Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια να σας πω την αλήθεια... Λίγο έχω αγχωθει και έχω απογοητευτεί. Τώρα ξεκίνησα προετοιμασία για να γίνουν οι εξετάσεις (NGS, ERA test) και υστεροσκοπηση- λαπαροσκόπηση. Ωστόσο, ο γιατρός βλέποντας τα dvd από τις δύο προηγούμενες υστεροσκοπησεις θεωρεί δεδομένη τη φλεγμονή και την αντιβίωση. Σίγουρα από το στόμα, μπορεί και κάποιες εγχύσεις. Και έχω αγχωθει πολύ γιατί λέω μάταια όλα. Δεν το λέω με απόλυτη μαυρίλα. Το λέω με μια κάποια συνειδητοποίηση. Ότι ξεκινάω τώρα αντιβιωσεις και τρέχα γυρευε... Και έχω μόνο τρία έμβρυα ακόμα και μακάρι να μην είχα βάλει τα δύο τελευταία... Και όλο κάνω κάτι τέτοιες σκέψεις.

Ο γιατρός μου είπε ότι η ενδομητριτιδα είναι γενικά μια δυσκολη κατάσταση. Και φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω. Και ο ίδιος δεν μου χρυσωσε το χάπι. Ανυπομονώ να σας πω την αλήθεια να κάνω κ τις εξετάσεις για να έχω συγκεκριμένα αποτελέσματα στα χέρια μου. 

Τόσο τραγική είναι αυτή η ενδομητριτιδα τέλος πάντων; Έλεος! Είπαμε να πάμε οικειοθελώς σε διπλή δωρεά για να τελειώνουμε και τώρα αυτό... Νιώθω ότι δεν έχει τέλος.

Αυτά... Τα είχα ένα βάρος και είπα θα τα πω στα κορίτσια! Χαχαχα Στο therapy group!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 26 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Ωωωωω υπέροχα!!! Φαντάζομαι την αγωνια σου ευτυχώς η πέμπτη είναι κοντά ..

Και πες του γιατρού σου ότι οι φίλες σου εδώ σου το λένε από την πρώτη κιόλας χοριακη ότι έχουμε διδυμακια!!

Ναι ευτυχως ειναι λιγες οι μερες...χαχαχα!!! Ελα ντε!! Τι να μας πει κ αυτος?? Να μας πεις αμεσως τι θα σου πει ο γιατρος...


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , marina_86 είπε:

Κορίτσια να σας πω την αλήθεια... Λίγο έχω αγχωθει και έχω απογοητευτεί. Τώρα ξεκίνησα προετοιμασία για να γίνουν οι εξετάσεις (NGS, ERA test) και υστεροσκοπηση- λαπαροσκόπηση. Ωστόσο, ο γιατρός βλέποντας τα dvd από τις δύο προηγούμενες υστεροσκοπησεις θεωρεί δεδομένη τη φλεγμονή και την αντιβίωση. Σίγουρα από το στόμα, μπορεί και κάποιες εγχύσεις. Και έχω αγχωθει πολύ γιατί λέω μάταια όλα. Δεν το λέω με απόλυτη μαυρίλα. Το λέω με μια κάποια συνειδητοποίηση. Ότι ξεκινάω τώρα αντιβιωσεις και τρέχα γυρευε... Και έχω μόνο τρία έμβρυα ακόμα και μακάρι να μην είχα βάλει τα δύο τελευταία... Και όλο κάνω κάτι τέτοιες σκέψεις.

Ο γιατρός μου είπε ότι η ενδομητριτιδα είναι γενικά μια δυσκολη κατάσταση. Και φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω. Και ο ίδιος δεν μου χρυσωσε το χάπι. Ανυπομονώ να σας πω την αλήθεια να κάνω κ τις εξετάσεις για να έχω συγκεκριμένα αποτελέσματα στα χέρια μου. 

Τόσο τραγική είναι αυτή η ενδομητριτιδα τέλος πάντων; Έλεος! Είπαμε να πάμε οικειοθελώς σε διπλή δωρεά για να τελειώνουμε και τώρα αυτό... Νιώθω ότι δεν έχει τέλος.

