Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Καλησπέρα.....πήραμε τη δεύτερη αρνητική χοριακή με δανεικά (7η εμβρυομεταφορά στο σύνολο (διεγέρσεις/φυσικοί/δανεικά) ) ενώ δεν υπήρχε θεωρητικά κάποιο άλλο πρόβλημα. Έχω κάνει υστεροσκοπήσεις, έχω κάνει θεραπεία για μικροβίωμα, έχω πάει σε αιματολόγο, έχουμε ελέγξει σπέρμα. Κορίτσια μου όσες έχετε πετύχει με δανεικά ποια φορά πετύχατε; Θεωρητικά με δανεικά δε θα έπρεπε την 1η ή 2η φορά να είναι επιτυχής;

Τι άλλο μπορεί να φταίει; Να ελέγξω παράθυρο εμφύτευσηςξέταση ERA)

Καλημερα! Ναι , συχνα, εδω θα διαβασεις ιστοριες με γυναικες που επιασαν με την πρωτη φορα. Ειναι πιο συχνο. Ομως θα δεις και περιπτωσεις που κανα τα μωρα τους με την δευτερη η τριτη προσπαθεια η και παραπανω. Εγω εκανα την κορη μου με την τριτη προσπαθεια. Πρωτη εξωμητριο, δευτερη αρνητικο και τριτη θετικο. Με δοτρια βεβαια.

Μην απογοητευεσαι. Οταν θα βλεπεις το μωρο σου θα ξεχνας ποσες προσπαθειες χρειαστηκαν. Καλη επιτυχια!

On 22/5/2023 at 10:39 ΜΜ, chitaneta είπε:

@Viv37 μου καλά τα πάμε με τα δοντακια( τώρα ξεμυτισε και το δεύτερο). Το περίμενα χειρότερα...που και που τον ενοχλεί αλλά του δίνω κατι παγωμένο να μασουλισει και ηρεμει αρκετά. Στο δεύτερο ήδη είναι λιγότερες οι ενοχλησεις.. Αντε και στα δικά σας!

Αρχισε να πιάνεται από τα έπιπλα και να σηκωνεται και όρθιος αυτές τις μέρες...και προσπαθεί να βρεθεί  και με τα τέσσερα. Ποιος τον πιάνει μετά!

Συγχαρητήριά πολλά στις καινουριες μας εγκυουλες! Να πάνε όλα όμορφα από δω και πέρα!

Πως περναει βρε κοριτσι ο καιρος! Ποτε προσπαθουσες μες στα χιονια να καταφερεις να φτασεις στην ετ, ποτε φουσκωσες, ποτε γεννησες, ποτε σηκωνεται ορθιος! Κια απο δω κι εμπρος κυνηγητο!

Η δικια μου τρελαινεται να μας φτιαχνει καφε και γλυκα στο κουκλοσπιτο!

On 9/5/2023 at 5:28 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσι μου!!! Περασαν κιολας 2 μηνες με το θαυματακι σου!! Φυσικα και σε αγαπαει και ειναι δικο σου 100%... μην σου πω οτι μας αγαπανε πιο πολυ απ'οσο φανταζομαστε!! Εμεις κλεισαμε τους 8 μηνες..τρωμε στερεες απο 4,5 μηνων και θα φανε κι εμενα σε λιγο! Φιλια πολλα!!!

Τα γλυκουλια, μεγαλωσαν !! Να τα χαιρεσαι!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Καλημερα! Ναι , συχνα, εδω θα διαβασεις ιστοριες με γυναικες που επιασαν με την πρωτη φορα. Ειναι πιο συχνο. Ομως θα δεις και περιπτωσεις που κανα τα μωρα τους με την δευτερη η τριτη προσπαθεια η και παραπανω. Εγω εκανα την κορη μου με την τριτη προσπαθεια. Πρωτη εξωμητριο, δευτερη αρνητικο και τριτη θετικο. Με δοτρια βεβαια.

Μην απογοητευεσαι. Οταν θα βλεπεις το μωρο σου θα ξεχνας ποσες προσπαθειες χρειαστηκαν. Καλη επιτυχια!

 

Απλά πίστευα και μας ειχαν πει οτι με δανεικα θα ήταν πιο εύκολα...ηδη εχουμε ταλαιπωρηθεί πόσα χρόνια....Μου δίνεις κουράγιο....

