Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Καλησπέρα, ευχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν αρχικά. Εγώ έκανα με δανεικά την πρώτη προσπάθεια στον Παντο. Μετά, πριν πριν πάω στον κουρ άκουσα διαφορα και από διαφορετικές πηγές, ότι για δανεικά δεν είναι καλή επιλογή ο παντός. Ξεζουμιζει τις δοτριες με φουλ φάρμακα, για να βγάζουν 20 με 30 ωαρια, και δίνει 5 ωαρια σε κάθε ζευγάρι. Εμείς πήραμε 5 ωαρια ( ενώ μας είχαν πει γύρω στα 10) και καταλήξαμε με 3 βλαστοκυστες λόγω καλού σπερματος.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...καλά κάνεις δ δίνει αυτά που τάζει στην αρχή αλλά τουλάχιστον να έχει αποτελεσμα

πρίν από 42 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Και αν σου πω ότι σε σκεφτόμουν τι θα πεις;; έλεγα έχε γούστο να τα κατάφερε το κορίτσι μας και να ζει χαιδετοντας κοιλιτσα.εγώ εδώ δεν τα κατάφερα τελη Μαρτίου στην ετ. Δεν μου έδωσε απάντηση στο τι μπορεί να πήγε λαθος. Οπότε στάσιμη πλέον μιας και τα οικονομικά μας είναι κάτι παραπάνω από άθλια. Σου θυμίζω πήρα 3 βλαστοκυστες (σπέρμα δεν ελέγξαμε) και έχω μείνει με μια.

Θέλεις την γνώμη μου; Πήγαινε στον Κούρτη δείξε και τα τρία dfi και απαίτησε βλαστοκυστες. Να δεσμευτεί εν ανάγκη. Μακριά από Παντο!! Και δεν το έχει τόσο με την δωρεά και πανάκριβος ειναι. Αν για κάποιο λόγο δεν νιώθεις άνετα/ασφάλεια στον χαλαρό, δες τον Τσιριγώτη που εδώ τα κορίτσια τον αποκαλούν μάγο. Αλλά όχι στον Παντο σε παρακαλώ 

Να ξέρεις έμπαινα κ σε διάβαζα το καλοκαίρι κ εσένα κ τα άλλα κορίτσια αλλά δ μπορουσα να καταλάβω...σου εύχομαι να είναι η μαγική σου βλαστοκυστη κ να σου χαρίσει το όνειρο...θα κάνω μια προσπάθεια ακόμη στον Κούρτη ,με έχει ξενερώσει που ενώ είχαμε πει στην αρχή ότι όλα θα γίνουν Αθήνα κ μετά τα γύρισε για Πάτρα ...το θέμα είναι ότι εδώ το κέντρο είναι ακριβό πολύ σκέψου το dfi το πλήρωσα 280€ ενώ έξω 180!!!κ έκανε δύο εκεί!!!

3 ώρες πρίν, Andy11 είπε:

Λοιπόν κοπέλα μου, πρόσεχε τι θα θα πω. Επειδή θέλω να σε βοηθήσω και μαζί με σενα κι εκείνους που θα διαβάσουν το μήνυμα, μια λέξη. ΠΑΡΤΣΙΝΕΒΕΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ θα με ευχαριστείς απο μέσα σου για χρόνια Αυτά!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου δ τον έχω ξαναακουσει τον γιατρό αυτόν...θα τον ψάξω ομως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κορίτσια καλησπέρα, ετοιμάζομαι για ετ αυτό τον μήνα και θέλω να ρωτήσω κάτι. Θυμάμαι μια συζήτηση για αυξομείωση στην βιταμινη D. Εκανα εξετάσεις πριν 3 εβδομάδες κ είχα 39 και μέσα Σεπτεμβρίου είχα 42. Εκανα και σήμερα 2η μέρα περιόδου και μου βγάζει λιγότερο από 8. Πήρα το εργαστήριο κ μου είπε να ξαναπάω αύριο για επανεξέταση. Όλα στο ίδιο εργαστήριο- locus- κ μου λέει είναι πολύ περίεργο. Εντωμεταξύ πριν δεν έπαιρνα συμπλήρωμα και μετά το 39 ξεκίνησα να παίρνω βιταμινη D των 2000. Νομίζω @Viv37 είχε τύχει σε εσένα κάτι τέτοιο;;

ειναι δυνατόν τέτοια αλλαγή; 
Λέτε να είναι λάθος; 


επισης δεύτερη μέρα περιόδου PRG 0.41,
E2 53.5, FSH 8.39.

