Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

@Viv37 τι κάνετε καλή μου;  πως πάει το μωρακι; 

Εμείς είμαστε πολύ καλά! Θα κλείσει τους 7 μήνες σε λίγες μέρες! Είναι πολύ ενδιαφέρον να τα βλέπεις να μεγαλώνουν να αλλάζουν και να επικοινωνοθν όλο και πιο πολύ σαν μικρά ανθρωπάκια! Βγάζει και το πρώτο του δοντακι!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου μετα τη σεντοναρα που απλωσα παραπανω θα ηθελα να σας πω κατι μαγικο. Η μπεμπουλα μου ειναι πλεον 2 μηνων και μας γεμιζει χαρα. Τα βραδια αλλα και καποιες φορες μεσα στη μερα τη βαζω και κπιμαται δτο λικνο. Οταν κοιμαται εκει τη μερα βλεπω οτι σερνεται και παει και κολαει στη δεξια πλευρα που βλεπει στην ντουλαπα μας. Αν ομως παω να ξαπλωσω κ εγω ακομα και μεσα στομ υπνο της ξανασερνεται και ερχεται και κολλαει στην αριστερη πλευρα που ειναι διπλα μου καθως εχω κατεβαζει το πλαινο του λικνου απο εκει για να εχω επαφη μαζι της το βραδυ. Αυτο το κανει απο την πρωτη στιγμη. Παντα καταλαβαινει οταν ειμαι εκει και ερχεται κοντα μου. Αν σηκωθω παλι παεο στην αλλη πλευρα και αν ξαναξαπλωσω παλι ερχεται σ εμενα. Μου φαινεται τοσο μαγικο γιατι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και πριν ειχα σκεψεις του τπου θαμε αγαπαει οσο αν ειχε το δικο μου dna ? Το δικο μου αιμα; 

Απ οτο φαινεται αυτα το dna ειναι εντελως ασημαντο και η ζουζουνιτσα μου ειναι 100% δικη μου

Κοριτσια μου σας ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να το ζησετε ολες σας αυτο. Μην το βαζετε κατω! Σας στελνω τονους μπεμπεδοσκονης και σας εχω στο μυαλο μου♥️♥️♥️

Κοριτσι μου!!! Περασαν κιολας 2 μηνες με το θαυματακι σου!! Φυσικα και σε αγαπαει και ειναι δικο σου 100%... μην σου πω οτι μας αγαπανε πιο πολυ απ'οσο φανταζομαστε!! Εμεις κλεισαμε τους 8 μηνες..τρωμε στερεες απο 4,5 μηνων και θα φανε κι εμενα σε λιγο! Φιλια πολλα!!!

  • Μου αρέσει 6

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

♥️♥️♥️

Βιβή μου τι ωραία, μεγάλωσε η μπουμπούκια σασ, να τη χαίρεστε κάθε στιγμή. Εμεισ ετοιμαζόμαστε να ξεκινήσουμε φρούτα το Σάββατο και το περιμένω πως και πως...πέντε μηνών το αγοράκι μασ 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου μετα τη σεντοναρα που απλωσα παραπανω θα ηθελα να σας πω κατι μαγικο. Η μπεμπουλα μου ειναι πλεον 2 μηνων και μας γεμιζει χαρα. Τα βραδια αλλα και καποιες φορες μεσα στη μερα τη βαζω και κπιμαται δτο λικνο. Οταν κοιμαται εκει τη μερα βλεπω οτι σερνεται και παει και κολαει στη δεξια πλευρα που βλεπει στην ντουλαπα μας. Αν ομως παω να ξαπλωσω κ εγω ακομα και μεσα στομ υπνο της ξανασερνεται και ερχεται και κολλαει στην αριστερη πλευρα που ειναι διπλα μου καθως εχω κατεβαζει το πλαινο του λικνου απο εκει για να εχω επαφη μαζι της το βραδυ. Αυτο το κανει απο την πρωτη στιγμη. Παντα καταλαβαινει οταν ειμαι εκει και ερχεται κοντα μου. Αν σηκωθω παλι παεο στην αλλη πλευρα και αν ξαναξαπλωσω παλι ερχεται σ εμενα. Μου φαινεται τοσο μαγικο γιατι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και πριν ειχα σκεψεις του τπου θαμε αγαπαει οσο αν ειχε το δικο μου dna ? Το δικο μου αιμα; 

