Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Καντι said:

Εχεις απόλυτο δίκιο!!! Αλλα εγω αυτο θα σκεφτόμουν θα προτιμούσα να μου πουν οτι ειναι η πρώτη φορα που δίνει και να μην ξερω αν εχει ξαναδώσει. Αν μου έλεγαν οτι εχει δώσει ήδη 10 εγκυμοσύνες θα το ειχα πολυ έντονα στο μυαλό μου αν το παιδί μου έκανε μια σχέση. Ελπιζω τα κοριτσια που μας διαβάζουν να μην με παρεξηγήσουν.

Κ παλι, ειδες οτι όλες σκεφτομαστε διαφορετικά κ κατι που ειναι προτεραιότητα για καποια, ειναι δευτερεύον για καποια αλλη.

Γιατι να παρεξηγήσουν τα κορίτσια; Αυτο που θιγεις ειναι γεγονος αλλα τα ποσοστά να συμβεί ειναι ελάχιστα! Άσε που σε 20-30 χρονια νομιζω οτι θα βάλουν εξεταση dna στον προγεννητικό  με τόσες δωρεές !!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, against_all_odds είπε:

Κοίτα,κι εγώ δε ξέρω πολλά πράγματα για τη δότρια παρά μόνο ηλικία,καταγωγή,ομάδα αίματος και "χρώματα".Διαβάζω εδώ από κοπέλες για πληροφορίες σχετικά με εκπαίδευση και άλλα και λέω γουααατ,μήπως κάνω κάτι λάθος;χιχι,αστειεύομαι φυσικα,μου αρκούν αυτά που ξέρω,μου αρκεί που εμπιστεύομαι το γιατρό και φυσικά το κέντρο...Τώρα αν έχεις αμφιβολίες και απορίες θα σου έλεγα να τους μιλήσεις γι αυτές,γιατί οχι κι από κοντά....Το θέμα είναι πολύ σοβαρό και έχεις κάθε δικαίωμα να έχεις δεύτερες σκέψεις.

Πολλά φιλιά και ψυχραιμία :x

Το από κοντά αποκλείεται. 517 χλμ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Κ παλι, ειδες οτι όλες σκεφτομαστε διαφορετικά κ κατι που ειναι προτεραιότητα για καποια, ειναι δευτερεύον για καποια αλλη.

Γιατι να παρεξηγήσουν τα κορίτσια; Αυτο που θιγεις ειναι γεγονος αλλα τα ποσοστά να συμβεί ειναι ελάχιστα! Άσε που σε 20-30 χρονια νομιζω οτι θα βάλουν εξεταση dna στον προγεννητικό  με τόσες δωρεές !!!!

Γιατι δεν θελω να τους βάζω σε τέτοιες σκέψεις.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ρε συ ειναι θεμα οπτικής. Νομιζω αν ήμουν στην θεση σου δεν θα ηθελα να εχει δώσει αλλη εγκυμοσυνη με την λογική οτι περιπλέκονται τα πράγματα και δεν θα ηθελα να ξαναδώσει και ωάρια. Επομενως πρόσεξε μηπως στην απάντηση που θα λάβεις έχουν την δίκη μου οπτική οταν σου απαντήσουν.

 Καταλαβαίνεις τι εννοω;

Όταν αποφασίζεις να πας με δωρεά θέλεις οπωσδήποτε παιδί. Να μην περεξηγηθω. Καταλαβαίνετε πως το εννοώ. Τώρα το θέμα αν το παιδί μου έχει άλλο αδερφάκι και βρεθούν κάποια στιγμή κλπ. δεν με απασχόλησε ποτέ. Τα θεωρώ λίγο επιστημονική φαντασία.. Και αν τα σκεφτεσαι αυτά δεν προχωράς με δωρεά. Στη δωρεά από ότι κατάλαβα και μετα απο μια συζήτηση τελευταία με το γιατρό μου είναι καλό να ειναι δοκιμασμένη η δότρια.. Πόσο μάλλον να εχει δώσει εγκυμοσύνη.. Είμαι πολύ μεγάλη και απίστευτα κουρασμένη για "πειράματα". Θέλω κάτι πιο σίγουρο.. Δηλαδή μια δότρια που δεν ξέρουμε ποτε τι ανταπόκριση έχει, αν δίνει εγκυμοσυνη  και να δοκιμάσουμε τώρα με εμένα θα μου δημιουργούσε πρόσθετο άγχος.. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

