Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H said:

Eιδες τα χρυσα αυγα?

Κι αλλη στο club :D!

Πριν απο λίγο με πήρε τηλ. μια αγαπημένη φίλη να μου πει ότι η Παλατσινου στα 49 της είναι έγκυος και να μην τα βάζω κάτω. Και της είπα απο δωτρεια θα είναι. Και μου είπε ΟΧΙ ΡΕ ΣΙ. ΠΩΣ ΓΊΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΑΠΟΚΑΛΕΊΤΕ. Είναι αυτό που κάποιες τυχερές κοπέλες που το θεωρούν εξωπραγματικό.    

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Πριν απο λίγο με πήρε τηλ. μια αγαπημένη φίλη να μου πει ότι η Παλατσινου στα 49 της είναι έγκυος και να μην τα βάζω κάτω. Και της είπα απο δωτρεια θα είναι. Και μου είπε ΟΧΙ ΡΕ ΣΙ. ΠΩΣ ΓΊΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΑΠΟΚΑΛΕΊΤΕ. Είναι αυτό που κάποιες τυχερές κοπέλες που το θεωρούν εξωπραγματικό.    

Σορρυ που γελαω

Ναι πες της στα 49 της σίγουρα έμεινε φυσιολογικα

Εκτός κι αν είχε καταψυξει.... Οι διάσημες προβλέπουν, έχω δει αρκετές που τα μάζευαν τα χρονια που προσπαθούσα για παιδί. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Πριν απο λίγο με πήρε τηλ. μια αγαπημένη φίλη να μου πει ότι η Παλατσινου στα 49 της είναι έγκυος και να μην τα βάζω κάτω. Και της είπα απο δωτρεια θα είναι. Και μου είπε ΟΧΙ ΡΕ ΣΙ. ΠΩΣ ΓΊΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΑΠΟΚΑΛΕΊΤΕ. Είναι αυτό που κάποιες τυχερές κοπέλες που το θεωρούν εξωπραγματικό.    

Αμα ζεις σε ροζ συννεφακι γιατι πιανεις με τον κρινο  ετσι ειναι

Just now, Thia1985 είπε:

Σορρυ που γελαω

Ναι πες της στα 49 της σίγουρα έμεινε φυσιολογικα

Εκτός κι αν είχε καταψυξει.... Οι διάσημες προβλέπουν, έχω δει αρκετές που τα μάζευαν τα χρονια που προσπαθούσα για παιδί. 

Καταψυξη το λενε τωρα. Κι εμενα οταν με ρωτανε λεω ρε παιδια καταψυξη για πολλα χρονια ειχα , πριν τα 43 μου γι αυτο πετυχα:mrgreen:

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Thia1985 said:

Σορρυ που γελαω

Ναι πες της στα 49 της σίγουρα έμεινε φυσιολογικα

Εκτός κι αν είχε καταψυξει.... Οι διάσημες προβλέπουν, έχω δει αρκετές που τα μάζευαν τα χρονια που προσπαθούσα για παιδί. 

Αυτό είναι αλήθεια και τα τελευταία 3 Χρόνια που ταλεπωρουμε παρότρυναν 4 φίλε μου και τατεψυξαν ωάρια.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Αμα ζεις σε ροζ συννεφακι γιατι πιανεις με τον κρινο  ετσι ειναι

Καταψυξη το λενε τωρα. Κι εμενα οταν με ρωτανε λεω ρε παιδια καταψυξη για πολλα χρονια ειχα , πριν τα 43 μου γι αυτο πετυχα:mrgreen:

Κι εγώ Μαίρη μου λέω έκανα φυσικούς... Που να ήξεραν. Σκασίλα μου βέβαια αλλά ξέρεις, δε το θεωρώ απίθανο. Εγώ στα χρόνια που προσπαθώ για παιδί, είδα στα κέντρα πολλές διάσημες που έκαναν κατάψυξη ωαριων και μάλιστα μεγάλα ονόματα, που βλέπουμε συνεχώς στην τηλεόραση οπότε αν ακούσω πχ ότι κάποια από αυτές έμεινε έγκυος στα 45 πχ δε θα πω απευθείας Α τα κανε έτσι. 

