Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

14 hours ago, Nitsad1981 said:

Καλησπέρα. Σημερα εκανα την πρώτη χοριακη και βγηκε 151.52!! Θα κάνουμε και την Τεταρτη αλλη μια και βεβαια συνεχιζω τα φαρμακα κανονικα. Η χαρα μας δεν περιγράφεται!! Πρωτη εμβρυομεταφορα με δοτρια! 

Τι εξαιρετικά νέα είναι αυτά, χαίρομαι τόσο μα τόσο πολύ!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 24 λεπτά , Villi είπε:

Τωρα κοίταξα το μαιλ με το αποτέλεσμα ngs, ημέρα λήψης 8/11, ημέρα παραλαβής 9/11, ημέρα απάντησης 29/11. Παρόλο όμως που γράφουν 29/11 εμενα με πήραν τηλέφωνο στις 1/12 να βάλω τα χρήματα για να μου στείλουν το αποτέλεσμα. Δεν τους παίρνεις ένα τηλέφωνο;;

Εγώ τα έδωσα ήδη τα χρήματα γιατί το έστειλαν κάπου Ιταλία... Εμένα ημέρα λήψης είναι 28/2. Είναι σχετικά νωρίς αλλά στο τηλέφωνό μου είπαν να υπολογίσω δέκα εργάσιμες, γι'αυτό λέω μα πού είναι; Αν δεν έρθει τίποτα μέχρι Πέμπτη θα τους πάρω Παρασκευή πρωί... Εννοείται! Χαχααχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πολλα νεα διαβάζω! Συγχαρητηρια στις κοπελες με θετικες χοριακες!

Λιγο ακομα έμεινε για τα αποτελέσματα Μαρίνα! Καταλαβαινω την αγωνια σου!

Βιλι μου δεν πειραζει που ηταν 8 το ενδιμητριο...στον επομενο κυκλο σου θα ερθει η σειρα σου για ετ και θα πανε όλα καλά!

Φιλη τι ωραια που φτάνει η ωρα της αυχενικης!

Εγω ακολουθω απο πισω σου σαν την ουρα σου χαχααχα

Σήμερα πηγα για υπέρηχο, ολα καλά, ειδαμε να κουναει και χεράκι! Εμενα ακομα κολπικους μου τους κάνει τους υπέρηχους... Την αλλη εβδομάδα που θα με ξαναδεί μαλλον θα μου πει και ημερομηνια για αυχενική!

Επίσης η αποκόλληση εχει μικρινει πολύ και μου εδωσε το οκ να παμε στο εξοχικο της οικογενειας μου να παρω λιγο αέρα! Τρεις εβδομαδες στο σπιτι επηξα!

Να εχετε μια όμορφη μέρα!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Fili είπε:

Αππαπαπαπαππα καλε εσυ γράφεις όντως βιβλίο. Εγώ κορίτσια τι να πω φτου φτου τα γλυκουλικα είναι κυριολεκτικά; γλυκουλικα. Έχω ιδιαίτερη βέβαια αδυναμία στον μπαμπά του αλλά κ η μαμά του είναι πολύ καλά. Σαν κόρη μου μιλάει. Φτου φτου φτου και βασικό Διακριτικοτατη. Σκεφτειτε ακόμα δεν έχει έρθει σπίτι μας! Ντόινγκ χχαχαχχα

Ωωω ωωωω Χρύσα μου ήρθε η ώρα ❤️❤️❤️ με το καλό κορίτσι μου. Εδώ θα είμαστε όλες μαζί στο κλωσημα σου!!! Και φρουυυυυ μπεμπεδοσκονη και Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ και πολύ αγάπη 

Πόσο καιρό είστε σε αυτό το σπίτι καλέ; χαχαχαχαχα

16 ώρες πρίν, Fili είπε:

Εμεις πήγαμε σήμερα για υπέρηχο. Όλα καλα. Πάλι βεβαια ήταν πλάτη όποτε δεν είδαμε πολλά άλλα κλείσαμε αυχενική!!! Αντε παλι τακα τακα αγωνία.. Οοοοομμμμμμμμ❤️

Μπραβοοο Αντε με το καλό αγάπη μ στην αυχενική. Να ηρεμήσεις και να κόψεις και τα περισσότερα φάρμακα ♥️ 

16 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Ούτε καν ...μην τα πάρεις πεταμένα λεφτά....τα πήρε κ ο σύζυγος κ εγώ είχα πάρει για την γυναίκα...αχ πλησιάζουν οι μέρες για το dfi και δε χωράει ο τόπος...

Εγώ ήθελα να έρθει Αθήνα να το κάνει αλλά ο κουρ.. θέλει στο κέντρο εδώ Πάτρα ,που μεταξύ μας δ έχω καμία εμπιστοσύνη...κ είναι κ πιο ακριβο...270€ δώσαμε την προηγούμενη φορα

Κοριτσάκι μου όμορφο τι τέλεια!!!άντε επιτέλους να παίρνεις σειρά κ εσύ!!!καλή επιτυχία εύχομαι κ όλα να πάνε τελειαααα

Αντε με το καλό να είναι η εξέταση κορίτσι μ. Για να στο λέει κάτι θα εμπιστεύεται εκείνος. 270 μόνο το dfi??? 

