Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 22/6/2022 at 9:00 ΜΜ, marina_86 είπε:

Αχ κορίτσια τι να πω! Η γκαντεμια μου δεν έχει όρια!!! Πήγα σήμερα στον γιατρό, μου λέει ενδομήτριο τέλειο! Χαίρομαι εγώ. Μου λέει έγινε μόλις κ ωορρηξία οκ, μπορούμε να ξεκινήσουμε αρβεκαπ. Χαίρομαι εγώ. Μετά όμως τον βλέπω λίγο σκεπτικό. Μου λέει αν ξεκινήσεις τώρα αρβεκαπ, η ετ θα πέσει σίγουρα την εβδομάδα που θα λείπω εγώ!!! Τα μετράμε από εδώ, τα μετράμε από εκεί... Τζίφος... Εμένα με πιάνει τρέλα. Μου έρχεται ειλικρινά σας το λέω να βάλω τα κλάματα. Δεν έχω κανονίσει τίποτα για διακοπές, κάθε μέρα παίρνω εκατό βιταμίνες, προβιοτικα, θέλω να τελειώσει όλη αυτή η αναμονή! Να πω πέτυχε, απέτυχε, δεν ξέρω... Αλλά να τελειώσει! Τέλος πάντων, οι λύσεις είναι τρεις: 1. Να μου κάνει αυτός όλη την προετοιμασία και να κάνω ετ τέλη Ιουλίου με τον Δοβα (διευθυντής του new life, τον ξέρει η @Neli83) 2. Να κάνω μαζί του ετ Αύγουστο (αν είναι ανοιχτό το new Life - θα πάρω αύριο τηλ να ρωτήσω) 3. Να πάμε από Σεπτέμβριο... 

Αχ, τι να πω ρε κορίτσια. Μάλλον δεν είναι να γίνει. Τι να πω! Δεν με θέλει. Αφού μου το λέει κ εσκυψα το κεφάλι κ δάγκωνα τη γλώσσα μου για να μην τα μπηξω. Όχι γιατί έχω πολλές αξιώσεις....  Για κουβά με κόβω πάλι αλλά να... αυτό το περίμενε ρε γαμώτο με έχει κουράσει.

Αυτά. Τα είπα!❤️ Σας φιλώ. :(

Μαρινακι μου οντως γκαντεμια τωρα αυτο. Αλλα δε θελω απαισιοδοξια! Ενα εμποδιο ειναι! Τα εμποδια ειναι για να τα ξεπερναμε. Εχεις 3 λυσεις. Επειδη καταλαβαινω το οτι κουραστηκες με την ατελειωτη αναμονη θα σου ελεγα να απορριψεις τη λυση του Σεπτεμβριου. Τωρα για Αυγουστο ειναι πολυ πιθανο να κλεινουν. Αν μπορεις να την κανεις πριν τις 10 Αυγουστου ισως προλαβαινεις. Αρα μας μενει η 1η λυση. Θεωρω οτι ολη η δουλεια γινεται με το πρωτοκολλο προετοιμασιας. Επομενως εγω στη θεση σου θα συνεχιζα την προετοιμασια με το γιατρο και την ετ με τον Δοβα ο οποιος δεν ειναι κανενας ασχετος! 

Βαλτα λοιπον κατω, δες αν οντως εισαι ετοιμη για ετ ψυχολογικα και προχωρα. Ολα θα πανε καλα. Επισης οπως λεει η αγαπημενη μας @Fili το συμπαν ακουει. Οποτε ασε τους κουβαδες στη θεση τους και μιλα γλυκα στη μητρα σου που πολυ συντομα θα σε κανει μανουλα♥️♥️♥️

5 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Γειά σας!

Καινούργια εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας από την εμπειρία που έχετε.

6 Μαϊου έκανα εμβρυομεταφορά.

16 Μαίου χοριακή (6,52) .Μου λέει ο γιατρός (Ιασώ Βασιλ.) πως θεωρείται αρνητικό το αποτέλεσμα, να σταματήσω χάπια και ενέσεις. Ήρθε περίοδος μετά από 4 ημέρες.