Για τη Μπαλατσινου δε σοκαρίστηκα, ίσα ίσα μπράβο της που μπήκε σε τέτοια διαδικασία έχοντας ήδη παιδιά, πιο πολύ για τον σύζυγο έπαθα ένα σοκ. 

 

Όταν ήμουν πιο μικρή, επειδή ήμουν και αδυνατούλα και αρκετά εμφανίσιμη, είχαμε και το τμήμα θεατρικών σπουδών στο Πανεπιστήμιο οπότε έρχονταν πολλοί... ένας πρώην μου ήταν του χώρου, σταμάτησε μετά για διάφορους λόγους, είχα συναντήσει πολλά άτομα τα οποία προνοουσαν σε τέτοια θεματα(καταψυξη ωαριων κ σπέρματος) αλλά στα 20-25 έλεγα κινέζικα είναι αυτά??? 

Έλα τώρα που δεν ήταν τελικά Κ λέω αν στα 25 μου...???? 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κι εγώ Μαίρη μου λέω έκανα φυσικούς... Που να ήξεραν. Σκασίλα μου βέβαια αλλά ξέρεις, δε το θεωρώ απίθανο. Εγώ στα χρόνια που προσπαθώ για παιδί, είδα στα κέντρα πολλές διάσημες που έκαναν κατάψυξη ωαριων και μάλιστα μεγάλα ονόματα, που βλέπουμε συνεχώς στην τηλεόραση οπότε αν ακούσω πχ ότι κάποια από αυτές έμεινε έγκυος στα 45 πχ δε θα πω απευθείας Α τα κανε έτσι. 

Για τη Μπαλατσινου δε σοκαρίστηκα, ίσα ίσα μπράβο της που μπήκε σε τέτοια διαδικασία έχοντας ήδη παιδιά, πιο πολύ για τον σύζυγο έπαθα ένα σοκ. 

 

Όταν ήμουν πιο μικρή, επειδή ήμουν και αδυνατούλα και αρκετά εμφανίσιμη, είχαμε και το τμήμα θεατρικών σπουδών στο Πανεπιστήμιο οπότε έρχονταν πολλοί... ένας πρώην μου ήταν του χώρου, σταμάτησε μετά για διάφορους λόγους, είχα συναντήσει πολλά άτομα τα οποία προνοουσαν σε τέτοια θεματα(καταψυξη ωαριων κ σπέρματος) αλλά στα 20-25 έλεγα κινέζικα είναι αυτά??? 

Έλα τώρα που δεν ήταν τελικά Κ λέω αν στα 25 μου...???? 

Έτσι! Στερνή μου γνώση να σειχα πρώτα, Ποσες φορές το σκέφτηκα αυτο!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Thia1985 said:

Κι εγώ Μαίρη μου λέω έκανα φυσικούς... Που να ήξεραν. Σκασίλα μου βέβαια αλλά ξέρεις, δε το θεωρώ απίθανο. Εγώ στα χρόνια που προσπαθώ για παιδί, είδα στα κέντρα πολλές διάσημες που έκαναν κατάψυξη ωαριων και μάλιστα μεγάλα ονόματα, που βλέπουμε συνεχώς στην τηλεόραση οπότε αν ακούσω πχ ότι κάποια από αυτές έμεινε έγκυος στα 45 πχ δε θα πω απευθείας Α τα κανε έτσι. 

Για τη Μπαλατσινου δε σοκαρίστηκα, ίσα ίσα μπράβο της που μπήκε σε τέτοια διαδικασία έχοντας ήδη παιδιά, πιο πολύ για τον σύζυγο έπαθα ένα σοκ. 

