ. Τίποτα μου λέει ο γυναικολόγος πως δεν χρειάζομαι.. γενικα βλέπω συχνά και καφετιά και ο γυναικολόγος υποστηρίζει πως με μια ενδεχόμενη αντιπηκτική που δεν χρειάζομαι και θα πάρω προληπτικά μπορεί να επιδεινώσει αυτό το θέμα και να έχω καμία αιμορραγία. Όποτε θα το αναφέρω αύριο κ αυτό το δεδομένο στην αιματολόγο. Εσυ στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί ξεκίνησες στην αυχενική; Είδαν κάτι; Έκανες κάποιες εξετάσεις; Κι εγω 37 είμαι. 
      μια χαρά θα είναι η χοριακη σου καλε! Πήγαινε με χαρά και θάρρος να την κανεις μεθαύριο!! 

      εγώ όταν ειχα καφετιά μου  τα έκοβε όλα πάντως ! και αντιπηκτικές και σάλοσπιρ! ισχύει αυτό που σ λέει ! δλδ σκεψου τις μισές  μέρες της εβδομάδας ! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλημέρα, πρώτη φορα ακούω εξέταση για το σπερμα τοσο ακριβή…τι εξέταση ειναι, σου ειπε κατι παραπάνω ο γιατρός; Και αν θέλεις πες μας σε ποιο γιατρό εισαι, καλωσήρθες  και πολυ καλή επιτυχία 

Είμαι στο Ιακεντρο Θεσσαλονίκη.. Δεν μου εξήγησε ακριβώς απλά μου είπε ότι μετά τις πρώτες τρεις αποτυχίες κάνουν αυτή την εξέταση. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα χρειαστεί.. Ευχαριστώ πολύ. Σε όλες τις κοπέλες καλή επιτυχία εύχομαι και εγώ. 

πρίν από 55 λεπτά , marina_86 είπε:

Φυσικά και καταλαβαίνω. Έτσι κι αλλιώς από τη στιγμή που είχατε έτοιμα έμβρυα, δώρον άδωρον να κάνατε αυτή την εξέταση τώρα. Τα εμβρυακια σας είναι 3ης ημέρας ή βλαστοκυστες; 

Πολύ πολύ καλή επιτυχία εύχομαι @gigi 72!!! Μην ξεχνάς ότι παρά πολλές κοπέλες πέτυχαν με τη δεύτερη! Οπότε, έχεις πολλές πιθανότητες! Μην κάνεις καθόλου αρνητικές σκέψεις. 

Τα εμβρυακια ήταν 5 ημερών και έβαλα δύο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες.. Σήμερα είναι η τρίτη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Και πολλά φάρμακα επίσης. Παίρνω filicine 1 το πρωί 4 cyclacur το σύνολο 1 δόση vasclor το πρωί κολπικά 2 medrol 4mg 1salospir και 2 υπόθετα 200mg κολπικά utrogestan το βράδυ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 39 λεπτά , Viv37 είπε:

Κορίτσια είναι καμία με ΠΩΑ εδώ? Έχω απορίες για την αγωγή μου.

Επίσης μια ερώτηση. Η εμβρυομεταφορά γίνεται με μέθη?

Η εμβρυομεταφορα δεν θέλει μέθη. Είναι περίπου σαν το τεστ Παπ απλά κρατάει λίγο παραπάνω συν ότι βλέπεις και τα εμβρυακια σου στο μόνιτορ!!! Τι ακριβώς απορίες έχεις?

πρίν από 29 λεπτά , gigi 72 είπε:

Είμαι στο Ιακεντρο Θεσσαλονίκη.. Δεν μου εξήγησε ακριβώς απλά μου είπε ότι μετά τις πρώτες τρεις αποτυχίες κάνουν αυτή την εξέταση. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα χρειαστεί.. Ευχαριστώ πολύ. Σε όλες τις κοπέλες καλή επιτυχία εύχομαι και εγώ. 

Τα εμβρυακια ήταν 5 ημερών και έβαλα δύο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες.. Σήμερα είναι η τρίτη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Και πολλά φάρμακα επίσης. Παίρνω filicine 1 το πρωί 4 cyclacur το σύνολο 1 δόση vasclor το πρωί κολπικά 2 medrol 4mg 1salospir και 2 υπόθετα 200mg κολπικά utrogestan το βράδυ. 

Δε νομίζω να χρειαστεί γιατί θα τα πας υπέροχα και θα έχεις θετικό αποτέλεσμα . 