Απ οτο φαινεται αυτα το dna ειναι εντελως ασημαντο και η ζουζουνιτσα μου ειναι 100% δικη μου

Κοριτσια μου σας ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να το ζησετε ολες σας αυτο. Μην το βαζετε κατω! Σας στελνω τονους μπεμπεδοσκονης και σας εχω στο μυαλο μου♥️♥️♥️

Τι όμορφο, τι μαγικό τι συγκινητικό αυτό που περιγράφεις!!!

Τι γλυκουλα! ❤️❤️❤️Αυτοι οι τρεις πρωτοι μήνες είναι τόσο ιδιαιτεροι... 

Λογικές οι αμφιβολίες που μας πιάνουν καποιες φορές αλλά ναι, γι αυτά τα πλασματακια που φερνουμε στον κόσμο,είμαστε στην αρχή όλο τους το σύμπαν και το τελευταίο που μετράει είναι το dna μας! Κι έμενα μου περναγαν και μου περνανε που και που τετοιες σκέψεις αλλά όσο μεγαλώνει όλο και πιο λίγο...

Να είστε καλά να την χαιροσαστε μέρα με την μέρα Βιβη μου!

Φιλιά πολλά!

 

@Villi μου πέντε μηνών ο μπεμπουλης σας!❤️
Πως νιωθεις μετά από πεντε μήνες;  σαν όνειρο δεν είναι; 
 

@Neli83 καλή μας νεράιδα! Μπουσουλανε τα μπεμπακια σας; 
 

@Fili, @gigi 72, @Marla@ Πώς πάνε τα μπεμπακια σας; ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου μετα τη σεντοναρα που απλωσα παραπανω θα ηθελα να σας πω κατι μαγικο. Η μπεμπουλα μου ειναι πλεον 2 μηνων και μας γεμιζει χαρα. Τα βραδια αλλα και καποιες φορες μεσα στη μερα τη βαζω και κπιμαται δτο λικνο. Οταν κοιμαται εκει τη μερα βλεπω οτι σερνεται και παει και κολαει στη δεξια πλευρα που βλεπει στην ντουλαπα μας. Αν ομως παω να ξαπλωσω κ εγω ακομα και μεσα στομ υπνο της ξανασερνεται και ερχεται και κολλαει στην αριστερη πλευρα που ειναι διπλα μου καθως εχω κατεβαζει το πλαινο του λικνου απο εκει για να εχω επαφη μαζι της το βραδυ. Αυτο το κανει απο την πρωτη στιγμη. Παντα καταλαβαινει οταν ειμαι εκει και ερχεται κοντα μου. Αν σηκωθω παλι παεο στην αλλη πλευρα και αν ξαναξαπλωσω παλι ερχεται σ εμενα. Μου φαινεται τοσο μαγικο γιατι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και πριν ειχα σκεψεις του τπου θαμε αγαπαει οσο αν ειχε το δικο μου dna ? Το δικο μου αιμα; 

Απ οτο φαινεται αυτα το dna ειναι εντελως ασημαντο και η ζουζουνιτσα μου ειναι 100% δικη μου

Κοριτσια μου σας ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να το ζησετε ολες σας αυτο. Μην το βαζετε κατω! Σας στελνω τονους μπεμπεδοσκονης και σας εχω στο μυαλο μου♥️♥️♥️

