Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 5/4/2023 at 2:51 ΜΜ, Chara79 είπε:

Κοριτσιαααααα πρέπει να το μοιραστώ αυτό!

Μολις μίλησα με τον γιατρό μου..βρέθηκε η δοτρια..ΒΡΕΘΗΚΕΕΕΕΕ 🎉 Είναι 22, έχει δικό της παιδάκι, είναι η πρώτη της δωρεά και σήμερα ολοκληρώθηκαν οι ιατρικές εξετάσεις. Ξεκινάει διέγερση τέλη Απριλίου με αρχές Μαΐου. Τώρα το μόνο μου άγχος είναι μήπως δεν παίρνει σωστά τα φάρμακα. Εύχομαι να είναι υπεύθυνη και να πάνε όλα καλά. Νιώθω πολύ περιεργα.. Μετά από 4 αποτυχημένες προσπάθειες, και μια παλινδρομη από φυσιολογική σύλληψη,  πρώτη φορά θα κάνω με δοτρια και τα συναισθήματα είναι τόσο περίεργα! Κυριαρχεί όμως η χαρά και ο ενθουσιασμός! Εχω και προβληματισμούς, που όμως έρχονται δεύτεροι! 
Σας φιλώ όλες και σας στέλνω τη θετική ενέργεια μου, που σήμερα τουλάχιστον και μετά από πολύ καιρό,  είναι μπόλικη!!!

Χαίρομαι πολύ για εσένα! Μην έχεις καμία αρνητική σκέψη! Να σκέφτεσαι μόνο ότι όλα θα πάνε τέλεια! Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! 
και εγώ έτσι χαιρόμουν όταν με πήρε ο γιατρός! 

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! 
θα ήθελα τα φώτα σας αν βέβαια κάποια από σας έχει βρεθεί στη θέση μου! 
οπως σας είχα πει είχα κάνει την πρώτη μου χοριακη και είχε βγει θετική με πολύ καλό νούμερο! 
4 μέρες μετά έκανα επαναληπτική και είχε αυξηθεί παρα πολύ! 12881!!!!

ο γιατρός μου είπε ότι ήταν μια χαρά και ότι μάλλον πιάσανε και τα δυο εμβρυακια και έχω δίδυμα! 
χαρα εγώ δεν περιγράφεται! 
παω σήμερα για υπέρηχο τα βρίσκει όλα μια χαρά αλλά δεν έχω δίδυμα αλλά τρίδυμα!!!!! Ναι ναι τρίδυμα! Το ένα από τα δυο εμβρυα διαιρεθηκε!!!

εχω σοκαριστεί! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Από τη μια χαίρομαι από την άλλη φοβάμαι! 
εχει συμβεί κάτι ανάλογο ποτε σε κάποια από εσάς; Και αν ναι πως πήγε; Τι αντιμετωπίσατε; 
θελω να ηρεμήσω και δεν ξέρω πως!!!

φοβαμαι αν θα τα καταφέρει ο οργανισμός μου!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχή 3
  • Δύναμη! 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 44 λεπτά , Perdikoula είπε:

Χαίρομαι πολύ για εσένα! Μην έχεις καμία αρνητική σκέψη! Να σκέφτεσαι μόνο ότι όλα θα πάνε τέλεια! Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! 
και εγώ έτσι χαιρόμουν όταν με πήρε ο γιατρός! 

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! 
θα ήθελα τα φώτα σας αν βέβαια κάποια από σας έχει βρεθεί στη θέση μου! 
οπως σας είχα πει είχα κάνει την πρώτη μου χοριακη και είχε βγει θετική με πολύ καλό νούμερο! 
4 μέρες μετά έκανα επαναληπτική και είχε αυξηθεί παρα πολύ! 12881!!!!

ο γιατρός μου είπε ότι ήταν μια χαρά και ότι μάλλον πιάσανε και τα δυο εμβρυακια και έχω δίδυμα! 
χαρα εγώ δεν περιγράφεται! 
παω σήμερα για υπέρηχο τα βρίσκει όλα μια χαρά αλλά δεν έχω δίδυμα αλλά τρίδυμα!!!!! Ναι ναι τρίδυμα! Το ένα από τα δυο εμβρυα διαιρεθηκε!!!

