Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπερα στην ομάδα κ στα κορίτσια που η μια στηρίζει την άλλη χωρίς να γνωριζομαστε

θαθελα να κάνω μια ερώτηση αν ξέρετε να μου πείτε …ήταν να γίνει η ωοληψια της δοτριας 19/4 (πιθανή ημερομηνία  μου είχαν πει)κ μου λένε από το κέντρο ότι πιθανόν να γίνει 4/5…μήπως ξέρετε το γιατί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

8 ώρες πρίν, Omorfi36 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλες κ κυρίως αυτό το site που μα δίνει τη δυνατότητα να εκφραζόμαστε ανοιχτά! Να θυμίσω είμαι έγκυος σε δύο δίδυμα κοριτσάκια κ σήμερα μπαίνω στην 31w. Χθες το απόγευμα έκανα για δεύτερη φορά ντοπλερ κ όλα είναι καλά τα κορίτσια μου μεγαλώνουν σωστά κ ο τράχηλος μου μια χαρά. Κανονικά θα έπρεπε να πετάω από χαρά.Στο γιατρό επέμενε να έρθει κ η πεθερά μου καθώς μπαίνουμε στο χωρο της εξετσσης με ρώτησε ο γιατρός αν είναι με σπέρμα του συζύγου. Δεν έχω λόγια για το γιατρό αλλά από τότε η πεθερά μου κάνει σαν θλιμμένη χήρα κ με ψαρευει που λες να μοιασουν τα παιδιά  πρέπει κ να έκλαιγε!!Στεναχωρεθηκα για την αντίδραση της γιατι οτι ο υπέρηχος ήταν πολυ καλος δε την ενοιαξε.ναι υπήρχε πρόβλημα στο σπέρμα κ τη θεωρώ υπεθυνηνη για όλη την κατάσταση. Στεναχωρεθηκα έκλαψα  αλλά σκέφτομαι τι δρόμο έχω κάνει για να φέρω αυτά τα παιδιά στον κόσμο. Άφησα σύντροφό  σπίτι  φίλους δουλειά κ μένω με τα πεθερικά για να νιώθω πιο ασφαλής κοντά στο γιατρο μου. Στη συνέχεια διάβασα τα τελευταία ποστ κ λέω εγώ τα κατάφερα με την πρώτη προσπάθεια με δοτρια  έχω μια εγκυμοσύνη χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα κ όσο περνά ο καιρός κερδίζω κ ενάντια της προωροτητας. Εδώ υπάρχουν κορίτσια που παλεύουν για να καταφέρουν το όνειρο κ εγω είμαι ένα μήνα πριν πάρω αγκαλιά τις μικρές μου!ναι χρησιμοποίησα την επιστήμη για να φέρω ζωή όπως κ η αδερφή μου πασχοντας από καρκίνο χρησιμοποίησε την επιστήμη για να μείνει στη ζωή!Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για τη στήριξη κ να μη ξεχνάμε ότι πρέπει να το παλεύουμε κ να μη το βάζουμε κάτω!

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο. 

Αρχικά δεν καταλαβαίνω καθόλου τον γιατρό σου. Στην 31η εβδομάδα της κύησης τι σημασία έχει η προέλευση του σπέρματος ή του ωαρίου... πολλώ δε μάλλον όταν συνοδεύεσαι από τρίτο άτομο. Η πεθερά σου λογικο είναι να αναστατωθεί. Και εμείς μέχρι να το πάρουμε απόφαση χρειάστηκε να το επεξεργαστούμε μέσα μας. Όλα καλά θα πάνε. Πάρε δύναμη, σκέψου τα καλύτερα που έρχονται και χαμογελα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Stefania76 δεν είναι ο γιατρός μου που με παρακολουθεί, είναι αυτός που μου έκανε τον ντοπλερ. Ο γιατρός μου είναι αυτός που μου έκανε την εξωσωματική κ ξέρει να διαχειριστεί τέτοιες καταστάσεις. Το θέμα είναι αν θα πάρουν οι μικρές μου τα γαλάζια ματιά της μαμάς του μπαμπά. Ήταν σίγουρα αφελής κ υπήρχε ιατρικό απόρρητο. Σίγουρα έχω δύο μικρούλια που περιμένω να κρατήσω στην αγκαλιά μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Omorfi36 είπε:

@Stefania76 δεν είναι ο γιατρός μου που με παρακολουθεί, είναι αυτός που μου έκανε τον ντοπλερ. Ο γιατρός μου είναι αυτός που μου έκανε την εξωσωματική κ ξέρει να διαχειριστεί τέτοιες καταστάσεις. Το θέμα είναι αν θα πάρουν οι μικρές μου τα γαλάζια ματιά της μαμάς του μπαμπά. Ήταν σίγουρα αφελής κ υπήρχε ιατρικό απόρρητο. Σίγουρα έχω δύο μικρούλια που περιμένω να κρατήσω στην αγκαλιά μου!

