Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Viv37 είπε:

τα χρήματα αυτά είναι για όλα όσα είπες μέσα. Εμένα για 2η ετ μου πήρε αλλα 1200. Σε άλλες δεν παίρνουν άλλα λεφτά. Πάντως για τη μια φορά είναι όλα μεσα

Σοβαρά σου πήραν 1200 για τη δεύτερη ετ;;;; Εμείς δε χρειάστηκε να κάνουμε δεύτερη, χτυπάω ξύλο, για την ώρα τουλάχιστον, η συμφωνία όμως ήταν ότι στο αρχικό ποσό είναι και η δεύτερη ετ. Νομίζω θα δίναμε κάνα 200ρι για τη χρήση του χειρουργείου απλώς..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΔΕΚΑΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ.ΜΕΝΩ ΕΠΑΡΧΙΑ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΡΘΩ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ . ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΟΥΡΤΗΣ?ΙΣΧΥΕΙ?Η ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ?HELPPPPPPPPPP

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athinaida είπε:

Φαρμακείο Γεωργίου,  πλατεία Μαβίλη,.

30€ το κουτί,  κάνει δική του εισαγωγή...

Πήρα τηλέφωνο αλλά δυστυχώς δεν έχει ούτε ξέρει πότε θα φέρει αυτή τη περιοδο. Σε ευχαριστώ πολύ παντως

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολυ καλα νεα. Ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξη αλλα μετα απο τρεις κυκλους ακυρωσης λογω ενδομητριου εχθες 4η μερα του κυκλου το ενδομητριο μετρηθηκε 5 και κατι τριζωνικο και εχουμε αρκετες ελπιδες εμβρυομεταφορας μετα τα Χριστουγεννα και πριν τη Πρωτοχρονια! Μακαρι μακαρι την Δευτερα να μετρηθει οσο πρεπει γιατι ειχα αρχισει να απογοητευομαι. Ολες τις προηγουμενες φορες την 6η μερα ξεκιναγε πολυ χαμηλα ποτε στο 3 ποτε μικροτερο…ισως τωρα να ηρθε η ωρα! 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Georgia81 είπε:

Χαιρετώ όλα τα κορίτσια παλιές και καινούργιες του site εύχομαι σε όλα τα κορίτσια τα καλύτερα με όλη μξυ την αγάπη. Κάποιες θα με θυμάστε καθώς είμαι παλιά. Να σας πω ξαι γώ τα ευχάριστα γεννησα πριν λίγες μέρες εμα υγιέστατο αγοράκι που μας έχει κλέψει την καρδιά κυριολεκτικά. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα έρθει αυτή η μέρα για εμένα που θα το γράψω αυτό. Σφίξτε τα δόντια κορίτσια και θα τα καταφέρετε όλες αφού τα κατάφερα εγώ μετά από χρόνια ταλαιπωρίας και αποτυχιών και στενοχώριας. Αν δεν ήτανε ο Γιατρός μου ο Κουρτης και η Στεφανια η μαία του ο Αγγελος μας  σίγουρα δεν θα τα είχα καταφέρει. Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες σας και μόνο επιτυχίες και χαρές στα σπίτια σας. 

Συγχαρητήρια!

Να σου ζήσει ο γιος!!

Γερος και Καλότυχος να είναι!

Τα κατάφερε πάλι ο γιατρός μας και η Στεφανία!! Μπράβο!

Είμαι και εγώ παλιά, σε θυμάμαι, είχες πολλες περιπέτειες... ήρθε όμως το πλήρωμα του χρόνου,  έτσι λέω εγώ...

Έπρεπε να γίνουν όλα αυτά για να φτασουμε ως εδώ...

Τα διδυμακια μου εγιναν 6 μηνών, ακομη τα κοιτάω και δεν το πιστεύω ότι τα γέννησα... οτι ειναι δικα μου... όταν βρίσκεις όμως έναν σωστό γιατρό, ή πιο σωστά, ενα σωστο team(γιατι και η Στεφανία αξίζει πολλά), τότε όλα ειναι δυνατά!!

Συγχαρητήρια και πάλι!

