Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια.

Δυστυχώς, τα νέα μου είναι δυσάρεστα, η κύηση παλινδρόμησε. 
Προσπαθώ ακόμα να το χωνέψω, μερικές φορές νομίζω ότι ίσως ήταν καλύτερα να πάρω μια αρνητική χοριακή, παρά να ζήσω αυτόν τον εφιάλτη. Ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός, ότι συμβαίνει συχνά, ότι είναι θετικό που συνέλαβα, αλλά πραγματικά δε με παρηγόρησε. Δεν υπήρξε καν έμβρυο  ώστε να το στείλουμε για εξετάσεις και να δούμε αν είχε πρόβλημα.

Συαματάω τα φάρμακα και όταν αδιαθετήσω, μου έδωσε κάτι χάπια να πάρω για να κάνει συσπάσεις η μήτρα και να καθαρίσει. Λογικά δε θα χρειαστώ απόξεση.

Νόμιζα ότι είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου, αλλά μάλλον δε μπορεί κανείς να προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο. Αναρωτιέμαι πώς γίνεται να κλαίω και να πενθώ κάτι που δεν υπήρξε καν. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματική, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, η πρώτη αποβολή. Δε μπορώ να φανταστώ καν πώς είναι τα το έχει ζήσει όλο αυτό κάποιος τρεις και τέσσερις φορές όπως μερικές εδώ. Σας θαυμάζω.

Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα κομμάτια μου και να σταθώ στα πόδια μου. Σας ευχαριστώ από καρδιάς για όλα. Να είστε καλά και να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

Κάποια μέρα όλα αυτά που περνάς τώρα θα φαντάζουν ένα μακρινό κακό όνειρο γιατί θα κρατάς στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.. Πίστη, Προσευχή και Υπομονή να έχεις..Οι πιο πολλές είχαμε τις αποτυχίες μας.. Εγώ στα 51 μου σχεδόν κρατάω στην αγκαλιά μου το μωράκι μου και ακόμα δεν το πιστεύω. Κάνε τις προσπάθειες σου και σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή σου 

  • Μου αρέσει 10
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Έχω άλλα 3, όχι άριστης ποιότητας όμως. Τα 2 άριστα που είχαμε τα βάλαμε τώρα. 

Να θυμάσαι πάντα ότι μια άριστη βλαστοκύστη δε σημαίνει υγιές έμβρυο ... Η μέτρια ή η πολύ καλή έχουν τις ίδιες πιθανότητες για ένα υγιές μωρό με την άριστη .... Να στο πω κ αλλιώς όλα τα έμβρυα που έχω βάλει στις εμβρυομεταφορες μου άριστα ήταν αλλά μωρό δεν έχω όποτε όπως καταλαβαίνεις δεν παίζει ρόλο η βαθμολογία από τη στιγμή που κρίνονται κατάλληλες για εμβρυομεταφορα όλες τις ίδιες πιθανότητες έχουν. Όταν  με το καλό συνέλθεις τραβά μπροστά δυνατά με αισιοδοξία ❤️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια.

Δυστυχώς, τα νέα μου είναι δυσάρεστα, η κύηση παλινδρόμησε. 
Προσπαθώ ακόμα να το χωνέψω, μερικές φορές νομίζω ότι ίσως ήταν καλύτερα να πάρω μια αρνητική χοριακή, παρά να ζήσω αυτόν τον εφιάλτη. Ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός, ότι συμβαίνει συχνά, ότι είναι θετικό που συνέλαβα, αλλά πραγματικά δε με παρηγόρησε. Δεν υπήρξε καν έμβρυο  ώστε να το στείλουμε για εξετάσεις και να δούμε αν είχε πρόβλημα.

Συαματάω τα φάρμακα και όταν αδιαθετήσω, μου έδωσε κάτι χάπια να πάρω για να κάνει συσπάσεις η μήτρα και να καθαρίσει. Λογικά δε θα χρειαστώ απόξεση.

