Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, Lela79 είπε:

Καλησπέρα σε όλες  !!!! Γράφω για να σας πω να μη σταματάτε ποτέ να πιστεύετε στο όνειρο !  Εγώ σήμερα έζησα ένα δικό μου .... Πήρα για πρώτη μου φορά θετική χοριακη μετά από ετ που έκανα στις 08/05 (πρώτη φορά με δοτρια) !!!! Είδα το 225 κ έκλαιγα σα μικρό παιδί .... 🥰

Εύχομαι για όλες μας τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα κ να κρατάμε αγκαλιά τα παιδάκια μας ξεχνοντας ολα τα ζόρια που περάσαμε μέχρι εκείνη τη στιγμή ....

Ξέρω ότι τωρα ξεκινάνε άλλες αγωνίες κ πολλά μικρά βήματα ακόμα, με πρώτη εκείνη του υπερήχου σε 2 εβδομάδες, αλλά για σήμερα υποσχέθηκα στον εαυτό μου μόνο χαρά κ κλάματα χαράς γιατί τα κέρδισα μετά από τόσες απογοητεύσεις στο παρελθόν ! 🥰

Συγχαρητήρια🎉🎉🎉 !!!! Τα τελειότερα νέα, απόλαυσε το😊🎈🌈

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Καλησπέρα σε όλες  !!!! Γράφω για να σας πω να μη σταματάτε ποτέ να πιστεύετε στο όνειρο !  Εγώ σήμερα έζησα ένα δικό μου .... Πήρα για πρώτη μου φορά θετική χοριακη μετά από ετ που έκανα στις 08/05 (πρώτη φορά με δοτρια) !!!! Είδα το 225 κ έκλαιγα σα μικρό παιδί .... 🥰

Εύχομαι για όλες μας τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα κ να κρατάμε αγκαλιά τα παιδάκια μας ξεχνοντας ολα τα ζόρια που περάσαμε μέχρι εκείνη τη στιγμή ....

Ξέρω ότι τωρα ξεκινάνε άλλες αγωνίες κ πολλά μικρά βήματα ακόμα, με πρώτη εκείνη του υπερήχου σε 2 εβδομάδες, αλλά για σήμερα υποσχέθηκα στον εαυτό μου μόνο χαρά κ κλάματα χαράς γιατί τα κέρδισα μετά από τόσες απογοητεύσεις στο παρελθόν ! 🥰

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, όλα να πάνε καλά και να περάσεις υπέροχα στην εγκυμοσύνη σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Συγχαρητηρια και να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη! 
Και εγω με δότρια έτσι το αποφάσισα μετά από χρόνια και τώρα διανύσω την 12 εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου με τρίδυμα!!!!! Τα οποία δεν ξέρουμε ακόμα αν θα μείνουν 3 η αν θα μείνουν λιγότερα! Την άλλη εβδομάδα έχω την αυχενική και από εκεί θα εξαρτηθούν πολλά! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Έχω παρακολουθήσει την ιστορία σου όσο προετοιμάζομουν με τις διαφορες προληπτικές εξετάσεις μου πριν την εμβρυομεταφορα κ πρέπει να χάρηκα με τη θετική χοριακη σου σχεδόν όσο κ εσύ γιατί το ένιωσα σαν συμβολικό ότι όλα θα πάνε κ για μένα καλά !!!! Εύχομαι να εξελιχθεί η εγκυμοσύνη σου τέλεια κ όσο για το δίδυμα/τρίδυμα σου εύχομαι το καλύτερο για εσένα κ για εκείνα !!!! Να γίνουν όλα οπως τα ποθεί η ψυχούλα σου !!!!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Έχω παρακολουθήσει την ιστορία σου όσο προετοιμάζομουν με τις διαφορες προληπτικές εξετάσεις μου πριν την εμβρυομεταφορα κ πρέπει να χάρηκα με τη θετική χοριακη σου σχεδόν όσο κ εσύ γιατί το ένιωσα σαν συμβολικό ότι όλα θα πάνε κ για μένα καλά !!!! Εύχομαι να εξελιχθεί η εγκυμοσύνη σου τέλεια κ όσο για το δίδυμα/τρίδυμα σου εύχομαι το καλύτερο για εσένα κ για εκείνα !!!! Να γίνουν όλα οπως τα ποθεί η ψυχούλα σου !!!!❤️

Σε ευχαριστω παρα πολύ κορίτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2023 at 12:33 ΠΜ, SummerDream είπε:

 

Κορίτσια έχετε σκεφτεί πως με τον τρόπο αυτό θα υπάρχει ο κίνδυνος μετά από χρόνια για σχέση ανάμεσα σε ετεροθαλή αδέρφια;;; 

 

Προσωπικά το έχω σκεφτεί και θεωρώ ότι είναι ένα θέμα που θα αντιμετωπίσουμε σε 15-20 χρόνια.....