Μεσολάβησε ένας μήνας περίπου (έπρεπε να πάρω άδεια από την Εθνική Αρχή  Ι.Υ.Α.-παράταση ηλικιακού ορίου).

Σήμερα πήγα για υπερηχογράφημα με σκοπό να πάμε για την δεύτερη προσπάθεια και βλέπει ένα σάκο. Άρχισε να φωνάζει, είπε ότι ήμουν έγκυος και σταμάτησα τα φάρμακα. Αύριο πάω για απόξεση.

Ο μικροβιολόγος του φταίει; κι όμως είναι από τους καλύτερους. τι να πω..

Κοριτσακι μου τι ηταν αυτο!! Σοκ!! Να για κατι τετοια πρεπει να κανουμε επαναληπτικες χοριακες αλλα που να το φανταστουμε! Λυπαμαι πολυ που το περασες αυτο. Δεν ξερω αν μπορει να σε παριγορησει λιγακι αυτο (μαλλον οχι) αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι μπορεις να μεινεις εγκυος και αφου το καταφερες μια θα το καταφερεις και παλι! Θα γινεις μανουλα♥️

 

4 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Οπότε νομίζεις ότι το λάθος είναι του μικροβιολόγου; τώρα τα μαθαίνω και εγώ..

Και το πρωί είχα μείνει άφωνη, δεν ήξερα πως να το διαχειριστώ. Νόμιζα ότι φωνάζει για να καλύψει την δική του αστοχία.

Κοριτσακι μου ο οποιοσδηποτε το ιδιο θα εκανε με 6 χοριακη. Κ εγω πιστευω οτι μαλλον εγινε καποιο λαθος στο μικροβιολογικο εργαστηριο

Το αγαμη μονη εινσι τοσο γελοιο που ουτε να το σχολιασω δε θελω!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

10 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αχ, ορίστε! Θα γίνουν εκλογές, κανας πόλεμος, κανας σεισμός! Έχω ακόμα πολλά που δεν έχω ζήσει πριν την ετ! Χαχαχαχαχαχα 

Όχι, για να ξεκινήσω τις αρβεκαπ πήγα να με δει. Και αντί για αρβεκαπ έφαγα την παπάρα... Συμφωνώ με την αλλαγή στο γούρι, αλλά για εμένα είναι έτσι κι αλλιώς αλλαγή! Θέλω να πω πρώτη φορά θα έκανα ετ με τον Παπανικολάου. Τις προηγούμενες δύο μου τις είχε κάνει η προηγούμενη γιατρός. Α ρε συμπεθέρα, εσύ δεν είσαι συμπεθέρα! Ποιήτρια είσαι με όλες τις μεταφορές και τις παρομοιώσεις σου!!!❤️❤️❤️

Μαρίνα νομίζω ότι εγώ σε έχω περάσει στις αναβολές , δε θα μου πάρεις τα πρωτεία  χαχαχαχα! Κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι για τον Σεπτέμβριο , μωρε λες να μας βρει κανένας πόλεμος , εκλογές ... αστα μην τα σκέφτεσαι αυτά . Προσπάθησε το για Ιούλιο όσο μπορείς , τώρα που είσαι ωραία και καλή με καλό ενδομήτριο , που σε βολεύει και με τη δουλειά σου. Κι αν δεν βρεθεί γιατρος τώρα , ε δεν πειράζει , πάμε για Σεπτέμβριο . Δηλαδη το new life θα είναι τελείως κλειστό τον Αύγουστο ;;. Αμάν πια κι αυτοί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , thalasa είπε:

Μαρίνα νομίζω ότι εγώ σε έχω περάσει στις αναβολές , δε θα μου πάρεις τα πρωτεία  χαχαχαχα! Κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι για τον Σεπτέμβριο , μωρε λες να μας βρει κανένας πόλεμος , εκλογές ... αστα μην τα σκέφτεσαι αυτά . Προσπάθησε το για Ιούλιο όσο μπορείς , τώρα που είσαι ωραία και καλή με καλό ενδομήτριο , που σε βολεύει και με τη δουλειά σου. Κι αν δεν βρεθεί γιατρος τώρα , ε δεν πειράζει , πάμε για Σεπτέμβριο . Δηλαδη το new life θα είναι τελείως κλειστό τον Αύγουστο ;;. Αμάν πια κι αυτοί 