εχω σοκαριστεί! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Από τη μια χαίρομαι από την άλλη φοβάμαι! 
εχει συμβεί κάτι ανάλογο ποτε σε κάποια από εσάς; Και αν ναι πως πήγε; Τι αντιμετωπίσατε; 
θελω να ηρεμήσω και δεν ξέρω πως!!!

φοβαμαι αν θα τα καταφέρει ο οργανισμός μου!!!

Πλακα κάνεις!!!!!κορίτσι μου αυτό είναι υπέροχο....σίγουρα τρομακτικό αλλά υπέροχο!!!!δεν έχω εμπειρία αλλα σου ευχομαι να πάνε όλα καλά και να φέρεις στο κοσμο τα τριδυμακια σου υγιέστατα και δυνατά...ο γιατρος σου τι σου είπε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , *Vasoula είπε:

Πλακα κάνεις!!!!!κορίτσι μου αυτό είναι υπέροχο....σίγουρα τρομακτικό αλλά υπέροχο!!!!δεν έχω εμπειρία αλλα σου ευχομαι να πάνε όλα καλά και να φέρεις στο κοσμο τα τριδυμακια σου υγιέστατα και δυνατά...ο γιατρος σου τι σου είπε???

Σε ευχαριστω παρα πολύ! Δεν ξέρω γιατί έχω τρομοκρατηθεί τόσο! Ίσως είναι το πρώτο σοκ και όλες αυτές οι ιστορίας που έχω διαβάσει για τις δυσκολίες στα τρίδυμα! Ο γιατρός μου είπε ότι θα είμαστε προσεκτικοί και θα βλέπουμε πως θα πηγαίνει και ανάλογα θα πράττουμε! 
γενικα είναι συγκρατημένος! 
μια έχουν δει πολλά τα μάτια του φαντάζομαι ίσως για αυτό! 
φανταζομαι ότι μόλις μου περάσει το σοκ θα ηρεμήσω και εγώ! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Χαίρομαι πολύ για εσένα! Μην έχεις καμία αρνητική σκέψη! Να σκέφτεσαι μόνο ότι όλα θα πάνε τέλεια! Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! 
και εγώ έτσι χαιρόμουν όταν με πήρε ο γιατρός! 

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! 
θα ήθελα τα φώτα σας αν βέβαια κάποια από σας έχει βρεθεί στη θέση μου! 
οπως σας είχα πει είχα κάνει την πρώτη μου χοριακη και είχε βγει θετική με πολύ καλό νούμερο! 
4 μέρες μετά έκανα επαναληπτική και είχε αυξηθεί παρα πολύ! 12881!!!!

ο γιατρός μου είπε ότι ήταν μια χαρά και ότι μάλλον πιάσανε και τα δυο εμβρυακια και έχω δίδυμα! 
χαρα εγώ δεν περιγράφεται! 
παω σήμερα για υπέρηχο τα βρίσκει όλα μια χαρά αλλά δεν έχω δίδυμα αλλά τρίδυμα!!!!! Ναι ναι τρίδυμα! Το ένα από τα δυο εμβρυα διαιρεθηκε!!!

εχω σοκαριστεί! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Από τη μια χαίρομαι από την άλλη φοβάμαι! 
εχει συμβεί κάτι ανάλογο ποτε σε κάποια από εσάς; Και αν ναι πως πήγε; Τι αντιμετωπίσατε; 
θελω να ηρεμήσω και δεν ξέρω πως!!!

φοβαμαι αν θα τα καταφέρει ο οργανισμός μου!!!

Καλημέρα!
Αν θυμάμαι καλά, αυτό είχε συνέβη πέρσι στη @Neli83, αλλά τελικά προχώρησαν μόνο τα δυο και έχει τώρα δυο μωράκια στην αγκαλιά της!
Με το καλό!! Ό,τι καλύτερο!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , marmaki είπε:

Καλημέρα!
Αν θυμάμαι καλά, αυτό είχε συνέβη πέρσι στη @Neli83, αλλά τελικά προχώρησαν μόνο τα δυο και έχει τώρα δυο μωράκια στην αγκαλιά της!
Με το καλό!! Ό,τι καλύτερο!!

