Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια μου γλυκά και χρυσά!!!!

Βγήκα για ένα ποτάκι με τους φίλους μου και τον σύζυξ και γύρισα σπίτι (γιατί κλείνουν και 12 όλα τα μπαράκια) και είπα ας μπω στο παρεάκι να δω τι γίνεται. Και είδα ότι αφιερώσατε από τον πολύτιμο χρόνο σας να μου απαντήσετε! @Chrussa1982 @Fili @Viv37 @Villi ένα ευχαριστώ είναι λίγο!!!❤️❤️❤️

@villi Όταν έγραψα ότι ο γιατρός δεν μου χρυσωσε το χάπι εννοώ ότι μου ξεκαθάρισε πως στην ενδομητριτιδα δεν υπάρχει συχνά πλήρης ίαση και πως είναι μια δυσκολη περίπτωση... Κάναμε μια μεγάλη συζήτηση γύρω από τις αντιβιωσεις και του εξέφρασα τους προβληματισμούς μου, όπως τα είχαμε συζητήσει και μαζί και όπως είχα διαβάσει κ από άλλα κορίτσια. Το καλό είναι ότι ακούει και σε σέβεται... Αυτό για μένα είναι θετικό γιατί όλη τη γνώση που έχουμε αποκτήσει την έχουμε αποκτήσει με πόνο και προσωπικό κόστος... Γιατροί δεν είμαστε αλλά πλέον δεν είμαστε και άσχετες!...

Μακάρι κορίτσια μου να φτάνω με αυτό το βήμα ένα βήμα πιο κοντά στον προορισμό αυτού του δύσκολου ταξιδιού. Έτσι όμως πίστευα και για τη δωρεά... Ότι θα με φέρει ένα βήμα πιο κοντά... Και είναι σαν κάποιος να μετακινησε την πινέζα... 

Τις έχω διαβάσει όλες τις ιστορίες από αυτά τα κορίτσια που παιδευτηκαν τόσο πολύ μέχρι το όνειρο. Όπως και πολλές άλλες που κι αυτές τα κατάφεραν κι άλλες που δεν τα κατάφεραν. Από όλες αυτές τις ιστορίες παίρνω παράδειγμα αλλά και πρακτικές συμβουλές για το επόμενο βήμα μου. Κι ευτυχώς υπάρχουν! Κι ευτυχώς υπάρχετε κι εσείς σε όποια φάση κι αν είστε. Αν προσπαθείτε, αν πετύχατε, αν αποτυχατε και ξαναπροσπαθειτε. Καμία δεν έφτασε μέχρι εδώ χωρίς πόνο και χωρίς αγωνία.

Ο άντρας μου να πω ότι στέκεται σε όλο αυτό με όλες του τις δυνάμεις. Αλλά όπως είναι λογικό το ψυχολογικό και το οικονομικό κόστος τον κουράζει. Πίστευε κι αυτός ότι θα τελειώνουμε πιο εύκολα με αυτή την επιλογή. Κι αν με βλέπει κι εμένα να πέφτω, πέφτει κι αυτός πιο εύκολα. 

Τέλος, να πω @gigi 72 ότι η ηλικία, από τη στιγμή που είσαι με δωρεά, δεν παίζει τόσο ρόλο. Αρκεί να είσαι ελεγμένη ορμονικά αιματολογικά και γυναικολογικά. Η @anoulious θα σου έλεγε σίγουρα να τσεκαρεις και την καμπύλη αντίστασης ζαχάρου και ινσουλίνης (αν το λέω σωστά, το έχω τσεκαρει κι εγώ) χαχαχαχα Αν θέλεις πες μας λίγο για τις συνθήκες της πρώτης φοράς και τι δεν πήγε καλά. Αν είναι ξεκάθαρο αυτό, γιατί πολλές φορές είναι απλά θέμα τύχης.

Κορίτσια μου, είστε θεές. Μην το ξεχνάτε. Σε αυτό το τεστ παίρνουμε όλες θετικό και με πολύ μεγάλο μάλιστα αριθμό!❤️

 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Η κουμπάρα μου θα κάνει εξωσωματική με δικά της ωάρια κ ίσως για αυτό να την ζήτησαν.θα τον ρωτήσω όταν θα έχω ραντεβού μαζί του. @Chrussa1982 σου την έχει ζητήσει εσένα?