Σε πάω κόντρα στην αναβολή όποτε θες! Νομίζω πρέπει να πάμε μαζί στον γιατρό μας και να κάνουμε επανάσταση! Χαχαχα Αγαπημένη, ξέρεις τι σκέφτομαι; Ας μου την κάνει ο Παπανικολάου καλύτερα την ετ. Και ο Δόβας καλός είναι αλλά δεν τον ξέρω τον άνθρωπο... Κ ας πάμε σε κάνα νησάκι για λίγες μέρες, να πιούμε κάνα τσίπουρο, μπας κ ξαναβρούμε τον εαυτό μας κ τη σχέση μας. Γιατί με όλο αυτό το περίμενε και την αναβολή στην αναβολή κοντευουμε να ξεχάσουμε ποιοι είμαστε. Όχι ότι μας περισσεύουν... Αλλά πραγματικά μας έχει πάρει λίγο από κάτω κι εγώ σαν άνθρωπος είμαι λίγο yolo και "ζηστο τώρα που μπορείς". Οπότε δεν μου πάει πολύ όλο αυτό. Κ αγαπημένη ... αν πάω τον Σεπτέμβριο και μου πει τίποτα μα κ μου, κ δεν ξέρω, κ κάτι δεν μου αρέσει.... ψάξε γιατρό γιατί θα τον σκοτώσω! Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Σε πάω κόντρα στην αναβολή όποτε θες! Νομίζω πρέπει να πάμε μαζί στον γιατρό μας και να κάνουμε επανάσταση! Χαχαχα Αγαπημένη, ξέρεις τι σκέφτομαι; Ας μου την κάνει ο Παπανικολάου καλύτερα την ετ. Και ο Δόβας καλός είναι αλλά δεν τον ξέρω τον άνθρωπο... Κ ας πάμε σε κάνα νησάκι για λίγες μέρες, να πιούμε κάνα τσίπουρο, μπας κ ξαναβρούμε τον εαυτό μας κ τη σχέση μας. Γιατί με όλο αυτό το περίμενε και την αναβολή στην αναβολή κοντευουμε να ξεχάσουμε ποιοι είμαστε. Όχι ότι μας περισσεύουν... Αλλά πραγματικά μας έχει πάρει λίγο από κάτω κι εγώ σαν άνθρωπος είμαι λίγο yolo και "ζηστο τώρα που μπορείς". Οπότε δεν μου πάει πολύ όλο αυτό. Κ αγαπημένη ... αν πάω τον Σεπτέμβριο και μου πει τίποτα μα κ μου, κ δεν ξέρω, κ κάτι δεν μου αρέσει.... ψάξε γιατρό γιατί θα τον σκοτώσω! Χαχαχαχα

Όλα καλά θα πανε . Εντωμεταξυ χθες πηγα κι εγώ στο γιατρό να μου πάρει δείγμα για ngs , το μεσημέρι , εσυ τι ώρα ήσουν εκεί ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , thalasa είπε:

Όλα καλά θα πανε . Εντωμεταξυ χθες πηγα κι εγώ στο γιατρό να μου πάρει δείγμα για ngs , το μεσημέρι , εσυ τι ώρα ήσουν εκεί ;