Νόμιζα ότι είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου, αλλά μάλλον δε μπορεί κανείς να προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο. Αναρωτιέμαι πώς γίνεται να κλαίω και να πενθώ κάτι που δεν υπήρξε καν. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματική, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, η πρώτη αποβολή. Δε μπορώ να φανταστώ καν πώς είναι τα το έχει ζήσει όλο αυτό κάποιος τρεις και τέσσερις φορές όπως μερικές εδώ. Σας θαυμάζω.

Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα κομμάτια μου και να σταθώ στα πόδια μου. Σας ευχαριστώ από καρδιάς για όλα. Να είστε καλά και να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

Kοριτσακι μου σε νιωθουμε ολες εδω μεσα, εχουμε περασει παρομοιες απωλειες. Πρεπει να βιωσεις το  πενθος, ο χρονος ειναι γιατρος σ αυτες τις περιπτωσεις. Ειμαι σιγουρη οτι συντομα το ονειρο σου θα γινει πραγματικοτητα γιατι το θελεις πολυ. Και μπορεις...

7 ώρες πρίν, Chara79 είπε:

Γλυκό μου κορίτσι δεν υπάρχουν λόγια.. Να πάρεις το χρόνο σου και να πενθήσεις. Έμβρυο μπορεί να μην υπήρξε, υπήρξε όμως η ελπίδα, η ιδέα, τα όνειρα που έκανες. Όλα αυτά επιβάλλεται να τα πενθήσεις και να πας στην επόμενη προσπάθεια πιο δυνατή. Σε καταλαβαίνω, σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι. Και η δίκη μου πρώτη εξωσωματική κάπως έτσι πήγε. Έναν ολόκληρο μήνα εκανα χοριακες που δεν αυξάνονταν σωστά. Και ξαφνικά έσκασε, γιατί ήταν εξωμήτριο και γέμισα αίμα και πήγα άρον αρον για λαπαροσκόπηση και αφαίρεση σάλπιγγας. Η πρώτη προσπάθεια..ένας μήνας εφιαλτικός. Έκλαψα, πένθησα και ξεκίνησα την επόμενη προσπάθεια πιο δυνατή. Τώρα ξέρω ποσο βυθισμένη είσαι στον πόνο σου.. και όσο και να μην το πιστεύεις, θα περάσει..θα έρθουν ξανά οι μέρες που θα ελπίζεις και κάποια στιγμή ο αγώνας σου θα έχει όμορφο τέλος. Να είσαι καλά ❤️ Ειμαστε εδώ για ότι χρειαστείς.

Η ιστορια σου ειναι ακριβως ιδια με τη δικη μου. Ενας μηνας χοριακες, το εξωμητριο, η αιμορραγια, το χειρουργειο. Ασχημη πρωτη εμπειρια, ψυχρολουσια... Ελπιζω η δικη σου ιστορια να ειχε happy end. Σε μενα ειχε στην 3η προσπαθεια. Εσυ?

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Έχω άλλα 3, όχι άριστης ποιότητας όμως. Τα 2 άριστα που είχαμε τα βάλαμε τώρα. 

Είναι πολύ δύσκολο αυτό που πέρασες και είναι πολύ λογικό να αισθάνεσαι έτσι.

Καμία φορά αναρωτιέμαι τι είναι πιο δύσκολο..Αυτό που πέρασες εσύ ή τα 9 μηδενικα τα δικά μου ..η έλλειψη ελπίδας.

Εσύ οσο και να σου φαίνεται τώρα βουνό ,θα σκέφτεσαι ότι η μήτρα σου λειτούργησε. Είναι σίγουρο ότι θα κάνεις μωρό.

Το δικό μου θαύμα ήτανε στα τελευταία έμβρυα που ήτανε τα πιο μέτρια..Δεν έχει καμία σημασία γιατί γενικα τα έμβρυα από δωρεά είναι καλα έμβρυα..Μην το σκέφτεσαι καθόλου αυτό .

