Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Γειά σας!

Καινούργια εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας από την εμπειρία που έχετε.

6 Μαϊου έκανα εμβρυομεταφορά.

16 Μαίου χοριακή (6,52) .Μου λέει ο γιατρός (Ιασώ Βασιλ.) πως θεωρείται αρνητικό το αποτέλεσμα, να σταματήσω χάπια και ενέσεις. Ήρθε περίοδος μετά από 4 ημέρες.

Μεσολάβησε ένας μήνας περίπου (έπρεπε να πάρω άδεια από την Εθνική Αρχή  Ι.Υ.Α.-παράταση ηλικιακού ορίου).

Σήμερα πήγα για υπερηχογράφημα με σκοπό να πάμε για την δεύτερη προσπάθεια και βλέπει ένα σάκο. Άρχισε να φωνάζει, είπε ότι ήμουν έγκυος και σταμάτησα τα φάρμακα. Αύριο πάω για απόξεση.

Ο μικροβιολόγος του φταίει; κι όμως είναι από τους καλύτερους. τι να πω..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

20 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αχ κορίτσια τι να πω! Η γκαντεμια μου δεν έχει όρια!!! Πήγα σήμερα στον γιατρό, μου λέει ενδομήτριο τέλειο! Χαίρομαι εγώ. Μου λέει έγινε μόλις κ ωορρηξία οκ, μπορούμε να ξεκινήσουμε αρβεκαπ. Χαίρομαι εγώ. Μετά όμως τον βλέπω λίγο σκεπτικό. Μου λέει αν ξεκινήσεις τώρα αρβεκαπ, η ετ θα πέσει σίγουρα την εβδομάδα που θα λείπω εγώ!!! Τα μετράμε από εδώ, τα μετράμε από εκεί... Τζίφος... Εμένα με πιάνει τρέλα. Μου έρχεται ειλικρινά σας το λέω να βάλω τα κλάματα. Δεν έχω κανονίσει τίποτα για διακοπές, κάθε μέρα παίρνω εκατό βιταμίνες, προβιοτικα, θέλω να τελειώσει όλη αυτή η αναμονή! Να πω πέτυχε, απέτυχε, δεν ξέρω... Αλλά να τελειώσει! Τέλος πάντων, οι λύσεις είναι τρεις: 1. Να μου κάνει αυτός όλη την προετοιμασία και να κάνω ετ τέλη Ιουλίου με τον Δοβα (διευθυντής του new life, τον ξέρει η @Neli83) 2. Να κάνω μαζί του ετ Αύγουστο (αν είναι ανοιχτό το new Life - θα πάρω αύριο τηλ να ρωτήσω) 3. Να πάμε από Σεπτέμβριο... 

Αχ, τι να πω ρε κορίτσια. Μάλλον δεν είναι να γίνει. Τι να πω! Δεν με θέλει. Αφού μου το λέει κ εσκυψα το κεφάλι κ δάγκωνα τη γλώσσα μου για να μην τα μπηξω. Όχι γιατί έχω πολλές αξιώσεις....  Για κουβά με κόβω πάλι αλλά να... αυτό το περίμενε ρε γαμώτο με έχει κουράσει.

Αυτά. Τα είπα!❤️ Σας φιλώ. :(

Συμφωνώ με την @Marla@ ! είμαι κ εγώ σαν εσένα κοιτάω τα σημάδια απογοητεύομαι στην αρχή αλλά σκέψου κ αλλιώς .. σου δίνεται η ευκαιρία να προχωρήσεις τώρα κ ας μην είναι ο γιατρός σου, που αν δεν εμπιστευόταν κάποιον άλλον θα στο απέκλειε κ από μόνος του , άρα δες το σαν καλό σημάδι αλλάζεις την τύχη σου πας για επιτυχία γιατί όλα τα αλλά κυλάνε όμορφα! Εγώ θα προχωρούσα τώρα αλλά εσυ αποφασίζεις για εσένα! Ότι κ να αποφασίσεις σου εύχομαι με το καλό να έχεις μια μεγάλη χοριακη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , chara14 είπε:

Γειά σας!

Καινούργια εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας από την εμπειρία που έχετε.

6 Μαϊου έκανα εμβρυομεταφορά.

