Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια είμαι στην 6η ημέρα διέγερσης με gonal 300 μοναδες κάθε βράδυ. Εχτές έκαναν την 2η αιμοληψία κ τα αποτελέσματα έχουν ως εξης: Ε2=85  LH=5.7  Κυριακή θα ξεκινούσα orgalutran αλλά το αναβαλλαμε για να δούμε τιμές την Δευτέρα. Ο γιατρός είπε ότι η ωοθηκη (καθότι έχω μία) δεν ανταποκρίνεται τόσο στις ορμόνες. Στον υπέρηχο είδε 3-4  ωοθηλακια αλλά ήταν νωρίς για μέτρημα. Εσείς τι λέτε; θα πάρει μπρος η ωοθήκη ή άδικα παίρνω τόσες ορμόνες; και οι τιμές τι ακριβώς μας λένε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 29 λεπτά , Vxatz είπε:

Κορίτσια είμαι στην 6η ημέρα διέγερσης με gonal 300 μοναδες κάθε βράδυ. Εχτές έκαναν την 2η αιμοληψία κ τα αποτελέσματα έχουν ως εξης: Ε2=85  LH=5.7  Κυριακή θα ξεκινούσα orgalutran αλλά το αναβαλλαμε για να δούμε τιμές την Δευτέρα. Ο γιατρός είπε ότι η ωοθηκη (καθότι έχω μία) δεν ανταποκρίνεται τόσο στις ορμόνες. Στον υπέρηχο είδε 3-4  ωοθηλακια αλλά ήταν νωρίς για μέτρημα. Εσείς τι λέτε; θα πάρει μπρος η ωοθήκη ή άδικα παίρνω τόσες ορμόνες; και οι τιμές τι ακριβώς μας λένε; 

Γιατί είσαι τόσο αγχωμένη;Στον  επόμενο υπέρηχο θα έχει μια καλύτερη εικόνα ο γιατρός.Καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vxatz είπε:

Κορίτσια είμαι στην 6η ημέρα διέγερσης με gonal 300 μοναδες κάθε βράδυ. Εχτές έκαναν την 2η αιμοληψία κ τα αποτελέσματα έχουν ως εξης: Ε2=85  LH=5.7  Κυριακή θα ξεκινούσα orgalutran αλλά το αναβαλλαμε για να δούμε τιμές την Δευτέρα. Ο γιατρός είπε ότι η ωοθηκη (καθότι έχω μία) δεν ανταποκρίνεται τόσο στις ορμόνες. Στον υπέρηχο είδε 3-4  ωοθηλακια αλλά ήταν νωρίς για μέτρημα. Εσείς τι λέτε; θα πάρει μπρος η ωοθήκη ή άδικα παίρνω τόσες ορμόνες; και οι τιμές τι ακριβώς μας λένε; 

Καλησπερα δεν εχω πολλές γνώσεις αλλά νομίζω οτι στην 6η μερα διέγερσης η Ε2 θα έπρεπε να ειναι πιο ψηλή. Για κάθε ώριμο ωοθυλάκιο υπολογίζεις 150-200. Λογικα έχεις το βραχύ πρωτόκολλο το οποίο εχω κανει δυο φορές και που πάλι θε ξανακάνω λογικα απο Σεπτέμβριο. Εμένα 6η μερα ειχε ανεβεί στο 600 και πάλι δεν του άρεσε. 4η μερα ειχα αρχιςει orgalutran..Πίεσε τον την Δευτέρα να στα εξηγήσει αν συνεχίζουν οι ορμόνες να είναι χαμηλές ! Ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικα. Εγώ σου εξέφρασα την δική μου εμπειρία όμως και ειδική δεν είμαι ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, amelie77 είπε:

Καλησπερα δεν εχω πολλές γνώσεις αλλά νομίζω οτι στην 6η μερα διέγερσης η Ε2 θα έπρεπε να ειναι πιο ψηλή. Για κάθε ώριμο ωοθυλάκιο υπολογίζεις 150-200. Λογικα έχεις το βραχύ πρωτόκολλο το οποίο εχω κανει δυο φορές και που πάλι θε ξανακάνω λογικα απο Σεπτέμβριο. Εμένα 6η μερα ειχε ανεβεί στο 600 και πάλι δεν του άρεσε. 4η μερα ειχα αρχιςει orgalutran..Πίεσε τον την Δευτέρα να στα εξηγήσει αν συνεχίζουν οι ορμόνες να είναι χαμηλές ! Ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικα. Εγώ σου εξέφρασα την δική μου εμπειρία όμως και ειδική δεν είμαι ! 