Καλή συνεχεια

 

 

  • Μου αρέσει 4
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kοριτσακι μου σε νιωθουμε ολες εδω μεσα, εχουμε περασει παρομοιες απωλειες. Πρεπει να βιωσεις το  πενθος, ο χρονος ειναι γιατρος σ αυτες τις περιπτωσεις. Ειμαι σιγουρη οτι συντομα το ονειρο σου θα γινει πραγματικοτητα γιατι το θελεις πολυ. Και μπορεις...

Η ιστορια σου ειναι ακριβως ιδια με τη δικη μου. Ενας μηνας χοριακες, το εξωμητριο, η αιμορραγια, το χειρουργειο. Ασχημη πρωτη εμπειρια, ψυχρολουσια... Ελπιζω η δικη σου ιστορια να ειχε happy end. Σε μενα ειχε στην 3η προσπαθεια. Εσυ?

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! Πολύ χαίρομαι να ακούω ιστορίες με όμορφο τέλος! Ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή θα είμαι κι εγώ στην πλευρά που θα τις λεω, γιατί δυστυχώς δεν τα εχω καταφέρει ακόμα. Εχω κάνει 4 ετ. Εκτός από το εξωμήτριο είχα και παλινδρομη και βιοχημική και μηδενική. Χαμός! Όλες έγιναν με δικό μου γενετικό υλικό και τώρα πια είμαι σε αναμονή για δότρια. Ελπίζω κι εύχομαι να τα καταφέρω κάποια στιγμή..

  • Ευχαριστώ 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια.

Δυστυχώς, τα νέα μου είναι δυσάρεστα, η κύηση παλινδρόμησε. 
Προσπαθώ ακόμα να το χωνέψω, μερικές φορές νομίζω ότι ίσως ήταν καλύτερα να πάρω μια αρνητική χοριακή, παρά να ζήσω αυτόν τον εφιάλτη. Ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός, ότι συμβαίνει συχνά, ότι είναι θετικό που συνέλαβα, αλλά πραγματικά δε με παρηγόρησε. Δεν υπήρξε καν έμβρυο  ώστε να το στείλουμε για εξετάσεις και να δούμε αν είχε πρόβλημα.

Συαματάω τα φάρμακα και όταν αδιαθετήσω, μου έδωσε κάτι χάπια να πάρω για να κάνει συσπάσεις η μήτρα και να καθαρίσει. Λογικά δε θα χρειαστώ απόξεση.

Νόμιζα ότι είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου, αλλά μάλλον δε μπορεί κανείς να προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο. Αναρωτιέμαι πώς γίνεται να κλαίω και να πενθώ κάτι που δεν υπήρξε καν. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματική, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, η πρώτη αποβολή. Δε μπορώ να φανταστώ καν πώς είναι τα το έχει ζήσει όλο αυτό κάποιος τρεις και τέσσερις φορές όπως μερικές εδώ. Σας θαυμάζω.

Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα κομμάτια μου και να σταθώ στα πόδια μου. Σας ευχαριστώ από καρδιάς για όλα. Να είστε καλά και να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω! Πριν από λίγα χρόνια έχασα στον 3 περίπου μήνα τα δίδυμα που είχα πιάσει με φυσιολογικό τρόπο! 
πενθησε όσο εσυ νιώθεις ότι πρέπει να το κανεις! Μην απελπίζεσαι θα ξανά σηκωθείς και θα είσαι πιο δυνατή μετά! Και όταν εσυ νιώσεις έτοιμη να ξαναπροσπαθήσεις! Να μην το βάλεις κάτω! Είμαστε δυνατές πολύ περισσότερο από ότι νομίζουμε!!! Καλή δύναμη! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γειά σας.....χρειάζομαι τα φώτα σας σας παρακαλώ γιατί είναι η πρώτη φορά που πάμε με δοτρια και πραγματικά δε ξέρω τι να περιμένω....όσες έχετε ήδη εμπειρία....ποια μέρα του κύκλου έγινε η ωοληψία στη δοτρια???σας ενημέρωναν η απλά σας πήραν μια μερα και σας είπαν έγινε η ωοληψία???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *Vasoula είπε:

κοριτσια μου γειά σας.....χρειάζομαι τα φώτα σας σας παρακαλώ γιατί είναι η πρώτη φορά που πάμε με δοτρια και πραγματικά δε ξέρω τι να περιμένω....όσες έχετε ήδη εμπειρία....ποια μέρα του κύκλου έγινε η ωοληψία στη δοτρια???σας ενημέρωναν η απλά σας πήραν μια μερα και σας είπαν έγινε η ωοληψία???

Εγώ ήξερα εξαρχής ότι δεν θα τα βάλω στον ίδιο κύκλο με τη δοτρια οπότε δεν είχε σημασία σε ποια μέρα θα κάνει ωοληψια. Ρώτησε καλύτερα τον γιατρό σου τι πλάνο έχει για να ξέρεις και να μην αγχώνεσαι. Αν έχει σκοπό να τα κάνει κατάψυξη και να τα βάλετε σε επόμενο κύκλο θα είσαι πιο ήσυχη. Καλή επιτυχία!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Εγώ ήξερα εξαρχής ότι δεν θα τα βάλω στον ίδιο κύκλο με τη δοτρια οπότε δεν είχε σημασία σε ποια μέρα θα κάνει ωοληψια. Ρώτησε καλύτερα τον γιατρό σου τι πλάνο έχει για να ξέρεις και να μην αγχώνεσαι. Αν έχει σκοπό να τα κάνει κατάψυξη και να τα βάλετε σε επόμενο κύκλο θα είσαι πιο ήσυχη. Καλή επιτυχία!!!!

σε ευχαριστώ για την απάντηση σου....σε αυτό το κυκλο θα τα βάλουμε...εχω ξεκινήσει ήδη προετοιμασία...απλα δεν εχω την ενημέρωση π νόμιζα θα εχω και κάπως αγχώνομαι με όλη τη διαδικασία...για αυτο ήθελα δικές σας εμπειρίες....μήπως είναι έτσι η γραμμή γενικά στη δωρεα...

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

κοριτσια μου γειά σας.....χρειάζομαι τα φώτα σας σας παρακαλώ γιατί είναι η πρώτη φορά που πάμε με δοτρια και πραγματικά δε ξέρω τι να περιμένω....όσες έχετε ήδη εμπειρία....ποια μέρα του κύκλου έγινε η ωοληψία στη δοτρια???σας ενημέρωναν η απλά σας πήραν μια μερα και σας είπαν έγινε η ωοληψία???

Καλημέρα κορίτσι μου. Και εγώ πρώτη φορά με δότρια είμαι. Εμένα την δυο μέρες πριν την ημερομηνία της ωοληψιας της δότριας με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός και μου είπε ότι θα γίνει την τάδε ημέρα και πήγα με τον σύζυγο εκείνη την ημέρα για να δώσει το σπερμα. Έγινε η γονιμοποίηση την ίδια ημέρα και με ενημέρωνε κάθε μέρα πως πάνε τα εμβρυα. Άρχισα και εγώ προετοιμασία για το ενδομήτριο και 15 ημέρες μετά καραμέλες την εμβρυομεταφορα. Τώρα περιμένω να έρθει η ημέρα της χοριακης μου! 
καλη επιτυχία και μην αγχώνεσαι Τίνα είσαι ήρεμη είναι ο καλύτερος σύμβουλος. 
 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

σε ευχαριστώ για την απάντηση σου....σε αυτό το κυκλο θα τα βάλουμε...εχω ξεκινήσει ήδη προετοιμασία...απλα δεν εχω την ενημέρωση π νόμιζα θα εχω και κάπως αγχώνομαι με όλη τη διαδικασία...για αυτο ήθελα δικές σας εμπειρίες....μήπως είναι έτσι η γραμμή γενικά στη δωρεα...