Σε ευχαριστω πολύ! Έτσι κορίτσια να παίρνω κουράγιο να ηρεμήσω και να αρχίσω να σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά! 
δεν λεω ότι θέλω να προχωρήσουν τα δυο λεω απλά ότι θέλω να πάνε. Όλα καλά και τα μωρά να είναι υγιή! 

  • Ευχή 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο; 
οσες τα έχετε καταφέρει με δίδυμη και πάνω εγκυμοσύνη την 5 με 6 εβδομάδα τι μετρήσεις είχατε για τα εμβρυα σας; Γιατί τώρα δεν ξέρω αν είναι καλές αυτές που έχω. Ο γιατρός είπε όλα καλά βλέποντας και κάνοντας αλλά εγώ δεν κατάλαβα αν είναι φυσιολογικές για την ηλικία των εμβρύων! Έχω αγχωθεί μάλλον…

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Χαίρομαι πολύ για εσένα! Μην έχεις καμία αρνητική σκέψη! Να σκέφτεσαι μόνο ότι όλα θα πάνε τέλεια! Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! 
και εγώ έτσι χαιρόμουν όταν με πήρε ο γιατρός! 

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! 
θα ήθελα τα φώτα σας αν βέβαια κάποια από σας έχει βρεθεί στη θέση μου! 
οπως σας είχα πει είχα κάνει την πρώτη μου χοριακη και είχε βγει θετική με πολύ καλό νούμερο! 
4 μέρες μετά έκανα επαναληπτική και είχε αυξηθεί παρα πολύ! 12881!!!!

ο γιατρός μου είπε ότι ήταν μια χαρά και ότι μάλλον πιάσανε και τα δυο εμβρυακια και έχω δίδυμα! 
χαρα εγώ δεν περιγράφεται! 
παω σήμερα για υπέρηχο τα βρίσκει όλα μια χαρά αλλά δεν έχω δίδυμα αλλά τρίδυμα!!!!! Ναι ναι τρίδυμα! Το ένα από τα δυο εμβρυα διαιρεθηκε!!!

εχω σοκαριστεί! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Από τη μια χαίρομαι από την άλλη φοβάμαι! 
εχει συμβεί κάτι ανάλογο ποτε σε κάποια από εσάς; Και αν ναι πως πήγε; Τι αντιμετωπίσατε; 
θελω να ηρεμήσω και δεν ξέρω πως!!!

φοβαμαι αν θα τα καταφέρει ο οργανισμός μου!!!

Καλημερα κοριτσι μου!!! Εγω βρεθηκα στη θεση σου και ειχα φρικαρει....πηγα στον πρωτο υπερυχο και ειδα 2 σακους και μετα απο μια βδομαδα ειδα 3 σακους..και ακουσα 3 καρδουλες...να σου πω εγω θα σταματουσα το ενα μετα την αυχενικη..με πονο ψυχης βεβαια,αλλα ο θεος με λυπηθηκε και το ενα σταματησε μονο του..στην 9η εβδομαδα..μετα ολα πηγαν τελεια και τωρα τα διδυμακια μου ειναι 7 μηνων..αν θες να με ρωτησεις οτιδηποτε μην διστασεις..

  • Μου αρέσει 6

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Χαίρομαι πολύ για εσένα! Μην έχεις καμία αρνητική σκέψη! Να σκέφτεσαι μόνο ότι όλα θα πάνε τέλεια! Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! 
και εγώ έτσι χαιρόμουν όταν με πήρε ο γιατρός! 

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! 
θα ήθελα τα φώτα σας αν βέβαια κάποια από σας έχει βρεθεί στη θέση μου! 
οπως σας είχα πει είχα κάνει την πρώτη μου χοριακη και είχε βγει θετική με πολύ καλό νούμερο! 
4 μέρες μετά έκανα επαναληπτική και είχε αυξηθεί παρα πολύ! 12881!!!!

ο γιατρός μου είπε ότι ήταν μια χαρά και ότι μάλλον πιάσανε και τα δυο εμβρυακια και έχω δίδυμα! 
χαρα εγώ δεν περιγράφεται! 
παω σήμερα για υπέρηχο τα βρίσκει όλα μια χαρά αλλά δεν έχω δίδυμα αλλά τρίδυμα!!!!! Ναι ναι τρίδυμα! Το ένα από τα δυο εμβρυα διαιρεθηκε!!!