Να σου ζήσει το μωράκι σου! ❤️

Πόσο όμορφο όλο αυτό που περιγράφεις και ζεις! Μακάρι να το ζήσουνε όλες οι γυναίκες που το λαχταράνε! 
Εγώ τελικά ακύρωσα τη δοτρια. Αποφάσισα να πιστέψω στο θαύμα μου, που για την ώρα πάει καλά. Μπήκα στην 9η εβδομάδα και περιμένω πως κ πως την αυχενική. Το άγχος είναι πάντα εκεί. Ίσως λίγο περισσότερο από όσο θα έπρεπε αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω..Ηρεμώ όταν ακούω την καρδιά του και μετά περιμένω ποτε θα περάσει η εβδομάδα για τον επόμενο υπέρηχο..

Εχω πάντα στο μυαλό μου ότι μπορεί να μην προχωρήσει και οτι η επιλογή της δότριας θα είναι πάντα εκεί. Θα μας πάει πίσω, αλλά αξίζει να δώσουμε χώρο και χρόνο σε αυτό το πλασματάκι που τόσο απρόσμενα έκανε την είσοδο του στη ζωή μας.

Να είσαι καλά και να ζεις το θαύμα σου κάθε μέρα στο έπακρο!!! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Πως νιωθεις μετά από πεντε μήνες;  σαν όνειρο δεν είναι; 

Πολύ ευτυχισμένη ...κάποιες φορές αισθάνομαι ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα οτι ο αγώνας τελείωσε και τον έχω αγκαλιά, σαν ψέματα μου φαίνεται. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Villi είπε:

Πολύ ευτυχισμένη ...κάποιες φορές αισθάνομαι ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα οτι ο αγώνας τελείωσε και τον έχω αγκαλιά, σαν ψέματα μου φαίνεται. 

Να σου ζήσει ο μπεμπούλης!! ❤️
Πάνω σε αυτό που λες, ότι δεν έχεις συνειδητοποιήσει ότι ο αγώνας τελείωσε, εχω την αίσθηση ότι όλο αυτό που περνάμε είναι ένα τραύμα που δεν θα σβήσει εύκολα. Πως θα ξεχάσουμε όλη την αγωνία, τις απογοητεύσεις και τον πόνο που μας δημιούργησε ο αγώνας για τη μητρότητα; Ευχομαι για όσες τα καταφέρατε, με τον καιρό όλο αυτό να απαλύνει και σταδιακά να ξεθωριάζει..

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Villi είπε:

Πολύ ευτυχισμένη ...κάποιες φορές αισθάνομαι ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα οτι ο αγώνας τελείωσε και τον έχω αγκαλιά, σαν ψέματα μου φαίνεται. 

Κι εμείς τα ίδια, ακόμα και τώρα κάποιες φορές τον κοιταμε και δεν το πιστεύουμε!

Ας τις χαρουμε όσο μπορούμε αυτες τις στιγμές γιατί ο χρόνος δεν ξαναγυρνα και μωράκια θα είναι μια φορά μόνο, αυτό σκέφτομαι... :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Τι όμορφο, τι μαγικό τι συγκινητικό αυτό που περιγράφεις!!!

Τι γλυκουλα! ❤️❤️❤️Αυτοι οι τρεις πρωτοι μήνες είναι τόσο ιδιαιτεροι... 

Λογικές οι αμφιβολίες που μας πιάνουν καποιες φορές αλλά ναι, γι αυτά τα πλασματακια που φερνουμε στον κόσμο,είμαστε στην αρχή όλο τους το σύμπαν και το τελευταίο που μετράει είναι το dna μας! Κι έμενα μου περναγαν και μου περνανε που και που τετοιες σκέψεις αλλά όσο μεγαλώνει όλο και πιο λίγο...

Να είστε καλά να την χαιροσαστε μέρα με την μέρα Βιβη μου!

Φιλιά πολλά!