16 Μαίου χοριακή (6,52) .Μου λέει ο γιατρός (Ιασώ Βασιλ.) πως θεωρείται αρνητικό το αποτέλεσμα, να σταματήσω χάπια και ενέσεις. Ήρθε περίοδος μετά από 4 ημέρες.

Μεσολάβησε ένας μήνας περίπου (έπρεπε να πάρω άδεια από την Εθνική Αρχή  Ι.Υ.Α.-παράταση ηλικιακού ορίου).

Σήμερα πήγα για υπερηχογράφημα με σκοπό να πάμε για την δεύτερη προσπάθεια και βλέπει ένα σάκο. Άρχισε να φωνάζει, είπε ότι ήμουν έγκυος και σταμάτησα τα φάρμακα. Αύριο πάω για απόξεση.

Ο μικροβιολόγος του φταίει; κι όμως είναι από τους καλύτερους. τι να πω..

Τι να σου πω; Τραβάω τα μαλλιά μου!!!! Πραγματικά δεν ξέρω τι να σου πω!!! Λυπάμαι πολύ!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , chara14 είπε:

Γειά σας!

Καινούργια εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας από την εμπειρία που έχετε.

6 Μαϊου έκανα εμβρυομεταφορά.

16 Μαίου χοριακή (6,52) .Μου λέει ο γιατρός (Ιασώ Βασιλ.) πως θεωρείται αρνητικό το αποτέλεσμα, να σταματήσω χάπια και ενέσεις. Ήρθε περίοδος μετά από 4 ημέρες.

Μεσολάβησε ένας μήνας περίπου (έπρεπε να πάρω άδεια από την Εθνική Αρχή  Ι.Υ.Α.-παράταση ηλικιακού ορίου).

Σήμερα πήγα για υπερηχογράφημα με σκοπό να πάμε για την δεύτερη προσπάθεια και βλέπει ένα σάκο. Άρχισε να φωνάζει, είπε ότι ήμουν έγκυος και σταμάτησα τα φάρμακα. Αύριο πάω για απόξεση.

Ο μικροβιολόγος του φταίει; κι όμως είναι από τους καλύτερους. τι να πω..

Μη χειρότερα, αυτό πρώτη φορά το ακούω. Με 6,5 βέβαια χοριακή δεν νομίζω να υπήρχε σάκος, αυξήθηκε στη συνέχεια άραγε;;;μήπως ήταν μεγαλύτερη εξαρχής  και έκανε λάθος ο μικροβιολόγος;;  Δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά μόνο κρατά το θετικό ότι είχες εμφύτευση. Εύχομαι όλα να πάνε καλά στη συνέχεια. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Villi είπε:

Μη χειρότερα, αυτό πρώτη φορά το ακούω. Με 6,5 βέβαια χοριακή δεν νομίζω να υπήρχε σάκος, μήπως ήταν μεγαλύτερη και έκανε λάθος ο μικροβιολόγος;;  Δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά μόνο κρατά το θετικό ότι είχες εμφύτευση. Εύχομαι όλα να πάνε καλά στη συνέχεια. 

Οπότε νομίζεις ότι το λάθος είναι του μικροβιολόγου; τώρα τα μαθαίνω και εγώ..

Και το πρωί είχα μείνει άφωνη, δεν ήξερα πως να το διαχειριστώ. Νόμιζα ότι φωνάζει για να καλύψει την δική του αστοχία.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , chara14 είπε:

Οπότε νομίζεις ότι το λάθος είναι του μικροβιολόγου; τώρα τα μαθαίνω και εγώ..

Και το πρωί είχα μείνει άφωνη, δεν ήξερα πως να το διαχειριστώ. Νόμιζα ότι φωνάζει για να καλύψει την δική του αστοχία.

Εχω παθει σοκ... αυτο το 6,5 της χοριακης ειναι πολυ χαμηλο αλλα δεν επρεπε να δειτε αν θα μηδενισει ή αν θα αυξηθει?? Μπορει να λεω και βλακεια αλλα κ εγω νομιζω οτι φωναζε για να καλυψει την δικη του αστοχια... θα συμφωνησω με την Villi και θα σου πω...κρατα το θετικο της εμφυτευσης..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Neli83 είπε:

Εχω παθει σοκ... αυτο το 6,5 της χοριακης ειναι πολυ χαμηλο αλλα δεν επρεπε να δειτε αν θα μηδενισει ή αν θα αυξηθει?? Μπορει να λεω και βλακεια αλλα κ εγω νομιζω οτι φωναζε για να καλυψει την δικη του αστοχια... θα συμφωνησω με την Villi και θα σου πω...κρατα το θετικο της εμφυτευσης..