Καλημέρα !!! Εμένα δεν μου την έχει ζητήσει. Ούτε στον σύζυγό είπε να κάνει. Του έδωσε να κάνει τις κλασσικές για ηπατίτιδα aids κλπ γιατί ήθελε να είναι πρόσφατες. Επίσης να προσθέσω πως στην δική μου περίπτωση όταν έκανα διέγερση με δικα μου ωάρια πάλι δεν μου ζητήθηκε. Δεν ξέρω αν πρέπει να τον ρωτήσω να την κάνω τώρα που έχω τα εμβρυακια μου έτοιμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα !!! Εμένα δεν μου την έχει ζητήσει. Ούτε στον σύζυγό είπε να κάνει. Του έδωσε να κάνει τις κλασσικές για ηπατίτιδα aids κλπ γιατί ήθελε να είναι πρόσφατες. Επίσης να προσθέσω πως στην δική μου περίπτωση όταν έκανα διέγερση με δικα μου ωάρια πάλι δεν μου ζητήθηκε. Δεν ξέρω αν πρέπει να τον ρωτήσω να την κάνω τώρα που έχω τα εμβρυακια μου έτοιμα 

Καλημέρα !!!κ εμένα δεν μου την έχουν ζητήσει.ισως γιατί έχω ήδη ένα παιδάκι? Μια φίλη μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο πρέπει να την κάνω.εμεις δεν έχουμε πει σε κανέναν ότι πάμε με δανεικά.θα έχουμε αρνητικά σχόλια.οσοι είναι έξω από το χορό δ καταλαβαίνουν τι σημαίνει να θες ένα παιδί...

@Chrussa1982 εάν πας την Παρασκευή για ρωτησε τον γιατί εγώ δεν ξέρω πότε θα πάω πρέπει να αδιαθετησω κ ακόμα πίνω καφέ...

Φιλιά πολλά κορίτσια μου καλημέρες !!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Aria. είπε:

Καλημέρα !!!κ εμένα δεν μου την έχουν ζητήσει.ισως γιατί έχω ήδη ένα παιδάκι? Μια φίλη μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο πρέπει να την κάνω.εμεις δεν έχουμε πει σε κανέναν ότι πάμε με δανεικά.θα έχουμε αρνητικά σχόλια.οσοι είναι έξω από το χορό δ καταλαβαίνουν τι σημαίνει να θες ένα παιδί...

@Chrussa1982 εάν πας την Παρασκευή για ρωτησε τον γιατί εγώ δεν ξέρω πότε θα πάω πρέπει να αδιαθετησω κ ακόμα πίνω καφέ...

Φιλιά πολλά κορίτσια μου καλημέρες !!!

 

Θα ρωτήσω και θα σου πω!! Εν τω μεταξύ έχω και σήμερα λίγα καφετιά. Αναρωτιέμαι αν είμαι η μόνη που αδιαθετω ενώ πίνω ακόμα καφέ σικλακουρ χαχαχαχα.

Ντυθείτε ζεστά έχει κρύο και ρίχνει χιονόνερο!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Θα ρωτήσω και θα σου πω!! Εν τω μεταξύ έχω και σήμερα λίγα καφετιά. Αναρωτιέμαι αν είμαι η μόνη που αδιαθετω ενώ πίνω ακόμα καφέ σικλακουρ χαχαχαχα.

Ντυθείτε ζεστά έχει κρύο και ρίχνει χιονόνερο!!

Εγώ πρέπει να τα σταματήσω το Σάββατο κ ήδη έχω πόνους περιόδου...μου έβαλε τον κύκλο νωρίτερα αυτή τη φορά...δ αντεχω αλλά cyclacur νομίζω θα κάνω μπαμμμμμμ 

Κ εδώ έχει πολύ κρύο....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@marina_86 τουλάχιστον να νιώθεις ότι είσαι σε καλά χέρια απο άποψη γιατρού, ειναι βασικό, εγώ όταν το ένιωθα μου έδινε δύναμη, ένιωθα λες και εχω ένα δυνατό σύμμαχο στη μάχη που δίναμε. Στον Κουρτ…που είμαι τώρα δεν το νιώθω ακόμα, ξέρω οτι έχει πολύ καλή φήμη και γιαυτο κάναμε την ταρζανια να πηγαινοερχομαστε αθηνα, αλλά θα ειμαι ειλικρινής,  ακόμα δεν μπορώ να πω ότι νιώθω ασφάλεια. Γιαυτον είναι όλα απλά και  κάποια θέματα που μας προβλημάτισαν πολύ στο παρελθόν ανάξια λόγου. Τι να πω, ελπίζω να κάναμε τη σωστή επιλογή, έχω κουραστεί τόσο πολυ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Villi είπε:

@marina_86 τουλάχιστον να νιώθεις ότι είσαι σε καλά χέρια απο άποψη γιατρού, ειναι βασικό, εγώ όταν το ένιωθα μου έδινε δύναμη, ένιωθα λες και εχω ένα δυνατό σύμμαχο στη μάχη που δίναμε. Στον Κουρτ…που είμαι τώρα δεν το νιώθω ακόμα, ξέρω οτι έχει πολύ καλή φήμη και γιαυτο κάναμε την ταρζανια να πηγαινοερχομαστε αθηνα, αλλά θα ειμαι ειλικρινής,  ακόμα δεν μπορώ να πω ότι νιώθω ασφάλεια. Γιαυτον είναι όλα απλά και  κάποια θέματα που μας προβλημάτισαν πολύ στο παρελθόν ανάξια λόγου. Τι να πω, ελπίζω να κάναμε τη σωστή επιλογή, έχω κουραστεί τόσο πολυ..

@Villi μου καλημέρα! Αχ, σε καταλαβαίνω τόσο πολύ. Αυτή την ανασφάλεια όμως τη νιώθω κι εγώ. Και νομίζω ότι δεν είναι τόσο θέμα γιατρού όσο δικό μου... Εννοώ, όταν φας διπλή χυλοπιτα ενώ όλες οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου... ε, ένα σοκ το παθαίνεις... Και μετά λες τι θα γίνει τώρα; Τι το διαφορετικό;

Όσον αφορά το "ανάξια λόγου", μην το υποτιμάς... Θέλω να πω ότι είδα από ιστορίες κ άλλων κοριτσιών ότι ακόμα κ ο Τσιριγ... κάποια από αυτά τα θεωρεί υπερβολές και όχι τόσο καθοριστικά. Οπότε, δεν ξέρεις τελικά τι θα σου κάτσει. 

Θα μας τρελάνουν όλοι! Χαχαχα Αφού έχω αρχίσει ήδη να μιλάω στον άντρα μου για επόμενη δοτρια και με κοιτάει αποσβολωμένος!... Νομίζω ότι από μέσα του μετράει ευρώ και απελπίζεται! Χαχαχα Μ' αρέσει που μου είχαν πει στην αρχή "να δούμε τι θα κάνεις 7 βλαστοκυστες, χαμένες θα πάνε!" Ναι, στάνταρ!... 

Οι επιλογές των γιατρών που έχεις κάνει είναι άριστες, το εννοώ. Κι εγώ αυτές θα έκανα αν πήγαινα Αθήνα. Κι εσύ σκέψου και το άλλο. Αλλάζεις δοτρια. Γιατί στην περίπτωσή σου δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός ότι τα τελευταία έμβρυα δεν έγιναν βλαστοκυστες. Εγώ νομίζω ότι αυτό κάτι λέει... ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Δεν μου είχε πει τπτ κανένας γιατρός μου ούτε τώρα ο κουρτης .ναι είναι μια που εξετάζει όλες τις  μεταλλάξεις κ μια άλλη που βρίσκει πολύ μικρό ποσοστό.

Μόλις διάβασα ότι στο λαϊκό στην Αθήνα γίνεται δωρεάν αρκεί να έχει συνταγογραφηθεί αλλιώς κοστίζει 50 ευρώ.

Βέβαια έξω κοστίζει 350€!!!

Μήπως όμως τώρα με τη δωρεά εξετάσουν την δοτρια κ εάν έχει κυστική ίνωση δεν την δέχονται ? Λέω εγώ τώρα...

Οποιος απο τους 2 σας παει με δικο του υλικο πρεπει οπωσδηποτε. Η δοτρια δε θα εχει κυστικη ινωση (σε καμια περιπτωση δε θα γινοταν δεκτη αν ειχε) αλλα θα δουν αν εχει μεταλλαξεις και ποιες. Αν εχει καο εχετε κ εσεις αλλα διαφορετικες δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα. Αν ομως εχετε την ιδια τοτε θα υπαρχει προβλημα και μαλιστα μεγαλο. Εμας μας ειπαν οτι παλιοτερα δεν τη ζητουσαν αλλα τα τελευταια χρονια χωρις αυτη δε μας βαζουν καν στη λοστα οι εμβρυολογοι στην κλινικη που ειμαστε. Εμεις δωσαμε 250 μονο ο αντρας μου την εκανε. Ξερω κ αλλους που δωσανε 350 εκαστος! Θα σου ελεγα να μην το ρισκαρετε. Τοσα λεφτα ξοδεψαμε. Εξαλλου μπορεις να πεις στο γιατρο σου να σου τη γραψει και να πληρωσερε τα 50 που ειπες.