Enjoy!!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2022 at 3:42 ΜΜ, Aria@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω καιρό να μπω για αυτό θα σας θυμίσω το story μου.ειχα ξεκινήσει περισυ στον Κούρτη για δανεικά όμως  λόγω υψηλού κατακερματισμού σταματήσαμε την διαδικασία.καναμε δύο φορές dfi στο κέντρο που συνεργάζεται την πρώτη βγήκε 42 και μετά από 3 μήνες έπεσε με androferti στο 32.ηταν ρίσκο κ δ συνέχισα.πριν ένα μήνα έκανε ξανά dfi σε άλλο κέντρο κ το αποτέλεσμα ήταν 18!!!δ ξέρω τι να κάνω θέλω βοηθειααα!!!ο άντρας Μ λέει κάποιο είναι λάθος δ μπορεί να έπεσε τόσο.σκςφτομαστε να πάμε ξανά στον Κούρτη η αλλιώς χαλαρο όπως τον λέγαμε περισυ @Chrussa1982 τι κάνεις γλυκό μου κορίτσι?η άλλη επιλογή μου είναι ο Πάντος που έχει πολλές επιτυχίες...πείτε καμιά γνώμη έχω πελαγωσει τα οικονομικά μας χάλια...

Κοροτσακι μου μας ελειψες! Αναρωτιομουν πως εισαι! Ομτως περιεργο τωρα αυτο αλλα δεν ξερω και πως λειτουργει το σπερμα. Μξπως να πατε και ενα τριτο εργαστηριο; Για τον Παντο θα συμφωνησω με τη συμπεθερα μου @Chrussa1982. Θα ελεγα να μην πατε. Δεν ακουγονται καλα λογια γι αυτον. 

On 13/12/2022 at 12:15 ΜΜ, LeneL είπε:

Σοβαρά σου πήραν 1200 για τη δεύτερη ετ;;;; Εμείς δε χρειάστηκε να κάνουμε δεύτερη, χτυπάω ξύλο, για την ώρα τουλάχιστον, η συμφωνία όμως ήταν ότι στο αρχικό ποσό είναι και η δεύτερη ετ. Νομίζω θα δίναμε κάνα 200ρι για τη χρήση του χειρουργείου απλώς..

Ναι! Σε καθε ετ τοσο. Ειναι απο τους λιγους που χρεωνουν σε καθε ετ ξεχωριστα. Παρ' ολα αυτα δεν τον αλλαζω. Τον θρωρω παρα πολυ καλο γιατρο. Για το εμβρυολογικο ποσο πληρωσατε; Μηπως σας πηραν εκει περισσοτερα; 

 

On 14/12/2022 at 12:52 ΜΜ, dreamy είπε:

Εχω πολυ καλα νεα. Ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξη αλλα μετα απο τρεις κυκλους ακυρωσης λογω ενδομητριου εχθες 4η μερα του κυκλου το ενδομητριο μετρηθηκε 5 και κατι τριζωνικο και εχουμε αρκετες ελπιδες εμβρυομεταφορας μετα τα Χριστουγεννα και πριν τη Πρωτοχρονια! Μακαρι μακαρι την Δευτερα να μετρηθει οσο πρεπει γιατι ειχα αρχισει να απογοητευομαι. Ολες τις προηγουμενες φορες την 6η μερα ξεκιναγε πολυ χαμηλα ποτε στο 3 ποτε μικροτερο…ισως τωρα να ηρθε η ωρα! 

Στο ευχομαι!! Μακαρι να ειναι στρουμπουλο αυτη τη φορα και να προχωρησεις!!!

 

On 14/12/2022 at 4:37 ΜΜ, Georgia81 είπε:

Χαιρετώ όλα τα κορίτσια παλιές και καινούργιες του site εύχομαι σε όλα τα κορίτσια τα καλύτερα με όλη μξυ την αγάπη. Κάποιες θα με θυμάστε καθώς είμαι παλιά. Να σας πω ξαι γώ τα ευχάριστα γεννησα πριν λίγες μέρες εμα υγιέστατο αγοράκι που μας έχει κλέψει την καρδιά κυριολεκτικά. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα έρθει αυτή η μέρα για εμένα που θα το γράψω αυτό. Σφίξτε τα δόντια κορίτσια και θα τα καταφέρετε όλες αφού τα κατάφερα εγώ μετά από χρόνια ταλαιπωρίας και αποτυχιών και στενοχώριας. Αν δεν ήτανε ο Γιατρός μου ο Κουρτης και η Στεφανια η μαία του ο Αγγελος μας  σίγουρα δεν θα τα είχα καταφέρει. Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες σας και μόνο επιτυχίες και χαρές στα σπίτια σας. 

