Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

@Neli83 να σε ρωτήσω, η ετ έγινε στη Θεσσαλονίκη; Και μετά ταξίδεψες αμέσως για το σπίτι σου που είναι κάπου επαρχία; Σου ειπαν οτι ειναι οκ να ταξιδέψεις αμέσως; Σε ρωτάω γιατι πάντα όταν εκανα ετ αθηνα και ταξίδευα κατευθείαν για θεσσαλονικη φοβόμουν μήπως δεν κανει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

17 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.. Είμαι νέα στο forum και έχω κάποιες ερωτήσεις που μόνο κάποιες από εσάς που ίσως βιώσατε κάτι αντίστοιχο να μου απαντήσετε. Είμαι 49 χρόνων και μόλις χθες έκανα την 2η εμβρυομεταφορά με δανεικά ωάρια μιας και η πρώτη είχε αποτυχία. Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια στην ηλικία μου που να έχει μείνει έγκυος και με ποια προσπάθεια.. Δώστε μου λίγο θάρρος γιατί έχω απογοητευθεί.. Είναι η τελευταία μου ελπίδα να γίνω και εγώ μανούλα.Άργησα βέβαια αλλά διάφοροι λόγοι συντελεσαν σε αυτό. Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν καλή επιτυχία

Kαλησπερα! Πετυχα στα 48 μου, με δωρεα , στην τριτη προσπαθεια. Στην πρωτη εγκυος με εξωμητριο και στη δευτερη αρνητικο. Εχω μια κορη 17 μηνων. Μην ανησυχεις, η ηλικια της ληπτριας δεν παιζει ρολο. Σου ευχομαι να εισαι ηδη εγκυουλα!

πρίν από 28 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Δηλαδή συγνώμη...πως γίνεται να κόψεις το κατούρημα στη μέση;; Δηλαδή κανεις λίγα κ μετά σφιγγεσαι?? Απαπαπα δεν θα μπορούσα με τίποτα. Κορίτσια εγώ στην ετ δεν είχα πιει νερό άντε ένα ποτηράκι. Κ πάλι να σκάσω ήμουν με το ζόρι κρατήθηκα μην τα κάνω πάνω μου.

Κορίτσια κλωσσες αφήστε μια ωραία γουβα στον καναπέ..λιωστε τον. Και μην ανησυχειται...θα σας κάνουμε δώρο εμείς οι ταλαιπωρες από έναν καναπέ..θα κάνουμε έρανο μεταξύ μας χαχαχαχα. 

Εγω κοριτσια μου, μισο μπουκαλακι νερο ηπια στις δυο τελευταιες ετ . Δεν χρειαστηκε αλλο

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fili είπε:

Καλησπέρα!!! Εδώ ΠΩΑ και όχι εμβρυομεταφορα δε χρειάζεται μέθη. Σα διαδικασία δεν απαιτεί πολύ χρόνο. Νερό αρκετό να έχεις καταναλώσει πριν (τουλάχιστον αυτό μου είπαν) και μετά ξαπλωμένη για μισή ώρα 

Ωραια. Πριν πας για ετ επαιρνες καποια θεραπεια; Ρωταω γιατι εγω βαζω αυτοκολλητα dermestril και duphaston αλλα αυτον το μηνα δε μου ηρθε περιοδος που σημαινει κατα πασα πιθανοτητα οτι πρεπει να αυξησω τη δοση των dermestril ομως η γυναικολογος μου ειπε οτι δεν το συνιστα γιατι αν το κανω θα εχει επιπτωσεις, θα πρεπει να ελεγχω το στηθος συνεχεια. Απο την αλλη μιλαω σε ενα group στο facebook με αμερικανιδες με πωα και ολες παιρνουν πολυ μεγαλυτερες ποσοτητες dermestril (ή γενικα οιστροδιολης). Η απορια μου λοιπον ειναι η εξης: να αυξησω τη δοση ή οχι οεο; Μηπως η γιατρος μου που ειναι μικρη σε ηλικια δεν εχει σχετικη εμπειρια; Απο την αλλη φυσικα και δε θελω να ρισκαρω με καρκινο του στηθους. Αλλα και χωρις περιοδο και θεραπεια απο αυτην την ηλικια θα εχω αλλα (καρδια, οστεοπορωση κτλ)