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα !!! Εμένα δεν μου την έχει ζητήσει. Ούτε στον σύζυγό είπε να κάνει. Του έδωσε να κάνει τις κλασσικές για ηπατίτιδα aids κλπ γιατί ήθελε να είναι πρόσφατες. Επίσης να προσθέσω πως στην δική μου περίπτωση όταν έκανα διέγερση με δικα μου ωάρια πάλι δεν μου ζητήθηκε. Δεν ξέρω αν πρέπει να τον ρωτήσω να την κάνω τώρα που έχω τα εμβρυακια μου έτοιμα 

Χρυσα μου αν δεν την εκανε η δοτρια σας δεν εχει νοημα να την κανει ο αντρας σου γιατι αν εχει καποιες μεταλλαξεις τον ιδιο δεν τον επηρεαζουν σε τιποτα. Ειναι απολυτως υγειης. Μονο αν εχει τις ιδιες με τη δοτρια υπαρχει θεμα.  

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Θα ρωτήσω και θα σου πω!! Εν τω μεταξύ έχω και σήμερα λίγα καφετιά. Αναρωτιέμαι αν είμαι η μόνη που αδιαθετω ενώ πίνω ακόμα καφέ σικλακουρ χαχαχαχα.

Ντυθείτε ζεστά έχει κρύο και ρίχνει χιονόνερο!!

Κι εγω το ειχα παθει 2-3 φορεα αλλα τα σταματουσα τα cyclacur οταν ερχοταν. Βεβαια εγω τα επαιρνα για να ερθει η περιοδος οποτε ειναι διαφορετικη περιπτωση. Πρωτοτυπεις! Αφου δεν αγχωθηκε ο γιατρος σημαινει οτι εισαι μια χαρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά και χρυσά!!!!

Βγήκα για ένα ποτάκι με τους φίλους μου και τον σύζυξ και γύρισα σπίτι (γιατί κλείνουν και 12 όλα τα μπαράκια) και είπα ας μπω στο παρεάκι να δω τι γίνεται. Και είδα ότι αφιερώσατε από τον πολύτιμο χρόνο σας να μου απαντήσετε! @Chrussa1982 @Fili @Viv37 @Villi ένα ευχαριστώ είναι λίγο!!!❤️❤️❤️

@villi Όταν έγραψα ότι ο γιατρός δεν μου χρυσωσε το χάπι εννοώ ότι μου ξεκαθάρισε πως στην ενδομητριτιδα δεν υπάρχει συχνά πλήρης ίαση και πως είναι μια δυσκολη περίπτωση... Κάναμε μια μεγάλη συζήτηση γύρω από τις αντιβιωσεις και του εξέφρασα τους προβληματισμούς μου, όπως τα είχαμε συζητήσει και μαζί και όπως είχα διαβάσει κ από άλλα κορίτσια. Το καλό είναι ότι ακούει και σε σέβεται... Αυτό για μένα είναι θετικό γιατί όλη τη γνώση που έχουμε αποκτήσει την έχουμε αποκτήσει με πόνο και προσωπικό κόστος... Γιατροί δεν είμαστε αλλά πλέον δεν είμαστε και άσχετες!...

Μακάρι κορίτσια μου να φτάνω με αυτό το βήμα ένα βήμα πιο κοντά στον προορισμό αυτού του δύσκολου ταξιδιού. Έτσι όμως πίστευα και για τη δωρεά... Ότι θα με φέρει ένα βήμα πιο κοντά... Και είναι σαν κάποιος να μετακινησε την πινέζα... 

Τις έχω διαβάσει όλες τις ιστορίες από αυτά τα κορίτσια που παιδευτηκαν τόσο πολύ μέχρι το όνειρο. Όπως και πολλές άλλες που κι αυτές τα κατάφεραν κι άλλες που δεν τα κατάφεραν. Από όλες αυτές τις ιστορίες παίρνω παράδειγμα αλλά και πρακτικές συμβουλές για το επόμενο βήμα μου. Κι ευτυχώς υπάρχουν! Κι ευτυχώς υπάρχετε κι εσείς σε όποια φάση κι αν είστε. Αν προσπαθείτε, αν πετύχατε, αν αποτυχατε και ξαναπροσπαθειτε. Καμία δεν έφτασε μέχρι εδώ χωρίς πόνο και χωρίς αγωνία.

