Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Και εγώ βλέπω ,απλά δεν ξέρω τι είδους γραμμή είναι..πιστεύω πως είναι αρνητικό πάντως 

      Εννοείς εάν είναι γραμμή εξάτμισης ; Πάντως δεν θα είχε γραμμή εάν ήταν αρνητικό … τόσα τεστ έχω κάνει παλιά ήταν όλα λευκά όταν δεν ήμουν .. η εξάτμισης πάντως βγαίνει μετά από παρά πολύ ώρα … 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Nanouka40 είπε:

Κορίτσια εγώ πάντως  που είχα μιλήσει με ειδικό μου είχε πει ότι στην ουσία μεχρι 5 χρόνια κατάψυξη έχει αποτέλεσμα. Μετά η ποιότητα είναι χάλια 

Σε Ωαρια αναφέρεσαι? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Μίλησα σήμερα με το Ιακ. Μου είπε ότι δυσκολεύεται για δότρια γιατί εχουμε και οι δύο  την ίδια ομάδα  αίματος. Ο+. Που εγω εχω την εντύπωση ότι είναι πιο η συνηθισμένη..Και να μας ψιλομοιαζει( Άρα τσάμπα το άγχος με το χρόνο κλπ..) Πως σας φαίνεται; Εγω φυσικά της είπα πάλι μικρη και ας μη μας μοιαζει, εμείς είμαστε παππούδες..!! Αυτό μας νοιάζει... Γέλασε.. Βλέπω να μας βρίσκουν στο τέλος καμμία κινεζα τόσο άνετοι που είμαστε στα χαρακτηριστικά... Εν τω μεταξύ το μόνο περίεργο πάνω μου είναι τα μαλλιά μου. Πολλά φουντωντα σγουρα μαλλιά. Πολυ χαρακτηριστικά.. Αυτή βέβαια η ομάδα αίματος τη ζόριζει μάλλον πιο πολύ. 

 

Just now, Moana είπε:

Εγώ αν παω με δότρια πειραζει να ζητησω μια δίμετρη Ουκρανή με πράσινα μάτια κ ας μη μου μοιάζει; τουλάχιστον ας κανω παιδι μοντέλο. Τι κ αν ειμαι μια κοινή αδύνατη 1.65 καστανή ελληνίδα. Κ θα αναρωτιόνται μετα ολοι πιάνου ειναι το παιδι, που κ ο άντρας μου δεν ειναι ψηλός!!! Χαχαχα ... Αλήθεια πάντως, μη με κράξετε αλλα αν μπορούσα να επιλέξω θα το έκανα. 
τωρα, πέρα απο την πλάκα κ εμεις αυτη την ομάδα αίματος έχουμε κ όντως ειναι το πιο συχνό, τι κουλο ειναι αυτο οτι δυσκολεύονται;

Εννοούν οτι δυσκολεύονται στον συνδυασμό. Αν ο ενας σας ειχε 0 και ο άλλος Α θα τους ηταν πιο εύκολο για την ομάδα αίματος που θα προέκυπτε θα ειχε πολλές εναλλακτικές να πάρει το παιδί. Τωρα το παιδί μπορει να εχει το παιδί μονο 0. 

Μοανα μου κι εγω μαζι σου! Ευγονική στόχος ειναι αν κάνουμε ψηλότερα και ομορφότερα παιδια!

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Εγώ αν παω με δότρια πειραζει να ζητησω μια δίμετρη Ουκρανή με πράσινα μάτια κ ας μη μου μοιάζει; τουλάχιστον ας κανω παιδι μοντέλο. Τι κ αν ειμαι μια κοινή αδύνατη 1.65 καστανή ελληνίδα. Κ θα αναρωτιόνται μετα ολοι πιάνου ειναι το παιδι, που κ ο άντρας μου δεν ειναι ψηλός!!! Χαχαχα ... Αλήθεια πάντως, μη με κράξετε αλλα αν μπορούσα να επιλέξω θα το έκανα. 
τωρα, πέρα απο την πλάκα κ εμεις αυτη την ομάδα αίματος έχουμε κ όντως ειναι το πιο συχνό, τι κουλο ειναι αυτο οτι δυσκολεύονται;