 

@Villi μου πέντε μηνών ο μπεμπουλης σας!❤️
Πως νιωθεις μετά από πεντε μήνες;  σαν όνειρο δεν είναι; 
 

@Neli83 καλή μας νεράιδα! Μπουσουλανε τα μπεμπακια σας; 
 

@Fili, @gigi 72, @Marla@ Πώς πάνε τα μπεμπακια σας; ❤️❤️❤️

Κοριτσι μου!!! Ο μπεμπης μπουσουλαει και δεν με αφηνει δευτερολεπτο να ησυχασω...ειναι και ενας μαμακιας...ολο απο κοντα με θελει και με κοιταει και λιωνει...η αλλη η σουσουραδα ειναι πιο ανεξαρτητη...δεν μπουσουλαει ακομα..ειναι λιγο τεμπελα..καθεται ομως στον πωπο της πολυ καλα και παιζει πολυ ωρα.. εσεις σε τι φαση ειστε? Αρχισατε στερεες? 

Εγω παντως κοριτσια μου δεν ειχα ποτε τετοιες σκεψεις.. ειναι τα παιδακια μου και τους δινω ολη μου την αγαπη και την ανταποδιδουν...ειμαστε ολος τους ο κοσμος...

  • Μου αρέσει 4

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 6:06 ΜΜ, chitaneta είπε:

Τι όμορφο, τι μαγικό τι συγκινητικό αυτό που περιγράφεις!!!

Τι γλυκουλα! ❤️❤️❤️Αυτοι οι τρεις πρωτοι μήνες είναι τόσο ιδιαιτεροι... 

Λογικές οι αμφιβολίες που μας πιάνουν καποιες φορές αλλά ναι, γι αυτά τα πλασματακια που φερνουμε στον κόσμο,είμαστε στην αρχή όλο τους το σύμπαν και το τελευταίο που μετράει είναι το dna μας! Κι έμενα μου περναγαν και μου περνανε που και που τετοιες σκέψεις αλλά όσο μεγαλώνει όλο και πιο λίγο...

Να είστε καλά να την χαιροσαστε μέρα με την μέρα Βιβη μου!

Φιλιά πολλά!

 

@Villi μου πέντε μηνών ο μπεμπουλης σας!❤️
Πως νιωθεις μετά από πεντε μήνες;  σαν όνειρο δεν είναι; 
 

@Neli83 καλή μας νεράιδα! Μπουσουλανε τα μπεμπακια σας; 
 

@Fili, @gigi 72, @Marla@ Πώς πάνε τα μπεμπακια σας; ❤️❤️❤️

 🥰

πρίν από 29 λεπτά , gigi 72 είπε:

 🥰

pan widget

Επεξεργάστηκαν by gigi 72
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσι μου!!! Ο μπεμπης μπουσουλαει και δεν με αφηνει δευτερολεπτο να ησυχασω...ειναι και ενας μαμακιας...ολο απο κοντα με θελει και με κοιταει και λιωνει...η αλλη η σουσουραδα ειναι πιο ανεξαρτητη...δεν μπουσουλαει ακομα..ειναι λιγο τεμπελα..καθεται ομως στον πωπο της πολυ καλα και παιζει πολυ ωρα.. εσεις σε τι φαση ειστε? Αρχισατε στερεες? 

Εγω παντως κοριτσια μου δεν ειχα ποτε τετοιες σκεψεις.. ειναι τα παιδακια μου και τους δινω ολη μου την αγαπη και την ανταποδιδουν...ειμαστε ολος τους ο κοσμος...

Καλά κάνεις και δεν είχες ποτέ τέτοιες σκέψεις! 

Φοβερό που καθε μπεμπακι δείχνει από τόσο μικρό τις τάσεις του. Αχ τα γλυκουλακια!

