Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Condios είπε:

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιι συγχαρητηρια κοριτσακι μου,,,,,ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη,,,,τι χαρα!!!!!!!!!!!!!!! Δώστε μπεμπεδοσκονη αβερτα!!!!!

Καλησπέρα,,,,είμαι εγώ στον Τσιρ,,,fish kai dfi στο a lab οπως σου ειπε καποια κοπελα αλλα δειγμα δινει μια φορα ο συζυγος,,,πατε πρωτα στο ΑΚΕΣΩ δινει δειγμα για σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια και οξειδωτικο στρες (αν σας τα ειπε αυτα) ,,, περιμενετε λιγο και μετα σας δινουν το δειγμα και πεταγεστε στο A LAB αφου τους εχετε καλεσει πρωτιστως και τους πειτε οτι ειστε απο τον Τσιρ και ρωτησεις και τα κοστη για να ξερεις. Ολα να τα ρωτας και οτι χρειαστεις ειμαστε εδω. Καλη τυχη και να ειναι πραγματικα η τυχερη σας μαζι του ευχομαι!!!!!!!! Και εγω με 3η δοτρια παω πια μαζι του.

Εδώ Λαρισαια παρουσα,,,οτι χρειαστεις αν και απο οτι διαβασα εισαι οκ !!!!!!! Καλη τυχη κοριτσι μου,,ευχομαι να ανταμωσουν συντομα τα καροτσια μας στην πολη και ας μη γνωριζομαστε

Condios, αγαπημένη,πόσο χάρηκα που έγραψες!!Σ"ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι να"έρθει χωρίς να το καταλάβουμε η στιγμή που θα δίνουμε συγχαρητήρια σε σένα!!! Αύριο θα κάνω την επαναληπτική χοριακή και τρέμει το φυλλοκάρδι μου...Σε φιλώ!!!

1 ώρα πρίν, aleka74 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Καινούρια εδώ! Πρόβλημα ενδομητρίου...δεν παχαίνει με τίποτα. 5 βλαστοκύστες (από δωρεά) στην κατάψυξη, τις βλέπω να πηγαίνουν χαμένες!

Τελευταία προσπάθεια με 12 cyclacur την ημέρα (από την πρώτη του κύκλου) και 2 prp και το ενδομήτριο χθες ήταν 7 και σήμερα 6,3! Κάτι δε γίνεται καλά! Υπάρχει κάποια κοπέλα με αντίστοιχο πρόβλημα; Ψάχνω για άλλο γιατρό στην Αθήνα. Είμαι στο Ρέα και θέλω να φύγω από κει. Θα υπάρχει λέτε πρόβλημα να πάρω τις βλαστοκύστες από εκεί; 

Καλώς ήρθες, Αλέκα!!! Είναι η πρώτη σου προσπάθεια με δωρεά;Δεν έχω ιδέα τι γίνεται όταν θέλεις να αλλάξεις γιατρό και να πάρεις τις βλαστοκύστες..Ίσως τα κορίτσια να ξέρουν.Μην απογοητευεσαι όμως γιατί αργά ή γρήγορα διορθώνεται το ενδομήτριο.Ετσι έχω καταλάβει.Ευχομαι να βρεθεί λύση και να γίνει το όνειρο σου, πραγματικότητα!!Είσαι το 74;Αν είναι έτσι είμαστε συνομιληκες! Φιλιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 hours ago, Marla@ said:

Condios, αγαπημένη,πόσο χάρηκα που έγραψες!!Σ"ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι να"έρθει χωρίς να το καταλάβουμε η στιγμή που θα δίνουμε συγχαρητήρια σε σένα!!! Αύριο θα κάνω την επαναληπτική χοριακή και τρέμει το φυλλοκάρδι μου...Σε φιλώ!!!

Καλώς ήρθες, Αλέκα!!! Είναι η πρώτη σου προσπάθεια με δωρεά;Δεν έχω ιδέα τι γίνεται όταν θέλεις να αλλάξεις γιατρό και να πάρεις τις βλαστοκύστες..Ίσως τα κορίτσια να ξέρουν.Μην απογοητευεσαι όμως γιατί αργά ή γρήγορα διορθώνεται το ενδομήτριο.Ετσι έχω καταλάβει.Ευχομαι να βρεθεί λύση και να γίνει το όνειρο σου, πραγματικότητα!!Είσαι το 74;Αν είναι έτσι είμαστε συνομιληκες! Φιλιά!

