Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Mariaro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Όσον αφορα τα δυο έμβρυα που έχω από την δότρια μου είπε να μην το φοβάμαι δεν είναι όλα «άρρωστα» και ότι έτυχε αλλά συμβαίνει ένα ποσοστό 10% ακόμα και με δότρια να έχουν πρόβλημα. Τώρα για τους φυσικούς κύκλους δεν το έχω αναφέρει ακόμα γιατί δεν είμαι σίγουρη ούτε γιαυτο λόγω αναμονής. Το καλό ειναι όταν του είπα να πάω με άλλη δότρια ηταβ κατηγορηματικός και είπε αμέσως όχι θέλω να πω ότι δεν με βλέπει σαν πορτοφόλι και ειναι ένας πολύ αξιόλογος επιστήμονας. 

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ γιαυτο δεν πήγα με δικά μπυ ωάρια και λόγω χαμηλής αμη και λόγω ηλικίας για να μην ταλαιπωρηθώ και κυρίως για να μην χάσω το μωρό επειδή ήξερα ότι δεν θα εχω ποιοτικά ωάρια άρα και έμβρυα. Ελα όμως αυτο που φοβόμουν έγινε και με δότρια. Ρώτησα τον γιατρό μου γιατί δεν κάνουν προεμφυτευτικο έλεγχο και στις δότριες και η απάντηση ήταν ειναι νεαρής ηλικίας και ειναι μόνο το 10% των περιπτώσεων και έπεσα σε αυτο το ποσοστό εγώ η τυχερή. Ηθελα να κάνω και σε αυτά τα δυο που εχω αλλά μου είπε υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χαθούν αν το κάνω όποτε η πάω με αυτά και ρισκάρω η πάω με άλλη δότρια που δεν θέλει ο γιατρος γιατί λέει δεν ειναι ολα τα έμβρυα το ίδιο αλλά ειναι από τον ίδιο κύκλο τεσπα η πάω με δικά μου περιμένω να μαζέψω και αν γίνουν μετά βλαστοκυστες ολα αυτά τα ερωτήματα ακόμα τα επεξεργάζομαι και προσπαθώ να βρω λύση. 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την συμβουλή σου. Η δότρια είναι 24 και έχει και παιδάκι από ότι μου είχε πει ο γιατρος μου. Έχω ακόμα χρόνο να σκεφτώ τι θα κάνω γιατί δεν είμαι έτοιμη τώρα και δεν θέλω να πάρω καμία βιαστική απόφαση θέλω να περάσει το καλοκαίρι να ηρεμήσω να κάνω τις διακοπές μου και από φθινόπωρο θα το κάνω. Βέβαια ο γιατρος μου θα μου κανει πρώτα υστεροσκοπηση και NGS επειδή έγινε απόξεση και θέλει να είναι σίγουρος ότι όλα είναι εντάξει. Πρώτα ο θεός να πάνε όλα καλά και ελπίζω σύντομα να κρατάω το μωράκι μου αγκαλιά και φυσικά όλες μας να έχουμε αυτό που επιθυμούμε τόσο πολύ. 

@Nina_1979 αχ ποσό σε καταλαβαίνω και γώ έλεγα μακάρι να ήταν αρνητική η χοριακη παρά αυτό που έζησα και άκουσα και καρδιά αυτό με τσάκισε πιο πολύ από όλα. Εμένα όλα έγιναν τόσο μα τόσο γρήγορα έμαθα στις 5 μέρες από την εμβρυομεταφορα ότι ήμουν έγκυος το είχα καταλάβει έκανα τεστ σπίτι μετά η χοριακη μετά όλα τέλεια είδαμε σάκο κλπ και ξαφνικά το τίποτα ένα κενό και μεταφορικά και κυριολεκτικά και κάθε μέρα ρωτάω τον εαυτό μου και τον θεό γιατί τι λάθος πήγε τι έκανα λάθος εγω. Μήπως εγώ φταίω μήπως μήπως μήπως ελπίζω καμία γυναίκα να μην βιώσει αυτό το αίσθημα και αυτήν την απώλεια για μένα ήταν ένας θάνατος όσο ακραίο και να ακούγεται έτσι το ένιωσα έτσι το βιώνω και πενθο κάθε μέρα. Θα μου πείτε υπάρχουν και χειρότερο όπως μου λένε αλλά για μένα αυτό είναι τώρα το χειρότερο.

δε θα σου πει καμία εδώ μέσα πως υπάρχουν και χειρότερα....απλα δυστηχως είμαστε πολλές που μπορούμε να καταλάβουμε ακριβώς τι εννοείς.....θα σου πω όμως πως κάποια στιγμή στο υπόσχομαι δε θα πονάς τόσο όσο πονάς τώρα.....και ας μη το ξεπερνάς ποτέ αυτό....ειναι πολυ νωπό ακόμα και εχείς δικαίωμα να νοιώθεις όσο χάλια θέλεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

 💗Αγαπητά μέλη 💗

To άρθρο με τις απαντήσεις σας στα ερωτήματα που σας κάναμε, βρίσκεται εδώ :

https://parents.org.gr/2023/03/29/giname-miteres-me-dorea-oarion/

Ελπίζουμε να σας αρέσει η παρουσίαση του θέματος. Θα χαρούμε να λάβουμε νέα σας ή προτάσεις σας. 

