Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , aggel-mak είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..

Σας διαβαζω κάθε μέρα κ εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να αποκτήσουν μωράκι . Θα ήθελα να μου πείτε,αν καποια κοπέλα εχει κρατήσει εμβρυα στη κατάψυξη,ποσο κοστίζει η φύλαξη τους. Αναφέρομαι στο Ιακ. 

 Μου είπαν για δυο χρόνια 500€. Τι λέτε; 

Ευχαριστώ πολύ Thia για την απάντηση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

10 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Είναι 300 τον πρώτο χρόνο Κ 200 τον επόμενο .Ειναι καλή τιμή, συνήθως πετυχαίνουν με την πρώτη. Εγώ πέτυχα με την δεύτερη οπότε δεν έχω άλλα. 

Καλέ τι τιμές είναι αυτές έλεος...150 ήταν και στα δύο κέντρα ο χρονος

10 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κορίτσια οποίος ρωτάει λεπτομέρειες είναι αδιάκριτος και δεν χρειάζεται να απαντάτε τίποτα. Και το λέω εγώ που όλοι ξέρουν ότι το μωρό είναι με εξωσωματική και αρκετοί στο στενό μου περιβάλλον ότι είναι με δοτρια. Όμως αυτή την αδιακρισια δεν την μπορώ. Έχω μάθει και τους βάζω στη θέση τους. Όταν μου έλεγαν πχ διάφοροι άσχετοι (γιατί δικοί μου δεν το έκαναν ποτέ) γιατί δεν κάνω παιδί και τι περιμένω ήταν φορές που απαντούσα "ξέρετε δεν είναι για όλους εύκολο" και δαγκώνονταν. 

Γυρίστε την ερώτηση με άλλη ερώτηση "εσείς σε ποια στάση το πιάσατε το δικό σας;". Ε μα πια...

Πάντως και εγώ που είπα δεν με νοιάζει η ομάδα αίματος (αφού θα το πούμε στο παιδί) ούτε να μου μοιάζει, ο γιατρός μου είπε ότι τον νοιάζει εκείνον. Και ας του ελεγα να βρει καμία ξανθιά γαλανοματα -αλλωστε ο άντρας μου είναι ξανθός γαλανοματης...με άγριο κοίταζε. 

Όσο για το αν θα μας μοιάζει... Εμένα οι μισοί μου λένε ότι είναι ίδιος εγώ... Και σίγουρα όσο μεγαλώνουν θα μας μοιάζουν γιατί θα πάρουν τις εκφράσεις μας, τις κινήσεις μας... 

Σε άλλα νέα, αύριο έχω ραντεβού στο κέντρο για να μιλήσουμε για την εμβρυομεταφορα των κατεψυγμένων μας. Και αν πιάσουν έπιασαν. 

 

 

Αχ τι υπέροχα νέα! Ρε κορίτσια οι άνθρωποι που μένουν μαζί μοιάζουν..δεν το έχετε δει σε ζευγάρια; Κι εμένα που μου μοιάζει η κόρη μου τι; Είναι πιο όμορφη; Αυτά αφορούν τους έξω....Χτες στο πάρκο λέγαμε με μια μαμά πόσο δύσκολο είναι να πλάσεις σωστό άνθρωπο( βασικά και να ορίσεις το ποιος είναι σωστός),...έχει πολύ δουλειά η μητρότητα...το περιτύλιγμα είναι το εύκολο!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου με το καλό το δευτερο

9 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Αυτα με τα φαρμακα της διεγερσης ποσο τα βαριεμαι και δεν τα διαβαζα γιατι μου φαινονται κινεζικα , χαχαχ! Τωρα καλα να παθω!

Μπορει κ να καταλαβε, γιατι της ειπα οπου ακους για εγκυμοσυνη ανω των 45 γραψε δανεικα. Σοκ. Μα μου λει , η ταδε θα μου το ελεγε. Λεω σιγα μη σου το πει

Με το καλο αγαπη! Καλη αρχη!

Ωστόσο συμφωνώ με την alina.ανεξαρτητα από το ότι είναι δικό σου άνθρωπος είναι πάλι αδιακρισια.Εαν εσύ θες το λες.Αλλα να πάω εγώ να ρωτήσω τι φάρμακα πήρες πόσο κ τι είναι βλακεία.Γιατι ακόμα κι αν ίσχυε η διέγερση σου έγινε πριν 4 χρόνια..οπότε για αυτήν είναι άκυρο.Επισης εσυ ανεξάρτητα από το πώς πήγε είχε μια παλλινδρομη.Ο οργανισμός σου μπήκε σε μια άλφα διαδικασία.Τεσπα,πραγματικά για αυτό το ζευγάρι εύχομαι να τους φωτίσει ο Θεός να πάρουν τη σωστή απόφαση οποία κι αν είναι αυτή( βασικά και για κάθε ζευγάρι). Μαίρη μου πόσο του μήνα σαραντιζετε; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Island1 σε σκεφτόμουν... Έλεγα που είναι να με μαλώσει... Αυτές τις ημέρες όλο αναρωτιέμαι αν είναι καλά το μωρό.. Δεν έχω συμπτώματα και λέω είναι εκεί, χτύπα η καρδούλα του? Είναι καλά?? 