Ωχ Θεέ μου! Με το καλό τα μωράκια σου, γερά και τυχερά να είναι!!! Όλα τα καλά!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/4/2023 at 3:15 ΜΜ, Chara79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι η Χαρά, που πριν από λίγο καιρό χαιρόμουν που έμαθα ότι βρέθηκε η δοτρια. Θα ξεκινούσε διέγερση τέλη Απριλίου με αρχές Μαΐου. Αλλά μαντέψτε! Περίμενα να αδιαθετήσω 14 Απριλίου αλλά περίοδος άφαντη. Εκανα χθες χοριακή, 6.231!!! ΣΟΚ ΣΟΚ ΣΟΚ ΣΟΚ Δεν εχω συνέλθει ακόμα! Πως γίνεται; Μετά από τόσες εξωσωματικές, με μια σάλπιγγα, 43 χρόνων… Πήγα στο γυναικολόγο μου και είναι όλα καλά. Είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών. Ο σάκος έχει εμβρυϊκά στοιχεία και για την ώρα όλα καλά. ΑΛΛΑ! Θα ήθελα τη γνώμη σας. Επειδή εγώ τώρα μόνο αρνητικά σκέφτομαι, θελω να κάνει η δοτρια τη διέγερση και να βάλουμε στην κατάψυξη όσα έμβρυα πάρουμε. Έτσι ώστε αν κάτι στραβώσει, να είμαστε έτοιμοι. Ο άντρας μου πάλι καθόλου δεν συμφωνεί. Πιστεύει οτι είναι κρίμα να δώσουμε τόσα πολλά χρήματα που με τόσο κόπο μαζέψαμε σε κάτι που μπορεί και να μη χρησιμοποιήσουμε και θεωρεί ότι πρέπει να πιστέψουμε σε αυτήν την εγκυμοσύνη. Και αν πάλι συμβεί κάτι, να βρούμε άλλη δοτρια. Είμαι τόσο μπερδεμένη, προβληματισμένη και αγχωμένη … θα ήθελα πάρα πολύ τη γνώμη σας. Τι θα κάνατε στη θέση μου; 

Συγχαρητηρια!! Να απολαυσεις το μεγα θαυμα σου κι ασε τη δοτρια στην ακρη! Καλη εγκυμοσυνη ευχομαι!

14 ώρες πρίν, Omorfi36 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλες κ κυρίως αυτό το site που μα δίνει τη δυνατότητα να εκφραζόμαστε ανοιχτά! Να θυμίσω είμαι έγκυος σε δύο δίδυμα κοριτσάκια κ σήμερα μπαίνω στην 31w. Χθες το απόγευμα έκανα για δεύτερη φορά ντοπλερ κ όλα είναι καλά τα κορίτσια μου μεγαλώνουν σωστά κ ο τράχηλος μου μια χαρά. Κανονικά θα έπρεπε να πετάω από χαρά.Στο γιατρό επέμενε να έρθει κ η πεθερά μου καθώς μπαίνουμε στο χωρο της εξετσσης με ρώτησε ο γιατρός αν είναι με σπέρμα του συζύγου. Δεν έχω λόγια για το γιατρό αλλά από τότε η πεθερά μου κάνει σαν θλιμμένη χήρα κ με ψαρευει που λες να μοιασουν τα παιδιά  πρέπει κ να έκλαιγε!!Στεναχωρεθηκα για την αντίδραση της γιατι οτι ο υπέρηχος ήταν πολυ καλος δε την ενοιαξε.ναι υπήρχε πρόβλημα στο σπέρμα κ τη θεωρώ υπεθυνηνη για όλη την κατάσταση. Στεναχωρεθηκα έκλαψα  αλλά σκέφτομαι τι δρόμο έχω κάνει για να φέρω αυτά τα παιδιά στον κόσμο. Άφησα σύντροφό  σπίτι  φίλους δουλειά κ μένω με τα πεθερικά για να νιώθω πιο ασφαλής κοντά στο γιατρο μου. Στη συνέχεια διάβασα τα τελευταία ποστ κ λέω εγώ τα κατάφερα με την πρώτη προσπάθεια με δοτρια  έχω μια εγκυμοσύνη χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα κ όσο περνά ο καιρός κερδίζω κ ενάντια της προωροτητας. Εδώ υπάρχουν κορίτσια που παλεύουν για να καταφέρουν το όνειρο κ εγω είμαι ένα μήνα πριν πάρω αγκαλιά τις μικρές μου!ναι χρησιμοποίησα την επιστήμη για να φέρω ζωή όπως κ η αδερφή μου πασχοντας από καρκίνο χρησιμοποίησε την επιστήμη για να μείνει στη ζωή!Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για τη στήριξη κ να μη ξεχνάμε ότι πρέπει να το παλεύουμε κ να μη το βάζουμε κάτω!