Καλως σας βρήκα, λοιπόν! Ναι είμαι του 74 :D. Αρχικά εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια! Είναι ή θα είναι η 4η!!!(μην απογοητεύεστε οι υπόλοιπες, δεν είμαι από Αθήνα και την προηγούμενη φορά μόνο ηρεμία και ψυχραιμία δεν είχα. Ψυχολογία υπό του μηδενός). Μόλις γύρισα από το γυναικολογο μου που το μέτρησε αυτός και το βρήκε 7,2. Τι τραβάμε ρε κορίτσια;;;; Τελος πάντων θα συνεχίσω τα φάρμακα μεχρι την Τετάρτη και θα δούμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Condios, αγαπημένη,πόσο χάρηκα που έγραψες!!Σ"ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι να"έρθει χωρίς να το καταλάβουμε η στιγμή που θα δίνουμε συγχαρητήρια σε σένα!!! Αύριο θα κάνω την επαναληπτική χοριακή και τρέμει το φυλλοκάρδι μου...Σε φιλώ!!!

Καλώς ήρθες, Αλέκα!!! Είναι η πρώτη σου προσπάθεια με δωρεά;Δεν έχω ιδέα τι γίνεται όταν θέλεις να αλλάξεις γιατρό και να πάρεις τις βλαστοκύστες..Ίσως τα κορίτσια να ξέρουν.Μην απογοητευεσαι όμως γιατί αργά ή γρήγορα διορθώνεται το ενδομήτριο.Ετσι έχω καταλάβει.Ευχομαι να βρεθεί λύση και να γίνει το όνειρο σου, πραγματικότητα!!Είσαι το 74;Αν είναι έτσι είμαστε συνομιληκες! Φιλιά!

Λουλούδι μου,, είναι η στιγμή σας,,,,,απόλαυσε τη και θα έρθει και η υπέροχη συνέχεια αύριο,,,είμαι σίγουρη για σένα !!!! Τράβα μπρος και μη σε μέλλει το μωράκι που έρχεται θα στάζει μέλι,,,και μετά θα κολλήσουμε και εμείς από πίσω οι υπόλοιπες. Μεγάλη αγκαλιά και θετική ενέργεια.

4 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Καινούρια εδώ! Πρόβλημα ενδομητρίου...δεν παχαίνει με τίποτα. 5 βλαστοκύστες (από δωρεά) στην κατάψυξη, τις βλέπω να πηγαίνουν χαμένες!

Τελευταία προσπάθεια με 12 cyclacur την ημέρα (από την πρώτη του κύκλου) και 2 prp και το ενδομήτριο χθες ήταν 7 και σήμερα 6,3! Κάτι δε γίνεται καλά! Υπάρχει κάποια κοπέλα με αντίστοιχο πρόβλημα; Ψάχνω για άλλο γιατρό στην Αθήνα. Είμαι στο Ρέα και θέλω να φύγω από κει. Θα υπάρχει λέτε πρόβλημα να πάρω τις βλαστοκύστες από εκεί; 

Καλησπέρα,,, εύχομαι να εξελιχθεί πραγματικά καλά για σας η συνέχεια. Κάνε την προσπάθεια σου,,,να είναι η τυχερή γιατί και εσύ έχεις κάνει αρκετές και μη σκέφτεσαι τη συνέχεια. Πάντως ναι,,,υπάρχει ειδική κούριερ μεταφοράς κατάψυξης από κέντρο σε κέντρο για Βλαστοκυστες,,,κόστος κάνα 50-100€ νομίζω ,,,πάντως γίνεται, αχρειαστη εύχομαι να σου είναι .

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Blaky είπε:

Δεν πειράζει… το κατάλαβα όμως γιατί έχω διαβάσει πολλά για αυτόν στην Αθήνα κ σε πληροφορώ δεν έχουν καμία σχέση στο πως αντιμετωπίζουν τις περιπτώσεις τους.. αυτός στην Αθήνα συνεργάζεται με έναν γυναικολόγο εδώ στη λαρισα που θα ανοίξουν κέντρο εξωσωματικής στην Αθήνα λέει… αυτός ο γυναικολόγος στη λαρισα Παναγία μου βοηθά! Ούτε για εξέταση δεν θα ξαναπηγαινα… τόσο Απαράδεκτος σε όλα!