Στο πρώτο ραντεβού τον Δεκέμβριο μου είχε πει πως οι εξετάσεις μου είναι καλές, αλλά θα μου δώσουν και βιταμίνες. Φθάνω 29 Απρίλιου στο παρά πέντε της εμβρυομεταφοράς και τότε θυμήθηκε να μου πει να πάρω Novofertil. Τώρα έρχεται και αυτό.. Και τα 900 της απόξεσης μετρητά. Ούτε συζήτηση για κάρτα. Μακάρι να είναι θετικό πως έγινε εμφύτευση και να μην προκύψει κάποιο πρόβλημα που άργησα 30 μερες περίπου να κάνω την απόξεση.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , chara14 είπε:

Στο πρώτο ραντεβού τον Δεκέμβριο μου είχε πει πως οι εξετάσεις μου είναι καλές, αλλά θα μου δώσουν και βιταμίνες. Φθάνω 29 Απρίλιου στο παρά πέντε της εμβρυομεταφοράς και τότε θυμήθηκε να μου πει να πάρω Novofertil. Τώρα έρχεται και αυτό.. Και τα 900 μετρητά. Ούτε συζήτηση για κάρτα. Μακάρι να είναι θετικό πως έγινε εμφύτευση και να μην προκύψει κάποιο πρόβλημα που άργησα 30 μερες περίπου να κάνω την απόξεση.

Ευχομαι να μην εχεις κανενα προβλημα,οτι απορια εχεις να την κανεις αυριο στο γιατρο..

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , chara14 είπε:

Οπότε νομίζεις ότι το λάθος είναι του μικροβιολόγου; τώρα τα μαθαίνω και εγώ..

Και το πρωί είχα μείνει άφωνη, δεν ήξερα πως να το διαχειριστώ. Νόμιζα ότι φωνάζει για να καλύψει την δική του αστοχία.

Εμενα παλιότερα με 10 χοριακη δεν μου συνέχισε τα φάρμακα ο γιατρός, και σου το λέω με βεβαιότητα οτι δεν ήμουν έγκυος. Δηλαδή ο γιατρός για εμένα δεν μπορεί να φταίει, ακόμα κι αν ήσουν απο τις σπάνιες περιπτώσεις που απο 6,5 ανέβηκε. Θυμάσαι μήπως  αν ο μικροβιολόγος έγραφε στα αποτελέσματα  ότι το δείγμα εξετάστηκε δυο φορές; Αν το γράφει δύσκολο να έκανε κι αυτός λάθος δυο φορές… σπάνιο πάντως αυτό που σου συνέβη!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Villi είπε:

Εμενα παλιότερα με 10 χοριακη δεν μου συνέχισε τα φάρμακα ο γιατρός, και σου το λέω με βεβαιότητα οτι δεν ήμουν έγκυος. Δηλαδή ο γιατρός για εμένα δεν μπορεί να φταίει, ακόμα κι αν ήσουν απο τις σπάνιες περιπτώσεις που απο 6,5 ανέβηκε. Θυμάσαι μήπως  αν ο μικροβιολόγος έγραφε στα αποτελέσματα  ότι το δείγμα εξετάστηκε δυο φορές; Αν το γράφει δύσκολο να έκανε κι αυτός λάθος δυο φορές… σπάνιο πάντως αυτό που σου συνέβη!!

Αλήθεια; με 10 χοριακή και σου σταμάτησε τα φάρμακα; Κάπως πρέπει να το εκλογικεύσω για να το διαχειριστώ  και να προχωρήσω. Και το αστείο είναι ότι με τις ενέσεις και τα φάρμακα ήμουν μια χαρά...μετά από την χοριακή έπεσε η ψυχολογία και άρχισα να αισθάνομαι τα πάντα : δυσφορία, πρήξιμο..

Όχι, δεν αναφέρει κάπου ότι το δείγμα εξετάστηκε δυο φορές..