Κορίτσια μου φοβάμαι τον αντρικό παράγοντα πολύ... Έχω διαβάσει ότι οι αποβολες πρώτου τριμήνου οφείλονται κυρίως στο σπέρμα. Κι εμείς δεν είχαμε άριστο, ούτε καν μέτριο. 

Τετάρτη έχω ραντεβού και τρέμω. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

το παιδι  εννοω

Αχ το έχω φάει... Ραφαελακι φάε τώρα που μπορείς γιατί γρήγορα θα έρθει η ώρα που δεν θα κάθεται... Τον κυνηγάω ήδη τον δικό μου για φιλιά... Αλλά ο νους του πώς θα ανοίξει κανένα συρτάρι ή θα σκαρφαλώσει πουθενά.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Αχ το έχω φάει... Ραφαελακι φάε τώρα που μπορείς γιατί γρήγορα θα έρθει η ώρα που δεν θα κάθεται... Τον κυνηγάω ήδη τον δικό μου για φιλιά... Αλλά ο νους του πώς θα ανοίξει κανένα συρτάρι ή θα σκαρφαλώσει πουθενά.

Δες το θετικά... Το παιδί σου φροντίζει να σε κρατάει σε φόρμα!! 

  • Χαχα 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 said:

Island1 σε σκεφτόμουν... Έλεγα που είναι να με μαλώσει... Αυτές τις ημέρες όλο αναρωτιέμαι αν είναι καλά το μωρό.. Δεν έχω συμπτώματα και λέω είναι εκεί, χτύπα η καρδούλα του? Είναι καλά?? 

Κορίτσια μου φοβάμαι τον αντρικό παράγοντα πολύ... Έχω διαβάσει ότι οι αποβολες πρώτου τριμήνου οφείλονται κυρίως στο σπέρμα. Κι εμείς δεν είχαμε άριστο, ούτε καν μέτριο. 

Τετάρτη έχω ραντεβού και τρέμω. 

Αγάπη μου όμορφη σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά μην χάνεις από τον φόβο σου την ομορφιά της εγκυμοσύνης. Εγώ όταν ήμουν έγκυος όλο φοβόμουν. Στην αρχη να περάσει το πρώτο τρίμηνο μετά να φτάσουμε στον πέμπτο μήνα μετά για κάτι άλλο. Στο τέλος δεν χάρηκα όλη την περίοδο της εγκυμοσύνης που πίστεψε με τώρα που δεν μπορώ να κάνω δεύτερο μωρό καταλαβαίνω ότι εκείνη η περίοδος ήταν ότι πιο ωραίο έχω ζήσει και δεν το χάρηκα όσο έπρεπε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nanouka40 είπε:

Αγάπη μου όμορφη σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά μην χάνεις από τον φόβο σου την ομορφιά της εγκυμοσύνης. Εγώ όταν ήμουν έγκυος όλο φοβόμουν. Στην αρχη να περάσει το πρώτο τρίμηνο μετά να φτάσουμε στον πέμπτο μήνα μετά για κάτι άλλο. Στο τέλος δεν χάρηκα όλη την περίοδο της εγκυμοσύνης που πίστεψε με τώρα που δεν μπορώ να κάνω δεύτερο μωρό καταλαβαίνω ότι εκείνη η περίοδος ήταν ότι πιο ωραίο έχω ζήσει και δεν το χάρηκα όσο έπρεπε. 

Ούτε εγώ τη χαίρομαι είναι η αλήθεια Κ λογικό βρε κορίτσια. Δεν είναι ότι βλέπιυμε θετικό τεστ κι όλα τέλεια. 

Οι ξαδέρφες μου που επιασαν φυσιολογικά, χωρίς να μετράνε ωορρηξιες, χωρίς να αγχώνονται, ήταν τρεις λαλούν Κ δυο χορεύουν.  Τις ζηλεύω με την πολύ καλή έννοια. 