15 ώρες πρίν, Nitsad1981 είπε:

Καλησπέρα. Σημερα εκανα την πρώτη χοριακη και βγηκε 151.52!! Θα κάνουμε και την Τεταρτη αλλη μια και βεβαια συνεχιζω τα φαρμακα κανονικα. Η χαρα μας δεν περιγράφεται!! Πρωτη εμβρυομεταφορα με δοτρια! 

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό και στη δεύτερη! Σούπερ η πρώτη χοριακη σου!!! ♥️ 

15 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κι εγω δεν το πιστευω οτι εκλεισα το τριμηνο..φτου φτου φτου και οοοομμμμμ αληθεια!!! Την Πεμπτη εχω εγω..σημερα εδωσα αιμα για τις εξετασεις αιματος που πρεπει να εχουμε μαζι..

Συγχαρητηρια!!!! Καλο διπλασιασμο τωρα και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!!

Αντε δύο μερούλες έμειναν να ηρεμήσεις κ εσύ κοριτσάκι μ όλα καλά ♥ 

15 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Πω πω δεν είχα διαβάσει ξανά για τέτοια πεθερά, παντελης έλλειψη τακτ! 

Ωωωω ναι χαχαχαχα

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα!Άντε Χρυσα με το καλό!Όλα θα πάνε τέλεια.

Ευχές και στα υπόλοιπα κορίτσια. Σας διαβάζω όσο προλαβαίνω. 

Να σας πω τι 'επαθα'σημερα το πρωι..Είμαι στο Νοσοκομείο για τη θεραπεία μου και όπως περιμένω στην ουρά για αίμα μιλαω με μια κυρία και της λεω γεμάτη καμάρι εγώ ..'εχω και εγώ έναν μπεμπουλη σχεδόν 3μηνων..'και με ρωτάει εγγονάκι ή δικό σας (το δικό σας με δυσπιστία.);Σοκ..Εν τω μεταξύ ρε σεις μικροδειχνω ..Άυπνη μεν αλλά γενικά μικροδειχνω..Συνεχίζει ε δεν πειραζει και  σ αυτήν την ηλικία..!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αυτές θέλουν τρολαρισμα! Τρισεγγονο είναι του μαθουσαλα οικογένεια αν έχετε ακουστα έπρεπε να της πεις της βλαμμένη άκου εκεί 

2 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Πρόεδρε, σου στέλνουμε τα σέβη μας και τα φιλιά μας!!!❤️

 

Κορίτσια καλημέρα σε όλες! Εγώ ακόμα περιμένω τα αποτελέσματα από τα τεστ μου και έχω πολλή αγωνία... Πίστευα θα έχω πιο γρήγορα το endometriome, αλλά μου το αργούν. Πφφφ Σας φιλώ όλες!

Ποτέ πρέπει να βγει αγάπη; 

2 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Καλημερα Μαρινακι..20 μερες σε εμενα εκανε..

Σας αφηνω προς το παρον..παω στο κεντρο για για ορμονες κ υπερηχο κ ευελπιστω να παρω οδηγιες για προγεστερονη για να φτασουμε επιτελους στην πολυποθητη εμβρυομεταφορα..τα φιλια μου!! 

Με το καλό κορίτσι μου!! 

πρίν από 52 λεπτά , marina_86 είπε:

Εγώ τα έδωσα ήδη τα χρήματα γιατί το έστειλαν κάπου Ιταλία... Εμένα ημέρα λήψης είναι 28/2. Είναι σχετικά νωρίς αλλά στο τηλέφωνό μου είπαν να υπολογίσω δέκα εργάσιμες, γι'αυτό λέω μα πού είναι; Αν δεν έρθει τίποτα μέχρι Πέμπτη θα τους πάρω Παρασκευή πρωί... Εννοείται! Χαχααχαχα

Είσαι στις 11 εργάσιμες εγώ θα έπαιρνα και σήμερα είσαι μέσα στις Μερες

πρίν από 8 λεπτά , chitaneta είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πολλα νεα διαβάζω! Συγχαρητηρια στις κοπελες με θετικες χοριακες!

Λιγο ακομα έμεινε για τα αποτελέσματα Μαρίνα! Καταλαβαινω την αγωνια σου!

Βιλι μου δεν πειραζει που ηταν 8 το ενδιμητριο...στον επομενο κυκλο σου θα ερθει η σειρα σου για ετ και θα πανε όλα καλά!

Φιλη τι ωραια που φτάνει η ωρα της αυχενικης!