Εγώ Τετάρτη απόγευμα πήγα, κατά τις 17:30. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Σε πάω κόντρα στην αναβολή όποτε θες! Νομίζω πρέπει να πάμε μαζί στον γιατρό μας και να κάνουμε επανάσταση! Χαχαχα Αγαπημένη, ξέρεις τι σκέφτομαι; Ας μου την κάνει ο Παπανικολάου καλύτερα την ετ. Και ο Δόβας καλός είναι αλλά δεν τον ξέρω τον άνθρωπο... Κ ας πάμε σε κάνα νησάκι για λίγες μέρες, να πιούμε κάνα τσίπουρο, μπας κ ξαναβρούμε τον εαυτό μας κ τη σχέση μας. Γιατί με όλο αυτό το περίμενε και την αναβολή στην αναβολή κοντευουμε να ξεχάσουμε ποιοι είμαστε. Όχι ότι μας περισσεύουν... Αλλά πραγματικά μας έχει πάρει λίγο από κάτω κι εγώ σαν άνθρωπος είμαι λίγο yolo και "ζηστο τώρα που μπορείς". Οπότε δεν μου πάει πολύ όλο αυτό. Κ αγαπημένη ... αν πάω τον Σεπτέμβριο και μου πει τίποτα μα κ μου, κ δεν ξέρω, κ κάτι δεν μου αρέσει.... ψάξε γιατρό γιατί θα τον σκοτώσω! Χαχαχαχα

Kαλημερα Μαρινακι! Εχουμε την ιδια φιλοσοφια . Ημουν κι εγω στο ιδιο δίλλημα πριν την τελευταια ετ. Να τα βαλω καλοκαιρι ή να ζησω ξενοιαστη κ μετα απο φθινοπωρο συνεχιζω? Τελικα διαλεξα το πρωτο. Πηγαμε τις διακοπες μας στο Πηλιο, περασαμε τελεια κ μετα απο καποιες αναποδιες τελικα εβαλα τα εμβρυα αρχες Δεκεμβρη. Τωρα μετα απο τρια χρονια ξανασχεδιαζω τις διακοπες μας. Με την εγκυμοσυνη πιο δυσκολα ξεκινας τα ταξιδια, μετα στον πρωτο χρονο του μωρου ακομη πιο δυσκολα. Ειτε λογω κουρασης ειτε λογω των οικονομικων. 

Οποτε καλα κανεις. Απολαυσε τις διακοπες σου γιατι του χρονου το καλοκαιρι θα κουβαλας κοιλιτσα:)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Μαιρούλα μου, τι ωραία που τα πες! Εύχομαι να περάσετε τέλειες διακοπές με το κοριτσάκι σας! Εγώ ήδη έκλεισα! Όσο καθυστερω στην ετ τόσο γρήγορη είμαι σε ταξίδια κ εξόδους! Χαχαχαχα 

Είπα κ στον γιατρό την απόφαση μας. Οκ, συμφώνησε. Τι να πει κι αυτός. Ένιωσε λίγο άσχημα νομίζω. Είναι κ το στυλ του έτσι πιο συναισθηματικό κ ήταν λίγο στενοχωρημένος στο τηλέφωνο... Κάτι είπε μήπως προλάβουμε το new life πριν κλείσει. Τέλος πάντων, εγώ λέω απευθείας Σεπτέμβριο να τελειώνουμε. Ας ξεκινήσω τις αρβεκαπ Αύγουστο κ αρχές Σεπτεμβρίου να κάνω ετ (λέμε τώρα...!χαχαχα). 

Σας ευχαριστώ ρε κορίτσια πάντως για το support!!! Είστε όλες θεές!!!❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Γειά σας!

Καινούργια εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας από την εμπειρία που έχετε. 

6 Μαϊου έκανα εμβρυομεταφορά.

16 Μαίου χοριακή (6,52) .Μου λέει ο γιατρός (Ιασώ Βασιλ.) πως θεωρείται αρνητικό το αποτέλεσμα, να σταματήσω χάπια και ενέσεις. Ήρθε περίοδος μετά από 4 ημέρες.

Μεσολάβησε ένας μήνας περίπου (έπρεπε να πάρω άδεια από την Εθνική Αρχή  Ι.Υ.Α.-παράταση ηλικιακού ορίου). 

Σήμερα πήγα για υπερηχογράφημα με σκοπό να πάμε για την δεύτερη προσπάθεια και βλέπει ένα σάκο. Άρχισε να φωνάζει, είπε ότι ήμουν έγκυος και σταμάτησα τα φάρμακα. Αύριο πάω για απόξεση.

Ο μικροβιολόγος του φταίει; κι όμως είναι από τους καλύτερους. τι να πω..