 

Όταν ήμουν πιο μικρή, επειδή ήμουν και αδυνατούλα και αρκετά εμφανίσιμη, είχαμε και το τμήμα θεατρικών σπουδών στο Πανεπιστήμιο οπότε έρχονταν πολλοί... ένας πρώην μου ήταν του χώρου, σταμάτησε μετά για διάφορους λόγους, είχα συναντήσει πολλά άτομα τα οποία προνοουσαν σε τέτοια θεματα(καταψυξη ωαριων κ σπέρματος) αλλά στα 20-25 έλεγα κινέζικα είναι αυτά??? 

Έλα τώρα που δεν ήταν τελικά Κ λέω αν στα 25 μου...???? 

Πολύ καλά κάνετε που λέτε... Εγώ έχω συναντήσει και ατομα να λένε . ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΜΟΝΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΟΣΑΝ ΦΆΡΜΑΚΑ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. Ποσο αλοστε αυτόν των ανθρωπων (ας τους κάνουμε την τιμή να τους αποκαλέσουμε ανθρωπους) να τους πεις για δωτρεια...Εχει κακούς ανθρώπους .... Εμένα δεν ξέρει κάνει μόνο ο σύντροφος μου και μια πολύ καλή φίλη.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Πολύ καλά κάνετε που λέτε... Εγώ έχω συναντήσει και ατομα να λένε . ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΜΟΝΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΟΣΑΝ ΦΆΡΜΑΚΑ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. Ποσο αλοστε αυτόν των ανθρωπων (ας τους κάνουμε την τιμή να τους αποκαλέσουμε ανθρωπους) να τους πεις για δωτρεια...Εχει κακούς ανθρώπους .... Εμένα δεν ξέρει κάνει μόνο ο σύντροφος μου και μια πολύ καλή φίλη.

Και πολύ καλά έκανες 

Ναι, δεν υπάρχει λόγος.... Εμένα όλοι στην οικογένεια έχουν καταλάβει ότι δε μπορούσαμε να κάνουμε παιδί. Σχεδόν επτά χρόνια μαζί, στην αρχή ρωτούσαν πότε με το καλό ο γάμος και πότε και τέτοια Κ μια μέρα νευρίασα κι είπα δε θέλω να παντρευτώ. Πάθανε τρελό σοκ ειδικά οι συγγενείς μου από επαρχία και μου είπαν μα καλά και θα συζεις ανύπαντρη???? Και λέω ναι, έτσι μας αρέσει κι έτσι κάνουμε. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Και πολύ καλά έκανες 

Ναι, δεν υπάρχει λόγος.... Εμένα όλοι στην οικογένεια έχουν καταλάβει ότι δε μπορούσαμε να κάνουμε παιδί. Σχεδόν επτά χρόνια μαζί, στην αρχή ρωτούσαν πότε με το καλό ο γάμος και πότε και τέτοια Κ μια μέρα νευρίασα κι είπα δε θέλω να παντρευτώ. Πάθανε τρελό σοκ ειδικά οι συγγενείς μου από επαρχία και μου είπαν μα καλά και θα συζεις ανύπαντρη???? Και λέω ναι, έτσι μας αρέσει κι έτσι κάνουμε. 

Για αυτο ρε κορίτσια μη λετε τιποτα στους γυρω, παρα μονο με openmind ανθρώπους να επικοινωνείτε. Ολοι εχουν κριση κ γνωση ποτε θα παντρευτεις, ποιον, που, πως, πότε θα κανεις παιδι, τι θα ναι, ποτε το δευτερο, που θα πατε διακοπες, πως πρέπει να σαι με τον αντρα σου, πως θα φροντισεις την οικογένεια σου, τι θα μαγειρευεις, πως θα φυλαξεις τα χειμωνιατικα κλπ.. Θες δοτρια οκ. Θες εξωσωματικη οκ. Θες συμφωνο σημβιωσης οκ. Θες σπερμα γιατι εισαι single Mother οκ. Θες πορτοκαλα, λεμοναδα οκ. ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΜΑ της κάθε μιας μας. Την υγεια μας να χουμε να χαιρομαστε τις ομορφες οικογένειες μας. Κ οι κουτσομπόλες, οι παρεξηγιαρηδες, οι κριτικοι, οι δικαστες, οι "φίλοι κ συγγενείς" μακρια μας :)

