Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Σε προσλαμβάνω να μου κάνεις διατροφή όσο εγκυμονούμε χαχαχα!! Αστέρι είσαι το έκανα screen shot ήδη!!  Και προλαβαίνω την οποιαδήποτε παρεξήγηση...χάριν αστεϊσμού είπα πριν για τα 3 μας εννοώντας φυσικά τις βλαστοκυστες μας!!

@vik80 ο Κουρ .κάνει δοκιμαστικούς κύκλους. Δηλαδή μόλις αδιαθετησεις έχεις δεν έχεις σταθερό κύκλο σου δίνει σικλακουρ και ελέγχει αν το ενδομήτριο παχαινει ικανοποιητικά. Έτσι πχ μπορεί να σου αυξήσει τα σικλακουρ η να σου προσθέσει και αυτοκόλλητα. Υπολόγιζε υπέρηχο μια φορά την εβδομάδα. Έτσι όταν με το καλό βρεθεί η δοτρια ο γιατρός έχει από πριν μια εικόνα της μήτρας και πως αντιδρας στα φάρμακα.

Μου άλλαξε το ραντεβού ο γιατρός με πήγε 19.30. αχ και θα σκασω

αχαχαχα @Viv37 και εγώ σε αποθήκευσα ήδη στο φάκελο 2022 που αφορά την επόμενη προσπάθειά μου. Μαζί με τα διατροφικά της @Kiddo βεβαίως βεβαίως που αφορουν το σπέρμα!!!!!!! @Chrussa1982 ??? αυτή θα την κανει τη διατροφολόγο,,,εμείς θα την ακούμε? αχαχαχαχαχαχαχαχα ,,,,,, όχι ενταξει όσο γίνεται θα την ακούμε , πες ναι διαβαζει η συμπεθερα...χαχαχα!!!!

@vik80 και εγω συμφωνώ με την ερώτησή σου ενώ έχεις σταθερό κύκλο γιατί να κάνεις δοκιμαστικούς με οιστρογονα και ειδικά τόσο διάστημα (συγνώμη Κουρτ...ίτσες μου αλλά η συχνή χρήση αυτών "καίνε" το ενδομήτριο κακά τα ψέματα) , απ'την άλλη όμως ο άνθρωπος το κάνει γιατί προφανώς αποδίδει και έχει επιτυχίες (οπότε ποιος να του πει τί?) το θέμα είναι οτι όχι μόνο αυτός,,,,οι περισσότεροι όταν βλέπουν ότι μια "συνταγή" είναι πετυχημένη στο μεγαλύτερο ποσοστό κατα κάποιο τρόπο το κάνουν πρωτόκολλο τύπου και το εφαρμόζουν σε όλες. Εγώ αυτό που έχω καταλάβει μετά από τοσες ετ και προετοιμασίες είναι ότι ,,,, αν είναι καλός ο κύκλος από μόνος του,,,,μια χαρά δίνουν και βοηθάνε και τα οιστρογόνα,,,,αν δεν είναι,,,όσο και να τα "πλακώσεις" καλό ενδομήτριο δε γίνεται με το ζόρι. Αρα , συναντιέσαι μαζί του , το συζητάς αν το έχεις απορία,,,,να στο εξηγήσει τουλαχιστον να καταλαβεις γιατί το κάνει αυτό (αν το κανει ο ανθρωπος σε όλες ετσι,,μπορει και αυτος να εχει διαφορετικη προσεγγιση σε καθε ασθενη ανάλογα και με το ιστορικό) και γενικά ότι έχεις απορία. Από εμπειρία είσαι φουλ πλεον,,,,ρωτα οτι και να ειναι αυτή η ερωτηση, ποιος θα παρεξηγησει τί μετά από ότι εχεις περάσει? Ισα ίσα που όποιος και να σε ακουσει θα καταλαβει με ποια εχει να κανει, οποιος γιατρος και να είναι. Το θεμα είναι να είναι ανθρωπος επιστημονας και να σου φερει το υπεροχο θαυμα στην αγκαλια σου. Μεγάλη αγκαλιά για τη δύναμή σου κορίτσι μου. Μικρές είμαστε,,,και εγω 41 ειμαι,,,ασχετα αν εχουμε τραβηξει πολλά. Και οπως ειπε καποιος (δεν ξερω ποιος) όσο εχουμε μητρα παιδί θα κάνουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

