Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , chara14 είπε:

:Έκανα σήμερα την απόξεση. Μιλήσαμε και με τον γιατρό, ήταν στενοχωρημένος για αυτό που συνέβη.

Τί να πω.. Το περίμενα ότι θα ήταν ακριβός, όταν τον επέλεξα. Απλά μου ήρθε ξαφνικό. Ό,τι είχα πάρει απόφαση ότι δεν πέτυχε η πρώτη προσπάθεια και πήγαινα για δεύτερη, με γύρισε πίσω όλο αυτό. Περισσότερο ψυχολογικά και μετά από οικονομικής άποψης.

΄Μόνο θετικές σκέψεις από σήμερα!

Μα τι ωραία λόγια!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Παει περασε...αστο πισω σαν ενα κακο ονειρο και οταν εισαι ετοιμη κανεις εμβρυομεταφορα.. θετικες σκεψεις κι απο μενα!!

  • Μου αρέσει 4

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 6/21/2022 at 1:33 PM, Condios said:

Καλησπέρα,,,νομίζω η @Blaky λεει για τον Νταφ....λο που θα λειτουργησει με Παντ....και Σφακ εδω στη Λαρισα,,,διορθωστε με αν κανω λαθος. 

 

Σπασε τα φρεναααααααα μην ακους κανενανννννννννν και φυγαμε και παμε ως το τερμαααααααα,,,,,τραλαλα τραλαλα το μωρακι μεγαλωνει μια χαραααααααα,,,μπραβο κοριτσακι μου....σουπερ πανε ολα.

@Villi μου χρυσο πλασμα τι κανεις?????????

@Neli83 εσείς ??? τι κάνουν τα γλυκουλακια?????? κλωτσανε και πιανουν χωρο και ζωηρευουν?????

@chitaneta τί κανει ο χιονουλης?????????? ελπιζω να εισαι καπου να δροσιζεσαι ε?

@marina_86 την παλευεις? τα νεα σου! εμφανισου!!! 

Εγώ έκανα ειμαι μεσα στα νευρα απ'τα σικλακουρ να ξερετε,,,αχαχαχαχα,,,,που ειναι η @Fili να κάνουμε οοοοομμμ παρεα και η @Viv37 Μου με την ενεργεια της τη σουπερ.????????? 

@Chrussa1982 νεο σπιτι νεα πραγματα ερχονται,,,ολα θετικα να ειναι και με το καλο!!!!!! 

Μας σκέφτεσαι και μας νοιαζεσαι όλες!

Ναι, τα κατάφερα και είμαι καπου που δροσιζομαι!  Ο μπέμπης έχει αρχισει και μου χτυπαει συχνά και μου διώχνει τους φοβους μου!

Αχ αυτά τα σικλακουρ...υπομονη θα περάσει και αυτή η φάση και μετά τέρμα τα φάρμακα!

On 6/21/2022 at 2:26 PM, Neli83 said:

Γλυκια μου φιλεναδα!! Τα μωρα ειναι πολυ ζωηρα..κλωτσανε φουλ..που κ που κουνιεται και ολη κοιλια!! Φτασαμε το 1 κιλο το καθενα, εχουν πολυ καλη αναπτυξη μεχρι στιγμης!!  Εσυ εισαι σε φαση προετοιμασιας???  Α τωρα διαβασα τι εγραψες πιο πανω.... κουραγιο με τις εξαψεις....ευχομαι πολυ συντομα να σε παιδευουν οι αναγουλεςτου 1ου τριμηνου!!

Τι ωραία!!! Τα διδυμακια φτασανε ηδη 1 κιλό! Κι η κοιλιτσα πέρα δώθε!

Φιλιά πολλά Νέλλη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, chara14 είπε:

:Έκανα σήμερα την απόξεση. Μιλήσαμε και με τον γιατρό, ήταν στενοχωρημένος για αυτό που συνέβη.

Τί να πω.. Το περίμενα ότι θα ήταν ακριβός, όταν τον επέλεξα. Απλά μου ήρθε ξαφνικό. Ό,τι είχα πάρει απόφαση ότι δεν πέτυχε η πρώτη προσπάθεια και πήγαινα για δεύτερη, με γύρισε πίσω όλο αυτό. Περισσότερο ψυχολογικά και μετά από οικονομικής άποψης.

΄Μόνο θετικές σκέψεις από σήμερα!

Μα τι ωραία λόγια!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Χαρά,ό,τι έγινε, έγινε.Ευχομαι να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά!Μια αγκαλιά από μένα! Ελπίζω να είσαι κοντά σε θάλασσα να κάνεις κάνα μπανάκι.Πόσο αναζωογονητική είναι η θάλασσα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , chitaneta είπε:

Μας σκέφτεσαι και μας νοιαζεσαι όλες!

