Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Olivoli είπε:

Εμένα ο Τσιριγώτης πρόσφατα μου ζήτησε 6.000 ευρώ για δανεικά και για ¨οσες βλαστοκύστες πάρουμε". Πολύ ακριβός θεωρώ σε σχέση με τις τιμές τις αγοράς.

Σε καταλαβαίνω, εμάς μας ζήτησε πρόσφατα 6.000 ευρώ για προσπάθεια με δανεικά ωάρια, γιατί η δότρια λέει κοστίζει 3.000 ευρώ (φάρμακα και αμοιβή της λέει), για να πάρεις όσες βλαστοκύστες προκύψουν ( μπορεί και μια δλδ ) !

Καλημερα! Πανε καλα???? Τι οσες προκυψουν???? Μη χειροτερα....Κοριτσια μην προχωρατε αν δεν σας εξεσφαλισουν τουλαχιστον 4 βλαστοκυστες.

Μηπως ξερετε κοριτσια καλους γιατρους απ την εμπειρια σας, στο Γενεσις Fivi στη Θεσσαλονικη? Ρωταω για μια φιλη μου που θελει να κανει καταψυξη ωαριων

10 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Τελικά κατέληξες εκεί ή κάπου αλλού; Πάντως απ' ότι έχω καταλάβει λίγοι δίνουν εγγυήσεις σε αριθμό βλαστοκυστεων.

Μαρινα πως λεγεται ο γιατρος σου? Ειχαμε μια συζητηση χθες με μια παρεα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

17 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι στο άλλο τοπικ εγώ με την εξωσωματικη αλλά γράφω και εδώ μήπως ξέρετε. Ψάχνω dermestril των 50mcg patches. Ξέρετε που θα βρω? Δεν βρίσκω πουθενά 

Καλημέρα και καλό μήνα. Έχω κάποια των 100 όμως. Με μεγάλη μου χαρά να σου τα δώσω. Είμαι Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα. Έχω κάποια των 100 όμως. Με μεγάλη μου χαρά να σου τα δώσω. Είμαι Αθήνα.

Καλημέρα Χρύσα!!! Καλό μήνα!!! Όλα καλά με την μετακόμιση; Συγνώμη, εσύ δεν θα τα χρειαστείς τα αυτοκόλλητα;Σε φιλώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, MaryH said:

Καλημερα! Πανε καλα???? Τι οσες προκυψουν???? Μη χειροτερα....Κοριτσια μην προχωρατε αν δεν σας εξεσφαλισουν τουλαχιστον 4 βλαστοκυστες.

Μηπως ξερετε κοριτσια καλους γιατρους απ την εμπειρια σας, στο Γενεσις Fivi στη Θεσσαλονικη? Ρωταω για μια φιλη μου που θελει να κανει καταψυξη ωαριων

Μαρινα πως λεγεται ο γιατρος σου? Ειχαμε μια συζητηση χθες με μια παρεα

Καλημέρα Μαίρη! Ο γιατρός μου συνεργάζεται με το fivi στο Διαβαλκανικο Θεσσαλονίκης για εξωσωματικες κτλ και κατά τα άλλα στο Γένεσις Θεσσαλονίκης. Εγώ στο fivi έκανε ετ κτλ και θα γεννήσω με το καλό στο Γένεσις. Αν θέλεις σου δίνω στοιχεία του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaryH είπε:

Μαρινα πως λεγεται ο γιατρος σου? Ειχαμε μια συζητηση χθες με μια παρεα

Αγαπημένη καλημέρα! Λέγεται Κυριάκος Παπανικολάου. 

Επίσης στο fivi, εκτός από της @Fili που είναι και πολύ καλός και κούκλος (να μην το ξεχνάμε αυτό χαχαχα) είναι και ο Παπάς, που όπως ξέρεις είναι επίσης καλός κ κούκλος! Από καλλιστεία τους περνάνε στο fivi; Δεν ξέρω! Χαχαχαχα

15 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Καλησπέρα κόρες! Ημέρα ετ σήμερα και ξεκινάει το μαρτύριο της σταγόνας :roll:. Το ενδομήτριο τελικά δεν ανέβηκε πάνω από 7,5. Αισιοδοξουμε και αναμένουμε!