Ναι ναι την Δευτέρα θα κάνω περισσότερες ερωτήσεις. Πάντως για 3-4 ωοθηλακια δεν εξηγείτε η τόσο χαμηλή ε2

4 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Γιατί είσαι τόσο αγχωμένη;Στον  επόμενο υπέρηχο θα έχει μια καλύτερη εικόνα ο γιατρός.Καλή επιτυχία!

Μακαρι να πάρει μπρος η ωοθήκη και να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα. Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Καλησπέρα, ο ίδιος γιατρός στην Αθήνα μας βρήκε δοτρια σε 1,5 μήνα, με πολλά λάθη και παραλείψεις από το προσωπικό του που αμφιβάλλω αν ήξερε ο ίδιος

Δεν ειναι ο ίδιος γιατρός, είναι συνωνυμία. 

11 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Εμένα παιδες η συνέταιρος μου στο μαγαζι, κάνανε διδυμα, θα γίνω νονά!!!

Τέλεια!!! Με το καλό!!! Εύχομαι στη βάφτιση να είσαι έγκυος!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/18/2022 at 6:29 AM, Marla@ said:

Kich, πάρε καλύτερα να ρωτήσεις στην κλινική.Ακόμα κι αν δεν τα κάνουν εκεί  σίγουρα με κάποιους θα συνεργάζονται.Εμας,δεν μας τις ζήτησε αυτές τις εξετάσεις και με όλα όσα διάβασα εδώ στο φόρουμ  προβληματίστηκα για να είμαι ειλικρινής.Τι να πω;Θα δείξει.Ειχατε συνεχόμενες αποτυχίες με δωρεά και τα ζήτησε; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

καλησπερα κοριτσι μου

ειχα μια αποβολη αλλα αυτη θα ειναι η τριτη δοτρια μας ζητησε να τις κανουμε 

η αληθεια ειναι οτι ηθελα να τις κανουμε απο την αρχη αλλα το αμελησαμε απλα να δουμε οτι ολα ειναι οκ 

σε ευχαριστω για την απαντηση θα καλεσω αυριο να ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kich είπε:

καλησπερα κοριτσι μου

ειχα μια αποβολη αλλα αυτη θα ειναι η τριτη δοτρια μας ζητησε να τις κανουμε 

η αληθεια ειναι οτι ηθελα να τις κανουμε απο την αρχη αλλα το αμελησαμε απλα να δουμε οτι ολα ειναι οκ 

σε ευχαριστω για την απαντηση θα καλεσω αυριο να ρωτησω

Λυπάμαι πολύ! Είστε από την αρχή στον Τσιρ..;

Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2022 at 9:33 PM, kich said:

Κοριτσια μου καλησπερα

Σας διαβαζω καθε μερα 

Συγχαρητηρια στα κοροτσια με θετικη χωριακη!!!!!!!

Υπεροχο συναισθημα

Ηθελα να σας κανω μια ερωτηση ειμαστε με τον κ.Τσιριγωτη γνωριζετε εαν στην κλινικη του γονονται εξετασεις fish και dfi 

Ευχαριστω

Νομίζω ότι δε γίνονται στο κέντρο (το fish τουλάχιστον) και παραπέμπει στο alfa lab. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Καλησπέρα, ο ίδιος γιατρός στην Αθήνα μας βρήκε δοτρια σε 1,5 μήνα, με πολλά λάθη και παραλείψεις από το προσωπικό του που αμφιβάλλω αν ήξερε ο ίδιος. Σκεφτείτε ότι με είχαν με arvecap και cyclacur φουλ 45 ημέρες για προετοιμασια ενδομητριου για εμβρυομεταφορα, με τελευταία μέτρηση ενδομητριου 1 μήνα πριν...

Αλλάζεις χώρο, αλλάζεις ενέργεια. Νόμος. Είμαστε εδώ και για τα δύσκολα, μη χάνεσαι. Εμένα παιδες η συνέταιρος μου στο μαγαζι, κάνανε διδυμα, θα γίνω νονά!!!

@vik80 υπάρχει άλλος γιατρός παντος κ αυτός στην Αθήνα μήπως δεν είναι ο ίδιος; Εμείς πηγαίνουμε μαζί του στο FiVi στο διαβαλκανικό .

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Blaky είπε:

@vik80 υπάρχει άλλος γιατρός παντος κ αυτός στην Αθήνα μήπως δεν είναι ο ίδιος; Εμείς πηγαίνουμε μαζί του στο FiVi στο διαβαλκανικό .

Καλημερα, όντως άλλος ειναι, τσάμπα κράξιμο έριξα στον άνθρωπο....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, vik80 είπε:

Καλημερα, όντως άλλος ειναι, τσάμπα κράξιμο έριξα στον άνθρωπο....