Στην περίπτωση που δούμε περισσότερες συμμετοχές στο ερωτηματολόγιο, στο μέλλον, θα τις προσθέσουμε  σε αυτό ή και σε άλλο άρθρο. 

Δημιουργήσαμε επίσης και αυτό το άρθρο για γενικές πληροφορίες https://parents.org.gr/2023/03/28/exosomatiki-me-dorea-oarion/

Αν πιστεύετε οτι κάτι λείπει ή κάτι θα έπρεπε να αναφέρεται επίσης εκεί, μας το στέλνετε και μέσω πμ! 

Ευχαριστούμε θερμά! 


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2023 at 4:17 ΜΜ, lizard12 είπε:

Σε ευχαριστώ αλλά ακόμη περιμένω δεν είμαι πολύ αισιόδοξη. Έχω φόβο. Ναι είμαι εδω από 2018!!!! Αλλά πρώτα φορά με δοτρια!

Ολα να πανε καλά, που θα πανε δηλαδή. Εύχομαι κάποια στιγμή να το απολαύσεις 

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2023 at 4:17 ΜΜ, lizard12 είπε:

Σε ευχαριστώ αλλά ακόμη περιμένω δεν είμαι πολύ αισιόδοξη. Έχω φόβο. Ναι είμαι εδω από 2018!!!! Αλλά πρώτα φορά με δοτρια!

Aυτη τη φορα ομως θα ειναι αλλιως. Πιστεψε το!!!!

19 ώρες πρίν, Ζενια21 είπε:

Καλησπερα σε όλες εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν παίζει ρόλο αν είναι από τράπεζα ωαριων ελληνική ή ξένη κ επίσης αν έχετε με την πρώτη φοράεπιτυχια

Καλημερα! Συχνα πετυχαινεις με την πρωτη. Οχι ομς παντα. Εγω εκανα μωρο με την τριτη προσπαθεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/3/2023 at 1:05 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Να σου ζήσει το αστερακιιιι σου.. Γερή τυχερή και ευτυχισμένη να είναι πάντα.

Ευχαριστω παρα πολυ♥️

 

On 21/3/2023 at 2:45 ΜΜ, Chara79 είπε:

Να σας ζήσει!!! ❤️❤️❤️

Μην τη λυπάσαι τη μπεμπεδόσκονη! Στείλε όση μπορείς να μας λούσει όλες! 🎉🎉🎉

Θα σας γεμισω για να πιασει καλα καλα! :)

On 21/3/2023 at 3:27 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσι μου!!!! Να σας ζησει η μπουμπουκα σας!!! Κι εσυ να εισαι σιδερενια!!! Ποτε περναει ο καιρος βρε κοριτσια!! Η δοτρια που αργησε να βρεθει,η εγκυμοσυνη..και τωρα κρατας το μωρακι σου αγκαλια!!! Τα καλυτερα για την οικογενεια σου ευχομαι!! ❤

Νεραιδα μας ευχαριστω πολυ! Οπως τα λες ειναι! Την κοιταω και λεω ποτε ηταν που περιμεναμε τη δοτρια απο το υπερπεραν, ποτε προσπαθουσε να γινει βλαστοκυστουλα και ποτε την πηρα στην αγκαλια μου! Περασε τοσο γτηγορα ο καιρος τελικα!

Εσεις τι κανετε; Τι λενε τα μπεμπεδακια σου; Ευχομαι να ειστε ολοι καλα♥️

On 21/3/2023 at 10:56 ΜΜ, chitaneta είπε:

Αγαπημενη! Γερο και καλοτυχο να ειναι το κοριτσακι σας!!!

Για ποτε περασε ο καιρος ε; Απολαυστε το οσο μπορειτε! καθε μερα που περνα θα ειναι διαφορετικη απο εδω και περα με την μπεμπουλα σας

Σε φιλω πολυ 

Τι ομορφα νεα! Διδυμακια! Σου ευχομαι μια ομορφη εγκυμοσυνη! Τι ωραια να εχει αδερφακια η μπεμπουλα!

φιλια πολλα

Ευχαριστω τοσο πολυ φιλεναδα! Ηρθα κ εγω στην παρεα σας σαν μανουλα πια! Το ομορφη αισθηση! Εσεις πως ειστε; Τι κανει το ζουζουνακι σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 11:07 ΠΜ, Villi είπε:

Να σας ζήσει Βιβη μου, γερή καλότυχη κι ευτυχισμένη η μπουμπούκα! Να είστε γέροι και να την καμαρώνετε! 

Ευχαριστουμε κοριτσακι μου!! Πες μου κ τα δικα σου νεα!

 

On 22/3/2023 at 10:29 ΜΜ, MaryH είπε:

Nα σου ζησουν τα διδυμακια σου! Γερά και καλοτυχα να είναι και να τα χαιρεσαι!!