εχω σοκαριστεί! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Από τη μια χαίρομαι από την άλλη φοβάμαι! 
εχει συμβεί κάτι ανάλογο ποτε σε κάποια από εσάς; Και αν ναι πως πήγε; Τι αντιμετωπίσατε; 
θελω να ηρεμήσω και δεν ξέρω πως!!!

φοβαμαι αν θα τα καταφέρει ο οργανισμός μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!

Οσο για την περίπτωση σου..τι να πω; ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ❤️ Δείξε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και προσπάθησε να μην προτρέχεις. Ένα βήμα τη φορά.. Θα μου πεις «ωραία είναι να δίνεις συμβουλές όταν δεν ζεις το «πρόβλημα». Εγώ πνίγομαι σε μια κουταλιά νερό.. θεωρώ ότι είναι απόλυτα λογικο να φοβασαι  και να προβληματίζεσαι, όμως όπως είπαν και τα κοριτσια που το έχουν ζήσει, όλα παίρνουν το δρόμο τους..Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά, να μας ενημερώνεις! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Χαίρομαι πολύ για εσένα! Μην έχεις καμία αρνητική σκέψη! Να σκέφτεσαι μόνο ότι όλα θα πάνε τέλεια! Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! 
και εγώ έτσι χαιρόμουν όταν με πήρε ο γιατρός! 

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! 
θα ήθελα τα φώτα σας αν βέβαια κάποια από σας έχει βρεθεί στη θέση μου! 
οπως σας είχα πει είχα κάνει την πρώτη μου χοριακη και είχε βγει θετική με πολύ καλό νούμερο! 
4 μέρες μετά έκανα επαναληπτική και είχε αυξηθεί παρα πολύ! 12881!!!!

ο γιατρός μου είπε ότι ήταν μια χαρά και ότι μάλλον πιάσανε και τα δυο εμβρυακια και έχω δίδυμα! 
χαρα εγώ δεν περιγράφεται! 
παω σήμερα για υπέρηχο τα βρίσκει όλα μια χαρά αλλά δεν έχω δίδυμα αλλά τρίδυμα!!!!! Ναι ναι τρίδυμα! Το ένα από τα δυο εμβρυα διαιρεθηκε!!!

εχω σοκαριστεί! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Από τη μια χαίρομαι από την άλλη φοβάμαι! 
εχει συμβεί κάτι ανάλογο ποτε σε κάποια από εσάς; Και αν ναι πως πήγε; Τι αντιμετωπίσατε; 
θελω να ηρεμήσω και δεν ξέρω πως!!!

φοβαμαι αν θα τα καταφέρει ο οργανισμός μου!!!

Καλησπερα @Perdikoulaεχουμε σχεδον τις ιδιες χοριακές 11η ημερα 622 ,13η 1503 και σμρ 20η 22164.Διαβαζοντας την αναρτηση σου μπηκα και εγω σε  αναμεικτες σκεψεις να σου πω την αληθεια.Βεβαια θα παω μετα το Πασχα να ειμαστε καλα για υπερηχο που θα διανυω και την 7η εβδομαδα.Μια σκεφτομαι να πανε ολα καλα  και ας ειναι και 3δυμα μια φοβαμαι αν οντως αποδειχθει.Εγω νομιζω οτι πρεπει σ αυτες τις περιπτωσεις να ακολουθουμε πιστα τις οδηγιες του γιατρου μας γιατι και αυτος δεν νομιζω να ρισκαρει να βρεθουμε σε κινδυνο και εμείς και  τα μωρακια .Θετικές σκεψεις και ολα θα πανε καλά❣️👼❣️👼❣️👼

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Lovebabies είπε:

Καλησπερα @Perdikoulaεχουμε σχεδον τις ιδιες χοριακές 11η ημερα 622 ,13η 1503 και σμρ 20η 22164.Διαβαζοντας την αναρτηση σου μπηκα και εγω σε  αναμεικτες σκεψεις να σου πω την αληθεια.Βεβαια θα παω μετα το Πασχα να ειμαστε καλα για υπερηχο που θα διανυω και την 7η εβδομαδα.Μια σκεφτομαι να πανε ολα καλα  και ας ειναι και 3δυμα μια φοβαμαι αν οντως αποδειχθει.Εγω νομιζω οτι πρεπει σ αυτες τις περιπτωσεις να ακολουθουμε πιστα τις οδηγιες του γιατρου μας γιατι και αυτος δεν νομιζω να ρισκαρει να βρεθουμε σε κινδυνο και εμείς και  τα μωρακια .Θετικές σκεψεις και ολα θα πανε καλά❣️👼❣️👼❣️👼

Μπραβοοο και σε σένα συγχαρητηρια για τις χοριακες σου! Σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια! Θα περιμένω να μάθω τα νέα σου μετά το Πάσχα που θα πας για υπέρηχο! Θα ακούσεις και καρδούλες τότε! Και εγώ θα πάω μετά το Πάσχα ξανά για να ακούσουμε τις καρδούλες και να δούμε πως προχωράνε τα εμβρυακια μας!!!

19 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! Εγω βρεθηκα στη θεση σου και ειχα φρικαρει....πηγα στον πρωτο υπερυχο και ειδα 2 σακους και μετα απο μια βδομαδα ειδα 3 σακους..και ακουσα 3 καρδουλες...να σου πω εγω θα σταματουσα το ενα μετα την αυχενικη..με πονο ψυχης βεβαια,αλλα ο θεος με λυπηθηκε και το ενα σταματησε μονο του..στην 9η εβδομαδα..μετα ολα πηγαν τελεια και τωρα τα διδυμακια μου ειναι 7 μηνων..αν θες να με ρωτησεις οτιδηποτε μην διστασεις..

Σε ευχαριστω τόσο πολύ που μου απάντησες!!! Το έχεις περάσει και καταλαβαίνεις απόλυτα πως νιώθω! Δεν λεω ότι δεν καταλαβαίνουν τα αλλά κορίτσια μην παρεξηγηθώ αλλά αφού το έχεις περάσει έχεις ένα ποιντ παραπάνω!! Καταρχήν να χαίρεσαι να διδυμάκια αου να είναι πάντα καλά! 
και βέβαια θέλω να σε ρωτήσω! 
αυτο το εμβρυακι που σταμάτησε μόνο του απορροφήθηκε από τον οργανισμό η το έβγαλες με επέμβαση; 
επισης σου είχε πει ο γιατρός, στην περίπτωση που προχωρούσε αν θα το έβγαλες όπως σκεφτόσουν δεν θα υπήρχε κίνδυνος για τα αλλά δυο; Επειδή θα χρειαζόταν η επέμβαση για να αφαιρεθεί για αυτό. 
σε ευχαριστω και πάλι και ότι καλύτερο σου εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Perdikoula είπε:

Μπραβοοο και σε σένα συγχαρητηρια για τις χοριακες σου! Σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια! Θα περιμένω να μάθω τα νέα σου μετά το Πάσχα που θα πας για υπέρηχο! Θα ακούσεις και καρδούλες τότε! Και εγώ θα πάω μετά το Πάσχα ξανά για να ακούσουμε τις καρδούλες και να δούμε πως προχωράνε τα εμβρυακια μας!!!

Σε ευχαριστω τόσο πολύ που μου απάντησες!!! Το έχεις περάσει και καταλαβαίνεις απόλυτα πως νιώθω! Δεν λεω ότι δεν καταλαβαίνουν τα αλλά κορίτσια μην παρεξηγηθώ αλλά αφού το έχεις περάσει έχεις ένα ποιντ παραπάνω!! Καταρχήν να χαίρεσαι να διδυμάκια αου να είναι πάντα καλά! 
και βέβαια θέλω να σε ρωτήσω! 
αυτο το εμβρυακι που σταμάτησε μόνο του απορροφήθηκε από τον οργανισμό η το έβγαλες με επέμβαση; 
επισης σου είχε πει ο γιατρός, στην περίπτωση που προχωρούσε αν θα το έβγαλες όπως σκεφτόσουν δεν θα υπήρχε κίνδυνος για τα αλλά δυο; Επειδή θα χρειαζόταν η επέμβαση για να αφαιρεθεί για αυτό. 
σε ευχαριστω και πάλι και ότι καλύτερο σου εύχομαι! 