Τι να κανω; 

Ξερεις κανεναν γιατρο που να ειδικευεται σε πωα στη Θεσσαλονικη και να γνωριζει λιγο περισσοτερα πραγματα;

@Chrussa1982 εσυ γνωριζεις κατι παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Villi είπε:

@Neli83 να σε ρωτήσω, η ετ έγινε στη Θεσσαλονίκη; Και μετά ταξίδεψες αμέσως για το σπίτι σου που είναι κάπου επαρχία; Σου ειπαν οτι ειναι οκ να ταξιδέψεις αμέσως; Σε ρωτάω γιατι πάντα όταν εκανα ετ αθηνα και ταξίδευα κατευθείαν για θεσσαλονικη φοβόμουν μήπως δεν κανει.

Ναι μαλιστα το καναμε αυθημερον..δεν υπηρχε προβλημα..μου εδωσαν κ ενα χαρτι με οδηγιες για μετα που ελεγε αν χρειαστει να ταξιδεψεις δεν υπαρχει προβλημα.. 3 ωρες δρομο καναμε στην επιστροφη κ εγω φοβομουν πολυ αλλα ευτυχως ολα καλα!

  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


 

2 hours ago, Viv37 said:

Ωραια. Πριν πας για ετ επαιρνες καποια θεραπεια; Ρωταω γιατι εγω βαζω αυτοκολλητα dermestril και duphaston αλλα αυτον το μηνα δε μου ηρθε περιοδος που σημαινει κατα πασα πιθανοτητα οτι πρεπει να αυξησω τη δοση των dermestril ομως η γυναικολογος μου ειπε οτι δεν το συνιστα γιατι αν το κανω θα εχει επιπτωσεις, θα πρεπει να ελεγχω το στηθος συνεχεια. Απο την αλλη μιλαω σε ενα group στο facebook με αμερικανιδες με πωα και ολες παιρνουν πολυ μεγαλυτερες ποσοτητες dermestril (ή γενικα οιστροδιολης). Η απορια μου λοιπον ειναι η εξης: να αυξησω τη δοση ή οχι οεο; Μηπως η γιατρος μου που ειναι μικρη σε ηλικια δεν εχει σχετικη εμπειρια; Απο την αλλη φυσικα και δε θελω να ρισκαρω με καρκινο του στηθους. Αλλα και χωρις περιοδο και θεραπεια απο αυτην την ηλικια θα εχω αλλα (καρδια, οστεοπορωση κτλ)

Τι να κανω; 

Ξερεις κανεναν γιατρο που να ειδικευεται σε πωα στη Θεσσαλονικη και να γνωριζει λιγο περισσοτερα πραγματα;

@Chrussa1982 εσυ γνωριζεις κατι παραπανω;

Εδώ και σχεδόν τέσσερα χρόνια cyclacur με μια διακοπή μετά την πρώτη ετ που έγινε το καλοκαίρι . Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιο γιατρό… προς το παρόν το εχω αφήσει το θέμα . Παίρνω δλδ τα χάπια για να εχω κύκλο (έπαιρνα) κι ελπίζω για τους επόμενους μήνες να μη με απασχολήσει η περίοδος :))) μετά θα το ψάξω λίγο παραπάνω 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Ωραια. Πριν πας για ετ επαιρνες καποια θεραπεια; Ρωταω γιατι εγω βαζω αυτοκολλητα dermestril και duphaston αλλα αυτον το μηνα δε μου ηρθε περιοδος που σημαινει κατα πασα πιθανοτητα οτι πρεπει να αυξησω τη δοση των dermestril ομως η γυναικολογος μου ειπε οτι δεν το συνιστα γιατι αν το κανω θα εχει επιπτωσεις, θα πρεπει να ελεγχω το στηθος συνεχεια. Απο την αλλη μιλαω σε ενα group στο facebook με αμερικανιδες με πωα και ολες παιρνουν πολυ μεγαλυτερες ποσοτητες dermestril (ή γενικα οιστροδιολης). Η απορια μου λοιπον ειναι η εξης: να αυξησω τη δοση ή οχι οεο; Μηπως η γιατρος μου που ειναι μικρη σε ηλικια δεν εχει σχετικη εμπειρια; Απο την αλλη φυσικα και δε θελω να ρισκαρω με καρκινο του στηθους. Αλλα και χωρις περιοδο και θεραπεια απο αυτην την ηλικια θα εχω αλλα (καρδια, οστεοπορωση κτλ)