Θα σου πρότεινα λοιπόν να γίνεσαι λίγο ``ενοχλητική``αν βλέπεις ότι δεν έχεις επαρκή ενημέρωση γιατί μερικές φορές δεν καταλαβαίνουν ότι έχουν υποχρέωση να μας ενημερώνουν. Εγώ από όσο θυμάμαι είχα ενημέρωση στην έναρξη της διέγερσης της δοτριας, μετά ξανά από λίγες μέρες ότι πάει καλά και μάλιστα μου είχαν πει κ πότε είναι ο επόμενος υπέρηχος της και η πιθανή ωοληψια γιατί άλλωστε ήθελα να το ξέρω για τον σύζυγό, να κανονίσει με την δουλειά. Πίεζε τους λίγο για να είσαι ήρεμη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Perdikoula είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Και εγώ πρώτη φορά με δότρια είμαι. Εμένα την δυο μέρες πριν την ημερομηνία της ωοληψιας της δότριας με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός και μου είπε ότι θα γίνει την τάδε ημέρα και πήγα με τον σύζυγο εκείνη την ημέρα για να δώσει το σπερμα. Έγινε η γονιμοποίηση την ίδια ημέρα και με ενημέρωνε κάθε μέρα πως πάνε τα εμβρυα. Άρχισα και εγώ προετοιμασία για το ενδομήτριο και 15 ημέρες μετά καραμέλες την εμβρυομεταφορα. Τώρα περιμένω να έρθει η ημέρα της χοριακης μου! 
καλη επιτυχία και μην αγχώνεσαι Τίνα είσαι ήρεμη είναι ο καλύτερος σύμβουλος. 
 

 

1 hour ago, lizard12 είπε:

Θα σου πρότεινα λοιπόν να γίνεσαι λίγο ``ενοχλητική``αν βλέπεις ότι δεν έχεις επαρκή ενημέρωση γιατί μερικές φορές δεν καταλαβαίνουν ότι έχουν υποχρέωση να μας ενημερώνουν. Εγώ από όσο θυμάμαι είχα ενημέρωση στην έναρξη της διέγερσης της δοτριας, μετά ξανά από λίγες μέρες ότι πάει καλά και μάλιστα μου είχαν πει κ πότε είναι ο επόμενος υπέρηχος της και η πιθανή ωοληψια γιατί άλλωστε ήθελα να το ξέρω για τον σύζυγό, να κανονίσει με την δουλειά. Πίεζε τους λίγο για να είσαι ήρεμη. 

καλημέρα σας!!!ευχαριστώ βρε κορίτσια μου....και μήπως θυμάστε ποια μέρα του κύκλου της δοτριας έγινε η ωοληψία της???ξέρω πως κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..αλλα μου είπαν πως θα πάει μάλλον Τετάρτη....που αν ξεκινήσαμε μαζί είναι 16η με 17η μέρα του κύκλου....κ μ φάνηκε λίγο αργά....ισως βέβαια είμαι υπερβολική απλά...

2 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Και εγώ πρώτη φορά με δότρια είμαι. Εμένα την δυο μέρες πριν την ημερομηνία της ωοληψιας της δότριας με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός και μου είπε ότι θα γίνει την τάδε ημέρα και πήγα με τον σύζυγο εκείνη την ημέρα για να δώσει το σπερμα. Έγινε η γονιμοποίηση την ίδια ημέρα και με ενημέρωνε κάθε μέρα πως πάνε τα εμβρυα. Άρχισα και εγώ προετοιμασία για το ενδομήτριο και 15 ημέρες μετά καραμέλες την εμβρυομεταφορα. Τώρα περιμένω να έρθει η ημέρα της χοριακης μου! 
καλη επιτυχία και μην αγχώνεσαι Τίνα είσαι ήρεμη είναι ο καλύτερος σύμβουλος. 
 

εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη και μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!να πάνε όλα καλά!!!πότε είναι η χοριακη σου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2023 at 11:37 ΠΜ, *Vasoula είπε:

 

καλημέρα σας!!!ευχαριστώ βρε κορίτσια μου....και μήπως θυμάστε ποια μέρα του κύκλου της δοτριας έγινε η ωοληψία της???ξέρω πως κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..αλλα μου είπαν πως θα πάει μάλλον Τετάρτη....που αν ξεκινήσαμε μαζί είναι 16η με 17η μέρα του κύκλου....κ μ φάνηκε λίγο αργά....ισως βέβαια είμαι υπερβολική απλά...

εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη και μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!να πάνε όλα καλά!!!πότε είναι η χοριακη σου?

Σε ευχαριστω πολύ @vasoulaτην Πέμπτη πάω για χοριακη!!! Ελπίζω να είναι θετική και μεγάλη!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2023 at 1:00 ΜΜ, gigi 72 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου.. Γερή και καλότυχη να είναι στην ζωή της. 

Σ' ευχαριστω πολυ!♥️

On 21/3/2023 at 1:05 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Να σου ζήσει το αστερακιιιι σου.. Γερή τυχερή και ευτυχισμένη να είναι πάντα.

Ευχαριστω παρα πολυ! Με το κσλο ολα τα κοριτσια που προσπαθουν να τα καταφερουν. Σας στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη

 

On 21/3/2023 at 1:45 ΜΜ, Nina_1979 είπε:

Να σου ζήσει! 😍

Ευχαριστω!

 

On 21/3/2023 at 2:45 ΜΜ, Chara79 είπε:

Να σας ζήσει!!! ❤️❤️❤️

Μην τη λυπάσαι τη μπεμπεδόσκονη! Στείλε όση μπορείς να μας λούσει όλες! 🎉🎉🎉

Στελνω στελνω!! ΕυχαριστουμεΑ

 

On 21/3/2023 at 3:06 ΜΜ, Angie81 είπε:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Γερό και καλοτυχο να ειναι το μωρακι σας! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ευχαριστουμε παρα πολυ!!!

 

On 21/3/2023 at 3:27 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσι μου!!!! Να σας ζησει η μπουμπουκα σας!!! Κι εσυ να εισαι σιδερενια!!! Ποτε περναει ο καιρος βρε κοριτσια!! Η δοτρια που αργησε να βρεθει,η εγκυμοσυνη..και τωρα κρατας το μωρακι σου αγκαλια!!! Τα καλυτερα για την οικογενεια σου ευχομαι!! ❤

Ευχαριστω νεραιδα μας! Πραγματικα περασε πολυ γρηγορα! Χαλαλι της της δοτριας που αργησε σαχαχαχα! Εσεις πως ειστε; 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2023 at 12:28 ΠΜ, Chara79 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! Πολύ χαίρομαι να ακούω ιστορίες με όμορφο τέλος! Ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή θα είμαι κι εγώ στην πλευρά που θα τις λεω, γιατί δυστυχώς δεν τα εχω καταφέρει ακόμα. Εχω κάνει 4 ετ. Εκτός από το εξωμήτριο είχα και παλινδρομη και βιοχημική και μηδενική. Χαμός! Όλες έγιναν με δικό μου γενετικό υλικό και τώρα πια είμαι σε αναμονή για δότρια. Ελπίζω κι εύχομαι να τα καταφέρω κάποια στιγμή..

Tωρα θα πας για ετ με αλλες προυποθεσεις , πιο ευνοικες. Πιστευω με δωρεα ωαριων θα εχεις αριστα αποτελεσματα. Ευχομαι συντομα μ ενα μωρακι αγκαλια και αφηνουμε ολα τα ασχημα πισω!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...