Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Rallia είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κούκλα μου! Είναι κοριτσάκια ! Ο γιατρός μου ήταν ο Τσιριγώτης.

Καλα το θυμομουν για τον Τσιρι... Να τα χαιρεσαι τα κοριτσακια σου! Θα γεμισει το σπιτι σας φιογγακια κ φρου φρου. Τι ωραια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 13 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

@Villi μου τελικά σου έκλεισε ραντεβού ο γιατρός

Ναι, στις 11 στο Ιασώ, πάλι απο τις πέντε το πρωί στους δρόμους θα ειμαι. Παει το καφεδάκι …:)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vik80 είπε:

Καλησπέρα σας, αποφάσισα και εγώ να γράψω την ιστορία μου, καθώς παρακολουθώ καιρο τις δικές σας, και είχα παρότρυνση από την AndriM να συμμετάσχω. Στα 38 μου (ο σύντροφος 35 τοτε) και αφού προσπαθήσαμε περίπου 6 μηνες για παιδακι, πίεσα το γυναικολογο που είχα τότε να κάνουμε εξετασεις. Οπτικά όλα έδειχναν σωστα και η περίοδος σταθερότατη. Και αρχίζει ο Γολγοθάς. Σαλπιγγογραφια μέτρια, fsh μια 10, μια 20, πλέον είναι σταθερή στα 14 δύο χρόνια τώρα. Πάμε για εξωσωματικη μου λέει αλλά μπορεί να μην βγάλεις ούτε ένα. Ο σύντροφος σε όλες άριστος. 1η εξωσ. Ακεσω. Φουλ διεγερση. Βγάζουμε 5, μένουν 4 βλαστοκυστες. Βάζουμε 2. Οι άλλες δύο την επόμενη μέρα αντί να μπουν καταψυξη αφού ήταν τέλειες, τελικά τις κατέστρεψαν.αρνητικο. η δεύτερη 3 μηνες μετά, ιδια τακτική. 3 ωαρια, 2 εμβρυα 2 ημερων. Αρνητικο. Να σημειώσω, δύο εμβρυομεταφορες εξαιρετικά επιπονες που κρατούσαν σχεδόν μια ώρα. Φεύγω τρέχοντας. Πάω γενεσις στον γνωστό. Με ξεσκονίζει στις εξετάσεις. Καρυοτυπος δικός μου με μωσαικισμος, αλλα 95% φυσιολογικό. Πάμε για φυσικούς και ο,τι μαζέψουμε προεμφυτευτικο. Κάνω νικά. Ηπια χρόνια φλεγμονη. 40 εγχυσεις διαφόρων αντιβιωσεων. Ταυτοχρονα Σε 6 μηνες μαζεύουμε 7 βλαστοκυστες (έβγαζα και δύο φορές το μήνα αυγουλακι τρομάρα μου). Κάνω προεμφυτευτικο, οι 4 καλες. Βάζουμε 3, αρνητικο. Μόλις έκλεισα τα 40. Μιλάω με τι γιατρο. Συνεχιζουμε φυσικούς λέει. Όχι Πάμε με δανεικά. Είναι νωρίς ακόμη μου λέει. Επιμένω. Ψήνεται. Κάνω ngs 97% γαλακτοβακιλοι. Όλα καλά. Η δοτρια έδωσε 5 ωαρια. Βάλαμε 2 4ης μέρας. Να πω σε