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο. 

Εχει τοση μικρη σημασια σε ποιον θα μοιασουν τα μωρα, αν η πεθερα σκαει που δεν θα μοιαζουν στο γιο κι ολα αυτα τα μικρα. Σημασια εχει που φτανεις στο τελος αυτου του ομορφου ταξιδιου για να παρεις τοα κοριτσακια σου αγκαλια! Μεγαλη χαρα! Με το καλο!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες σας κοριτσια θα ηθελα σας παρακαλω την γνωμη σας ή την εμπειρια σας σε ενα θεμα που με απασχολει και προεκυψε κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης μου.Εχω μπει στην 9η εβδομαδα σε διδυμη κυηση.Την προηγουμενη Τριτη πηγα στο γιατρο να με δει γιατι ειχα αιμα (εχω κανει ηδη δυο ledogest απο την αρχη της κυησης και το αιμα μια ερχεται μια σταματαει ειτε στο σκουπισμα ειτε στο σερβιετακι χωρις εντονη ροη αλλα δεν παυει να ειναι κατακοκκινο αρχικα και μετα  ν’αραιώνει και να λιγοστευει σε ροζ ανοιχτό )Ευτυχως μεχρι στιγμήςοπως ειδαμε στον υπερηχο  ολα προχωρουν καλα η αναπτυξη ειναι φυσιολογικη  και στα δυο και ακουσαμε και καρδιακο παλμο ,υπηρχε  αποκολληση και μου συστησε ξεκουραση οπως και κανω απο την αρχη που πηρα θετικο αποτελεσμα.Μου εδωσε αντιβιωση  zinadol 500mg ανα 12 ωρες (2 την ημερα) για μια εβδομαδα,χωρις να εχω λοιμωξη  και χωρις να εχει προκυψει ποτε σε μενα ουτε και  στο παρελθον.Υποθετω για λογους προληπτικους.Στο κεντρο που εκανα την εξωσωματική ηταν τελειως αρνητικη για την αντιβιωση που μου εδωσε απο την στιγμη που δεν προυπηρχε θεμα ουτε υπαρχει .Απο εκείνη την στιγμή με εχει πιάσει άγχος γιατι διαβασα οτι ειδικα στο ά 3μηνο  που αναπτυσονται ολα τα οργανα του μωρου αποφευγεται η αντιβιωση και ειδικα χωρις λογο.Εντωμεταξυ ο εν λογο γυναικολόγος δεν ειναι επεξηγηματικος καθολου και γω μεσα στο αγχος μου που ειχα για τον δευτερο υπερηχο που εκανα δεν τον ρωτησα τι ειναι και για πιο λογο μου τα δινει.Εχει  συμβει σε καποια απο εσας κατι αναλογο;Θα με βοηθουσατε πολυ κορίτσια μου γιατί εχω πανικοβληθεί μέχρι που θέλω ν αλλάξω και γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου….νιώθω περιεργα γιατί ειμαι με δότρια κ ενώ είχαν πει ότι θα γίνει η ωοληψια της 19/4,μετά το πήγαν 4/5 κ σήμερα που μίλησα με το κέντρο (5/5) μου είπαν ότι πήγε για Ιούνιο …δεν ξέρω μήπως να κοιτάξω σε άλλη δότρια;γιατί γίνεται αυτό η συνεχόμενη αναβολή;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ζενια21 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου….νιώθω περιεργα γιατί ειμαι με δότρια κ ενώ είχαν πει ότι θα γίνει η ωοληψια της 19/4,μετά το πήγαν 4/5 κ σήμερα που μίλησα με το κέντρο (5/5) μου είπαν ότι πήγε για Ιούνιο …δεν ξέρω μήπως να κοιτάξω σε άλλη δότρια;γιατί γίνεται αυτό η συνεχόμενη αναβολή;