Τι να κανω; 

Ξερεις κανεναν γιατρο που να ειδικευεται σε πωα στη Θεσσαλονικη και να γνωριζει λιγο περισσοτερα πραγματα;

@Chrussa1982 εσυ γνωριζεις κατι παραπανω;

εμένα μου είπε γυναικολόγος και εξωσωματικος ότι έχω αρχή ΠΩΑ με βάση την αμη κ την fsh μου. Περίοδο έχω κανονικά κάθε μήνα χωρίς να χρειάζομαι φάρμακα. Για τα φάρμακα (σικλακουρ κ αυτοκόλλητα) μου είπε ο γυναικολόγος ότι πρέπει να ελέγχω συχνά το στήθος μου. Δυστυχώς δεν γνωρίζω κ εγώ τίποτα παραπάνω κανείς δεν μου έχει πει κάτι παραπάνω. Τα περισσότερα τα μαθαίνω από εσάς. 

Σήμερα μίλησα με την μαία πάλι. Συνεχίζονται τα καφέτια αλλά δεν γεμίζει η σερβιετα (Σορυ για την αηδία). Συνεχίζω καφέ σικλακουρ (θα σκάσω λέμε). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Μπήκα εχτές το  βράδυ να δω τα νεα σας και είδα που έχασα την ώρα της ψυχοθεραπείας!

Κι εγώ την χρειαζομαι χα χα! Οι τελευταίες μέρες μού είναι λίγο δύσκολες...

Την Δευτέρα πήγα στον γιατρό μου και είμαι έτοιμη για να προχωρήσω σε ετ... Αλλά αντί να χαρώ έπαθα μια κριση μαυρίλας ότι πάλι θα αποτύχω (θα είναι η τρίτη ετ)...

Επίσης μόλις προέκυψε σοβαρό πρόβλημα υγείας στην μητέρα μου και θα εγχειρηθεί άμεσα.

Την Τρίτη πάω για ετ και μάλλον την άλλη Δευτέρα θα γίνει το χειρουργείο...

Επαθα γενικώς ένα σοκ με όλα αυτά....

Ελπιζω να μην μου τύχει η αρνητική χοριακή μάζι με χειρουργειο και αγωνίες! Αυτό σκέφτομαι βρε κορίτσια και τρελαίνομαι!

Το ξέρω ότι πρέπει να σκέφτομαι θετικά αλλά φοβάμαι ότι αφου δεν πέτυχε πριν δεν θα πετυχει και τώρα...

@marina_86 σε καταλαβαίνω απόλυτα. Βρήκατε όμως το πρόβλημα και αυτό είναι πολύ σημαντικό και τρεια εμβρυάκια σας περιμένουνε! Εύχομαι ολόψυχα να σας πάνε όλα καλά στην επόμενη προσπάθεια!

Στα κορίτσια που μόλις έκαναν ετ, @Fili και @gigi 72 ευχομαι να πάνε όλα καλά με μια τεράστια χοριακή, και να τελειωσουν εδω όλες οι περασμενες ταλαιπώριες!

@Neli83 εσύ μας οδηγείς! Να χαρείς όσο μπορείς αυτήν την περίοδο!

@MaryH θυμάμαι που πριν καιρό είχα διαβάσει μια ανάρτησή σου που έλεγες ότι στην τρίτη σου ετ (και πετυχημένη:), πήγες σχεδόν με το ζόρι... που να ξερα ότι θα φτάσει η στιγμή που θα σε καταλαβαίνω τόοοσο πολύ...

Συγγνώμη κορίτσια για όλη αυτήν τη αρνητικότητα, αλλά είχα ανάγκη να τα πω. Μακάρι να διαψευδούν οι φόβοι μου...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , chitaneta είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Μπήκα εχτές το  βράδυ να δω τα νεα σας και είδα που έχασα την ώρα της ψυχοθεραπείας!

