Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, alina80 είπε:

Κόρες... Έχω τρία έμβρυα τριών ημερών κατάψυξη. Ο γιατρός μας είπε σήμερα ότι θα ξεπαγωσουμε και τα τρία και θα τα αφήσουμε να γίνουν 5 ημερών. Τον ρώτησα αν θα βάλουμε και τα τρία και μου είπε ότι είναι πολύ επιβαρυμένη η μήτρα μου για να ρισκάρουμε τριδυμη κύηση. Και ότι συνήθως δεν προχωράνε όλα. Εκεί θορυβήθηκα, λέω να εχουμε δύο για μεταφορά. Δυο θα έχεις μου είπε. Παρόλα αυτά είμαι πολύ προβληματισμένη. Γιατί και τα έμβρυα τα είχαν χαρακτηρίσει ως μέτρια... Ουφ! 

Λόγω γέννας θεωρείται επιβαρυμένη;

Just now, Thia1985 είπε:

ναι

Τις έχω το βράδυ που μένει το στομάχι άδειο κι έχω και τρομερή συχνοουρια

Κι αυτό με φοβίζει, που έχουν περιοριστεί τα συμπτώματα.

Να και αυτό είναι δείγμα ότι όλα είναι οκ

Ουυυυ και πού είσαι ακόμα.. μετα που όντως θα σταματήσουν θα λες γιατί σταματησαν...μετα που θα μεγαλώσει θα ανησυχείς που δεν κουνιέται συνέχεια. Γενικά από ότι έχω καταλάβει δεν ησυχάζεις ποτέ... Και όποιος σου λέει ότι έλα μωρέ εντάξει δεν ανησυχώ, ζω κανονικά και άλλα τέτοια το δικό του φυλλοκαρδι χτυπάει πιο πολύ και από κόμπλεξ δεν το παραδέχεται.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Ele@n είπε:

Λόγω γέννας θεωρείται επιβαρυμένη;

Να και αυτό είναι δείγμα ότι όλα είναι οκ

Ουυυυ και πού είσαι ακόμα.. μετα που όντως θα σταματήσουν θα λες γιατί σταματησαν...μετα που θα μεγαλώσει θα ανησυχείς που δεν κουνιέται συνέχεια. Γενικά από ότι έχω καταλάβει δεν ησυχάζεις ποτέ... Και όποιος σου λέει ότι έλα μωρέ εντάξει δεν ανησυχώ, ζω κανονικά και άλλα τέτοια το δικό του φυλλοκαρδι χτυπάει πιο πολύ και από κόμπλεξ δεν το παραδέχεται.

Το πιστεύω 

Όταν δεν μπορούσα να μείνω, με έπιασε η μαμά μου και μου είπε το εξής... Από την ώρα που ξέρεις ότι υπάρχει μέσα σου, παύεις να υπάρχεις εσύ. Υπάρχει μόνο αυτό. Δεν ηρεμείς ποτέ. Γι αυτό είσαι σίγουρη παιδί μου ότι το θες??? Δεν έχεις παιδί, έχεις ένα μόνο βάσανο, που δεν έκανες, έχεις παιδί??? Έχεις πολλά βάσανα, έχεις και τις γλυκες στιγμές αλλά ζεις γι αυτό. 

Τότε είχα θυμώσει μαζί της τώρα όμως της λέω αχ μανούλα μου, πόσο δίκιο έχεις. Και φαντάσου είναι Σπορακι ακόμη το δικό μου. 

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Κόρες... Έχω τρία έμβρυα τριών ημερών κατάψυξη. Ο γιατρός μας είπε σήμερα ότι θα ξεπαγωσουμε και τα τρία και θα τα αφήσουμε να γίνουν 5 ημερών. Τον ρώτησα αν θα βάλουμε και τα τρία και μου είπε ότι είναι πολύ επιβαρυμένη η μήτρα μου για να ρισκάρουμε τριδυμη κύηση. Και ότι συνήθως δεν προχωράνε όλα. Εκεί θορυβήθηκα, λέω να εχουμε δύο για μεταφορά. Δυο θα έχεις μου είπε. Παρόλα αυτά είμαι πολύ προβληματισμένη. Γιατί και τα έμβρυα τα είχαν χαρακτηρίσει ως μέτρια... Ουφ! 

κ γω θα έλεγα  να έβαζες  μονο τα 2...αλήθεια με δοτρια δεν είσαι η κανω λάθος??? επιτρέπονται 3 ??? ολα θα πανε καλα κ μια χαρα θα προχωρήσουν τα εμβρυακια σ...ξαναεφτασες στην πηγή να πιεις νερο...θυμήσου πέρσι τι έκανες για το γιο σ κ ποσο αισιόδοξη ήσουν. το ιδιο να είσαι κ τωρα κ να εμπιστευτείς τον ντοκ σ.