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Απλά πίστευα και μας ειχαν πει οτι με δανεικα θα ήταν πιο εύκολα...ηδη εχουμε ταλαιπωρηθεί πόσα χρόνια....Μου δίνεις κουράγιο....

Μην απογοητευεσαι καθόλου...κι εγώ με την τρίτη προσπάθεια πέτυχα και τώρα έχω το αγοράκι μου. Με τη δωρεά ειναι πιο εύκολο αλλά δεν είναι εύκολο, τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση δεν ήταν. Να ελέγξετε ότι περισσότερο μπορείτε, ακόμα και το παράθυρο εμφύτευσης, εγώ είχα κάνει το ερα τεστ αν και δεν έδειξε κάτι. Με το ζάχαρο σου πωσ είσαι, έχεις πάει σε ενδοκρινολόγο? Αν δεν έχεις πάει να πας οπωσδήποτε. Όσο για την ταλαιπωρία σε καταλαβαινω απόλυτα, να θυμάσαι όμως ότι η πλειοψηφία των γυναικών που προσπαθούμε με δωρεά είμαστε όλες ταλαιπωρημένες και έχουμε περάσει από 40 κύματα, δεν είσαι μόνη. Επειδή σε νιώθω σου λέω ειλικρινά να μην απογοητευεσαι και συνέχισε να προσπαθείς, θα γίνει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , LoveDreamer είπε:

Καλημέρα κορίτσια..σε μας που πάμε με δότρια μετράμε οιστραδιόλη και προγεστερόνη πριν την έμβρυομεταφορά και αφού την κάνουμε;

Ναι ο δικός μου γιατρός  μου τις μετρησε όταν πηγα για τον υπέρηχο ελέγχου για  ενδομήτριο. Επίσης πήγα κ ξαναμετρησα προγεστερόνη 3 μέρες μετά την ετ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Lela79 είπε:

Ναι ο δικός μου γιατρός  μου τις μετρησε όταν πηγα για τον υπέρηχο ελέγχου για  ενδομήτριο. Επίσης πήγα κ ξαναμετρησα προγεστερόνη 3 μέρες μετά την ετ. 

Τι αγωγή έπαιρνες για προετοιμασία; Φοβάμαι επειδή είμαι με πωα και παίρνω cyclacur για να έχω κύκλο χρειαστεί να παίρνω πολλά χάπια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , LoveDreamer είπε:

Τι αγωγή έπαιρνες για προετοιμασία; Φοβάμαι επειδή είμαι με πωα και παίρνω cyclacur για να έχω κύκλο χρειαστεί να παίρνω πολλά χάπια. 

Cyclacur θα παρεις κ για προετοιμασία ενδομητρίου οπότε μη σε αγχωνει 😉Εγώ επαιρνα 6 λευκά cyclacur 1 felicine κ 1 salospir την ημέρα, τη 13η ημέρα έκανα υπέρηχο ήταν έτοιμο το ενδομήτριο. Την επόμενη μέρα μου πρόσθεσε 3 utrogestan την μέρα κ μετά από 5 ημέρες έκανα ετ 2 βλαστοκυστες 😊

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lela79 είπε:

Cyclacur θα παρεις κ για προετοιμασία ενδομητρίου οπότε μη σε αγχωνει 😉Εγώ επαιρνα 6 λευκά cyclacur 1 felicine κ 1 salospir την ημέρα, τη 13η ημέρα έκανα υπέρηχο ήταν έτοιμο το ενδομήτριο. Την επόμενη μέρα μου πρόσθεσε 3 utrogestan την μέρα κ μετά από 5 ημέρες έκανα ετ 2 βλαστοκυστες 😊

Τα cyclacur και τα utrogestan μέχρι πότε τα έπαιρνες; Είχες καλό αποτέλεσμα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , LoveDreamer είπε:

Τα cyclacur και τα utrogestan μέχρι πότε τα έπαιρνες; Είχες καλό αποτέλεσμα;

Τα παίρνω ολα,  μαζί με δύο cyclogest την ημέρα, μέχρι σήμερα που είμαι έγκυος 6+4 🥰

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, LoveDreamer είπε:

Όλα τα καλά σου εύχομαι!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ! Εύχομαι σύντομα κ στα δικά σου ! Η Παναγίτσα να βάλει το χέρι της να κρατήσουμε όλες τα πολυπόθητα μωράκια μας 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι σε όλες καλή δύναμη και καλά αποτελέσματα, με τεράστιες χοριακες...