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Για αυτο ρε κορίτσια μη λετε τιποτα στους γυρω, παρα μονο με openmind ανθρώπους να επικοινωνείτε. Ολοι εχουν κριση κ γνωση ποτε θα παντρευτεις, ποιον, που, πως, πότε θα κανεις παιδι, τι θα ναι, ποτε το δευτερο, που θα πατε διακοπες, πως πρέπει να σαι με τον αντρα σου, πως θα φροντισεις την οικογένεια σου, τι θα μαγειρευεις, πως θα φυλαξεις τα χειμωνιατικα κλπ.. Θες δοτρια οκ. Θες εξωσωματικη οκ. Θες συμφωνο σημβιωσης οκ. Θες σπερμα γιατι εισαι single Mother οκ. Θες πορτοκαλα, λεμοναδα οκ. ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΜΑ της κάθε μιας μας. Την υγεια μας να χουμε να χαιρομαστε τις ομορφες οικογένειες μας. Κ οι κουτσομπόλες, οι παρεξηγιαρηδες, οι κριτικοι, οι δικαστες, οι "φίλοι κ συγγενείς" μακρια μας :)

Πόσο δίκιο εχεις

Εγώ το έχω ξαναπεί, δε θα έλεγα τπτ πριν τον πέμπτο αλλά είναι ο γάμος της ξαδέρφης, κοροϊδίες και τέτοια δεν ήθελα ούτε θέλω και στην τελική, επειδή ξέχεσα τη μάνα μου πριν πέντε λεπτά η οποία ακόμη επιμένει να πάω στο γάμο γιατί δε μπορεί να πει για την εγκυμοσύνη αφού είμαι ανύπαντρη, ξέρουν τα σόγια Κ τα κάθε σόγια τι τράβηξα να κάνω παιδί?? 

Πήρε η ξαδέρφη προηγουμένως η μία από επαρχία ή όποια έκανε παιδιά για να κανει, τα οποία μεγαλώνουν στον αυτόματο πιλότο κι έλεγε στην μάνα μου ότι της μικρής της πονάει η κοιλιά (χθες έφαγε γρανίτα και καυτερό λουκάνικο) και της λέω επιτηδες(διοτι δε με αφορά πως μεγαλώνει κάθε μία τα παιδιά της) βλέπω από διατροφη σκίζει η ξαδέρφη Κ της κακοφανηκε της μάνας μου Κ της λέω γιατί σου κακοφαίνεται??? Όπως κρίνουν θα κρίνω. Και της λέω κοφτα γιατί θα τα κόψω εγώ κι όχι καλά. 

Από τη στιγμή που η ξαδέρφη μου ξέρει Κ οι θείοι μου το ίδιο Κ μου παν να μην πλησιάσω, Εμενα μου περισσεύει.. 