αυτό το σημείο πως ο,τι σκέφτεστε να ρωτήσετε, το ρώτησα, δεν  πήρα απάντηση. Πετυχαίνει. Καλές χοριακες. Βλέπουμε σάκο και στοιχεία 5,2 εβδ. Έλα 6,5 εβδ να ακούσουμε καρδια. Κάνω εξετασεις τα πάντα. Όλα καλά. Πάω για καρδια, δεν την ακούμε, τη βλέπουμε να αναβοσβήνει. Η μόνη που αγχώθηκα ήμουν εγώ. Όλα καλά. Ξαναελα σε 2 εβδομάδες. Μετά από 3 μέρες, ξαφνικά γυρνώ από τη δουλειά Κάνω συνεχόμενους εμετους και πυρετό για μια μόνο ώρα που ήρθε και έφυγε μόνος του. Δεν βρίσκω καμία μαία. Πάω νοσοκομειο. Μου κάνουν τα πάντα από εξετασεις, ολα καλα, με διώχνουν, τους λέω κάντε μου υπερηχο για το μωρό. Δεν ειχαν γυναικολογο.Να σημειώσω ούτε πονος ούτε αίμα ούτε τίποτα. Μόνο μία ενστικτωδη ανησυχία. Ο οργανισμός μου γενικά είναι γερός και ανθεκτικός. Πάω το επόμενο πρωί γενεσις. Εξηγώ τι έγινε. Κάνουμε υπερηχο. Έχει σταματήσει η καρδούλα.δεν θέλω να σου κάνω αποξεση, θα πάμε με χάπια. Η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου. Μια εβδομάδα υπερηχους. Έδειχνα καθαρή. Κάνουμε χοριακη στη βδομάδα 2500, δεν έπεσε μου λέει. Εν τω μεταξύ εγώ είχα αποβάλλει στην τουαλεττα και το ήξερα είχα σκιστεί στα δύο από τους πόνους. Θα κάνουμε αποξεση. Λήγει εδώ αυτό το κεφάλαιο το καλοκαίρι, με το γιατρό να μη θέλει να γίνει καρυοτυπος κατά την αποξεση. Να μου λέει μήπως έπαθα ενδομητριτιδα και το σκότωσε ο οργανισμός μου. Το Σεπτέμβριο του λέω θέλω υστεροσκοπηση και ngs. Είχα μόνο ένα ακόμη για εμβρυομεταφορα από τη δοτρια. Κάνουμε υστεροσκοπηση τιποτα σημαντικο, εικόνα καλή. Ngs 0%γαλακτοβακιλοι. Άλλες 20 εγχυσεις και 1 μήνα αντιβιωσεις διάφορες. Φουλ προβιοτικα άλλον 1 μήνα. Ξανά ngs 0% γαλακτοβακιλλοι. Ξανά εγχυσεις μου λέει. Αποκλείεται του λέω. Δεν έχω κάποιο μικρόβιο η λοιμωξη, γιατί?? Αφηνω τον εαυτό μου 2 μηνες μόνο με βιταμινες, προβιοτικα και διατροφή. Πάλι ngs 97%. Κάνουμε εμβρυομεταφορα το άλλο ένα που έμεινε. Αρνητικο. 41 πατημένα πλέον... αισθάνομαι απογοήτευση. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι μόνη. Καλώς σας βρήκα λοιπόν. Ανδριάνα μου να ξέρεις ότι τα λόγια σου με ηρέμησα και με δυναμωσαν πολύ. Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο, υπόσχομαι να γράφω μικρότερα στο εξης