Χαχα το είπε και εγώ έχω ευκαιρια2 να κάνω όμορφο μωρό και τε και καλά να μου μοιάζει. Χαχχα σιγά τα DNA που έχω χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Εγώ αν παω με δότρια πειραζει να ζητησω μια δίμετρη Ουκρανή με πράσινα μάτια κ ας μη μου μοιάζει; τουλάχιστον ας κανω παιδι μοντέλο. Τι κ αν ειμαι μια κοινή αδύνατη 1.65 καστανή ελληνίδα. Κ θα αναρωτιόνται μετα ολοι πιάνου ειναι το παιδι, που κ ο άντρας μου δεν ειναι ψηλός!!! Χαχαχα ... Αλήθεια πάντως, μη με κράξετε αλλα αν μπορούσα να επιλέξω θα το έκανα. 
τωρα, πέρα απο την πλάκα κ εμεις αυτη την ομάδα αίματος έχουμε κ όντως ειναι το πιο συχνό, τι κουλο ειναι αυτο οτι δυσκολεύονται;

Χαχαχα ρε συ ακριβώς το ίδιο λέγαμε με τον άντρα μου όταν το είχαμε συζητήσει για δότρια! Έλεγα καταρχάς ότι αν τελικά το κάνουμε και ακούσω συγγενείς να λένε ότι δε μου μοιάζει το παιδί έχουν να ακούσουν... Μετά του λέω αν τελικά πάμε με δότρια έχε υπόψη ότι εκεί θα τηρήσεις όντως πολύ καλή διατροφή για ένα τρίμηνο πριν, θα μειώσεις πάρα πολύ κάπνισμα κλπ. Μου κάνει πόσο κάνει να βάλουμε και δότη, να ζητήσουμε ένα Σουηδό ξανθό και μια Ρωσίδα δίμετρη κι ας λένε μετά οι συγγενείς σε ποιον απ τους 2 σας μοιάζει δε ξέρω χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Χαχα το είπε και εγώ έχω ευκαιρια2 να κάνω όμορφο μωρό και τε και καλά να μου μοιάζει. Χαχχα σιγά τα DNA που έχω χαχαχα 

Δεν θα σκάσουμε ο καθένας το μακάρι και το κοντό του. Δεν μας φτάνει που τρέχουμε στους γιατρούς ... Ivf.... Φάρμακα.... Ενέσεις.... Φουσκωνουμε από τα φάρμακα... Άγχος πως θα πάει... Περιορισμό.... Έχουμε και τον καθένα στον κόσμο του....

Που λέμε στην Κυπρο ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ. (ΦΤΑΝΕΙ). 

ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΊΣΤΕ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΑΣ ΚΟΠΕΛΛΕΣ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious said:

Εμ από την αρχή, ενώ μας έλεγαν σε 1 μήνα το πολύ 2 θα βρεθεί, και όντως στο Ιακ τις βρίσκουν αμέσως  μετά μόλις άκουσε την ίδια ομάδα κατσουφιασε. Ναι η ίδια είναι μια δυσκολία αλλά ποια ίδια.. Η πιο συνηθισμένη.. Σκέψου να λέγαμε και να μας μοιάζει πολύ...Εγω ξερω οτι τα δικά μου μαλλιά πολύ δύσκολα να τα έχει. Αλλά δε με νοιάζει καθόλου.. 

Ναι αλλα για φαντάσου να κανεις αγόρι, δε θα ήθελε να εχει άφρο μαλλια μαλλον! εχω κ εγω σγουρα μαλλια κ εχει κ ο αδερφός μου κ όταν ήμασταν στην εφηβεία του τα ίσιωνα, χαχαχα 

Just now, olpapa said:

Χαχαχα ρε συ ακριβώς το ίδιο λέγαμε με τον άντρα μου όταν το είχαμε συζητήσει για δότρια! Έλεγα καταρχάς ότι αν τελικά το κάνουμε και ακούσω συγγενείς να λένε ότι δε μου μοιάζει το παιδί έχουν να ακούσουν... Μετά του λέω αν τελικά πάμε με δότρια έχε υπόψη ότι εκεί θα τηρήσεις όντως πολύ καλή διατροφή για ένα τρίμηνο πριν, θα μειώσεις πάρα πολύ κάπνισμα κλπ. Μου κάνει πόσο κάνει να βάλουμε και δότη, να ζητήσουμε ένα Σουηδό ξανθό και μια Ρωσίδα δίμετρη κι ας λένε μετά οι συγγενείς σε ποιον απ τους 2 σας μοιάζει δε ξέρω χαχαχα