Αχ τώρα το είδα το μήνυμα! Καλά αποτελέσματα αγαπημένη! Ελπίζω το μαρτύριο της σταγόνας να είναι το τελευταίο μαρτύριο κι από εκεί κ πέρα να ξεκινήσουν οι χαρές! ❤️ Πότε θα πας για χοριακη;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα Χρύσα!!! Καλό μήνα!!! Όλα καλά με την μετακόμιση; Συγνώμη, εσύ δεν θα τα χρειαστείς τα αυτοκόλλητα;Σε φιλώ!

Καλημέρα καλημέρα!!! Καλό μήνα και καλές διακοπές σε όσες κοπέλες καταφέρουν να πάνε!! Βρήκαμε σπιτάκι κορίτσια, πρώτα ο Θεός Κυριακή μετακομίζω!! 

Τα αυτοκόλλητα δεν θα τα χρειαστώ άμεσα. Μας πήγε πολυυυυ πίσω η μετακόμιση οπότε θα συνεχίσω δυναμικά τον αγώνα μου πολύ αργότερα. Έχω demerstill, , έχω μια καρτέλα ουτρο, κάποιες inohep και λίγες arvecap 0.1. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2022 at 11:43 ΜΜ, Villi είπε:

Βιβη μου δεν νομίζω να χρειάζεται στη περίπτωση σου.. Χασιμότο αν δεν κάνω λάθος έχεις, ναι;; Και έχεις και τη Λευκού;; Εμένα αυτή μου είπε ότι είμαι υψηλού κινδύνου,  οπότε όταν με το καλό μείνεις έγκυος και την επισκεφτείς θα σου πει αν χρειάζεται κάτι, άσε που δεν το πιστεύω. Εγώ έχω Αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο.  

Αααα καταλαβα. Ναι χασιμοτο εχω εγω. Ωραια Θενκιου Βιλλακι μου

 

On 28/6/2022 at 9:27 ΠΜ, Xristina xristina είπε:

Τι κάνετε κοριτσια πως είστε; χάθηκα το ξέρω αυτό το τρίμηνο της εγγυμοσυνησ πέρασα πολύ δύσκολα, πολλές ναυτιες, όλα μα όλα μου μυρίζουν άσχημα, παρόλα αυτά ευτυχισμένη πολύ με τα διδυμακια, αραιωνω και τα χάπια σιγά σιγά, συνε, ιζω την ενεσουλα, αλλά ο καινούριος γυναικολόγος μου πρόσθεσε και το salospir των, 160,απλά διάβασα στο διαδίκτυο οτ προκαλεί αιμορραγία, τι λέτε κοριτσια, μην τυχών γίνει κατι κακό; βέβαια στον γυναικολόγο τον(εξωσωματιστη) θα τον επισκευθω 15ιουλιου,λετε να περιμένω καλύτερα να μου πει ο πιο σίγουρος; η να προχωρήσω στον κΙνουριο γυναικολόγο που κάνω υπερηχο; επειδή δεν μένω Αθήνα γι αυτό. Αναγκάστηκα να κάνω υπέρηχο σε άλλον; 

Μπραβο σου κοριτσακι μου! Χαιρομαι που εισαι καλα τωρα και περασε το δυσκολο 3μηνο. Τωρα μπορεις να χαλαρωσεις περισσοτερο και να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου! Σαλοσπιρ απ οτι ξερω παιρνουν οι περισσοτερες εγκυες. Εγω εχω φιλη που περιμενει επισης διδυμακια (με δοτρια κ αυτη) και παιρνει salospir απο τον 4ο μηνα. Τωρα ειναι στον 6ο και δεν ειχε ποτε αιμοραγιες. Της τα εδωσε η γυναικολογος της για να αποφυγουν ρην προεκλαμψια γιατι ειχε υψηλη πιεση. :)

15 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Καλησπέρα κόρες! Ημέρα ετ σήμερα και ξεκινάει το μαρτύριο της σταγόνας :roll:. Το ενδομήτριο τελικά δεν ανέβηκε πάνω από 7,5. Αισιοδοξουμε και αναμένουμε!

Καλη επιτυχια κοροτσι μου! Θετικη σκεψη! Θα περασουν οι μερες και ολα θα πανε καλα!