πρίν από 6 λεπτά , MaryH είπε:

Πιστευω οτι ειναι απ τους καλυτερους στο θεμα της δωρεας. Πολυ ψαγμενος. Εγω τον ελεγα μαγο. Αν δεν εμενα εγκυος , ειχα πει στον αντρα μου οτι θα ηθελα ενα ραντεβου μαζι του

Το ταχινι προσεξε το. Μετρησου οταν το τρως. Ανεβαζει πολυ ζαχαρο

Μάγο θα τον πω οταν βγαλει απο το καπελο(μητρα μου) κουνελι (το μωρό  μου)....ως τοτε ειναι ο κοντος..,,,,γιατι εγώ 2ετ απ'την ιδια δοτρια,,,και ενω αλλου εδωσε εγκυμοσυνη σε μενα οχι,,,δεν ειδα μαγικα. Μάγκας είναι, γνωστης ειναι,,,τυχη να εχουμε και οι δυο και να παψω να τον βλεπω και να με βλεπει θελω. Την επομενη παντως αποφασισα να αφαιθω και να μη βγαλω κιχ....ειναι που μαλλον τα εχουμε πει ολα και δεν εμεινε κατι αλλο περα απο το να αφαιθω αφου θα του παω "χλωρινατη" ,,,, α να δουμε! 

Ανεβαζει το ταχινι το σακχαρο? Όντως? αν δεν εχεις σακχαρο? επηρεαζει και παλι λες? 

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 6 λεπτά , chitaneta είπε:

Πω πω φοβερες πληροφοριες! Ευχαριστώ πολύ! Το εχεις σπουδασει το πραγμα πραγματι!

Με τις διατροφικες συνηθειες που εχω καποια πραγματα μου ειναι λιγο δυσκολο να τα ακολουθησω οπως θεωρητικα θα επρεπε. Αλλά θα κάνω οτι μπορω! Το θεμα στη διατροφη μου, τωρα με την εγκυμοσυνη, ενω χρονια τωρα προσεχω να τρωω καλα και υγειινα, ειναι οτι δεν τρωω κρεας, δεν τρωω αυγα, γιατι δεν μου αρεσουν καθολου, και απο γαλακτοκομικα μονο λιγο τυρι , κεφιρ, και αρκετο γιαουρτι. Ασε που τωρα που εχω ανακατωσουρες δεν μπορω να φαω γιαουρτι καθολου! Ψαρι θα φαω αλλά οχι και καθε εβδομαδα. Ισως αυτο να το βαλω πιο συστηματικα στη διατροφη μου... Κατα τ αλλά τρωω ξηρους καρπους, ταχινι, φυστικοβούτυρο. και εδω και λιγους μηνες πηρα σε σκονη πρωτεινη κανναβης, δηλαδη τριμμενους καναβοσπορους που λενε οτι ειναι καλη πηγη πρωτεινης για τους χορτοφαγους. Και το πινω καθε πρωι σε χυμο πορτοκαλι. Αν εχεις να δωσεις καμια συμβουλη, ευπροσδεκτη!

Το smoothie σου, θα το φτιαξω σιγουρα! Θα αφαιρεσω μονο τον καφε γιατι δεν πινω γενικοτερα.

 

Οι σποροι κανναβης ειναι οντως καλη πηγη πρωτεινης και εχουν κ πολλες φυτικες ινες! Μπορεις να τους βαζεις στο smoothie σου. Τωρα για την πρωτεινη τα ξηροκαρπια θα πρεπει να τα συνδυασεις με κατι οπως πχ οσπρια ή σιτηρα  ή καστανο ρυζι για να ειναι ολοκληρωμενη πρωτεινη. Μπορεις να τρως κινοα! Σιγουρα να αυξησεις το ψαρι αν δεν τρως κρεας και αν δεν μπορεις να τρως οσπρια πολυ συχνα πινε κεφιρ σιγουρα καθε μερα γιατι ετσι οπως μου τα λες δεν τρως οση πρωτεινη χρειαζεσαι. Καλη και η σκονη πρωτεινης αλλα αν ειναι μονο με κανναβη δεν ειναι ολοκληρωμενη. Οποτε εσυ το χρειαζεσαι και το ψωμακι και το ρυζι αλλα πρπσπαθησε οπως ειπαμε να τα τρωα μετα τη σαλατουλα σου η οποια να εχει μπολικο λαδι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Condios είπε:

αχαχαχα @Viv37 και εγώ σε αποθήκευσα ήδη στο φάκελο 2022 που αφορά την επόμενη προσπάθειά μου. Μαζί με τα διατροφικά της @Kiddo βεβαίως βεβαίως που αφορουν το σπέρμα!!!!!!! @Chrussa1982 ??? αυτή θα την κανει τη διατροφολόγο,,,εμείς θα την ακούμε? αχαχαχαχαχαχαχαχα ,,,,,, όχι ενταξει όσο γίνεται θα την ακούμε , πες ναι διαβαζει η συμπεθερα...χαχαχα!!!!

@vik80 και εγω συμφωνώ με την ερώτησή σου ενώ έχεις σταθερό κύκλο γιατί να κάνεις δοκιμαστικούς με οιστρογονα και ειδικά τόσο διάστημα (συγνώμη Κουρτ...ίτσες μου αλλά η συχνή χρήση αυτών "καίνε" το ενδομήτριο κακά τα ψέματα) , απ'την άλλη όμως ο άνθρωπος το κάνει γιατί προφανώς αποδίδει και έχει επιτυχίες (οπότε ποιος να του πει τί?) το θέμα είναι οτι όχι μόνο αυτός,,,,οι περισσότεροι όταν βλέπουν ότι μια "συνταγή" είναι πετυχημένη στο μεγαλύτερο ποσοστό κατα κάποιο τρόπο το κάνουν πρωτόκολλο τύπου και το εφαρμόζουν σε όλες. Εγώ αυτό που έχω καταλάβει μετά από τοσες ετ και προετοιμασίες είναι ότι ,,,, αν είναι καλός ο κύκλος από μόνος του,,,,μια χαρά δίνουν και βοηθάνε και τα οιστρογόνα,,,,αν δεν είναι,,,όσο και να τα "πλακώσεις" καλό ενδομήτριο δε γίνεται με το ζόρι. Αρα , συναντιέσαι μαζί του , το συζητάς αν το έχεις απορία,,,,να στο εξηγήσει τουλαχιστον να καταλαβεις γιατί το κάνει αυτό (αν το κανει ο ανθρωπος σε όλες ετσι,,μπορει και αυτος να εχει διαφορετικη προσεγγιση σε καθε ασθενη ανάλογα και με το ιστορικό) και γενικά ότι έχεις απορία. Από εμπειρία είσαι φουλ πλεον,,,,ρωτα οτι και να ειναι αυτή η ερωτηση, ποιος θα παρεξηγησει τί μετά από ότι εχεις περάσει? Ισα ίσα που όποιος και να σε ακουσει θα καταλαβει με ποια εχει να κανει, οποιος γιατρος και να είναι. Το θεμα είναι να είναι ανθρωπος επιστημονας και να σου φερει το υπεροχο θαυμα στην αγκαλια σου. Μεγάλη αγκαλιά για τη δύναμή σου κορίτσι μου. Μικρές είμαστε,,,και εγω 41 ειμαι,,,ασχετα αν εχουμε τραβηξει πολλά. Και οπως ειπε καποιος (δεν ξερω ποιος) όσο εχουμε μητρα παιδί θα κάνουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Μάγο θα τον πω οταν βγαλει απο το καπελο(μητρα μου) κουνελι (το μωρό  μου)....ως τοτε ειναι ο κοντος..,,,,γιατι εγώ 2ετ απ'την ιδια δοτρια,,,και ενω αλλου εδωσε εγκυμοσυνη σε μενα οχι,,,δεν ειδα μαγικα. Μάγκας είναι, γνωστης ειναι,,,τυχη να εχουμε και οι δυο και να παψω να τον βλεπω και να με βλεπει θελω. Την επομενη παντως αποφασισα να αφαιθω και να μη βγαλω κιχ....ειναι που μαλλον τα εχουμε πει ολα και δεν εμεινε κατι αλλο περα απο το να αφαιθω αφου θα του παω "χλωρινατη" ,,,, α να δουμε! 