Κι εγώ την χρειαζομαι χα χα! Οι τελευταίες μέρες μού είναι λίγο δύσκολες...

Την Δευτέρα πήγα στον γιατρό μου και είμαι έτοιμη για να προχωρήσω σε ετ... Αλλά αντί να χαρώ έπαθα μια κριση μαυρίλας ότι πάλι θα αποτύχω (θα είναι η τρίτη ετ)...

Επίσης μόλις προέκυψε σοβαρό πρόβλημα υγείας στην μητέρα μου και θα εγχειρηθεί άμεσα.

Την Τρίτη πάω για ετ και μάλλον την άλλη Δευτέρα θα γίνει το χειρουργείο...

Επαθα γενικώς ένα σοκ με όλα αυτά....

Ελπιζω να μην μου τύχει η αρνητική χοριακή μάζι με χειρουργειο και αγωνίες! Αυτό σκέφτομαι βρε κορίτσια και τρελαίνομαι!

Το ξέρω ότι πρέπει να σκέφτομαι θετικά αλλά φοβάμαι ότι αφου δεν πέτυχε πριν δεν θα πετυχει και τώρα...

@marina_86 σε καταλαβαίνω απόλυτα. Βρήκατε όμως το πρόβλημα και αυτό είναι πολύ σημαντικό και τρεια εμβρυάκια σας περιμένουνε! Εύχομαι ολόψυχα να σας πάνε όλα καλά στην επόμενη προσπάθεια!

Στα κορίτσια που μόλις έκαναν ετ, @Fili και @gigi 72 ευχομαι να πάνε όλα καλά με μια τεράστια χοριακή, και να τελειωσουν εδω όλες οι περασμενες ταλαιπώριες!

@Neli83 εσύ μας οδηγείς! Να χαρείς όσο μπορείς αυτήν την περίοδο!

@MaryH θυμάμαι που πριν καιρό είχα διαβάσει μια ανάρτησή σου που έλεγες ότι στην τρίτη σου ετ (και πετυχημένη:), πήγες σχεδόν με το ζόρι... που να ξερα ότι θα φτάσει η στιγμή που θα σε καταλαβαίνω τόοοσο πολύ...

Συγγνώμη κορίτσια για όλη αυτήν τη αρνητικότητα, αλλά είχα ανάγκη να τα πω. Μακάρι να διαψευδούν οι φόβοι μου...

Εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου να πάνε όλα κατ'ευχήν αυτή τι φορά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , chitaneta είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Μπήκα εχτές το  βράδυ να δω τα νεα σας και είδα που έχασα την ώρα της ψυχοθεραπείας!

Κι εγώ την χρειαζομαι χα χα! Οι τελευταίες μέρες μού είναι λίγο δύσκολες...

Την Δευτέρα πήγα στον γιατρό μου και είμαι έτοιμη για να προχωρήσω σε ετ... Αλλά αντί να χαρώ έπαθα μια κριση μαυρίλας ότι πάλι θα αποτύχω (θα είναι η τρίτη ετ)...

Επίσης μόλις προέκυψε σοβαρό πρόβλημα υγείας στην μητέρα μου και θα εγχειρηθεί άμεσα.

Την Τρίτη πάω για ετ και μάλλον την άλλη Δευτέρα θα γίνει το χειρουργείο...

Επαθα γενικώς ένα σοκ με όλα αυτά....

Ελπιζω να μην μου τύχει η αρνητική χοριακή μάζι με χειρουργειο και αγωνίες! Αυτό σκέφτομαι βρε κορίτσια και τρελαίνομαι!

Το ξέρω ότι πρέπει να σκέφτομαι θετικά αλλά φοβάμαι ότι αφου δεν πέτυχε πριν δεν θα πετυχει και τώρα...

@marina_86 σε καταλαβαίνω απόλυτα. Βρήκατε όμως το πρόβλημα και αυτό είναι πολύ σημαντικό και τρεια εμβρυάκια σας περιμένουνε! Εύχομαι ολόψυχα να σας πάνε όλα καλά στην επόμενη προσπάθεια!