Για την εξέταση που λες δε νομίζω ρε συ να είναι τόσο ακριβή. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχει κανένα 200ρι ευρώ? Βέβαια κ πάλι τόσα που έχουμε σκάσει στους γιατρούς δεν περισσεύουν ούτε αυτά. 

Χοριακη ποτέ έχεις??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Viv37 είπε:

Κορίτσια είναι καμία με ΠΩΑ εδώ? Έχω απορίες για την αγωγή μου.

Επίσης μια ερώτηση. Η εμβρυομεταφορά γίνεται με μέθη?

Όσον αφορά στην εμβρυομεταφορά, γίνεται χωρίς μέθη. Είναι πολύ απλή διαδικασία. Φαντάσου ότι μοιάζει πολύ με ΠΑΠ τεστ χωρίς το ενοχλητικό ξύσιμο. 

Βέβαια, έχω διαβάσει και περιπτώσεις που έκαναν μέθη αλλά εκεί υπήρχε θέμα. Είναι πολύ σπάνιο όμως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viv37 said:

Κορίτσια είναι καμία με ΠΩΑ εδώ? Έχω απορίες για την αγωγή μου.

Επίσης μια ερώτηση. Η εμβρυομεταφορά γίνεται με μέθη?

Καλησπέρα!!! Εδώ ΠΩΑ και όχι εμβρυομεταφορα δε χρειάζεται μέθη. Σα διαδικασία δεν απαιτεί πολύ χρόνο. Νερό αρκετό να έχεις καταναλώσει πριν (τουλάχιστον αυτό μου είπαν) και μετά ξαπλωμένη για μισή ώρα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Οποιος απο τους 2 σας παει με δικο του υλικο πρεπει οπωσδηποτε. Η δοτρια δε θα εχει κυστικη ινωση (σε καμια περιπτωση δε θα γινοταν δεκτη αν ειχε) αλλα θα δουν αν εχει μεταλλαξεις και ποιες. Αν εχει καο εχετε κ εσεις αλλα διαφορετικες δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα. Αν ομως εχετε την ιδια τοτε θα υπαρχει προβλημα και μαλιστα μεγαλο. Εμας μας ειπαν οτι παλιοτερα δεν τη ζητουσαν αλλα τα τελευταια χρονια χωρις αυτη δε μας βαζουν καν στη λοστα οι εμβρυολογοι στην κλινικη που ειμαστε. Εμεις δωσαμε 250 μονο ο αντρας μου την εκανε. Ξερω κ αλλους που δωσανε 350 εκαστος! Θα σου ελεγα να μην το ρισκαρετε. Τοσα λεφτα ξοδεψαμε. Εξαλλου μπορεις να πεις στο γιατρο σου να σου τη γραψει και να πληρωσερε τα 50 που ειπες.

Χρυσα μου αν δεν την εκανε η δοτρια σας δεν εχει νοημα να την κανει ο αντρας σου γιατι αν εχει καποιες μεταλλαξεις τον ιδιο δεν τον επηρεαζουν σε τιποτα. Ειναι απολυτως υγειης. Μονο αν εχει τις ιδιες με τη δοτρια υπαρχει θεμα.  

Κι εγω το ειχα παθει 2-3 φορεα αλλα τα σταματουσα τα cyclacur οταν ερχοταν. Βεβαια εγω τα επαιρνα για να ερθει η περιοδος οποτε ειναι διαφορετικη περιπτωση. Πρωτοτυπεις! Αφου δεν αγχωθηκε ο γιατρος σημαινει οτι εισαι μια χαρα!

Ναι σκέφτομαι να την κάνει ο άντρας μου.να μην έχω άγχος.γιατι πλέον όλοι οι γιατροί την ζητάνε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Η εμβρυομεταφορα δεν θέλει μέθη. Είναι περίπου σαν το τεστ Παπ απλά κρατάει λίγο παραπάνω συν ότι βλέπεις και τα εμβρυακια σου στο μόνιτορ!!! Τι ακριβώς απορίες έχεις?

Δε νομίζω να χρειαστεί γιατί θα τα πας υπέροχα και θα έχεις θετικό αποτέλεσμα . 

Για την εξέταση που λες δε νομίζω ρε συ να είναι τόσο ακριβή. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχει κανένα 200ρι ευρώ? Βέβαια κ πάλι τόσα που έχουμε σκάσει στους γιατρούς δεν περισσεύουν ούτε αυτά. 

Χοριακη ποτέ έχεις??

Στις 31 του μηνός. 

πρίν από 13 λεπτά , Fili είπε:

@gigi 72 α μαζί είμαστε!!! Κι εγώ Δευτέρα έκανα την ετ και τώρα "γλυκιά" αναμονή Αντε με το καλό θα πω!! 