12 ώρες πρίν, Olivoli είπε:

Για δωρεά ζήτησε 6.000 ευρώ (Ιούνιος 2022).Συγκεκριμένα ζήτησε 3.000 μετρητά για τη δότρια (φάρμακα και αμοιβή) και 3.000 για το κέντρο. Σε ερώτημα μου για το πόσες βλαστοκύστες θα  πάρουμε ( με τέλειο σπέρμα που έχουμε όλες τις εξετάσεις και συμφώνησε ότι είναι άψογο) μας είπαν "όσες προκύψουν, δεν μπορούμε να ξέρουμε από πριν". Μάλιστα όταν ρώτησα αν θα είναι πάνω από 2 βλαστοκύστες , για να έχουμε και για δεύτερη εμβρυομεταφορά, μας απάντησαν "αν δεν μείνεις έγκυος γιατί να θέλεις και άλλες βλαστοκύστες από την ίδια δότρια?" . Κρατήθηκα στο ύψος μου και δεν απάντησα..."6.000 ευρώ ζητάς οεοοο????"

Ισχυει υο ιτι δεν μπορουν να σου πουν απο πριν ποσες θα παρεις. Ακομα και με τελειο σπερμα μπορει ο κυκλος της δοτριας να τυχει μην ειναι καλος. Αυτο δεν μπορει να το ξερει κανενας απο πριν. Τωρα ξερω οτι σου φανηκαν πολλα τα χρηματα. Κι εγω τοσα εδωσα (Θεσσαλονικη βεβαια) αλλα εμπιστευομαι το γιατρο μου και ηθελα ηθελα να παω μ αυτον. Η επιλογη ειναι δικη σου :)

 

Υ.Γ.Μια μικρη διορθωση γιατι το  βλεπουμε συχνα. Δεν ειναι "δανεικα" τα ωαρια. Δικα σου θα ειναι. Δε θα τα επιστρεψεις. Θα τα αγορασεις.

12 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Τελικά κατέληξες εκεί ή κάπου αλλού; Πάντως απ' ότι έχω καταλάβει λίγοι δίνουν εγγυήσεις σε αριθμό βλαστοκυστεων.

Μαρινακι εκλεισες διακοπες; Βλεφατιδες εφτιαξες τελικα; Κι αυτα να μας τα πεις να χαρουμε τωρα που θα γκεντησεις το καλοκαιρακι σου!♥️

1 ώρα πρίν, MaryH είπε:

Καλημερα! Πανε καλα???? Τι οσες προκυψουν???? Μη χειροτερα....Κοριτσια μην προχωρατε αν δεν σας εξεσφαλισουν τουλαχιστον 4 βλαστοκυστες.

Μηπως ξερετε κοριτσια καλους γιατρους απ την εμπειρια σας, στο Γενεσις Fivi στη Θεσσαλονικη? Ρωταω για μια φιλη μου που θελει να κανει καταψυξη ωαριων

Μαρινα πως λεγεται ο γιατρος σου? Ειχαμε μια συζητηση χθες με μια παρεα

Μαιρουλα στο γεννεσις δεν ξερω. Ο δικος μου ειναι στο fivi και ειναι πολυ καλος. Κολυμπ...ακης

 

πρίν από 59 λεπτά , marina_86 είπε:

Αγαπημένη καλημέρα! Λέγεται Κυριάκος Παπανικολάου. 

Επίσης στο fivi, εκτός από της @Fili που είναι και πολύ καλός και κούκλος (να μην το ξεχνάμε αυτό χαχαχα) είναι και ο Παπάς, που όπως ξέρεις είναι επίσης καλός κ κούκλος! Από καλλιστεία τους περνάνε στο fivi; Δεν ξέρω! Χαχαχαχα

Αχ τώρα το είδα το μήνυμα! Καλά αποτελέσματα αγαπημένη! Ελπίζω το μαρτύριο της σταγόνας να είναι το τελευταίο μαρτύριο κι από εκεί κ πέρα να ξεκινήσουν οι χαρές! ❤️ Πότε θα πας για χοριακη;

Ο δικος μου παραφωνια μεσα στους κουκλους! Το ονειρο το ειδα βεβαια αν θυμαστε χαχαχα!

 

πρίν από 30 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα καλημέρα!!! Καλό μήνα και καλές διακοπές σε όσες κοπέλες καταφέρουν να πάνε!! Βρήκαμε σπιτάκι κορίτσια, πρώτα ο Θεός Κυριακή μετακομίζω!! 

Τα αυτοκόλλητα δεν θα τα χρειαστώ άμεσα. Μας πήγε πολυυυυ πίσω η μετακόμιση οπότε θα συνεχίσω δυναμικά τον αγώνα μου πολύ αργότερα. Έχω demerstill, , έχω μια καρτέλα ουτρο, κάποιες inohep και λίγες arvecap 0.1. 