Σήμερα θα δω τα ξαδέρφια μου από απόσταση Κ με μάσκα, όχι αγκαλιές φιλιά κλπ. Πραγματικά αν δεν ήταν ο γάμος, θα το έλεγα μετά τον πέμπτο μήνα. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ούτε εγώ τη χαίρομαι είναι η αλήθεια Κ λογικό βρε κορίτσια. Δεν είναι ότι βλέπιυμε θετικό τεστ κι όλα τέλεια. 

Οι ξαδέρφες μου που επιασαν φυσιολογικά, χωρίς να μετράνε ωορρηξιες, χωρίς να αγχώνονται, ήταν τρεις λαλούν Κ δυο χορεύουν.  Τις ζηλεύω με την πολύ καλή έννοια. 

Σήμερα θα δω τα ξαδέρφια μου από απόσταση Κ με μάσκα, όχι αγκαλιές φιλιά κλπ. Πραγματικά αν δεν ήταν ο γάμος, θα το έλεγα μετά τον πέμπτο μήνα. 

Κορίτσι μου γλυκό είναι ανθρώπινο να ανησυχείς. Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις. Θα πρέπει να "μάθεις" να είσαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά. Είσαι έγκυος και θα δεις όλα θα πάνε καλά. Και να ξέρεις ότι κάθε βδομάδα που περνάει απομακρύνονται και οι κίνδυνοι στατιστικά όλο και περισσότερο. Αυτό να σκέφτεσαι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alina80 said:

Κορίτσι μου γλυκό είναι ανθρώπινο να ανησυχείς. Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις. Θα πρέπει να "μάθεις" να είσαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά. Είσαι έγκυος και θα δεις όλα θα πάνε καλά. Και να ξέρεις ότι κάθε βδομάδα που περνάει απομακρύνονται και οι κίνδυνοι στατιστικά όλο και περισσότερο. Αυτό να σκέφτεσαι. 

Έχει μια ψίχουλα στην κοιλίτσα σου μην την στεναχωρείς. Ολα καλά θα πάνε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Έχει μια ψίχουλα στην κοιλίτσα σου μην την στεναχωρείς. Ολα καλά θα πάνε

Αυτή την ψυχούλα σκέφτομαι και γι αυτή πλέον ζω όμως πραγματικά είναι ώρες που αναρωτιέμαι, είναι καλά? Μεγάλωσε? Συνεχίζει να χτυπά η καρδούλα? Υπάρχει?? Η έχει χαθεί Κ δεν το ξέρω. 

Αυτά σκέφτομαι. Μακάρι αύριο να ήταν Τεταρτη!!


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, island1 είπε:

Καλέ τι τιμές είναι αυτές έλεος...150 ήταν και στα δύο κέντρα ο χρονος

Αχ τι υπέροχα νέα! Ρε κορίτσια οι άνθρωποι που μένουν μαζί μοιάζουν..δεν το έχετε δει σε ζευγάρια; Κι εμένα που μου μοιάζει η κόρη μου τι; Είναι πιο όμορφη; Αυτά αφορούν τους έξω....Χτες στο πάρκο λέγαμε με μια μαμά πόσο δύσκολο είναι να πλάσεις σωστό άνθρωπο( βασικά και να ορίσεις το ποιος είναι σωστός),...έχει πολύ δουλειά η μητρότητα...το περιτύλιγμα είναι το εύκολο!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου με το καλό το δευτερο

Ωστόσο συμφωνώ με την alina.ανεξαρτητα από το ότι είναι δικό σου άνθρωπος είναι πάλι αδιακρισια.Εαν εσύ θες το λες.Αλλα να πάω εγώ να ρωτήσω τι φάρμακα πήρες πόσο κ τι είναι βλακεία.Γιατι ακόμα κι αν ίσχυε η διέγερση σου έγινε πριν 4 χρόνια..οπότε για αυτήν είναι άκυρο.Επισης εσυ ανεξάρτητα από το πώς πήγε είχε μια παλλινδρομη.Ο οργανισμός σου μπήκε σε μια άλφα διαδικασία.Τεσπα,πραγματικά για αυτό το ζευγάρι εύχομαι να τους φωτίσει ο Θεός να πάρουν τη σωστή απόφαση οποία κι αν είναι αυτή( βασικά και για κάθε ζευγάρι). Μαίρη μου πόσο του μήνα σαραντιζετε; 

Στις 19 σαραντιζουμε, νησακι μου

  • Μου αρέσει 6

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Αυτή την ψυχούλα σκέφτομαι και γι αυτή πλέον ζω όμως πραγματικά είναι ώρες που αναρωτιέμαι, είναι καλά? Μεγάλωσε? Συνεχίζει να χτυπά η καρδούλα? Υπάρχει?? Η έχει χαθεί Κ δεν το ξέρω. 

Αυτά σκέφτομαι. Μακάρι αύριο να ήταν Τεταρτη!!