Γενικώς, μέσα από όλα όσα έχω περάσει έχω σκληρυνει Κ ιδιαιτέρως μετά την εγκυμοσύνη, μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση αυτό. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με το Ιακ. Μου είπε ότι δυσκολεύεται για δότρια γιατί εχουμε και οι δύο  την ίδια ομάδα  αίματος. Ο+. Που εγω εχω την εντύπωση ότι είναι πιο η συνηθισμένη..Και να μας ψιλομοιαζει( Άρα τσάμπα το άγχος με το χρόνο κλπ..) Πως σας φαίνεται; Εγω φυσικά της είπα πάλι μικρη και ας μη μας μοιαζει, εμείς είμαστε παππούδες..!! Αυτό μας νοιάζει... Γέλασε.. Βλέπω να μας βρίσκουν στο τέλος καμμία κινεζα τόσο άνετοι που είμαστε στα χαρακτηριστικά... Εν τω μεταξύ το μόνο περίεργο πάνω μου είναι τα μαλλιά μου. Πολλά φουντωντα σγουρα μαλλιά. Πολυ χαρακτηριστικά.. Αυτή βέβαια η ομάδα αίματος τη ζόριζει μάλλον πιο πολύ. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Μίλησα σήμερα με το Ιακ. Μου είπε ότι δυσκολεύεται για δότρια γιατί εχουμε και οι δύο  την ίδια ομάδα  αίματος. Ο+. Που εγω εχω την εντύπωση ότι είναι πιο η συνηθισμένη..Και να μας ψιλομοιαζει( Άρα τσάμπα το άγχος με το χρόνο κλπ..) Πως σας φαίνεται; Εγω φυσικά της είπα πάλι μικρη και ας μη μας μοιαζει, εμείς είμαστε παππούδες..!! Αυτό μας νοιάζει... Γέλασε.. Βλέπω να μας βρίσκουν στο τέλος καμμία κινεζα τόσο άνετοι που είμαστε στα χαρακτηριστικά... Εν τω μεταξύ το μόνο περίεργο πάνω μου είναι τα μαλλιά μου. Πολλά φουντωντα σγουρα μαλλιά. Πολυ χαρακτηριστικά.. Αυτή βέβαια η ομάδα αίματος τη ζόριζει μάλλον πιο πολύ. 

Εγώ αν παω με δότρια πειραζει να ζητησω μια δίμετρη Ουκρανή με πράσινα μάτια κ ας μη μου μοιάζει; τουλάχιστον ας κανω παιδι μοντέλο. Τι κ αν ειμαι μια κοινή αδύνατη 1.65 καστανή ελληνίδα. Κ θα αναρωτιόνται μετα ολοι πιάνου ειναι το παιδι, που κ ο άντρας μου δεν ειναι ψηλός!!! Χαχαχα ... Αλήθεια πάντως, μη με κράξετε αλλα αν μπορούσα να επιλέξω θα το έκανα. 
τωρα, πέρα απο την πλάκα κ εμεις αυτη την ομάδα αίματος έχουμε κ όντως ειναι το πιο συχνό, τι κουλο ειναι αυτο οτι δυσκολεύονται;

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Εγώ αν παω με δότρια πειραζει να ζητησω μια δίμετρη Ουκρανή με πράσινα μάτια κ ας μη μου μοιάζει; τουλάχιστον ας κανω παιδι μοντέλο. Τι κ αν ειμαι μια κοινή αδύνατη 1.65 καστανή ελληνίδα. Κ θα αναρωτιόνται μετα ολοι πιάνου ειναι το παιδι, που κ ο άντρας μου δεν ειναι ψηλός!!! Χαχαχα ... Αλήθεια πάντως, μη με κράξετε αλλα αν μπορούσα να επιλέξω θα το έκανα. 
τωρα, πέρα απο την πλάκα κ εμεις αυτη την ομάδα αίματος έχουμε κ όντως ειναι το πιο συχνό, τι κουλο ειναι αυτο οτι δυσκολεύονται;

Εμ από την αρχή, ενώ μας έλεγαν σε 1 μήνα το πολύ 2 θα βρεθεί, και όντως στο Ιακ τις βρίσκουν αμέσως  μετά μόλις άκουσε την ίδια ομάδα κατσουφιασε. Ναι η ίδια είναι μια δυσκολία αλλά ποια ίδια.. Η πιο συνηθισμένη.. Σκέψου να λέγαμε και να μας μοιάζει πολύ...Εγω ξερω οτι τα δικά μου μαλλιά πολύ δύσκολα να τα έχει. Αλλά δε με νοιάζει καθόλου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...