Ανεβαζει το ταχινι το σακχαρο? Όντως? αν δεν εχεις σακχαρο? επηρεαζει και παλι λες? 

Θελει προσοχη στις ποσοτητες αν εισαι εγκυος η εχεις ιστορικο διαβητη. Παντα σε συννενοηση με τον ντοκ. Σ εμενα στην κυηση μου το ανεβαζε στο Θεο

Παντως σε παλιοτερες σελιδες του τοπικ ο κοντος ειχε γκαστρωσει κ τις πετρες χαχαχαχ! Κι εςυ θα τα καταφερεις

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Viv37 said:

Οι σποροι κανναβης ειναι οντως καλη πηγη πρωτεινης και εχουν κ πολλες φυτικες ινες! Μπορεις να τους βαζεις στο smoothie σου. Τωρα για την πρωτεινη τα ξηροκαρπια θα πρεπει να τα συνδυασεις με κατι οπως πχ οσπρια ή σιτηρα  ή καστανο ρυζι για να ειναι ολοκληρωμενη πρωτεινη. Μπορεις να τρως κινοα! Σιγουρα να αυξησεις το ψαρι αν δεν τρως κρεας και αν δεν μπορεις να τρως οσπρια πολυ συχνα πινε κεφιρ σιγουρα καθε μερα γιατι ετσι οπως μου τα λες δεν τρως οση πρωτεινη χρειαζεσαι. Καλη και η σκονη πρωτεινης αλλα αν ειναι μονο με κανναβη δεν ειναι ολοκληρωμενη. Οποτε εσυ το χρειαζεσαι και το ψωμακι και το ρυζι αλλα πρπσπαθησε οπως ειπαμε να τα τρωα μετα τη σαλατουλα σου η οποια να εχει μπολικο λαδι!

Ναι, σαλατουλες τρωω μια χαρα! Και αβοκαντο δε σου λεω τιποτα!

Ευχαριστω και παλι για τις πολυτιμες συμβουλες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Condios είπε:

αχαχαχα @Viv37 και εγώ σε αποθήκευσα ήδη στο φάκελο 2022 που αφορά την επόμενη προσπάθειά μου. Μαζί με τα διατροφικά της @Kiddo βεβαίως βεβαίως που αφορουν το σπέρμα!!!!!!! @Chrussa1982 ??? αυτή θα την κανει τη διατροφολόγο,,,εμείς θα την ακούμε? αχαχαχαχαχαχαχαχα ,,,,,, όχι ενταξει όσο γίνεται θα την ακούμε , πες ναι διαβαζει η συμπεθερα...χαχαχα!!!!

@vik80 και εγω συμφωνώ με την ερώτησή σου ενώ έχεις σταθερό κύκλο γιατί να κάνεις δοκιμαστικούς με οιστρογονα και ειδικά τόσο διάστημα (συγνώμη Κουρτ...ίτσες μου αλλά η συχνή χρήση αυτών "καίνε" το ενδομήτριο κακά τα ψέματα) , απ'την άλλη όμως ο άνθρωπος το κάνει γιατί προφανώς αποδίδει και έχει επιτυχίες (οπότε ποιος να του πει τί?) το θέμα είναι οτι όχι μόνο αυτός,,,,οι περισσότεροι όταν βλέπουν ότι μια "συνταγή" είναι πετυχημένη στο μεγαλύτερο ποσοστό κατα κάποιο τρόπο το κάνουν πρωτόκολλο τύπου και το εφαρμόζουν σε όλες. Εγώ αυτό που έχω καταλάβει μετά από τοσες ετ και προετοιμασίες είναι ότι ,,,, αν είναι καλός ο κύκλος από μόνος του,,,,μια χαρά δίνουν και βοηθάνε και τα οιστρογόνα,,,,αν δεν είναι,,,όσο και να τα "πλακώσεις" καλό ενδομήτριο δε γίνεται με το ζόρι. Αρα , συναντιέσαι μαζί του , το συζητάς αν το έχεις απορία,,,,να στο εξηγήσει τουλαχιστον να καταλαβεις γιατί το κάνει αυτό (αν το κανει ο ανθρωπος σε όλες ετσι,,μπορει και αυτος να εχει διαφορετικη προσεγγιση σε καθε ασθενη ανάλογα και με το ιστορικό) και γενικά ότι έχεις απορία. Από εμπειρία είσαι φουλ πλεον,,,,ρωτα οτι και να ειναι αυτή η ερωτηση, ποιος θα παρεξηγησει τί μετά από ότι εχεις περάσει? Ισα ίσα που όποιος και να σε ακουσει θα καταλαβει με ποια εχει να κανει, οποιος γιατρος και να είναι. Το θεμα είναι να είναι ανθρωπος επιστημονας και να σου φερει το υπεροχο θαυμα στην αγκαλια σου. Μεγάλη αγκαλιά για τη δύναμή σου κορίτσι μου. Μικρές είμαστε,,,και εγω 41 ειμαι,,,ασχετα αν εχουμε τραβηξει πολλά. Και οπως ειπε καποιος (δεν ξερω ποιος) όσο εχουμε μητρα παιδί θα κάνουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Μάγο θα τον πω οταν βγαλει απο το καπελο(μητρα μου) κουνελι (το μωρό  μου)....ως τοτε ειναι ο κοντος..,,,,γιατι εγώ 2ετ απ'την ιδια δοτρια,,,και ενω αλλου εδωσε εγκυμοσυνη σε μενα οχι,,,δεν ειδα μαγικα. Μάγκας είναι, γνωστης ειναι,,,τυχη να εχουμε και οι δυο και να παψω να τον βλεπω και να με βλεπει θελω. Την επομενη παντως αποφασισα να αφαιθω και να μη βγαλω κιχ....ειναι που μαλλον τα εχουμε πει ολα και δεν εμεινε κατι αλλο περα απο το να αφαιθω αφου θα του παω "χλωρινατη" ,,,, α να δουμε! 