Καλημερα!! Θα σου απαντησω με πμ μολις κοιμηθουν τα μωρα!

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2023 at 6:00 ΜΜ, Lovebabies είπε:

@Villiκοριτσι μου σ ευχαριστώ πολυ πολυ🙏❣️🙏❣️να χαιρεσαι και συ το μπεμπαρο σου να τον καμαρωνετε παντα…..φανταζομαι πως θα ειναι καθε δευτερολεπτο μ αυτα τα πλασματα -θαυματα που ερχονται στη ζωη καθε μανουλας-μπαμπουλη…………ανυπομονώ κ γω 👼👼

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου και ταυτοχρονα θαυμαζω την τολμη και δυναμη σου…..Εισαι πολυ θαρραλέα   και μαχητρια πραγματικη μη το βαζεις κατω κοριτσι μου,αν και πιστευω ακομα και σε μια εγκυμοσυνη προερχει παντα η μητέρα…..Συζητησε το παρε και αλλες γνωμες (με γνωμονα  παντα την δικη σου υγεια ,νομιζω αυτο θελει και ο ανθρωπος σου)και παρε τις αποφασεις σου ……..

Ουτε κ γω πετυχα με την πρωτη δοτρια (εκανα με την ιδια 2 προσπαθειες, 1η εμβρυομεταφορά με 2 εμβρυακια 3 ημερων αριστα κατα τα λεγομενα του κέντρου,πηρα  χοριακη που εφτασε 35.000 5η εβδομαδα  με αδειο σακο,στα πατωματα επεσα,2η εμβρυομεταφορά με βλαστοκυστη 0 χωριακη)

Να σου αναφερω οτι υπηρχαν και αλλες προσπαθειες πριν,σπερματεχυση ,εμβρυομεταφορες αλλοτε  με τα δικα μου ωάρια ,με πολλες ωοληψιες (μαζευα και με φυσικο κυκλο το κανα κ αυτο)ολα τα κανα ,ουτε και για μενα ηταν ευκολο καθε φορα να πεφτω και να προσπαθω να σηκωθω ……..καθε φορα απογοητευομουν και ελεγα τελος μεχρι εδω δεν αντεχω αλλο και ομως…συνεχισα….. 

Και πετυχα με  την 3η  προσπαθεια εγκυμοσυνη που μεχρι στιγμης πανε ολα καλα ,οι αγωνιες ομως @Angie81 μου γλυκια ποτε δεν τελειωνουν μεχρι να το παρεις αγκαλια σου.Καθε μερα και καθε ωρα που περναει οι σκεψεις και τα συναισθηματα ειναι αναμικτα οσο και να θελω να διατηρω την ψυχολογια μου ακμαία  

Σε ευχαριστώ παρααα πολυ κοριτσι μου, για τα λόγια δύναμης! Εννοείται οτι πάνω απ’ολα ειναι η υγεία μου και σίγουρα αν μπούμε σε ακόμα μια προσπάθεια (που θα ειναι και η τελευταία, αφού δεν έχουμε άλλες βλαστοκυστες) θα εχω κάνει όλους τους απαραίτητους ελέγχους πρώτα. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, ΟΛΑ να πάνε καλά και σύντομα να έχεις το μωρακι σου στην αγκαλιά σου!! Να ξέρετε πήρα αρκετό θάρρος και δύναμη αυτές τις ημέρες! Σας ευχαριστώ όλες!!❤️❤️

Μπορω να κάνω και μια άσχετη ή και σχετική ερώτηση..μου είχε πει κλασσικά π γιατρος οτι θα αδιαθετήσω και μόλις τελειώσει να πάω να με δει. Από το προηγούμενο Σάββατο (01/04) που αδιαθέτησα με απίστευτη ροη, ακόμα και χθες ειχα κάτι καφέ και ροζ. Ειναι λογικό κορίτσια μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Από σήμερα είμαι κλινήρης. Εχθές ένιωσα δυνατούς πόνους και μετά αίμα κόκκινο και αρκετουτσικο! 
ο γιατρός μου έκοψε τη vasclor και στη θέση της μου έδωσε Utrogestan. Ευτυχώς σήμερα δεν έχω δει αίμα και ελπίζω να μην ξαναδώ! Μου είπε ότι μάλλον είναι κάποια μικρη αποκόλληση. Μακάρι να είναι καλά τα μωρά μου και να μην έπαθε τίποτα κάποιο! 
οποια έχει ανάλογη εμπειρία αν θέλει μου γράφει να πάρω και εγώ θάρρος!!!

