Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Ζενια21 είπε:

Καλησπερα κορίτσια κ συγχαρητήρια σε όλες κ αυτές που προσπάθησαν κ τα κατάφεραν αλλά κ σε αυτές (μέσα κ εγώ)σε αυτές που ακόμα ελπίζουν κ προσπαθούν γιατί θέλει πολύ δύναμη κ στήριξη…

εχω να σας κάνω μια ερώτηση κ θέλω τις απαντήσεις σας γιατί με έχει πιάσει άγχος κ αγωνία …είχανε πει 12/6 θα γίνει η ωοληψια της δοτριας…πήρα τηλέφωνο σήμερα στο κέντρο κ μου είπαν δεν έχουνε ακόμα κάποιο νέο γιατί παίζουν πάνω κάτω οι μέρες…αν ήταν κ το είχε ακυρώσει θα είχαμε ενημέρωση 1) πόσες μέρες μετά την πιθανή ωοληψια σας ενημέρωσαν 

2) μετά από ποσό καιρό ήταν στην διάθεση σας 3) μετά από ποσό καιρό κάνατε την έμβρυο μεταφορά;;

σας ευχαριστω εκ των προτέρων 

Εμένα με ενημέρωσαν δύο μέρες πριν την ωοληψια (λογικά όταν η δοτρια έκανε την ovitrelle) γιατι τη μέρα της ωοληψιας της πήγαμε εμείς με τον σύζυγό στο κέντρο για να δώσει σπέρμα για τη γονιμοποίηση. Την επόμενη μασ είπαν ότι γονιμοποηθηκαν 6 κ τελικά τα 3 έγιναν βλαστοκυστες μετά από 5 μέρες. Στον μεθεπόμενο κύκλο (λόγω δικής μου επιλογής για να μην πέσει η αναμονή της χοριακης μέσα στο Πάσχα) έκανα προετοιμασία ενδομητρίου κ εμβρυομεταφορα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα σε όλες..

ειχα γράψει και πριν λίγο καιρό όταν αμφιταλαντευομουν με την απόφαση μου ως προς την δωρεά ωαρίων και πολλές μου απαντήσατε και με βοηθήσατε πολύ στην απόφαση μου.

Εκανα λοιπόν την εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Πέμπτη, μια βλαστοκύστη πολύ καλής ποιότητας όπως με ενημέρωσαν, με πολύ καλό ενδομήτριο και γενικότερη εικόνα.

Αύριο έχω την β χοριακη αλλά επειδή εμένα με έτρωγε πήγα και έκανα τώρα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό.. και κάπως έπεσα ρε κορίτσια..Υπάρχει περίπτωση η εξέταση αύριο να βγει θετική; 
γιατι ήμουν τόσο σίγουρη ότι έχει πετύχει 

εχει συμβεί σε κάποια να κάνει τεστ στο σπίτι αρνητικό και χοριακη θετική; 

Πελάγωσα γαμωτο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Theodo είπε:

Καλησπέρα σε όλες..

ειχα γράψει και πριν λίγο καιρό όταν αμφιταλαντευομουν με την απόφαση μου ως προς την δωρεά ωαρίων και πολλές μου απαντήσατε και με βοηθήσατε πολύ στην απόφαση μου.

Εκανα λοιπόν την εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Πέμπτη, μια βλαστοκύστη πολύ καλής ποιότητας όπως με ενημέρωσαν, με πολύ καλό ενδομήτριο και γενικότερη εικόνα.

Αύριο έχω την β χοριακη αλλά επειδή εμένα με έτρωγε πήγα και έκανα τώρα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό.. και κάπως έπεσα ρε κορίτσια..Υπάρχει περίπτωση η εξέταση αύριο να βγει θετική; 
γιατι ήμουν τόσο σίγουρη ότι έχει πετύχει 

εχει συμβεί σε κάποια να κάνει τεστ στο σπίτι αρνητικό και χοριακη θετική; 