καλη επυτιχια φιλη μ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Κόρες... Έχω τρία έμβρυα τριών ημερών κατάψυξη. Ο γιατρός μας είπε σήμερα ότι θα ξεπαγωσουμε και τα τρία και θα τα αφήσουμε να γίνουν 5 ημερών. Τον ρώτησα αν θα βάλουμε και τα τρία και μου είπε ότι είναι πολύ επιβαρυμένη η μήτρα μου για να ρισκάρουμε τριδυμη κύηση. Και ότι συνήθως δεν προχωράνε όλα. Εκεί θορυβήθηκα, λέω να εχουμε δύο για μεταφορά. Δυο θα έχεις μου είπε. Παρόλα αυτά είμαι πολύ προβληματισμένη. Γιατί και τα έμβρυα τα είχαν χαρακτηρίσει ως μέτρια... Ουφ! 

Με δοτρια έτσι? 

Εμένα μου είχαν πει ότι λόγω ηλικίας δικής μου και δωρεάς απαγορευόταν να μπουν παραπάνω από δύο έμβρυα στη μήτρα μου γιατί μπορεί να τα έπιανα όλα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Λόγω γέννας θεωρείται επιβαρυμένη;

Όχι. Λόγω προηγούμενων χειρουργείων (για κύστες, ινομοιώματα) 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ γω θα έλεγα  να έβαζες  μονο τα 2...αλήθεια με δοτρια δεν είσαι η κανω λάθος??? επιτρέπονται 3 ??? ολα θα πανε καλα κ μια χαρα θα προχωρήσουν τα εμβρυακια σ...ξαναεφτασες στην πηγή να πιεις νερο...θυμήσου πέρσι τι έκανες για το γιο σ κ ποσο αισιόδοξη ήσουν. το ιδιο να είσαι κ τωρα κ να εμπιστευτείς τον ντοκ σ.

καλη επυτιχια φιλη μ

Επιτρέπονται τρία γιατί είμαι πια 40 Σεπτεμβρίων... Με δοτρια ναι. Ναι 'ναι καλά η γυναίκα. 

Το απόγευμα τάιζα τον γιο μου και του λέω "Θέλεις να κάνει ένα αδερφάκι η μαμά;" Και κάνει "μπα..." Λύθηκα στα γελια

 

 

Επεξεργάστηκαν by alina80
  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alina80 είπε:

Όχι. Λόγω προηγούμενων χειρουργείων (για κύστες, ινομοιώματα) 

Επιτρέπονται τρία γιατί είμαι πια 40 Σεπτεμβρίων... Με δοτρια ναι. Ναι 'ναι καλά η γυναίκα. 

Το απόγευμα τάιζα τον γιο μου και του λέω "Θέλεις να κάνει ένα αδερφάκι η μαμά;" Και κάνει "μπα..." Λύθηκα στα γελια

 

 

Πόσο είναι ο μικρός??? 

Κλαιωωωω

Μόλις έφαγα σοκολάτα με πατατάκια, νομίζω το μωρό είναι καλα:x

Κρυφά από τον άντρα μου φυσικα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Πόσο είναι ο μικρός??? 

Κλαιωωωω

Μόλις έφαγα σοκολάτα με πατατάκια, νομίζω το μωρό είναι καλα:x

Κρυφά από τον άντρα μου φυσικα

Ο μικρός είναι σχεδόν 15 μηνών τώρα. 

Μια χαρά είναι το μωρό. Γιατί κρυφά καλέ;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ο μικρός είναι σχεδόν 15 μηνών τώρα. 

Μια χαρά είναι το μωρό. Γιατί κρυφά καλέ;

Είναι της διατροφής!!! Βρώμη, φαγοπυρο, φύτρες, κοτόπουλο ψητό, σαλάτες... Φαντάσου να δει σοκολάτα με πατατάκια! 

Άσε, μια μπουκιά έφαγα Κ μου έρχεται να τη βγάλω! 

15 μηνών κι είπε μπα????? 

Κλαιωω

 

  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Είναι της διατροφής!!! Βρώμη, φαγοπυρο, φύτρες, κοτόπουλο ψητό, σαλάτες... Φαντάσου να δει σοκολάτα με πατατάκια! 

Άσε, μια μπουκιά έφαγα Κ μου έρχεται να τη βγάλω! 

15 μηνών κι είπε μπα????? 

Κλαιωω

 

Ωωω... Έπρεπε να έχει εμένα ο άντρας σου που στην εγκυμοσύνη δεν μπορούσα να φάω τίποτα και κατέληγα να τρώω ότι μου έκανε κέφι -ακομα και δρακουλινια. Βέβαια τα έβγαζα όλα μετά...

Να του πεις του άντρα σου "αγάπη μου το μωρό ήθελε..."

Ο μικρός η αλήθεια είναι ότι λέει αρκετές λέξεις για την ηλικία του -

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , alina80 είπε:

Όχι. Λόγω προηγούμενων χειρουργείων (για κύστες, ινομοιώματα) 

Επιτρέπονται τρία γιατί είμαι πια 40 Σεπτεμβρίων... Με δοτρια ναι. Ναι 'ναι καλά η γυναίκα. 

Το απόγευμα τάιζα τον γιο μου και του λέω "Θέλεις να κάνει ένα αδερφάκι η μαμά;" Και κάνει "μπα..." Λύθηκα στα γελια

 

 

ρε τι είπε  το στομα τ...σ λεει χαζος είμαι??? θα μ πάρει την θεση...αππαπαπαππα στομα....