 

20 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Στο πρώτο ραντεβού τον Δεκέμβριο μου είχε πει πως οι εξετάσεις μου είναι καλές, αλλά θα μου δώσουν και βιταμίνες. Φθάνω 29 Απρίλιου στο παρά πέντε της εμβρυομεταφοράς και τότε θυμήθηκε να μου πει να πάρω Novofertil. Τώρα έρχεται και αυτό.. Και τα 900 της απόξεσης μετρητά. Ούτε συζήτηση για κάρτα. Μακάρι να είναι θετικό πως έγινε εμφύτευση και να μην προκύψει κάποιο πρόβλημα που άργησα 30 μερες περίπου να κάνω την απόξεση. 

Τώρα τι να πω λυπάμαι για αυτο που πέρασες και λυπάμαι περισσότερο αν έχασες μια κύηση από λάθος του μικροβιολόγου.

Ήμουν και εγώ στον Βασιλ. έκανα δυο προσπάθειες μαζί του και είχα εμφυτεύσεις αλλά παλινδρόμησαν. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα 9η μέρα χοριακή 27 και είχα μεταφέρει μια και μοναδική βλαστοκύστη. Ο συνεργάτης του τότε ο Αργ. μου είχε πει οτι είναι χαμηλή οκ αλλα να μην απογοητεύομαι γιατί έχουν δει οι ίδιοι τελειόμηνη κυηση με πρώτη χοριακή 9. Δεν μου είπαν να σταματήσω τα φάρμακα, μετά διπλασιάστηκε και τριπλασιαστηκε αλλά ήταν στην ουσία κενός σάκος οπότε 8η εβδομάδα έκανα απόξεση. Τώρα στην δική σου περίπτωση δεν ξέρω τι να υποθέσω δύο σενάρια κάνω ή ήταν λάθος του μικροβιολόγου εξ αρχής και είχες άλλο νούμερο χοριακής ή ξεκίνησε όντως από τοσο χαμηλά και είχες το σύνδρομο του κενού σάκου και παρόλο που σταμάτησες τα φάρμακα η κύηση συνεχιζόταν. Η περίοδος βέβαια που λες οτι σου ήρθε με μπερδεύει. Μήπως δεν ήταν περίοδος αλλά κάποια αιμοραγία αποκολλησης πχ?

Σχετικά με τα χρήματα είναι από τους πιο ακριβοπληρωμένους που εγώ προσωπικά έχω συνεργαστεί και τα δικά του εννοείται μαύρα για αυτό και δεν υπάρχει η επιλογή της κάρτας.

Ομως επειδή έχω κάνει δυο αποξέσεις μαζί του και φυσικά ανησυχούσα για το ενδομήτριο μου κλπ να σου πω ότι στο κομμάτι αυτό κάνει καλή δουλειά γιατί μετά επισκέφτηκα άλλους τρεις γιατρούς συν το Έλενα το τμήμα αποβολών και έδινα ιδιαίτερη σημασία στο πως βλέπουν την κατάσταση της μήτρας μου. Και δόξα το θεό έως ώρας είναι όλα καλά.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθειά σου και λυπάμαι για αυτο το αρνητικό αποτέλεσμα που είχες.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marina_86 είπε:

Μαιρούλα μου, τι ωραία που τα πες! Εύχομαι να περάσετε τέλειες διακοπές με το κοριτσάκι σας! Εγώ ήδη έκλεισα! Όσο καθυστερω στην ετ τόσο γρήγορη είμαι σε ταξίδια κ εξόδους! Χαχαχαχα 

Είπα κ στον γιατρό την απόφαση μας. Οκ, συμφώνησε. Τι να πει κι αυτός. Ένιωσε λίγο άσχημα νομίζω. Είναι κ το στυλ του έτσι πιο συναισθηματικό κ ήταν λίγο στενοχωρημένος στο τηλέφωνο... Κάτι είπε μήπως προλάβουμε το new life πριν κλείσει. Τέλος πάντων, εγώ λέω απευθείας Σεπτέμβριο να τελειώνουμε. Ας ξεκινήσω τις αρβεκαπ Αύγουστο κ αρχές Σεπτεμβρίου να κάνω ετ (λέμε τώρα...!χαχαχα). 