Πελάγωσα γαμωτο 

Κοπέλα μου γλυκιά .... Μόνο η χοριακη θα σου δείξει το πραγματικό αποτέλεσμα. Το τεστ ούρων πολλές φορές είναι αναξιόπιστο. Επίσης τόσο νωρίς στην κύηση λένε ότι πρέπει να γίνεται με τα πρώτα πρωινά ούρα για να υπάρχει αρκετή συγκέντρωση τησ ορμόνης. Οπωσ κ να έχει μπορεί το τεστ να ήταν προβληματικο, μπορεί να είχες πιει πολλά υγρά πριν, μπορεί χίλια δυο ! Μην απογοητεύεσαι λίγες ώρες έμειναν πια μέχρι αύριο το πρωί, πάρε μια βαθιά ανάσα κ αύριο θα ξέρεις 😊

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Lela79 said:

Κοπέλα μου γλυκιά .... Μόνο η χοριακη θα σου δείξει το πραγματικό αποτέλεσμα. Το τεστ ούρων πολλές φορές είναι αναξιόπιστο. Επίσης τόσο νωρίς στην κύηση λένε ότι πρέπει να γίνεται με τα πρώτα πρωινά ούρα για να υπάρχει αρκετή συγκέντρωση τησ ορμόνης. Οπωσ κ να έχει μπορεί το τεστ να ήταν προβληματικο, μπορεί να είχες πιει πολλά υγρά πριν, μπορεί χίλια δυο ! Μην απογοητεύεσαι λίγες ώρες έμειναν πια μέχρι αύριο το πρωί, πάρε μια βαθιά ανάσα κ αύριο θα ξέρεις 😊

Ευχαριστώ πολύ 💛

ενταξει η αλήθεια είναι ότι το έκανα μεσημέρι με λίγα ουρα αλλά καταλαβαίνεις επαθα αμόκ..

Άσε που με πιάνει αυτό το να είμαι προετοιμασμένη κάπως αν δεν πάει καλα το αυριανό.. 

όπως και να χει ευχαριστώ για την απάντηση.. θέλω να πιστεύω αυριο τέτοια ώρα θα ξέρω 

☺️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Theodo είπε:

Ευχαριστώ πολύ 💛

ενταξει η αλήθεια είναι ότι το έκανα μεσημέρι με λίγα ουρα αλλά καταλαβαίνεις επαθα αμόκ..

Άσε που με πιάνει αυτό το να είμαι προετοιμασμένη κάπως αν δεν πάει καλα το αυριανό.. 

όπως και να χει ευχαριστώ για την απάντηση.. θέλω να πιστεύω αυριο τέτοια ώρα θα ξέρω 

☺️

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια τεράστια χοριακη αύριο !!! ❤️

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια...SOS... Χρειαζόμαστε επειγόντως αξιόλογο γιατρό , κέντρο -για εξωσωματική γονιμοποίηση με δωρεά ωαρίων...( που να μην έχουν πρόβλημα με τά ωάρια, είμαστε σα ζευγάρι  ξανθοί και ψηλοί άνθρωποι....- λόγω ηλικίας προλαβαίνω στο τσακ την  τελευταία μου προσπάθεια - ευκαιρία 😪...) Έκανα στον κ.  Καπετανάκη με 0 αποτέλεσμα 😪... Γυναικολόγος μου σύστησε τον κ. Γιάνναρη ( δεν τον έχω ακουστα, δεν βρίσκω πληροφορίες...)... Στο μυαλό μου έχω τον κ. Πάντο ( αν και οι τιμές του με ζαλίζουν 😔...) Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον αξιόλογο... Θα εκτιμήσω κάθε γνώμη, πληροφορία, εμπειρία... Να είστε καλά και ευχαριστώ πολύ...☺️

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια...SOS... παρακαλώ, ψάχνω αξιόλογο γιατρό, κέντρο εξωσωματικής γονιμοποίησης με δωρεά ωαρίων... λόγω ηλικίας προλαβαίνω στο τσακ την τελευταία μου προσπάθεια - ευκαιρία να πετύχει...😔 Έχω κάνει στον κ. Καπετανάκη με 0 αποτέλεσμα😪 .... Γυναικολόγος μου προτείνετε τον κ. Γιάνναρη ( δεν βρίσκω πληροφορίες...) ... σκέφτομαι τον κ. Πάντο ( αν και οι τιμές του με ζαλίζουν 😔)... Θα εκτιμήσω κάθε γνώμη, πληροφορία, εμπειρία σας... Ευχαριστώ πολύ, να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mara23 είπε:

Γειά σας κορίτσια...SOS... παρακαλώ, ψάχνω αξιόλογο γιατρό, κέντρο εξωσωματικής γονιμοποίησης με δωρεά ωαρίων... λόγω ηλικίας προλαβαίνω στο τσακ την τελευταία μου προσπάθεια - ευκαιρία να πετύχει...😔 Έχω κάνει στον κ. Καπετανάκη με 0 αποτέλεσμα😪 .... Γυναικολόγος μου προτείνετε τον κ. Γιάνναρη ( δεν βρίσκω πληροφορίες...) ... σκέφτομαι τον κ. Πάντο ( αν και οι τιμές του με ζαλίζουν 😔)... Θα εκτιμήσω κάθε γνώμη, πληροφορία, εμπειρία σας... Ευχαριστώ πολύ, να είστε καλά!

Καλησπέρα, δυστυχώς απαγορεύεται από τους κανονισμούς του site να συστήνουμε γιατρούς. Αν πάντως διαβάσεις από την αρχή τις δημοσιεύσεις στο θέμα αυτό θα βρεις στοιχεία για γιατρούς (συνήθως τους γράφουν με τα πρώτα γράμματα των επιθέτων τους αλλά είναι εύκολο να τους εντοπίσεις στο google, πχ Τσιρ και Κουρ,  στους οποίους έχουν απευθυνθεί πολλές κοπέλες για εξωσωματικη με δωρεά και πήγαν όλα καλά.

Τι εννοείς ότι προλαβαίνεις στο τσακ? Με το νέο νόμο το όριο εξωσωματικης αυξήθηκε στα 54 έτη. Και αυτό το να μην έχουν πρόβλημα με τα ωαρια που γράφεις δεν είναι κατανοητό. Το τι χαρακτηριστικά θέλετε να έχει η δοτρια και πόσο γρήγορα θα βρεθεί είναι θέμα που θα το συζητήσετε με το γιατρό σας και θα επιλέξετε αναλόγως το ποσό γρήγορα θέλετε να προχωρήσετε.

Οι τιμές παντως για την όλη διαδικασία απ ότι διαβάζω κυμαίνονται γύρω στις 6000.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nels είπε:

Καλησπέρα, δυστυχώς απαγορεύεται από τους κανονισμούς του site να συστήνουμε γιατρούς. Αν πάντως διαβάσεις από την αρχή τις δημοσιεύσεις στο θέμα αυτό θα βρεις στοιχεία για γιατρούς (συνήθως τους γράφουν με τα πρώτα γράμματα των επιθέτων τους αλλά είναι εύκολο να τους εντοπίσεις στο google, πχ Τσιρ και Κουρ,  στους οποίους έχουν απευθυνθεί πολλές κοπέλες για εξωσωματικη με δωρεά και πήγαν όλα καλά.

Τι εννοείς ότι προλαβαίνεις στο τσακ? Με το νέο νόμο το όριο εξωσωματικης αυξήθηκε στα 54 έτη. Και αυτό το να μην έχουν πρόβλημα με τα ωαρια που γράφεις δεν είναι κατανοητό. Το τι χαρακτηριστικά θέλετε να έχει η δοτρια και πόσο γρήγορα θα βρεθεί είναι θέμα που θα το συζητήσετε με το γιατρό σας και θα επιλέξετε αναλόγως το ποσό γρήγορα θέλετε να προχωρήσετε.

Οι τιμές παντως για την όλη διαδικασία απ ότι διαβάζω κυμαίνονται γύρω στις 6000.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

... Στο τσακ - αυτό ακριβώς εννοώ... ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα κορίτσια... πήγα σήμερα στον κ. Π...μου σύστησε οποσδήποτε σαλπιγγογραφια...να δούμε αν έχουν υγρά ( αν ναι, να τις κλήσει μετά λαπαροσκοπικά) ...(σε αλους δύο που πήγα και έκανα εξωσωματική δεν μου πρότειναν ποτέ κάτι τέτοιο...)., γιατί δεν πρόκειται να μείνεις έγκυος ποτέ σαυτη τη περίπτωση είπε... και να μου κάνει και μια δοκιμαστική έμβρυο μεταφορά ( ψεύτικη δηλαδή) για να δεί την κατάσταση της μήτρας μέσα... Ρωτώ,αν έτυχε καμία σας να κάνει αυτές τις εξετάσεις για αυτόν τον λόγο, και αν πονάει πολύ η διαδικασία... ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, mara23 είπε:

Γειά σας κορίτσια...SOS... παρακαλώ, ψάχνω αξιόλογο γιατρό, κέντρο εξωσωματικής γονιμοποίησης με δωρεά ωαρίων... λόγω ηλικίας προλαβαίνω στο τσακ την τελευταία μου προσπάθεια - ευκαιρία να πετύχει...😔 Έχω κάνει στον κ. Καπετανάκη με 0 αποτέλεσμα😪 .... Γυναικολόγος μου προτείνετε τον κ. Γιάνναρη ( δεν βρίσκω πληροφορίες...) ... σκέφτομαι τον κ. Πάντο ( αν και οι τιμές του με ζαλίζουν 😔)... Θα εκτιμήσω κάθε γνώμη, πληροφορία, εμπειρία σας... Ευχαριστώ πολύ, να είστε καλά!

Καλημέρα!
Κι εμένα ο γυναικολόγος μου μου είχε συστήσει τον κ.Γιάν... Μου είπε ότι είμαι στα πρόθυρα εμμηνόπαυσης. Μου το είπε πριν 14-15 μήνες και τώρα είμαι 34 ετών με περίοδο κάθε μήνα. Είχα γυρίσει ήδη αρκετούς γιατρούς και δεν είχε πει κανένας κάτι παρόμοιο. Αυτές οι 3 λέξεις που είπε με έκαναν να μη θέλω να ξαναπατήσω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τον επισκέφτηκα τελικά τον Για... στο δεύτερο ραντεβού μου φάνηκε να μην έχει σταθερές απόψεις σχετικά με αυτά που μου πρότεινε στην πρώτη επίσκεψη... δεν ξέρω, ... μου προκαλεί αμφιβολίες... ενώ φαίνεται ανθρώπινος... Και αφού δεν έχω χρόνο καθόλου για χάσιμο επισκέφτηκα τον κ. Παν... δεν ξέρω κορίτσια,τι εμπειρία έχετε... θέλω τη συμβουλή σάς...με τρόμαξε λιγάκι ιστορία... μου πρότεινε πολλές και ακριβές εξετάσεις - μέχρι και σαλπιγγογραφια, βιοψίες ermap και ngs(ελπίζω να τις λέω σωστά) και ίσως χρειαστεί και λαπαροσκοπικά πλαστική σαλπιγγων ...) Μερικούς γιατρούς που επισκέφτηκα ( ... και έκανα προσπάθεια εξωσωματικής...) δεν μου πρότεινε κανείς κάτι τέτοιο...  Σε χρήμα όλο αυτό βγαίνει ένα τρελό πακέτο... Πάθαμε σόκ... Και από οργάνωση μου φάνηκε να έχει πολύ φαβουρα αυτό το κέντρο... Απ'την άλλη, σκέφτομαι, ότι με τέτοιο όνομα ίσως να είναι και ο μοναδικός που μπορεί να μας βοηθήσει... Ειλικρινά, έχουμε μπλοκάρει...!😔 Μήπως με βοηθήσετε... Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2023 at 3:21 ΠΜ, mara23 είπε:

Τον επισκέφτηκα τελικά τον Για... στο δεύτερο ραντεβού μου φάνηκε να μην έχει σταθερές απόψεις σχετικά με αυτά που μου πρότεινε στην πρώτη επίσκεψη... δεν ξέρω, ... μου προκαλεί αμφιβολίες... ενώ φαίνεται ανθρώπινος... Και αφού δεν έχω χρόνο καθόλου για χάσιμο επισκέφτηκα τον κ. Παν... δεν ξέρω κορίτσια,τι εμπειρία έχετε... θέλω τη συμβουλή σάς...με τρόμαξε λιγάκι ιστορία... μου πρότεινε πολλές και ακριβές εξετάσεις - μέχρι και σαλπιγγογραφια, βιοψίες ermap και ngs(ελπίζω να τις λέω σωστά) και ίσως χρειαστεί και λαπαροσκοπικά πλαστική σαλπιγγων ...) Μερικούς γιατρούς που επισκέφτηκα ( ... και έκανα προσπάθεια εξωσωματικής...) δεν μου πρότεινε κανείς κάτι τέτοιο...  Σε χρήμα όλο αυτό βγαίνει ένα τρελό πακέτο... Πάθαμε σόκ... Και από οργάνωση μου φάνηκε να έχει πολύ φαβουρα αυτό το κέντρο... Απ'την άλλη, σκέφτομαι, ότι με τέτοιο όνομα ίσως να είναι και ο μοναδικός που μπορεί να μας βοηθήσει... Ειλικρινά, έχουμε μπλοκάρει...!😔 Μήπως με βοηθήσετε... Ευχαριστώ...