Ο άντρας μου να πω ότι στέκεται σε όλο αυτό με όλες του τις δυνάμεις. Αλλά όπως είναι λογικό το ψυχολογικό και το οικονομικό κόστος τον κουράζει. Πίστευε κι αυτός ότι θα τελειώνουμε πιο εύκολα με αυτή την επιλογή. Κι αν με βλέπει κι εμένα να πέφτω, πέφτει κι αυτός πιο εύκολα. 

Τέλος, να πω @gigi 72 ότι η ηλικία, από τη στιγμή που είσαι με δωρεά, δεν παίζει τόσο ρόλο. Αρκεί να είσαι ελεγμένη ορμονικά αιματολογικά και γυναικολογικά. Η @anoulious θα σου έλεγε σίγουρα να τσεκαρεις και την καμπύλη αντίστασης ζαχάρου και ινσουλίνης (αν το λέω σωστά, το έχω τσεκαρει κι εγώ) χαχαχαχα Αν θέλεις πες μας λίγο για τις συνθήκες της πρώτης φοράς και τι δεν πήγε καλά. Αν είναι ξεκάθαρο αυτό, γιατί πολλές φορές είναι απλά θέμα τύχης.

Κορίτσια μου, είστε θεές. Μην το ξεχνάτε. Σε αυτό το τεστ παίρνουμε όλες θετικό και με πολύ μεγάλο μάλιστα αριθμό!❤️

 

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να φταίει το σπέρμα του συζύγου κάτι για την μορφολογία του και για να το δούμε αυτό θα πρέπει να κάνουμε μια εξέταση που κοστίζει κοντά στα 2000 euro. Όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχουν άλλα χρήματα. Δύσκολα τα καταφέραμε έως τώρα. Ας ελπίσουμε ότι αυτή τη φορά θα είμαι τυχερή 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ακούω ευχάριστα τελευταία και παίρνω κουραγιο και εγώ!!!  Τι εξέταση είναι αυτή στο σπερμα;; Γιατί και εμείς έχουμε θέμα με μορφολογία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , gigi 72 είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να φταίει το σπέρμα του συζύγου κάτι για την μορφολογία του και για να το δούμε αυτό θα πρέπει να κάνουμε μια εξέταση που κοστίζει κοντά στα 2000 euro. Όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχουν άλλα χρήματα. Δύσκολα τα καταφέραμε έως τώρα. Ας ελπίσουμε ότι αυτή τη φορά θα είμαι τυχερή 

Καλημέρα, πρώτη φορα ακούω εξέταση για το σπερμα τοσο ακριβή…τι εξέταση ειναι, σου ειπε κατι παραπάνω ο γιατρός; Και αν θέλεις πες μας σε ποιο γιατρό εισαι, καλωσήρθες  και πολυ καλή επιτυχία 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Villi είπε:

Καλημέρα, πρώτη φορα ακούω εξέταση για το σπερμα τοσο ακριβή…τι εξέταση ειναι, σου ειπε κατι παραπάνω ο γιατρός; Και αν θέλεις πες μας σε ποιο γιατρό εισαι, καλωσήρθες  και πολυ καλή επιτυχία 

Το dfi (κατάτμηση dna) εννοεί μάλλον 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Το dfi (κατάτμηση dna) εννοεί μάλλον 

Ρε συ αυτό δεν είναι τόσο ακριβό, με τίποτα. Νομίζω η @Aria.το έκανε πρόσφατα και είχε γράψει τιμές 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, gigi 72 είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να φταίει το σπέρμα του συζύγου κάτι για την μορφολογία του και για να το δούμε αυτό θα πρέπει να κάνουμε μια εξέταση που κοστίζει κοντά στα 2000 euro. Όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχουν άλλα χρήματα. Δύσκολα τα καταφέραμε έως τώρα. Ας ελπίσουμε ότι αυτή τη φορά θα είμαι τυχερή 

Φυσικά και καταλαβαίνω. Έτσι κι αλλιώς από τη στιγμή που είχατε έτοιμα έμβρυα, δώρον άδωρον να κάνατε αυτή την εξέταση τώρα. Τα εμβρυακια σας είναι 3ης ημέρας ή βλαστοκυστες; 

Πολύ πολύ καλή επιτυχία εύχομαι @gigi 72!!! Μην ξεχνάς ότι παρά πολλές κοπέλες πέτυχαν με τη δεύτερη! Οπότε, έχεις πολλές πιθανότητες! Μην κάνεις καθόλου αρνητικές σκέψεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...