Εγω ακολουθω απο πισω σου σαν την ουρα σου χαχααχα

Σήμερα πηγα για υπέρηχο, ολα καλά, ειδαμε να κουναει και χεράκι! Εμενα ακομα κολπικους μου τους κάνει τους υπέρηχους... Την αλλη εβδομάδα που θα με ξαναδεί μαλλον θα μου πει και ημερομηνια για αυχενική!

Επίσης η αποκόλληση εχει μικρινει πολύ και μου εδωσε το οκ να παμε στο εξοχικο της οικογενειας μου να παρω λιγο αέρα! Τρεις εβδομαδες στο σπιτι επηξα!

Να εχετε μια όμορφη μέρα!

Μπράβο τε κοριτσάκι μου τέλεια δόξα τον Θεό όλα καλά! Κολπικά. Για την αποκόλληση ε; λογικό. Φτου φτου όλα καλά ♥ 

@Villi αγάπη μου το 8 είναι σούπερ!!! Εγώ τα διδυμακια με 7,5 τα είχα πιάσει!

 

Καλημέρα είπα; ; δεν είπα καλημέρα κορίτσια μου!!! 

 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@MELINASPτο Σεπτέμβριο θα κλείσουμε έξι αχαχχαχαχχαχα τα τελευταία δύο έχουν φύγει λόγω covid στο "εξοχικό " που το έκαναν μόνιμο σπίτι. Και όταν ήταν εδώ με τα ωράρια που έχουμε και εγώ και το γλυκάκι συνήθως πηγαίναμε σπίτι τους εμείς για φαγακι κτλ. Είμαστε περίπτωση μην την ψάχνεις

@chitanetaμου ουρίτσα μου χαχαχαχαχα υπέροχα τα νέα σου!!! Να πας και να περάσεις όμορφα να ανασάνεις επιτέλους καλή μου !! Κολπίκους υπέρηχος πως κ έτσι; Α οπότε φαινεται καλύτερα ❤️❤️

Και ναι μετά την αυχενική σταματάμε σταδιακά και τα cyclacur, και τις prolutex τρα λαλαλλαλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , chitaneta είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πολλα νεα διαβάζω! Συγχαρητηρια στις κοπελες με θετικες χοριακες!

Λιγο ακομα έμεινε για τα αποτελέσματα Μαρίνα! Καταλαβαινω την αγωνια σου!

Βιλι μου δεν πειραζει που ηταν 8 το ενδιμητριο...στον επομενο κυκλο σου θα ερθει η σειρα σου για ετ και θα πανε όλα καλά!

Φιλη τι ωραια που φτάνει η ωρα της αυχενικης!

Εγω ακολουθω απο πισω σου σαν την ουρα σου χαχααχα

Σήμερα πηγα για υπέρηχο, ολα καλά, ειδαμε να κουναει και χεράκι! Εμενα ακομα κολπικους μου τους κάνει τους υπέρηχους... Την αλλη εβδομάδα που θα με ξαναδεί μαλλον θα μου πει και ημερομηνια για αυχενική!

Επίσης η αποκόλληση εχει μικρινει πολύ και μου εδωσε το οκ να παμε στο εξοχικο της οικογενειας μου να παρω λιγο αέρα! Τρεις εβδομαδες στο σπιτι επηξα!

Να εχετε μια όμορφη μέρα!

Μα τι υπέροχα νέα!! Πόσο όμορφα ξεκίνησε η εβδομάδα!! Ευτυχώς η αποκόλληση αποχωρεί και η εκδρομη έφτασε!! Όσο για το μωράκι το έκανα εικόνα!! Συγκίνηση μεγάλη. Κουνάει χεράκι..ψυχή μου .αγάπη μου. Ακούς @Fili;; Να δούμε εσένα πότε θα σου κάνει τη χάρη 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chrussa1982 said:

Μα τι υπέροχα νέα!! Πόσο όμορφα ξεκίνησε η εβδομάδα!! Ευτυχώς η αποκόλληση αποχωρεί και η εκδρομη έφτασε!! Όσο για το μωράκι το έκανα εικόνα!! Συγκίνηση μεγάλη. Κουνάει χεράκι..ψυχή μου .αγάπη μου. Ακούς @Fili;; Να δούμε εσένα πότε θα σου κάνει τη χάρη 

 

Τι να πω βρε Χρυσα μου. Σκασμένο σαν τον μπαμπά του χαχαχαχαχα εκτός κι αν δεν του αρέσει η σοκολάτα που έφαγα πριν και τις δύο φορές (γιατί στην πρώτη που έφαγα αχλάδι μου είπε ο γιατρός δύσκολα με το αχλάδι να κουνηθεί χαχχαχαχ) Τιποτα. Το παιδί μου φαίνεται θα είναι της υγιεινής. Φρούτα θα φάω την άλλη φορά. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, thalasa είπε:

 

Γιατί πήγε πίσω η ετ ;; Τι είχες ;  Αν θυμάμαι καλά viv37 στον επόμενο κύκλο ξεκινάς προετοιμασία ετ ή ξεκίνησες ήδη ;

Ειχα τοτε θεμα μ ενα δοντι κ πηγαμε πισω εναν κυκλο. Εσυ ποτε ξεκινας ξανα κοριτσι?