Αυτά... Τα είχα ένα βάρος και είπα θα τα πω στα κορίτσια! Χαχαχα Στο therapy group!!!!

Κοίτα... Δεν έχω κάνει τις συγκεκριμένες εξετάσεις δεν μου ζητήθηκαν από κανέναν. Ξέρω όμως ότι είμαι τόσο πολύ κουρασμένη ψυχολογικά που οτιδήποτε με  πάει εστω λίγο πίσω την προσπάθεια για το όνειρο με στεναχωρεί και με στρεσαρει πάρα πολύ. Οπότε σε καταλαβαίνω πως νιώθεις. Θα ευχηθώ πολύ πολύ καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου. Σκέψου ότι ανεβάζεις κατά πολύ τα ποσοστά επιτυχίας όσο περισσότερο ψαχνεσαι.

Και φυσικά είμαστε όλες εδώ για όλες!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κοίτα... Δεν έχω κάνει τις συγκεκριμένες εξετάσεις δεν μου ζητήθηκαν από κανέναν. Ξέρω όμως ότι είμαι τόσο πολύ κουρασμένη ψυχολογικά που οτιδήποτε με  πάει εστω λίγο πίσω την προσπάθεια για το όνειρο με στεναχωρεί και με στρεσαρει πάρα πολύ. Οπότε σε καταλαβαίνω πως νιώθεις. Θα ευχηθώ πολύ πολύ καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου. Σκέψου ότι ανεβάζεις κατά πολύ τα ποσοστά επιτυχίας όσο περισσότερο ψαχνεσαι.

Και φυσικά είμαστε όλες εδώ για όλες!!! 

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ καλή μου... ❤️

Αχ αυτό το όνειρο... Γίνεται τρελό κι απατηλό!... 

Αυτές οι εξετάσεις δεν είναι απαραίτητες και είναι λογικό που δεν σου ζητήθηκαν. Εγώ έφαγα τις χυλοπιτες μου, οπότε τώρα αναγκαστικά θα τις κάνω. Αλλά υπάρχει θέμα σ' εμένα και αυτό έχει ήδη φανεί. Την έκταση του θέλουμε να δούμε και για καλό κ για κακό θα ελέγξουμε και το κάτιτις παραπάνω.

Λέω στον γιατρό το χόμπι μου είναι να κάνω υστεροσκοπησεις. Η τρίτη σε έναν χρόνο! Τώρα πήρα και προαγωγή! Κάνω κ λαπαροσκόπηση! Αχ, τι να κάνω; Το διακωμωδώ και λίγο... 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , marina_86 είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ καλή μου... ❤️

Αχ αυτό το όνειρο... Γίνεται τρελό κι απατηλό!... 

Αυτές οι εξετάσεις δεν είναι απαραίτητες και είναι λογικό που δεν σου ζητήθηκαν. Εγώ έφαγα τις χυλοπιτες μου, οπότε τώρα αναγκαστικά θα τις κάνω. Αλλά υπάρχει θέμα σ' εμένα και αυτό έχει ήδη φανεί. Την έκταση του θέλουμε να δούμε και για καλό κ για κακό θα ελέγξουμε και το κάτιτις παραπάνω.

Λέω στον γιατρό το χόμπι μου είναι να κάνω υστεροσκοπησεις. Η τρίτη σε έναν χρόνο! Τώρα πήρα και προαγωγή! Κάνω κ λαπαροσκόπηση! Αχ, τι να κάνω; Το διακωμωδώ και λίγο... 

 

Περίεργα χόμπυ έχεις χαχαχα!!! Αν δε γελάμε με τα "χάλια μας" ( το χάλια σε εισαγωγικά γιατί ο γραπτός λόγος παρεξηγείτε εύκολα) και δεν τρολαρουμε κ λίγο τον εαυτό μας τότε πως θα μαζέψουμε τη δύναμη να φτάσουμε στην άκρη του νήματος; Έτσι κάνω για να την παλέψω . Και πίστεψέ με μπορεί να μην έχω τόσα προβλήματα όπως τα περισσότερα κορίτσια εδώ μέσα αλλά η ψυχούλα μου το ξέρει πόση αγωνία και λαχτάρα έχω..εδώ το κυστικό που είδε ο γιατρός κ μου ακύρωσε τον κύκλο με έριξε ακόμα πιο πολύ ε άρχισα τα ουφ και αμάν εδώ μέσα κάναμε κ πλάκα με τον άντρα μου ότι θα είναι άνετος αρχές του έτους αντί να με υπηρετεί και πάει μου έφυγε η στεναχώρια. Κάθε εμπόδιο για καλό. Θα πετύχουμε που θα πάει...σιγά μην αφήσουμε τα κοριτσια μας τις συμμαχητριες μας μονές να περιφέρουν την κοιλουμπα τους.και εμείς μαζί...