Ναι κι εμείς ξεκινήσαμε στερεες τροφές, από 5,5 μηνών, ανοιγε και το στόμα και έδειχνε πολύ ενδιαφέρον...αν και τις τελευταίες εβδομάδες περνάει φάση και καποιες μέρες δεν θέλει να φάει σχεδόν καθόλου, ε μέσα στο παιχνίδι είναι κι αυτά, όσο είναι υγιής δεν ανησυχούμε. Έχει αρχίσει να κάθεται εδώ και κάνα μήνα και μπορεί να παίζει μόνος του και χαιρεται!

Όταν μπουσουλησει δεν ξέρω τι θα γίνει...τώρα τον αφήνω και λιγο  μόνο και ξερω ότι θα γυρίσω και θα τον βρω εκεί...αλλά αμα αρχίσει να μπουσουλαει... Και θέλει να σηκωνεται και όρθιος! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 9:40 ΠΜ, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου μετα τη σεντοναρα που απλωσα παραπανω θα ηθελα να σας πω κατι μαγικο. Η μπεμπουλα μου ειναι πλεον 2 μηνων και μας γεμιζει χαρα. Τα βραδια αλλα και καποιες φορες μεσα στη μερα τη βαζω και κπιμαται δτο λικνο. Οταν κοιμαται εκει τη μερα βλεπω οτι σερνεται και παει και κολαει στη δεξια πλευρα που βλεπει στην ντουλαπα μας. Αν ομως παω να ξαπλωσω κ εγω ακομα και μεσα στομ υπνο της ξανασερνεται και ερχεται και κολλαει στην αριστερη πλευρα που ειναι διπλα μου καθως εχω κατεβαζει το πλαινο του λικνου απο εκει για να εχω επαφη μαζι της το βραδυ. Αυτο το κανει απο την πρωτη στιγμη. Παντα καταλαβαινει οταν ειμαι εκει και ερχεται κοντα μου. Αν σηκωθω παλι παεο στην αλλη πλευρα και αν ξαναξαπλωσω παλι ερχεται σ εμενα. Μου φαινεται τοσο μαγικο γιατι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και πριν ειχα σκεψεις του τπου θαμε αγαπαει οσο αν ειχε το δικο μου dna ? Το δικο μου αιμα; 

Απ οτο φαινεται αυτα το dna ειναι εντελως ασημαντο και η ζουζουνιτσα μου ειναι 100% δικη μου

Κοριτσια μου σας ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να το ζησετε ολες σας αυτο. Μην το βαζετε κατω! Σας στελνω τονους μπεμπεδοσκονης και σας εχω στο μυαλο μου♥️♥️♥️

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Τελικά θα την χρησιμοποιήσω κ ότι γίνει.  Προχωράω με χαμηλές προσδοκίες αλλά δεν θα έχω για πάντα την σκέψη τι θα είχε γίνει αν... 

Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου κ μακάρι η άλλη βλαστοκυστη να σου χαρίσει ένα δεύτερο παιδάκι!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 2:04 ΜΜ, Perdikoula είπε:

Τι υπέροχο που είναι αυτό που περιγράφεις!!! Εύχομαι να το ζήσουμε όλες μας! Εγώ πάω καλά και περιμένω σε λίγες μέρες να κάνω την αυχενική! 
εως τότε κάνω υπομονή και εύχομαι να πηγαίνουν όλα καλά! 
στον τελευταίο υπέρηχο όλα ήταν τέλεια! 
υπομονή λοιπόν…
 

Καλη σου επιτυχια! Ολα θα:συνεχισουν να πηγαινουν καλα♥️

 

On 9/5/2023 at 2:42 ΜΜ, LioPh79 είπε:

Καλησπέρα καινούργιες μου φίλες ! εδώ και 2 χρόνια περνάω πολύ δύσκολα. νομίζω πως θέλω να διαβάζω τις ιστορίες σας για να μου δίνουν δύναμη. όσοι δεν έχουν περάσει αυτά που ζούμε εμείς δεν καταλαβαίνουν. εύκολα δίνουν λύσεις ενώ εμείς παλεύουμε για κάτι άλλο. " είσαστε ήδη οικογένεια, μπορείτε να υιοθετήσετε ... έχεις ανήψια, πάρε σκύλο, πάρε γάτα ... μπλα μπλά μπλα" .