20 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Τι εννοείς αγαπημένη λήψη οιστεογονων και προγεστςρονης; 

Ααααα τώρα κατάλαβα. Κοίτα έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα λες και δυστυχώς πολλοί για γιατροί έχουν αυτή την αντιμετώπιση. Πάλι καλά με τον τωρινό υπάρχει συνεννόηση! 

Αχ βρε κοριτσάκι μ μην σκέφτεσαι έτσι έχεις. Δύναμη μέσα σου και θα συνεχίσεις δυνατά ♥ 

Αντε μπράβο ρε κορίτσι μ με. Το καλό ένα τούμπανο ενδομητριο και καμιά κύστη :)

Ρε κορίτσι να σε ρωτήσω κάτι εφόσον είχες εμφύτευση παλιά σε ετ γίνεται τώρα να αλλάξει το παράθυρο εμφύτευσης; δεν τα ξέρω αυτά καθόλου. Για αυτό ρωταω

Λοιποοον τα ωάρια σ δεν νομίζω να έχεις θέμα γτ είσαι δοτρια οπότε είσαι οκ από εκεί. Όσον αφορά το απόθεμα ναι φυσικά ζητά από την ενδοκρινολογο να σ βάλει τον ορμονικο έλεγχο. Τώρα συμφωνώ θέλει σίγουρα 6μηνες. Αλλά προσοχή θέλει συγκεκριμένο τρόπο. Εγώ πρώτη φορά κουτουρού όταν νόμιζα ότι είχα ωορρηξία μ πήρε 8 μήνες ίσως κ παραπάνω. Και μετά μ είπε ο γυναικολόγος ότι καμία γυναίκα δεν έχει στάνταρ μέρα ωορηξια. Οπότε το σωστό κ άμεσο αποτέλεσμα ερχεται με ένα τροπο. Με το που σου τελειώσει η περίοδος ξεκινάς αγαπουλεεες και κάνεις ΚΆΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΥΣΤΗΡΆ! όχι κάθε μέρα γτ ο άντρας δεν έχει προλάβει να αναπληρωσει το σπέρμα αλλά ούτε και κάθε 3 γτ ή το έχει αναπληρωσει και είναι προς το ζαβωμα (σαν ημερομηνία λήξης σκέψου το) η το αναπλήρωσε και είναι ανώριμο ακόμα. Και συνεχίζεις μέχρι να αδιαθετησεις ξανά! Εγώ όταν μ το είπαν και το έκανα μέσα σε ένα με δύο μήνες ήμουν έγκυος. 3 φορές κιόλας. Τη μία στο 2μηνο και τις άλλες δύο στο μήνα πάνω. 

Συγχαρητήρια!!!! Σου εύχομαι μια γεη και τελειομηνγ εγκυμοσύνη!!! 

Διδυμακια μυρίζομαι σίγουρα να ξέρεις!!! ♥️ 

Χαχαχαχαχαχα α θεααααα με το συζηξ καλά τ έκανες χαχαχαχα

Κοίτα εμένα μ είχε πει η λευκού μέχρι 3ο μήνα που κόβεται ε τελως η κορτιζόνη όχι αλάτι κ ζάχαρη. Εγώ λόγω αντίστασης στην ινσουλίνη τη. Ζάχαρη θα τη προσέχω κ μετά τον 3ο όταν έρθει με το καλό. Γενικά τη διατροφή θα τη προσέχω πολύ και λόγο γονιδίου κοιλιοκακη τη γλουτενη αλλά κ κυρίως λόγο κιλών. Τώρα είμαι 53 αλλά πριν φτιάξω την αντίσταση στην ινσουλίνη είχα φτάσει 90. Και ξέρω ότι όπως πολύ γρήγορα σε 6μηνεε έχασα 40 κιλά έτσι εύκολα μπορώ να τα πάρω κιόλας. Βέβαια και το σουβλάκι μ θα φάω σπιτικό και όλα με μέτρο ομως

 

Αγάπη η ζάχαρη εννοούμε κανονική όχι ότι υπάρχει στο ψωμί πχ. Οπότε πρωινό κανονικά φάε το τοστακι σ. Μην το κάψεις χαχαχαχα

Αχ βρε κορίτσι μ τι έχεις τραβήξει;;; πόσο λυπάμαι ειλικρινά!!! Εγω μετά από όλα αυτά που λες ναι σίγουρα θα άλλαζα κέντρο! Εγώ δεν έχω κάνει ακόμη προσπάθεια αλλά θα πάω κουρτη Αθήνα με δανεικά διπλή δωρεά. Τα κορίτσι θα σε κατατοπησουν και σε άλλα ονοματα

 Εύχομαι ειλικρινά μέσα από τη καρδιά μου σύντομα να βρεθει το λάθος. 