Συγχαρητητια! Τι υπεροχα νεα! Να σας ζησει το αγορακι σας! Ειμαι σιγουρη οτι το κοιτας και λιωνεις! Απολαυσε το τωρα♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viv37 είπε:

Κοροτσακι μου μας ελειψες! Αναρωτιομουν πως εισαι! Ομτως περιεργο τωρα αυτο αλλα δεν ξερω και πως λειτουργει το σπερμα. Μξπως να πατε και ενα τριτο εργαστηριο; Για τον Παντο θα συμφωνησω με τη συμπεθερα μου @Chrussa1982. Θα ελεγα να μην πατε. Δεν ακουγονται καλα λογια γι αυτον. 

Ναι! Σε καθε ετ τοσο. Ειναι απο τους λιγους που χρεωνουν σε καθε ετ ξεχωριστα. Παρ' ολα αυτα δεν τον αλλαζω. Τον θρωρω παρα πολυ καλο γιατρο. Για το εμβρυολογικο ποσο πληρωσατε; Μηπως σας πηραν εκει περισσοτερα; 

 

Στο ευχομαι!! Μακαρι να ειναι στρουμπουλο αυτη τη φορα και να προχωρησεις!!!

 

Συγχαρητητια! Τι υπεροχα νεα! Να σας ζησει το αγορακι σας! Ειμαι σιγουρη οτι το κοιτας και λιωνεις! Απολαυσε το τωρα♥️♥️♥️

Εμείς πληρώσαμε 4,500 και ήταν όλα μέσα.. εκτός από τα φάρμακα δλδ για τα οποία είχαμε έγκριση και τα πήγαμε στο γιατρό κατευθείαν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει περίπτωση κάποιος να καταλάβει αν μια γεννά προήλθε από δωρεά εννοώ γιατρός να το καταλάβει;από την ομαδα αίματος παρόλο που το έμβρυο έχει του πατέρα; Το ρωτάω μήπως κατά τον Ελενγχο της ομάδας αίματος του εμβρύου από το αίμα της μάνας διαπιστώνετε;

Επεξεργάστηκαν by Maximako
Link to comment
Share on other sites

Αν η μαμά έχει διαφορετική ομάδα αίματος από την δότρια ίσως μπορέσει να το καταλάβει.Εξαρταται από τις ομάδες αίματος της δότριας και του μπαμπά και οι συνδιασμοι που προκύπτουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Αν η μαμά έχει διαφορετική ομάδα αίματος από την δότρια ίσως μπορέσει να το καταλάβει.Εξαρταται από τις ομάδες αίματος της δότριας και του μπαμπά και οι συνδιασμοι που προκύπτουν.

Ο Μπαμπας έχει Β+ και το μωρό έχει Β+ Όποτε οτι καταλαβαίνω δεν μπορεί να το καταλάβει ;σωστά;Η Μαμα έχει άλλη ομάδα από το μωρό που γεννήθηκε όμως  πήρε την ομάδα του ενός γονιού στην περίπτωση αυτή του μπαμπά.Ευχαριστώ για την απαντηση

Επεξεργάστηκαν by Maximako
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γνωρίζετε αν συνταγογραφούνται οι εξετάσεις θρομβοφιλίας; έκανα πριν 6 μήνες και θεωρούσα ότι είμαι οk με αυτή την εξέταση. Τελικά για 2 παράγοντες πλήρωσα 119 ευρώ. Τώρα πρέπει να κάνω και για τους υπόλοιπους 11...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!Εχω παρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ..δυστυχώς έχασα το λογαριασμό μου..μόλις δημιούργησα νέο! 
Χρειάζομαι τις γνώσεις σας!εκανα ένα χειρουργείο το Σεπτέμβριο μου βρήκαν υδρο-πυο-σάλπιγγα..με άνοιξαν κ μου αφαίρεσαν κ τις δυο σάλπιγγες..😔 παράλληλα να σας πω ότι έχω κ ενδομητριωση..Στον προηγούμενο κύκλο εκανα τις ορμονολογικές κ πήρα τα παρακάτω αποτελέσματα  fsh: 26,9 , lh: 16,7 , E2: 62.                                          Σε αυτόν τον κύκλο. Fsh: 16,1 , Lh: 4,2 , E2: 38