Κοπελα μου τι εχεις περασει...ηθελα να σε εχω διπλα μου να σε παρω αγκαλια..βλεπω ομως μια γυναικα δυνατη που δεν θα το βαλει κατω μεχρι να πετυχει τον στοχο της..και θα τον πετυχεις!! Μανουλα θα γινεις σιγουρα!!

  • Μου αρέσει 3

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , thalasa είπε:

Καλως ήρθες , έχεις τραβήξει πολλά κι εσυ.. για ενδομητριτιδα δεν έχω γνώσεις , αλλά μόνο υποθετικά το υποψιάστηκε ο γιατρος ;; Και για αυτό σε πλάκωσε στις αντιβιωσεις; Δεν καταλαβαίνω . Και γιατί δεν ήθελε να κάνετε καρυοτυπο στο έμβρυο που απεβαλες ; Επίσης όταν λες σαλπιγγογραφια μέτρια , θα ήθελες να μας εξηγήσεις τι εννοείς ;

Καλησπέρα, μόνο προφορικά το υπέθεσε. Η ca125 ήταν καλή, ο νικάς έβγαλε ηπια χρόνια λοιμωξη αλλά βλέπω γενικά ότι είναι αμφισβητουμενος. Το ngs άψογο. Είπε ότι την έπαθα μετά την εγκυμοσύνη. Πριν είχα κάνει 40 εγχυσεις και αντιβιωσεις, για ηπια λοιμωξη-φλεγμονη δεν το θυμάμαι. Η σαλπιγγογραφια (επειδή το εργακι το εχω  πάει περιοδεία σε 7 γιατρούς πριν ξεκινήσω εξωσωματικες) οι 3 μου είπαν ότι οι σάλπιγγες είναι ψιλοκλειστες και οι άλλοι 4 ότι είναι μια χαρά. Το πόρισμα έγραφε ότι σκιαγραφηθηκαν πλήρως αλλά είναι περιορισμενης διαβατοτητας, που κατά τον παντο και άλλους οφείλεται σε συσπάσεις κατά την διάρκεια της εξέτασης. Επίσης στην υστεροσκοπηση η αρχή τους τουλάχιστον είναι ορθανοικτη. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2022 at 4:56 ΜΜ, silvy22 είπε:

Χιονούλες μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα 

δεν ακούσαμε καρδούλα, υπάρχει ένας αχνος παλμός και έχει μείνει πίσω κατά μια εβδομάδα το εμβρυακι μου, δεν υπάρχουν ελπίδες αλλά θα πάω πάλι Τετάρτη για σιγουριά ή θα γίνει φυσική αποβολή ή απόξεση π μου είπε ότι ο τρόπος π την κάνει δεν επηρεάζει το ενδομήτριο 

πρεπει να τρέξω αύριο για τα χαρτιά να πάρω τα φάρμακα π δικαίουμαι απο την επιτροπή που λήγει η απόφαση και θα δούμε αν θα πάμε

με φυσικούς ή διέγερση 

στο ηλικία μου γκρουπ είναι 25% οι πιθανότητες για αποβολή …

Δεν ήταν αυτή η τυχερή μας φορά 

Πραγματικά λυπήθηκα πολύ με τα νέα σου..Σ'ειχα στο μυαλό μου από την ημέρα που είχες κάνει τον υπέρηχο κι είχα αγωνία.Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά.Την αγάπη μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοπελα μου τι εχεις περασει...ηθελα να σε εχω διπλα μου να σε παρω αγκαλια..βλεπω ομως μια γυναικα δυνατη που δεν θα το βαλει κατω μεχρι να πετυχει τον στοχο της..και θα τον πετυχεις!! Μανουλα θα γινεις σιγουρα!!

Σ ευχαριστώ πολύ για τα ζεστά σου λόγια. Πότε δεν ξέρουμε πόση δύναμη κρύβουμε μέχρι να χρειαστεί να τη χρησιμοποιήσουμε τελικά. Μιλα ένας άνθρωπος που μέχρι πριν πέντε χρόνια έβλεπε γιατρο και ενεση και έτρεχε να φύγει...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , vik80 είπε:

Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα, ευχαριστώ πολύ όλες για τη θερμή υποδοχή. Π@ντο είμαι...ήμουν... ναι 2 ετ με ιδια δοτρια, αφού έδωσε 3 εμβρυα. Άρα η δεύτερη ήταν λίγο λειψη. Από την αρχή θεωρήσαμε ότι είναι λίγα, μας είχαν πει 8 ωαρια, άρα το λιγότερο 4 εμβρυα. 7000 σύνολο. Μπορεί και παραπάνω αν σκεφτείς ότι όλο ζητούν μια εξέταση. Βάλε και τα 5 ngs, βάλε και την υστεροσκοπηση, βάλε και την αποξεση, βάλε και τους φυσικούς. Μιλάμε συνολικά για πάνω από 25000. Και είμαστε στο μηδέν...

Ξερω, ξερω πέρασα και εγω απο το Γεννεσις, μια περιουσία δώσαμε. Απλά είχα την αίσθηση οτι ο Παν.. είχε σταματήσει το σύστημα με τις εγχύσεις, μια κοπέλα είχε γράψει κατι σχετικό. Μην απογοητεύεσαι σε καμία περίπτωση, καταρχήν μπορεί να έφταιγε η δότρια, πολλά κορίτσια πέτυχαν με δεύτερη δότρια. Καταλαβαίνω οτι τώρα είσαι φορτισμένη και απογοητευμένη, αλλά μπορεί τα πράγματα να είναι πολύ πιο απλά. Αγωνιστικούς χαιρετισμούς και ψηλά το κεφάλι. ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rallia είπε:

