Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H said:

Σερπαφαρ, μαλιστα. Τοσο καιρο φροντιστηριο εδω, τιποτα, στουρνος εμεινα:D

Να ξεκινήσεις απο τη σελ 1 κ να διαβάσεις ολα τα posts για τιμωρία.... 
Δηλ εσυ δεν είχες κανει καμια προσπάθεια με δικα σου ωαρια; Ηταν ήδη αργά όταν το αποφασίσατε; 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Σερπαφαρ, μαλιστα. Τοσο καιρο φροντιστηριο εδω, τιποτα, στουρνος εμεινα:D

Πρόσεχε μη μπερδευτείς 

Εμένα που με ρώτησαν είπα έκανα έξι φυσικούς Κ ο τελευταίος πέτυχε. Και στο μπαμπά μου δηλαδή που δεν ξέρει είπα για να δικαιολογήσω τα πολλά χρήματα ότι έκανα φυσικό αλλά πήρε ο γιατρός τα Ωαρια μικρά και τα ενίσχυσε σε καλλιεργητικο υγρό Κ τα δυνάμωσε. 

Το πίστεψε μια χαρα

Σε όλους όμως λέω φυσικους

Που είναι η αλήθεια αλλά δεν πετυχα


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Να ξεκινήσεις απο τη σελ 1 κ να διαβάσεις ολα τα posts για τιμωρία.... 
Δηλ εσυ δεν είχες κανει καμια προσπάθεια με δικα σου ωαρια; Ηταν ήδη αργά όταν το αποφασίσατε; 

Χαχαχαχαχ! Ετσι πρεπει!

Εγω καμια. Οταν το αποφασισαμε ηταν αργα, η αμη μου πολυ χαμηλη κ ημουν 44.Προτεινα στο γιατρο κατευθειαν με ξενα

Just now, Thia1985 είπε:

Πρόσεχε μη μπερδευτείς 

Εμένα που με ρώτησαν είπα έκανα έξι φυσικούς Κ ο τελευταίος πέτυχε. Και στο μπαμπά μου δηλαδή που δεν ξέρει είπα για να δικαιολογήσω τα πολλά χρήματα ότι έκανα φυσικό αλλά πήρε ο γιατρός τα Ωαρια μικρά και τα ενίσχυσε σε καλλιεργητικο υγρό Κ τα δυνάμωσε. 

Το πίστεψε μια χαρα

Σε όλους όμως λέω φυσικους

Που είναι η αλήθεια αλλά δεν πετυχα

Σωστη!Εγω λεω οτι εκανα προσπαθεια με φαρμακα κ πηγε καλα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Πόσο δίκιο εχεις

Εγώ το έχω ξαναπεί, δε θα έλεγα τπτ πριν τον πέμπτο αλλά είναι ο γάμος της ξαδέρφης, κοροϊδίες και τέτοια δεν ήθελα ούτε θέλω και στην τελική, επειδή ξέχεσα τη μάνα μου πριν πέντε λεπτά η οποία ακόμη επιμένει να πάω στο γάμο γιατί δε μπορεί να πει για την εγκυμοσύνη αφού είμαι ανύπαντρη, ξέρουν τα σόγια Κ τα κάθε σόγια τι τράβηξα να κάνω παιδί?? 

Πήρε η ξαδέρφη προηγουμένως η μία από επαρχία ή όποια έκανε παιδιά για να κανει, τα οποία μεγαλώνουν στον αυτόματο πιλότο κι έλεγε στην μάνα μου ότι της μικρής της πονάει η κοιλιά (χθες έφαγε γρανίτα και καυτερό λουκάνικο) και της λέω επιτηδες(διοτι δε με αφορά πως μεγαλώνει κάθε μία τα παιδιά της) βλέπω από διατροφη σκίζει η ξαδέρφη Κ της κακοφανηκε της μάνας μου Κ της λέω γιατί σου κακοφαίνεται??? Όπως κρίνουν θα κρίνω. Και της λέω κοφτα γιατί θα τα κόψω εγώ κι όχι καλά. 

Από τη στιγμή που η ξαδέρφη μου ξέρει Κ οι θείοι μου το ίδιο Κ μου παν να μην πλησιάσω, Εμενα μου περισσεύει.. 