είμαι 43 χρόνων , μία αποτυχημένη ολοκληρωμένη εξωσωματική , 2 σπερματεγχύσεις στον χειρότερο γιατρό της Θεσσαλονίκης και του κόσμου όλου, 3 ωοληψίες με 4 έμβρυα (3 πήγαν σε προεμφυτευτικό) , αποτέλεσμα 0 σε άλλο γιατρό και κέντρο φυσικά.  σε 1-2 μήνες θ κάνω άλλη μία προσπάθεια, όμως όπως λένε όλοι οι γιατροί " η ηλικία σου δύσκολα θα δώσει καλής ποιότητας ωάρια".  Θα ήθελα να μάθω για την δωρεά ωαρίων , ίσως είναι η μόνη μας ελπίδα για να τα καταφέρουμε . θα συνεχίσω να σας διαβάζω και να μου δίνετε θάρρος με τις εμπειρίες σας. σίγουρα καταλαβαίνετε πως νιώθω, έχετε όλες περάσει από εδώ που βρίσκομαι. 💔👶🌤️

ότι καλύτερο μπορούσα να διαβάσω 😂

τι ωραία που το γράφεις  "απο ότι φαίνεται αυτό το dna είναι εντελώς ασήμαντο..." 😂😂 

ΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ 100 %

να σας ζήσει 🌷

 

Ευχαριστω! Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να το ζησεις. Αν ενδιαφερεσαι ο γιατρος μου ηταν ο Κολυμπιανακης στη Θεσσαλονικη. Εξαιρετικος γιατρος! 

On 9/5/2023 at 5:28 ΜΜ, chitaneta είπε:

@Viv37 τι κάνετε καλή μου;  πως πάει το μωρακι; 

Εμείς είμαστε πολύ καλά! Θα κλείσει τους 7 μήνες σε λίγες μέρες! Είναι πολύ ενδιαφέρον να τα βλέπεις να μεγαλώνουν να αλλάζουν και να επικοινωνοθν όλο και πιο πολύ σαν μικρά ανθρωπάκια! Βγάζει και το πρώτο του δοντακι!

 

Αχ θα τρελαθω! Ποτε παλευες μεσα στα χιονια για να πας για ετ και ποτε εγινε 7 μηνων το τζιτζικακι σου!!! Πως τα πατε τωρα που αρχισε να βγαζε δοντακια; Εμεις ειμαστε πολυ καλα! Η μικρη ειμαι ησυχη για την ωρα! Το απολαμβανουμε! Φιλακια πολλα!♥️♥️

 

On 9/5/2023 at 5:28 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσι μου!!! Περασαν κιολας 2 μηνες με το θαυματακι σου!! Φυσικα και σε αγαπαει και ειναι δικο σου 100%... μην σου πω οτι μας αγαπανε πιο πολυ απ'οσο φανταζομαστε!! Εμεις κλεισαμε τους 8 μηνες..τρωμε στερεες απο 4,5 μηνων και θα φανε κι εμενα σε λιγο! Φιλια πολλα!!!