πως σας φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Kate33 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, ετοιμάζομαι για ετ αυτό τον μήνα και θέλω να ρωτήσω κάτι. Θυμάμαι μια συζήτηση για αυξομείωση στην βιταμινη D. Εκανα εξετάσεις πριν 3 εβδομάδες κ είχα 39 και μέσα Σεπτεμβρίου είχα 42. Εκανα και σήμερα 2η μέρα περιόδου και μου βγάζει λιγότερο από 8. Πήρα το εργαστήριο κ μου είπε να ξαναπάω αύριο για επανεξέταση. Όλα στο ίδιο εργαστήριο- locus- κ μου λέει είναι πολύ περίεργο. Εντωμεταξύ πριν δεν έπαιρνα συμπλήρωμα και μετά το 39 ξεκίνησα να παίρνω βιταμινη D των 2000. Νομίζω @Viv37 είχε τύχει σε εσένα κάτι τέτοιο;;

ειναι δυνατόν τέτοια αλλαγή; 
Λέτε να είναι λάθος; 


επισης δεύτερη μέρα περιόδου PRG 0.41,
E2 53.5, FSH 8.39.

πως σας φαίνεται;

Κσλησπερα σου. Πιστεύω εγινε κάποιο λάθος ! Αποκλείεται να έπεσε τοςο πολύ δεδομένου οτι δεν έχεις κάποιο νόσημα χρόνιο δυσαπορροφησης ! Τα υπόλοιπα εινσι καλές οι τιμές. Ιδανικά θέλουν Ε2 κατω απο 50 αλλά νομίζω εινσι καλή, FSH καλή και PG super πιστεύω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, amelie77 είπε:

Κσλησπερα σου. Πιστεύω εγινε κάποιο λάθος ! Αποκλείεται να έπεσε τοςο πολύ δεδομένου οτι δεν έχεις κάποιο νόσημα χρόνιο δυσαπορροφησης ! Τα υπόλοιπα εινσι καλές οι τιμές. Ιδανικά θέλουν Ε2 κατω απο 50 αλλά νομίζω εινσι καλή, FSH καλή και PG super πιστεύω 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!

κ εγώ έτσι νομίζω γιατί την εξετάζω συχνά και είναι σταθερή γύρω στο 40 χωρίς να παίρνω συμπλήρωμα.

Ξεκίνησα συμπλήρωμα πριν 2 βδομαδες δηλαδή για να την ανεβάσω πάνω από 40.

PRG δεν έχω μετρήσει ξανά, είναι καλά για αρχή του κύκλου ε;

η FSH πιθανώς έχει πέσει γιατί ανέβηκε η Ε2 , γιατί την έχω δει κ 20.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Kate33 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!

κ εγώ έτσι νομίζω γιατί την εξετάζω συχνά και είναι σταθερή γύρω στο 40 χωρίς να παίρνω συμπλήρωμα.

Ξεκίνησα συμπλήρωμα πριν 2 βδομαδες δηλαδή για να την ανεβάσω πάνω από 40.

PRG δεν έχω μετρήσει ξανά, είναι καλά για αρχή του κύκλου ε;

η FSH πιθανώς έχει πέσει γιατί ανέβηκε η Ε2 , γιατί την έχω δει κ 20.

Η προγεστερονη σου ειπναι άψογη ! Θέλουν κάτω απο 1,5 (δεν προχωρανε με 1,5) και ιδανικά κάτω απο 0,9!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια .... 

Εγω δεν ανήκω ακόμα στο club σας αλλά θέλω κάποιες πληροφορίες γιατι θέλω να έχω όλες τος επιλογές μου ανοιχτές ...

Ειμαι άσχετη με τη δωρεά ωαρίων κ έχω κάποιες βασικές λειτουργικές απορίες 

1. Αν ας πούμε αύριο αποφασίσω κ πω στον γιατρό ότι θέλω ωάρια δότριας ποσό καιρο μετά θα τα έχω ;;; 

2. Ποιο είναι το κόστος ; Η τιμή περιλαμβάνει αποζημίωση διαδικασίας δότριας κ γιατρού ;;; Ποσά ωάρια περιλαμβάνονται στην τιμή ; 
 
3. Η δότρια για κάθε ζευγάρι  επιλέγεται από τον γιατρό; κ αν ναι με ποια κριτήρια;  Φαντάζομαι είναι βασικό κριτήριο η νεαρή ηλικία κ δε χρειάζεται επισήμανση εκ μέρους του ζευγαριού έτσι; 

Είμαι 44 κ είπα ότι θα παλέψω άλλες δυο διεγέρσεις γιατί ξεκίνησα πριν ένα χρόνο το ταξίδι της εξωσωματικης με αποτέλεσμα μια βιοχημική κ δυο μηδενικες χοριακες. Μετά σκέφτομαι σοβαρά τη δωρεά κ θέλω να ξέρω τα δεδομένα ...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σε ερωτήσεις που για εσάς είμαι σίγουρη ότι είναι τετριμμένες αλλά είστε η μόνη σίγουρη πηγή αυθεντικών πληροφοριών κ όχι θεωρίας ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Lela79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια .... 