Ανεβαζει το ταχινι το σακχαρο? Όντως? αν δεν εχεις σακχαρο? επηρεαζει και παλι λες? 

Χαχαχα! Να με αποθηκευσεις βεβαιως!

Το ταχινι αν δεν εχει ζαχαρι και δεν το τρως με μελι ισα ισα που κανει καλο ακομα και οταν εχεις ζαχαρο γιατι εχει μικρο γλυκαιμικο δεικτη και εποβραδυνει την αποτομη ανοδο ινσουλινης αν το φας με υδατανθρακες! @MaryH μηπως αυτο που ετρωγες εσυ ειχε ζαχαρη; Εννοειται οτι ολα θελει με μετρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , MaryH είπε:

Θελει προσοχη στις ποσοτητες αν εισαι εγκυος η εχεις ιστορικο διαβητη. Παντα σε συννενοηση με τον ντοκ. Σ εμενα στην κυηση μου το ανεβαζε στο Θεο

Παντως σε παλιοτερες σελιδες του τοπικ ο κοντος ειχε γκαστρωσει κ τις πετρες χαχαχαχ! Κι εςυ θα τα καταφερεις

Ιστορικο διαβητη δεν εχω και επειδη ο μαγος κοντος με εχει βαλει να κανω ΚΑΙ καμπυλη σακχαρου θα σου πω οτι στο 2ωρο βγαινω και υπογλυκαιμική,,,,αφου δε λιποθυμησα εκεινη την ημερα που την εκανα οταν τελειωσα παλι καλα,,,στο τσακ. Θελει προσοχη ομως στην εγκυμοσυνη απ'οτι διαβαζω και απ'οσα λες και εσυ,,,και τι δε θελει προσοχη πχια?????????? Ευχομαι να γκαστρωσει και εμενα ,,,,για καλο του (αν και πιστευω πεισμωσε τωρα και του βγαινει το τρελοΖακυνθινο του και θελει και αυτος για να ησυχασει απο μενα,,αχαχαχα ,,,πες @Ελισάβετ καπ 2)! Σε ευχαριστώ μαναράκι μου μανουλα ομορφη που εχεις πιστη τοση ακομα και για μας που μειναμε πισω. 

πρίν από 1 λεπτό , Viv37 είπε:

Χαχαχα! Να με αποθηκευσεις βεβαιως!