φιλια σε όλες! 

  • Ευχή 7
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Καλημέρα σε όλες! Από σήμερα είμαι κλινήρης. Εχθές ένιωσα δυνατούς πόνους και μετά αίμα κόκκινο και αρκετουτσικο! 
ο γιατρός μου έκοψε τη vasclor και στη θέση της μου έδωσε Utrogestan. Ευτυχώς σήμερα δεν έχω δει αίμα και ελπίζω να μην ξαναδώ! Μου είπε ότι μάλλον είναι κάποια μικρη αποκόλληση. Μακάρι να είναι καλά τα μωρά μου και να μην έπαθε τίποτα κάποιο! 
οποια έχει ανάλογη εμπειρία αν θέλει μου γράφει να πάρω και εγώ θάρρος!!!

φιλια σε όλες! 

Καλησπέρα περδικουλα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Εγώ είχα παρόμοια εμπειρία, αν θυμάμαι καλά στην 7η εβδομαδα. Είχα τρομάξει πολύ όταν είδα το αίμα, νόμιζα ότι όλα τελείωσαν... Τελικά είχε γίνει αποκολληση και χρειαστηκε να μεινω ξαπλα τρεις εβδομαδες σχεδόν. Αλλά με ξεκουραση και προγεστερονη πηγαν όλα καλά και το εμβρυακι έζησε και σήμερα κλείνει τους έξι μήνες ως ανθρωπακι πλεον.

Από οτι μου είπαν τοτε πολλά κορίτσια που το είχανε περασει θέλει ξάπλα γύρω στις τρεις εβδομάδες, ηρεμία και θετικές σκέψεις.
Όλα καλά θα πάνε, ξεκουρασου και θα περασει ο κίνδυνος.
Θα πας να σρ δει ο γιατρός; 
Γραψε μας νέα σου όταν μπορέσεις 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλησπέρα περδικουλα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Εγώ είχα παρόμοια εμπειρία, αν θυμάμαι καλά στην 7η εβδομαδα. Είχα τρομάξει πολύ όταν είδα το αίμα, νόμιζα ότι όλα τελείωσαν... Τελικά είχε γίνει αποκολληση και χρειαστηκε να μεινω ξαπλα τρεις εβδομαδες σχεδόν. Αλλά με ξεκουραση και προγεστερονη πηγαν όλα καλά και το εμβρυακι έζησε και σήμερα κλείνει τους έξι μήνες ως ανθρωπακι πλεον.

Από οτι μου είπαν τοτε πολλά κορίτσια που το είχανε περασει θέλει ξάπλα γύρω στις τρεις εβδομάδες, ηρεμία και θετικές σκέψεις.
Όλα καλά θα πάνε, ξεκουρασου και θα περασει ο κίνδυνος.
Θα πας να σρ δει ο γιατρός; 
Γραψε μας νέα σου όταν μπορέσεις 

Σε ευχαριστω πολύ! Να σου ζήσει το μωράκι σου! Γερό δυνατό και καλοτυχο να είναι! Ναι είμαι ξάπλα και δεν τολμώ να σηκωθώ παρόλο που το αίμα ευτυχώς σταμάτησε! Εγώ έχω 3 εμβρυακια αυτή τη στιγμή! 
οταν είδα το αίμα φοβήθηκα ότι έστειλα κακή ενέργεια επειδή όταν έμαθα ότι ήταν 3 είχα σοκαριστεί πολύ και φοβόμουν! 
Τώρα όμως συνήθισα στην ιδέα και νομίζω ότι όλα καλά θα είναι! Αν και δεν ξέρω αν θα μείνουν και τα 3 η αν κάποιο δεν τα καταφέρει γιατί ο γιατρός μου είπε ότι όλα μπορούν να συμβούν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...