Δεν πειράζει… το κατάλαβα όμως γιατί έχω διαβάσει πολλά για αυτόν στην Αθήνα κ σε πληροφορώ δεν έχουν καμία σχέση στο πως αντιμετωπίζουν τις περιπτώσεις τους.. αυτός στην Αθήνα συνεργάζεται με έναν γυναικολόγο εδώ στη λαρισα που θα ανοίξουν κέντρο εξωσωματικής στην Αθήνα λέει… αυτός ο γυναικολόγος στη λαρισα Παναγία μου βοηθά! Ούτε για εξέταση δεν θα ξαναπηγαινα… τόσο Απαράδεκτος σε όλα!

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Minnie7 said:

Νομίζω ότι δε γίνονται στο κέντρο (το fish τουλάχιστον) και παραπέμπει στο alfa lab. 

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου περιμενω να μιλησω και μαζι του 

 

19 hours ago, Marla@ said:

Λυπάμαι πολύ! Είστε από την αρχή στον Τσιρ..;

καλησπερα κοριτσι μου 

οχι τωρα ξεκιναμε με τον τσιριγωτη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kich είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου περιμενω να μιλησω και μαζι του 

 

καλησπερα κοριτσι μου 

οχι τωρα ξεκιναμε με τον τσιριγωτη

Καλή επιτυχία, γλυκιά μου!!

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2022 at 11:14 ΠΜ, Marla@ είπε:

Ομορφιές μου ,145.97 η χοριακή!!!! Γιουπιιι!!!Δεν το πιστεύω!!!Σας φιλώ γλυκά!!

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιι συγχαρητηρια κοριτσακι μου,,,,,ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη,,,,τι χαρα!!!!!!!!!!!!!!! Δώστε μπεμπεδοσκονη αβερτα!!!!!

On 17/6/2022 at 9:33 ΜΜ, kich είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα

Σας διαβαζω καθε μερα 

Συγχαρητηρια στα κοροτσια με θετικη χωριακη!!!!!!!

Υπεροχο συναισθημα

Ηθελα να σας κανω μια ερωτηση ειμαστε με τον κ.Τσιριγωτη γνωριζετε εαν στην κλινικη του γονονται εξετασεις fish και dfi 

Ευχαριστω

Καλησπέρα,,,,είμαι εγώ στον Τσιρ,,,fish kai dfi στο a lab οπως σου ειπε καποια κοπελα αλλα δειγμα δινει μια φορα ο συζυγος,,,πατε πρωτα στο ΑΚΕΣΩ δινει δειγμα για σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια και οξειδωτικο στρες (αν σας τα ειπε αυτα) ,,, περιμενετε λιγο και μετα σας δινουν το δειγμα και πεταγεστε στο A LAB αφου τους εχετε καλεσει πρωτιστως και τους πειτε οτι ειστε απο τον Τσιρ και ρωτησεις και τα κοστη για να ξερεις. Ολα να τα ρωτας και οτι χρειαστεις ειμαστε εδω. Καλη τυχη και να ειναι πραγματικα η τυχερη σας μαζι του ευχομαι!!!!!!!! Και εγω με 3η δοτρια παω πια μαζι του.

On 17/6/2022 at 12:40 ΜΜ, Blaky είπε:

Λαρισαία είμαι αλλά ανεβαίνω όποτε χρειάζεται Θεσσαλονίκη! Ευχαριστώ πολύ για την θερμή υποδοχή!

Εδώ Λαρισαια παρουσα,,,οτι χρειαστεις αν και απο οτι διαβασα εισαι οκ !!!!!!! Καλη τυχη κοριτσι μου,,ευχομαι να ανταμωσουν συντομα τα καροτσια μας στην πολη και ας μη γνωριζομαστε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Καινούρια εδώ! Πρόβλημα ενδομητρίου...δεν παχαίνει με τίποτα. 5 βλαστοκύστες (από δωρεά) στην κατάψυξη, τις βλέπω να πηγαίνουν χαμένες!

Τελευταία προσπάθεια με 12 cyclacur την ημέρα (από την πρώτη του κύκλου) και 2 prp και το ενδομήτριο χθες ήταν 7 και σήμερα 6,3! Κάτι δε γίνεται καλά! Υπάρχει κάποια κοπέλα με αντίστοιχο πρόβλημα; Ψάχνω για άλλο γιατρό στην Αθήνα. Είμαι στο Ρέα και θέλω να φύγω από κει. Θα υπάρχει λέτε πρόβλημα να πάρω τις βλαστοκύστες από εκεί; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...