 Σε αυτή τη φάση είναι δύσκολο να πεις τι είναι από τα φάρμακα και τι από εγκυμοσύνη. Δυστυχώς πρέπει να περιμένεις τα αποτελέσματα. Εγώ και στις 2 προσπάθειες με δωρεά είχα τα ίδια συμπτώματα μέχρι τη χοριακή. Στη μια ήμουν έγκυος και στην άλλη οχι. Οπότε μη βασίζεσαι σε αυτά.

Εύχομαι μια τέλεια χοριακή και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Αα, άρα γίνεται! Κρίμα , ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Δεν έχει νόημα ρε συ  να πάρω το Σφακ γιατί δε θα μου πει κάτι άλλο. Και αν ήθελε να μου πει κάτι προφορικά  και όχι γραπτά μπορούσε να μου τηλ. Εγώ ρωτησα στη λογική που ακούω που λένε πολλά κοριτσια εμπιστεύομαι το γιατρό μου και δε ρωτησα πολλά πολλά. Από ότι καταλαβαίνω ίσως δίνουν γενικές κατευθύνσεις τι δοτριες θελούν αλλά δεν ασχολούνται λεπτομερώς με το καθε ζευγάρι. Γιατί δεν επιτρέπεται. Και γενικώς μας ηρεμεί να πιστεύουμε ότι ο γιατρός μας τα φροντίζει όλα. Εμείς αποφασίσαμε αν δεν έχει δώσει εγκυμοσυνη(που προφανώς μπορούν να μας πούνε ψέματα) θα περιμένουμε για άλλη. 

Καλημερα

Δε με εκπλήσσει που σου απάντησε κάτι τέτοιο, εμένα η μόνη πληροφορια που μου ειχε δωσει ο ίδιος Κ προφορικά ήταν μετά την αποτυχία ότι τα Ωαρια ήταν καλά Κ το ηλικιακό γκρουπ της δίνει εγκυμοσύνη κι έχει δώσει. Δε ρώτησα περισσότερες λεπτομέρειες, εμπιστεύτηκα. 

Για το αν έχει δώσει πάλι εγκυμοσύνη το κέντρο δε θα σου πει ψέμματα. 

Κοίτα να δεις... Εγώ ρώτησα αν έχει δώσει πάλι εγκυμοσύνη κ μου απάντησαν, πίστευα ότι θα με σόκαρε το να ξέρω ότι υπάρχουν κι αλλού παιδιά από το γεννετικο της υλικό αλλά εκείνη την ώρα και προς έκπληξη μου μου ήταν αδιάφορο. Άλλωστε το θέμα για εμένα τελειώνει εκεί, στο κύτταρο, σε τπτ άλλο, άσε που το πράγμα μπερδεύεται πολύ από τη στιγμή που μπαίνει σε διαφορετικές μήτρες, μου το έχει επιβεβαιώσει γεννετιστης αυτό κι αν κι είχα επιφυλάξεις έχω αναθεωρήσει. Οπότε για εμένα ρώτα. 

Δε θεωρώ ότι έχει νόημα να πάρεις το Σφακ τηλέφωνο. Όταν εμείς του είπαμε ότι θέλουμε δωρεά Κ μας παρέπεμψε στο ΙΑΚ με κοίταξε Κ μου είπε τα θέλω σου θα τα απαιτήσεις. Εγω δε το θυμάμαι, ήμουν απο μέθη, Ο άντρας μου όμως πολύ Κ του έκανε εντύπωση ο τρόπος που το είπε κ το πόσο απόλυτος ήταν σε αυτο. 