Γενικώς, μέσα από όλα όσα έχω περάσει έχω σκληρυνει Κ ιδιαιτέρως μετά την εγκυμοσύνη, μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση αυτό. 

Σε παρακαλώ, απο τα βαθη της καρδιας μου, κ σου το λεω σα μεγάλη αδερφη σου, βαλε φρενο στη μανα σου κ σε οποιον εξαπολυει βλακειες. Τι σημαίνει ανυπαντρη; τι σημαινει εξωσωματικη κ εγκυμοσύνη που θα την πεις οποτε θες. Κ γω με συμφωνο συμβιωσης ειμαι. Κ εχω ηδη χωρισει απο ενα γαμο κ εχω κ παιδι. Κ πολλα εχω κανει στη ζωη μου διαφορετικά απο τους αλλους. Ε και;;; ζηστε κ χαρειτε τη ζωη σας κ μη σας νοιαζει τι λενε οι αλλοι. Εγω περναω καλα; ναι. Ακουω την κριτικη τους; οχι.. Κ πιστεψε με, λογω εργασιας, το πρωτο πραγμα που εχω ζησει στον υπερθετικο βαθμο ειναι η κριτικη.. Οποτε μη δινεις αγαπη μου σημασια, κ καλύτερα να χαλιουνται αυτοι κ όχι εσυ, ειδικα τωρα που γίνεσαι μανουλα. 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα..

Σας διαβαζω κάθε μέρα κ εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να αποκτήσουν μωράκι . Θα ήθελα να μου πείτε,αν καποια κοπέλα εχει κρατήσει εμβρυα στη κατάψυξη,ποσο κοστίζει η φύλαξη τους. Αναφέρομαι στο Ιακ. 

 Μου είπαν για δυο χρόνια 500€. Τι λέτε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Εγώ αν παω με δότρια πειραζει να ζητησω μια δίμετρη Ουκρανή με πράσινα μάτια κ ας μη μου μοιάζει; τουλάχιστον ας κανω παιδι μοντέλο. Τι κ αν ειμαι μια κοινή αδύνατη 1.65 καστανή ελληνίδα. Κ θα αναρωτιόνται μετα ολοι πιάνου ειναι το παιδι, που κ ο άντρας μου δεν ειναι ψηλός!!! Χαχαχα ... Αλήθεια πάντως, μη με κράξετε αλλα αν μπορούσα να επιλέξω θα το έκανα. 
τωρα, πέρα απο την πλάκα κ εμεις αυτη την ομάδα αίματος έχουμε κ όντως ειναι το πιο συχνό, τι κουλο ειναι αυτο οτι δυσκολεύονται;

Εγω τι να πω που έκανα ξανθο, λευκο, γαλανοματικο γιο... Που οκ ειμαι ανοικτη αλλα κανεις 4 γεννιες δεν ειχε απο εμας κ απο τον πατερα μπλε ματι. Μονο ο πατερας του δευτερου συζυγου.. Σκέφτομαι λοιπον αν τωρα κανω κ το δεύτερο γαλανοματικο.... Θα λενε οτι κ το πρωτο ηταν δικο του.. Η οτι εχω διαλεξει τη δοτρια που προανεφερες.. Χα χα χα! 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Μα καλα, τίποτα δεν εχεις μάθει απο μας που εχει μαλλιάσει η γλώσσα μας κ εχει πιαστεί το χέρι μας να τα γράφουμε;

απαπα... καλε τι σε ενα φυσικο; Τι εισαι η Wonder Woman? Εντάξει Μαίρη κλαιω 

αχσχαχα

Μπραβο!!!! Ειδες, ολα καλα πανε, τι άγχος τραβάς κ εσυ ρε γμτ, να μη μπορεις να χαρείς τη στιγμη. Αυτο ήρθε για να μείνει, ειναι γερό, δοκιμασμένο!