Το ταχινι αν δεν εχει ζαχαρι και δεν το τρως με μελι ισα ισα που κανει καλο ακομα και οταν εχεις ζαχαρο γιατι εχει μικρο γλυκαιμικο δεικτη και εποβραδυνει την αποτομη ανοδο ινσουλινης αν το φας με υδατανθρακες! @MaryH μηπως αυτο που ετρωγες εσυ ειχε ζαχαρη; 

Το δικο μου σιγουρα εχει μισο κιλο μελι μεσα,,,αλλιως δεν κατεβαινει ρε κοριτσια,,,ανοστο! Καλέ με τίτλο "ΔΙΑΤΡΟΦΗ VIV37" αποθηκευθηκες ηδη! Αφισα στο ψυγειο και στα ντουλαπια θα σε κανω. αχαχαχαχα οχι ακομα ομως ε? κανα μηνα εκει κοντα στην ετ κατα γραμμα,,,πριν πιο διακριτικα,,α,χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Condios είπε:

Ιστορικο διαβητη δεν εχω και επειδη ο μαγος κοντος με εχει βαλει να κανω ΚΑΙ καμπυλη σακχαρου θα σου πω οτι στο 2ωρο βγαινω και υπογλυκαιμική,,,,αφου δε λιποθυμησα εκεινη την ημερα που την εκανα οταν τελειωσα παλι καλα,,,στο τσακ. Θελει προσοχη ομως στην εγκυμοσυνη απ'οτι διαβαζω και απ'οσα λες και εσυ,,,και τι δε θελει προσοχη πχια?????????? Ευχομαι να γκαστρωσει και εμενα ,,,,για καλο του (αν και πιστευω πεισμωσε τωρα και του βγαινει το τρελοΖακυνθινο του και θελει και αυτος για να ησυχασει απο μενα,,αχαχαχα ,,,πες @Ελισάβετ καπ 2)! Σε ευχαριστώ μαναράκι μου μανουλα ομορφη που εχεις πιστη τοση ακομα και για μας που μειναμε πισω. 

Το δικο μου σιγουρα εχει μισο κιλο μελι μεσα,,,αλλιως δεν κατεβαινει ρε κοριτσια,,,ανοστο! 

Χαχαχα! Τοτε πετα το οταν θα εισαι εγκυος!!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Condios είπε:

Ιστορικο διαβητη δεν εχω και επειδη ο μαγος κοντος με εχει βαλει να κανω ΚΑΙ καμπυλη σακχαρου θα σου πω οτι στο 2ωρο βγαινω και υπογλυκαιμική,,,,αφου δε λιποθυμησα εκεινη την ημερα που την εκανα οταν τελειωσα παλι καλα,,,στο τσακ. Θελει προσοχη ομως στην εγκυμοσυνη απ'οτι διαβαζω και απ'οσα λες και εσυ,,,και τι δε θελει προσοχη πχια?????????? Ευχομαι να γκαστρωσει και εμενα ,,,,για καλο του (αν και πιστευω πεισμωσε τωρα και του βγαινει το τρελοΖακυνθινο του και θελει και αυτος για να ησυχασει απο μενα,,αχαχαχα ,,,πες @Ελισάβετ καπ 2)! Σε ευχαριστώ μαναράκι μου μανουλα ομορφη που εχεις πιστη τοση ακομα και για μας που μειναμε πισω. 

Εγω πρνι την κυηση ειχα νηστειας 70 με 75 κ γλυκοζιωμενη χαμηλη. Ομως η εγκυμοσυνη τρελαινει τα οργανα κ τις ορμονες μας. Μολις μεινεις εγκυος τρωγε ταχινι με προσοχη κ κανε κανενα δυο μετρησεις μετα το φαγητο

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MaryH said:

Θελει προσοχη στις ποσοτητες αν εισαι εγκυος η εχεις ιστορικο διαβητη. Παντα σε συννενοηση με τον ντοκ. Σ εμενα στην κυηση μου το ανεβαζε στο Θεο

Παντως σε παλιοτερες σελιδες του τοπικ ο κοντος ειχε γκαστρωσει κ τις πετρες χαχαχαχ! Κι εςυ θα τα καταφερεις

ευτυχως δεν τρωω μεγαλες ποσοτητες, αλλά καλο να το ξερω και να το παρακολουθω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Viv37 είπε:

Χαχαχα! Τοτε πετα το οταν θα εισαι εγκυος!!!