 

 

 

Ακούσατε ακούσατε έκτακτο ανακοινωθέν 

Μίλησα με την μαία..αφού ακόμα έχω λίγες εκρισεις συνεχίζω τα καφέ σικλακουρ και ενημερώνω πάλι αύριο αν κατέβει κανονική περίοδος. Ραντεβού κλείσαμε για Παρασκευή . Ουφ πάει κ αυτό..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, marina_86 said:

Κορίτσια να σας πω την αλήθεια... Λίγο έχω αγχωθει και έχω απογοητευτεί. Τώρα ξεκίνησα προετοιμασία για να γίνουν οι εξετάσεις (NGS, ERA test) και υστεροσκοπηση- λαπαροσκόπηση. Ωστόσο, ο γιατρός βλέποντας τα dvd από τις δύο προηγούμενες υστεροσκοπησεις θεωρεί δεδομένη τη φλεγμονή και την αντιβίωση. Σίγουρα από το στόμα, μπορεί και κάποιες εγχύσεις. Και έχω αγχωθει πολύ γιατί λέω μάταια όλα. Δεν το λέω με απόλυτη μαυρίλα. Το λέω με μια κάποια συνειδητοποίηση. Ότι ξεκινάω τώρα αντιβιωσεις και τρέχα γυρευε... Και έχω μόνο τρία έμβρυα ακόμα και μακάρι να μην είχα βάλει τα δύο τελευταία... Και όλο κάνω κάτι τέτοιες σκέψεις.

Ο γιατρός μου είπε ότι η ενδομητριτιδα είναι γενικά μια δυσκολη κατάσταση. Και φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω. Και ο ίδιος δεν μου χρυσωσε το χάπι. Ανυπομονώ να σας πω την αλήθεια να κάνω κ τις εξετάσεις για να έχω συγκεκριμένα αποτελέσματα στα χέρια μου. 

Τόσο τραγική είναι αυτή η ενδομητριτιδα τέλος πάντων; Έλεος! Είπαμε να πάμε οικειοθελώς σε διπλή δωρεά για να τελειώνουμε και τώρα αυτό... Νιώθω ότι δεν έχει τέλος.

Αυτά... Τα είχα ένα βάρος και είπα θα τα πω στα κορίτσια! Χαχαχα Στο therapy group!!!!

Μαρίνακι καταλαβαίνω την απογοήτευση και τη στεναχώρια σου κι ας μην έχω βρεθεί στη θέση σου ακριβώς (εννοώ τόσες εξετάσεις κτλ κτλ.) Να θέλουμε κάτι τόσο πολύ και όλο να αναβάλλεται.. Έχε όμως στο μυαλό σου αυτό. Είναι μια αναβολή. Κανεις ότι είναι απαραίτητο κι ακόμα παραπάνω για να καταφέρετε να κρατήσετε αγκαλιά το πλάσματακι σας σύντομα. Και θα γίνει. Γι αυτό θα κάνεις κι ότι εξετάσεις χρειάζεσαι για να καλύψεις όλα τα ενδεχόμενα και να αποκτήσεις σύντομα μια τεραααααααστια κοιλιά με οσ@ πλάσματακια θελεις. Μια μεγάλη αγκαλιά σε σένα και το σύντροφό σου. Ότι και να γίνει οσο κι αν αργεί είναι δίπλα σου σε αυτό από ότι κατάλαβα και αυτό είναι σημαντικό. 