Στα κορίτσια που μόλις έκαναν ετ, @Fili και @gigi 72 ευχομαι να πάνε όλα καλά με μια τεράστια χοριακή, και να τελειωσουν εδω όλες οι περασμενες ταλαιπώριες!

@Neli83 εσύ μας οδηγείς! Να χαρείς όσο μπορείς αυτήν την περίοδο!

@MaryH θυμάμαι που πριν καιρό είχα διαβάσει μια ανάρτησή σου που έλεγες ότι στην τρίτη σου ετ (και πετυχημένη:), πήγες σχεδόν με το ζόρι... που να ξερα ότι θα φτάσει η στιγμή που θα σε καταλαβαίνω τόοοσο πολύ...

Συγγνώμη κορίτσια για όλη αυτήν τη αρνητικότητα, αλλά είχα ανάγκη να τα πω. Μακάρι να διαψευδούν οι φόβοι μου...

Κοπελα μου,καθε φορα ειναι ξεχωριστη! Θα πας με την καλυτερη διαθεση!! Ευτυχως ειναι αρκετες οι μερες μεχρι την Τριτη,θα εχεις αλλαξει διαθεση μεχρι τοτε!! Ειμαι σιγουρη!! Ευχομαι περαστικα για τη μαμα σου,να περασει γρηγορα οτι ειναι!! Σου στελνω την αγαπη μου!!

  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@chitaneta ταυτιζομαι απόλυτα, νιώθω ακριβώς τα ίδια. Σου τα γράφω γιατί καμία φορά βοηθάει να ξέρουμε οτι δεν είμαστε οι μόνοι που νιώθουμε κάπως. Ο μπαμπάς μου είναι πολύ σοβαρά άρρωστος και είμαι πολύ στεναχωρημένη. Κι όλο σκέφτομαι αν μέσα σε όλο αυτό μου τύχει και αρνητική χοριακη δεν θα αντέξω…Η επόμενη θα ειναι κι εμενα η 3ή ετ και την τρέμω. Πιστεύω οτι όταν θα έρθει η ώρα της ετ θα φτιάξει η διάθεση σου και θα γεμίσεις ελπίδα,  αλλά και να μην φτιάξει δεν πειράζει. Μην προσθέτεις επιπλέον άγχος στη ψυχή σου. Πήγαινε με το καλό να κάνεις την ετ σου και έχει ο θεός…περαστικά στη μανούλα 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοπελα μου,καθε φορα ειναι ξεχωριστη! Θα πας με την καλυτερη διαθεση!! Ευτυχως ειναι αρκετες οι μερες μεχρι την Τριτη,θα εχεις αλλαξει διαθεση μεχρι τοτε!! Ειμαι σιγουρη!! Ευχομαι περαστικα για τη μαμα σου,να περασει γρηγορα οτι ειναι!! Σου στελνω την αγαπη μου!!

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Ναι, ελπίζω ως την Τρίτη να είμαι καλύτερα και έτσι όπως δείχνει θα πάμε με αλυσίδες για χιόνι στην κλινική χα χα χα

πρίν από 5 λεπτά , Villi είπε:

@chitaneta ταυτιζομαι απόλυτα, νιώθω ακριβώς τα ίδια. Σου τα γράφω γιατί καμία φορά βοηθάει να ξέρουμε οτι δεν είμαστε οι μόνοι που νιώθουμε κάπως. Ο μπαμπάς μου είναι πολύ σοβαρά άρρωστος και είμαι πολύ στεναχωρημένη. Κι όλο σκέφτομαι αν μέσα σε όλο αυτό μου τύχει και αρνητική χοριακη δεν θα αντέξω…Η επόμενη θα ειναι κι εμενα η 3ή ετ και την τρέμω. Πιστεύω οτι όταν θα έρθει η ώρα της ετ θα φτιάξει η διάθεση σου και θα γεμίσεις ελπίδα,  αλλά και να μην φτιάξει δεν πειράζει. Μην προσθέτεις επιπλέον άγχος στη ψυχή σου. Πήγαινε με το καλό να κάνεις την ετ σου και έχει ο θεός…περαστικά στη μανούλα 

Σοβαρά ε; Εχεις τον μπαμπά σου άρρωστο ε;

Κάποιες φορές στην ζωη υπάρχουν περίοδοι που έρχονται όλα μαζι...