Κλαίω κι εγώ..ρε Μαίρη...όντως τίποτα δεν έμαθες...την παλλινδρομη την ξέρει;

Κοίτα εάν είναι υποψιασμένη όπως εμείς να ξέρεις ότι παίζει να το δει καταλάβει για δανεικά

Υγ εάν είναι εδώ ή μας διαβάζει χωρίς σύνδεση αα έχει ξεκαρδιστικό στα γελια

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , olpapa είπε:

Ναι για την ώρα όλα καλά! Θα με πέρασε για τρελή ο άνθρωπος βέβαια, πέραν ότι άλλαξα το ραντεβού γιατί τρωγόμουν ότι ξεφούσκωσα, το βλέπουμε στον υπέρηχο σκέφτομαι πάει δε μεγάλωσε θα μας πει τώρα πάει αυτό ήταν όπως την άλλη φορά, αλλά μια χαρά ευτυχώς. Κάτσε να σου ξαναβάλω τη καρδιά μου κάνει μπας και ηρεμήσεις :)

Τώρα κλείσαμε για αυχενική 23/9 οπότε σε λίγες μέρες που θα περάσει η ηρεμιστική επίδραση του υπερήχου θα τρώω τα λυσιακά μου ως την αυχενική :-D

Μετά την αυχενική θα ηρεμήσεις αρκετά..Πάλι η τρελή του χωριού θα είσαι όπως όλες όσες περάσαμε απο αυτό το στάδιο, αλλά σε υποφερτό επίπεδο!! Με το καλό κουκλα:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, aggel-mak είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..

Σας διαβαζω κάθε μέρα κ εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να αποκτήσουν μωράκι . Θα ήθελα να μου πείτε,αν καποια κοπέλα εχει κρατήσει εμβρυα στη κατάψυξη,ποσο κοστίζει η φύλαξη τους. Αναφέρομαι στο Ιακ. 

 Μου είπαν για δυο χρόνια 500€. Τι λέτε; 

Είναι 300 τον πρώτο χρόνο Κ 200 τον επόμενο .Ειναι καλή τιμή, συνήθως πετυχαίνουν με την πρώτη. Εγώ πέτυχα με την δεύτερη οπότε δεν έχω άλλα. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mareva said:

Εγω τι να πω που έκανα ξανθο, λευκο, γαλανοματικο γιο... Που οκ ειμαι ανοικτη αλλα κανεις 4 γεννιες δεν ειχε απο εμας κ απο τον πατερα μπλε ματι. Μονο ο πατερας του δευτερου συζυγου.. Σκέφτομαι λοιπον αν τωρα κανω κ το δεύτερο γαλανοματικο.... Θα λενε οτι κ το πρωτο ηταν δικο του.. Η οτι εχω διαλεξει τη δοτρια που προανεφερες.. Χα χα χα! 

Ας λένε οτι θέλουν, το θεμα ειναι οτι το παιδι ειναι γαλανομάτικο κ να σκάνε...  εγω καημό το εχω που ο πατέρας μου ηταν γαλανομάτης κ δεν πήρα τα μάτια του, ουτε ο αδερφός μου, ουτε ο ανηψιος μου, κανεις απο την οικογένεια 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Κορίτσια οποίος ρωτάει λεπτομέρειες είναι αδιάκριτος και δεν χρειάζεται να απαντάτε τίποτα. Και το λέω εγώ που όλοι ξέρουν ότι το μωρό είναι με εξωσωματική και αρκετοί στο στενό μου περιβάλλον ότι είναι με δοτρια. Όμως αυτή την αδιακρισια δεν την μπορώ. Έχω μάθει και τους βάζω στη θέση τους. Όταν μου έλεγαν πχ διάφοροι άσχετοι (γιατί δικοί μου δεν το έκαναν ποτέ) γιατί δεν κάνω παιδί και τι περιμένω ήταν φορές που απαντούσα "ξέρετε δεν είναι για όλους εύκολο" και δαγκώνονταν. 

Γυρίστε την ερώτηση με άλλη ερώτηση "εσείς σε ποια στάση το πιάσατε το δικό σας;". Ε μα πια...

Πάντως και εγώ που είπα δεν με νοιάζει η ομάδα αίματος (αφού θα το πούμε στο παιδί) ούτε να μου μοιάζει, ο γιατρός μου είπε ότι τον νοιάζει εκείνον. Και ας του ελεγα να βρει καμία ξανθιά γαλανοματα -αλλωστε ο άντρας μου είναι ξανθός γαλανοματης...με άγριο κοίταζε. 