Ευχαριστώ πολύ.. Επίσης κορίτσι μου και σε σένα. 31 Ιανουαρίου η χοριακη. Με το καλό και εύχομαι θετικό αποτέλεσμα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , gigi 72 είπε:

Στις 31 του μηνός. 

Ευχαριστώ πολύ.. Επίσης κορίτσι μου και σε σένα. 31 Ιανουαρίου η χοριακη. Με το καλό και εύχομαι θετικό αποτέλεσμα 

Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!! Ολα καλα θα πανε!! Τωρα δεν θελει αγχος,απολαυστε το κλωσσημα με την @Fili !!!

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Viv37 είπε:

Κορίτσια είναι καμία με ΠΩΑ εδώ? Έχω απορίες για την αγωγή μου.

Επίσης μια ερώτηση. Η εμβρυομεταφορά γίνεται με μέθη?

Η εμβρυομεταφορα ειναι παιχνιδακι,οντως σαν τεστ-παπ..προσοχη στο νερο..εγω πηγα κ ποναγα κ με εβαλαν να παω τουαλετα...και ηπια μονο 1,5 μπουκαλακι..και με σηκωσαν αμεσως.δεν εμεινα ξαπλωμενη μισαωρο που διαβαζω σε αλλα κοριτσια. 

πρίν από 7 λεπτά , Fili είπε:

Πολύ κλωσημα όμως βρε @Neli83 νομίζω θα αφήσω το σχήμα μου στο τέλος στον καναπέ χαχχαχα

Και που εισαι ακομα!!!! Κ εγω τον βουλιαξα τον καναπε!!! Χαχα!!! 

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Fili είπε:

Εγω ηπια ενάμιση λίτρο και στο τέλος νομίζω αν δε με σηκωναν δε θα μπορούσα να κρατηθώ άλλο! Χεχχε

Εγω ουτε 1 λιτρο και φοβηθηκα οτι θα κατουρησω τον γιατρο..ασε που ποναγα πολυ..με αφησαν να κατουρησω αλλα οχι εντελως,αν μπορουσα να το κοψω..που οντως τα καταφερα και παλι γεματη ηταν η κυστη..ελεος..

  • Χαχα 3

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Neli83 είπε:

Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!! Ολα καλα θα πανε!! Τωρα δεν θελει αγχος,απολαυστε το κλωσσημα με την @Fili !!!

Χάχαχα.. Ναι απόλαυση άλλο πράγμα.. Χαλάλι η ταλαιπωρία αρκεί το θετικό αποτέλεσμα για να τα ξεχάσουμε όλα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neli83 είπε:

Εγω ουτε 1 λιτρο και φοβηθηκα οτι θα κατουρησω τον γιατρο..ασε που ποναγα πολυ..με αφησαν να κατουρησω αλλα οχι εντελως,αν μπορουσα να το κοψω..που οντως τα καταφερα και παλι γεματη ηταν η κυστη..ελεος..

Δηλαδή συγνώμη...πως γίνεται να κόψεις το κατούρημα στη μέση;; Δηλαδή κανεις λίγα κ μετά σφιγγεσαι?? Απαπαπα δεν θα μπορούσα με τίποτα. Κορίτσια εγώ στην ετ δεν είχα πιει νερό άντε ένα ποτηράκι. Κ πάλι να σκάσω ήμουν με το ζόρι κρατήθηκα μην τα κάνω πάνω μου.

Κορίτσια κλωσσες αφήστε μια ωραία γουβα στον καναπέ..λιωστε τον. Και μην ανησυχειται...θα σας κάνουμε δώρο εμείς οι ταλαιπωρες από έναν καναπέ..θα κάνουμε έρανο μεταξύ μας χαχαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Δηλαδή συγνώμη...πως γίνεται να κόψεις το κατούρημα στη μέση;; Δηλαδή κανεις λίγα κ μετά σφιγγεσαι?? Απαπαπα δεν θα μπορούσα με τίποτα. Κορίτσια εγώ στην ετ δεν είχα πιει νερό άντε ένα ποτηράκι. Κ πάλι να σκάσω ήμουν με το ζόρι κρατήθηκα μην τα κάνω πάνω μου.

Ειναι πολυ αβολο που θελουν γεματη κυστη...μου ειπαν να μετρησω μεχρι το 7 και αν μπορω να το κοψω ενταξει αλλιως θα με περιμεναν να πιω παλι νερο..κ οντως μπορεσα να το κανω κ στον υπερυχο η κυστη ηταν παλι γεματη...!


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...