Σας ευχαριστώ ρε κορίτσια πάντως για το support!!! Είστε όλες θεές!!!❤️❤️❤️

Ευχομαι κι εγω να περασετε σουπερ! Αυτες τις διακοπες να το ξερεις θα τις θυμασαι παντα! Οι πιο γρηγορες κ ξενοιαστες διακοπες. Μετα θα ετοιμαζεις ολοκληρο φορτηγο απο μπαγαζια, σωσιβια, κουβαδακια κλπ:)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marina_86 είπε:

Μαιρούλα μου, τι ωραία που τα πες! Εύχομαι να περάσετε τέλειες διακοπές με το κοριτσάκι σας! Εγώ ήδη έκλεισα! Όσο καθυστερω στην ετ τόσο γρήγορη είμαι σε ταξίδια κ εξόδους! Χαχαχαχα 

Είπα κ στον γιατρό την απόφαση μας. Οκ, συμφώνησε. Τι να πει κι αυτός. Ένιωσε λίγο άσχημα νομίζω. Είναι κ το στυλ του έτσι πιο συναισθηματικό κ ήταν λίγο στενοχωρημένος στο τηλέφωνο... Κάτι είπε μήπως προλάβουμε το new life πριν κλείσει. Τέλος πάντων, εγώ λέω απευθείας Σεπτέμβριο να τελειώνουμε. Ας ξεκινήσω τις αρβεκαπ Αύγουστο κ αρχές Σεπτεμβρίου να κάνω ετ (λέμε τώρα...!χαχαχα). 

Σας ευχαριστώ ρε κορίτσια πάντως για το support!!! Είστε όλες θεές!!!❤️❤️❤️

Πόσο χαίρομαι για όσα διαβάζω δε λέγεται,,,και χαιρομαι γιατι κυριως σε διαβαζω θεωρωντας οτι πηρες τις βαθιες ανασες σου και εκανες και τα οοοοοομμμμμμ σου και πηρες την αποφαση αυτη! όλα ερχονται παντα για καλο,,,για το καλυτερο που δε ζησαμε ακομα κοριτσαρα μου!!!!!!! Όποτε ειναι καλως να ερθει/ουν τ@ μπεμπακι@

πρίν από 44 λεπτά , BlackCat είπε:

 

Τώρα τι να πω λυπάμαι για αυτο που πέρασες και λυπάμαι περισσότερο αν έχασες μια κύηση από λάθος του μικροβιολόγου.

Ήμουν και εγώ στον Βασιλ. έκανα δυο προσπάθειες μαζί του και είχα εμφυτεύσεις αλλά παλινδρόμησαν. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα 9η μέρα χοριακή 27 και είχα μεταφέρει μια και μοναδική βλαστοκύστη. Ο συνεργάτης του τότε ο Αργ. μου είχε πει οτι είναι χαμηλή οκ αλλα να μην απογοητεύομαι γιατί έχουν δει οι ίδιοι τελειόμηνη κυηση με πρώτη χοριακή 9. Δεν μου είπαν να σταματήσω τα φάρμακα, μετά διπλασιάστηκε και τριπλασιαστηκε αλλά ήταν στην ουσία κενός σάκος οπότε 8η εβδομάδα έκανα απόξεση. Τώρα στην δική σου περίπτωση δεν ξέρω τι να υποθέσω δύο σενάρια κάνω ή ήταν λάθος του μικροβιολόγου εξ αρχής και είχες άλλο νούμερο χοριακής ή ξεκίνησε όντως από τοσο χαμηλά και είχες το σύνδρομο του κενού σάκου και παρόλο που σταμάτησες τα φάρμακα η κύηση συνεχιζόταν. Η περίοδος βέβαια που λες οτι σου ήρθε με μπερδεύει. Μήπως δεν ήταν περίοδος αλλά κάποια αιμοραγία αποκολλησης πχ?

