Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Fili είπε:

Χριστίνα χωρίς να είμαι ειδική θα σου πω πως κι εγώ έπαιρνα από την αρχή και συνεχίζω κ τωρα εκτός από ενέσεις και σαλοσπιρ των 100g. Σε περίπτωση αιμορραγιας από οπουδήποτε επικοινωνείς με γιατρό για οδηγίες. Εύχομαι το δεύτερο τρίμηνο να είναι ήρεμο κι όσο γίνετε απολαυστικό ❤️

Ευχαριστω πολύ πολυ

πρίν από 5 λεπτά , Neli83 είπε:

Θα ρωτησεις τον γιατρο σου...σιγουρα μετα την 12η εβδομαδα και με φυτικη...εμενα ο δικος μου δεν με αφηνει να τα βαψω και αναγκαστικα εκανα ανταυγιες στο χρωμα μου με φυτικη και να μην ακουμπησει ριζα...συνηθως επιτρεπουν ομως με φυτικη..

Συνήθως τα έβαφα σπίτι με φίλη, τώρα με την φυτική θα πρέπει να επισκευθω κομμωτήριο; δεν πειράζει να σε ευχαριστήσω όμως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 28 λεπτά , Xristina xristina είπε:

Ευχαριστω πολύ πολυ

Συνήθως τα έβαφα σπίτι με φίλη, τώρα με την φυτική θα πρέπει να επισκευθω κομμωτήριο; δεν πειράζει να σε ευχαριστήσω όμως 

Οχι ,αν σου πει οκ ο γιατρος σου για φυτικη θα αγορασεις korre ή apivita και θα στα βαψει παλι η φιλη σου στο σπιτι...


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Xristina xristina said:

Ευχαριστω πολύ πολυ

Συνήθως τα έβαφα σπίτι με φίλη, τώρα με την φυτική θα πρέπει να επισκευθω κομμωτήριο; δεν πειράζει να σε ευχαριστήσω όμως 

Και της phyto η βαφη είναι φυτικη και εξαιρετική. Κι εγώ αυτή πήρα και μου τα έκανε γλυκακι μου μετά το πρώτο τρίμηνο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2022 at 11:14 AM, Marla@ said:

Επιτέλους,τέρμα οι χοριακες..7000 σήμερα !!Μου είπαν να πάω για τον πρώτο υπέρηχο σε 10 μέρες!! Ανυπομονώ!!Έχω μόνο το εξής πρακτικό πρόβλημα..Από την ημέρα της πρώτης χοριακης,γράφω κανονική άδεια στην δουλειά μου Από την γραμματεία του Ακεσώ μου είχαν πει ότι πρέπει να επιβεβαιωθεί με υπέρηχο η εγκυμοσύνη για να μου γράψουν άδεια κύησης.Τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω;

Συγχαρητήρια κορίτσι!!! Σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα τέλεια!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, aleka74 είπε:

Καλησπέρα κόρες! Ημέρα ετ σήμερα και ξεκινάει το μαρτύριο της σταγόνας :roll:. Το ενδομήτριο τελικά δεν ανέβηκε πάνω από 7,5. Αισιοδοξουμε και αναμένουμε!

Μια χαρά το 7,5 μην ανησυχείς, πολύ καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/9/2021 at 8:27 PM, Fifo said:

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Το θέμα είναι πόσο μπορείς να διεκδικήσεις αριθμό βλαστοκυστεων. Νομίζω πλέον το έχουν στάνταρ στα 10 ωάρια κ όσες βλαστοκυστες προκύψουν. Χθες πήγα πρώτη φορά στον κουρτη και μου είπε ότι αυτός δεν μοιράζει αλλά δεν μου είπε και πόσες βλαστοκυστες ακριβώς δίνει την φορά. Ο τσιριγωτης ήταν ξεκάθαρος στα 10 ωάρια. Είμαι πραγματικά σε δίλημμα με ποιόν να προχωρήσω. Εχω θέμα και με το ενδομητριο και μάλλον προσανατολιζομαι προς κουρτης που κάνει έλεγχο στο ενδομητριο. Από την άλλη δεν ξέρω αν όλο αυτό είναι πάλι μια καθυστέρηση χρόνου και πάλι θα καταλήξω στα ίδια. Δύσκολη απόφαση αυτή του γιατρού.

Εμένα ο Τσιριγώτης πρόσφατα μου ζήτησε 6.000 ευρώ για δανεικά και για ¨οσες βλαστοκύστες πάρουμε". Πολύ ακριβός θεωρώ σε σχέση με τις τιμές τις αγοράς.

On 6/4/2021 at 5:47 PM, pocm said:

Πόσο χαζή νοιώθω που δεν πήγα κούρτ. Εμένα   τσιριγ καθολου παρακολούθηση πριν. Μου είπε 10 ωάρια στη συνάντηση,  πήρα 9. Μου είπε 5 βλαστοκυστες,   πήρα 4. Να ζητήσω κάτι για δότρια ούτε λόγος.  Ούτε τα στοιχεία που ορίζει ο Νόμος δε μου έδωσαν. Νοιώθω εντελώς χαζή. 