Αν έχεις δεύτερες σκέψεις, μην κάνεις τπτ. Πρέπει να είσαι πολύ αποφασισμένη Κ συνειδητοποιημένη για να μη σκέφτεσαι μετά διαφορα στη διαδικασία, πχ ήταν τελικά μικρή? Είχε καλά Ωαρια? Είχε δώσει πάλι εγκυμοσύνη?? Πρέπει να σαι προσηλωμένη στο στόχο σου. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο!!! Αλλα εγω αυτο θα σκεφτόμουν θα προτιμούσα να μου πουν οτι ειναι η πρώτη φορα που δίνει και να μην ξερω αν εχει ξαναδώσει. Αν μου έλεγαν οτι εχει δώσει ήδη 10 εγκυμοσύνες θα το ειχα πολυ έντονα στο μυαλό μου αν το παιδί μου έκανε μια σχέση. Ελπιζω τα κοριτσια που μας διαβάζουν να μην με παρεξηγήσουν.

Καλημερα

θα πουν την αληθεια

Σε εμένα τουλαχιστον την ειπαν

Just now, Papy είπε:

Εμένα κορίτσι μου ήταν 27 κ έχω διδυμά!!κια

Μια χαρά, μικρη

Βρε παιδιά, το θέμα είναι να έχει καλά Ωαρια, το έχω ξαναγράψει, η ξαδέλφη μου(γυναικα του ξαδελφου μου) στα 27 που ναι μικρή Κ γέννησε παιδί με πρόβλημα που αποδόθηκε στα Ωαρια της (φυσική σύλληψη) κι η άλλη μου στα 40 υγιέστατο παιδί. Καταλαβαίνω ότι στην Αυχενικη πχ το 40 είναι ρίσκο γιατί αποδεδειγμένα τα ωάρια φθίνουν από τα 35 και μετά αλλά εγω προσωπικά αν δω στην Αυχενικη ότι η δοτρια μου είναι 35 και κατόρθωσε να διορθώσει το σπέρμα του άντρα μου που έχει πολύ συγκεκριμένα Κ σοβαρά θέματα, ειλικρινά, θα της βγάλω το καπέλο Κ στο ΙΑΚ που μου έδωσε παιδι. 

Papy μου πως είσαι?? 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

θα πουν την αληθεια

Σε εμένα τουλαχιστον την ειπαν

Μια χαρά, μικρη

Βρε παιδιά, το θέμα είναι να έχει καλά Ωαρια, το έχω ξαναγράψει, η ξαδέλφη μου(γυναικα του ξαδελφου μου) στα 27 που ναι μικρή Κ γέννησε παιδί με πρόβλημα που αποδόθηκε στα Ωαρια της (φυσική σύλληψη) κι η άλλη μου στα 40 υγιέστατο παιδί. Καταλαβαίνω ότι στην Αυχενικη πχ το 40 είναι ρίσκο γιατί αποδεδειγμένα τα ωάρια φθίνουν από τα 35 και μετά αλλά εγω προσωπικά αν δω στην Αυχενικη ότι η δοτρια μου είναι 35 και κατόρθωσε να διορθώσει το σπέρμα του άντρα μου που έχει πολύ συγκεκριμένα Κ σοβαρά θέματα, ειλικρινά, θα της βγάλω το καπέλο Κ στο ΙΑΚ που μου έδωσε παιδι. 

Papy μου πως είσαι?? 

Ναι αλλα αν σου έλεγαν 35 η δότρια πριν την εγκυμοσύνη  δε θα έλεγες μια χαρά.. Τι ωραία ηλικία.. Γιατί στατιστικά θα ήθελες κάτι πιο σίγουρο λόγω δωρεάς.. Αυτό δεν αναιρεί ότι γυναίκες άνω των 40 δίνουν συνέχεια γερά παιδιά. Πάλι οι στατιστικές δεν το αποκλείουν. Αλλά αυτές ξέρουν τι αγωνία τράβηξαν σε τα επίπεδα της εγκυμοσυνης.. 