Κορίτσια μου!! Δεν υπάρχει μέρα που να μην σας διαβάζω. Μετά απο μια θυελλώδη εγκυμοσύνη με πάρα πολλές δυσκολίες (αποκόλληση, αιμορραγίες, μείωση τραχήλου, περίδεση, διαβήτη, χολόσταση, προεκλαμψία..!) γέννησα πριν 3 μήνες πρόωρα τα διδυμάκια μου στον 7ο μήνα. Όλα καλά, μεγαλώνουμε σπίτι μας! Ο γιατρός μου συνήθιζε να λέει πως απο ένα σημείο και πέρα όλα είναι στα χέρια του Θεού, η επιστήμη εξαντλεί τα όπλα της και μετά απλά κάνεις το σταυρό σου και ελπίζεις για το καλύτερο..Πραγματικά, στο βαθμό που ο γιατρός μου εβαλε το χέρι του, στα ανθρωπίνως δυνατά, του οφείλω ένα τεράστιο, τεράστιο ευχαριστώ και ευγνωμοσύνη για πάντα..   Ευχαριστώ και σας για όλη τη στήριξη στις αποτυχίες μου, την συμπαράσταση, τις ευχές που πιάσαν τόπο. Δεν ήμουν σε κατάσταση να επικοινωνήσω εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά κράταγα την ανάσα μου διαβάζοντας τον αγώνα και τις αγωνίες σας και προσευχόμουν μαζί σας. Θα είμαι εδώ (με το καλό) στο εξής για οτιδήποτε μπορώ να φανώ χρήσιμη.. Μετά απο πολλά πρωτόκολλα, πολλες προσπάθειες, πολύ ψάξιμο, πολλές αποβολές..ζω το θαύμα. Θα σας εξομολογηθώ κάτι κορίτσια. Πέρσι το φθιμόπωρο, μετά απο άλλη μια αποτυχία μου, αποφάσισα να σταματήσω τις προσπάθειες. Εξέτασα το ενδεχόμενο υιοθεσίας και παρένθετης μητέρας. Μίλησα με κοινωνική λειτουργό, επίσης εξέτασα κέντρα στο εξωτερικό σε σχεση με την παρενθετη μητρότητα. Το Δεκεμβρη, περσι, βρέθηκα στην Ουκρανία με τον αντρα μου. Δεν ήταν εύκολη απόφαση απο καμμία άποψη. Το ποσό υπέρογκο αν δεν σου τρέχουν απο τα μπατζάκια. Αλλά ημασταν συνειδητοποιημένοι. Δεν θα επενδύαμε τις οικονομίες μας σε σπίτι, καλό αυτοκίνητο, εξοχικό κτλ (που και αυτά μια χαρά, επιλογές και δικαίωμα του καθένα, μην παρεξηγηθώ). Θα τα δίναμε για το δικό μας σκοπό. Υπογράψαμε και βάλαμε μπρος τη διαδικασία.Φύγαμε για Ελλάδα με την ελπίδα ένα χρόνο μετά να επιστρέψουμε Ουκρανία για να πάρουμε το μωρό μας. Λίγους μήνες μετά, περσι αρχες άνοιξης, μου τηλεφωνησαν απο τη κλινική στην Αθήνα ρωτώντας με τι να κάνουν με τα τελευταια 2 εμβρυα που είχαν ξεμείνει στο ψυγείο. Πήγα και τα έβαλα χωρίς καμμία αγωνία, καμμία προσδοκία, μηδεν. Απλά για να μην καταστραφουν.. Να κλείσει αυτός ο κύκλος. Και έκλεισε... Κορίτσια, είναι ασύλληπτο.. Γέννησα το Δεκέμβρη που μας πέρασε, την ίδια μέρα που υπέγραφα το συμβόλαιο παρένθετης.. Απο την Ουκρανία δε, έχουν ήδη κάνει 5 εμβρυομεταφορές με μηδενικές χοριακές ως τώρα. Εννοείται με ωάρια 20χρονων κοριτσιών σε μήτρες 30χρονων...Τρέχα γύρευε δηλαδή, τι εξήγηση να δώσεις εδω; Και φυσικά, τώρα όλα πάγωσαν λόγω πολέμου..ΥΓ: η τελευταία εμβρυομεταφορά έγινε λίγο πριν ξεσπάσει ο πόλεμος και μου έστειλαν μνμ απο το καταφύγιο - προς μεγάλη ανακούφιση όλων - οτι η κοπέλα δεν είναι εγκυος.. Πόσο άγρια, πόσο παράλογη είναι αυτή η ζωή!  