Ααα δικοι μας ειστε εσείς .... παιδι μου εγω του λεω να παρουμε κ δότη Δανο να γινει χαμός! Αν είχα λεφτα θα πήγαινα στην Ουκρανία για ivf 

Just now, Moana said:

Ναι αλλα για φαντάσου να κανεις αγόρι, δε θα ήθελε να εχει άφρο μαλλια μαλλον! εχω κ εγω σγουρα μαλλια κ εχει κ ο αδερφός μου κ όταν ήμασταν στην εφηβεία του τα ίσιωνα, χαχαχα 

Ααα δικοι μας ειστε εσείς .... παιδι μου εγω του λεω να παρουμε κ δότη Δανο να γινει χαμός! Αν είχα λεφτα θα πήγαινα στην Ουκρανία για ivf 

Ολα καλα με τον υπέρηχο; Μεγαλώνει το μωρο σας;

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ναι αλλα για φαντάσου να κανεις αγόρι, δε θα ήθελε να εχει άφρο μαλλια μαλλον! εχω κ εγω σγουρα μαλλια κ εχει κ ο αδερφός μου κ όταν ήμασταν στην εφηβεία του τα ίσιωνα, χαχαχα 

Ααα δικοι μας ειστε εσείς .... παιδι μου εγω του λεω να παρουμε κ δότη Δανο να γινει χαμός! Αν είχα λεφτα θα πήγαινα στην Ουκρανία για ivf 

Ολα καλα με τον υπέρηχο; Μεγαλώνει το μωρο σας;

Έχει και ο άντρας μου σγουρα  μαλλιά οπότε δεν ξέρω πόσες επιλογές θα έχει το νινί... Κάναμε νινί και μαλώνουμε για τα μαλλιά του.. Θα τρελαθω.. 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Ναι αλλα για φαντάσου να κανεις αγόρι, δε θα ήθελε να εχει άφρο μαλλια μαλλον! εχω κ εγω σγουρα μαλλια κ εχει κ ο αδερφός μου κ όταν ήμασταν στην εφηβεία του τα ίσιωνα, χαχαχα 

Ααα δικοι μας ειστε εσείς .... παιδι μου εγω του λεω να παρουμε κ δότη Δανο να γινει χαμός! Αν είχα λεφτα θα πήγαινα στην Ουκρανία για ivf 

Ολα καλα με τον υπέρηχο; Μεγαλώνει το μωρο σας;

Ναι για την ώρα όλα καλά! Θα με πέρασε για τρελή ο άνθρωπος βέβαια, πέραν ότι άλλαξα το ραντεβού γιατί τρωγόμουν ότι ξεφούσκωσα, το βλέπουμε στον υπέρηχο σκέφτομαι πάει δε μεγάλωσε θα μας πει τώρα πάει αυτό ήταν όπως την άλλη φορά, αλλά μια χαρά ευτυχώς. Κάτσε να σου ξαναβάλω τη καρδιά μου κάνει μπας και ηρεμήσεις :)

Τώρα κλείσαμε για αυχενική 23/9 οπότε σε λίγες μέρες που θα περάσει η ηρεμιστική επίδραση του υπερήχου θα τρώω τα λυσιακά μου ως την αυχενική :-D

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κι εγώ Μαίρη μου λέω έκανα φυσικούς... Που να ήξεραν. Σκασίλα μου βέβαια αλλά ξέρεις, δε το θεωρώ απίθανο. Εγώ στα χρόνια που προσπαθώ για παιδί, είδα στα κέντρα πολλές διάσημες που έκαναν κατάψυξη ωαριων και μάλιστα μεγάλα ονόματα, που βλέπουμε συνεχώς στην τηλεόραση οπότε αν ακούσω πχ ότι κάποια από αυτές έμεινε έγκυος στα 45 πχ δε θα πω απευθείας Α τα κανε έτσι. 

Για τη Μπαλατσινου δε σοκαρίστηκα, ίσα ίσα μπράβο της που μπήκε σε τέτοια διαδικασία έχοντας ήδη παιδιά, πιο πολύ για τον σύζυγο έπαθα ένα σοκ. 