Είναι και το οικονομικό. Εκεί αφήσαμε τοσα πολλά  για το τιποτα που πραγματικά τώρα είναι δύσκολα. 

Σε καταλαβαίνω, εμάς μας ζήτησε πρόσφατα 6.000 ευρώ για προσπάθεια με δανεικά ωάρια, γιατί η δότρια λέει κοστίζει 3.000 ευρώ (φάρμακα και αμοιβή της λέει), για να πάρεις όσες βλαστοκύστες προκύψουν ( μπορεί και μια δλδ ) !

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Καλησπέρα κόρες! Ημέρα ετ σήμερα και ξεκινάει το μαρτύριο της σταγόνας :roll:. Το ενδομήτριο τελικά δεν ανέβηκε πάνω από 7,5. Αισιοδοξουμε και αναμένουμε!

Καλή επιτυχία!!!Να πάνε όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2022 at 6:33 PM, Ελισάβετ καπ 2 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου ο Τσιριγωτης δεν είναι στο ιασω έχει δικό του κέντρο το ακεσω. Για δωρεά δεν ξέρω πόσο παίρνει για εξωσωματική κανονικά παίρνει 2500 με τα φαρμακα δικά σας απο επιτροπή. 

Για δωρεά ζήτησε 6.000 ευρώ (Ιούνιος 2022).Συγκεκριμένα ζήτησε 3.000 μετρητά για τη δότρια (φάρμακα και αμοιβή) και 3.000 για το κέντρο. Σε ερώτημα μου για το πόσες βλαστοκύστες θα  πάρουμε ( με τέλειο σπέρμα που έχουμε όλες τις εξετάσεις και συμφώνησε ότι είναι άψογο) μας είπαν "όσες προκύψουν, δεν μπορούμε να ξέρουμε από πριν". Μάλιστα όταν ρώτησα αν θα είναι πάνω από 2 βλαστοκύστες , για να έχουμε και για δεύτερη εμβρυομεταφορά, μας απάντησαν "αν δεν μείνεις έγκυος γιατί να θέλεις και άλλες βλαστοκύστες από την ίδια δότρια?" . Κρατήθηκα στο ύψος μου και δεν απάντησα..."6.000 ευρώ ζητάς οεοοο????"

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Olivoli είπε:

Για δωρεά ζήτησε 6.000 ευρώ (Ιούνιος 2022).Συγκεκριμένα ζήτησε 3.000 μετρητά για τη δότρια (φάρμακα και αμοιβή) και 3.000 για το κέντρο. Σε ερώτημα μου για το πόσες βλαστοκύστες θα  πάρουμε ( με τέλειο σπέρμα που έχουμε όλες τις εξετάσεις και συμφώνησε ότι είναι άψογο) μας είπαν "όσες προκύψουν, δεν μπορούμε να ξέρουμε από πριν". Μάλιστα όταν ρώτησα αν θα είναι πάνω από 2 βλαστοκύστες , για να έχουμε και για δεύτερη εμβρυομεταφορά, μας απάντησαν "αν δεν μείνεις έγκυος γιατί να θέλεις και άλλες βλαστοκύστες από την ίδια δότρια?" . Κρατήθηκα στο ύψος μου και δεν απάντησα..."6.000 ευρώ ζητάς οεοοο????"

Εντύπωση μου κάνουν αυτά που λες.Προσφατα έκανα εκεί προσπάθεια και πληρώσαμε 5.500 και πήραμε έξι βλαστοκύστες.Ευχομαι να καταλήξεις κάπου και να πάνε όλα καλά!

 

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Olivoli είπε:

Για δωρεά ζήτησε 6.000 ευρώ (Ιούνιος 2022).Συγκεκριμένα ζήτησε 3.000 μετρητά για τη δότρια (φάρμακα και αμοιβή) και 3.000 για το κέντρο. Σε ερώτημα μου για το πόσες βλαστοκύστες θα  πάρουμε ( με τέλειο σπέρμα που έχουμε όλες τις εξετάσεις και συμφώνησε ότι είναι άψογο) μας είπαν "όσες προκύψουν, δεν μπορούμε να ξέρουμε από πριν". Μάλιστα όταν ρώτησα αν θα είναι πάνω από 2 βλαστοκύστες , για να έχουμε και για δεύτερη εμβρυομεταφορά, μας απάντησαν "αν δεν μείνεις έγκυος γιατί να θέλεις και άλλες βλαστοκύστες από την ίδια δότρια?" . Κρατήθηκα στο ύψος μου και δεν απάντησα..."6.000 ευρώ ζητάς οεοοο????"

Τελικά κατέληξες εκεί ή κάπου αλλού; Πάντως απ' ότι έχω καταλάβει λίγοι δίνουν εγγυήσεις σε αριθμό βλαστοκυστεων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...