 

 

Να σου ζησουν τα μωρακια σου!!! Τι ιστορια εχεις ομως!! Ακρως διδακτικη!! Να μην τα παραταμε ποτε!! Να εισαι καλα και χαιρεσαι τις ζουζουνες σου!!!


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Villi είπε:

Ξερω, ξερω πέρασα και εγω απο το Γεννεσις, μια περιουσία δώσαμε. Απλά είχα την αίσθηση οτι ο Παν.. είχε σταματήσει το σύστημα με τις εγχύσεις, μια κοπέλα είχε γράψει κατι σχετικό. Μην απογοητεύεσαι σε καμία περίπτωση, καταρχήν μπορεί να έφταιγε η δότρια, πολλά κορίτσια πέτυχαν με δεύτερη δότρια. Καταλαβαίνω οτι τώρα είσαι φορτισμένη και απογοητευμένη, αλλά μπορεί τα πράγματα να είναι πολύ πιο απλά. Αγωνιστικούς χαιρετισμούς και ψηλά το κεφάλι. ❤️

Ναι είμαι πολύ απογοητευμενη, είναι και πρόσφατο. Αφού δε  θέλω να πάω ούτε να μιλήσουμε. Δεν θα παραδεχτεί ότι έφταιγε αυτό που μας πούλησε ποτε πιστευω. Θα τα ρίξει στη μήτρα και θα μου αρχίσει πάλι τις αντιβιωσεις και τις εγχυσεις. Σκέψου ότι την τελευταία φορά που πήρα ngs με 0%γαλακτοβακιλλους, μετά από τις εγχυσεις, με παίρνουν και μου λένε θα κάνεις άλλες 20 (80 δηλαδή συνολικά) με άλλο φαρμακο. Εκεί ήταν η πρώτη φορά που πάτησα πόδι και τους λέω γιατί από 97% πήγε 0%?μου λένε από τις αντιβιωσεις. Και μου προτείνετε αντιβιωση? Όχι. Θα αφήσω τον οργανισμό μου να συνέλθει. Μόνος του μπορεί. Σε 2 μηνες ήταν ξανά 97%. Γνώρισα κοπελα εκεί που πάλευε ενάμιση χρόνο να τους φτιάξει, από τα πολλά φαρμακα 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , vik80 είπε:

Καλησπέρα, μόνο προφορικά το υπέθεσε. Η ca125 ήταν καλή, ο νικάς έβγαλε ηπια χρόνια λοιμωξη αλλά βλέπω γενικά ότι είναι αμφισβητουμενος. Το ngs άψογο. Είπε ότι την έπαθα μετά την εγκυμοσύνη. Πριν είχα κάνει 40 εγχυσεις και αντιβιωσεις, για ηπια λοιμωξη-φλεγμονη δεν το θυμάμαι. Η σαλπιγγογραφια (επειδή το εργακι το εχω  πάει περιοδεία σε 7 γιατρούς πριν ξεκινήσω εξωσωματικες) οι 3 μου είπαν ότι οι σάλπιγγες είναι ψιλοκλειστες και οι άλλοι 4 ότι είναι μια χαρά. Το πόρισμα έγραφε ότι σκιαγραφηθηκαν πλήρως αλλά είναι περιορισμενης διαβατοτητας, που κατά τον παντο και άλλους οφείλεται σε συσπάσεις κατά την διάρκεια της εξέτασης. Επίσης στην υστεροσκοπηση η αρχή τους τουλάχιστον είναι ορθανοικτη. 