 

Όταν ήμουν πιο μικρή, επειδή ήμουν και αδυνατούλα και αρκετά εμφανίσιμη, είχαμε και το τμήμα θεατρικών σπουδών στο Πανεπιστήμιο οπότε έρχονταν πολλοί... ένας πρώην μου ήταν του χώρου, σταμάτησε μετά για διάφορους λόγους, είχα συναντήσει πολλά άτομα τα οποία προνοουσαν σε τέτοια θεματα(καταψυξη ωαριων κ σπέρματος) αλλά στα 20-25 έλεγα κινέζικα είναι αυτά??? 

Έλα τώρα που δεν ήταν τελικά Κ λέω αν στα 25 μου...???? 

Αυτο με τους φυσικους ειναι καλο. Εμενα με ρωτησε η νυφη μου σε ποσους κυκλους τα μαζεψα, και της ειπα σε εναν(!). Κοτσανα ειπα, χαχα!

Ασε που με ρωτησε τι φαρμακα πηρα, κ τα μασουσα. Ενα πρεγκνυλ΄ειπα κ αυτο δεν ξερω τι κανει

  • Χαχα 8

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Αυτο με τους φυσικους ειναι καλο. Εμενα με ρωτησε η νυφη μου σε ποσους κυκλους τα μαζεψα, και της ειπα σε εναν(!). Κοτσανα ειπα, χαχα!

Ασε που με ρωτησε τι φαρμακα πηρα, κ τα μασουσα. Ενα πρεγκνυλ΄ειπα κ αυτο δεν ξερω τι κανει

Χαχαχα το δίνανε παλιότερα αντί της οβιτρελ, τώρα καταργήθηκε. Τότε που είπες ότι τα μάζεψες υπήρχε ακόμα οπότε μια χαρά!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Μίλησα σήμερα με το Ιακ. Μου είπε ότι δυσκολεύεται για δότρια γιατί εχουμε και οι δύο  την ίδια ομάδα  αίματος. Ο+. Που εγω εχω την εντύπωση ότι είναι πιο η συνηθισμένη..Και να μας ψιλομοιαζει( Άρα τσάμπα το άγχος με το χρόνο κλπ..) Πως σας φαίνεται; Εγω φυσικά της είπα πάλι μικρη και ας μη μας μοιαζει, εμείς είμαστε παππούδες..!! Αυτό μας νοιάζει... Γέλασε.. Βλέπω να μας βρίσκουν στο τέλος καμμία κινεζα τόσο άνετοι που είμαστε στα χαρακτηριστικά... Εν τω μεταξύ το μόνο περίεργο πάνω μου είναι τα μαλλιά μου. Πολλά φουντωντα σγουρα μαλλιά. Πολυ χαρακτηριστικά.. Αυτή βέβαια η ομάδα αίματος τη ζόριζει μάλλον πιο πολύ. 

Κι εμεις αυτη την ομαδα εχουμε κ οι δυο κ το μωρο. Το να μοιαζει δεν ξερω. Η μικρη πιστευω δε μου μοιαζει καθολου, αλλα μου εχουν πει καποιοι οτι μου μοιαζει. Οποτε αποστολη εξετελεσθη.

Στα μαλλια μην αγχωνεσαι, μπορει να μοιαζουν στον μπαμπα

Just now, Moana είπε:

Εγώ αν παω με δότρια πειραζει να ζητησω μια δίμετρη Ουκρανή με πράσινα μάτια κ ας μη μου μοιάζει; τουλάχιστον ας κανω παιδι μοντέλο. Τι κ αν ειμαι μια κοινή αδύνατη 1.65 καστανή ελληνίδα. Κ θα αναρωτιόνται μετα ολοι πιάνου ειναι το παιδι, που κ ο άντρας μου δεν ειναι ψηλός!!! Χαχαχα ... Αλήθεια πάντως, μη με κράξετε αλλα αν μπορούσα να επιλέξω θα το έκανα. 
τωρα, πέρα απο την πλάκα κ εμεις αυτη την ομάδα αίματος έχουμε κ όντως ειναι το πιο συχνό, τι κουλο ειναι αυτο οτι δυσκολεύονται;