Δεν σου εξήγησαν κάτι παραπάνω; Πρόκειται για την ίδια δότρια; Μήπως για κάποιο λόγο υποχώρησε κάποια και πάνε με άλλη; Η μήπως στον υπέρηχο δεν είδαν την εικόνα που ήθελαν και το άφησαν για τον επόμενο κύκλο;  

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ζενια21 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου….νιώθω περιεργα γιατί ειμαι με δότρια κ ενώ είχαν πει ότι θα γίνει η ωοληψια της 19/4,μετά το πήγαν 4/5 κ σήμερα που μίλησα με το κέντρο (5/5) μου είπαν ότι πήγε για Ιούνιο …δεν ξέρω μήπως να κοιτάξω σε άλλη δότρια;γιατί γίνεται αυτό η συνεχόμενη αναβολή;

Περιμενες πολύ καιρό τη συγκεκριμένη δοτρια? Σε ανησυχεί κάτι συγκεκριμένο? Γιατί ένας μήνας δεν είναι πολύ, ισωσ κάτι δεν πήγε καλά με την προετοιμασία της  ίσως χίλια άλλα πράγματα. Υπομονή και σου εύχομαι όλα να πάνε καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/4/2023 at 2:51 ΜΜ, Chara79 είπε:

Κοριτσιαααααα πρέπει να το μοιραστώ αυτό!

Μολις μίλησα με τον γιατρό μου..βρέθηκε η δοτρια..ΒΡΕΘΗΚΕΕΕΕΕ 🎉 Είναι 22, έχει δικό της παιδάκι, είναι η πρώτη της δωρεά και σήμερα ολοκληρώθηκαν οι ιατρικές εξετάσεις. Ξεκινάει διέγερση τέλη Απριλίου με αρχές Μαΐου. Τώρα το μόνο μου άγχος είναι μήπως δεν παίρνει σωστά τα φάρμακα. Εύχομαι να είναι υπεύθυνη και να πάνε όλα καλά. Νιώθω πολύ περιεργα.. Μετά από 4 αποτυχημένες προσπάθειες, και μια παλινδρομη από φυσιολογική σύλληψη,  πρώτη φορά θα κάνω με δοτρια και τα συναισθήματα είναι τόσο περίεργα! Κυριαρχεί όμως η χαρά και ο ενθουσιασμός! Εχω και προβληματισμούς, που όμως έρχονται δεύτεροι! 
Σας φιλώ όλες και σας στέλνω τη θετική ενέργεια μου, που σήμερα τουλάχιστον και μετά από πολύ καιρό,  είναι μπόλικη!!!

Πωπω ωραια νεα! Μεσα Μαη τωρα. Να υποθεσω οτι εγινε η ετ; Παω να διαβασω παρακατω! 

Ειχε μπλοκαρει το δυστημα καο δεν μπορουσα να μπω στο καφε τοαο καιρο!! Ποσα εχασα!!!

On 4/4/2023 at 6:57 ΜΜ, Elenalda@ είπε:

Κορίτσι μου να σας ζήσει να είναι γερή κ καλότυχη στη ζωή της και εσείς πάντα δίπλα της να την καμαρώνετε!!!

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!!

On 7/4/2023 at 1:18 ΜΜ, Neli83 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! Εγω βρεθηκα στη θεση σου και ειχα φρικαρει....πηγα στον πρωτο υπερυχο και ειδα 2 σακους και μετα απο μια βδομαδα ειδα 3 σακους..και ακουσα 3 καρδουλες...να σου πω εγω θα σταματουσα το ενα μετα την αυχενικη..με πονο ψυχης βεβαια,αλλα ο θεος με λυπηθηκε και το ενα σταματησε μονο του..στην 9η εβδομαδα..μετα ολα πηγαν τελεια και τωρα τα διδυμακια μου ειναι 7 μηνων..αν θες να με ρωτησεις οτιδηποτε μην διστασεις..