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς είναι στο ιάκεντρο; Και αν γνωρίζει πόσος χρόνος χρειάζεται για να βρεθεί η δοτρια..

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, natasa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι σε όλες καλή δύναμη και καλά αποτελέσματα, με τεράστιες χοριακες...

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς είναι στο ιάκεντρο; Και αν γνωρίζει πόσος χρόνος χρειάζεται για να βρεθεί η δοτρια..

Σας ευχαριστώ πολύ!

Καλησπερα

Στο Ιακεντρο αθηνα η'θεσσαλονικη;;;;

Εγω στις Αθηνας,το 2020 μεσα στην πανδημια ειχε λιγο αργησει 4 μηνες αναμονη,πέτυχα ομως με την πρωτη...

Οτι θελησεις μπορεις να μου στειλεις προσωπικο μυνημα...

Καλη επιτυχία σου ευχομαι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κορίτσια κ συγχαρητήρια σε όλες κ αυτές που προσπάθησαν κ τα κατάφεραν αλλά κ σε αυτές (μέσα κ εγώ)σε αυτές που ακόμα ελπίζουν κ προσπαθούν γιατί θέλει πολύ δύναμη κ στήριξη…

εχω να σας κάνω μια ερώτηση κ θέλω τις απαντήσεις σας γιατί με έχει πιάσει άγχος κ αγωνία …είχανε πει 12/6 θα γίνει η ωοληψια της δοτριας…πήρα τηλέφωνο σήμερα στο κέντρο κ μου είπαν δεν έχουνε ακόμα κάποιο νέο γιατί παίζουν πάνω κάτω οι μέρες…αν ήταν κ το είχε ακυρώσει θα είχαμε ενημέρωση 1) πόσες μέρες μετά την πιθανή ωοληψια σας ενημέρωσαν 

2) μετά από ποσό καιρό ήταν στην διάθεση σας 3) μετά από ποσό καιρό κάνατε την έμβρυο μεταφορά;;

σας ευχαριστω εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ζενια21 είπε:

Καλησπερα κορίτσια κ συγχαρητήρια σε όλες κ αυτές που προσπάθησαν κ τα κατάφεραν αλλά κ σε αυτές (μέσα κ εγώ)σε αυτές που ακόμα ελπίζουν κ προσπαθούν γιατί θέλει πολύ δύναμη κ στήριξη…

εχω να σας κάνω μια ερώτηση κ θέλω τις απαντήσεις σας γιατί με έχει πιάσει άγχος κ αγωνία …είχανε πει 12/6 θα γίνει η ωοληψια της δοτριας…πήρα τηλέφωνο σήμερα στο κέντρο κ μου είπαν δεν έχουνε ακόμα κάποιο νέο γιατί παίζουν πάνω κάτω οι μέρες…αν ήταν κ το είχε ακυρώσει θα είχαμε ενημέρωση 1) πόσες μέρες μετά την πιθανή ωοληψια σας ενημέρωσαν 

2) μετά από ποσό καιρό ήταν στην διάθεση σας 3) μετά από ποσό καιρό κάνατε την έμβρυο μεταφορά;;

σας ευχαριστω εκ των προτέρων 

Καλησπερα! Εγώ είμαι απο αυτές που δεν ηξερα ποτε θα γινει η ωοληψια. Με πήρε κατευθείαν η εμβρυολογος μία Κυριακή πρωί και μου είπαν έχουν γονιμοποιηθεί 7. Σε πέντε μερες θα σας πάρουμε να σας πούμε πόσες βλαστοκυστες έχετε. Οποτε δεν μπήκα στην διαδικασία άγχους και για την ωοληψια! Η εμβρυομεταφορά μου εγινε περίπου ενάμιση μηνα μετά. Μέχρι να κάνω αναστολή ήβης να προετοιμάσω ενδομήτριο. Ισως και λιγότερο. Δεν ξερω τι εινσι σωστό ή λάθος. Αρχικά νευρίασα που δεν με ενημέρωσαν για το ποτε αρχιςει η δότρια την προετοιμασία. Τωρα που το σκέφτομαι ποιος ο λογος να αγχωθώ και για τη δότρια; Το αποτέλεσμα μας νοιάζει. Ποσά ωάρια και ποσά γονιμοποιούνται στο τέλος! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...