Απο 4,5 μηνων;!! Καλε τι εξελιγμενα μοντελα ειναι αυτα;!! Χαχαχα!! Και η δικια μου εχει κανει κατι μαγουλαρες! Οτι πρεπει για τσιμπημα χαχαχα. Φιλακια κ απο μας♥️♥️

 

On 9/5/2023 at 5:51 ΜΜ, Villi είπε:

Βιβή μου τι ωραία, μεγάλωσε η μπουμπούκια σασ, να τη χαίρεστε κάθε στιγμή. Εμεισ ετοιμαζόμαστε να ξεκινήσουμε φρούτα το Σάββατο και το περιμένω πως και πως...πέντε μηνών το αγοράκι μασ 

Αχ τι ωραια! Μεγαλωσε και ο δικος σας ο παλικαρος! Κι εσεις στερεες ε; Καλη αρχη! Εμας θα τις ξεκινησει μεσα στο καλοκαιρι. Μου φαινεται θα την εχω στην παραλια αγκαλιαμε μια φετα καρπουζι χαχαχα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 6:06 ΜΜ, chitaneta είπε:

Τι όμορφο, τι μαγικό τι συγκινητικό αυτό που περιγράφεις!!!

Τι γλυκουλα! ❤️❤️❤️Αυτοι οι τρεις πρωτοι μήνες είναι τόσο ιδιαιτεροι... 

Λογικές οι αμφιβολίες που μας πιάνουν καποιες φορές αλλά ναι, γι αυτά τα πλασματακια που φερνουμε στον κόσμο,είμαστε στην αρχή όλο τους το σύμπαν και το τελευταίο που μετράει είναι το dna μας! Κι έμενα μου περναγαν και μου περνανε που και που τετοιες σκέψεις αλλά όσο μεγαλώνει όλο και πιο λίγο...

Να είστε καλά να την χαιροσαστε μέρα με την μέρα Βιβη μου!

Φιλιά πολλά!

 

@Villi μου πέντε μηνών ο μπεμπουλης σας!❤️
Πως νιωθεις μετά από πεντε μήνες;  σαν όνειρο δεν είναι; 
 

@Neli83 καλή μας νεράιδα! Μπουσουλανε τα μπεμπακια σας; 
 

@Fili, @gigi 72, @Marla@ Πώς πάνε τα μπεμπακια σας; ❤️❤️❤️

Εγω να σου πω την αληθεια δεν εχω τετοιες σκεψεις πια. Ισωε φταιει το οτι η μικρη ειναι καρμπον ο αντρας μου χαχαχα!

 

On 9/5/2023 at 11:46 ΜΜ, Villi είπε:

Πολύ ευτυχισμένη ...κάποιες φορές αισθάνομαι ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα οτι ο αγώνας τελείωσε και τον έχω αγκαλιά, σαν ψέματα μου φαίνεται. 

Σε ολες μας νομιζω! Εγω ακομα δακρυζω οταν περναω εξω απο κεντρα εξωσωματικης οπως δακρυζα κ οταν ευχομουν να αποκτησω παιδακι!

 

On 10/5/2023 at 4:23 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσι μου!!! Ο μπεμπης μπουσουλαει και δεν με αφηνει δευτερολεπτο να ησυχασω...ειναι και ενας μαμακιας...ολο απο κοντα με θελει και με κοιταει και λιωνει...η αλλη η σουσουραδα ειναι πιο ανεξαρτητη...δεν μπουσουλαει ακομα..ειναι λιγο τεμπελα..καθεται ομως στον πωπο της πολυ καλα και παιζει πολυ ωρα.. εσεις σε τι φαση ειστε? Αρχισατε στερεες? 

Εγω παντως κοριτσια μου δεν ειχα ποτε τετοιες σκεψεις.. ειναι τα παιδακια μου και τους δινω ολη μου την αγαπη και την ανταποδιδουν...ειμαστε ολος τους ο κοσμος...