Ευχομαι και σε σενα να πάνε όλα καλά και με τον μπαμπά κι με την ετ και με όλα!

Γι αυτο που ρωτησες αν γίνεται την μερα της ετ ταξιδι κατευθείαν, μόλις σήμερα ρωτησα τον Κουρ και είπε κανενα προβλημα! Εφόσον είσαι καθιστή κι αν θες ξαπλώνεις και πισω στα καθισματα.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kαλησπερα! Πετυχα στα 48 μου, με δωρεα , στην τριτη προσπαθεια. Στην πρωτη εγκυος με εξωμητριο και στη δευτερη αρνητικο. Εχω μια κορη 17 μηνων. Μην ανησυχεις, η ηλικια της ληπτριας δεν παιζει ρολο. Σου ευχομαι να εισαι ηδη εγκυουλα

Σε ευχαριστούμε τόσο πολύ για όλα αυτά που έχεις γράψει και συνεχίζεις να γράφεις! Μακάρι να έχουμε κι εμείς την ίδια γλυκιά κατάληξη!!!❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chitaneta είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Μπήκα εχτές το  βράδυ να δω τα νεα σας και είδα που έχασα την ώρα της ψυχοθεραπείας!

Κι εγώ την χρειαζομαι χα χα! Οι τελευταίες μέρες μού είναι λίγο δύσκολες...

Την Δευτέρα πήγα στον γιατρό μου και είμαι έτοιμη για να προχωρήσω σε ετ... Αλλά αντί να χαρώ έπαθα μια κριση μαυρίλας ότι πάλι θα αποτύχω (θα είναι η τρίτη ετ)...

Επίσης μόλις προέκυψε σοβαρό πρόβλημα υγείας στην μητέρα μου και θα εγχειρηθεί άμεσα.

Την Τρίτη πάω για ετ και μάλλον την άλλη Δευτέρα θα γίνει το χειρουργείο...

Επαθα γενικώς ένα σοκ με όλα αυτά....

Ελπιζω να μην μου τύχει η αρνητική χοριακή μάζι με χειρουργειο και αγωνίες! Αυτό σκέφτομαι βρε κορίτσια και τρελαίνομαι!

Το ξέρω ότι πρέπει να σκέφτομαι θετικά αλλά φοβάμαι ότι αφου δεν πέτυχε πριν δεν θα πετυχει και τώρα...

@marina_86 σε καταλαβαίνω απόλυτα. Βρήκατε όμως το πρόβλημα και αυτό είναι πολύ σημαντικό και τρεια εμβρυάκια σας περιμένουνε! Εύχομαι ολόψυχα να σας πάνε όλα καλά στην επόμενη προσπάθεια!

Στα κορίτσια που μόλις έκαναν ετ, @Fili και @gigi 72 ευχομαι να πάνε όλα καλά με μια τεράστια χοριακή, και να τελειωσουν εδω όλες οι περασμενες ταλαιπώριες!

@Neli83 εσύ μας οδηγείς! Να χαρείς όσο μπορείς αυτήν την περίοδο!

@MaryH θυμάμαι που πριν καιρό είχα διαβάσει μια ανάρτησή σου που έλεγες ότι στην τρίτη σου ετ (και πετυχημένη:), πήγες σχεδόν με το ζόρι... που να ξερα ότι θα φτάσει η στιγμή που θα σε καταλαβαίνω τόοοσο πολύ...

Συγγνώμη κορίτσια για όλη αυτήν τη αρνητικότητα, αλλά είχα ανάγκη να τα πω. Μακάρι να διαψευδούν οι φόβοι μου...