Ουφ τα είπα 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Fili είπε:

Μαρίνακι καταλαβαίνω την απογοήτευση και τη στεναχώρια σου κι ας μην έχω βρεθεί στη θέση σου ακριβώς (εννοώ τόσες εξετάσεις κτλ κτλ.) Να θέλουμε κάτι τόσο πολύ και όλο να αναβάλλεται.. Έχε όμως στο μυαλό σου αυτό. Είναι μια αναβολή. Κανεις ότι είναι απαραίτητο κι ακόμα παραπάνω για να καταφέρετε να κρατήσετε αγκαλιά το πλάσματακι σας σύντομα. Και θα γίνει. Γι αυτό θα κάνεις κι ότι εξετάσεις χρειάζεσαι για να καλύψεις όλα τα ενδεχόμενα και να αποκτήσεις σύντομα μια τεραααααααστια κοιλιά με οσ@ πλάσματακια θελεις. Μια μεγάλη αγκαλιά σε σένα και το σύντροφό σου. Ότι και να γίνει οσο κι αν αργεί είναι δίπλα σου σε αυτό από ότι κατάλαβα και αυτό είναι σημαντικό. 

Ουφ τα είπα 

Έτσι είναι όπως τα λες. Να αρπάξω κ εγώ σαν ζηλιάρα την ευκαιρία να ευχαριστήσω τον άντρα μου που με θέλει ακριβώς όπως είμαι. Που ειδικά τώρα η ψυχολογία μου έχει περίεργα σκαμπανεβάσματα. Ώρες ώρες δεν με αντέχω απέχω πολύ από αυτό που είμαι. Γίνομαι νευρική παραπονιάρα ανυπόμονη. Και αυτός εκεί βράχος.

Σήμερα κάνουμε ψυχο θεραπεία πολύ μου  αρέσει κοριτσια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Κορίτσια να σας πω την αλήθεια... Λίγο έχω αγχωθει και έχω απογοητευτεί. Τώρα ξεκίνησα προετοιμασία για να γίνουν οι εξετάσεις (NGS, ERA test) και υστεροσκοπηση- λαπαροσκόπηση. Ωστόσο, ο γιατρός βλέποντας τα dvd από τις δύο προηγούμενες υστεροσκοπησεις θεωρεί δεδομένη τη φλεγμονή και την αντιβίωση. Σίγουρα από το στόμα, μπορεί και κάποιες εγχύσεις. Και έχω αγχωθει πολύ γιατί λέω μάταια όλα. Δεν το λέω με απόλυτη μαυρίλα. Το λέω με μια κάποια συνειδητοποίηση. Ότι ξεκινάω τώρα αντιβιωσεις και τρέχα γυρευε... Και έχω μόνο τρία έμβρυα ακόμα και μακάρι να μην είχα βάλει τα δύο τελευταία... Και όλο κάνω κάτι τέτοιες σκέψεις.

Ο γιατρός μου είπε ότι η ενδομητριτιδα είναι γενικά μια δυσκολη κατάσταση. Και φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω. Και ο ίδιος δεν μου χρυσωσε το χάπι. Ανυπομονώ να σας πω την αλήθεια να κάνω κ τις εξετάσεις για να έχω συγκεκριμένα αποτελέσματα στα χέρια μου. 

Τόσο τραγική είναι αυτή η ενδομητριτιδα τέλος πάντων; Έλεος! Είπαμε να πάμε οικειοθελώς σε διπλή δωρεά για να τελειώνουμε και τώρα αυτό... Νιώθω ότι δεν έχει τέλος.

Αυτά... Τα είχα ένα βάρος και είπα θα τα πω στα κορίτσια! Χαχαχα Στο therapy group!!!!

Κοριτσακι μου το καλο στην ολη κατασταση ειναι οτι βρηκες που ειναι το προβλημα οποτε οταν με το καλο τελειωσει ολο αυτο τα εμβρυακια σου θα σε περιμενουν και θα αποκτησεις τα νινακια σου και θα ειναι και υπεροχα αφου παιδευτηκες τοσο! Η αναμονη ειναι οτι χειροτερο το ξερω αλλα σκεψου το σαν την ουρα του γαιδαρου. Μπορει να ειναι μακρια και τριχωτη και πολυ πολυ ανοστη αλλα κουτσου κουτσου θα τη φας κ αυτη και μετα θα ειναι ολα τελεια!