Συμπεθερουλα μου ειμαι σιγουρη οτι το νεα σπιτακι σας θα σας φερει γουρι και θα ερθει το μωρακι σου οταν ολα θα ειναι οπως πρεπει♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marina_86 said:

Αγαπημένη καλημέρα! Λέγεται Κυριάκος Παπανικολάου. 

Επίσης στο fivi, εκτός από της @Fili που είναι και πολύ καλός και κούκλος (να μην το ξεχνάμε αυτό χαχαχα) είναι και ο Παπάς, που όπως ξέρεις είναι επίσης καλός κ κούκλος! Από καλλιστεία τους περνάνε στο fivi; Δεν ξέρω! Χαχαχαχα

Αχ τώρα το είδα το μήνυμα! Καλά αποτελέσματα αγαπημένη! Ελπίζω το μαρτύριο της σταγόνας να είναι το τελευταίο μαρτύριο κι από εκεί κ πέρα να ξεκινήσουν οι χαρές! ❤️ Πότε θα πας για χοριακη;

Ευχαριστώ πολύ! Σε 11 μέρες μου είπε. Ρε κορίτσια μετράμε από τη μέρα της ετ ή από την επόμενη;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Καλησπέρα κόρες! Ημέρα ετ σήμερα και ξεκινάει το μαρτύριο της σταγόνας :roll:. Το ενδομήτριο τελικά δεν ανέβηκε πάνω από 7,5. Αισιοδοξουμε και αναμένουμε!

Καλη επιτυχια!!! Μια χαρα ειναι το 7,5!!

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , aleka74 είπε:

Απίστευτη υπνηλία σήμερα! Δε μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά 

Και τι σε πειράζει; Ξάπλωσε και κοιμήσου κι άσε την τύχη σου να δουλεύει!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aleka74 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Σε 11 μέρες μου είπε. Ρε κορίτσια μετράμε από τη μέρα της ετ ή από την επόμενη;

Λογικά από την επόμενη. Αλλά γιατί σου είπε τόσες πολλές μέρες; Βλαστοκυστες δεν έβαλες; Εκτός αν μετράει κ τη μέρα της ετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω αρκετό καιρό να συνδεθώ στο φόρουμ. Ελπιζω όλα τα εμβρυακια σας να είναι γερά και δυνατά  και να αναπτύσσονται!  Σήμερα κάναμε  την εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστεων στο Ιασώ. Στις 10/7 θα κάνω χοριακη.Ψαχνω κι εγώ Dermesrtil.  Έχω μονο για 8 μερες, δεν θα με καλύψουν ούτε μεχρι τη χοριακη κ δεν υπάρχει υποκατάστατο είπε ο γιατρός. Αν γνωρίζετε κάτι, πείτε μου (Αθηνα) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marina_86 said:

Λογικά από την επόμενη. Αλλά γιατί σου είπε τόσες πολλές μέρες; Βλαστοκυστες δεν έβαλες; Εκτός αν μετράει κ τη μέρα της ετ.

Βλαστοκυστες. Μάλλον μετράει και τη χθεσινή. Θα τον ρωτήσω 

15 minutes ago, Leila said:

Καλημέρα! Εχω αρκετό καιρό να συνδεθώ στο φόρουμ. Ελπιζω όλα τα εμβρυακια σας να είναι γερά και δυνατά  και να αναπτύσσονται!  Σήμερα κάναμε  την εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστεων στο Ιασώ. Στις 10/7 θα κάνω χοριακη.Ψαχνω κι εγώ Dermesrtil.  Έχω μονο για 8 μερες, δεν θα με καλύψουν ούτε μεχρι τη χοριακη κ δεν υπάρχει υποκατάστατο είπε ο γιατρός. Αν γνωρίζετε κάτι, πείτε μου (Αθηνα) 

Έχω ένα των 25 που λήγει τον Ιούλιο. θα είμαι Αθήνα μέχρι την Κυριακή. Στο φαρμακείο μου είπαν ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω μέχρι τέλος Ιουλίου. Αν το θέλεις να σου στείλω διεύθυνση να έρθει κάποιος να το πάρει 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα. Έχω κάποια των 100 όμως. Με μεγάλη μου χαρά να σου τα δώσω. Είμαι Αθήνα.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν έβρισκα πουθενά. Σε κανένα φαρμακείο και πήρα στο κέντρο εξωσωματικης και μου είπαν ότι έχουν αυτοί απλά θα πρέπει να τα πληρώσω. Τι να κάνω. Αναγκαστηκα θα πληρώσω. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...