Μόνο με διαγνωστική λαπαροσκόπηση μπορείς να είσαι σίγουρη ότι είναι οκ οι σάλπιγγες , δυστυχώς .. θυμάσαι αν κάποια σάλπιγγα ήταν και λίγο διογκωμένη ;;  Δεν είσαι και στη Θεσσαλονίκη , να σου πρότεινα 1-2 γιατρούς να πήγαινες να τη δείξεις . Στην Αθήνα μόνο ο Τσιριγώτης είχε εντοπίσει το πρόβλημα σε μένα όταν είδε τη σαλπιγγογραφια μου, ενώ άλλοι μου λέγανε ότι είναι οκ. Χωρίς να θέλω να πω ότι ντε και καλά έχεις πρόβλημα στις σάλπιγγες , αλλά δυστυχώς δεν το εντοπίζουν όλοι οι γιατροί , αν υπάρχει φυσικά 

πρίν από 9 λεπτά , vik80 είπε:

Ναι είμαι πολύ απογοητευμενη, είναι και πρόσφατο. Αφού δε  θέλω να πάω ούτε να μιλήσουμε. Δεν θα παραδεχτεί ότι έφταιγε αυτό που μας πούλησε ποτε πιστευω. Θα τα ρίξει στη μήτρα και θα μου αρχίσει πάλι τις αντιβιωσεις και τις εγχυσεις. Σκέψου ότι την τελευταία φορά που πήρα ngs με 0%γαλακτοβακιλλους, μετά από τις εγχυσεις, με παίρνουν και μου λένε θα κάνεις άλλες 20 (80 δηλαδή συνολικά) με άλλο φαρμακο. Εκεί ήταν η πρώτη φορά που πάτησα πόδι και τους λέω γιατί από 97% πήγε 0%?μου λένε από τις αντιβιωσεις. Και μου προτείνετε αντιβιωση? Όχι. Θα αφήσω τον οργανισμό μου να συνέλθει. Μόνος του μπορεί. Σε 2 μηνες ήταν ξανά 97%. Γνώρισα κοπελα εκεί που πάλευε ενάμιση χρόνο να τους φτιάξει, από τα πολλά φαρμακα 

Είναι απίστευτο όλο αυτό που συμβαίνει με τις αντιβιωσεις . Καλά εκανες και πάτησες πόδι , μα 80 εγχυσεις και πάλι δεν τις θεωρούν αρκετές ;; Ακατανόητα πράγματα . Στις πόσες εγχυσεις είναι ικανοποιημένοι δηλαδη ; Και ήσουν τυχερή που επανήλθαν οι γαλακτοβακιλλοι σε δυο μήνες , σούπερ . Και τόσα λεφτά για τόσες ngs , και τόσες εξετάσεις , αυτό που το πας ;; Όχι κοπέλα μου , μακριά ! Κι εμένα ο γιατρος μου είναι των εγχυσεων , αλλά έκανα πολύ λίγες κι ας επιμένει . Με λέει : ούτε ο Πούτιν τόσο σκληρές διαπραγματεύσεις δεν κάνει, χαχαχα. Λοιπόν να ακούς το ένστικτο σου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Viv37 με το καλό να ξεκινήσεις αγάπη μου !

@vik80 θα σου πω ότι μου έιπε ο αδελφος μου στη τελευταια αρνητικη χοριακη ''Μονο μη το βάλεις κάτω γιατι αξίζεις να γίνεις Μανούλα'' και θα γίνεις. Είσαι στο κατάλληλο γκρουπ μονο αγάπη κ συμπαρασταση θα εισπράξεις

@Rallia απλα respect !!!! να εισαι γερη και να χαιρεσαι πλεον την οικογενεια σου

είναι κ μια κοπελα που αν καταλαβα σήμερα είχε ασχημη εξέελιξη δεν θυμαμαι το ονομα γι ανα την προσθέσω αλλα θελω να της πω ότι δεν είναι μόνη. ΔΕΝ εισαι μονη  κοριτσι μου , μη το βαζεις κάτω.   