Εγω δεν ανήκω ακόμα στο club σας αλλά θέλω κάποιες πληροφορίες γιατι θέλω να έχω όλες τος επιλογές μου ανοιχτές ...

Ειμαι άσχετη με τη δωρεά ωαρίων κ έχω κάποιες βασικές λειτουργικές απορίες 

1. Αν ας πούμε αύριο αποφασίσω κ πω στον γιατρό ότι θέλω ωάρια δότριας ποσό καιρο μετά θα τα έχω ;;; 

2. Ποιο είναι το κόστος ; Η τιμή περιλαμβάνει αποζημίωση διαδικασίας δότριας κ γιατρού ;;; Ποσά ωάρια περιλαμβάνονται στην τιμή ; 
 
3. Η δότρια για κάθε ζευγάρι  επιλέγεται από τον γιατρό; κ αν ναι με ποια κριτήρια;  Φαντάζομαι είναι βασικό κριτήριο η νεαρή ηλικία κ δε χρειάζεται επισήμανση εκ μέρους του ζευγαριού έτσι; 

Είμαι 44 κ είπα ότι θα παλέψω άλλες δυο διεγέρσεις γιατί ξεκίνησα πριν ένα χρόνο το ταξίδι της εξωσωματικης με αποτέλεσμα μια βιοχημική κ δυο μηδενικες χοριακες. Μετά σκέφτομαι σοβαρά τη δωρεά κ θέλω να ξέρω τα δεδομένα ...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σε ερωτήσεις που για εσάς είμαι σίγουρη ότι είναι τετριμμένες αλλά είστε η μόνη σίγουρη πηγή αυθεντικών πληροφοριών κ όχι θεωρίας ;)

Καλησπέρα! Σου εύχομαι καλή επιτυχία καταρχήν και να έχεις σύντομα ευχάριστα νέα! Σε σχέση με τις ερωτήσεις σου τώρα να σου πω εγώ από την εμπειρία μου ότι η αναμονή εξαρτάται απ ότι έχω καταλάβει από το κέντρο. Σε εμάς η αναμονή ήταν λιγότερο από μήνα για να βρεθεί η δότρια δλδ. Γενικά λένε γύρω στο τρίμηνο πάντως. Η επιλογή της γίνεται από το γιατρό με βάση εξωτερικα χαρακτηριστικά της μητέρας, μην είναι πχ η μαμά ξανθιά γαλανοματα και η δότρια καταμελαχρινη.. επίσης σε ρωτάνε αν θες εσύ κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, πχ μορφωτικό επίπεδο, να είναι αθλητική κτλ..και υπάρχουν και κριτήρια βάση πρωτοκόλλου δλδ η ηλικία και η υγεία, αλλά αυτά ισχύουν για όλες τις δότριες έτσι κι αλλιώς!

Η τιμή είναι 4,500-6000 ανάλογα αν έχεις έγκριση για τα φάρμακα ή αν τα πληρώνεις από την τσέπη σου.. τώρα για το πόσο ωάρια παίρνεις, αυτό είναι λίγο πονεμένη ιστορία.. συνήθως φτάνουν για δύο εμβρυομεταφορες πάντως!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2022 at 7:07 ΜΜ, Kate33 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, ετοιμάζομαι για ετ αυτό τον μήνα και θέλω να ρωτήσω κάτι. Θυμάμαι μια συζήτηση για αυξομείωση στην βιταμινη D. Εκανα εξετάσεις πριν 3 εβδομάδες κ είχα 39 και μέσα Σεπτεμβρίου είχα 42. Εκανα και σήμερα 2η μέρα περιόδου και μου βγάζει λιγότερο από 8. Πήρα το εργαστήριο κ μου είπε να ξαναπάω αύριο για επανεξέταση. Όλα στο ίδιο εργαστήριο- locus- κ μου λέει είναι πολύ περίεργο. Εντωμεταξύ πριν δεν έπαιρνα συμπλήρωμα και μετά το 39 ξεκίνησα να παίρνω βιταμινη D των 2000. Νομίζω @Viv37 είχε τύχει σε εσένα κάτι τέτοιο;;

ειναι δυνατόν τέτοια αλλαγή; 
Λέτε να είναι λάθος; 


επισης δεύτερη μέρα περιόδου PRG 0.41,
E2 53.5, FSH 8.39.