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Δε με εκπλήσσει που σου απάντησε κάτι τέτοιο, εμένα η μόνη πληροφορια που μου ειχε δωσει ο ίδιος Κ προφορικά ήταν μετά την αποτυχία ότι τα Ωαρια ήταν καλά Κ το ηλικιακό γκρουπ της δίνει εγκυμοσύνη κι έχει δώσει. Δε ρώτησα περισσότερες λεπτομέρειες, εμπιστεύτηκα. 

Για το αν έχει δώσει πάλι εγκυμοσύνη το κέντρο δε θα σου πει ψέμματα. 

Κοίτα να δεις... Εγώ ρώτησα αν έχει δώσει πάλι εγκυμοσύνη κ μου απάντησαν, πίστευα ότι θα με σόκαρε το να ξέρω ότι υπάρχουν κι αλλού παιδιά από το γεννετικο της υλικό αλλά εκείνη την ώρα και προς έκπληξη μου μου ήταν αδιάφορο. Άλλωστε το θέμα για εμένα τελειώνει εκεί, στο κύτταρο, σε τπτ άλλο, άσε που το πράγμα μπερδεύεται πολύ από τη στιγμή που μπαίνει σε διαφορετικές μήτρες, μου το έχει επιβεβαιώσει γεννετιστης αυτό κι αν κι είχα επιφυλάξεις έχω αναθεωρήσει. Οπότε για εμένα ρώτα. 

Δε θεωρώ ότι έχει νόημα να πάρεις το Σφακ τηλέφωνο. Όταν εμείς του είπαμε ότι θέλουμε δωρεά Κ μας παρέπεμψε στο ΙΑΚ με κοίταξε Κ μου είπε τα θέλω σου θα τα απαιτήσεις. Εγω δε το θυμάμαι, ήμουν απο μέθη, Ο άντρας μου όμως πολύ Κ του έκανε εντύπωση ο τρόπος που το είπε κ το πόσο απόλυτος ήταν σε αυτο. 

Αν έχεις δεύτερες σκέψεις, μην κάνεις τπτ. Πρέπει να είσαι πολύ αποφασισμένη Κ συνειδητοποιημένη για να μη σκέφτεσαι μετά διαφορα στη διαδικασία, πχ ήταν τελικά μικρή? Είχε καλά Ωαρια? Είχε δώσει πάλι εγκυμοσύνη?? Πρέπει να σαι προσηλωμένη στο στόχο σου. 

Τι ότι μπορεί σ αυτό να λένε ψέματα (στο αν έχει δώσει η όχι εγκυμοσύνη) το έχω ακούσει από ιατρικά χείλη από μέσα που ξέρει τα πράγματα. Ασε που το λέει και η λογική μου.. Απο εκεί και πέρα όταν αποφασίσεις για δωρεα το ξέρεις και αυτό. Και δεν δε ενοχλεί προφανώς τίποτα.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/9/2020 at 5:10 ΜΜ, Nanouka40 είπε:

Εγώ είμαι στη φάση που έχω δώσει όλα τα χαρακτηριστικά και περιμένω να βρούνε δοτρια. Και όλο περιμένω να χτυπήσει το τηλέφωνο. Αγωνία στο  φουλ

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!Σκέψου ότι έχει δρομολογηθεί η διαδικασία για να χαλαρώσεις..!!Περιμένουμε τα νέα σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

θα πουν την αληθεια

Σε εμένα τουλαχιστον την ειπαν

Μια χαρά, μικρη

Βρε παιδιά, το θέμα είναι να έχει καλά Ωαρια, το έχω ξαναγράψει, η ξαδέλφη μου(γυναικα του ξαδελφου μου) στα 27 που ναι μικρή Κ γέννησε παιδί με πρόβλημα που αποδόθηκε στα Ωαρια της (φυσική σύλληψη) κι η άλλη μου στα 40 υγιέστατο παιδί. Καταλαβαίνω ότι στην Αυχενικη πχ το 40 είναι ρίσκο γιατί αποδεδειγμένα τα ωάρια φθίνουν από τα 35 και μετά αλλά εγω προσωπικά αν δω στην Αυχενικη ότι η δοτρια μου είναι 35 και κατόρθωσε να διορθώσει το σπέρμα του άντρα μου που έχει πολύ συγκεκριμένα Κ σοβαρά θέματα, ειλικρινά, θα της βγάλω το καπέλο Κ στο ΙΑΚ που μου έδωσε παιδι. 