Διάβασα τις ιστορίες σας....πήρα πολλή δύναμη και θάρρος! Πολύτιμες συμβουλές και ουσιαστική στήριξη!!! Με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας αγκαλιά και οι υπόλοιπες να πετύχουμε αυτό που επιθυμούμε! 🥰

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

@Viv37 μου καλά τα πάμε με τα δοντακια( τώρα ξεμυτισε και το δεύτερο). Το περίμενα χειρότερα...που και που τον ενοχλεί αλλά του δίνω κατι παγωμένο να μασουλισει και ηρεμει αρκετά. Στο δεύτερο ήδη είναι λιγότερες οι ενοχλησεις.. Αντε και στα δικά σας!

Αρχισε να πιάνεται από τα έπιπλα και να σηκωνεται και όρθιος αυτές τις μέρες...και προσπαθεί να βρεθεί  και με τα τέσσερα. Ποιος τον πιάνει μετά!

Συγχαρητήριά πολλά στις καινουριες μας εγκυουλες! Να πάνε όλα όμορφα από δω και πέρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 17/5/2023 at 8:42 ΜΜ, Lela79 είπε:

Καλησπέρα σε όλες  !!!! Γράφω για να σας πω να μη σταματάτε ποτέ να πιστεύετε στο όνειρο !  Εγώ σήμερα έζησα ένα δικό μου .... Πήρα για πρώτη μου φορά θετική χοριακη μετά από ετ που έκανα στις 08/05 (πρώτη φορά με δοτρια) !!!! Είδα το 225 κ έκλαιγα σα μικρό παιδί .... 🥰

Εύχομαι για όλες μας τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα κ να κρατάμε αγκαλιά τα παιδάκια μας ξεχνοντας ολα τα ζόρια που περάσαμε μέχρι εκείνη τη στιγμή ....

Ξέρω ότι τωρα ξεκινάνε άλλες αγωνίες κ πολλά μικρά βήματα ακόμα, με πρώτη εκείνη του υπερήχου σε 2 εβδομάδες, αλλά για σήμερα υποσχέθηκα στον εαυτό μου μόνο χαρά κ κλάματα χαράς γιατί τα κέρδισα μετά από τόσες απογοητεύσεις στο παρελθόν ! 🥰

Μπραβο σου!!! Συγχαρητηρια!!!Ολα θα πανε τελεια απο δω κ περα! Κι εγω με 225 ξεκινησα! Ωραιο νουμερο😍

5 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

@Viv37 μου καλά τα πάμε με τα δοντακια( τώρα ξεμυτισε και το δεύτερο). Το περίμενα χειρότερα...που και που τον ενοχλεί αλλά του δίνω κατι παγωμένο να μασουλισει και ηρεμει αρκετά. Στο δεύτερο ήδη είναι λιγότερες οι ενοχλησεις.. Αντε και στα δικά σας!

Αρχισε να πιάνεται από τα έπιπλα και να σηκωνεται και όρθιος αυτές τις μέρες...και προσπαθεί να βρεθεί  και με τα τέσσερα. Ποιος τον πιάνει μετά!

Συγχαρητήριά πολλά στις καινουριες μας εγκυουλες! Να πάνε όλα όμορφα από δω και πέρα!

Αρχισε το σκαρφαλωμα ε; Χαχαχα! Ποσο γρηγορα μεγσλωνουν!!!!!! Το ελεγαν οι μανουλες κ ελεγα ενταξει υπερβολες λενε αλλα ειναι τοσο αληθεια! Καθε μερα βλεπω και κατι καινουριο!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια κ συγχαρητηρια σε όλες είτε αυτές που έχουν τα χαρμόσυνα νέα είτε σε αυτές που ακόμα προσπαθούν.Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε αν δικαιούμαστε άδεια εξωσωματικής στον ιδιωτικό τομεα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ζενια21 είπε:

Καλησπερα κορίτσια κ συγχαρητηρια σε όλες είτε αυτές που έχουν τα χαρμόσυνα νέα είτε σε αυτές που ακόμα προσπαθούν.Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε αν δικαιούμαστε άδεια εξωσωματικής στον ιδιωτικό τομεα

Καλησπέρα! Δικαιούμαστε επτά εργάσιμες στο στάδιο της εμβρυομεταφορας. Επειδή όμως πλέον δηλώνονται ηλεκτρονικά στον εφκα δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται καθώς το βάζεις σαν αναρρωτική. Ρώτησε τους στο κέντρο που είσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.....πήραμε τη δεύτερη αρνητική χοριακή με δανεικά (7η εμβρυομεταφορά στο σύνολο (διεγέρσεις/φυσικοί/δανεικά) ) ενώ δεν υπήρχε θεωρητικά κάποιο άλλο πρόβλημα. Έχω κάνει υστεροσκοπήσεις, έχω κάνει θεραπεία για μικροβίωμα, έχω πάει σε αιματολόγο, έχουμε ελέγξει σπέρμα. Κορίτσια μου όσες έχετε πετύχει με δανεικά ποια φορά πετύχατε; Θεωρητικά με δανεικά δε θα έπρεπε την 1η ή 2η φορά να είναι επιτυχής;

Τι άλλο μπορεί να φταίει; Να ελέγξω παράθυρο εμφύτευσηςξέταση ERA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...