πως σας φαίνεται;

Μετρησε την ιδια d ολες τις φορες; Εμενα εβγαινε χαμηλη η d ολικη ενω η d3 εβγαινε νορμαλ. Αλλα την ολικη θελουμε γιατι η αλλη δεν ειναι αξιοπιστη. Διευκρινισε το αυτο. Ζητα την ολικη

8 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια .... 

Εγω δεν ανήκω ακόμα στο club σας αλλά θέλω κάποιες πληροφορίες γιατι θέλω να έχω όλες τος επιλογές μου ανοιχτές ...

Ειμαι άσχετη με τη δωρεά ωαρίων κ έχω κάποιες βασικές λειτουργικές απορίες 

1. Αν ας πούμε αύριο αποφασίσω κ πω στον γιατρό ότι θέλω ωάρια δότριας ποσό καιρο μετά θα τα έχω ;;; 

2. Ποιο είναι το κόστος ; Η τιμή περιλαμβάνει αποζημίωση διαδικασίας δότριας κ γιατρού ;;; Ποσά ωάρια περιλαμβάνονται στην τιμή ; 
 
3. Η δότρια για κάθε ζευγάρι  επιλέγεται από τον γιατρό; κ αν ναι με ποια κριτήρια;  Φαντάζομαι είναι βασικό κριτήριο η νεαρή ηλικία κ δε χρειάζεται επισήμανση εκ μέρους του ζευγαριού έτσι; 

Είμαι 44 κ είπα ότι θα παλέψω άλλες δυο διεγέρσεις γιατί ξεκίνησα πριν ένα χρόνο το ταξίδι της εξωσωματικης με αποτέλεσμα μια βιοχημική κ δυο μηδενικες χοριακες. Μετά σκέφτομαι σοβαρά τη δωρεά κ θέλω να ξέρω τα δεδομένα ...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σε ερωτήσεις που για εσάς είμαι σίγουρη ότι είναι τετριμμένες αλλά είστε η μόνη σίγουρη πηγή αυθεντικών πληροφοριών κ όχι θεωρίας ;)

Καλως μας ηρθες! Ευχομαι να τα καταφερεις με τις διεγερσεις σου. Αν οχι να τα κατεφερεις με δοτρια!

Ο χρονος δοαφερει απο κεντρο σε κεντρο και απο πολη σε πολη. Πχ στη Θεσσαλομικη ο χρονος αναμονης ειναι περιπου 9 μηνες πλεον. Αντιθετα στην Αθηνα μπορουν να βρουν δοτρια και μεσα στο μηνα. Ο καθε γιατρος εχει το κοστολογιο του. Συνηθως η ολη διαδικασια με τα παντα μεσα ειναι γυρω στα 5,500 με 6000. Τωρα για τη δοτρια κανουν καποιους ελεγχους ιατρικους ετσι ωστε να βεβαιωθουν οτι ειναι καταλληλη. Καποιοι γιατροι κοιταζουν να μοιαζει λιγο η δοτρια στη μαμα τουλαχιστον στα χρωματα. Εμενα πρπσωπικα ο γιατρος μου δεν εμπλεκεται καθολου στην αναζητηση της δοτριας και απο το εμβρυολογικο δε με ειχαν δει ποτε. Υποτιθεται οτι ο γιατρος τους ειπε λιγο τα χρωματα μου αλλα επειδη χριεαστηκε να περιμενω παρα πολυ καιρο και το πανε με σειρα προτεραιοτητας δε νομιζω η δοτρια μου να εχει καποια σχεση μ εμενα εμφανισιακα(πραγμα που δε με ενδιαφερει καθολου βεβαια).

Ολα αυτα φυσικα θα τα συζητησεις με το γιατρο αν φτασετε μεχρι εκει και θα σου λυσει ολες τις αποριες

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

 

Καλως μας ηρθες! Ευχομαι να τα καταφερεις με τις διεγερσεις σου. Αν οχι να τα κατεφερεις με δοτρια!