Συγχαρητηρια, να σας ζησει η μπέμπα, γερη και καλότυχη ! Να ζησετε ομορφες στιγμες απο δω κι εμπρος!

 

Καλη επιτυχια! Εγω πετυχα με την τριτη φορα! Στο ευχομαι ολοψυχα!

Ευχαειστουμε παρα πολυ Μαιρη μου!

On 24/3/2023 at 9:01 ΠΜ, Marla@ είπε:

Καλή επιτυχία!!!

Τι ωραία νέα!!!Να σου ζήσει Βιβή!!!Να την χαίρεσαι και να την καμαρώνεις! Φιλιά πολλά!

Ευχαριστω κοριτσακι μου!! Φιλακια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Perdikoula είπε:

Εγώ πέτυχε με την πρώτη φορά με δότριας!

Κορίτσια έκανα χοριακη σήμερα 13η μέρα! 
η τιμή είναι 1588 !!!!!

μου φαίνεται σαν θαύμα!!!!

ευχομαι σε όλες να πάνε όλα υπέροχα και να έχετε όλες μεγάλες και όμορφες χοριακες!!!!!

Πολύ ευχάριστα νέα …μπράβο σου ευχομαι όλα να είναι όμορφα από εδώ κ πέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Εγώ πέτυχε με την πρώτη φορά με δότριας!

Κορίτσια έκανα χοριακη σήμερα 13η μέρα! 
η τιμή είναι 1588 !!!!!

μου φαίνεται σαν θαύμα!!!!

ευχομαι σε όλες να πάνε όλα υπέροχα και να έχετε όλες μεγάλες και όμορφες χοριακες!!!!!

Συγχαρητήρια, καλή μου!!!Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Ζενια21 είπε:

Πολύ ευχάριστα νέα …μπράβο σου ευχομαι όλα να είναι όμορφα από εδώ κ πέρα 

Σε ευχαριστω πολύ! 

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Συγχαρητήρια, καλή μου!!!Με το καλό!!!

Σε ευχαριστω πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Εγώ πέτυχε με την πρώτη φορά με δότριας!

Κορίτσια έκανα χοριακη σήμερα 13η μέρα! 
η τιμή είναι 1588 !!!!!

μου φαίνεται σαν θαύμα!!!!

ευχομαι σε όλες να πάνε όλα υπέροχα και να έχετε όλες μεγάλες και όμορφες χοριακες!!!!!

Συγχαρητηρια!!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Εγώ πέτυχε με την πρώτη φορά με δότριας!

Κορίτσια έκανα χοριακη σήμερα 13η μέρα! 
η τιμή είναι 1588 !!!!!

μου φαίνεται σαν θαύμα!!!!

ευχομαι σε όλες να πάνε όλα υπέροχα και να έχετε όλες μεγάλες και όμορφες χοριακες!!!!!

Συγχαρητηρια @Perdikoula μου,να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη  ευχομαι απο καρδιάς με τα μπεμπε σου 👼👼

Και γω την Τεταρτη ειχα θετικη χοριακη 622 και σημερα 1503.🤩🤩

Να πάνε όλα κατ ευχην ευχομαι για όλες μας γιατι δινουμε μεγαλο αγωνα για το ΘΑΥΜΑ🤱

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 4
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Εγώ πέτυχε με την πρώτη φορά με δότριας!

Κορίτσια έκανα χοριακη σήμερα 13η μέρα! 
η τιμή είναι 1588 !!!!!

μου φαίνεται σαν θαύμα!!!!

ευχομαι σε όλες να πάνε όλα υπέροχα και να έχετε όλες μεγάλες και όμορφες χοριακες!!!!!

Κοριτσι μου άπειρα συγχαρητήρια!! Σε ειχα στο μυαλό μου. Να πάνε ολα μα ολα καλά, μια τελεια εγκυμοσύνη!!🙏🏻🙏🏻

πρίν από 53 λεπτά , Lovebabies είπε:

Συγχαρητηρια @Perdikoula μου,να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη  ευχομαι απο καρδιάς με τα μπεμπε σου 👼👼

Και γω την Τεταρτη ειχα θετικη χοριακη 622 και σημερα 1503.🤩🤩

Να πάνε όλα κατ ευχην ευχομαι για όλες μας γιατι δινουμε μεγαλο αγωνα για το ΘΑΥΜΑ🤱

Συγχαρητήρια κοριτσι μου και σε εσένα! Να πάνε ολα πανέμορφα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angie81 είπε:

Κοριτσι μου άπειρα συγχαρητήρια!! Σε ειχα στο μυαλό μου. Να πάνε ολα μα ολα καλά, μια τελεια εγκυμοσύνη!!🙏🏻🙏🏻

Συγχαρητήρια κοριτσι μου και σε εσένα! Να πάνε ολα πανέμορφα!

Σ ευχαριστώ πολύ🙏πολύ @Angie81 κορίτσι μου,όλα τα καλά και σε σένα εύχομαι ❣️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...