Καλησπέρα ...η σαλπιγγογραφια είναι ισωσ η πρώτη εξέταση που ζητάνε οι γιατροί στην εξωσωματική για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο να έχεις υδροσαλπιγγεσ ..Νομίζω ότι είναι βασικό να την κάνεις, πονάει λίγο αλλά κρατάει πολύ λίγο χρόνο. Ούτε οι υπόλοιπες εξετασεισ που σου ζήτησε μου φαίνονται υπερβολικές. Συνήθως στην πρώτη ισωσ και στη δεύτερη προσπάθεια δεν ζητάνε τόσες εξετάσεις, αν όμως δεν πετύχει τότε αρχίζει το ψάξιμο, με συγχωρείς αλλά δεν θυμάμαι σε ποια προσπάθεια είσαι. Το κόστος είναι όντως θέμα, εγώ τισ είχα κάνει ολεσ αυτεσ που αναφέρεις αλλά οχι όλες μαζί σε ένα χρόνο. Και ο δοκιμαστικός κύκλος μου ακούγεται καλά, εμένα ο δικός μου γιατρός μου έκανε τρεισ δοκιμαστικούς κύκλους πριν κάνουμε την ετ. 

Για το συγκεκριμένο κέντρο επειδή πέρασα και από εκεί θα σου πω ότι δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη, όντως βαβούρα  και κυρίως χαμηλότερο των προσδοκιών μου. Από το συγκεκριμένο γιατρό δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά άλλες κοπέλες εδώ στο θέμα της δωρεάς δεν έλεγαν και τα καλύτερα, μη μασάς με το πόσο μεγάλο όνομα είναι..αν μπορώ να σου δώσω μια συμβουλή είναι να ακούσεις το ένστικτο σου και εκεί που σου λέει να πασ. Καλή επιτυχία 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ .. εσύ σε ποιο κέντρο είσαι...?

On 19/6/2023 at 11:03 ΠΜ, mara23 είπε:

Γειά σας κορίτσια...SOS... παρακαλώ, ψάχνω αξιόλογο γιατρό, κέντρο εξωσωματικής γονιμοποίησης με δωρεά ωαρίων... λόγω ηλικίας προλαβαίνω στο τσακ την τελευταία μου προσπάθεια - ευκαιρία να πετύχει...😔 Έχω κάνει στον κ. Καπετανάκη με 0 αποτέλεσμα😪 .... Γυναικολόγος μου προτείνετε τον κ. Γιάνναρη ( δεν βρίσκω πληροφορίες...) ... σκέφτομαι τον κ. Πάντο ( αν και οι τιμές του με ζαλίζουν 😔)... Θα εκτιμήσω κάθε γνώμη, πληροφορία, εμπειρία σας... Ευχαριστώ πολύ, να είστε καλά!

Κορίτσια μήπως μπορείτε να μου προτείνετε ένα αξιόλογο αιματολογ και

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μ καλησπέρα,μετά από 9 μήνες αναμονής να βρεθεί δοτρια και 9 μήνες εγκυμοσύνης στις 19 του μήνα ήρθε στη ζωή μας η μικρούλα μας.... εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα και με το καλό τα μωράκια σας....Υ.γ έπαθα προεκλαψια στα όρια για εκλαψια με φίρμα γιατρό στη Λάρισα να με παρακολουθεί....δεν μου έκανε το κλικ από την αρχή απλά εμένα λόγω του ονόματος του...ενώ το ένστικτο μου έλεγε να φύγω μακριά έτσι άλλαξα γιατρό τελευταία στιγμή και γλύτωσα τα χειρότερα...να ακούτε το ένστικτο σας κ μόνο!!!κ να μετράτε την πίεση σας!!!σας φιλώ και σας παρακολουθώ!!!

  • Μου αρέσει 5
  • Λουλούδια 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...