Αχ νεραιδα πως παμε τα μπουμπουκακια σου; Πως ειστε; Πες μας νεα! Αρχισατε στερεες τροφες; Ποτε περασαν 7 μηνες! Αλλα θα μου πεις εδω η δικια μου γινεται 2 μηνων αυριο! Δε θα εγιναν τα δικα σου 7; χαχα

 

On 11/4/2023 at 12:29 ΜΜ, Perdikoula είπε:

Καλημέρα σε όλες! Από σήμερα είμαι κλινήρης. Εχθές ένιωσα δυνατούς πόνους και μετά αίμα κόκκινο και αρκετουτσικο! 
ο γιατρός μου έκοψε τη vasclor και στη θέση της μου έδωσε Utrogestan. Ευτυχώς σήμερα δεν έχω δει αίμα και ελπίζω να μην ξαναδώ! Μου είπε ότι μάλλον είναι κάποια μικρη αποκόλληση. Μακάρι να είναι καλά τα μωρά μου και να μην έπαθε τίποτα κάποιο! 
οποια έχει ανάλογη εμπειρία αν θέλει μου γράφει να πάρω και εγώ θάρρος!!!

φιλια σε όλες! 

Ευχομαι να μην ηταν κατι σπβαρο κοριτσι μου! 

 

On 11/4/2023 at 11:23 ΜΜ, chitaneta είπε:

Καλησπέρα περδικουλα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Εγώ είχα παρόμοια εμπειρία, αν θυμάμαι καλά στην 7η εβδομαδα. Είχα τρομάξει πολύ όταν είδα το αίμα, νόμιζα ότι όλα τελείωσαν... Τελικά είχε γίνει αποκολληση και χρειαστηκε να μεινω ξαπλα τρεις εβδομαδες σχεδόν. Αλλά με ξεκουραση και προγεστερονη πηγαν όλα καλά και το εμβρυακι έζησε και σήμερα κλείνει τους έξι μήνες ως ανθρωπακι πλεον.

Από οτι μου είπαν τοτε πολλά κορίτσια που το είχανε περασει θέλει ξάπλα γύρω στις τρεις εβδομάδες, ηρεμία και θετικές σκέψεις.
Όλα καλά θα πάνε, ξεκουρασου και θα περασει ο κίνδυνος.
Θα πας να σρ δει ο γιατρός; 
Γραψε μας νέα σου όταν μπορέσεις 

Τι κανεις κοριτσι μου; Πως ειναι το νινακι;

On 16/4/2023 at 1:27 ΜΜ, Smaro79 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!! Έχω πολύ καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω καθημερινά. Εύχομαι σε όλες τις μανουλες να χαίρονται τα παιδάκια τους κ σε όσες παλεύουμε ακόμα σύντομα να κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα. 

Θα ήθελα γνώμες από κορίτσια που κατάφεραν να αποκτήσουν παιδάκι αν αυτό συνέβη ποτέ με βλαστοκυστη 3bc? Γνωρίζω ότι είναι μια κακή βλαστοκυστη κ μάλλον δεν αξίζει να την χρησιμοποιήσω. Επίσης αν γνωρίζει κάποια κοπέλα σε περίπτωση απόψυξης υπάρχει η πιθανότητα να εξελιχθεί σε κάτι καλύτερο?

Κάποια άλλη στιγμή θα μιλήσω για την δεύτερη προσπάθεια μου με διπλή δωρεά κ δεύτερη πλέον δοτρια. Προς το παρόν πρέπει να αποφασίσω αν θα χρησιμοποιήσω αυτή τη βλαστοκυστη ή αν θα πάω για τρίτη δοτρια ή κ το πιο πιθανό να τα παρατήσω τελείως.

Ελπίζω να διαβάζουν ακόμα το καφέ και παλιότερες κοπέλες κ έτσι να έχω πιο πολλές γνώμες.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Δεν ειναι κακη η 3bc. Τις κακες δεν τις καταψυχουν. Απο τη στιγμη που καταψυχεται σημαινει οτι εχει πολλες πιθανοτητες. Ετσι μου εοχε πει ο γιατρος μου. Εμενα ηταν ΑΑ αυτη που πετυχε αλλα μου εχει μεινει μiα 3bc 6ης μερας κιολας και σκοπευω να τη χρησιμοποιησω οταν θελησω 2ο παιδακι. Παντως σε ενα αμερικανικο γκρουπ που ειμαι στο fb το εχω δει να συμβαινει πολλες φορες! 