Σπέρμα είναι του συζηγου; έχει ελεγχθεί καλά;;; 

Να σε ρωτήσω κάτι οι σάλπιγγες μας νοιαζόταν εφόσον πάμε με εξωσωματική;

Γτ εγώ δεν έχω κάνει ποτέ και όταν το έλεγα μ έλεγαν αφού μένεις έγκυος κ μόνη σ και στην υστεροσκοπηση τα κεφάλια φαίνονται διαβατα. 

Αγαπη μ το 29 είναι πολύ. Θέλει θεραπεία αν φτιάχνει και όχι με πολύ βιταμίνες. 

Εγώ θα κάνω με τον κουρτη αθηνα

 Έχω ακούσει τα καλυτερα

Αχ βρε κορίτσι μ τι έχεις τραβήξει κ εσύ. Καλώς μας βρήκες! Έχεις περάσει πολλά και εύχομαι ολόψυχα να ήταν τα τελευταία καλά και από εδώ και πέρα μόνο χαρές!!! Πως θα κινηθείς από εδώ και πέρα;; 

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου κορίτσι μου γερά και καλότυχα πάντα!!! Είδες τι σ φύλαγε η μοίρα τα δύο τελευταία ήταν τα τυχερά ψυχουλες μωρέ!!! 

Αυτό με την Ουκρανία δεν κατάλαβα ένα κομμάτι. Ήταν με παρένθετη αλλά υλικό δικό σας; 

Καλέ εσύ θα μας βγάλεις πρόγραμμα θέα ρε τι ωραία που τα γράφεις όλα μπράβο ρε αγάπη!!! 

Χαχαχαχαχαχα θεααα

Μάπα εντελώς τα έπαιρνε σχεδόν 1 χρόνο ο δικός μ τίποτα δεν έκαναν βέβαια για το δικό μας θέμα ε

Καλέ τι έπαθες;;;; τι ακούω για τόνους με μακαρόνια κ τοστ εσύ είσαι η ταίρι μ στη σαπίλα εδώ μέσα έλα σε παρακαλώ χαχαχαχαχα

Αν θες δενρεστριλ πες μ Μοσχάτο είχα βρει 

 

 

 

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦ τελείωσα από Πέμπτη είχα να μπω με έπιασε γαστρεντεριτιδα αγάπες μ σας έχασα ναυτια χαμός διάρροια πυρετό άστα να πάνε! Σήμερα πολύ καλύτερα αλλά ακόμα ξάπλα κρεββάτι μην κολλήσω τον συζηξ. 

Σας διάβασα όλες είχα 21 σελίδες χαχαχαχαχα πάρτε ένα σεντόνι τώρα να μάθετε χαχαχαχαχαχα 

Δύο ώρες διαβάζω κ γράφω εύχομαι να το πάρει το ποστ γτ είναι μεγάλο σεντόνι χαχαχαχα

Πάω για τσιγάρο κουράστηκα χαχαχαχα

 

 

 

Οι σαλπιγγες δεν μας ενδιαφερουν οσον αφορα τη βασικη τους λειτουργια. Αλλα τις ελεγχουμε για ν αποκλεισουμε υδροσαλπιγγες που μπορει ν σκοτωσουν το εμβρυο, να κανουν αποβολη η αποτυχια εμφυτευσης

19 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου κορίτσια μου, 

Ωάριο μηδέν, κύστες μηδέν, ενδομήτριο 8. 

Ξαναπάω Παρασκευή να με δει και....ταραταταμ από βδομάδα θα βάλω τα μωράκια μου!!!είμαι συγκινημένη απίστευτα. Από την ταραχή μου δεν ρώτησα πάλι τίποτα χαχαχα. Ήθελα να ρωτήσω τι χρήματα είναι να δώσω ακόμα αλλά το μυαλό μου έτρεχε ήδη άλλου....

Εφτασε η ωρα κ για σενα Χρυσα να γινεις μπαλονι, χαχχα! Αντε ολα καλα ευχομαι!

5 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα!Άντε Χρυσα με το καλό!Όλα θα πάνε τέλεια.

Ευχές και στα υπόλοιπα κορίτσια. Σας διαβάζω όσο προλαβαίνω. 