Θα μπορούσες να μου πεις το όνομα του γυναικολόγου από τη Λάρισα αν δεν επιτρέπεται... αν μπορείς σε προσωπικό μήνυμα;κ εγώ από Λάρισα είμαι....είμαστε πολλές λαρισαιες τελικά.... εύχομαι γρήγορα με ένα μωράκι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Καινούρια εδώ! Πρόβλημα ενδομητρίου...δεν παχαίνει με τίποτα. 5 βλαστοκύστες (από δωρεά) στην κατάψυξη, τις βλέπω να πηγαίνουν χαμένες!

Τελευταία προσπάθεια με 12 cyclacur την ημέρα (από την πρώτη του κύκλου) και 2 prp και το ενδομήτριο χθες ήταν 7 και σήμερα 6,3! Κάτι δε γίνεται καλά! Υπάρχει κάποια κοπέλα με αντίστοιχο πρόβλημα; Ψάχνω για άλλο γιατρό στην Αθήνα. Είμαι στο Ρέα και θέλω να φύγω από κει. Θα υπάρχει λέτε πρόβλημα να πάρω τις βλαστοκύστες από εκεί; 

Καλημέρα! Το ενδομήτριο είναι πραγματικά σπαστικό όταν δεν παχαινει ή όταν ανεβοκατεβαίνει. 12 cyclacur τη μέρα είναι αρκετά... Ειδικά από την πρώτη μέρα του κύκλου. Εκτός από cyclacur δοκίμασε κ κάτι άλλο; Πχ αυτοκόλλητα dermestril ; Γιατί τα αυτοκόλλητα έχουν πολλές φορές πολύ καλύτερα αποτελέσματα. Πέρα από τα αυτοκόλλητα ενδεχομένως να βοηθούσαν και κάποια συμπληρώματα όπως αργινίνη και βιταμίνη e. Και ίσως να βοηθούσε και ο βελονισμός, αν έχεις υπόψιν σου κάποιον βελονιστη που να ξέρει από θέματα εξωσωματικής. Η διατροφή παίζει επίσης έναν ρόλο, τρόφιμα που βοηθούν στη ροή του αίματος (συκώτι, παντζάρι, γλυκοπατάτα, φυσικός χυμός ρόδι, κτλ). Τέλος, έχεις κάνει υστεροσκοπηση και βιοψία ενδομητρίου; Γιατί κάποιες φορές οι φλεγμονές εμποδίζουν την πάχυνση. 

Όσον αφορά στη μεταφορά βλαστοκυστεων από κέντρο σε κέντρο, επειδή το έψαξα πρόσφατα, όλοι με διαβεβαίωσαν ότι είναι μια πολύ απλή διαδικασία. Ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πειράξει ή να κακομεταχειριστει κάποιος τα έμβρυα είτε από την κλινική που θα τα πάρεις είτε από την κλινική που θα τα πας. Είναι κάτι πολύ συχνό κ συνηθισμένο. Η μεταφορά γίνεται με ειδικό κούριερ και υπογράφεις κάποια χαρτιά. Αν καταλήξεις σε γιατρό κ κλινική, θα σε καθοδηγήσουν. 

Τέλος να ρωτήσω. Οι προηγούμενες προσπάθειες ήταν πάλι με δοτρια; Και ήταν στον ίδιο γιατρό; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, marina_86 said:

Καλημέρα! Το ενδομήτριο είναι πραγματικά σπαστικό όταν δεν παχαινει ή όταν ανεβοκατεβαίνει. 12 cyclacur τη μέρα είναι αρκετά... Ειδικά από την πρώτη μέρα του κύκλου. Εκτός από cyclacur δοκίμασε κ κάτι άλλο; Πχ αυτοκόλλητα dermestril ; Γιατί τα αυτοκόλλητα έχουν πολλές φορές πολύ καλύτερα αποτελέσματα. Πέρα από τα αυτοκόλλητα ενδεχομένως να βοηθούσαν και κάποια συμπληρώματα όπως αργινίνη και βιταμίνη e. Και ίσως να βοηθούσε και ο βελονισμός, αν έχεις υπόψιν σου κάποιον βελονιστη που να ξέρει από θέματα εξωσωματικής. Η διατροφή παίζει επίσης έναν ρόλο, τρόφιμα που βοηθούν στη ροή του αίματος (συκώτι, παντζάρι, γλυκοπατάτα, φυσικός χυμός ρόδι, κτλ). Τέλος, έχεις κάνει υστεροσκοπηση και βιοψία ενδομητρίου; Γιατί κάποιες φορές οι φλεγμονές εμποδίζουν την πάχυνση. 