Ναι, τα κατάφερα και είμαι καπου που δροσιζομαι!  Ο μπέμπης έχει αρχισει και μου χτυπαει συχνά και μου διώχνει τους φοβους μου!

Αχ αυτά τα σικλακουρ...υπομονη θα περάσει και αυτή η φάση και μετά τέρμα τα φάρμακα!

Τι ωραία!!! Τα διδυμακια φτασανε ηδη 1 κιλό! Κι η κοιλιτσα πέρα δώθε!

Φιλιά πολλά Νέλλη!

Κοριτσι μου!! Φιλακια πολλα κι απο μενα σ'εσενα και τον μπεμπακο σου!!! Δροσισου και για μας που ειμαστε ολη μερα αγκαλια με τον ανεμιστηρα!!! Να περνας τελεια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/22/2022 at 9:00 PM, marina_86 said:

Αχ κορίτσια τι να πω! Η γκαντεμια μου δεν έχει όρια!!! Πήγα σήμερα στον γιατρό, μου λέει ενδομήτριο τέλειο! Χαίρομαι εγώ. Μου λέει έγινε μόλις κ ωορρηξία οκ, μπορούμε να ξεκινήσουμε αρβεκαπ. Χαίρομαι εγώ. Μετά όμως τον βλέπω λίγο σκεπτικό. Μου λέει αν ξεκινήσεις τώρα αρβεκαπ, η ετ θα πέσει σίγουρα την εβδομάδα που θα λείπω εγώ!!! Τα μετράμε από εδώ, τα μετράμε από εκεί... Τζίφος... Εμένα με πιάνει τρέλα. Μου έρχεται ειλικρινά σας το λέω να βάλω τα κλάματα. Δεν έχω κανονίσει τίποτα για διακοπές, κάθε μέρα παίρνω εκατό βιταμίνες, προβιοτικα, θέλω να τελειώσει όλη αυτή η αναμονή! Να πω πέτυχε, απέτυχε, δεν ξέρω... Αλλά να τελειώσει! Τέλος πάντων, οι λύσεις είναι τρεις: 1. Να μου κάνει αυτός όλη την προετοιμασία και να κάνω ετ τέλη Ιουλίου με τον Δοβα (διευθυντής του new life, τον ξέρει η @Neli83) 2. Να κάνω μαζί του ετ Αύγουστο (αν είναι ανοιχτό το new Life - θα πάρω αύριο τηλ να ρωτήσω) 3. Να πάμε από Σεπτέμβριο... 

Αχ, τι να πω ρε κορίτσια. Μάλλον δεν είναι να γίνει. Τι να πω! Δεν με θέλει. Αφού μου το λέει κ εσκυψα το κεφάλι κ δάγκωνα τη γλώσσα μου για να μην τα μπηξω. Όχι γιατί έχω πολλές αξιώσεις....  Για κουβά με κόβω πάλι αλλά να... αυτό το περίμενε ρε γαμώτο με έχει κουράσει.

Αυτά. Τα είπα!❤️ Σας φιλώ. :(

Αχ Μαρίνα μου πόσο υπομονή έχεις κάνει...λογικό να σου εχουν σπάσει τα νεύρα με όλα αυτά. Αυτό το περιμενε είναι εξουθωνητικο...

Εύχομαι μαζί με τον γιατρο να διαλέξετε την καλυτερη λυση απο τις 3 και σύντομα να προχωρήσεις.

Και μην το λες οτι θα φας παλι κουβα! Έχεις προετοιμαστεί πολυ καλά, λιγη τύχη και τσουπ θα έρθει το μπεμπακι!

On 6/23/2022 at 11:42 AM, marina_86 said:

Αγαπημένη τι ωραία που το είπες "κάντο τώρα!" Ναι, δεν πιστεύω ότι η ετ σαν ετ είναι κάτι πολύ δύσκολο, αν δεν υπάρχει ανατομικό θέμα που πρέπει να ξέρει ο γιατρός. Κ ο Δόβας είναι πολύ έμπειρος κ θα τον εμπιστευομουν σίγουρα. Αλλά να... έχω κι εγώ τα κολλήματα μου. Κ το κόλλημα μου είναι ο Παπανικολάου αυτή την περίοδο! Ξέρει πολύ καλά την ανατομία της μήτρας μου, με ηρεμεί, νιώθω μια ασφάλεια. Κ μάλλον με κόβω για Σεπτέμβριο... Πήρα κ τηλ στο new life κ μου είπαν ότι τον Αύγουστο θα είναι κλειστά τις μέρες που μας βολεύουν για ετ. Οπότε πιάσε το αυγό κ κούρευτο! Μίλησα κ με τον βελονιστη μου κ μου είπε ότι το βασικό είναι να είμαι ήρεμη την περίοδο της ετ κ γι'αυτόν είναι καλύτερα τον Σεπτέμβριο γιατί του δίνει χρόνο να ολοκληρώσει σωστά το πρωτόκολλο... Το μόνο αρνητικό με τον Σεπτέμβριο είναι ότι πρέπει να βρω πάλι δικαιολογία για να λείψω από τη δουλειά. Αχ, τι να πω. Νομίζω παίρνω το βραβείο ακύρωσης ετ!!! Πιστεύω ότι δεν με φτάνει κανείς. Τον Σεπτέμβριο μπορεί να πέσει κομήτης στη γη. Δεν ξέρω... 

Ας είναι τον Σεπτέμβρη, με τον καλο σου τον γιατρό και ανανεωμένη απο διακοπουλες!

Καταλαβαίνω όμως το γαμωτο, αλλά δεν ειναι το καρμικο οτι δεν σε θελει και γιατι να προσπαθείς, είναι το καρμικο οτι οταν είναι να έρθει κάτι, θα έρθει την στιγμή που το συμπαν το στέλνει, αλλιώς και να χτυπιομαστε εμείς δεν γινεται τίποτα... Έχεις κάνει ααααπειρη υπομονή κι αυτο τώρα είναι η σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι. Αλλά θα τα καταφέρεις και θα ξεπερασεις κι αυτήν την αναποδιά.

Και πανω απο όλα να κάνεις τις διακοπές σου να πάρεις δύναμη!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Χαρά,ό,τι έγινε, έγινε.Ευχομαι να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά!Μια αγκαλιά από μένα! Ελπίζω να είσαι κοντά σε θάλασσα να κάνεις κάνα μπανάκι.Πόσο αναζωογονητική είναι η θάλασσα!!

Ευχαριστώ για την αγκαλιά!!

Ναι,ναι!! Θα πάω στην θάλασσα, όταν περάσουν οι ημέρες αποθεραπείας!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2022 at 9:00 ΜΜ, marina_86 είπε:

Αχ κορίτσια τι να πω! Η γκαντεμια μου δεν έχει όρια!!! Πήγα σήμερα στον γιατρό, μου λέει ενδομήτριο τέλειο! Χαίρομαι εγώ. Μου λέει έγινε μόλις κ ωορρηξία οκ, μπορούμε να ξεκινήσουμε αρβεκαπ. Χαίρομαι εγώ. Μετά όμως τον βλέπω λίγο σκεπτικό. Μου λέει αν ξεκινήσεις τώρα αρβεκαπ, η ετ θα πέσει σίγουρα την εβδομάδα που θα λείπω εγώ!!! Τα μετράμε από εδώ, τα μετράμε από εκεί... Τζίφος... Εμένα με πιάνει τρέλα. Μου έρχεται ειλικρινά σας το λέω να βάλω τα κλάματα. Δεν έχω κανονίσει τίποτα για διακοπές, κάθε μέρα παίρνω εκατό βιταμίνες, προβιοτικα, θέλω να τελειώσει όλη αυτή η αναμονή! Να πω πέτυχε, απέτυχε, δεν ξέρω... Αλλά να τελειώσει! Τέλος πάντων, οι λύσεις είναι τρεις: 1. Να μου κάνει αυτός όλη την προετοιμασία και να κάνω ετ τέλη Ιουλίου με τον Δοβα (διευθυντής του new life, τον ξέρει η @Neli83) 2. Να κάνω μαζί του ετ Αύγουστο (αν είναι ανοιχτό το new Life - θα πάρω αύριο τηλ να ρωτήσω) 3. Να πάμε από Σεπτέμβριο... 

Αχ, τι να πω ρε κορίτσια. Μάλλον δεν είναι να γίνει. Τι να πω! Δεν με θέλει. Αφού μου το λέει κ εσκυψα το κεφάλι κ δάγκωνα τη γλώσσα μου για να μην τα μπηξω. Όχι γιατί έχω πολλές αξιώσεις....  Για κουβά με κόβω πάλι αλλά να... αυτό το περίμενε ρε γαμώτο με έχει κουράσει.

Αυτά. Τα είπα!❤️ Σας φιλώ. :(

Να κάνεις με τον Δόβα he is the best!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2022 at 10:45 ΜΜ, chitaneta είπε:

Μας σκέφτεσαι και μας νοιαζεσαι όλες!