Κάπως καλύτερες..ήθελα να ρωτήσω ποια τιμή Ε2 θεωρείται φυσιολογική..για fsh ξέρω πρέπει να είναι κάτω από 10 ιδανικά αλλά με την ε2 τι γίνεται;

επισης υποφέρω από εξάψεις το βράδυ..δε ξέρω αν οδεύω προς εμμηνόπαυση..ο γιατρός μου είπε εχω λίγο χρόνο ακόμα αλλά πολύ φοβάμαι ότι το ´χασα το παιχνίδι..γενικά μετά κ από αυτό το χειρουργείο εχω πολύ κακή ψυχολογία..Με έχει ρίξει παρα πολύ..επισης επανέλαβα κ την ΑΜΗ μετά από όλη αυτή την περιπέτεια..0,13..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nana13 είπε:

 

Καλημέρα σε όλες!!Εχω παρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ..δυστυχώς έχασα το λογαριασμό μου..μόλις δημιούργησα νέο! 
Χρειάζομαι τις γνώσεις σας!εκανα ένα χειρουργείο το Σεπτέμβριο μου βρήκαν υδρο-πυο-σάλπιγγα..με άνοιξαν κ μου αφαίρεσαν κ τις δυο σάλπιγγες..😔 παράλληλα να σας πω ότι έχω κ ενδομητριωση..Στον προηγούμενο κύκλο εκανα τις ορμονολογικές κ πήρα τα παρακάτω αποτελέσματα  fsh: 26,9 , lh: 16,7 , E2: 62.                                          Σε αυτόν τον κύκλο. Fsh: 16,1 , Lh: 4,2 , E2: 38

Κάπως καλύτερες..ήθελα να ρωτήσω ποια τιμή Ε2 θεωρείται φυσιολογική..για fsh ξέρω πρέπει να είναι κάτω από 10 ιδανικά αλλά με την ε2 τι γίνεται;

επισης υποφέρω από εξάψεις το βράδυ..δε ξέρω αν οδεύω προς εμμηνόπαυση..ο γιατρός μου είπε εχω λίγο χρόνο ακόμα αλλά πολύ φοβάμαι ότι το ´χασα το παιχνίδι..γενικά μετά κ από αυτό το χειρουργείο εχω πολύ κακή ψυχολογία..Με έχει ρίξει παρα πολύ..επισης επανέλαβα κ την ΑΜΗ μετά από όλη αυτή την περιπέτεια..0,13..

Καλημερα κοριτσι μου 

Δεν γραφω συχνα,απλα παρακολουθω σιωπηλα...

Εχω αφαιρεσει και εγω τις υδροσαλπιγγες,εχω ενδομητριωση 4βαθμου,παλεψα με ενα τετοιο ορμονολογικο προφιλ παρομοιο με το δικο σου,δεν τα καταφερα με δικο μου υλικο

Προχωρησα με δωρεα και επιασα με την πρωτη,και εχω το κοριτσακι μου 9μηνων τωρα διπλα μου...Μακαρι απο την αρχη να μην παλευα ποτε για δικο μου υλικο,τζαπα χρονος και ψυχολογια....

Ειμαι ευτυχισμένη οσο τιποτα αλλο στον κοσμο

Η ηλικια μου 41 τωρα,παλευα απο τα 35...

Θα τα καταφέρεις,η δωρεα για μενα ειναι θειο δωρο στην επιστημη...

Καλα Χριστούγεννα 

♡♡♡

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά σε όλες μας , σήμερα ξεκίνησα την προετοιμασία για την επόμενη έμβρυο μεταφορά μου, ανάμικτα συναισθήματα ούτε χαρά ούτε αγωνία δεν ξέρω μου φαίνεται ότι ζω ξανά το έργο από την αρχή , μάλλον το νέο έτος η μεταφορά ,εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία να έχουμε, καλές γιορτές και ένα ευτυχισμένο νέο έτος 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...