 

On 20/4/2023 at 3:15 ΜΜ, Chara79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι η Χαρά, που πριν από λίγο καιρό χαιρόμουν που έμαθα ότι βρέθηκε η δοτρια. Θα ξεκινούσε διέγερση τέλη Απριλίου με αρχές Μαΐου. Αλλά μαντέψτε! Περίμενα να αδιαθετήσω 14 Απριλίου αλλά περίοδος άφαντη. Εκανα χθες χοριακή, 6.231!!! ΣΟΚ ΣΟΚ ΣΟΚ ΣΟΚ Δεν εχω συνέλθει ακόμα! Πως γίνεται; Μετά από τόσες εξωσωματικές, με μια σάλπιγγα, 43 χρόνων… Πήγα στο γυναικολόγο μου και είναι όλα καλά. Είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών. Ο σάκος έχει εμβρυϊκά στοιχεία και για την ώρα όλα καλά. ΑΛΛΑ! Θα ήθελα τη γνώμη σας. Επειδή εγώ τώρα μόνο αρνητικά σκέφτομαι, θελω να κάνει η δοτρια τη διέγερση και να βάλουμε στην κατάψυξη όσα έμβρυα πάρουμε. Έτσι ώστε αν κάτι στραβώσει, να είμαστε έτοιμοι. Ο άντρας μου πάλι καθόλου δεν συμφωνεί. Πιστεύει οτι είναι κρίμα να δώσουμε τόσα πολλά χρήματα που με τόσο κόπο μαζέψαμε σε κάτι που μπορεί και να μη χρησιμοποιήσουμε και θεωρεί ότι πρέπει να πιστέψουμε σε αυτήν την εγκυμοσύνη. Και αν πάλι συμβεί κάτι, να βρούμε άλλη δοτρια. Είμαι τόσο μπερδεμένη, προβληματισμένη και αγχωμένη … θα ήθελα πάρα πολύ τη γνώμη σας. Τι θα κάνατε στη θέση μου; 

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!! Στη θεση σπυ κ εγω θα ηθελα μα συμεχισει η δοτρια τη ιδεγερση γιατι μετα παιρνει παρα πολυ καιρο να βρεθει αλλη! Οχι οτι δε θα παεο καλα η εγκυμοσυνη σου αλλα μπορει να θελησεις και 2ο παοδακι! Και δεν ειμαστε καο στην πρωτη νιοτη να περιμενουμε 1 χρονο και βαλε για αλλη δοτρια! Μια και τα διαβαζω ετεροχρονισμενα τι εκανες τελικα;

 

On 20/4/2023 at 9:38 ΜΜ, Chara79 είπε:

 Η δοτρια βρέθηκε σε 3 μήνες. Πως μας έχει κάνει αυτή η διαδικασία των εξωσωματικών.. τίποτα δεν μπορούμε να χαρούμε. Από χθες που το έμαθα φοβάμαι να σκεφτώ θετικά.. Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση μάλλον αυτό θα κάνω με την ελπίδα να πάνε όλα καλά αυτή την φορά!

Έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ πολυ που μου απάντησες. Μάλλον θα ακυρώσουμε τη δότρια και θα προσευχόμαστε να πάνε όλα καλά! Σε ευχαριστω και πάλι ❤️

Αααα αν εκανε μονο 3 μηνες να βρεθει  τοτε μαλλον δεν αξιζει να δωσετε τοσα λεφτα. Τι στο καλο ρε παιδια μονο η δικια μου ηρθε απο τον Αρη και εκανε εναν αιωνα να φτασει; Βεβαια το εκανε το θαυμα της χαχα!

On 2/5/2023 at 9:34 ΜΜ, Lovebabies είπε:

Καλησπερα σε όλες σας κοριτσια θα ηθελα σας παρακαλω την γνωμη σας ή την εμπειρια σας σε ενα θεμα που με απασχολει και προεκυψε κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης μου.Εχω μπει στην 9η εβδομαδα σε διδυμη κυηση.Την προηγουμενη Τριτη πηγα στο γιατρο να με δει γιατι ειχα αιμα (εχω κανει ηδη δυο ledogest απο την αρχη της κυησης και το αιμα μια ερχεται μια σταματαει ειτε στο σκουπισμα ειτε στο σερβιετακι χωρις εντονη ροη αλλα δεν παυει να ειναι κατακοκκινο αρχικα και μετα  ν’αραιώνει και να λιγοστευει σε ροζ ανοιχτό )Ευτυχως μεχρι στιγμήςοπως ειδαμε στον υπερηχο  ολα προχωρουν καλα η αναπτυξη ειναι φυσιολογικη  και στα δυο και ακουσαμε και καρδιακο παλμο ,υπηρχε  αποκολληση και μου συστησε ξεκουραση οπως και κανω απο την αρχη που πηρα θετικο αποτελεσμα.Μου εδωσε αντιβιωση  zinadol 500mg ανα 12 ωρες (2 την ημερα) για μια εβδομαδα,χωρις να εχω λοιμωξη  και χωρις να εχει προκυψει ποτε σε μενα ουτε και  στο παρελθον.Υποθετω για λογους προληπτικους.Στο κεντρο που εκανα την εξωσωματική ηταν τελειως αρνητικη για την αντιβιωση που μου εδωσε απο την στιγμη που δεν προυπηρχε θεμα ουτε υπαρχει .Απο εκείνη την στιγμή με εχει πιάσει άγχος γιατι διαβασα οτι ειδικα στο ά 3μηνο  που αναπτυσονται ολα τα οργανα του μωρου αποφευγεται η αντιβιωση και ειδικα χωρις λογο.Εντωμεταξυ ο εν λογο γυναικολόγος δεν ειναι επεξηγηματικος καθολου και γω μεσα στο αγχος μου που ειχα για τον δευτερο υπερηχο που εκανα δεν τον ρωτησα τι ειναι και για πιο λογο μου τα δινει.Εχει  συμβει σε καποια απο εσας κατι αναλογο;Θα με βοηθουσατε πολυ κορίτσια μου γιατί εχω πανικοβληθεί μέχρι που θέλω ν αλλάξω και γιατρό.

Αυτος ο γιατρος ειναι ο εξωσωματικος σου ή οχι; Εγω θα επαιρνα και ενα τηλ τομ εξωσωματικο που αν και δε με παρακολουθουσε στην εγλυμοαυνη αιγουρα εχει παρα πολλες γνωσεις και θα ελεγε τη γνωμη του που την εκτιμω

 

On 5/5/2023 at 1:01 ΜΜ, Ζενια21 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου….νιώθω περιεργα γιατί ειμαι με δότρια κ ενώ είχαν πει ότι θα γίνει η ωοληψια της 19/4,μετά το πήγαν 4/5 κ σήμερα που μίλησα με το κέντρο (5/5) μου είπαν ότι πήγε για Ιούνιο …δεν ξέρω μήπως να κοιτάξω σε άλλη δότρια;γιατί γίνεται αυτό η συνεχόμενη αναβολή;

Ισως δεν ειχε καλο κυκλο η δοτρια; Κατι τετοιο θα ηταν. Αλλα μπορειςνα ζητησεις παραπανω πληροφοριες. Παρτους τηλ και ρωτσ τι ακριβως εγινε και γιατι αλλαξαν πι ημερομηνιες. Δεν ειναι κρατικο μυστικο. Οφειλουν να σε εμημερωνουν απο τη στιγμη που θα παρεις τα ωαρια. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου μετα τη σεντοναρα που απλωσα παραπανω θα ηθελα να σας πω κατι μαγικο. Η μπεμπουλα μου ειναι πλεον 2 μηνων και μας γεμιζει χαρα. Τα βραδια αλλα και καποιες φορες μεσα στη μερα τη βαζω και κπιμαται δτο λικνο. Οταν κοιμαται εκει τη μερα βλεπω οτι σερνεται και παει και κολαει στη δεξια πλευρα που βλεπει στην ντουλαπα μας. Αν ομως παω να ξαπλωσω κ εγω ακομα και μεσα στομ υπνο της ξανασερνεται και ερχεται και κολλαει στην αριστερη πλευρα που ειναι διπλα μου καθως εχω κατεβαζει το πλαινο του λικνου απο εκει για να εχω επαφη μαζι της το βραδυ. Αυτο το κανει απο την πρωτη στιγμη. Παντα καταλαβαινει οταν ειμαι εκει και ερχεται κοντα μου. Αν σηκωθω παλι παεο στην αλλη πλευρα και αν ξαναξαπλωσω παλι ερχεται σ εμενα. Μου φαινεται τοσο μαγικο γιατι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και πριν ειχα σκεψεις του τπου θαμε αγαπαει οσο αν ειχε το δικο μου dna ? Το δικο μου αιμα; 