Όσον αφορά στη μεταφορά βλαστοκυστεων από κέντρο σε κέντρο, επειδή το έψαξα πρόσφατα, όλοι με διαβεβαίωσαν ότι είναι μια πολύ απλή διαδικασία. Ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πειράξει ή να κακομεταχειριστει κάποιος τα έμβρυα είτε από την κλινική που θα τα πάρεις είτε από την κλινική που θα τα πας. Είναι κάτι πολύ συχνό κ συνηθισμένο. Η μεταφορά γίνεται με ειδικό κούριερ και υπογράφεις κάποια χαρτιά. Αν καταλήξεις σε γιατρό κ κλινική, θα σε καθοδηγήσουν. 

Τέλος να ρωτήσω. Οι προηγούμενες προσπάθειες ήταν πάλι με δοτρια; Και ήταν στον ίδιο γιατρό; 

Καλημέρα! Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες!!! Ναι όλες με δότρια. 2 με έναν γιατρό και πήρα 4 βλαστοκύστες καλές και 1 με άλλο γιατρό και άλλη δότρια και πήρα 7. Μόνο την πρώτη είχα θετική χοριακή μικρή που κατέληξε σε βιοχημική.

Link to comment
Share on other sites

621 σήμερα!!!Ουφ!!Δέκα χρόνια από την ζωή μου έχασα μέχρι να με πάρει...Θα ήθελα να άκουγα τίποτα 1000 να το ευχαριστιόμουνα  αλλά μια χαρά είναι κι έτσι,στα φυσιολογικά όρια.Τι λες Villi;Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Marla@ είπε:

621 σήμερα!!!Ουφ!!Δέκα χρόνια από την ζωή μου έχασα μέχρι να με πάρει...Θα ήθελα να άκουγα τίποτα 1000 να το ευχαριστιόμουνα  αλλά μια χαρά είναι κι έτσι,στα φυσιολογικά όρια.Τι λες Villi;Σας φιλώ!

Συγχαρητήρια, είναι ακριβώς  όπως πρέπει να είναι!!  Εύχομαι  να πηγαίνουν όλα έτσι καλά και στη συνέχεια!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Marla@ είπε:

621 σήμερα!!!Ουφ!!Δέκα χρόνια από την ζωή μου έχασα μέχρι να με πάρει...Θα ήθελα να άκουγα τίποτα 1000 να το ευχαριστιόμουνα  αλλά μια χαρά είναι κι έτσι,στα φυσιολογικά όρια.Τι λες Villi;Σας φιλώ!

Τελεια!!! Μια χαρα ανεβηκε!!! Τι σου ειπε ο γιατρος?? Θα ξανακανεις ή θα πας κατευθειαν για υπερυχο??


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Neli83 είπε:

Τελεια!!! Μια χαρα ανεβηκε!!! Τι σου ειπε ο γιατρος?? Θα ξανακανεις ή θα πας κατευθειαν για υπερυχο??

Ευχαριστώ πολύ Nelli!Μου είπαν να ξανακάνω την Δευτέρα πάλι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marla@ είπε:

621 σήμερα!!!Ουφ!!Δέκα χρόνια από την ζωή μου έχασα μέχρι να με πάρει...Θα ήθελα να άκουγα τίποτα 1000 να το ευχαριστιόμουνα  αλλά μια χαρά είναι κι έτσι,στα φυσιολογικά όρια.Τι λες Villi;Σας φιλώ!

Συγχαρητήρια!!!!❤️ Όλα πάνε τέλεια!!!! 

2 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Καλημέρα! Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες!!! Ναι όλες με δότρια. 2 με έναν γιατρό και πήρα 4 βλαστοκύστες καλές και 1 με άλλο γιατρό και άλλη δότρια και πήρα 7. Μόνο την πρώτη είχα θετική χοριακή μικρή που κατέληξε σε βιοχημική.