Απόλυτα φυσιολογικές αντιδράσεις. Όλες θα σου πούμε να αφήσεις το άγχος και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη, αλλά δεν είναι εύκολο. Τουλάχιστον προσπάθησε οι στιγμές χαράς και αισιοδοξίας να είναι πιο πολλές. Όταν θα αρχίσεις να το νιώθεις δεν θα περιμένεις τον υπερηχο, άλλα και πάλι θα ανησυχείς όταν κοιμάται και είναι ήρεμο. Γενικώς μέχρι την ημερομηνία που θα μπεις στο χειρουργείο όλο και για κάτι θα ανησυχείς. Έτσι είναι οι μανουλες. Οι αναγουλες πέρασαν;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κόρες... Έχω τρία έμβρυα τριών ημερών κατάψυξη. Ο γιατρός μας είπε σήμερα ότι θα ξεπαγωσουμε και τα τρία και θα τα αφήσουμε να γίνουν 5 ημερών. Τον ρώτησα αν θα βάλουμε και τα τρία και μου είπε ότι είναι πολύ επιβαρυμένη η μήτρα μου για να ρισκάρουμε τριδυμη κύηση. Και ότι συνήθως δεν προχωράνε όλα. Εκεί θορυβήθηκα, λέω να εχουμε δύο για μεταφορά. Δυο θα έχεις μου είπε. Παρόλα αυτά είμαι πολύ προβληματισμένη. Γιατί και τα έμβρυα τα είχαν χαρακτηρίσει ως μέτρια... Ουφ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Αυτή την ψυχούλα σκέφτομαι και γι αυτή πλέον ζω όμως πραγματικά είναι ώρες που αναρωτιέμαι, είναι καλά? Μεγάλωσε? Συνεχίζει να χτυπά η καρδούλα? Υπάρχει?? Η έχει χαθεί Κ δεν το ξέρω. 

Αυτά σκέφτομαι. Μακάρι αύριο να ήταν Τεταρτη!!

Αχ κοριτσάκι μου μακάρι να ήταν αύριο Πέμπτη. Όλα θα πάνε καλά !!! Σε καταλαβαίνω. Δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία και εύχομαι να έρθω και εγώ στην θέση σου!!! Και όλα τα κορίτσια που προσπαθούν. Δεν θα σου πω υπομονή. Προσπαθα οσο γίνεται φυσικά να απασχολείσε με οτι σου αραισει για να περασουν οι μέρες πιο εύκολα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Απόλυτα φυσιολογικές αντιδράσεις. Όλες θα σου πούμε να αφήσεις το άγχος και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη, αλλά δεν είναι εύκολο. Τουλάχιστον προσπάθησε οι στιγμές χαράς και αισιοδοξίας να είναι πιο πολλές. Όταν θα αρχίσεις να το νιώθεις δεν θα περιμένεις τον υπερηχο, άλλα και πάλι θα ανησυχείς όταν κοιμάται και είναι ήρεμο. Γενικώς μέχρι την ημερομηνία που θα μπεις στο χειρουργείο όλο και για κάτι θα ανησυχείς. Έτσι είναι οι μανουλες. Οι αναγουλες πέρασαν;

ναι

Τις έχω το βράδυ που μένει το στομάχι άδειο κι έχω και τρομερή συχνοουρια

Κι αυτό με φοβίζει, που έχουν περιοριστεί τα συμπτώματα. 

Just now, alina80 είπε:

Κόρες... Έχω τρία έμβρυα τριών ημερών κατάψυξη. Ο γιατρός μας είπε σήμερα ότι θα ξεπαγωσουμε και τα τρία και θα τα αφήσουμε να γίνουν 5 ημερών. Τον ρώτησα αν θα βάλουμε και τα τρία και μου είπε ότι είναι πολύ επιβαρυμένη η μήτρα μου για να ρισκάρουμε τριδυμη κύηση. Και ότι συνήθως δεν προχωράνε όλα. Εκεί θορυβήθηκα, λέω να εχουμε δύο για μεταφορά. Δυο θα έχεις μου είπε. Παρόλα αυτά είμαι πολύ προβληματισμένη. Γιατί και τα έμβρυα τα είχαν χαρακτηρίσει ως μέτρια... Ουφ! 

Μην αγχώνεσαι 

Η δική μου η μια βλαστοκυστη είχε μείνει πολύ πίσω κι όμως όταν την ξεπάγωσαν, πήρε μπρος. Η εμβρυολογος μάλιστα μου είπε πως ήταν πολύ ζωηρή. Κάτι μου λέει πως αυτή είναι στην κοιλίτσα μου τώρα. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...