κ παλι 2 θα έλεγα να βάλεις ομως.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, alina80 είπε:

Όχι. Λόγω προηγούμενων χειρουργείων (για κύστες, ινομοιώματα) 

Επιτρέπονται τρία γιατί είμαι πια 40 Σεπτεμβρίων... Με δοτρια ναι. Ναι 'ναι καλά η γυναίκα. 

Το απόγευμα τάιζα τον γιο μου και του λέω "Θέλεις να κάνει ένα αδερφάκι η μαμά;" Και κάνει "μπα..." Λύθηκα στα γελια

 

 

Ακόμα εγώ θα έβγαζα να ξεπαγωσουν και τα 3. Στατιστικά να το πάρεις από την 3 μέρα ως τη βλαστοκυστη όλες " χάσαμε εμβριο" προσωπικά πιστεύω ότι θα πας με δύο και θα μείνεις και στα δύο :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, island1 είπε:

Ακόμα εγώ θα έβγαζα να ξεπαγωσουν και τα 3. Στατιστικά να το πάρεις από την 3 μέρα ως τη βλαστοκυστη όλες " χάσαμε εμβριο" προσωπικά πιστεύω ότι θα πας με δύο και θα μείνεις και στα δύο :)

Εννοείται έτσι θα γίνει. Απλώς αγχώνομαι λίγο για το αν θα προχωρήσουν τα δυο! 

Πάντως τα δίδυμα για να είμαι ειλικρινής τα φοβόμαστε... Βασικά τα τρεμουμε

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Εννοείται έτσι θα γίνει. Απλώς αγχώνομαι λίγο για το αν θα προχωρήσουν τα δυο! 

Πάντως τα δίδυμα για να είμαι ειλικρινής τα φοβόμαστε... Βασικά τα τρεμουμε

Εγώ τα ήθελα πολυ

Γιατί δεν έχω άλλα κατάψυξη κι ήθελα να έχουν ακριβώς το ίδιο υλικό. 

Δεν πειράζει όμως, λέω για κάποιο λόγο ο Θεός μας έστειλε το ένα. Εγώ πιστευω πως τα άλλα δε θα έδιναν εγκυμοσύνη (ο άντρας μου δε το πιστεύει, θεωρεί πως πετύχαμε γιατί η μεταφορά έγινε σε φυσικό κύκλο που ταιριάζει καλύτερα στον οργανισμό μου) 

Εγώ πάλι πιστεύω ακράδαντα πως τα άλλα δε θα έδιναν εγκυμοσύνη, από τα τέσσερα μόνο αυτό που έχω στην κοιλίτσα μου θα έδινε. Γι αυτό Κ τρέμω τόσο γι αυτό. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ τα ήθελα πολυ

Γιατί δεν έχω άλλα κατάψυξη κι ήθελα να έχουν ακριβώς το ίδιο υλικό. 

Δεν πειράζει όμως, λέω για κάποιο λόγο ο Θεός μας έστειλε το ένα. Εγώ πιστευω πως τα άλλα δε θα έδιναν εγκυμοσύνη (ο άντρας μου δε το πιστεύει, θεωρεί πως πετύχαμε γιατί η μεταφορά έγινε σε φυσικό κύκλο που ταιριάζει καλύτερα στον οργανισμό μου) 

Εγώ πάλι πιστεύω ακράδαντα πως τα άλλα δε θα έδιναν εγκυμοσύνη, από τα τέσσερα μόνο αυτό που έχω στην κοιλίτσα μου θα έδινε. Γι αυτό Κ τρέμω τόσο γι αυτό. 

Πριν καλά καλά το καταλάβεις θα το κρατάς αγκαλιά. Θα δεις. Και όσο περνάει ο καιρός θα ηρεμείς κιόλας. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ τα ήθελα πολυ

Γιατί δεν έχω άλλα κατάψυξη κι ήθελα να έχουν ακριβώς το ίδιο υλικό. 

Δεν πειράζει όμως, λέω για κάποιο λόγο ο Θεός μας έστειλε το ένα. Εγώ πιστευω πως τα άλλα δε θα έδιναν εγκυμοσύνη (ο άντρας μου δε το πιστεύει, θεωρεί πως πετύχαμε γιατί η μεταφορά έγινε σε φυσικό κύκλο που ταιριάζει καλύτερα στον οργανισμό μου) 

Εγώ πάλι πιστεύω ακράδαντα πως τα άλλα δε θα έδιναν εγκυμοσύνη, από τα τέσσερα μόνο αυτό που έχω στην κοιλίτσα μου θα έδινε. Γι αυτό Κ τρέμω τόσο γι αυτό. 

Εγώ συμφωνώ με τον άντρα σου...από τη στιγμή που έβαλες καλό υλικό σε ωάρια νομίζω έπαιξε ρόλο η μήτρα.Τοβσπερμα που λες " διορθώνει ένα μέρος των ωαρίων". Εμένα οι γιατροί μου έλεγαν και μέτρια να ναι τα εμβρια αν είναι καλό το ωάριο δίνει κύηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...