Σχετικά με τα χρήματα είναι από τους πιο ακριβοπληρωμένους που εγώ προσωπικά έχω συνεργαστεί και τα δικά του εννοείται μαύρα για αυτό και δεν υπάρχει η επιλογή της κάρτας.

Ομως επειδή έχω κάνει δυο αποξέσεις μαζί του και φυσικά ανησυχούσα για το ενδομήτριο μου κλπ να σου πω ότι στο κομμάτι αυτό κάνει καλή δουλειά γιατί μετά επισκέφτηκα άλλους τρεις γιατρούς συν το Έλενα το τμήμα αποβολών και έδινα ιδιαίτερη σημασία στο πως βλέπουν την κατάσταση της μήτρας μου. Και δόξα το θεό έως ώρας είναι όλα καλά.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθειά σου και λυπάμαι για αυτο το αρνητικό αποτέλεσμα που είχες.

Μαυρογατακι μου σ'αγαπω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, marina_86 είπε:

Εγώ ήδη έκλεισα! 

Πω πω μιλάμε γρήγορο πιστόλι… πότε πρόλαβες βρε θηρίο!!! Αστειεύομαι αγαπημένη,  να περάσετε τέλεια και είδες τι λέει η Μαιρούλα κανόνισε  να το ευχαριστηθείς, να την ακούς τη  @MaryH ….η Μαιρούλα ξέρει!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Condios είπε:

Μαυρογατακι μου σ'αγαπω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ 

Εγώ να δεις!! :wub::wub:

Είσαι η χαρά της ζωής και της αισοδοξίας και ας έχεις περάσει από 1000 φουρτούνες!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , BlackCat είπε:

Εγώ να δεις!! :wub::wub:

Είσαι η χαρά της ζωής και της αισοδοξίας και ας έχεις περάσει από 1000 φουρτούνες!!

Θελει τρελα και κορδελα φιλη,,,και πολυ οοοοομμμμ αλλιως ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ,,,,τρεχω να προλαβω βιταμινη D & sea μαζί ,,,χαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Villi είπε:

Πω πω μιλάμε γρήγορο πιστόλι… πότε πρόλαβες βρε θηρίο!!! Αστειεύομαι αγαπημένη,  να περάσετε τέλεια και είδες τι λέει η Μαιρούλα κανόνισε  να το ευχαριστηθείς, να την ακούς τη  @MaryH ….η Μαιρούλα ξέρει!! 

Nαι παιδι μου. Ξες τι οργανωση θελει το travelling τωρα? Μη σου πω, θα βρω ενα γραφειο να μου τα οργανωσει:D Τρια μπανια καναμε περσι και ξεπατωθηκαμε . Μπανιο δε, γιοκ. Μωρε για το παιδι πηγαινεις να ευχαριστηθει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, BlackCat είπε:

 

Τώρα τι να πω λυπάμαι για αυτο που πέρασες και λυπάμαι περισσότερο αν έχασες μια κύηση από λάθος του μικροβιολόγου.

Ήμουν και εγώ στον Βασιλ. έκανα δυο προσπάθειες μαζί του και είχα εμφυτεύσεις αλλά παλινδρόμησαν. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα 9η μέρα χοριακή 27 και είχα μεταφέρει μια και μοναδική βλαστοκύστη. Ο συνεργάτης του τότε ο Αργ. μου είχε πει οτι είναι χαμηλή οκ αλλα να μην απογοητεύομαι γιατί έχουν δει οι ίδιοι τελειόμηνη κυηση με πρώτη χοριακή 9. Δεν μου είπαν να σταματήσω τα φάρμακα, μετά διπλασιάστηκε και τριπλασιαστηκε αλλά ήταν στην ουσία κενός σάκος οπότε 8η εβδομάδα έκανα απόξεση. Τώρα στην δική σου περίπτωση δεν ξέρω τι να υποθέσω δύο σενάρια κάνω ή ήταν λάθος του μικροβιολόγου εξ αρχής και είχες άλλο νούμερο χοριακής ή ξεκίνησε όντως από τοσο χαμηλά και είχες το σύνδρομο του κενού σάκου και παρόλο που σταμάτησες τα φάρμακα η κύηση συνεχιζόταν. Η περίοδος βέβαια που λες οτι σου ήρθε με μπερδεύει. Μήπως δεν ήταν περίοδος αλλά κάποια αιμοραγία αποκολλησης πχ?