Εξαλλου ειπαμε. Πρεπει να με περιμενετε κ εμενα που η δοτρια μου ερχεται κατα πασα πιθανοτητα απο αλλο πλανητη πανω σε χελωνα. Κριμα ειμαι να ξεκινησω μονη! Χαχαχα! Να και η @Chrussa1982 με περινενει (με παραπεριμενει δηλαδη! Αντε την Παρασκευη να εισαι ετοιμη και να ξεκινησεις ευχομαι Χρυσα μου!)

Επισης δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα καταφερεις μετα απο αυτο γιατι μας εριξε μπεμπεδοσκονη η @Neli83.

Υπομονη λοιπον! Σε ολες μας!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα να σας ρωτήσω κάτι άσχετο αλλά σχετικό???

Την εξέταση για την κυστική ίνωση σας είπαν να την κάνετε?

Εμένα όχι κ σήμερα μιλούσα με την κουμπάρα μου η οποία την έκανε πριν ξεκινήσει την διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Aria. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα να σας ρωτήσω κάτι άσχετο αλλά σχετικό???

Την εξέταση για την κυστική ίνωση σας είπαν να την κάνετε?

Εμένα όχι κ σήμερα μιλούσα με την κουμπάρα μου η οποία την έκανε πριν ξεκινήσει την διαδικασία 

Εμας μας ειπαν, στον αντρα μου δηλαδη οπωσδηποτε και μαλιστα 99% (υπαρχει και μικροτερο ποσοστο μεταλλαξεων που ελεγχετε αλλα δε θυμαμαι ποσο ειναι). Θα σε συμβουλευα να την κανετε οπωσδηποτε γιατι αν εχετε κοινη μεταλλαξη με τη δοτρια το παιδι θα εχει σοβαρη αρρωστια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.. Είμαι νέα στο forum και έχω κάποιες ερωτήσεις που μόνο κάποιες από εσάς που ίσως βιώσατε κάτι αντίστοιχο να μου απαντήσετε. Είμαι 49 χρόνων και μόλις χθες έκανα την 2η εμβρυομεταφορά με δανεικά ωάρια μιας και η πρώτη είχε αποτυχία. Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια στην ηλικία μου που να έχει μείνει έγκυος και με ποια προσπάθεια.. Δώστε μου λίγο θάρρος γιατί έχω απογοητευθεί.. Είναι η τελευταία μου ελπίδα να γίνω και εγώ μανούλα.Άργησα βέβαια αλλά διάφοροι λόγοι συντελεσαν σε αυτό. Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν καλή επιτυχία

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Κορίτσια να σας πω την αλήθεια... Λίγο έχω αγχωθει και έχω απογοητευτεί. Τώρα ξεκίνησα προετοιμασία για να γίνουν οι εξετάσεις (NGS, ERA test) και υστεροσκοπηση- λαπαροσκόπηση. Ωστόσο, ο γιατρός βλέποντας τα dvd από τις δύο προηγούμενες υστεροσκοπησεις θεωρεί δεδομένη τη φλεγμονή και την αντιβίωση. Σίγουρα από το στόμα, μπορεί και κάποιες εγχύσεις. Και έχω αγχωθει πολύ γιατί λέω μάταια όλα. Δεν το λέω με απόλυτη μαυρίλα. Το λέω με μια κάποια συνειδητοποίηση. Ότι ξεκινάω τώρα αντιβιωσεις και τρέχα γυρευε... Και έχω μόνο τρία έμβρυα ακόμα και μακάρι να μην είχα βάλει τα δύο τελευταία... Και όλο κάνω κάτι τέτοιες σκέψεις.

Ο γιατρός μου είπε ότι η ενδομητριτιδα είναι γενικά μια δυσκολη κατάσταση. Και φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω. Και ο ίδιος δεν μου χρυσωσε το χάπι. Ανυπομονώ να σας πω την αλήθεια να κάνω κ τις εξετάσεις για να έχω συγκεκριμένα αποτελέσματα στα χέρια μου. 

Τόσο τραγική είναι αυτή η ενδομητριτιδα τέλος πάντων; Έλεος! Είπαμε να πάμε οικειοθελώς σε διπλή δωρεά για να τελειώνουμε και τώρα αυτό... Νιώθω ότι δεν έχει τέλος.