 

επίσης κοριτσια δεν προλαβαινω τη ροη κ μπορει να ξεχασω καποια  ή να εχω μεινει πισω - μη με παρεξηγησετε

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rallia είπε:

Κορίτσια μου!! Δεν υπάρχει μέρα που να μην σας διαβάζω. Μετά απο μια θυελλώδη εγκυμοσύνη με πάρα πολλές δυσκολίες (αποκόλληση, αιμορραγίες, μείωση τραχήλου, περίδεση, διαβήτη, χολόσταση, προεκλαμψία..!) γέννησα πριν 3 μήνες πρόωρα τα διδυμάκια μου στον 7ο μήνα. Όλα καλά, μεγαλώνουμε σπίτι μας! Ο γιατρός μου συνήθιζε να λέει πως απο ένα σημείο και πέρα όλα είναι στα χέρια του Θεού, η επιστήμη εξαντλεί τα όπλα της και μετά απλά κάνεις το σταυρό σου και ελπίζεις για το καλύτερο..Πραγματικά, στο βαθμό που ο γιατρός μου εβαλε το χέρι του, στα ανθρωπίνως δυνατά, του οφείλω ένα τεράστιο, τεράστιο ευχαριστώ και ευγνωμοσύνη για πάντα..   Ευχαριστώ και σας για όλη τη στήριξη στις αποτυχίες μου, την συμπαράσταση, τις ευχές που πιάσαν τόπο. Δεν ήμουν σε κατάσταση να επικοινωνήσω εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά κράταγα την ανάσα μου διαβάζοντας τον αγώνα και τις αγωνίες σας και προσευχόμουν μαζί σας. Θα είμαι εδώ (με το καλό) στο εξής για οτιδήποτε μπορώ να φανώ χρήσιμη.. Μετά απο πολλά πρωτόκολλα, πολλες προσπάθειες, πολύ ψάξιμο, πολλές αποβολές..ζω το θαύμα. Θα σας εξομολογηθώ κάτι κορίτσια. Πέρσι το φθιμόπωρο, μετά απο άλλη μια αποτυχία μου, αποφάσισα να σταματήσω τις προσπάθειες. Εξέτασα το ενδεχόμενο υιοθεσίας και παρένθετης μητέρας. Μίλησα με κοινωνική λειτουργό, επίσης εξέτασα κέντρα στο εξωτερικό σε σχεση με την παρενθετη μητρότητα. Το Δεκεμβρη, περσι, βρέθηκα στην Ουκρανία με τον αντρα μου. Δεν ήταν εύκολη απόφαση απο καμμία άποψη. Το ποσό υπέρογκο αν δεν σου τρέχουν απο τα μπατζάκια. Αλλά ημασταν συνειδητοποιημένοι. Δεν θα επενδύαμε τις οικονομίες μας σε σπίτι, καλό αυτοκίνητο, εξοχικό κτλ (που και αυτά μια χαρά, επιλογές και δικαίωμα του καθένα, μην παρεξηγηθώ). Θα τα δίναμε για το δικό μας σκοπό. Υπογράψαμε και βάλαμε μπρος τη διαδικασία.Φύγαμε για Ελλάδα με την ελπίδα ένα χρόνο μετά να επιστρέψουμε Ουκρανία για να πάρουμε το μωρό μας. Λίγους μήνες μετά, περσι αρχες άνοιξης, μου τηλεφωνησαν απο τη κλινική στην Αθήνα ρωτώντας με τι να κάνουν με τα τελευταια 2 εμβρυα που είχαν ξεμείνει στο ψυγείο. Πήγα και τα έβαλα χωρίς καμμία αγωνία, καμμία προσδοκία, μηδεν. Απλά για να μην καταστραφουν.. Να κλείσει αυτός ο κύκλος. Και έκλεισε... Κορίτσια, είναι ασύλληπτο.. Γέννησα το Δεκέμβρη που μας πέρασε, την ίδια μέρα που υπέγραφα το συμβόλαιο παρένθετης.. Απο την Ουκρανία δε, έχουν ήδη κάνει 5 εμβρυομεταφορές με μηδενικές χοριακές ως τώρα. Εννοείται με ωάρια 20χρονων κοριτσιών σε μήτρες 30χρονων...Τρέχα γύρευε δηλαδή, τι εξήγηση να δώσεις εδω; Και φυσικά, τώρα όλα πάγωσαν λόγω πολέμου..ΥΓ: η τελευταία εμβρυομεταφορά έγινε λίγο πριν ξεσπάσει ο πόλεμος και μου έστειλαν μνμ απο το καταφύγιο - προς μεγάλη ανακούφιση όλων - οτι η κοπέλα δεν είναι εγκυος.. Πόσο άγρια, πόσο παράλογη είναι αυτή η ζωή!  