Ναι, τα κατάφερα και είμαι καπου που δροσιζομαι!  Ο μπέμπης έχει αρχισει και μου χτυπαει συχνά και μου διώχνει τους φοβους μου!

Αχ αυτά τα σικλακουρ...υπομονη θα περάσει και αυτή η φάση και μετά τέρμα τα φάρμακα!

Τι ωραία!!! Τα διδυμακια φτασανε ηδη 1 κιλό! Κι η κοιλιτσα πέρα δώθε!

Φιλιά πολλά Νέλλη!

Ποσο χαίρομαι για αυτό το μπεμπακι σου που σου θυμίζει ότι έρχεται και αναπτύσσετε σχέσεις ,,,και φυσικά χαίρομαι που είσαι σε δροσερά μέρη....απόλαυσε ησυχία,μαμ και οοοομμμμμμμ 

Η σκέψη ότι υπάρχετε όλες εσείς δυνατές είναι και για μας ευλογία να μη σταματάμε ποτέ!!!!!! 

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Αύριο κάνω την τελευταία,ελπίζω ,χοριακή.Τι αγωνία πάλι... Εύχομαι να είστε όλες καλά!Σας φιλώ!

Σε καταλαβαίνω για την αγωνία  αλλά μην ανησυχείς.. θα είναι τεράστια η χοριακή σου θα το δεις. Καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους,τέρμα οι χοριακες..7000 σήμερα !!Μου είπαν να πάω για τον πρώτο υπέρηχο σε 10 μέρες!! Ανυπομονώ!!Έχω μόνο το εξής πρακτικό πρόβλημα..Από την ημέρα της πρώτης χοριακης,γράφω κανονική άδεια στην δουλειά μου Από την γραμματεία του Ακεσώ μου είχαν πει ότι πρέπει να επιβεβαιωθεί με υπέρηχο η εγκυμοσύνη για να μου γράψουν άδεια κύησης.Τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω;

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Marla@ είπε:

Επιτέλους,τέρμα οι χοριακες..7000 σήμερα !!Μου είπαν να πάω για τον πρώτο υπέρηχο σε 10 μέρες!! Ανυπομονώ!!Έχω μόνο το εξής πρακτικό πρόβλημα..Από την ημέρα της πρώτης χοριακης,γράφω κανονική άδεια στην δουλειά μου Από την γραμματεία του Ακεσώ μου είχαν πει ότι πρέπει να επιβεβαιωθεί με υπέρηχο η εγκυμοσύνη για να μου γράψουν άδεια κύησης.Τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω;

Ημουν σίγουρη, συγχαρητήρια!! Δυστυχώς έτσι είναι,κι εγώ μέχρι να δω σάκο κανονική άδεια έγραφα.. Έχω την εντύπωση όμως οτι τον πρώτο υπέρηχο σου τον έβαλαν πολύ αργά.. εγώ έκανα 1η χοριακή 15/5 και 24/5 είχα κάνει ήδη υπέρηχο και είχα δει σάκο. Δες μήπως μπορείς να το επισπεύσεις, νομίζω ότι ήδη μπορεί να επιβεβαιωθεί υπερηχογραφικα η εγκυμοσύνη σου..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Villi είπε:

Ημουν σίγουρη, συγχαρητήρια!! Δυστυχώς έτσι είναι,κι εγώ μέχρι να δω σάκο κανονική άδεια έγραφα.. Έχω την εντύπωση όμως οτι τον πρώτο υπέρηχο σου τον έβαλαν πολύ αργά.. εγώ έκανα 1η χοριακή 15/5 και 24/5 είχα κάνει ήδη υπέρηχο και είχα δει σάκο. Δες μήπως μπορείς να το επισπεύσεις, νομίζω ότι ήδη μπορεί να επιβεβαιωθεί υπερηχογραφικα η εγκυμοσύνη σου..

Σ"ευχαριστώ πολύ, Βίλυ μου!!Θα είμαι 6βδομαδων και 5 ημερών στον υπέρηχο.Οποτε,θέλουν να πάω κατευθείαν για να ακούσουμε καρδιά.Θα γράψω κανονική άδεια μέχρι τότε.Το προτιμώ από το να πηγαίνω δύο φορές για υπέρηχο.Δεν μπορώ άλλη αγωνία.Ετσι κι αλλιώς μου χρωστάνε τα μαλλιοκεφαλα τους από άδεια.Ας πάνε όλα καλά κι όλα χαλάλι!!Σε φιλώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...