Και τις άλλες φορές το ενδομήτριο πόσο ήταν; Έχεις κάνει υστεροσκοπηση και βιοψία ή το ΕΡΑ τεστ; Το ενδομήτριο ήταν τριζωνικο σ' εκείνη τη φάση; Αυτοκόλλητα έχεις δοκιμάσει ή μόνο cyclacur ; 

Συγγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων :rolleyes: αλλά το θέμα ενδομητρίου είναι πολύ σημαντικό και μας ενδιαφέρει πολύ όλες μας, γι'αυτό ρωτάω. Εγώ το έψαξα αρκετά γιατί ενώ δεν είχα ποτέ θέμα με την πάχυνση ξαφνικά άρχισε να μου κάνει κάτι τρελά. Έφτανε βέβαια σε ένα ικανοποιητικό πάχος, αλλά μου έβγαζε την πίστη. Οπότε αν κάπως μπορούμε να βοηθήσουμε κ από την προσωπική μας εμπειρία, θα το κάνουμε γιατί είναι κρίμα τα απανωτά αρνητικά. Ειδικά από δωρεά. Καταλαβαίνω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , marina_86 είπε:

Συγχαρητήρια!!!!❤️ Όλα πάνε τέλεια!!!! 

Και τις άλλες φορές το ενδομήτριο πόσο ήταν; Έχεις κάνει υστεροσκοπηση και βιοψία ή το ΕΡΑ τεστ; Το ενδομήτριο ήταν τριζωνικο σ' εκείνη τη φάση; Αυτοκόλλητα έχεις δοκιμάσει ή μόνο cyclacur ; 

Συγγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων :rolleyes: αλλά το θέμα ενδομητρίου είναι πολύ σημαντικό και μας ενδιαφέρει πολύ όλες μας, γι'αυτό ρωτάω. Εγώ το έψαξα αρκετά γιατί ενώ δεν είχα ποτέ θέμα με την πάχυνση ξαφνικά άρχισε να μου κάνει κάτι τρελά. Έφτανε βέβαια σε ένα ικανοποιητικό πάχος, αλλά μου έβγαζε την πίστη. Οπότε αν κάπως μπορούμε να βοηθήσουμε κ από την προσωπική μας εμπειρία, θα το κάνουμε γιατί είναι κρίμα τα απανωτά αρνητικά. Ειδικά από δωρεά. Καταλαβαίνω...

Σ"ευχαριστώ πολύ Μαρίνα !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Θα μπορούσες να μου πεις το όνομα του γυναικολόγου από τη Λάρισα αν δεν επιτρέπεται... αν μπορείς σε προσωπικό μήνυμα;κ εγώ από Λάρισα είμαι....είμαστε πολλές λαρισαιες τελικά.... εύχομαι γρήγορα με ένα μωράκι!!!

Καλησπέρα,,,νομίζω η @Blaky λεει για τον Νταφ....λο που θα λειτουργησει με Παντ....και Σφακ εδω στη Λαρισα,,,διορθωστε με αν κανω λαθος. 

 

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

621 σήμερα!!!Ουφ!!Δέκα χρόνια από την ζωή μου έχασα μέχρι να με πάρει...Θα ήθελα να άκουγα τίποτα 1000 να το ευχαριστιόμουνα  αλλά μια χαρά είναι κι έτσι,στα φυσιολογικά όρια.Τι λες Villi;Σας φιλώ!

Σπασε τα φρεναααααααα μην ακους κανενανννννννννν και φυγαμε και παμε ως το τερμαααααααα,,,,,τραλαλα τραλαλα το μωρακι μεγαλωνει μια χαραααααααα,,,μπραβο κοριτσακι μου....σουπερ πανε ολα.

@Villi μου χρυσο πλασμα τι κανεις?????????

@Neli83 εσείς ??? τι κάνουν τα γλυκουλακια?????? κλωτσανε και πιανουν χωρο και ζωηρευουν?????

@chitaneta τί κανει ο χιονουλης?????????? ελπιζω να εισαι καπου να δροσιζεσαι ε?

@marina_86 την παλευεις? τα νεα σου! εμφανισου!!! 

Εγώ έκανα ειμαι μεσα στα νευρα απ'τα σικλακουρ να ξερετε,,,αχαχαχαχα,,,,που ειναι η @Fili να κάνουμε οοοοομμμ παρεα και η @Viv37 Μου με την ενεργεια της τη σουπερ.????????? 

@Chrussa1982 νεο σπιτι νεα πραγματα ερχονται,,,ολα θετικα να ειναι και με το καλο!!!!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...