Πωπω τα φανταζομαι να μπουσουλανε τον εναν προς τα αριατερα, την σλλη προς τα δεξια οταν αρχισει κ αυτη τις βολτες κ εσυ να μην ξερεις ποιο να πιασεις!😆

On 9/5/2023 at 11:46 ΜΜ, Chara79 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου! ❤️

Πόσο όμορφο όλο αυτό που περιγράφεις και ζεις! Μακάρι να το ζήσουνε όλες οι γυναίκες που το λαχταράνε! 
Εγώ τελικά ακύρωσα τη δοτρια. Αποφάσισα να πιστέψω στο θαύμα μου, που για την ώρα πάει καλά. Μπήκα στην 9η εβδομάδα και περιμένω πως κ πως την αυχενική. Το άγχος είναι πάντα εκεί. Ίσως λίγο περισσότερο από όσο θα έπρεπε αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω..Ηρεμώ όταν ακούω την καρδιά του και μετά περιμένω ποτε θα περάσει η εβδομάδα για τον επόμενο υπέρηχο..

Εχω πάντα στο μυαλό μου ότι μπορεί να μην προχωρήσει και οτι η επιλογή της δότριας θα είναι πάντα εκεί. Θα μας πάει πίσω, αλλά αξίζει να δώσουμε χώρο και χρόνο σε αυτό το πλασματάκι που τόσο απρόσμενα έκανε την είσοδο του στη ζωή μας.

Να είσαι καλά και να ζεις το θαύμα σου κάθε μέρα στο έπακρο!!! ❤️❤️❤️

Και πολυ καλα κανεις που πιστευεις δτο θαυματακι σου κ του δινεις δυναμη! Ολα θα συνεχισουν να πηγαινουν τελεια! Περιμενουνε τα ευχαριστα νεα της αυχενικης!

 

On 11/5/2023 at 8:05 ΠΜ, Smaro79 είπε:

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Τελικά θα την χρησιμοποιήσω κ ότι γίνει.  Προχωράω με χαμηλές προσδοκίες αλλά δεν θα έχω για πάντα την σκέψη τι θα είχε γίνει αν... 

Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου κ μακάρι η άλλη βλαστοκυστη να σου χαρίσει ένα δεύτερο παιδάκι!!!

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ κοριτσκι μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 2:42 ΜΜ, LioPh79 είπε:

Καλησπέρα καινούργιες μου φίλες ! εδώ και 2 χρόνια περνάω πολύ δύσκολα. νομίζω πως θέλω να διαβάζω τις ιστορίες σας για να μου δίνουν δύναμη. όσοι δεν έχουν περάσει αυτά που ζούμε εμείς δεν καταλαβαίνουν. εύκολα δίνουν λύσεις ενώ εμείς παλεύουμε για κάτι άλλο. " είσαστε ήδη οικογένεια, μπορείτε να υιοθετήσετε ... έχεις ανήψια, πάρε σκύλο, πάρε γάτα ... μπλα μπλά μπλα" .

είμαι 43 χρόνων , μία αποτυχημένη ολοκληρωμένη εξωσωματική , 2 σπερματεγχύσεις στον χειρότερο γιατρό της Θεσσαλονίκης και του κόσμου όλου, 3 ωοληψίες με 4 έμβρυα (3 πήγαν σε προεμφυτευτικό) , αποτέλεσμα 0 σε άλλο γιατρό και κέντρο φυσικά.  σε 1-2 μήνες θ κάνω άλλη μία προσπάθεια, όμως όπως λένε όλοι οι γιατροί " η ηλικία σου δύσκολα θα δώσει καλής ποιότητας ωάρια".  Θα ήθελα να μάθω για την δωρεά ωαρίων , ίσως είναι η μόνη μας ελπίδα για να τα καταφέρουμε . θα συνεχίσω να σας διαβάζω και να μου δίνετε θάρρος με τις εμπειρίες σας. σίγουρα καταλαβαίνετε πως νιώθω, έχετε όλες περάσει από εδώ που βρίσκομαι. 💔👶🌤️

ότι καλύτερο μπορούσα να διαβάσω 😂

τι ωραία που το γράφεις  "απο ότι φαίνεται αυτό το dna είναι εντελώς ασήμαντο..." 😂😂 

ΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ 100 %

να σας ζήσει 🌷

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...