 

 

Τι ομορφη ιστορία, σαν παραμύθι. Να σου ζήσουν, να τα χαίρεσαι κι όλη η ζωή σας να είναι σαν παραμύθι απο δω και πέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Depy81 είπε:

Το στειλαμε κ ηταν φυσιολογικος ο καρυοτυπος του εμβρυου. Στον υπέρηχο φανηκε εμβρυικος υδρωπας. Εκανα τις εξετασεις torche για λοιμωξεις αλλα ηταν καθαρες. Κανενας γιατρος κ αιματολογος δεν ειχε απάντηση. Για ολα μου λενε: αχ βρε κοριτσι μου σε σενα ετυχε κι αυτο. Απο εξετάσεις αλλο τιποτα. Κ εγω κ ο αντρας μου. Λεω να κατεβω Αθηνα να ψαξω γιατρο αλλα με φοβιζει η ολη η διαδικασια κ ο χρονος που απαιτειται για ολο αυτο. 

Να μη σε φοβίζει η διαδικασια , εκτός αν δεν την αντέχετε οικονομικά την Αθήνα , κάτι που συνέβη σε μένα ας πούμε . Και η απόσταση σίγουρα είναι ένα θέμα , αλλά όλα γίνονται . Αν σας παίρνει οικονομικά να κατεβείτε στην Αθήνα , θα ακούσεις καινούργια πράγματα και θα φτιάξει η ψυχολογία σου . Για γιατρούς ότι αποριες εχεισ στειλε και πμ αν θέλεις . Και για ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής . Στη λευκού έχεις πάει ;

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2022 at 8:56 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

 

Καλησπέρα σε όλες αγαπημένες μου. Διαβάζω και βουρκωνω. @Depy81 έχεις περάσει πολλά,,,, και αξίζεις σίγουρα να γίνεις μανούλα και σίγουρα θα τα καταφέρεις. Θέλει δύναμη ψυχής και σώματος,,,πίστη και προσήλωση στο στόχο. Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα.

@vik80 και εσύ αντίστοιχα το ίδιο,,,πόσο δύσκολο και πόσο αληθινά όσα λες. Όπως ξέρουμε εμείς τον οργανισμό μας δε μπορεί να τον καταλάβει κανείς οπότε καλά κάνεις και τον ακούς. Όταν με το καλό ηρεμήσεις εύχομαι η απόφαση που θα πάρεις για τη συνέχεια να σου φέρει στην αγκαλιά σου το μωρό σου γερό και τυχερό. 

Εδώ η ομάδα όλη ακούει, συμπάσχει,πάσχει αλλά πολεμάει όπως βλέπετε και εσείς εναντια σε όλα. Και θα τα καταφέρουμε! 

@Rallia να σου ζήσουν τα τυχερά σου κοριτσάκια τα όμορφα , είμαι και εγώ στον Τσιρ και ελπίζω με την επόμενη δοτρια να τα καταφέρω κάποια στιγμή. Μόνο δυναμη μας δινετε να ξέρεις , σε ευχαριστούμε πολύ.

Υπόλοιπα κορτσουδια ΣΑΣ ΑΓΑΠΏ!!!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε με όμορφα νέα και υγεία!!!!! 

  • Μου αρέσει 13
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Depy81 είπε:

Λεω να κατεβω Αθηνα να ψαξω γιατρο αλλα με φοβιζει η ολη η διαδικασια κ ο χρονος που απαιτειται για ολο αυτο. 

Μη σε φοβίζει καθόλου, στο λέω απο την εμπειρία μου. Αν βρεις γιατρό που σου κανει στην αθηνα να πας στην αθηνα, να πας όπου ηρεμεί η ψυχή σου. Κι εγω κατεβαίνω αθηνα μια φορα την εβδομαδα  και όταν το σκεφτόμουν μου φαινόταν βουνό. Στην πράξη δεν ειναι τοσο τρομερά τα πράγματα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...