Όσο για το αν θα μας μοιάζει... Εμένα οι μισοί μου λένε ότι είναι ίδιος εγώ... Και σίγουρα όσο μεγαλώνουν θα μας μοιάζουν γιατί θα πάρουν τις εκφράσεις μας, τις κινήσεις μας... 

Σε άλλα νέα, αύριο έχω ραντεβού στο κέντρο για να μιλήσουμε για την εμβρυομεταφορα των κατεψυγμένων μας. Και αν πιάσουν έπιασαν. 

 

 

με το καλό  να τα βάλεις αγαπη μ κ να πανε ολα τελεια...δεν πα να μοιάζει κ στον βούδα  το παιδι...δικο μας ειναι....φιλακια στον αντρα  σ.

το παιδι  εννοω. ❤

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Κλαίω κι εγώ..ρε Μαίρη...όντως τίποτα δεν έμαθες...την παλλινδρομη την ξέρει;

Κοίτα εάν είναι υποψιασμένη όπως εμείς να ξέρεις ότι παίζει να το δει καταλάβει για δανεικά

Υγ εάν είναι εδώ ή μας διαβάζει χωρίς σύνδεση αα έχει ξεκαρδιστικό στα γελια

 

 

Αυτα με τα φαρμακα της διεγερσης ποσο τα βαριεμαι και δεν τα διαβαζα γιατι μου φαινονται κινεζικα , χαχαχ! Τωρα καλα να παθω!

Μπορει κ να καταλαβε, γιατι της ειπα οπου ακους για εγκυμοσυνη ανω των 45 γραψε δανεικα. Σοκ. Μα μου λει , η ταδε θα μου το ελεγε. Λεω σιγα μη σου το πει

Just now, alina80 είπε:

Κορίτσια οποίος ρωτάει λεπτομέρειες είναι αδιάκριτος και δεν χρειάζεται να απαντάτε τίποτα. Και το λέω εγώ που όλοι ξέρουν ότι το μωρό είναι με εξωσωματική και αρκετοί στο στενό μου περιβάλλον ότι είναι με δοτρια. Όμως αυτή την αδιακρισια δεν την μπορώ. Έχω μάθει και τους βάζω στη θέση τους. Όταν μου έλεγαν πχ διάφοροι άσχετοι (γιατί δικοί μου δεν το έκαναν ποτέ) γιατί δεν κάνω παιδί και τι περιμένω ήταν φορές που απαντούσα "ξέρετε δεν είναι για όλους εύκολο" και δαγκώνονταν. 

Γυρίστε την ερώτηση με άλλη ερώτηση "εσείς σε ποια στάση το πιάσατε το δικό σας;". Ε μα πια...

Πάντως και εγώ που είπα δεν με νοιάζει η ομάδα αίματος (αφού θα το πούμε στο παιδί) ούτε να μου μοιάζει, ο γιατρός μου είπε ότι τον νοιάζει εκείνον. Και ας του ελεγα να βρει καμία ξανθιά γαλανοματα -αλλωστε ο άντρας μου είναι ξανθός γαλανοματης...με άγριο κοίταζε. 

Όσο για το αν θα μας μοιάζει... Εμένα οι μισοί μου λένε ότι είναι ίδιος εγώ... Και σίγουρα όσο μεγαλώνουν θα μας μοιάζουν γιατί θα πάρουν τις εκφράσεις μας, τις κινήσεις μας... 

Σε άλλα νέα, αύριο έχω ραντεβού στο κέντρο για να μιλήσουμε για την εμβρυομεταφορα των κατεψυγμένων μας. Και αν πιάσουν έπιασαν. 

 

 

Με το καλο αγαπη! Καλη αρχη!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Αυτα με τα φαρμακα της διεγερσης ποσο τα βαριεμαι και δεν τα διαβαζα γιατι μου φαινονται κινεζικα , χαχαχ! Τωρα καλα να παθω!

Μπορει κ να καταλαβε, γιατι της ειπα οπου ακους για εγκυμοσυνη ανω των 45 γραψε δανεικα. Σοκ. Μα μου λει , η ταδε θα μου το ελεγε. Λεω σιγα μη σου το πει

Με το καλο αγαπη! Καλη αρχη!

Καλά έκανες και της έβαλες την ιδέα. Να ταρακουνήσει λιγο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...