Papy μου πως είσαι?? 

Η αδερφή μου στα 40 είχε εγκυμοσύνη με σύνδρομο down και 42 φυσιολογική. Αυτό δε σημαίνει ότι τα 42 ήτανε καλύτερη ηλικία.. Και δεν μπορείς να φανταστείς τι περάσαμε.. Μεχρι τα 3 στα μάτια το κοιτούσαμε το παιδακι να δούμε αν είναι φυσιολογικό.. Ενα μαρτύριο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ναι αλλα αν σου έλεγαν 35 η δότρια πριν την εγκυμοσύνη  δε θα έλεγες μια χαρά.. Τι ωραία ηλικία.. Γιατί στατιστικά θα ήθελες κάτι πιο σίγουρο λόγω δωρεάς.. Αυτό δεν αναιρεί ότι γυναίκες άνω των 40 δίνουν συνέχεια γερά παιδιά. Πάλι οι στατιστικές δεν το αποκλείουν. Αλλά αυτές ξέρουν τι αγωνία τράβηξαν σε τα επίπεδα της εγκυμοσυνης.. 

Τι ότι μπορεί σ αυτό να λένε ψέματα (στο αν έχει δώσει η όχι εγκυμοσύνη) το έχω ακούσει από ιατρικά χείλη από μέσα που ξέρει τα πράγματα. Ασε που το λέει και η λογική μου.. Απο εκεί και πέρα όταν αποφασίσεις για δωρεα το ξέρεις και αυτό. Και δεν δε ενοχλεί προφανώς τίποτα.. 

Κι εγώ γνωρίζω άτομο που ξέρει από μέσα τα πράγματα κ ξέρω ότι σε αυτά δε λένε ψέμματα. Εγώ βλέπω ότι έχεις πολλές αμφιβολίες γι αυτό σου επιμένω η προχωράς κι εμπιστεύεσαι ή όχι. Δεν υπάρχει μέση λύση. Πρέπει να είσαι πολύ προσηλωμένη στο στόχο σου. Κι εγώ είχα όμως όταν είδα τα μωρά γιατί μωρά ήταν κι αυτά, ξεχάστηκαν όλα. Δε στο λέω με κακία ούτε στο παίζω κάποια άλλα σου λέω η εμπιστεύεσαι ή όχι. 

Κι όμως, με την ηλικία δε θα χα κανένα πρόβλημα. 35 είμαι κι εγώ κι αν το σπερμα ηταν άριστο θα είχα παιδί τώρα. 

Ει αι λογικά τα άγχη οι αμφιβολίες σου όμως η μπαίνεις με τσαμπουκά Κ λες εγώ παιδί θα κάνω η οχι. 

Ξέρω κοπέλα 28 ετών που το παιδάκι της διαγνώστηκε με σύνδρομο down και άλλη μια που γέννησε παιδί συνειδητά με πρόβλημα Κ πέθανε μια εβδομάδα μετά τη γέννηση. Σημασία έχουν τα ωάρια. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Aircondition είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Είμαι σε αναμονή χοριακης εντός της εβδομάδας και έχω πόνο στις θηλές. Τις προηγούμενες ημερες ειχα πόνους περιόδου ανά διαστήματα , τώρα δεν τους νιώθω πια. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί ολα αυτά να έχουν  προκληθεί από τα φάρμακα/ορμόνες που έχω παρει. Ευχαριστώ πολύ 

Σου ευχομαι μια θετικοτατη χοριακη αλλα θα σου πω οτι το πρωτο πρωτο συμπτωμα που ειχα σε αυτη την εγκυμοσυνη μου ηταν ο πονος στι θηλες.που δεν ειχα στισ αλλες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...