Τουλάχιστον δεν έχω και τα ψυχολογικά άλλου λόγω της αποτυχημένης προσπάθειας, παρά μόνο τα δικά μου  ( με δότη σπέρματος προχώρησα ).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, chara14 είπε:

Γειά σας!

Καινούργια εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας από την εμπειρία που έχετε.

6 Μαϊου έκανα εμβρυομεταφορά.

16 Μαίου χοριακή (6,52) .Μου λέει ο γιατρός (Ιασώ Βασιλ.) πως θεωρείται αρνητικό το αποτέλεσμα, να σταματήσω χάπια και ενέσεις. Ήρθε περίοδος μετά από 4 ημέρες.

Μεσολάβησε ένας μήνας περίπου (έπρεπε να πάρω άδεια από την Εθνική Αρχή  Ι.Υ.Α.-παράταση ηλικιακού ορίου).

Σήμερα πήγα για υπερηχογράφημα με σκοπό να πάμε για την δεύτερη προσπάθεια και βλέπει ένα σάκο. Άρχισε να φωνάζει, είπε ότι ήμουν έγκυος και σταμάτησα τα φάρμακα. Αύριο πάω για απόξεση.

Ο μικροβιολόγος του φταίει; κι όμως είναι από τους καλύτερους. τι να πω..

Χοριακη έκανες σήμερα που είδατε το σάκο? Σε τι εβδομάδα αντιστοιχεί ο σάκος? Υπάρχει περίπτωση να έμεινες μετά  έγκυος? Με φυσιολογική σύλληψη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elerina80 είπε:

Χοριακη έκανες σήμερα που είδατε το σάκο? Σε τι εβδομάδα αντιστοιχεί ο σάκος? Υπάρχει περίπτωση να έμεινες μετά  έγκυος? Με φυσιολογική σύλληψη?

6 Μαίου η εμβρυομεταφορά,, 16 Μαίου η χοριακή.

όχι, όχι αποκλείεται με φυσιολογική σύλληψη.

Όπως λέει και το συμβόλαιο "μόνη άγαμη".Αν και δεν συμφωνώ με αυτό τον γελοίο όρο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, chara14 said:

Γειά σας!

Καινούργια εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας από την εμπειρία που έχετε.

6 Μαϊου έκανα εμβρυομεταφορά.

16 Μαίου χοριακή (6,52) .Μου λέει ο γιατρός (Ιασώ Βασιλ.) πως θεωρείται αρνητικό το αποτέλεσμα, να σταματήσω χάπια και ενέσεις. Ήρθε περίοδος μετά από 4 ημέρες.

Μεσολάβησε ένας μήνας περίπου (έπρεπε να πάρω άδεια από την Εθνική Αρχή  Ι.Υ.Α.-παράταση ηλικιακού ορίου).

Σήμερα πήγα για υπερηχογράφημα με σκοπό να πάμε για την δεύτερη προσπάθεια και βλέπει ένα σάκο. Άρχισε να φωνάζει, είπε ότι ήμουν έγκυος και σταμάτησα τα φάρμακα. Αύριο πάω για απόξεση.

Ο μικροβιολόγος του φταίει; κι όμως είναι από τους καλύτερους. τι να πω..

Καλησπέρα Χαρά! Πραγματικά έχω μείνει άφωνη. Δε θα μάθεις προφανώς ποτέ τι ακριβώς συνέβη. Οπότε κράτα ότι θετικό, συζήτησε τα όλα αύριο με το γιατρό σου, και κοιτάμε μπροστά. 

Και ναι συμφωνώ το αγαμη μόνη είναι επιεικώς γελοίο να αναγράφεται! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Fili είπε:

Καλησπέρα Χαρά! Πραγματικά έχω μείνει άφωνη. Δε θα μάθεις προφανώς ποτέ τι ακριβώς συνέβη. Οπότε κράτα ότι θετικό, συζήτησε τα όλα αύριο με το γιατρό σου, και κοιτάμε μπροστά. 

Και ναι συμφωνώ το αγαμη μόνη είναι επιεικώς γελοίο να αναγράφεται! 

Απλώς βγάζει μια μιζέρια ο όρος, λες και δεν είναι συνειδητή επιλογή μου.

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

 Μάλλον η Ζώνη της Θεοτόκου βοήθησε, μέχρι που ανακάτεψε τα νούμερα ο μικροβιολόγος...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...