Να σας πω τι 'επαθα'σημερα το πρωι..Είμαι στο Νοσοκομείο για τη θεραπεία μου και όπως περιμένω στην ουρά για αίμα μιλαω με μια κυρία και της λεω γεμάτη καμάρι εγώ ..'εχω και εγώ έναν μπεμπουλη σχεδόν 3μηνων..'και με ρωτάει εγγονάκι ή δικό σας (το δικό σας με δυσπιστία.);Σοκ..Εν τω μεταξύ ρε σεις μικροδειχνω ..Άυπνη μεν αλλά γενικά μικροδειχνω..Συνεχίζει ε δεν πειραζει και  σ αυτήν την ηλικία..!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αννουλα μου, θα μας πουν κ γιαγιαδες τι να κανουμε, δεν πειραζει τα μωρα μας να ναι καλα. Εγω παντως στο σχολειο εχω καμποσους γονεις αρκετα μεγαλους, τους λες κ γιαγια παππου. Κι εγω μικροδειχνω αλλα ολο κ θα μας την πουν

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Fili said:

Τι να πω βρε Χρυσα μου. Σκασμένο σαν τον μπαμπά του χαχαχαχαχα εκτός κι αν δεν του αρέσει η σοκολάτα που έφαγα πριν και τις δύο φορές (γιατί στην πρώτη που έφαγα αχλάδι μου είπε ο γιατρός δύσκολα με το αχλάδι να κουνηθεί χαχχαχαχ) Τιποτα. Το παιδί μου φαίνεται θα είναι της υγιεινής. Φρούτα θα φάω την άλλη φορά. 

Θα το δειτε μια και καλη στην αυχενικη και θα παθετε πλάκα!

Τουλαχιστον γλυτωνεις τους κολπικους υπέρηχους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, thalasa είπε:

 

Γιατί πήγε πίσω η ετ ;; Τι είχες ;  Αν θυμάμαι καλά viv37 στον επόμενο κύκλο ξεκινάς προετοιμασία ετ ή ξεκίνησες ήδη ;

Μου βγηκε μια κυστη οταν ειχα περιοδο γι αυτο πηγε πισω. Τωρα αυριο εχω ραντεβου για υπερηχο και θα μου πει πως θα προχωρησουμε. 

Κοριτσια μου τιποτα δεν ηταν το δοντι. Τζαμπα αγχωθηκα! Τωρα ευχομαι αυριο να μην εχω κυστες και να μπορεσω να ξεκιμησω επιτελους! Ομμμμμμμμμ

9 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλημέρα αγαπημένη …μα δεν έχει κατι άλλο να πω, το ενδομητριο το μέτρησε 8 και ανησύχησα γιατί τις προηγούμενες φορές ήταν πάνω απο 9. Μετα τον έπρηξα με το άγχος μου και τις ερωτήσεις, μιλήσαμε για τη δότρια όπου  τελικά μου έδωσε πληροφορίες, και μετα μου ειπε να πάω μια βόλτα στο golden hall για να ηρεμήσω. :angry: Α, και όταν του είπα οτι έχω ήδη δυο αποτυχίες με δωρεά και γιαυτο είμαι τόσο αγχωμένη μου είπε οτι δεν πρόκειται να έχω άλλη αποτυχία.
Μπορώ να πω οτι τώρα, μετά απο τρεις μήνες  εχω αρχίσει να τον καταλαβαινω καλύτερα.. καταρχήν θυμάται τα πάντα.. και κάνει το εξής, μέσα στο  χαβαλέ τα αστεία κλπ κάνει ερωτήσεις to the point, αλλάζει φάρμακα, δίνει οδηγίες αλλά εσύ νομίζεις ότι βγήκες για καφέ με έναν καλό σου φίλο. Εντυπωσιακό!

Μπραβο κοριστακι μου! Για να ειναι τοσο σιγουρος οτι δε θα εχεις αλλες αποτυχιες κατι ξερει! Αυτη τη φορα θα πανε ολα καλα♥️♥️♥️

 

8 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό!!! Καλούς διπλασιασμους και μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

Καλημέρα. Καλό δεν είναι το 8; Έτσι είναι ο γιατρός μας. Και όντως θυμάται πολύ καλά την κάθε περίπτωση. Χτες που μου έλεγε ότι θα κάνουμε την ετ αν όλα πάνε καλά με είδε ότι αγχώθηκα και μου λέει ότι πιστεύει ότι θα τα καταφέρω με την πρώτη. Και εμένα μου κάνει χαβαλε και μου μου είπε να κάνω όσο σεξ θέλω αυτές τις μέρες γιατί μετά το απαγορεύει χαχαχαχα. Μου έστειλε πρωί πρωί σήμερα η Στεφ να κάνω αιματολογικές θα πάω αύριο να τις κάνω να είμαι έτοιμη. 

Αλήθεια για την δοτρια τι σου είπε??

Καλημέρα!!! Συμπεθέρα μου θα  ακολουθήσω κατά γράμμα τις φανταστικές οδηγίες σου!! Όλα θα πάνε καλά!! Θα είμαστε εγκυουλες σικ και κομψές!! Κάτι έχεις εσύ να κάνεις σήμερα; Η έπαθα Κοκό μπλόκο;

Ναι αγαπη μου ειχα οδοντιατρο αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα. Βαφτηκε απο κατι το δοντακι κ εγω νομιζα οτι σαπισε χαχαχα! Ευτυχως!Αυριο υπερηχο. 