Απ οτο φαινεται αυτα το dna ειναι εντελως ασημαντο και η ζουζουνιτσα μου ειναι 100% δικη μου

Κοριτσια μου σας ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να το ζησετε ολες σας αυτο. Μην το βαζετε κατω! Σας στελνω τονους μπεμπεδοσκονης και σας εχω στο μυαλο μου♥️♥️♥️

Τι υπέροχο που είναι αυτό που περιγράφεις!!! Εύχομαι να το ζήσουμε όλες μας! Εγώ πάω καλά και περιμένω σε λίγες μέρες να κάνω την αυχενική! 
εως τότε κάνω υπομονή και εύχομαι να πηγαίνουν όλα καλά! 
στον τελευταίο υπέρηχο όλα ήταν τέλεια! 
υπομονή λοιπόν…
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινούργιες μου φίλες ! εδώ και 2 χρόνια περνάω πολύ δύσκολα. νομίζω πως θέλω να διαβάζω τις ιστορίες σας για να μου δίνουν δύναμη. όσοι δεν έχουν περάσει αυτά που ζούμε εμείς δεν καταλαβαίνουν. εύκολα δίνουν λύσεις ενώ εμείς παλεύουμε για κάτι άλλο. " είσαστε ήδη οικογένεια, μπορείτε να υιοθετήσετε ... έχεις ανήψια, πάρε σκύλο, πάρε γάτα ... μπλα μπλά μπλα" .

είμαι 43 χρόνων , μία αποτυχημένη ολοκληρωμένη εξωσωματική , 2 σπερματεγχύσεις στον χειρότερο γιατρό της Θεσσαλονίκης και του κόσμου όλου, 3 ωοληψίες με 4 έμβρυα (3 πήγαν σε προεμφυτευτικό) , αποτέλεσμα 0 σε άλλο γιατρό και κέντρο φυσικά.  σε 1-2 μήνες θ κάνω άλλη μία προσπάθεια, όμως όπως λένε όλοι οι γιατροί " η ηλικία σου δύσκολα θα δώσει καλής ποιότητας ωάρια".  Θα ήθελα να μάθω για την δωρεά ωαρίων , ίσως είναι η μόνη μας ελπίδα για να τα καταφέρουμε . θα συνεχίσω να σας διαβάζω και να μου δίνετε θάρρος με τις εμπειρίες σας. σίγουρα καταλαβαίνετε πως νιώθω, έχετε όλες περάσει από εδώ που βρίσκομαι. 💔👶🌤️

5 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου μετα τη σεντοναρα που απλωσα παραπανω θα ηθελα να σας πω κατι μαγικο. Η μπεμπουλα μου ειναι πλεον 2 μηνων και μας γεμιζει χαρα. Τα βραδια αλλα και καποιες φορες μεσα στη μερα τη βαζω και κπιμαται δτο λικνο. Οταν κοιμαται εκει τη μερα βλεπω οτι σερνεται και παει και κολαει στη δεξια πλευρα που βλεπει στην ντουλαπα μας. Αν ομως παω να ξαπλωσω κ εγω ακομα και μεσα στομ υπνο της ξανασερνεται και ερχεται και κολλαει στην αριστερη πλευρα που ειναι διπλα μου καθως εχω κατεβαζει το πλαινο του λικνου απο εκει για να εχω επαφη μαζι της το βραδυ. Αυτο το κανει απο την πρωτη στιγμη. Παντα καταλαβαινει οταν ειμαι εκει και ερχεται κοντα μου. Αν σηκωθω παλι παεο στην αλλη πλευρα και αν ξαναξαπλωσω παλι ερχεται σ εμενα. Μου φαινεται τοσο μαγικο γιατι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και πριν ειχα σκεψεις του τπου θαμε αγαπαει οσο αν ειχε το δικο μου dna ? Το δικο μου αιμα; 

Απ οτο φαινεται αυτα το dna ειναι εντελως ασημαντο και η ζουζουνιτσα μου ειναι 100% δικη μου

Κοριτσια μου σας ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να το ζησετε ολες σας αυτο. Μην το βαζετε κατω! Σας στελνω τονους μπεμπεδοσκονης και σας εχω στο μυαλο μου♥️♥️♥️

ότι καλύτερο μπορούσα να διαβάσω 😂

τι ωραία που το γράφεις  "απο ότι φαίνεται αυτό το dna είναι εντελώς ασήμαντο..." 😂😂 

ΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ 100 %

να σας ζήσει 🌷

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...