Καπως ετσι συμβαινει με μας. Δε μου μοιαζει, αλλα ειπαμε με τον αντρα μου οτι η δοτρια σιγουρα ειναι ομορφη, γιατι το μωρο εχει ωραια χαρακτηριστικα. Οποτε κανενα προβλημα. Και γιατι ντε κ καλα πρεπει να μας μοιαζει? Μπορει να μοιαζει στην προγιαγια μας:mrgreen:

Just now, olpapa είπε:

Χαχαχα το δίνανε παλιότερα αντί της οβιτρελ, τώρα καταργήθηκε. Τότε που είπες ότι τα μάζεψες υπήρχε ακόμα οπότε μια χαρά!

Χαχαχ! Οβιτρελ, μαλιστα.Κατι για φεμαρα μου ειπε

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Αυτο με τους φυσικους ειναι καλο. Εμενα με ρωτησε η νυφη μου σε ποσους κυκλους τα μαζεψα, και της ειπα σε εναν(!). Κοτσανα ειπα, χαχα!

Ασε που με ρωτησε τι φαρμακα πηρα, κ τα μασουσα. Ενα πρεγκνυλ΄ειπα κ αυτο δεν ξερω τι κανει

Μα καλα, τίποτα δεν εχεις μάθει απο μας που εχει μαλλιάσει η γλώσσα μας κ εχει πιαστεί το χέρι μας να τα γράφουμε;

απαπα... καλε τι σε ενα φυσικο; Τι εισαι η Wonder Woman? Εντάξει Μαίρη κλαιω 

αχσχαχα

Just now, olpapa said:

Ναι για την ώρα όλα καλά! Θα με πέρασε για τρελή ο άνθρωπος βέβαια, πέραν ότι άλλαξα το ραντεβού γιατί τρωγόμουν ότι ξεφούσκωσα, το βλέπουμε στον υπέρηχο σκέφτομαι πάει δε μεγάλωσε θα μας πει τώρα πάει αυτό ήταν όπως την άλλη φορά, αλλά μια χαρά ευτυχώς. Κάτσε να σου ξαναβάλω τη καρδιά μου κάνει μπας και ηρεμήσεις :)

Τώρα κλείσαμε για αυχενική 23/9 οπότε σε λίγες μέρες που θα περάσει η ηρεμιστική επίδραση του υπερήχου θα τρώω τα λυσιακά μου ως την αυχενική :-D

Μπραβο!!!! Ειδες, ολα καλα πανε, τι άγχος τραβάς κ εσυ ρε γμτ, να μη μπορεις να χαρείς τη στιγμη. Αυτο ήρθε για να μείνει, ειναι γερό, δοκιμασμένο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Μα καλα, τίποτα δεν εχεις μάθει απο μας που εχει μαλλιάσει η γλώσσα μας κ εχει πιαστεί το χέρι μας να τα γράφουμε;

απαπα... καλε τι σε ενα φυσικο; Τι εισαι η Wonder Woman? Εντάξει Μαίρη κλαιω 

αχσχαχα

Οχι καλε σε εναν φυσικο. Σε μια διεγερση με φαρμακα, βραχυ πρωτοκολο.Σε εναν φυσικο, χαχαχαχαχααχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Αυτο με τους φυσικους ειναι καλο. Εμενα με ρωτησε η νυφη μου σε ποσους κυκλους τα μαζεψα, και της ειπα σε εναν(!). Κοτσανα ειπα, χαχα!

Ασε που με ρωτησε τι φαρμακα πηρα, κ τα μασουσα. Ενα πρεγκνυλ΄ειπα κ αυτο δεν ξερω τι κανει

Ωορρηξια

Είσαι θεά!!! 

Αν σε ρωτήσει, πήρες σερπαφαρ και κατέβασες έξι ωαρια

Εγώ τόσα κατέβαζα με σερπαφαρ πιο μικρη

  • Χαχα 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ωορρηξια

Είσαι θεά!!! 

Αν σε ρωτήσει, πήρες σερπαφαρ και κατέβασες έξι ωαρια

Εγώ τόσα κατέβαζα με σερπαφαρ πιο μικρη

Σερπαφαρ, μαλιστα. Τοσο καιρο φροντιστηριο εδω, τιποτα, στουρνος εμεινα:D

  • Χαχα 5

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...