Κάθε ώρα είναι κατάλληλη να πούμε όλα όσα μας φοβίζουν μας προβληματιζουν και μας στεναχωρούν. Αλίμονο αν είμαστε μόνο για τα εύκολα..καταρχήν περαστικά στη μανούλα σου με το καλό να χειρουργηθεί και όλα μα πάνε κατ' ευχήν!!! Όσο για τους φόβους σου είναι απολύτως κατανοητοί. Δυστυχώς οι αποτυχίες μας βαραίνουν και όλα φαίνονται βουνό απροσπέλαστο. Όμως...έχεις τα εμβρυακια σου που σε περιμένουν. Θα δεις λοιπόν ότι κάθε μέρα που περνάει θα νιώθεις μεγαλύτερη χαρά και ανυπομονησία να τα υποδεχθείς. Θα είναι τα τυχερουλια σου και το πιστεύω. Έχει ξεκινήσει υπέροχα η χρονιά με τη @Neli83. Περιμένουμε και τη @gigi 72 μας. Γενικώς περιμένουμε πολλά ευχάριστα..ε εσύ θα είσαι η επόμενη. Όπως η @MaryH που τα κατάφερε στο τέλος με την 3η. Θα πας λοιπόν σαν υπέρλαμπρη βασίλισσα του χιονιού (όντως θα χιονίζει) χαμογελαστή και πανέμορφη και εμείς θα στέλνουμε τόνους θετικής ενέργειας!! Το αξίζεις και με το παραπάνω κ εσύ και όλες μας!! Αλήθεια σου έδωσε φάρμακα πριν την ετ; 

Άντε να πάρω κ εγώ σειρά...δεν μου φτάνουν οι αναποδιες μου περιμένω και την @Viv37 (καλά εμείς η ανέκδοτο θα καταντήσουμε η αηδία στο τέλος χαχαχαχα).

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chitaneta είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Μπήκα εχτές το  βράδυ να δω τα νεα σας και είδα που έχασα την ώρα της ψυχοθεραπείας!

Κι εγώ την χρειαζομαι χα χα! Οι τελευταίες μέρες μού είναι λίγο δύσκολες...

Την Δευτέρα πήγα στον γιατρό μου και είμαι έτοιμη για να προχωρήσω σε ετ... Αλλά αντί να χαρώ έπαθα μια κριση μαυρίλας ότι πάλι θα αποτύχω (θα είναι η τρίτη ετ)...

Επίσης μόλις προέκυψε σοβαρό πρόβλημα υγείας στην μητέρα μου και θα εγχειρηθεί άμεσα.

Την Τρίτη πάω για ετ και μάλλον την άλλη Δευτέρα θα γίνει το χειρουργείο...

Επαθα γενικώς ένα σοκ με όλα αυτά....

Ελπιζω να μην μου τύχει η αρνητική χοριακή μάζι με χειρουργειο και αγωνίες! Αυτό σκέφτομαι βρε κορίτσια και τρελαίνομαι!

Το ξέρω ότι πρέπει να σκέφτομαι θετικά αλλά φοβάμαι ότι αφου δεν πέτυχε πριν δεν θα πετυχει και τώρα...

@marina_86 σε καταλαβαίνω απόλυτα. Βρήκατε όμως το πρόβλημα και αυτό είναι πολύ σημαντικό και τρεια εμβρυάκια σας περιμένουνε! Εύχομαι ολόψυχα να σας πάνε όλα καλά στην επόμενη προσπάθεια!

Στα κορίτσια που μόλις έκαναν ετ, @Fili και @gigi 72 ευχομαι να πάνε όλα καλά με μια τεράστια χοριακή, και να τελειωσουν εδω όλες οι περασμενες ταλαιπώριες!

@Neli83 εσύ μας οδηγείς! Να χαρείς όσο μπορείς αυτήν την περίοδο!

@MaryH θυμάμαι που πριν καιρό είχα διαβάσει μια ανάρτησή σου που έλεγες ότι στην τρίτη σου ετ (και πετυχημένη:), πήγες σχεδόν με το ζόρι... που να ξερα ότι θα φτάσει η στιγμή που θα σε καταλαβαίνω τόοοσο πολύ...

Συγγνώμη κορίτσια για όλη αυτήν τη αρνητικότητα, αλλά είχα ανάγκη να τα πω. Μακάρι να διαψευδούν οι φόβοι μου...