Ο χρονος δοαφερει απο κεντρο σε κεντρο και απο πολη σε πολη. Πχ στη Θεσσαλομικη ο χρονος αναμονης ειναι περιπου 9 μηνες πλεον. Αντιθετα στην Αθηνα μπορουν να βρουν δοτρια και μεσα στο μηνα. Ο καθε γιατρος εχει το κοστολογιο του. Συνηθως η ολη διαδικασια με τα παντα μεσα ειναι γυρω στα 5,500 με 6000. Τωρα για τη δοτρια κανουν καποιους ελεγχους ιατρικους ετσι ωστε να βεβαιωθουν οτι ειναι καταλληλη. Καποιοι γιατροι κοιταζουν να μοιαζει λιγο η δοτρια στη μαμα τουλαχιστον στα χρωματα. Εμενα πρπσωπικα ο γιατρος μου δεν εμπλεκεται καθολου στην αναζητηση της δοτριας και απο το εμβρυολογικο δε με ειχαν δει ποτε. Υποτιθεται οτι ο γιατρος τους ειπε λιγο τα χρωματα μου αλλα επειδη χριεαστηκε να περιμενω παρα πολυ καιρο και το πανε με σειρα προτεραιοτητας δε νομιζω η δοτρια μου να εχει καποια σχεση μ εμενα εμφανισιακα(πραγμα που δε με ενδιαφερει καθολου βεβαια).

Ολα αυτα φυσικα θα τα συζητησεις με το γιατρο αν φτασετε μεχρι εκει και θα σου λυσει ολες τις αποριες

Σε ευχαριστώ μόνο μια διευκρίνιση θα ήθελα .... πολύ τα χρήματα αυτά είναι κ με την εμβρυομεταφορα μέσα ; Δηλαδή τα φάρμακα για τη δότρια, η ωοληψια της, η αμοιβή της, η αμοιβή γιατρού, η γονιμοποίηση κ η εμβρυομεταφορα ή είναι μόνο τα έξοδα δότριας κ γιατρού για τα ωάρια ; 
 

Το εμφανισιακο πραγματικά είναι το τελευταίο που με απασχολεί ... κ καθόλου να μη μου μοιάζει το μωρό σκασίλα μου, δεν θα γίνει λιγότερο όμορφος ο κόσμος αν δεν αναπαραχθεί το dna μου εμφανισιακά :-D χαχαχα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα είμαι η Μαρία και είμαι 42 ετών ετοιμάζομαι να κάνω την πρώτη μου εξωσωματικη με δωρεά ωαριων στο medimall με το κύριο Ξυδιά..μου ζήτησε να βρω τα Dermestril patch 50mcg. Αλλά ως τώρα είναι αδύνατο.. μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα που θα μπορουσα να τα βρω. σας ευχαριστώ εκ των προτερων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Maria 80 A είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είμαι η Μαρία και είμαι 42 ετών ετοιμάζομαι να κάνω την πρώτη μου εξωσωματικη με δωρεά ωαριων στο medimall με το κύριο Ξυδιά..μου ζήτησε να βρω τα Dermestril patch 50mcg. Αλλά ως τώρα είναι αδύνατο.. μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα που θα μπορουσα να τα βρω. σας ευχαριστώ εκ των προτερων

Καλημέρα έχω δυο κουτιά που λήγουν 1/23 εάν τα θέλεις να στα στείλω . Στείλε μου μήνυμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Maria 80 A είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είμαι η Μαρία και είμαι 42 ετών ετοιμάζομαι να κάνω την πρώτη μου εξωσωματικη με δωρεά ωαριων στο medimall με το κύριο Ξυδιά..μου ζήτησε να βρω τα Dermestril patch 50mcg. Αλλά ως τώρα είναι αδύνατο.. μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα που θα μπορουσα να τα βρω. σας ευχαριστώ εκ των προτερων

Φαρμακείο Γεωργίου,  πλατεία Μαβίλη,.

30€ το κουτί,  κάνει δική του εισαγωγή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 1:11 ΠΜ, Lela79 είπε:

Σε ευχαριστώ μόνο μια διευκρίνιση θα ήθελα .... πολύ τα χρήματα αυτά είναι κ με την εμβρυομεταφορα μέσα ; Δηλαδή τα φάρμακα για τη δότρια, η ωοληψια της, η αμοιβή της, η αμοιβή γιατρού, η γονιμοποίηση κ η εμβρυομεταφορα ή είναι μόνο τα έξοδα δότριας κ γιατρού για τα ωάρια ; 
 

Το εμφανισιακο πραγματικά είναι το τελευταίο που με απασχολεί ... κ καθόλου να μη μου μοιάζει το μωρό σκασίλα μου, δεν θα γίνει λιγότερο όμορφος ο κόσμος αν δεν αναπαραχθεί το dna μου εμφανισιακά :-D χαχαχα ! 

τα χρήματα αυτά είναι για όλα όσα είπες μέσα. Εμένα για 2η ετ μου πήρε αλλα 1200. Σε άλλες δεν παίρνουν άλλα λεφτά. Πάντως για τη μια φορά είναι όλα μεσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...