καταλαβα,,,θα με φαει το παστεριωμενο ασπραδι και οι φυτικες ινες των κοκκινων φακών και των μαυροματικων,,,,κινοα μια αηδια συγνωμη κιολας,,,,φαγοπυρο δε ακομα χειροτερο,,,,ολικής ίουυυυυυυυυυυ τί εμεινε? νερακι του θεου και σαλατες παλι καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , chitaneta είπε:

ευτυχως δεν τρωω μεγαλες ποσοτητες, αλλά καλο να το ξερω και να το παρακολουθω!

Ειναι υπερτροφη κ εγω στο α τριμηνο ετρωγα δεν ηξερα. Αλλα μολις επαθα διαβητη, μαχαιρι το κοψα

πρίν από 6 λεπτά , Viv37 είπε:

Χαχαχα! Να με αποθηκευσεις βεβαιως!

Το ταχινι αν δεν εχει ζαχαρι και δεν το τρως με μελι ισα ισα που κανει καλο ακομα και οταν εχεις ζαχαρο γιατι εχει μικρο γλυκαιμικο δεικτη και εποβραδυνει την αποτομη ανοδο ινσουλινης αν το φας με υδατανθρακες! @MaryH μηπως αυτο που ετρωγες εσυ ειχε ζαχαρη; Εννοειται οτι ολα θελει με μετρο

Οχι , πηρα σκετο, με μαυρο ψωμι το ετρωγα. Το ζαχαρο στο Θεο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , MaryH είπε:

Εγω πρνι την κυηση ειχα νηστειας 70 με 75 κ γλυκοζιωμενη χαμηλη. Ομως η εγκυμοσυνη τρελαινει τα οργανα κ τις ορμονες μας. Μολις μεινεις εγκυος τρωγε ταχινι με προσοχη κ κανε κανενα δυο μετρησεις μετα το φαγητο

μολις μεινω με το καλο εγκυος δε θα τρωω ταχινι...πιο απλο δεν ειναι? θα δω το "ευαγγελιο" της @Viv37 , θα μου τα πει και η κολλητη διαιτολογος,,,ο καημος μας δεν ειναι το φαί φιλενάδααααααααα!!!!!!!!!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Condios είπε:

μολις μεινω με το καλο εγκυος δε θα τρωω ταχινι...πιο απλο δεν ειναι? θα δω το "ευαγγελιο" της @Viv37 , θα μου τα πει και η κολλητη διαιτολογος,,,ο καημος μας δεν ειναι το φαί φιλενάδααααααααα!!!!!!!!!!! 

Ε αμα εχεις κ κολητη διαιτολογο, ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Ιιιιιιιι ιιιιιιι μαρη @Viv37 ένα ένα μας αποκαλύπτεις τα ταλεντα σου!! Έψαχνα κι εγώ και διάβαζα κατεβατά τόσο καιρό τι να προσέχω τι να τρώω τι να αποφεύγω. Εσένα θα ρωτάω εφεξής!!

Κεφιρ καλε επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; 

@chitaneta μου κι εγώ δεν τρώω κρέας. Τρώω βέβαια ψαράκια κι αβγά. Λιγο τους συνδυασμούς αν προσέχεις πιστεύω μια χαρά θα είσαι. Το πολύ πολύ πάρε και λίγη b12 μια δυο φορές την εβδομάδα. Εγώ αυτό κάνω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Ε αμα εχεις κ κολητη διαιτολογο, ακομα καλυτερα

Κοίτα,,,,είναι κολλητή,,,,είναι εξαιρετική στη δουλειά της και στελεχος σε μεγαλη ιατρικη μοναδα κιολας γιατι εχει εξειδικευση και σε παχυσαρκια , ανορεξία και στο πως τα μετραει και στα περναει,,,,ΑΛΛΑ αν κρίνω από το τί έτρωγε και η ίδια στην εγκυμοσύνη της ,,,,πιο πολύ με βλεπω να κανω τις "λαμογιες" της για να ειναι τα επιπεδα πριν τις εξετασεις νορμαλ αχαχαχαχαχ αφου οταν λεω στον αντρα μου "τι βλακειες τρως ,,πχ πιτσα και κρεπες" που και που βεβαια,,,λεει "η διαιτολογος μας τρωει τετοια οποτε ακολουθω αυτή" αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα αντιλαμβανεσαι γιατι είναι κολλητή μας...αχαχαχαχαχα

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...