Φυσικα και θα πετυχεις με την πρωτη! Δεμ εχω αμφιβολια γι' αυτο!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fili είπε:

@MELINASPτο Σεπτέμβριο θα κλείσουμε έξι αχαχχαχαχχαχα τα τελευταία δύο έχουν φύγει λόγω covid στο "εξοχικό " που το έκαναν μόνιμο σπίτι. Και όταν ήταν εδώ με τα ωράρια που έχουμε και εγώ και το γλυκάκι συνήθως πηγαίναμε σπίτι τους εμείς για φαγακι κτλ. Είμαστε περίπτωση μην την ψάχνεις

@chitanetaμου ουρίτσα μου χαχαχαχαχα υπέροχα τα νέα σου!!! Να πας και να περάσεις όμορφα να ανασάνεις επιτέλους καλή μου !! Κολπίκους υπέρηχος πως κ έτσι; Α οπότε φαινεται καλύτερα ❤️❤️

Και ναι μετά την αυχενική σταματάμε σταδιακά και τα cyclacur, και τις prolutex τρα λαλαλλαλα

Αααα ωραία κ εσείς χαχαχαχαχα

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Ειχα τοτε θεμα μ ενα δοντι κ πηγαμε πισω εναν κυκλο. Εσυ ποτε ξεκινας ξανα κοριτσι?

Οι σαλπιγγες δεν μας ενδιαφερουν οσον αφορα τη βασικη τους λειτουργια. Αλλα τις ελεγχουμε για ν αποκλεισουμε υδροσαλπιγγες που μπορει ν σκοτωσουν το εμβρυο, να κανουν αποβολη η αποτυχια εμφυτευσης

Εφτασε η ωρα κ για σενα Χρυσα να γινεις μπαλονι, χαχχα! Αντε ολα καλα ευχομαι!

Αννουλα μου, θα μας πουν κ γιαγιαδες τι να κανουμε, δεν πειραζει τα μωρα μας να ναι καλα. Εγω παντως στο σχολειο εχω καμποσους γονεις αρκετα μεγαλους, τους λες κ γιαγια παππου. Κι εγω μικροδειχνω αλλα ολο κ θα μας την πουν

Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ και η αλήθεια είναι και τον γιατρό που έχω τώρα κι ρώτησα μ είπε όχι. Ίσως γτ έχουμε θέμα γονιδιακό και βρήκαν το θέμα ποιος ξερει

πρίν από 12 λεπτά , Viv37 είπε:

Μου βγηκε μια κυστη οταν ειχα περιοδο γι αυτο πηγε πισω. Τωρα αυριο εχω ραντεβου για υπερηχο και θα μου πει πως θα προχωρησουμε. 

Κοριτσια μου τιποτα δεν ηταν το δοντι. Τζαμπα αγχωθηκα! Τωρα ευχομαι αυριο να μην εχω κυστες και να μπορεσω να ξεκιμησω επιτελους! Ομμμμμμμμμ

Μπραβο κοριστακι μου! Για να ειναι τοσο σιγουρος οτι δε θα εχεις αλλες αποτυχιες κατι ξερει! Αυτη τη φορα θα πανε ολα καλα♥️♥️♥️

 

Ναι αγαπη μου ειχα οδοντιατρο αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα. Βαφτηκε απο κατι το δοντακι κ εγω νομιζα οτι σαπισε χαχαχα! Ευτυχως!Αυριο υπερηχο. 

Φυσικα και θα πετυχεις με την πρωτη! Δεμ εχω αμφιβολια γι' αυτο!!

Αντε πάλι καλά πάει κ το δόντι με το άγχος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Viv37 είπε:

Κοριτσια μου τιποτα δεν ηταν το δοντι. Τζαμπα αγχωθηκα! Τωρα ευχομαι αυριο να μην εχω κυστες και να μπορεσω να ξεκιμησω επιτελους! Ομμμμμμμμμ

Τζάμπα δεν θα πει τίποτα, καλή επιτυχία αύριο στον υπέρηχο, να ειναι ολα τέλεια και πεντακάθαρα και να ξεκινήσεις κι εσύ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Εγώ τα έδωσα ήδη τα χρήματα γιατί το έστειλαν κάπου Ιταλία... Εμένα ημέρα λήψης είναι 28/2. Είναι σχετικά νωρίς αλλά στο τηλέφωνό μου είπαν να υπολογίσω δέκα εργάσιμες, γι'αυτό λέω μα πού είναι; Αν δεν έρθει τίποτα μέχρι Πέμπτη θα τους πάρω Παρασκευή πρωί... Εννοείται! Χαχααχαχα

Αααα μας κρατανε σε αγωνια!

 

3 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πολλα νεα διαβάζω! Συγχαρητηρια στις κοπελες με θετικες χοριακες!

Λιγο ακομα έμεινε για τα αποτελέσματα Μαρίνα! Καταλαβαινω την αγωνια σου!