@chitaneta μου γλυκιά! Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω... Θα είναι ψέμα

 Κι εγώ πιστεύω ακριβώς τα ίδια συναισθήματα θα έχω πριν την επόμενη (και τρίτη επίσης) εμβρυομεταφορά! εδώ τα αισθάνομαι από τώρα! Χαχαχα 

Εύχομαι πραγματικά μέσα από τα βάθη της ψυχής μου να πάνε όοοολα τέλεια! Μην λες ότι δεν θα πετύχει. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο... Εσύ έκανες και θα κάνεις ότι καλύτερο γίνεται. Και όποτε θέλεις εμείς είμαστε εδώ για ψυχοθεραπεία. Όταν απέτυχα και τη δεύτερη φορά έτυχε να διαβάσω εσένα και τη @Villi . Και αν σας είχα εκείνη τη στιγμή δίπλα μου θα σας αγκάλιαζα! Ξέρω ακριβώς πώς αισθάνεσαι. Να είσαι δυνατή γλυκιά μου μαχητρια! Και ο,τι κι αν γίνει, εσύ είσαι σπουδαία! Δεν το καθορίζει αυτό μια χοριακη. Αν κ πιστεύω ότι η τρίτη θα είναι η τυχερή!❤️ Κι εγώ διάβαζα στην 1η εμβρυομεταφορά την @MaryH κι έλεγα χαρά στο κουράγιο της. Γελάω τώρα... Καταλαβαίνεις! Χαχαχα 

Γλυκιά μου, να πάνε όλα καλά και με τη μανούλα σου. Αχ οι μανουλες μας, είναι το στήριγμα μας. Εμένα ξέρετε τι μου λέει; Σιγά καλέ; Κι αν δεν κάνεις παιδί κ τι έγινε; Σιγά, καλύτερα θα περνάς!!! Κοσμαρα! Και στον αδερφό μου τα ίδια λέει. Χαχαχα

πρίν από 23 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κάθε ώρα είναι κατάλληλη να πούμε όλα όσα μας φοβίζουν μας προβληματιζουν και μας στεναχωρούν. Αλίμονο αν είμαστε μόνο για τα εύκολα..καταρχήν περαστικά στη μανούλα σου με το καλό να χειρουργηθεί και όλα μα πάνε κατ' ευχήν!!! Όσο για τους φόβους σου είναι απολύτως κατανοητοί. Δυστυχώς οι αποτυχίες μας βαραίνουν και όλα φαίνονται βουνό απροσπέλαστο. Όμως...έχεις τα εμβρυακια σου που σε περιμένουν. Θα δεις λοιπόν ότι κάθε μέρα που περνάει θα νιώθεις μεγαλύτερη χαρά και ανυπομονησία να τα υποδεχθείς. Θα είναι τα τυχερουλια σου και το πιστεύω. Έχει ξεκινήσει υπέροχα η χρονιά με τη @Neli83. Περιμένουμε και τη @gigi 72 μας. Γενικώς περιμένουμε πολλά ευχάριστα..ε εσύ θα είσαι η επόμενη. Όπως η @MaryH που τα κατάφερε στο τέλος με την 3η. Θα πας λοιπόν σαν υπέρλαμπρη βασίλισσα του χιονιού (όντως θα χιονίζει) χαμογελαστή και πανέμορφη και εμείς θα στέλνουμε τόνους θετικής ενέργειας!! Το αξίζεις και με το παραπάνω κ εσύ και όλες μας!! Αλήθεια σου έδωσε φάρμακα πριν την ετ; 

Άντε να πάρω κ εγώ σειρά...δεν μου φτάνουν οι αναποδιες μου περιμένω και την @Viv37 (καλά εμείς η ανέκδοτο θα καταντήσουμε η αηδία στο τέλος χαχαχαχα).

@Chrussa1982 θα έρθει σύντομα αυτή η ώρα και για σένα και για τη @Viv37 ! Έτσι μου έρχεται να πάρω τηλέφωνο εγώ στο κέντρο της @Viv37 και να πω τι γίνεται ρε παιδιά; Περιμένουμε τόσα άτομα να βρεθεί αυτή η δοτρια! Χαχαχα

Αλήθεια, @Viv37 για το θέμα της ΠΩΑ που ανέφερες δεν μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό που θα κάνεις μαζί του εξωσωματική; Γιατί είναι νομίζω πολύ έμπειρος...

Επισης περιμένουμε και τη @Fili εκτός από τη @gigi 72 ! Και την ίδια μέρα κι όλας! Θετικός οιωνός!❤️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...