Αυτά... Τα είχα ένα βάρος και είπα θα τα πω στα κορίτσια! Χαχαχα Στο therapy group!!!!

@marina_86 θέλω πάρα πολύ να σε βοηθήσω αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι απο ολα να σου πω.. υπάρχουν στο φορουμ ιστορίες πάρα πολλών γυναικών με ενδομητριτιδα που τα κατάφεραν μια χαρά, ειναι η @anoulious, ειναι η πασίγνωστη Καντυ, ειναι η athinaida και φαντάζομαι και πάρα πολλές άλλες. Εγω επίσης εχω ενδομητριτιδα, αλλα δεν θα φερω τον εαυτό μου παράδειγμα γιατί δεν τα εχω καταφέρει. Η καθεμία απο τις περιπτώσεις που σου ανέφερα, τα κατάφεραν με διαφορετικό τρόπο και αντιμετώπιση, αν ψάξεις τις ιστορίες τους θα το διαπιστώσεις. Μην απογοητεύεσαι, περίμενε πρώτα να γίνουν οι εξετάσεις και να βγουν τα αποτελέσματα. Επίσης .. τι εννοείς οτι δεν σου χρύσωσε το χάπι ο γιατρός; 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Viv37 είπε:

Εμας μας ειπαν, στον αντρα μου δηλαδη οπωσδηποτε και μαλιστα 99% (υπαρχει και μικροτερο ποσοστο μεταλλαξεων που ελεγχετε αλλα δε θυμαμαι ποσο ειναι). Θα σε συμβουλευα να την κανετε οπωσδηποτε γιατι αν εχετε κοινη μεταλλαξη με τη δοτρια το παιδι θα εχει σοβαρη αρρωστια. 

Δεν μου είχε πει τπτ κανένας γιατρός μου ούτε τώρα ο κουρτης .ναι είναι μια που εξετάζει όλες τις  μεταλλάξεις κ μια άλλη που βρίσκει πολύ μικρό ποσοστό.

Μόλις διάβασα ότι στο λαϊκό στην Αθήνα γίνεται δωρεάν αρκεί να έχει συνταγογραφηθεί αλλιώς κοστίζει 50 ευρώ.

Βέβαια έξω κοστίζει 350€!!!

Μήπως όμως τώρα με τη δωρεά εξετάσουν την δοτρια κ εάν έχει κυστική ίνωση δεν την δέχονται ? Λέω εγώ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Aria. είπε:

Δεν μου είχε πει τπτ κανένας γιατρός μου ούτε τώρα ο κουρτης .ναι είναι μια που εξετάζει όλες τις  μεταλλάξεις κ μια άλλη που βρίσκει πολύ μικρό ποσοστό.

Η κουμπαρά σου την έκανε πριν ξεκινήσει διαδικασία με δωρεά; εμένα μου τη ζήτησαν αλλά σε προηγούμενη φάση που ήμουν με δικό μου υλικό. Δεν ξέρω αν έχει την ίδια αξία στη δωρεά, ειλικρινά δεν ξέρω, ρώτησε όμως τον Κουρ… Επισης δεν πιστεύω ότι μια δότρια παίζει να έχει το παραμικρό πρόβλημα με αυτή την εξέταση, θα την απέρριπταν 100%

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Villi είπε:

Η κουμπαρά σου την έκανε πριν ξεκινήσει διαδικασία με δωρεά; εμένα μου τη ζήτησαν αλλά σε προηγούμενη φάση που ήμουν με δικό μου υλικό. Δεν ξέρω αν έχει την ίδια αξία στη δωρεά, ειλικρινά δεν ξέρω, ρώτησε όμως τον Κουρ… Επισης δεν πιστεύω ότι μια δότρια παίζει να έχει το παραμικρό πρόβλημα με αυτή την εξέταση, θα την απέρριπταν 100%

Η κουμπάρα μου θα κάνει εξωσωματική με δικά της ωάρια κ ίσως για αυτό να την ζήτησαν.θα τον ρωτήσω όταν θα έχω ραντεβού μαζί του. @Chrussa1982 σου την έχει ζητήσει εσένα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...