Βιλι μου δεν πειραζει που ηταν 8 το ενδιμητριο...στον επομενο κυκλο σου θα ερθει η σειρα σου για ετ και θα πανε όλα καλά!

Φιλη τι ωραια που φτάνει η ωρα της αυχενικης!

Εγω ακολουθω απο πισω σου σαν την ουρα σου χαχααχα

Σήμερα πηγα για υπέρηχο, ολα καλά, ειδαμε να κουναει και χεράκι! Εμενα ακομα κολπικους μου τους κάνει τους υπέρηχους... Την αλλη εβδομάδα που θα με ξαναδεί μαλλον θα μου πει και ημερομηνια για αυχενική!

Επίσης η αποκόλληση εχει μικρινει πολύ και μου εδωσε το οκ να παμε στο εξοχικο της οικογενειας μου να παρω λιγο αέρα! Τρεις εβδομαδες στο σπιτι επηξα!

Να εχετε μια όμορφη μέρα!

Ωραια νεα κοριτσακι μου! Μπραβο! Αχ το εκανα εικονα το χερακι που κουνιεται. Τι γλυκοοοο!!!! Καλα να περασεις τωρα στο εξοχικο. Να ξεσκασεις να ξεκουραστεις να αλλαξεις αερα και να ανανεωθεις. Κι αυτο το μεσα συνεχεια ειναι πολυ κουραστικο!

 

3 ώρες πρίν, Fili είπε:

@MELINASPτο Σεπτέμβριο θα κλείσουμε έξι αχαχχαχαχχαχα τα τελευταία δύο έχουν φύγει λόγω covid στο "εξοχικό " που το έκαναν μόνιμο σπίτι. Και όταν ήταν εδώ με τα ωράρια που έχουμε και εγώ και το γλυκάκι συνήθως πηγαίναμε σπίτι τους εμείς για φαγακι κτλ. Είμαστε περίπτωση μην την ψάχνεις

@chitanetaμου ουρίτσα μου χαχαχαχαχα υπέροχα τα νέα σου!!! Να πας και να περάσεις όμορφα να ανασάνεις επιτέλους καλή μου !! Κολπίκους υπέρηχος πως κ έτσι; Α οπότε φαινεται καλύτερα ❤️❤️

Και ναι μετά την αυχενική σταματάμε σταδιακά και τα cyclacur, και τις prolutex τρα λαλαλλαλα

Αντε μπραβο Φιλακι μου να τελειωνεις με τις ενεσεις να ηρεμησεις! 

@anoulious σοκ!!!!!!!!! Πλακα κανεις! Επρεπε να της πεις ναι εγγονι απο το παιδι μου ειναι 10 χρονων! 

 

7 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Για ποτέ έφτασε η αυχενική!!! Σε θυμάμαι να κλωθεις και να σου κάνουμε παρέα που έλειπε το γλυκάκι σου στη δουλειά. Και τώρα έχεις ένα μπεμπακι σταρ που αρνείται να δείξει τη μουριτσα του στην μανούλα και σας σνομπαρει από την κοιλιά κιόλας!!

 

Από τέτοιες οοουυυυ έχουμε γεμίσει...για να μην αναφέρω κάτι κυριουλες που λένε μην πηγαίνουμε κόντρα στο θέλημα του Θεού. 

Τωρα που το ειπες αυτο ξερω μια κοπελα που εκανε παιδακι με εξωσωματικη και μετα αρχισε να προσπαθει και για δευτερο και πηγε σε ενα μοναστηρι και της ειπαν αυτο που εκανες ηταν η μεγαλυτερη αμαρτια και ειναι ασυχγωρητη και το κοριτσι στεναχωρεθηκε παρα πολυ και σταματησε την προσπαθεια για το 2 εξαιτιας αυτου μου ειπε. Τραγικο. Δεν εχω λογια! 

Και αυτες που ξερουν ποιο ειναι το θελημα του Θεου; Λες και ο Θεος μας εδωσε μυαλο για να μην το χρησιμοποιουμε και να μην προχωραμε ουτε στην επιστημη ουτε πουθενα. Και γυμνους και χωρις σπιτια μας επλασε αλλα δεν ειδα κανεναν να κυκλοφορει τσιτσιδι και να κοιμαται στο δασος! Ε μαααα! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορες, εμένα τελικά ήρθε σήμερα η περίοδος. Πήρα τηλ τον Π@ντο γιατρό να ενημερώσω για την αρνητική χοριακη. Ακόμη περιμένω να με πάρουν τηλ, ευτυχώς έκοψα μόνη μου τα φάρμακα, να μη φορτώνω τζάμπα τον οργανισμό. Έχω κλείσει και ραντεβου με Κουρτ. Μήπως ξέρει καμία να δώσει φώτα, γιατί ξεκίνησα με καφέ πολλά και όχι με αιματακι ως συνήθως??δεν έχω και γυναικολογο πλεο  να ρωτήσω....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...