Σχετικά με τα χρήματα είναι από τους πιο ακριβοπληρωμένους που εγώ προσωπικά έχω συνεργαστεί και τα δικά του εννοείται μαύρα για αυτό και δεν υπάρχει η επιλογή της κάρτας.

Ομως επειδή έχω κάνει δυο αποξέσεις μαζί του και φυσικά ανησυχούσα για το ενδομήτριο μου κλπ να σου πω ότι στο κομμάτι αυτό κάνει καλή δουλειά γιατί μετά επισκέφτηκα άλλους τρεις γιατρούς συν το Έλενα το τμήμα αποβολών και έδινα ιδιαίτερη σημασία στο πως βλέπουν την κατάσταση της μήτρας μου. Και δόξα το θεό έως ώρας είναι όλα καλά.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθειά σου και λυπάμαι για αυτο το αρνητικό αποτέλεσμα που είχες.

:Έκανα σήμερα την απόξεση. Μιλήσαμε και με τον γιατρό, ήταν στενοχωρημένος για αυτό που συνέβη.

Τί να πω.. Το περίμενα ότι θα ήταν ακριβός, όταν τον επέλεξα. Απλά μου ήρθε ξαφνικό. Ό,τι είχα πάρει απόφαση ότι δεν πέτυχε η πρώτη προσπάθεια και πήγαινα για δεύτερη, με γύρισε πίσω όλο αυτό. Περισσότερο ψυχολογικά και μετά από οικονομικής άποψης.

΄Μόνο θετικές σκέψεις από σήμερα!

19 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Μαρινακι μου οντως γκαντεμια τωρα αυτο. Αλλα δε θελω απαισιοδοξια! Ενα εμποδιο ειναι! Τα εμποδια ειναι για να τα ξεπερναμε. Εχεις 3 λυσεις. Επειδη καταλαβαινω το οτι κουραστηκες με την ατελειωτη αναμονη θα σου ελεγα να απορριψεις τη λυση του Σεπτεμβριου. Τωρα για Αυγουστο ειναι πολυ πιθανο να κλεινουν. Αν μπορεις να την κανεις πριν τις 10 Αυγουστου ισως προλαβαινεις. Αρα μας μενει η 1η λυση. Θεωρω οτι ολη η δουλεια γινεται με το πρωτοκολλο προετοιμασιας. Επομενως εγω στη θεση σου θα συνεχιζα την προετοιμασια με το γιατρο και την ετ με τον Δοβα ο οποιος δεν ειναι κανενας ασχετος! 

Βαλτα λοιπον κατω, δες αν οντως εισαι ετοιμη για ετ ψυχολογικα και προχωρα. Ολα θα πανε καλα. Επισης οπως λεει η αγαπημενη μας @Fili το συμπαν ακουει. Οποτε ασε τους κουβαδες στη θεση τους και μιλα γλυκα στη μητρα σου που πολυ συντομα θα σε κανει μανουλα♥️♥️♥️

Κοριτσακι μου τι ηταν αυτο!! Σοκ!! Να για κατι τετοια πρεπει να κανουμε επαναληπτικες χοριακες αλλα που να το φανταστουμε! Λυπαμαι πολυ που το περασες αυτο. Δεν ξερω αν μπορει να σε παριγορησει λιγακι αυτο (μαλλον οχι) αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι μπορεις να μεινεις εγκυος και αφου το καταφερες μια θα το καταφερεις και παλι! Θα γινεις μανουλα♥️

 

Κοριτσακι μου ο οποιοσδηποτε το ιδιο θα εκανε με 6 χοριακη. Κ εγω πιστευω οτι μαλλον εγινε καποιο λαθος στο μικροβιολογικο εργαστηριο

Το αγαμη μονη εινσι τοσο γελοιο που ουτε να το σχολιασω δε θελω!

Μα τι ωραία λόγια!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...